Mozart m ere op "aarlemslposTPAPIEREN orgel-improvisatieconcours DE ROOIJ Honderden Haarlemse kinderen vierden „Vader Klaren-dag" BIOLINE ROOS? dat kan U Uw haar kosten! PANTÈNE Tien zwemdiploma's uitgereikt aan lichamelijk minder validen I AANKOMST OLVMPIA'S j TOUR-DOOR-NEDERLAND i Plannen tot inschakeling bouwkas voor woningen in Bloemendaal Feest bij de speeltuinen Aanmeldingsformulier j WOENSDAG 20 JUNI 8 UUR Moeilijkheden bij woningwetbouw (5 "TV IW A T T 1 I ADVERTENTIE Prijsuitreiking toneelwedstrijd NATU De softbalcompetitie Zomeracademie Uitbreiding brandalarm installatie Overveen Rondgang Postfanfare door Amsterdamse buurt Haarlemse Varaleden in Limburg te gast Interkerkelijk Evange lisatiecomité ^[^"vermageringsmiddel „De Gelaarsde Kat" in Openluchttheater Huldiging J. H. Wilmink Verbetering gevaarlijk kruispunt in studie Interkerkelijke samen werking Bestrijd het kwaad - letterlijk tot In de wortel. Zzvemproeven in Sportfondsenbad Ontzag en respect OLYMPISCH STADION Eerste weekmarkt voor Oud-Schoten: 30 juni Zeventig kramen in Jan Luykenstraat Examens DINSDAG 19 JUNI 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Zoals wij gisteren reeds meedeelden kan de Braziliaanse organist Hector Zeoli niet deelnemen aan het internationaal orgel improvisatieconcours, dat op 10, 11, 12 en 13 juli in Haarlem wordt gehouden. In zijn plaats doet nu de Canadees John Lea Morgan aan de wedstrijd mee. Uit het thans verschenen programma boekje van het concours blijkt dat de overige deelnemers Leopold Hager uit Salz burg, Wolfram Gehring uit Keulen, Johan van Dommele uit Bennekom en Klaas Bolt uit Haarlem zijn. De jongste is de Oosten rijker, die 21 jaar is. Deze organisten geven op dinsdag 10 juli een concert op het orgel van de Grote Kerk, waarop onder meer werken van Buxtehude, J. S. Bach, Jehan Alain, Olivier Messiaen en Mozart worden uitgevoerd. Na afloop van dit concert zal, ter her denking van het feit, dat Mozart in 1766 het orgel in de kerk bespeelde, een gedenk steen naar het ontwerp van Jan van Bors- sum Buisman worden onthuld. Deze ont hulling zal, na een inleidend woord van de heer J. M. André de la Porte, voorzitter van de vereniging Vrienden van het Noord hollands Philharnionisch Orkest, geschieden door de burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers. Ter opluistering van deze gebeurtenis zal worden uitgevoerd het Laudate Domi- num K.V. 339 van Mozart. Welwillende medewerking wordt hierbij verleend door Annette de la Beye, sopraan en een groot gemengd koor, samengesteld uit leden van de federatie van zang- en oratoriumvereni gingen Haarlem en Omstreken, onder lei ding van Jos. de Klerk. Dit concert komt in de plaats van de wekelijkse orgelbespeling op dinsdagavond en is dus gratis toegankelijk. De improvisatiewedstrijd heeft op woens dag 11 juli plaats, waarbij Anton Heiller uit Wenen, Finn Viderö uit Gentofte in Denemarken en Sem Dresden uit Scheve- ningen als jury optreden. De beide buiten landse leden van de jury geven op donder dagavond een concert, waarop werken van Pachelbel, Buxtehude, Couperin, J. S. Bach, Anton Heiller en Joh. Nep. David en an deren worden gespeeld. Het traditionele vrijdagavondconcert dat het orgelconcours besluit wordt weer met medewerking van het Noordhollands ADVERTENTIE Vrijdagavond 22 juni zal in het gebouw van de H.K.B. de prijsuitreiking plaats vin den, die de resultaten bekroont van de derde toneelwedstrijd waaraan zeven amateurtoneelverenigingen