„Geen oplossing door handhaving van huidige onzekere situatie" Geen meningsverschil binnen de Partij van de Arbeid 'MORRIS' HET WEER: Morgen droog OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Teleurstelling in Parijs over Dulles' argwanende koppigheid Pineau wil door ijzeren gordijn een strijd der geesten ontketenen Hervormde Synode over Nieuw-Guinea Dé kabinetsformatie Het woord is aan. 70e JAARGANG No 293 VRIJDAG 22 JUNI 1956 301e JAARGANG No 138 Minister Erhard maakt zijn conjunctuurplan bekend Regering overlegt met het bouwbedrijf „Passen Nederlandse opvat tingen nog in deze tijd?" Vier RiPtnenen veroordeeld tot vrijheidsstraf in Bern Frankrijk wenst in Algerije geen Amerikaanse hulp Amerikaanse luchtbasis op IJsland „in de ijskast" Egypte zou Nijldam niet aan één financier gunnen Kroesjtsjev ontkent wat Adenauer hem aanwrijft Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Wnd. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p.p. ƒ7,- Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman In vier jaar tijds is hel westelijk deel van Amsterdam, het vroegere Sloter- dijk-Slot er meer wel van aanzien ver anderd. Een complete nieuwe stad is er aan het groeien. Al kan de nieuw bouw nog lang niet de behoefte op vangen aan voldoende woningen voor allen, die er om vragen. Indrukwek kend is de aanblik toch wel, die deze door KLM Aerocarto vervaardigde luchtopename biedt. Meer sparen en minder investeren BONN (DPA/Reuter) De Westduitse minister voor Economische Zaken Erhard, heeft in de Bonsdag een conjunctuurpro gramma ontvouwd, dat de economische ontwikkeling in de bondsrepubliek moet stabiliseren. Het tempo van de toeneming van de vraag moet geremd en 't goederen aanbod vergroot worden. De hoofdpunten van het programma, dat minister Erhard uiteenzette zijn: Maatregelen tot beperking van particuliere en openbare investerin gen; verlaging van invoerrechten met het doel de invoer te vergroten en daardoor de binnenlandse prijzen te doen dalen; nieuwe belasting-voordelen voor spaarders: beperking op het gebied van looneisen door vrijwillige commissies voor loonarbitrage; grotere immigratie van buitenlandse arbei ders; maatregelen tot vergroting van de export; beperkingen op de aankopen op afbetaling en belastingconcessies voor ge pensioneerden, die blijven werken. In Den Haag zijn donderdag besprekin gen tussen de ministers Suurhoff, Zijlstra en Witte en vertegenwoordiger der werk gevers- en werknemersorganisaties in het bouwbedrijf. Onderwerpen van gesprek zijn onder meer de secundaire arbeids voorwaarden en de uitvoering van ver schillende sociale voorzieningen. (Van onze correspondent in Parijs) Parijs, dat zich over de besprekingen tussen de Franse minister van Buitenland se Zaken, Pineau, en zijn Amerikaanse ambtgenoot Dulles in Washington, al bij zonder weinig illusies had gemaakt, maakt zich in het algemeen niet al te druk over het gebrek aan tastbare resultaten van deze topconferentie. Dulles' redevoering van gisteren, waarin hij de Russische partijsecretaris Kroesjtsjev een despoot noemde, bevestigt de indruk, dat de Amerikanen mogelijk met belangstelling naar Pineau's denkbeelden over de nieuwe Russische politiek hebben geluisterd, maar dat er zeker geen Amerikaanse koerswijzi ging uit zal voortkomen. Nu bestaan er ook in Frankrijk enige bezwaren tegen de diplomatieke methoden van Pineau. Men meent, dat hij zich niet altijd tactisch uit drukt en verwijt hem een zeker amateu risme alsmede bepaalde tegenstrijdigheden in zijn politiek ten opzichte van het Mid den-Oosten. Op een punt is de meerder heid van de Franse pers het echter wel met Pineau eens, namelijk zijn overtui ging dat het Westen moet profiteren van de openingen, die Moskou in het ijzeren gordijn heeft gemaakt. Pineau's mening is, dat het er nu niet om gaat, of de doelstel lingen van het Kremlin al of niet onge wijzigd zijn gebleven. Hij heeft feitelijke veranderingen in de methoden van het „Het is niet cle taak van de kerk een oplossing voor de kwestie Nieuw-Guinea aan te wijzen. De kerk moet echter uitspreken, dat een oplossing niet kan be staan in een voortzetting van de bestaande aanvechtbare en onzekere situatie- Nederland zal bereid moeten zijn, zijn