HUISBAAS PRISMA Onze week-end aanbiedingen vrouwelijke krachten JONGE MANNEN Amsterdamse Beurs gas los schakelen Prisma - geslaagd als cadeau nummer 1 Vanaf f1.- per week BROKX Sukarno ere-ingenieur van Westberlijnse hogeschool Drie Europeanen gedood bij schietpartij in Algiers Gritiek op Hilde Benjamin en dr. Melsheimer Russische afscheidsparade in Oost-Duitsland Ongeveer 19000 gevangenen vrij in Oost-Duitsland Assoeandam in de Nijl is een felbegeerd project Weer een Britse soldaat op Cyprus doodgeschoten Een bril voor bijna blinden De Royal Hunt Cup Scheepvaart Voorrangsregeling aan het pontveer over het Noordzeekanaal te Velsen De Volkskredietbank van Haarlem en omliggende gemeenten helpt U GARAGE „DEN HOUT" Wagenweg 164-168 - Haarlem Tel. 12138/15156 VERKOPER(STER) AANK. VERKOOPSTER fs een hondje V PRIMA MONTEUR PRIMA HULPMONTEUR BONTSTOFFEERSTERS DONDERDAG 21 JUNI 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURAN 1 Geen hulp uit Egalisatiefonds voor aardappel-exporteurs Het bestuur van het Landbouwschap heeft de situatie besproken, die ontstaan is !engevolge van het noodlottige verloop van de aardappelenexport. De aardappelexporteurs vragen zich af, of zij door de financiële moeilijkheden nog wel de afzet kunnen verzorgen en de ex port financieren. Het Produktschap voor Aardappelen zoekt met minister Mansholt naar een oplossing van de moeilijkheden. pe voorzitter van het Landbouwschap, de heer H. D. Louwes, heeft medegedeeld dat het bestuur met een meerderheid van demmen had geconcludeerd dat de gelden uit het consumplieaardappelenegalisatie- fonds niet mogen worden gebruikt om de moeilijkheden op te heffen. President Sukarno van Indonesië wordt op zijn reis door West-Duitsland met eer bewijzen overladen. Gedurende zijn ver blijf in West-Berlijn heeft de technische hogeschool in Berlijn-Charlottenburg, die de naam „technische universiteit" draagt, hem de waardigheid van doctor ingenieur honoris causa verleend. Sukarno, die in genieur is, wees in zijn toespraak op het traditionele hoge aanzien dat de Duitse techniek in de gehele wereld en in het bijzonder in de landen van Azië geniet. „Indonesië", zo zei hij, „bevindt zich in het derde stadium van zijn wederopbouw. Duitse technici kunnen hiertoe een be langrijke bijdrage leveren". Sukarno werd door de rector magnificus, prof. Lorenz, geprezen om zijn bijdragen tot de Duits-Indonesische vriendschap, en geloofd als „de bouwer van de Indonesische staat" om zijn „bijzondere wetenschappe lijke, technische en culturele verdiensten ten bate van de Indonesische staat". „Ik heb op mijn reis door de wereld vele brug gen gebouwd", zo zei Sukarno, „niet van staal en beton, doch bruggen van begrip die onze volken zullen verbinden". Sukarno wordt vandaag in Hamburg verwacht. Bij zijn aankomst in West-Ber lijn was niet de Russische ambassadeur aanwezig zoals abusievelijk is gemeld, maar de waarnemende ambassadeur, Astavin. Poesjkin was eerder op de dag naar Mos kou vertrokken. ALGIERS (Reuter/AFP) Woensdag zijn in Algiers zes aanslagen op Europeanen gepleegd, waarbij drie personen gedood en veertien gewond werden. Twee verzets lieden sneuvelden en twee werden