hebben deelge nomen, die alle zijn aangesloten bij de af deling Haarlem van de Amateur Toneel unie (N.A.T.U.). Hierbij zal de heer J. L. W. van Ruiven uit Oostzaan voordragen uit de novelle „De zachtmoedige" van F. Dostojevski-, waarna de toneeladviseuse Teunke Hauer een korte beschouwing geeft, die gevolgd zal worden door de eigenlijke prijsuitreiking. Voor de schooljeugd was de afgelopen week bijzonder belangrijk, want door de schoolsoftbalcommissie van de Nederlandse Dames Softbal Bond werd op de terreinen van het Kennemer Lyceum in Overveen en gemeentelijk sportterrein Kleverlaan een begin gemaakt met het traditionele jaarlijkse schoolsoftbaltoernooi. Na een middag vol strijd en spanning slaagden de volgende negentallen er in de halve eindstrijd te bereiken: Coornhert- lyceum, Lorentzlyceum, Klaas de Vries- school en Kennemer Lyceum II. Deze wedstrijden worden woensdag 20 juni gespeeld op het terrein van het Ken nemer Lyceum in Overveen en beginnen om twee uur des middags. De voornaamste uitslagen in de compe titie waren de afgelopen week: Eerste klasse: SchotenTYBB 126; SC Haarlem—VVGA 10—2. Tweede klasse A/B: RooswijkSchoten 2 9—4; ABC—RCH 10—26; RCHHCK 2 6—6; Schoten 2—Catchers 4—10; TIW— HCK 3 7—6; Pinguins 2—EDO 4—3. Vierde klasse: THB 3—TYBB 4 7—5; EHS 2—DIO 2 30—4; DSS—RCH 3 13—1. Het programma luidt: Eerste klasse: 19 juni: HHCTYBB; 21 juni: SC HaarlemHCK; 22 juni: VVGA—Pinguins; 25 juni: SC Haarlem Pinguins, TIJBBSchoten. Tweede klasse A/B: 18 juni: ABC Rooswijk; 20 juni: HCK 2Schoten 2; 22 juni: CatchersRCH, RooswijkSC Haar lem 2; 25 juni: SC Haarlem 2ABC. Derde klasse A/B: 19 juni: HCK 5SC Haarlem 3; 20 juni HHC 3—HCK 4; 22 juni: EDO 2Pinguins 3, RCH 2Rooswijk 2; 25 juni: THB—EHS. Vierde klasse A/B: 18 juni: TYBB 3 DSS 2, THB 2—DIO 2; 20 juni: DIO—Shell, EHS 2—TYBB 4. Philharnionisch orkest gegeven. Als solis ten in de na de pauze uit te voeren Missa Brevis van Mozart treden op Corr.v Bijster, sopraan, Annie Hermes, alt, Paul Ilame- leers, tenor, David Hollestelle, bas en Al- bert de klerk, orgel. Laatstgenoemde speelt ook in de drie andere nummers van het programma: het Concert voor orgel en or kest van Paul Hindemith, de bekroonde so natine voor orgel van F. Doppelhauer voor de pauze en de Fantasie in f van Mozart na de pauze. Onder directie van dr. J. F. Obermayer wordt ook dit jaar weer een zomer-acade- mie voor orgel gehouden. Van 9 tot 28 Juli zal een keur van docenten jonge organisten in de gelegenheid stellen kennis op te doen van de moderne orgelpraktijk. Van de docenten noemen wij slechts Jeanne Demessieux, Marie-Claire Alain en N. Dufourcq uit Parijs, Anton Heiller uit Wenen, Susi Jeans uit Londen, Gustav Leonhardt en H. Schouten uit Amsterdam. D. A. Flentrop uit Zaandam en ir. H. H. Badings uit Bilthoven. Merkwaardig is dat de aanmeldingen uit het buitenland Frankrijk, Luxemburg, Zwitserland, Noorwegen vlot binnen komen, maar dat de Nederlandse organis ten blijkbaar nogal wat schroom moeten overwinnen om aan deze belangrijke leer gang deel te nemen. B. en W. van Bloeme.idaal hebben de ge meenteraad voorgesteld wijziging te brengen ir. de brandalarminstallatie en gevraagd een krediet beschikbaar te stellen. Ter toelichting delen B. en W. mee, dat herhaaldelijk moeilijkheden worden onder vonden bij de alarmering van de leden van de Bloemendaalse vrijwillige brandweer ten gevolge van het slecht functioneren van de zogenaamde brandwekkers. De huidige in stallatie in het