aanspraken om alleen op eigen gezag Nieuw-Guinea te besturen, te laten vallen en toe te stemmen in een regeling van dit bestuur in een zodanige overeenstemming met de volkengemeenschap, dat zowel de beste behartiging der bevolkingsbelangen als de grootst mogelijke staatkundige stabiliteit rederlijkerwijs is gewaarborgd". Dit verklaart de Gene rale Synode der Nederlandse Hervormde Kerk tot bezinning op de verantwoordelijkheid van het Nederlandse volk inzake de vraagstukken roncl- om Nieuw-Guinea Voorts wordt in de oproep gezegd: „In een tijd waarin het dringend nodig is. dat de zogenaamde westerse wereld tracht het diepe wantrouwen, dat in Azië en Afrika tegen zijn bedoelingen bestaat, te overwin nen en dit kan niet door woorden, maar slechts door daden geschieden is het zeer bedenkelijk dat de kwestie Nieuw- Guinea aan dit wantrouwen telkens nieuw voedsel geeft. Het is de roeping van Neder land, dat door deze kwestie zo diep in de internationale problematiek verwikkeld is geraakt, mee te helpen zoeken naar een uitweg, waarlangs de belangen van de be volking van Nieuw-Guinea gediend wor den. Dat houdt ook in, dat aan de andere factoren van het probleem, dus de verhou ding van Nieuw-Guinea tot Indonesië en de andere omliggende landen, en in het grote wei-eldeeheel de verhouding tussen wat wel de westerse- en de niet-westerse (Van onze parlementaire redacteur) Naar aanleiding van de bewering in de Volkskrant van hedenochtend als zou men reeds aan de eerste crisis na de jongste verkiezingen binnen de Partij van de Ai- beid toe zijn, hadden wij een kort onder houd met mr. Burger, de fractievoorzitter van de P. v. d. A. In de Volkskrant stond, dat de formateur, dr Drees, niet verder wil gaan ten on- zichte van de defensie-uitgaven dan de huidige 1350 miljoen. Tegenover hem zou vooral staan de militaire woordvoerder (en voorzitter) van zijn partij, de heer Evert Vermeer, die met vele anderen aldus de Volkskrant de mening is toegedaan dat Nederland door dc enorm gestegen kosten niet meer aan zijn militaire verplichtingen kan blijven voldoen als het blijft bij een bedrag van 1350 miljoen gulden. Mr Bur ger had hierop maar één antwoord: „Dit is werkelijk daverende onzin". Inderdaad menen wij op grond van wat wij ook uit andere kring vernamen over de woensdag door dr. Drees met de vijf frac tievoorzitters gevoerde besprekingen, dat de Volkskrant sterk overdreven heeft met haar voorstelling van zaken. Zo mag bij voorbeeld wel als vaststaand worden aan genomen dat in de bijeenkomst van woens dag de formateur kenbaar heeft gemaakt te beseffen dat in elk geval boven de 1350 miljoen nog een bedrag zal moeten komen wegens de stijging van de personeelskosten tengevolge van salarisverhogingen. 1-Iij mag dan in het algemeen zeer opzien tegen een radicale verhoging van het huidige bedrag dat voor defensie wordt uitgegeven, het is geenszins zo dat hij te dien opzichte reeds het laatste woord zou hebben gesproken. Veeleer kan men zeggen dat, ook binnen zijn fractie, de deur voor nader overleg ook mede op dit punt ten volle openstaat. Er bestaat aanleiding om nog even de aandacht te vestigen op het officiële com muniqué dat woensdag na afloop van het onderhoud tussen dr. Drees met de ver tegenwoordigers van de vijf grootste frac ties werd verstrekt, met name op de vol gende passage: „De aanwezige personen hebben kennis genomen van de in som mige buitenlandse bladen verschenen be richten volgens welke de algemene opinie van de politieke leiders in Nederland zou zijn dat geen kabinet kan gevormd worden zolang Hare Majesteit de Koningin geen wijziging heeft gebracht in Haar persoon lijke betrekkingen. In werkelijkheid zal de vorming van een kabinet geenszins door dergelijke factoren worden beïnvloed". Men moet deze laatste zinsnede nauw keurig lezen ter "inde te vermijden dat daaruit onjuiste gevolgtrekkingen zouden worden gemaakt. Er staat eigenlijk alleen dat de vorming van een kabinet en dan komt de nadruk te vallen op het woord vorming geenszins door dergelijke fac toren zal worden beïnvloed. Hiermee is echter allerminst gezegd dat de aar.ge- gelegenheid van de relaties rondom het staatshoofd niet een onderwerp zou zijn dat ook het komende kabinet uit de aard der zaak