RCH kreeg genoeg kansen, maar gebruikte ze niet Verdiende zege van GVAV had niet zo ruim mogen zijn Bondsnegental verloor van The Bitburg Bombers Onvermoeibaar Rapid won van Sparta met drie-een Pauw probeerde Van der Zande te verdringen, maar slaagde niet Interessante strijd op Haarlem-terrein Verhoef won laatste etappe in de sprint Elinkwijk werd door NAC verslagen na twee blunders van Piet Kraak 7 Van der Voort, Hoogendoorn en Biesbrouck waren de beste Haarlemmers Treuzelen Standen in Kieler Woche Koersen in Hilversum Wilgen-prijs in finale voor Sunny Boy Zelfde beeld RCH-formatie zondagavond tegen KFC Ronde van Zwitserland Boni staakt de strijd, Wagtmans leidt nu JoegoslaviëRusland In eigen doel OLYMPIA'S TOER DOOR NEDERLAND OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND ElinkwijkNA C Baanwedstrijden werden geen succes pONDERDAG 21 JUNI 1956 Van onze sportredacteur) Als, ja als RCH woensdagmiddag eens een schutter mee naar Groningen had genomen.... Wij zijn er van overtuigd dat de honderden aspiranten van GVAV na afloop niet zo'n reden voor uitbundigdheid hadden gehad en dat de RGH'ers niet met zulke teleurgestelde gezichten naar de kleedka mer hadden behoeven te verdwijnen. Maar de Racing had nu eenmaal geen schotvaardig speler gisteravond in het Oosterpark in Groningen en verloor dan ook met viernul, omdat GVAV die overduidelijk wél bleek te be zitten, toen het de kansen kreeg. Kansen overigens, die geboren werden na overrompelend aanvalsspel, waarbij RCH-s verdedigers lijdelijk moesten toekijken, te lang treuzelden of de plotseling ontstane situatie niet bleken te overzien. De nederlaag was dus verdiend, maar zo groot als ze nu uitviel had ze geenszins behoeven te zijn en ook niet mogen zijn. De uiterst spor tieve Groningers waren het daar zelfs roerend mee eens. viel La Crois twee keer manmoedig voor dé voeten by een vrye schietkans en ver werkte een miraculeus hard schot van De Koe tot corner. Een redding, die hem een hartelijk applaus opleverde van de schare van dertienduizend. Een eigenaardige wedstrijd overigens, want .iuist RCH had in de beginperiode zo'n voordelige score kunnen bereiken, dat het te bezien zou zijn geweest of de Groningers de kracht zouden hebben kun nen opbrengen de wedstrijd in hun voor deel te beslissen. Maar de Racing deed het niet. Nauwelijks tien seconden na de aftrap schiep Biesbrouck met een haarzuivere pass voor rechtsbuiten Kops een scorings kans, die deze niet had mogen missen. Maar hij deed het wel. Evenals zijn collega aanvallers, die daarna in de meeste geval len liever doorcombineerden dan een schot te wagen op een afstand, die zelfs in „het boekje" als een verantwoorde schotsafstand geregistreerd staat. GVAV deed het beter. Het dirigeerde rechtsbinnen La Crois in vooruitgeschoven positie en kwam binnen achttien minuten op twee-nul. In de zevende minuut kreeg hij in volkomen vrije positie de bal toe geschoven en elf minuten later verscheen hij weer alleen tfoor Van der Voort en maakte andermaal geen fout. Dat beteken de twee-nul en er was geen Haarlemse verdediger, die een antwoord bleek te vin den op dit overrompelende aanvalsspel. Hoogendoorn bleef veelal in teruggetrok ken positie en Van der Brink en De Vos bleven het antwoord'schuldig. Een byzonder onplezierige omstandig heid daarbij was dat de Haarlemse aan vallers al heel weinig succes hadden in hun pogingen om de verdedigers een hart onder de riem te steken. In de elfde mi nuut kwam Honout na een handige ma noeuvre alleen voor keeper Roffel, maar schoot de bal zacht naast en Kruyer vol hardde in de daarop volgende periode