bureau van politie te Over veen is in 1937 overgebracht van het oude naar het nieuwe gebouw en heeft een maxi male capaciteit van vier kringen met elk ten hoogste tien brandwekkers. Het rayon Bloe- mendaal heeft hiervan twee kringen in ge bruik met in totaal vijftien brandwekkers, het rayon Aerdenhout een kring met acht wekkers en het rayon Overveen een kring met zestien wekkers. De alarmering in Vo gelenzang geschiedt geheel afzondei-lijk van de politiepost aldaar. De kring in het rayon Overveen is over belast, aldus B. en W„ met het gevolg dat verschillende wekkers in dit rayon veelal zeer slecht overgaan, omdat zij onvoldoende stroomtoevoer verkrijgen. Mede gelet op het feit dat het in de bedoeling ligt de onlangs aangekochte mistbluseenheid, die in Over veen is gestationeerd, zoveel mogelijk bij branden in de gemeente in te schakelen, is verbetering van de huidige alarminstallatie zeer urgent. Het is mogelijk de installatie zodanig te wijzigen dat deze geschikt wordt voor zes kringen. De kring Overveen kan worden ge splitst. Voorlopig zal het voldoende zijn vijf kringen in gebruik te nemen, zodat nog één kring in reserve blijft. De kosten bedragen f 1450. ook bedrukt met naam, adres of monogram ANEGANG 14 (naast C. en A.) Collecte „Margriet" De Haarlemse Postfanfare zal heden avond om halfacht medewerking verlenen aan de collecte van het Medisch Kleuter dagverblijf „Margriet" te Haarlem, door het maken van een rondgang in de Am sterdamse buurt. De route is: Teylerplein, Jacob Geelstraat, Dr. Schaepmanstraat, Teding van Berkhoutstraat, Van Zeggelen- plein, Zomerkade, Romolenstraat, Vooruit gangstraat, Teylerstraat, Zuidpolderstraat, Romolenstraat, Herensingel, Amsterdam straat, A. L. Dyserinckstraat, Teylerplein. Indische buurt De muziekvereniging Apollo wandelt de volgende route in Haarlem-Noord: Welte vredenplein, Weltevredenstraat, Indische- straat, Bantamstraat, Bandoengstraat, Nieuw Guineastraat, en -plein, Soerabaja- straat, Semarangstraat, Preangerstraat, In- dischestraat, Bantamstraat, Timorstraat, Overtonweg, Indischestraat, Weltevreden- straat, Weltevredenplein. Bovendien rijdt een geluidswagen door Haarlem-Noord. Voor woensdagmiddag vermeldt het pro gramma een circusvoorstelling op het ter rein van E.D.O., waaraan medewerking verleent het kindercircus „Lambertha". Voor de tweede keer in dit seizoen is een groep VARA-leden van de afdeling Haarlem er per autobus op uitgetrokken. Ditmaad gold het een tweedaagse reis naar Zuid-Limburg, waar de deelnemers hebben genoten van het prachtige Lim burgse landschap. In Valkenburg werd een bezoek gebracht aan de grot en kabelbaan. Bij VARA-leden in Brunssum werd overnacht. De Haarlemmers werden daar met grote gastvrijheid ontvangen. Ds. H. J. Hegger uit België, voormalig Rooms Katholiek priester, heeft maandag avond op een bijzondere samenkomst van het Interkerkelijk Evangelisatie Comité in de Begijnhofkapel te Haarlem gesproken over „Het kloosterleven". De belangstel ling was bijzonder groot en velen konden geen plaats krijgen in het kerkgebouw. Vanavond wordt de tweede bijeenkomst gehouden en aangezien verwacht wordt, dat velen ds. Hegger zullen willen horen is besloten de samenkomst te houden in het gebouw van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden aan de Jacobstraat nabij de Raaks. Het onderwerp van hedenavond is „De oorzaak van mijn uittreden". Vele honderden Haarlemse kinderen heb ben zaterdag, de dag waarop de Neder landse