zal moeten bezighouden. Het is vrijwel zeker dat degenen, die deel zullen uitmaken van het nieuwe kabinet alles zullen doen om te voorkomen dat eventueel tengevolge van bedoelde particuliere rela ties het gevaar zou ontstaan dat er een en ander zou gebeuren wat constitutioneel niet meer aanvaardbaar zou zijn. In hoe verre dr. Drees het wenselijk heeft geacht zoveel mogelijk maar over deze aange legenheid te zwijgen of haar te bedekken met de mantel der liefde is een vraag die op dit moment onbeantwoord kan worden gelaten. wereld wordt genoemd, ten volle recht wordt gedaan". In de opi-oep zegt de Generale Synode voorts met toenemende bezorgdheid te zien, hoe de ontwikkeling van de zaken rondom Nieuw-Guinea heeft geleid tot een beden kelijke spanning tussen het Nederlandse volk en het Indonesische. „Het kan onze kerk, die door sterke banden gebonden is met de kerken in Indonesië en Nieuw- Guinea, niet onverschillig laten, dat er tus sen Nederland en Indonesië omtrent deze aangelegenheid een diepgaand geschil be staat". In de oproep wordt voorts de vraag gesteld, of de bestaande opvattingen over de Nederlandse verantwoordelijk heid ten aanzien van Nieuw-Guinea nog wel passen in het huidige tijds bestek. Daarbij wordt gezegd, dat in de huidige wereldpolitiek deze opvatting niet wordt aanvaard. „Niet alleen, dat Indonesië met grote felheid aan Ne derland het recht ontzegt om dit gebied te besturen en het voor zichzelf opeist, maar ook wordt in een groot deel van de wereld dit Indonesische standpunt als juist gezien." Over de Nederlandse verantwoordelijk heid zegt de oproep, dat er redenen zijn zich af te vragen, of de Nederlandse mo tieven werkelijk van zelfzucht vrij zijn. „Er kan namelijk ook een zelfzucht zijn. die niet op materieel gewin gericht is, maar zich richt op het najagen van hoge idealen, op hef behouden van een rest van de glorie van hef, vroegere imperium, op hef deel hebben aan de politieke machtsvorming in verre streken van de wereld." In de oproep vraagt de Generale Synode zich voorts af, of „de mening, het bestaan der inwoners van Nieuw-Guinea te dienen door ons be stuur, wei-kelijk gerechtvaardigd is" en of de christelijke vrijheid van hen wel is ge diend door de nauwe band, die onvermij delijk in de ogen van de inwoners van Nieuw-Guinea bestaat tussen de dienaren der zending en het buitenlandse bewind BERN (Reuter). De Vier Roemeense ballingen, die in februari 1955 een overval hebben gedaan op het Roemeense gezant schap te Bern en het gebouw 38 uur bezet hielden, zijn tot gevangenisstraffen veroor- deeld. De leider van de groep. Oliviu Bel- deanu. kreeg vier jaar wegens politieke spionage en medeplichtigheid aan het dodelijk verwonden van de gezantschaps chauffeur Aurel Setu. Stan Codrescu kreeg drieëneenhalf jaar, Jon Chirilla tweeën eenhalf jaar en Dimitru Ochiu een jaar en vier maanden. Alle straffen zijn met aftrek van voorarrest, waardoor Ochiu meteen op vrije voeten komt. Beldeanu, Codrescu en Chirilla werden bovendien veroordeeld tot een gezamelijke schadeloosstelling van vijfduizend Zwit serse franken aan mevrouw Setu voor de dood van haar man. Ook moeten de vier verooi-deelden tezamen mevrouw Setu een schadeloosstelling van duizend franken be talen, omdat zij haar indertijd mishandeld en geboeid hadden. De Zwitserse rechtbank bepaalde tevens dat Beldeanu acht jaar en de andere drie Roemenen vijf jaar na het uitzitten van de straf niet in Zwitserland mogen komen. NEW YORK (Reuter/AFP) De Franse minister van Buitenlandse Zaken Pineau, heeft aan het eind van zijn bezoek aan de Verenigde Staten te New York op een pers conferentie verklaard, dat zijn regering geen Amerikaanse hulp nodig heeft bij de oplossing van de kwestie-Algerije. Deze zuiver binnenlandse aangelegenheid zal Frankrijk zelf in orde brengen. Van de bondgenoten wordt alleen verwacht dat zij dit standpunt eerbiedigen. De voor Algerije aangekondigde admini stratieve hervormingen, waarbij het aan tal departementen van vier op twaalf wordt gebracht, hebben ten doel om de administratieve inrichting aan te passen aan de nog steeds dichter wordende mili taire bezetting, aldus is in Parijs mede gedeeld. De haarden van de opstandige beweging moeten gezocht worden in