in onnauwkeurig combinatiespel en te lang treuzelen. Er waren slechts enkele lichtpunten. Biesbrouck bleef gevaarlijke situaties scheppen in de uiterst kwetsbare achter hoede van de Groningers en op het mid denveld bleef Hoogendoorn werken als stonden er voor hem twee premies op het spel. Maar GVAV bleek spoedig de zwakke plekken in het RCH-elftal door te hebben. Het bouwde aanvallen op via de rechter vleugel, waardoor de ene na de andere gevaarlijke situatie ontstond. Goals kwa men er voor de rust echter niet meer van. Hetgeen eendeels te danken was aan het onzuivere schieten van de Groninger schutters wel vloog de bal een keer via de onderkant van de lat weer in het veld terug anderdeels aan het vele en goede werk dat keeper Van der Voort verzette. Zo tipte Van der Voort een gevaarlijk boogschot van De Grooth over de lat, werkte een kopbal van De Koe na een fout van Van der Brink uit zyn doel, Op de rustdag van de Kieler Woche zijn de standen in de verschillende klassen be kend gemaakt. Deze zien er als volgt uit: Drakenklasse: 1. W. van Duyl met „Twin- kel 2" (Ned.) 1050 pnt.; 2. Simon de Wit met „Oranje" (Ned.) 1033 pnt.; 3. Sorrentino met „Aretusa" (It.) 1011 pnt.; 4. Thomson met „Gustel Elf" (Did.) 994 pnt.; 5. Wagner met „Kai-Kai" (Did.) 908 pnt.; 6. Warrer met „Lil" (Denem.) 841 pnt. Starklasse: 1. Straulino met ..Merope 2" (It.) 576 pnt.; 2. Carlsson met „Mari" (zw.) 385 pnt.; 3. Hansohm met „Petrea 2" (Did.) 359 pnt.; 4. Splieth met „Bellatrix" (Did.) 352 pnt. Finnjollenklasse: 1. Elvstroem met „Bes 2" (Denem.) 789 pnt.; 2. en 3. ex aequo J. de Jong met „Marco Polo" (Nëd.) en Knight met „Sunbreeze" (G.B.) ieder 518 pnt.; 4. Pelachier met „Adria" (It.) 503 pnt.; 5. Rowsell met „Zephyr" (G.B.) 442 pnt.; 6. Vogler met „Dahme" (Did.) 352 pnt. De uitslagen van de avondkoersen in Hil versum luidden: Populiercnprijs (1960 meter): 1. Umberto van Oranje 1.30.8; 2. Uranus 1.31.8; 3. Spreeuw S. 1.28.2. W. f3.10, PI f 1,40, f 1,90, en f2,30, K. f7,80, Cov. f 7,50. Wilgenprys (1900 m.), eerste serie: 1. So- rento 1.25.5; 2. Rudi Trothan 1.26.5; 3. Pepsi Cola 1.26.5. W. f4,10, PI. f 1,40, f3,40 en f 12.90, K. f7,50, Cov. f 12,60. Tweede serie: 1. Sunny Boy 1.24.9; 2. Ria Kitty 1.25.8; 3. Oeke 1.25.8. W. f2,20, PI. f 1,40, f 1,40 en f 1,50,, K. f2,80, Cov. f3,10. Finale: 1. Sunny Boy 1.24.0; 2. Ria Kitty 1.24.9; 3. Nerva 1.24.4. W. f2,—, PI. f 1,40, f 1,20, f2,10, K. f3,40, Cov. f3,50. Dennenprijs (2340 m.): 1. Sonja Belwin 1.30.3; 2. Tit n Hanover 1.30.3; 3. Tallero 1.29.4. W. f4,90, PI. f 1,60, f2,60 en f 3(,20, K f6,60, Cov. f 18,50. Sparrenprijs (2820 m.) 1 Lando 1.26.4; 2. Padua 1.25.2; 3. Qui Saint 1.26.8. W f2,50, PI. f 1.30, f 1,60 en f3,— K. f8,30, Cov. f3,80. Lindeprijs (1900 m.): 1. Rina Gay 1.26.8; 2. Qui Gagne A 1.30.5; 3. Our Dream 1.30.8. W. f 1,40, PI. f 1,10 en f 1,70, Gek. f3,20, Cov f3,10. Totale omzet f 77.280. Na rust was het al niet heel veel anders. Het enige verschil was dat GVAV het toen heel wat rustiger aan ging doen, of het na de zware eindsprint in de competitie en de daarop volgende beslissingswedstrijd wel kalmer aan móést doen. Hoe dan ook, ook in de tweede helft profiteerde RCH niet van het duidelijk lagere tempo, even min als het gebruik maakte van de vele, zeer vele kansen. De goede wil was er wel, maar he.t lukte niet. Had de ploeg een opkikkertje gehad in de vorm van een doelpunt, het zou zeker weer een match met een onzeker resultaat geworden zijn. Doch dat werd het juist niet. De belangrijkste reden daar van was dat GVAV al na drie minuten uitliep tot drie-nul. Van der Brink miste toen half, waardoor