Speeltuindag of „Vader Klaren-dag" ter herdenking van de oprichting van de eerste speeltuinvereniging in Nederland werd gevierd, weer genoten van de attrac ties die hun speeltuinvereniging voor hen had bereid. Circa driehonderd kinderen van de speel tuin „Buitenrust" hebben zaterdagmiddag eerst met het tamboerskorps „De Rode Bandeliers" voorop een feestelijke wande ling door het Rozenprieel gemaakt. Hierna werden voor de jeugd van 5 tot 13 jaar op de tuin aan de Voortingstraat allerlei wedstrijdjes georganiseerd, waarbij het enthousiasme voor het winnen van een der talrijke prijzen groot was. Na afloop wisten de limonade en de versnaperingen hun weg wel te vinden. Des avonds gaf de ballet groep een kleine uitvoering. De 11-jarige Nellie Balk oogstte veel bijval met haar leuk gezongen Amsterdamse liedjes. Ook de jongensband liet zich niet onbetuigd en zorgde voor een vrolijke muzikale omlijs ting. Tot slot van de avond hielden de jon gens van 13 tot 15 jaar een spannende hin dernisloop, terwijl de huismoeders in de dop van die leeftijd hun vaardigheid in een wed strijd wasophangen toonden. De speeltuinvereniging „De Glasblazers" had op haar terrein aan de Papentorenvest een kermis georganiseerd. De kinderen konden er ballenwerpen, sjoelen, er was een oliebollenkraam, een snoeprad, een ADVERTENTIE Vraagt Uw drogist Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op Haarlems Dagblad OPRECHTE HAARLEMSCHE COV&ANT f 6.50 per kwartaal// 0.50 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Zij die zich met ingang van 1 juli 1956 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 juni 1956 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen grabbelton, een rad van avontuur en zij konden korte filmvoorstellingen bijwonen, kortom er was voor de ongeveer 400 kin deren, die deze kermis bezochten, keuze genoeg, 's Avonds bood de met kleurige lampjes verlichte tuin een feestelijke aan blik. De ouderen konden tussen een dansje door kijken en luisteren naar het huis vrouwenorkest, dat na zijn succesvol op treden vorige week in het gebouw St. Bavo aan de Smedestraat, op veler verzoek een reprise gaf. Voorts zorgden Henk en Pim Geldrop en Cas Portegies met hun cabaret show voor de juiste stemming. Tot laat in de avond bleef men op deze wijze gezellig bijeen. Ruim 900 kinderen van de speeltuinver eniging „Het Vondelkwartier" aan de Ver- gierdeweg in Oud-Schoten hebben veel plezier beleefd aan het kinder-variété-pro- gramma dat hun door het bestuur van ge noemde vereniging was aangeboden. Er trad een goochelaar op, een muzikale clown, er was een hond die kon rekenen en op de klok kijken en een marionettentheater. Zelfs een plotseling opkomend regenbuitje kon de pret niet drukken. Na afloop vonden de flesjes limonade en de ijsco's ondanks de weinig zomerse temperatuur gretig af trek. Het Aerdenhouts Kindertoneel onder lei ding van mevrouw J. van Kampen-van den Brink zal op woensdagmiddag 27 juni in het Openluchttheater te Bloemendaal een opvoering geven van „De Gelaarsde Kat". De dansjes in „De gelaarsde Kat" worden uitgevoerd onder leiding van mevrouw E. Hesmerg-van Abs. Deze kindervoorstelling is voorbereid ten einde het bouwfonds voor een clubhuis van de Caprera-groep van het Nederlands Pad- vindsters Gilde te versterken. Zoals men weet was de opbrengst van de bazar die voor ditzelfde doel in het Jeugdhuis werd gehouden nogal teleurstellend, zodat het bestuur nu hoopt op een uitverkocht theater. De heer