gevan gen genomen. Tussen Sidi-Bel Abbes en Le Telagh is woensdag een konvooi van vijf auto's met Algerijnse tirailleurs in een hinderlaag ge reden. Bij de gevechten die ontstonden, leden de opstandelingen en de tirailleurs zware verliezen. BERLIJN (Reuter) Het centrale co mité der Oostduitse communistische partij heeft critiek geoefend op de Oostduitse vrouwelijke minister van Justitie Hilde Benjamin en procureur-generaal dr. Mels heimer wegens „te stroeve toepassing van het Marxisme", aldus het Oostduitse com munistische dagblad „Neues Deutschland". Het centrale comité is van mening dat de procureur-generaal en de Oostduitse open bare aanklagers in het algemeen „niet energiek genoeg en niet consequent heb ben gehandeld bij het toepassen der rechtsbeginselen". „Zij hebben zich door buiten het werkelijke leven staande theo retici laten vertellen dat zelfs een gering verkeersongeluk een uiting was van toe nemende klassestrijd", aldus het comité. BRANDENBURG (Reuter) Woensdag is te Brandenburg een afscheidsparade ge houden bij het vertrek van een divisie van de Russische luchtmacht die deel uitmaakt van de 33.500 man Russische troepen die voor mei volgend jaar zullen worden te ruggetrokken. De divisie telt ongeveer tweeduizend man. Haar 87 een-motorige propeller-vliegtuigen, Iljoesjins, kozen na de parade, die door twintigduizend Duitsers en vertegenwoordigers van de Westelijke militaire missies werd bijgewoond, het luchtruim, richting Polen. Voordien vlogen 29 ultra-moderna straaljagers over het pa- radeveld, ter ere van de ver trekkend en. Vijfhonderd man defileerden langs het met rood bekleed podium waarop maarschalk Gretsjko, de opperbevelhebber van de Rus sische strijdkrachten in Duitsland, stond. Twaalf zware hefschroefvliegtuigen gaven in formatie een feilloze landings- en start demonstratie. De Oostduitse vice-premier Nuschke zei in een openingstoespraak, dat het de be doeling van deze parade was de Westelijke mogendheden aan te sporen het Russische voorbeeld van ontwapening in Duitsland te volgen. De Russische autoriteiten maakten ter loops bekend dat de Russische commandant van Oost-Berlijn, generaal-majoor Dibro- va, zal worden vervangen door generaal- majoor Tsjamov. Dibrova heeft echter het commando nog niet overgedragen, zo werd van Russische zijde gezegd. BERLIJN (Reuter). De Oostduitse regering heeft medegedeeld, dat ongeveer 19.000 gevangenen, voor hun straftijd om was, op vrije voeten zijn gesteld. Volgens het regeringsblad „Neues Deutschland" be vinden zich onder de vrijgelatenen 691 so ciaal-democraten. De Oostduitse gerechte lijke autoriteiten hebben opdracht ge kregen na te gaan of er nog meer moge lijkheden tot strafvermindering bestaan en of veroordeelden voorwaardelijk op vrije voeten kunnen worden gesteld. Er wordt verklaard dat de vrijlatingen een „bijdrage van beslissende betekenis zijn voor het vestigen van begrip tussen Oost- en West- Duitsland". Volgens „Neues Deutschland" werden de begenadigden na de derde con ferentie der Oostduitse communistische Partij in maart op vrije voeten gesteld. CAIRO (Reuter). De president van de wereldbank, Eugen Black, heeft gisteren met de Egyptische