de bal bij La Crois kwam, die zich geen ogenblik bedacht en een fraaie boog gaf naar de al sprintende De Grooth, die de bal langs De Vos en over de uitlopende Van der Voort in het lege doel trapte. Dit doelpunt mocht een voorbeeld zyn voor de RCH'ers. Vooral voor wat betrof het snel reageren bij de na de misser ont stane situatie, waarbij De Grooth al lang begreep wat voor kansen er lagen nog vóór de bal door La Crois afgegeven was. Juist dat begrip voor eikaars bedoelingen en juist dat snelle reageren zagen wij bij de aanvallers van Racing niet. Het bleek in de daarna volgende periode van overwicht van de bezoekers. Couwen- hoven, Honout, Biesbrouck, Kruyer en Kops combineerden soms wel aardig en brachten de nog steeds vrij onzekere GVAV-verdedi- gers soms wel in het nauw, maar de stoot kracht bleef ontbreken. Het combineren duurde te lang, waardoor de achterhoede van de thuisclub steeds weer de gelegen heid kreeg zich te herstellen. En ook toen een fikse regenbui het veld spekglad had gemaakt en Honout en Kruyer alleen voor Roffel kwamen, door dat Buist, Alting en Benninga ook gingen missen, bleef een doelpunt uit. De weinige Het elftal van RCH, dat zondagavond om zeven uur tegen KFC speelt in het Heem- steedse Sportpark, is in de voorhoede ge wijzigd. De opstelling is nu: doel: Van der Voort; achter: Jansen en v. d. Brink; mid den: De Jong, De Vos, Hoogendoorn; voor: Brouwer, Kruyer, Van Braam, Biesbrouck en Couwenhoven. De laatste oefenwedstrijd van de Neder landse geselecteerde honkballers tegen het Amerikaanse negental The Bitburg Bom bers is zonder twijfel van uitstekende kwaliteit geweest en de prestaties van het Nederlandse bondsteam houdt beloften in voor de komende zware internationale wed strijden in Rome, waar de Europese honk- baltitel de inzet zal zijn. Hoewel de aanwezigen van een bijzonder fraaie en aantrekkelijke wedstrijd hebben genoten en de Nederlandse spelers tegen deze Amerikaanse grootmeesters, die vooral door souplesse en snelheid uitblonken, vrij wel foutloos speelden, waren de prestaties van de Nederlanders enigszins teleurstel lend, waaraan de sterkte van de Ameri kaanse werpers zeker niet vreemd geweest zal zijn. Indien wij de Nederlandse bondsploeg nader bezien zouden wij Jole (H.H.C.) en Wout Wagtmans is er ook deze woensdag niet in geslaagd een etappe te winnen in de Ronde van Zwitserland; hy heeft zich wederom met de tweede plaats tevreden moeten stellen. Maar in het algemeen klas sement staat hy nu eerste. En dit succes kan hem een troost zijn voor de etappe zege, die hem in de eindspurt is ontgaan. De sensatie van de dag was het opgeven van Boni, de man die de leiderstrui droeg. Hy had zich op de Grimsel nog in de voor ste gelederen kunnen handhaven, maar by de klim naar de pasovergang van de Sim- plon kreeg hij zo'n last van pynen in de maag en in het hoofd dat hij afstapte en niet te bewegen was de strijd te hervatten. De uitslag van de vijfde etappe, van Grindelwald naar Pallanza (242 km), luid de: 1. Graf (Zwits.) 7.00.20; 2. Wagtmans z.t. 3. Nascimbene (It.) 7.03.40. 4. Plankaert (B.) z.t. 5. Rossello (It.) z.t. 6. Junkermann (Did.) z.t. 7. Schaer (Zwits.) z.t. 8. Hollen- stein (Zwits.). 9. Massocco (It.) 7.07.57. 10. Chiarlone (It.) z.t. 11. Nolten z.t. 12. Robin son (G.B.) z.t. 13. Reisser (Fr.) z.t. 14. Backat (Did.) z.t. 15. H. Graf (Zwits.) z.t. 16. Streh- ler (Zwits.) z.t. 25. Roks 7.18.36. 31. Van der Pluym z.t. 37. Van Dongen 7.24.36. 43. Mae- nen 7.28.43. Het algemeen klassement ziet er als volgt uit: 1 Wagtmans 33.25.03. 2. Graf (Zwits.) 33.25.20. 3. Plankaert (B.) 33.28.15. 