J. H. Wilmink is gehuldigd ter ge legenheid van het feit, dat hij vandaag veer tig jaar werkzaam is op de Werf Conrad en Stork Hijsch te Haarlem. Wegens afwezigheid op de jubileumdag heeft de directeur ir. C. H. Holgen de heer Wilmink maandagmiddag toegesproken en een geschenk in enveloppe en een gouden polshorloge aangeboden. Alvorens de jubilaris vanochtend in de grote kantine voor beambten, waar vele leden van het personeel aanwezig waren, ge huldigd werd. is hij ontvangen door ir. F. C. Rauwenhoff. Uit de toespraken, namens het jubileumfonds, het pensioenfonds, waarvan hij secretaris is en namens beambten, bleek, dat de jubilaris zeer gezien is en door allen gewaardeerd wordt. Er werd o.a. aan herin nerd met welke moeilijkheden de heer Wil mink heeft te maken voor het verkrijgen van huisvesting van het personeel. Van verschei dene kanten werden hem geschenken aan geboden. Metingen op en bij Zuiderhoutlaan Personeel van de dienst van het Haar lemse bedrijf van Openbare Werken is bezig met metingen op het kruispunt van de Zuiderhoutlaan, de Fonteinlaan en de Spanjaardlaan. Het gaat hier om een voorstudie voor een gebeurlijke verbetering van de verkeers situatie op die plaats. De ingang van de Spanjaardslaan is namelijk voor de weg gebruikers tamelijk onoverzichtelijk. Men heeft reeds bij wijze van voorlopige maat regel met behulp van paaltjes en strepen de wegindeling wat beter gemarkeerd, maar een afdoende oplossing is dit niet gebleken. Vandaar dat thans gezocht wordt naar ingrijpender wijziging van het kruis punt. De Commissie voor gezamenlijke evan gelieverkondiging, waarin vertegenwoor digd zijn de Christelijk Gereformeerde Kerk, de Gereformeerde Kerken, het Leger des Heils en de Zuiderkapel heeft voor de komende zomermaanden, evenals in de beide voorafgaande jaren, weer een viertal gemeenschappelijke openluchtsa menkomsten voorbereid. Deze worden ge houden op zaterdagavonden van hallf 8 tot 9 uur aan de Dreef bij het Houtplein. Tel kens zullen twee sprekers de evangelie boodschap verkondigen; een zangkoor ver leent medewerking. De eerste gezamenlijke openluchlpredd- king wordt zaterdagavond gehouden met als sprekers ds. H. W. Eerland, Christelijk Gereformeerd predikant te Lisse en de heer A. H. Agtereek, evangelist te Amster dam. De volgende samenkomsten worden gehouden op 28 juli, 8 september en 29 september. ADVERTENTIE Nog te veel mensen beschouwen roos als iets, wat men „niet zo zwaar moet nemen". In werkelijkheid is het een ernstige waarschuwing, dat er iets mis is met de gezondheid van het haar. Ver waarlozing van roos leidt tot - onnodig! - 'haarverlies. Pas dus op! Het kan U Uw haar kosten Zorg er bijtijds voor het kwaad letterlijk tot in de wortel te bestrijden. Alleen een behandeling, die zó diep door dringt kan uitkomst brengen. Het beste, dat de wetenschap U thans biedt is panthénol, dat uitsluitend wordt vervaardigd door F. Hoffmann-La Roche Cie, Bazel. Dit Panthénol wordt door zijn bijzondere vorm makkelijk in de hoofdhuid opgenomen en kan daardoor metterdaad in de haarwortels zijn heil zame werking beginnen. Alléén Pantène bevat panthénol. Masseer er Uw hoofd huid ringel liks mee-en houd het vol! PANTÈNE bestrijdt roos en haaruitval, bevordert hernieuwde groei van gezond, mooi haar en houdt het fris en geurig. Het enige diepwerkende haarpreparaat Speciaal voor wit en grijs haar is er pantène-bleu Vraag Uw kapper oro een Pantène Friction Vanaf f 3.75 Grote flessen f 5.75 ALLARD - IMPORT - DEN HAAG „Het is met diep ontzag dat wij de geslaagden voor het zwemdiploma geluk wensen met hun uithoudingsvermogen en volharding". Deze woorden sprak dr. J. P. W. A. van Braam Houckgeest, voorzitter van de afdeling Haarlem en omstreken van de Algemene Nederlandse Invaliden- bond, maandagavond in het Sportfondsen- bad, voordat de heer N. H. Slinger, direc teur van het Sportfondsenbad, de zwem diploma's uitreikte aan tien mensen, die geslaagd waren voor de eisen, die gesteld worden voor het verkrijgen van de zwem diploma's A en B. Er werden trouwens nog meer waarderende woorden gezegd bij die gelegenheid. Zo sprak ook de heer Johan Stinne, commissaris voor de zwemdiploma's van de Koninklijke Nederlandse Zwem- bond, woorden van bewondering, waar dering en respect en de heer Slinger sprak bij het uitreiken van de diploma's in dezelfde geest. •- Wat was het dat deze diploma-uitreiking tol zoiets bijzonders maakte? De geslaagden zullen misschien niet van iets bijzonders spreken, omdat zij het heel gewoon vinden dat zij, na vaak een jaar of nog langer te hebben geoefend, nu in de gelegenheid worden gesteld hun kunnen te bewijzen en als beloning daarvoor een diploma in ontvangst te nemen. Maar meer nog dan dit diploma zullen zij het feit waarderen dat zij iedere week gelegenheid hadden zwemoefeningen te doen en daardoor hun lichamelijke conditie te verbeteren. En het is vooral dit laatste, het vooruitgaan van hun lichamelijke gesteldheid, dat hen met diepe dankbaarheid zal vervullen. Een dankbaarheid, die één van de geslaagden in een treffend woord tot uitdrukking bracht, toen hij zei dat het hen vooral zo getroffen heeft dat de zweminstructeurs, helpsters en leraressen lichamelijke oefe ning hen steeds als gewone mensen hebben behandeld en geen misplaatst medelijden hebben getoond. Gewone mensen. Natuur lijk zijn zij dit. En wanneer men ze zo enthousiast in het water ziet oefenen dan is er niemand, die dat in twijfel zal en kan trekken. Toch betreft het hier een groep lichamelijk gehandicapten, die met de oefeningen heel wat meer moeite heb ben dan lichamelijk volkomen gezonde menschen. En juist daarom is het zo goed dat er bij deze bijzondere gelegenheid van de diplo ma-uitreiking plaats was voor enige woor den van respect en ontzag. Respect voor het grote doorzettingsvermogen dat deze mensen hebben opgebracht om iedere week weer opnieuw maandags in het Sportfond senbad en vrijdag in Stoop's Bad te willen gaan zwemmen. Ontzag voor het enthousiasme dat zowel door de leerlingen als door de organisa toren en allen, die bij de lessen behulp zaam zijn geweest, tentoongespreid werd. De diploma-uitreiking betekent zeer zeker niet het einde van de oefeningen. Men wil doorgaan en het is goed dat dit gebeurt. Over het algemeen is men het er wel over eens dat de lichamelijke conditie van alle cursisten zeer vooruit is gegaan en als men wil dat deze ontwikkeling verder ook zo zal blijven, dan zal men juist nu moeten doorzetten. Dat dit ook in de bedoeling ligt hoorden wij van de organisatoren. Er waren maandagavond zes kandidaten voor het diploma A en vier voor het di ploma B. Allen zijn zij geslaagd. En wat dat zeggen wil kan men beoordelen als men weet dat voor het diploma A drie baantjes gewoon gezwommen moet worden, twee baantjes op de rug, springen en twee minuten watertrappen. Het diploma B, dat nog moeilijker is, omvat het gekleed zwem men, het vier banen crawlzwemmen, het zeven meter onder water zwemmen en