minister van Financiën, dr. Abdel Monein Kaissuny, gesproken over de financiering van de bouw van een stuwdam in de Nijl bij Assoean. Na af loop van de conferentie maakte Black be kend, dat er nog steeds in hoofdzaken overeenstemming bestaat over de ver strekking van een lening van tweehonderd miljoen dollar door de wereldbank voor de financiering van het project. Het bezoek van Black aan Egypte valt samen met pogingen, die de Sovjet-Unie naar men beweert in het werk stelt, om Egypte te bewegen financiële hulp van dit land voor de bouw van de dam te aan vaarden. De bouwkosten bedragen in to taal vierhonderd miljoen dollar. Volgens diplomatieke kringen te Cairo is het zeer goed mogelijk, dat de Russische minister van Buitenlandse Zaken, Sjepilov, die thans te Cairo vertoeft, bij zijn be sprekingen met Nasser een concrete aan bieding voor het financieren van de dam heeft gedaan. Black heeft verklaard dat er tijdens zijn besprekingen met hooggeplaatste Egypti sche functionarissen geen melding werd gemaakt van, of gezinspeeld op een Rus sisch aanbod tot financiering van de dam van Assoean. Black legde deze verklaring af kort voor hij naar de Verenigde Staten terugkeerde. NICOSIA, (Reuter/AFP) Op Cyprus, is vandaag een Britse soldaat, die in een militair voertuig reed, door een verzetsman doodgeschoten. Om te voorkomen dat de leider van de verzetsbeweging op Cyprus, Grivas, het eiland verlaat, zullen havens en kusten worden bewaakt. Een Griekse Cy prioot, die binnenkort naar Griekenland gaat voor een operatie is ondervraagd. De Britten hielden rekening met ce mogelijk heid, dat hij Grivas was. Van gezaghebbende zijde wordt te Lon den vernomen, dat de Britse regering haar houding ten aanzien van Cyprus heeft be paald. Een plan dat in samenwerking met gouveneur Harding is opgesteld zal bin nenkort aan het Lagerhuis worden voor gelegd. ORLANDO (USIS) De Amerikaanse dr. Feinbloom heeft een bril uitgevonden met spiegels in plaats van lenzen. De aan de Columbia universiteit verbonden opto metrist heeft voor de blindenvereniging in Florida verklaard dat met dit instrument personen, die niet meer dan twee percent van het normale gezichtsvermogen bezit ten, weer vrij behoorlijk kunnen zien. De werking berust op meervoudige reflectie van een beeld, waardoor een drievoudige vergroting verkregen wordt met een ge zichtsveld van zestig graden. Voor geheel blinden is deze bril niet bestemd, maar het zal een waardevol hulpmiddel zijn voor degenen die zo weinig kunnen zien dat zij tot de blinden gerekend moeten worden. Deze categorie maakt ruim de helft van de „blinden,, uit. De „Royal Hunt Cup", een ren over 1608 meter, die op de banen van Ascot is ge houden, is gewonnen door „Alexander", een paard, toebehorend aan koningin Eliza beth II van Engeland. Het paard werd ge reden door W. H. Carr. De race was be giftigd met meer dan 4000 pond sterling 40.000) aan prijzen. 3-3 Nederl.'47 3 Nedl. 1962/'64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew.Philips Gloeil. pref.Philips Gloeil. Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn. N. Scheepv. Unie Phs. van Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel. U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 95116 266)4 330 245 321 439 310 297 181 411 310 805)4 793 98 182 189)4 285 119 133K 236)4 197 215 225 72% 146K 54 44 80)4 44% Openings koersen 269)4 331 246 320 439 308 303 181 4.15)4 308 810 798. 98 182 190 285 118 135 236)4 197 215 231)4 73/ 146)4 55 44)4 ex-di 44/ De hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat in de directie Noordholland te Haarlem, Overwegende, dat bij beschikking van de minister van Ver keer en Waterstaat dd. 28 maart 1956, no. 18973, afd. Water staatsrecht, gewijzigd bij diens beschikking dd. 13 juni 1956, no. 37637 afd. Waterstaatsrecht, gelet op artikel 7, tweede lid van het Reglement van politie voor de Rijkspontveren over het Noordzeekanaal (Koninklijk Besluit van 16 februari 1950, Stb. K34), is besloten, dat: I. op aan de gezagvoerder gedaan verzoek door deze op het rijkspontveer te Velsen voorrang van overtocht kan worden verleend aan aan weerszijden van het Noordzeekanaal wachtende motorrijtuigen op meer dan twee wielen, waarvan met inbegrip van de lading de asbelasting 1,6 ton, de hoogte 2,40 m of de breedte 2,20 m te boven gaat, zulks alleen gedurende de tijd, dat de weg over de sluizen te □muiden voor het daar over toegelaten verkeer geopend en voor zover het verlenen van voorrang naar het oordeel van de gezag voerder nodig is; II. de wijze, waarop het verzoek om voorrang als onder I bedoeld kan worden gedaan, nader zal worden be kend gemaakt door de betrokken dienst van de rijks waterstaat; MAAKT BEKEND: a. dat met ingang van 1 juni 1956 op het pontveer te Velsen voorrang wordt gegeven aan motorrijtuigen als hiervoor onder I bedoeld, waarvan de asbelasting met inbegrip van de lading 1,6 ton, en/of de hoogte 2,40 m, en/of de breedte 2,20 m te boven gaat, zulks echter alleen gedurende de tijd, dat de weg over de sluizen te IJmuiden voor de overige motorrijtuigen is geopend; b. dat bedoelde voorrang automatisch zal worden gege ven aan de eerstgenoemde motorrijtuigen, indien zij zich opstellen op de daartoe ter plaatse aangeduide wachtplaatsen; c. dat reeds door de minister verleende voorrangen on verminderd van kracht blijven en voorgaan boven de hiervoren genoemde; d. dat zijn voorlopige bekendmaking terzake van deze voorrang dd. 29 mei 1956 hierbij wordt ingetrokken. Haarlem, 18 juni 1956 TH. HEIJBLOM als overheidsinstelling Renault maakt U het autorijden simpeler dan ooit I ofhuurderl verf Fa v. BEEM uitsluitend in de goede vakzaken i i Gen. Cronjéstraaf 130-132 - Vrij entrée f DRUKKERIJ JACOBS ON INKOOPCOMBINATIE „NEDERLAND" Prinsengracht 225-227 - Amsterdam-C. TAPE - RECORDERS ie huur HOME - RECORDING m Speciaal bh ADRES HAARLEM Zuiver wollen DEKENS BIJ U AAN KOMEN LOPEN Plaats een Groentje Gemeente Haarlem (Van onze correspondent in Bonn) 91 J4 9P/16 95% 80 Aalsum, pass. 20 Sicilië, 22 te Marseille verw. Amor, 20 v. Malta n. Piraeus. Ampenan, 20 rede Semarang. Aardijk, 20 te Colombo. Almdijk, 19 te Antwerpen. Alnati, 20 te Rotterdam. Arendsdijk, 19 v. Liverpool n. Londen. Arnedijk, 20 te Houston. Averdijk, 20 te Rotterdam. Aagtekerk, 19 1050 m. z.o. Diegogarcia n Aden. Abbekerk, pass. 19 z. v. Colombo n. Aden. Albireo, pass. 