4. Schaer (Zwits.) 33.28.44. 5 en 6. Junkermann (Did.) en Rosello (It.) 33.29.10. 7. Hollen- stein (Zwits.) 33.29.29. 8. Nascimbene (It.) 33.30.59. 9. Strehler (Zwits.) 33.32.27. 10. Chiarlone (It.) 33.33.25. 11 en 12. Noltcn en Reisser (Fr.) 33.33.27. 30. Roks 33.52.17. 36. Van der Pluym 34.02.18. 45. Van Dongen 34.13.51. 48. Maenen 34.19.16. De uitslagen van de partijen van de derde ronde van de landen-schaakwedstrijd Joego slaviëRusland luiden: Milic (J.sl.)—Keres (R.) 'A—U; ICorchnoy (R.)—Ivkov (J.sl.) V2—V2; Averbach (R.)— Gligoric (J.sl.) 'A; Matanovic (J.sl.)Si- magin (Rl.) V»'A; Djurasevic (J.sl.)Smys- lov (R.) De partijen Gelier (R.)Trifunovic (J.sl.), Boleslavski (R.)Karaklajic (J.sl.) en Pirc (J.sl.)Petrosyan (R.) werden afgebroken. Rusland leidt met lO'/a8I2 punt, bij vijf af gebroken partijen. Het tweede doelpunt van GVAV tegen RCH. La Crois is alleen op Van der Voort af komen stormen en schiet de hal van dichtbij ongehinderd tussen de henen van RCH's doelman door. Kruger (GVAV), De Jong, Hoogen doorn en Meuken (GVAV) kijken daar bij van verre toe. RCH-supporters hadden toen wel een ko ninkrijk voor een goal willen geven. Dat GVAV, dat by de uitvallen byzonder gevaarlijk bleef door snel en zuiver com bineren, niet verder uitliep, dankte RCH ongetwijfeld aan Van der Voort, die weer tal van malen redding bracht in uiterst precaire situaties. Hij had zich in het ge heel niet behoeven tq schamen, indien GVAV op vijf-nul gekomen zou zijn. Vier-nul werd het wel, maar daar kon RCH's doelman niets aan doen. Anderhalve minuut voor het einde namelijk gaf Kruger een harde crosspass dwars door het doel gebied, waarbij Jansen de bal in eigen doel werkte. Maar op dat moment was dat al niet belangrijk meer, omdat het toch al wel duidelijk was, dat RCH toch niet in staat was doelpunten te maken. Zelfs niet toen Kruyer na een recht streekse aanval met de bal andermaal al leen op Roffel aan kwam stormen en zelfs niet toen Couwenhoven een fraaie schiet kans kreeg in het strafschopgebied. Ja zelfs niet toen na GVAV's vierde goal Kops en Honout wederom ieder een keer geheel alleen en ongehinderd op de Groninger keeper afkwamen Het bleef dus vier-nul, waarmede RCH haar tweede nederlaag incasseerde in de promotie-competitie. Een nederlaag, die zij in de eerste plaats moest wijten aan haar geringe produktiviteit en pas daarna aan andere mankementen. RCH verloor ver diend, maar nogmaals, als de Racing eens een schutter mee naar Groningen had genomeneen speler, die van een vrije kans gebruik had weten te makenWe zouden niet zo heel zeker van de uitslag geweest zijn, maar vier-nul -zou het zeker niét geworden zijn. In de promotie-competitie voor twee plaatsen in de te vormen ere-divisie is nu de stand: G. V. A. V. N. O. A. D. Hermes K. F. C R. C. H. 4-0 4-1 2-0 1-4 0-6 Drie weken geleden stapte Van der Zande op de fiets na een ziekbed van drie weken. Hij hervattte zijn training kalmpjes, maar was vorige week toch weer zover, dat hij het aandurfde om in de groots'e wegwedstrijd in Nederland voor amateurs te starten. Zes dagen later reed dezelfde Van der Zande als winnaar van Olympia's Tour het Olympisch stadion in Amsterdam binnen, waarmee hij zich in één slag geschaard heeft onder de sterkste amateurs van ons land. Dat heeft hij niet zoveer aan zijn eindzege in deze toer te danken, maar veel meer aan de wijze, waarop hij, nadat hij zich dinsdag in de oranjetrui had gereden, in de laatste etappe dit kleinood heeft verdedigd. Toen Pauw, gesteund door Verhoef, in een laatste wan hopige poging trachtte Van der Zande van de eerste plaats te verdringen en