het watertrappen gedurende drie minuten. Er waren bij het afleggen van de proeven vele belangstellenden aanwezig. Behalve het be stuur van de Algemene Nederlandse Inva- lidenbond, afdeling Haarlem, waren ook aanwezig de directeuren van de beide zweminrichtingen waar altijd geoefend wordt: de heer N. H. Slinger van het Sportfondsenbad en de heer P. Schultink van Stoop's Bad. Zij en vele familieleden en vrienden konden zien, hoe de tien kandidaten allen feilloos de vereiste proeven aflegden. Behalve deze tien voor wie de avond wel een zeer bijzondere was, waren er ook nog vijfentwintig anderen, die hun gewone we kelijkse oefeningen verrichtten en die straks misschien ook zo ver zullen zijn dat zij de proeven voor het verkrijgen van het zwemdiploma zullen kunnen afleggen. Tot slot volgen hier de namen van de geslaagden: diploma A: de dames E. Huis, C. A. Borms, M. SmitHoogendoorn, allen uit Haarlem, mejuffrouw Fisscher uit Zandvoort en de heren J. W. Staats uit Haarlem en P. P. J. Versteege uit Zand voort. Voor het diploma B slaagden de heren: J. H. F. Schouten, B. Gerzon Zwaab, C. II. Geevers, allen uit Haarlem en de heer P. C. Joon uit Hoofddorp. ADVERTENTIE ..■■„■„•■■■■„I,,,,„„„„I opening wielerseizoen. j l"tern. stayerswedstrijden (10 motoren in de baan) OMNIUM: HOLLAND-BELGIë j Wedstrijden voor amateurs en 5 nieuwelingen. Naar wij vernemen zal de weekmarkt in Oud-Schoten op zaterdag 30 juni voor het eerst worden gehouden. Ongeveer zeventig kooplieden zullen hun kramen opstellen op het gedeelte van de Jan Luykenstraat tussen de Eksterstraat en de Muiderslotweg. De markt wordt ge houden van 9 tot 18 uur. De Haarlemse raad besloot op 25 april tegemoet te komen aan een lang gekoester de wens van vele bewoners in Oud-Scho ten voor wie de afstand naar het centrum te ver is. Ook de bewoners van Spaarn- dam en Santpoort kunnen van deze week markt, die krachtens, haar omvang het karakter van een buurtmarkt krijgt, profi teren. Voorlopig wordt nog, gelet op de op grond van het inwonertal van Oud-Schoten en omgeving te verwachten behoefte, vol staan met een beperkt aantal marktkoop lieden. Men kan immers niet riskeren, dat de markt eeh slechte naam krijgt omdat er te weinig omgaat. Ter vergelijking moge dienen, dat de markt in de Floresstraat ruim honderd kramen telt. De officiële maandagse weekmarkt op de Gedempte Oudegracht en Botermarkt omvat wel drie- VARKENSMARKT LEIDEN. LEIDEN, 19 juni Aangevoerd 491 vette varkens, notering per kg levend gewicht zware varkens 1,621,67, zouters 1,731,76, slagersvarkens 1.70—1,72, grossiersvarkens 1,661,70. Handel vrij goed, grote aanvoer, zware varkens moeilijk te plaatsen tegen aflopende prijzen. 5 Nuchtere kalveren, geen notering. De moeilijkheden, die zich nu gaan voor doen ten aanzien van de, woningwetbouw te Bloemendaal zijn verontrustend, aldus hebben B. en W. van die gemeente aan de gemeenteraad meegedeeld en zij zullen gaarne het gevoelen van de leden inwin nen. Volgens het college komt het er op •neer, dat talrijke gemeenten, waaronder ook Bloemendaal, de verantwoordelijkheid voor de woningbouw niet meer kunnen dragen. Thans is nog niet te voorzien, wel ke maatregelen de regering zal nemen om de woningbouw op grote schaal weer mo gelijk te maken. Met betrekking tot de woningbouw in Bloemendaal zal echter op korte termijn een beslissing moeten worden genomen omtrent de wijze waarop de thans voorbereide plannen tot uitvoering zullen worden gebracht. Zoals bekend