19 z. v. Kreta n. Genua. Alioth, 19 430 m. n.n.o. St. Paulsrock n Antw. Alwaki, 20 300 m. o.n.o. Aden n. Aden. Arkeldijk, 19 350 m. n.w. Kp. Finisterre n. New Orleans. Aldabi, 20 v. Santos n. Rio de Janeiro. Appingedijk, 20 v. Rio de Janeiro n. Santos. Argos, 21 te Rotterdam. Alphacca, 20 v. Santos n. New York. Banka, 20 v. Singapore n. Pt. Swettenham. Billiton, 20 v. Makassar n. Balikpapan. Boissevain, 20 te Hongkong. Boskoop, 19 te Antwerpen. Bali, 20 te Port Said. Boschfontein, 20 te Marseille. Banda, pass. 20 Kp. De Gata n. Beyrouth. Bawean, 20 te Penang. Barito, 24 te Singapore verw. Batoela. 20 te Semarang. Baud, 20 te Surabaja. Breda, 20 te Antofagasta. Bussum, 20 te Eastham. Blijdendijk, 21 te Rotterdam. Caltex Rotterdam, 19 120 m. w. Kreta n. R'dam. Cradle of Liberty, 19 100 m. o. Pt. Sudan n. Suez Camerounkust, 19 te Abidjan. Callisto. 20 100 m. n.o. Kp. Race n. Hamburg. Caltex Leiden, 20 v. Perim n. Bandarmashur. Charis, 20 v. Curagao n. Aruba. Caltex Pernis, 21 v. Vlissingen n. Port Said. Doris, 20 te Aruba. Dorestad, 19 100 m. n. Flores Az. n. Botterdam. Drente, 20 v. Napels n. Genua. Dordrecht, 21 te Londen verw. Diemerdijk, 21 te Cristobal. Duivcndijk, 20 v. oLonden n. Cristobal. Esso Rotterdam, 20 te Antwerpen. Etrerr.a, 20 te Recife. Eos, 19 120 m. z. Kreta n. Livorno. Eenhoorn, pass. 21 Ouessant n. Algiers. Esso Den Haag. 21 v. Suez n. Antwerpen. Eemdijk, 20 v. Rotterdam n. Antwerpen. Eendracht. 20 v. Haifa n. Tel Aviv. Farmsum. 20 te Le Havre. Fairsea, 17 v. Melbourne n. Sydney. Flottbec, 20 v. Las Piedras n. Maracaibo. Friesland SSM. 20 te Rotterdam. Gaasterland, 20 te Hamburg. Gordias, 19 v. Amsterdam n. Middellandse Zee.. Haarlem, pass. 20 Landsend n. Antwerpen. Hoogkerk. 21 te Singapore. Haulerwijk, 19 170 m. w.z.w. Landsend n. A'dam. Hilversum, pass. 19 Str. Ormoes n. Aden. Hera, 20 v. Cd. Bolivar n. P. Ordaz. Houtman, 21 Osaka verw. Hispania. 20 v. IJmuiden te Bilbao verw. Hermes. 21 te Amsterdam. Heemskerk, 20 v. Sydney n. Melbourne. Hydra. 20 v. Norfolk n. Pt. Au Prince. Ilos, 21 v. Amsterdam n. IJmuiden. Indrapoera, 21 v. Port Said n. Marseille. Ivoorkust. 21 v. Amsterdam te Hamburg. Japara KRL, 19 v. Singapore n. Tj. Priok. Jupiter, 19 v. Amsterdam n. Hamburg. Jagersfontein, 20 v. Hamburg n. Antwerpen. Kalydon, 20 v. Glasgow n. Curasao. Katelysia, pass. 20 Oran n. Abadan. Kylix, 20 v. Balikpapan n. Singapore. Kermia, 20 te Pta. Cardon. Khasiella, 20 te Curagao. Karimata, 20 v. Hamburg n. Antwerpen. Kota Gede, 20 v. Suez n. Belawan. Keizerswaard, 19 400 m. n.w. Fortaleza n. Mon tevideo. Kieldrecht, 19 v. Bremen n. Hamburg. Kaimana. 21 te Makassar verw. Karsik, 20 te Belawan. Kota Agoeng, 21 te Djeddah verw. Koningwaard. 