reeds ruim een minuut was uitgelopen, begon de man uit Halsteren aan de kop van het peloton te jagen. Steeds was de oranjetrui te vinden onder de eersten van de grote groep, waarin de vrienden van Pauw met lede ogen moes ten toezien hoe Van der Zande. gesteund door een andere Brabander, Piet de Jongh, elke kilometer iets van de achterstand goed maakte. Totdat Pauw, na 40 km aan de kop gestreden te hebben, zich bij de nederlaag neerlegde, in de buurt van Leimui den na 85 km, het verzet staakte en zich liet terug vallen. Dit was de tweede poging van Pauw ge weest, want hij was reeds na 13 km bij Lisse alleen weggesprongen. Toen werd hij terug gehaald door de Rotterdammers Van Vliet en Verhoef, waarvan de laatste hem later zoveel steun zou verlenen. Op het moment, dat Pauw zich gewonnen gaf, ging Verhoef, alleen door. Men liet hem gaan, omdat hij voor de eindklassering niet meer gevaarlijk was. Eén was er echter, die voor een verbetering van zijn klassement gevoelde, de Rotterdamse vechtjas Van Vliet. Hij waagde de sprong, kwam in het gezel schap van Verhoef en samen gingen de stad genoten verder. Van Vliet, die na vijf dagen op de vierde plaats stond, vocht voor de ere plaats achter Van der Zande, die binnen zijn bereik lag. indien hij 57 sec. op Van de Brand Ruim twintigduizend toeschouwers zijn in het gemeentelijk sportpark van Kerk- rade getuige geweest van het treffen tus sen Rapid en Sparta in de strijd om het kampioenschap van Nederland betaald voetbal. De Limburgers wonnen verdiend met 31. Men moest bewondering hebben voor het uithoudingsvermogen van de spe lers van de thuisclub. Zondag speelde Ra pid nog de zware beslissingswedstrijd tegen Enschedé, waarna liefst vier verlengingen moesten worden gespeeld. Nu, amper drie dagen later, waren geen tekenen van ver moeidheid bij de Rapid-spelers waar te nemen. Ze slaagden er zelfs in de mannen van Terlouw hun tempo op te leggen. De beslissing viel, nadat doelpunten van Stroucken en Janssen door scheidsrechter Ausem wegens buitenspel waren afge keurd. Van Melis, diep in de Rotterdamse stellingen doorgedrongen, was door Ter louw ruw van de bal gewerkt. De straf schop schoot Körver in. De Limburgse halfspeler bracht daardoor de stand op 31 en stelde de zege veilig. Na 17 minuten nam Sparta de leiding. Doelman Cox beoordeelde een kopbal van Van der Gijp verkeerd. Daniels kreeg daar door een niet te missen kans (01). Rapid maakte op merkwaardige wijze gelijk. Vlak bij de middenlijn kreeg Körver een vrije trap te nemen. Hij plaatste een voor zet hoog in de Rotterdamse doelmond. Keeper Van Dijk door de laagstaande zon gehinderd zag de bal niet goed en tot verbazing van allen verdween deze in het doel (11). Een verkeerde manoeuvre van Smeets gaf Daniels de kans zijn ploeg" opnieuw de leiding te geven. Cox stopte d'iens schot echter. Enkele minuten voor de rust scoorde Rapid. Van Melis glipte tussen Visser en Terlouw door. Een hard schot van de aanvalsleider verdween hoog in de touwen (21). De Limburgse aanvallen werden in de tweede helft gevaarlijker. Ook het positie spel van de thuisclub was beter verzorgd dan dat van de Rotterdammers. Een snelle combinatie tussen Schaffrath en Van Melis bracht de bal bij Hanneman. Deze richtte echter te onzuiver. Hierna werden doel punten van Stroucken en Janssen afge keurd. De Rotterdamse verdediging kreeg het steeds zwaarder. De stoere Terlouw tracht te met verre trappen zij.n verdediging te ontzetten. Maar de Limburgse defensie, met stopper Smeets aan het hoofd, wist hierop steeds het juiste antwoord. Bij Spar ta was Van Ede de gevaarlijkste man. De