is heeft de gemeente Bloe mendaal in voorbereiding de bouw van 22 woningen voor de woningbouwvereniging „Aerdenhout" in het plan BovenwegVan Haemstedelaan; 14 woningen voor de Christelijke Woningbouwvereniging aan de Donkerelaan; 24 door de gemeente te bou wen woningen aan de Noordlaan, gelijke lijk te verdelen tussen de Christelijke Wo ningbouwvereniging en de woningbouwver eniging „Sint Benedictus". Het bouwplan voor de vereniging „Aer denhout" is gereed en de woningwetfinan ciering kan besproken worden met de pro vinciale directie voor de wederopbouw en de. volkshuisvesting. Hierbij doet zich thans een schier onoplosbaar probleem voor, waarvan B. en W. de herhaling zullen moe ten verwachten bij de financiering op basis van de woningwet bij de twee andere plannen. B. en W. schrijven aan de raad, dat zij tot hun ontsteltenis moeten vaststellen, dat de bouw van woningwetwoningen voor de gemeente Bloemendaal niet mogelijk is als gevolg van die voorschriften, die thans voor de woningwetfinainciering gelden. Niets wordt onbeproefd gelaten om de woning bouw doorgang te doen vinden. De gedach ten van het college gaan naar een overname van de bestaande plannen door de Bouwkas der Nederlandse gemeenten, waarbij dan de woningen in premiebouw zouden kun nen worden uitgevoerd met financiering door de bouwkas. In andere gemeenten, waar bouwplannen voor woningwetwonin gen niet konden worden gerealiseex-d, heeft ae bouwkas reeds plannen overgenomen, om te voorkomen, dat het bouwvolume verloren zou gaan. Tijdens een bespreking met de bouwkas verklaarde deze zich in beginsel bereid tot overname van de plannen en tot het ver strekken van een bouwkaslening. De deel nemers aan deze projecten van de bouwkas zouden dan bij voorkeur en met voorrang onder de leden van de woningbouwvereni gingen moeten worden gevonden en aan gewezen. Ook zou er naar kunnen worden gestreefd uitsluitend als bouwspaarder voor deze plannen aan te trekken personen, die thans een woning met lage huur in gebruik hebben. De real! ">-ing van de voorgeno men plannen zou dan toch tot het doel kunnen leiden om een redelijk aantal goed kopere woningen, nieuwe of bestaande, ter beschikking te krijgen voor de woning zoekende gezinnen uit Bloemendaal. De overname van de betreffende bouw plannen door de bouwkas zou tot resultaat kunnen hebben, dat premiebouw voor deze woningen mogelijk wordt, maar anderzijds, dat deze woningen uitsluitend bestemd zouden kunnen worden voor personen, die het minimum eigen kapitaal kunnen four neren en het vereiste minimum inkomen hebben. Afscheidsavond leerlingen Hartenlustschool Heden wordt aan de leerlingen van de vierde klasse van de Hartenlustschool te Bloemendaal een afscheidsavond aangebo den in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan. Het hoofd der school, de heer Jaap Buys jr zal de leerlingen toespreken. Het PWN- cabaretensemble „De Pompadours" onder leiding van Puck de Weyze neemt het verdere programma voor zijn rekening. De avond wordt besloten met een bal, waar het Ballroom Trio de dansmuziek zal ver zorgen. HAARLEM: Voor het eindexamen Stede lijk Gymnasium te Haarlem zijn geslaagd voo- diploma A de heren Ph. P. Everts, J. H. J. Hoog, P. Koeze, J. L. Segboer. Voor diploma B slaagden de dames H. E. Bouw huis, H. G. Frima, A. E. Heyn, E. M. Hiils- mann en de heren H. Behrendt, C. J. Over- gaauw, B M. S. van Praag, J. A. Stoorvogel. Afgewezen: geen.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 8