21 te Curagao. Langkoeas, 20 v. Djeddah n. Suez. Loenerkerk, 20 v. Genua n. Rotterdam. Lutterkerk, pass. 20 Djeddah n. Dubai. Liberty Bell, 21 v. Port Said n. Philadelphia. Leersum, 20 te Jacksonville. Lombok, 21 te Cristobal. Maureen, 23 te Philadelphia verw. Meliskerk. pass. 20 Ceylon n. Penang. Mentor, 20 te Rotterdam. Muiderkerk, pass. 20 Gibraltar n. Marseille. Murena, 21 te Miri. Metula, 19 175 m. z.o. Nagasaki n. Miri. Musi, 20 te Palembang. Maasdam, 19 v. Southampton n. Quebec. Marpessa, 19 v. Pta. Cardon n. St. Vincent. Mataram, 20 v. Rotterdam n. Antwerpen. Mariekerk, 21 te Calcutta. Meerkerk, 21 te Rotterdam. Molenkerk, 21 te Genua. Nieuw Amsterdam, 20 v. South.ton n. New York. Ovula, 20 v. Makassar n. Singapore. Ootmarsum, 19 v. Amsterdam n. Bremen. Overijsel, 20 v. Rotterdam n. Genua. Orania, 21 te Curagao. Oostkerk, 21 te Newcastle. Oranje, pass. 20 Malta n. Port Said. Oranjefontein, 20 v. Kaapstad n. Pt. Elizabeth. Oranjestad, 21 te Trinidad. Orion, 20 v. Leixoes n. Rotterdam. Oldekerk. 21 v. Las Palfas n. Kaapstad. Papendrecht. 20 v. Rotterdam n. Curagao. Phrontis. 21 te Amsterdam verw. Prins Alexander, 19 v. Hamburg n. Montreal. Prins Willem 2, 19 te Toronto. Prins Willem 4, 19 te Rotterdam. Prins Willem 5, 19 v. Montreal n. Le Havre. Pieter S, 19 v. Amsterdam n. Swansea. Peperkust, 21 v. Amsterdam te Antwerpen. Prins Casimir, 21 v. Rotterdam n. Montreal via Le Havre. P G. Thulin. 20 v. Falmouth n. Seven Islands. Roepat, pass. 20 Miri n. Singapore. Raki, 19 te Singapore n. Port Swettenham. Riouw. 21 te Fremantle verw. Rotti, 20 v. Baltimore n. Houston. Rijndam, 21 te Cobh. Rijnland, pass. 20 St. Paulsrock n. Buenos Aires. Sloterdijk, 23 te Antwerpen verw. Sumatra, 21 te Tj. Priok. Stad Alkmaar, verw. pass. 20 Malta n. Barcelona. Stad Amsterdam, 19 570 m. w. Valentia Ierland n. Rotterdam. Saidja, 20 te Bangkok. Stanvac Djirak, 20 te Priok. Straat Makassar, 20 te Penang. Sarpedon, 20 te Pto. Cabello. Statue of Liberty, 19 360 m. z.o. Kp. Sable naar Philadelphia. Senegalkust. 20 v. Bordeaux n. Funchal. Soestdijk, 20 te Boston Mass. Sommelsdijk, 20 te New York. Sliedrecht, 21 te Banias verw. Schouten, 20 v. Mombasa n. Mahe Seychellen. Sheratan, 20 200 m. n. Sokotra n. Liverpool. Singkep, pass. 20 Perim n. Tj. Priok. Sarangan, 20 v. Rotterdam n. Port Said. Schiedijk, 21 te Rotterdam. Tawali, 20 v. Hamburg n. Bremen. Tabinta, verw. pass. 20 Gibraltar n. Amsterdam. Tero, verw. pass. 20 Ouessant n. Antwerpen. Tjiluwah, 20 Singapore verw. Tjimenteng, pass. 19 Mauritius n. Lormarques. Teucer, 20 te Semarang. Tiberius, 19 500 m. n.o. Sombr. eil. n. St. Thomas. Trajanus. 20 te Amsterdam n. Bremen. Tabian, 20 v. Pt. Arthur n. New Orleans. Telamon. 21 te Norfolk. Tomori, 20 te Rotterdam. Van Cloon, 20 te Bangkok. Waterman, 21 te New York. Weltevreden, 20 v. Tj. Priok n. Cheribon. Willem Ruys, pass. 20 eil. Minikoy n. Pt. Said. Wonosobo, 20 te Abadan. Waterman, pass.18 Crooked eil. n. New York. Waiwerang, 20 te Priok. Westertoren, 20 te Miri. Wonogiri, 20 v. Pt. Sudan n. Suez. Woensdrecht, pass. 20 Sombrero eil. n. Ceuta. W Alton Jones, pass. 21 Aden n. Philadelphia. IJssel, 20 v. Ceuta n. Antwerpen. Zeeland KRL, 19 nog rede Kakinada. KLEINE VAART Afiena, 20 v. Landskrona te Falkenberg. Alcetas, 19 v. Le Havre te Bordeaux. Arak, 20 v. Londen te Rotterdam verw. Att S, 20 v. Swansea n. Amsterdam. Advent, 20 v. Struer te Faerker. Ambiorix, 21 v. Savona te Rotterdam verw. Amigo, 20 v. Colchester te IJmuiden. Appingedam, 20 v. Rotterdam n. Lissabon. Arctic, 21 v. Londen te Rotterdam verw. Afine, 20 te Falkenberg. Algarve, 20 v. Amsterdam te Rotterdam. Arnoudspolder, 20 v. Rotterdam n. Lissabon. Audacia. 