strafschop door Terlouw veroor zaakt stelde Körver in staat het derde doelpunt voor zijn ploeg te scoren (31). Elinkwijk heeft in zijn eerste wedstrijd met een ietwat onverdiende nederlaag tegen NAC genoegen moeten nemen. Het gehele seizoen was de Utrechtse ploeg thuis onge slagen gebleven, maar dat record ging in deze wedstrijd verloren. Tot tweemaal toe maakte doelman Kraak een blunder. Can- jels en Hoogenhuizen konden hierdoor ge makkelijk scoren. Zo kon het gebeuren dat reeds na 17 minuten het scorebord 30 in het voordeel van de Brabanders aangaf. Bijna de gehele wedstrijd en zeker na de hervatting was Elinkwijk de gevaar lijkste ploeg. De 23 nederlaag was een te slechte beloning voor haar veelal goede spel. Verkeerd terugspelen van Kreyermaat bracht Kraak snel na het begin al uit po sitie. Canjels maakte hiervan dankbaar ge bruik en gaf NAC de leiding. Kort daarop stuitte de bal van het lichaam van de Utrechtse doelman het veld in. De bal kwam voor de voeten van Canjels. Deze strafte de fout van Kraak abrupt af (02). Hoogenhout. zorgde voor het derde doelpunt van NAC. Hij schoot de bal tussen de benen van Kraak door in het doel. Elinkwijk gaf zich niet gewonnen. Steeds weer gingen de voorwaartsen van de thuis club in de aanval. Spil Kuys kreeg het niet gemakkelijk. Met veel moeite slaagde hij er evenwel in de El ink wijk-spelers het scoren voorlopig althans te beletten. Toch zou Elinkwijk nog voor de rust twee maal keeper De Moor passeren. Klein kreeg I de bal, nadat deze terugsprong van doel man De Moor, in zijn bezit. Hij greep de1 kans om ds achterstand van zij.n ploeg k verkleinen. Vlak voor rust nadat D" Jong en Vonk goede kansen hadden ge mist zorgde Westers voor het tweede doelpunt voor zijn ploeg. De voorhoede van Elinkwijk vergrootte in de tweede helft de druk op het cloel vai de tegenstanders. De middenlinie van de bezoekers moest zich in die periode beper-1 ken tot verdedigen en een doelpunt hing i de lucht. Vooral spil Kuys en keeper D' Moor grepen echter steeds tijdig in als hun j tegenstanders gevaarlijk dreigden te wor den. Mede door hun goede spel slaagde Elinkwijk er niet in het zo begeerde gelijke spel uit het vuur te slepen. kon winnen. Achter Verhoef reed Van Vliet het stadion binnen, waar hij in zijn lange stadgenoot in de eindspurt zijn meerdere moest erkennen. Dat leverde Van Vliet dus de tweede plaats en dertig seconden bonificatie op, juist één seconde te weinig om de tweede plaats in de eindrangschikking te bereiken. Want het peloton met Van der Brand kwam 26 secon den na Verhoef het stadion binnen en dus eindigden de rivalen in dezelfde tijd: 25 uur 18' min. en 54 sec. Pauw, de enige, die een greep naar de eindzege had gewaagd, schoof door dit resultaat van de derde naar de vier de plaats in de totale uitslag. Winst Deze toer heeft tal van lichtpunten opge leverd. In de volgerskaravaan heeft men zich reeds afgevraagd of in Captein, de Neder landse amateur sprintkampioen, misschien een Nederlandse Van Steenbergen is opge staan. Captein reed zijn eerste grote weg wedstrijd om twee etappes, waaronder de zware „bergetappe" door Zuid-Limburg, waarin hij er toch maar in slaagde gelijk met de anderen te klimmen en te dalen, en was steeds onder de voorsten te vinden. Zijn rijden houdt een grote belofte in voor de toekomst. Voorts is hot uitstekende rijden van de Zeeuwen Van Sluis en Huisson opgevallen. Deze knapen komen evenals winnaar Van der Zande uit de wielerclub „Theo Middel kamp" in Goes en zullen in de nabije toe komst moeten bewijzen, dat hun optreden in deze toer geen uitschieter is geweest. Klassementen