20 v. Rotterdam te Jersey. Bill S, 20 v. Amsterdam te Rotterdam. Betty Anne S, 20 v. Sunderland n. Rotterdam. Borculo, 20 v. Teignmouth n. Genua. Badzo, 20 v. Londen n. Rotterdam. Bernard John, 20 v. Leith te Rotterdam. Bernina, 20 v. Rotterdam te Antwerpen. Claes Compaen, 20 v. Bayonne te Garston verw. Concepcion. 19 v. Antwerpen te Rotterdam. Catharina W. 20 v. Esbjerg te Rotterdam. Draco, 19 v. Triest te Ryeka. Driebergen, 20 v. Horsens n. Aarhus. Erkalin, 20 v. Nakskov n. Antwerpen. Flevoland, 20 v. Kingslynn n. Rotterdam. Eems, 21 v. Holmsund te Antwerpen verw. Elisabeth Roorda, 20 v. Flensb. te Bremen verw. Gre, pass. 20 Vlissingen n. Gent. Geziena Hendrika, 20 v. Antwerpen n. Esbjerg. Geziena Henderika, 20 v. Antwerpen n. Esbjerg. Gaasterland. 20 v. Goole n. Rotterdam. Henrica B, 21 v. Kalmar te Brest verw. Hoe Vinces, 22 v. Grimsby n. Rotterdam. Holland, pass. 20 Vlissingen n. Vlaardingen. Haaksbergen, 20 v. Norresundby n. Randers. Julia Mary, 19 v. Manchester te Lissabon. Jaba, 20 v. Sodertelje n. Zaandam. Kemphaan, pass. 20 Holtenau n. Gdynia. Lijnbaansgracht, 20 v. Mantyluoto te A'dam verw. Maria Theresia, 20 v. Garston n. Newport M. Martha, 20 v. Pt. Talbot te Hamburg. Medea. 20 v. Kaskoe te IJmuiden. Markab N, 20 v. Rotterdam n. Londen. Maria Theresia, 20 v. Garston n. Newport M. Martha, 20 te Hamburg. Marne, 20 v. Rouaan n. Parijs. Navis, pass. 20 Vlissingen n. Dublin. Nettie, 19 v. Hobro n. Ahr. Nassauhaven, 20 v. Gothenburg te Lidkoping. Nieuwehaven, 20 v. Kopenhagen te Aarhus. Odile N. pass. 20 Vlissingen n. Antwerpen. Olwe, 20 v. Londen te Rotterdam. Rini, pass. 20 Vlissingen n. Oostende. Stella Prima, 20 v. Famagusta te Ceuta. Spora, 20 v. Granville te Fowey. Ton S, 21 v. Swansea te Rotterdam verw. Veenenburgh, 20 v. Middlesboro te Rotterdam. Viking, 20 v. Jersey te Portsmouth. Vindicat Atque Polit, psss. 20 Brunsbüttel naar Stockholm. Walcheren, pass. 20 Vlissingen n. Antwerpen. Wulp, pass. 20 Vlissingen n. Gent. Westpolder, 20 v. Antwerpen te Rotterdam. Westereems, 20 v. Rotterdam n. Amsterdam. Zus, pass. Vlissingen n. Aabenraa. Zeehaan, 20 v. Bordeaux te La Trinite. SLEEPVAART Blankenburg, 19 v. Maassluis te Bremerhaven. Ebro, 19 620 m. z.z.o. N. Orleans n. Nw. Orleans Gele Zee, 19 150 m. z. Jamaica n. Maracaibo. Goeree, pass. 19 Kp. Finisterre n. Rouaan. Loire, 19 v. Gothenburg n. Maassluis. Maas. naar Rotterdam. Noordzee, 19 90 m. z.z.w. Djeddah n. Maassluis. Poolzee, 19 v. Gothenburg n. IJmuiden. Tyne, 20 v. Rouaan te Vlissingen. Witte Zee, 19 70 m. z.w. Djeddah n. Rotterdam. Zwarte Zee, 19 80 m. z.w. Barcelona n. Savona. op sociaal-verantwoorde voorwaarden (zonder winst) KREDIETEN voor noodzakelijke aankopen, die u niet inééns kunt betalen; FINANCIERING van uw inkopen bij deelnemers (winke liers) aan het Kennemer Financierings-instituut; VOORSCHO ?TEN op pensioenen; ADVIES om te voorkomen, dat u te zware lasten te dragen krijgt en HULP als u in moeilijkheden bent geraakt (sanering). Uw zaken worden vertrouwelijk behandeld. Inlichtingen: Kleine Houtstraat 70, Haarlem en bij de plaatselijke cor respondenten Gas los en koppeling ln. schakelen, koppeling los en gas geven: 5 moeizame handelingen en 10 gevaren om Uw auto te verknoeienDie tijd is nu voorbij I Met de AUTOMATISCHE KOPPELING gaat schakelen simpeler dan ooit: en U kunt weer veilig verder! Een gratis proefrit In de Renault met automatische koppeling verplicht U tot niets: Uw dealer heeft er een Renault voor klaar staan I Renault met automatische koppeling voor de ongekend lage prifs van f 4.465.- aL Renault Calandplein 2 Den Haag teL 185.000 Beider belang is. dat uw huis binnen en buiten beter beschermd is tegen vervsl. bereikt U betera bescherming èn betera bewoonbaarheid. RALSTON.vorl Is béter, duurzamer èn voordeliger in het gebruik. Per flinke bus 4.9* busjes vanaf 0.55 Bij uw verfspeclsliiti Amsterdamstraat 25 Tel. 14809 Prisma Junior: keren chroom f 49.75 heren doublé f 57.— Als het examen achter de rug is, is een Prisma op z'n plaats. Die plaats is de pols van Uw zoon of dochter. Verras hem of haar met een blijvend waardevol geschenk. Geef een Prisma en U maakt hun horlogedroom op de mooiste manier tot werkelijkheid! Prisma Junior: dames chroom f 55.— ALS EXTRA RECLAME: 100 gr. MOOI MAGER ONTBIJTSPEK van 39 ct. nu voor 25 ct. Gelardeerde VARKENSLEVER 100 gr49 ct. VETTE EDAMMER KAAS 500 fü'am 99 ct. LIMONADESIROOP p. fl. van 95 nu voor 69 ct. ZOETE ROZIJNEN 500 gram voor 69 ct. RUMBONEN 150 gram 39 ct. KRENTENBROOD99 ct. WONDERWIT 46 ct. KINNEBAKSHAM 150 gram 35 ct. TOMATENPUREE 2 bus 29 ct. AFSLAG SAUCIJSJES per pond van 1.75 v. 1.50 DOORREGEN VARKENSLAPPEN per pond 1.40 LAMSVLEES per pond vanaf 1.25 heeft gelegenheid tot plaatsing van voor haar afwerkingsafdeling. Persoonlijk aanmelden: Parklaan 40, tuss. 8—12.30 en 1—5 u. Jonge Dames met of zonder Mulo-diploma, die zich bij een modern ingericht, middelgroot handelskantoor wil len bekwamen in administratief werk, wordt ver zocht zich schriftelijk te wenden tot Regeling voor reiskostenvergoeding. Meestal zaterdags de gehele dag vrij. GEVRAAGD voor goede kracht hoog salaris Vakantie kan eventueel geregeld worden. Aanmelden tussen 6 en 8 uur: v. DOORN, Schoenhandel, Gen. Cronjéstraat 71. GROTE SORTERING Damesrokken v.a. 11.95 Damesblouses, nylon 10.95 Dames Pyama's Dames Pullovers -v.a. 2.95 Nylon Kousen v.a. 2.98 Grote sortering Dames-, Heren- en Kinderondergoed. Hogerwoerdstraat 58 Tel. 25368 (WEBSTER, U.S.A.) SCHOTERSINGEL 63 Telefoon 21941 Joh. v. VVunnik en Zn. Schagchelstr. 13 Tel. 10286 Ook in moderne Dessins Ter secretarie kunnen wor den geplaatst enige in de leeftijd van 17 tot 21 jr. Salaris naar leeftijd en be kwaamheid van 105.— tot 156.per maand. Vereist wordt het bezit van het diploma m.u.l.o.. i Het bezit van het diploma h.b.s. of gymnasium strekt tot aanbeveling. Sollicitaties inzenden aan de burgemeester van Haarlem binnen 8 dagen na plaatsing van deze advertentie. Op de omslag vermelden: Sollici tatie A/29-1. GEVRAAGD AUTOBEDRIJF H. P. KOOIJMAN. Brederodestraat 8—10, Zandvoort - Official Dealer voor Skoda. Bont engros zoekt voor DIRECT BONTSTOFFEER STERS in het betere genre voor thuiswerk of atelier. Aanmelden: „CASTORA", Heren gracht 162, Amsterdam, Tel. K.20 - 44977.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 3