De uitslag van de zesde en laatste etappe van Wassenaar naar Amsterdam over onge veer 100 km luidde: 1. Verhoef (Rotterdam) 2.23.39 met bonificatie 2.22.39: 2. Van Vliet (Rotterdam) 2.23.39 met bonificatie 2.23.09; 3. Buis (Haarlem) 2.23.53 met bonificatie 2.23.43; 4. Captein (Amsterdam) 2.24.05; 5. Pauw (Utrecht) z.t.: 6. Rol (Alkmaar) z.t.; 7. Konings (Breda) z.t.; 87 Blauw (Arnhem) z.t.; 9. Kooyman (Den Haag) z.t.; 10. Van dei- Putten (Den Haag) z.t.; 11. Verhoeven (Rot terdam) z.t.; 12. De Vree (Breda) z.t.; 13. De Jongh (Made) z.t.; 14. Van Wetten (Noord- wijkerhout) z.t.; 15. Geldermans (Beverwijk) z.t. Winnaar van het premieklassement is ge worden Pauw. In het puntenklassement is Captein als eerste geëindigd. De einduitslag van de Tour door Neder land luidde: 1. Van der Zande (Halsteren) 25.15.53; 2. Van der Brand (Schijndel) 25.18.54; 3. Van Vliet (R'dam) 25.18.54; 4. Pauw (Utrecht) 25.19.33; 5. Damen (Lies hout) 25.19.41; 6. Konings (Breda) 25.19.50; 7. Captein (A'dam) 25.20.11; 8. Rol (Alkmaar) 25.20.29; 9. Theunisse (Utrecht) 25.21.57; 10. Van Sluis (Vlissingen) 25.22.44; 11. Kersten (Siebengewald) 25.24.02: 12. Vos (Vreeland! 25.25.32; 13. Huisson (Yerseke) 25.26.09; 14. Groot (Beverwijk) 25.26.40; 15. De Vree (Br-da) 25.26.45. De openingswedstrijden op de Amster damse stadionbaan zijn zowel sportief ge zien als uit financieel oogpunt geen succes geweest. Slechts een paar duizend toe schouwers zagen op deze kille avond een oppermachtige French de ritten over 30 en 40 km van het stayer-nummer winnen. Beide malen slaagde alleen Pronk erin niet door de Australiër gelapt te worden. De Duitsers Muller en Intra en de Engels man Bunker hadden in dit gezelschap niets in te brengen. De omnium NederlandBelgië leverde in alle vier onderdelen overwinningen op voor de Nederlandse partners Arie van Vliet en de jonge profesional Peter Post. Samen wonnen zij de klassementswedstrijd, Arie van Vliet nam de sprint voor zijn rekening met. Post op de tweede, Gosselin op de derde en Depaepe op de vierde plaats. Van Vliet won ook de tijdrace van Gosselin en Peter Post versloeg in de achtervolging Depaepe. Is de Amerikaan uit op het eerste honk? De Nederlanders vinden in ieder geval van wel, zo te zien. Meyer (O.V.V.O.) in deze ontmoeting met de werpers Brands (V.V.G.A.) en Smid't (H.H.C.) de beste spelers willen noemen, terwijl bij de bezoekers vooral Morgan en Davis ons het meest konden bekoren; Mil ler was zeker de beste slagman bij de Amerikanen. Vooral het uitstekende werk van de ex-Phillies prof. Davis als catcher bij de bezoekers dwong bewondering af. Een uitstekende wedstrijd aan beide kan ten, vol sfeer en boeiend door goed spel en bovenal door het snelle wisselen van beide negenlallen, hetgeen vooral de Nederlandse vertegenwoordigers hoopvol de reis naar Italië zal doen aanvaarden. Enerverend Het begin van deze ontmoeting was reeds enerverend, want Filippo (ex-Sa bres) plaatste een bijzonder fraaie stootslag, waardoor hij, ondanks de prima aangooi van Geurts (Schoten), op het eerste honk kwam en zelfs door een honkslag van Mil ler en een vrije loop van Washington door kon stoten naar het derde honk. Een opof feringsslag van Brewer bracht Filippo over de thuisplaat (01), waarna Brands (V.V. G.A.) een einde maakte aan deze slag beurt. Ook Nederland begon reeds d'rect uit stekend door een fraaie tweehonkslag van Meyer (O.V.V.O.), waarna Jole in het mid denveld werd uitgevangen en de korte tik ken van Klooster en Hoogenbos feilloos door de bezoekers werden verwerkt, zodat deze innings geen resultaat bracht. Hoewel in de tweede innings de Ameri kanen wederom enkele spelers op de hon ken kregen, leverde dit geen punten voor de bezoekers op dank zij vooral prima veld werk van Jole. De geslagen bad van Rai- mond wordt door hem uitstekend verwerkt en een fraai dubbelspel was hiervan het gevolg. Ook in de volgende innings zagen beide ploegen geen kans punten te scoren en het duimde tot de vijfde innings voor de Ame rikanen de voorsprong konden vergroten. Wederom was het Filippo. Hij deed het met een bijzonder fraaie homerun. Aan gezien Brands in deze innings een kleine inzinking had, was het begrijpelijk dat Smidt (H.H.C.) zijn taak zou overnemen, doch vooral het begin was voor de H.H.C.'er, die kennelijk last van de koude had, niet bemoedigend. De eerste tegenstander, Brewer kreeg vier wijd, waarna hij na een korte tik van zijn volgende tegenstander de tactische fout beging de bal naar het eerste honk te spelen, waardoor een kans op een dubbel spel verloren ging. Brewer maakte dank baar gebruik van dit foutje door na een honkslag van Brussett de thuisplaat te pas seren, waardoor de stand op 03 kwam in het voordeel van de Amerikaanse bezoe kers. Catcher Davis, voor het eerst aar> slag in deze ontmoeting, sloeg de bal op de tri bune, doch volgens afspraak mocht hy hiervoor slechts twee honken nemen, waardoor de Amerikanen zowel het tweede als derde honk bezet kregen. Toen pas toonde werper Smidt zijn klasse, want op geraffineerde manier kon hij zyn volgende tegenstanders voor nul aan de kant krygen, waardoor het gevaar geweken was. Eindelijk kwam ook de Nederlandse bondsploeg in de gelijkmakende innings los. Jole gaf een honkslag, terwijl Klooster met vier wijd eveneens op de honken kon komen. De opofferingsslag van Hoogenbos deed beide spelers opschuiven, waarna de nuttige en fraaie honkslag van Ch. Urba- nus (O.V.V.O.) beide spelers over de thuis plaat bracht, waardoor de achterstand weer was teruggebracht tot 2-3. Fraaie vang In de zevende innings gebeurde er slechts weinig aan beide kanten en slechts de bij zonder fraaie vang van Meyer in het rechtsveld na een harde klap van Washing ton viel te vermelden. Doch in de volgende innings was het Brewer die de Nederland se verwachtingen de bodem insloeg. Ook deze speler slaagde er in een homerun te slaan (2-4) en hoewel nog alles in het werk werd gesteld om de kleine achterstand te verkleinen of weg te werken, slaagde de bondsploeg hierin niet meer. Pinchhitter De Zwart (EDO) werd met drieslag naar de kant verwezen, doch Ruud Kok (VVGA) was gelukkiger en opende door zijn vier wijd perspectieven. Als loper werd Kok weer vervangen door Nijhuis (VVGA), doch helaas bleven deze activiteiten zonder re sultaat toen de korte tik van Smidt uit stekend door het Amerikaanse binnenveld werd verwerkt, nadat ook Herre Kok reeds was gesneuveld. Ook de bezoekers kregen geen kans meer de voorsprong te vergroten, want ofschoon coach Maggiaconi in de laatste slagbeurt nog wel een honkslag plaatste, werd iets te ver trekken hem noodlottig en de uitste kende aangooi van werper Smidt na het seintje van achtervanger Geurts betekende de laatste schermutseling in deze bijzonder fraaie en aantrekkelijke ontmoeting. Bitburg Bombers: 1000110 10 is 4 Nederl. bondsteam: 000002000 is 2 De werpersresultaten waren: Brands 8x3 slag, 4 x 4 wijd en 4 honkslagen tegen; Smidt (HHC): 6x3 slag; 2x4 wijd en 4 honkslagen tegen; Sindzman (Bombers): 3x3 slag; 0x4 wijd en 1 honkslag tegen; Bacon (Bombers): 44 x 3 slag; 1x4 wijd en 2 honkslagen tegen; Morgan (Bombers): 1 x 3 slag; 3x4 wijd en 0 honkslagen tegen.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 11