de administratief minder georganiseerde ge bieden, vooral de bergachtige streken, die aan de controle van het Franse bestuur ontsnappen. Voorts is het de bedoeling in bepaalde gemeenten, die tot nog toe door een administrateur worden bestuurd, ge kozen raden op te richten op basis van evenredige vertegenwoordiging. Nieuwe gevechten Ten zuiden van Constantine in Oost- Algerije is donderdag een bende van vijf tien opstandelingen vernietigd. Volgens een ooggetuige zijn woensdag bij de aanval op een konvooi Algerijnse tirailleurs in het departement Oran twaalf militairen ge dood. Vier tirailleurs worden vermist. De Franse strijdkrachten hebben woens dag bij een gevecht met opstandelingen in Oost-Marokko, bij de grens met Algerije, elf man aan doden verloren. De opstande lingen lieten vijftien doden op het slagveld achter. REYKJAVIK (Reuter) De IJslandse minister van Buitenlandse Zaken, Gud- mundsson, heeft verklaard, dat na het ver trek van de Amerikaanse troepen waar om IJsland gevraagd heeft de Ameri kaanse luchtbasis „in de mottenballen" zal worden gedaan. De strijdkrachten van de Nooi-datlantische Verdragsorganisatie kun nen dan onmiddellijk naar de basis terug- keren als er gevaar voor een aanval be staat. De minister meent, dat het IJslandse verzoek, de Amerikaanse eenheden terug te trekken, gerechtvaardigd is door de ver mindering van de spanning in de wereld en van het gevaar voor een wereldoorlog CAïRO (AFP) De Russische minister van Buitenlandse Zaken. Sjepilov, heeft op een receptie op de Russische ambassade m Cairo naar aanleiding van krantenberich- ten, volgens welke hij aan de Egyptische regering steun heeft aangeboden voor de bouw van de dam bij Assoean, verklaard, dat de pers over veel fantasie beschikt. Hij herhaalde vroegere verklaringen, dat de Sovjet-Unie bereid is Egypte bij dit project te helpen. Egypte schijnt zich niet aan één begunstiger te willen binden. Het zou hopen dat zowel Westelijke als Russische bijstand voor het project verkregen kan worden. De Marokkaanse kroonprins, Moelay Hassan, is door Sjepilov uitgenodigd een bezoek aan de Sovjet-Unie te brengen. Hassan wil eerst overleg met zijn vader plegen. Abdel Khalek Hassoena, de secre taris-generaal van de Arabische Liga heeft een uitnodiging van Sjepilov om de Sovjet- Unie te bezoeken, aanvaard. Kremlin opgemerkt en gelooft dat die het Westen nieuwe kansen kunnen bieden. Het Westen zal zich volgens hem op econo misch, pojitiek en propagandistisch terrein sterk genoeg kunnen achten om vol zelf vertrouwen een vrije mededinging met de Sovjet-Unie aan te gaan. Een concurrentie, waarin volgens Pineau wel winst- en geen vei-liesmogelijkheden zitten. Daar men nu eenmaal geen vliegen kan vangen met azijn, moet het Westen alles doen om het ijzeren gordijn verder op te trekken, uit wisselingen op ieder terrein tot stand DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN PAGINA'S Ebner-Eschenbach: De Natuur kent geen verkwisting. Het schijnbaar nutteloos ver strooide valt terug in haar eigen schoot. ADVERTENTIE hajScfxcL, Pineau brengen en zo het communistische blok, dat interne moeilijke perioden doormaakt, met zijn denkbeelden doordringen. Deze visie van Pineau wordt door vrij wel alle Franse politieke kringen gedeeld en men is nu nog wel gebelgd over Dulles' koppige argwaan, die voor nieuwe initia tieven te nemen kans op kans voorbij laat gaan. De muur van wantrouwen, waar achter Dulles en de Westduitse bonds kanselier Adenauer zich verschuilen, is volgens de Fransen zo hoog, dat zij Pineau al bedenkelijk aankijken, wanneer deze be toogt, dat het accent van de Westelijke politiek meer op economisch en cultureel terrein gelegd moet worden. Dit houdt volstrekt niet in vermindering van de defensie-inspanning. Pineau heeft bij her haling verklaard, dat die stok achter de deur tot iedere prijs moet blijven staan. Afgezien van het Russische probleem heeft Parijs met belangstelling uitgekeken naar de zinsnede in het slotcommuniqué over Algerije. Nu de Amerikanen onder hands hebben toegezegd een behandeling van de Algerijnse kwestie in de Veilig heidsraad te zullen verhinderen, zegt Pa rijs met zeer voorzichtige formulering van Dulles volkomen tevreden te zijn. BARTEUORISSTR. HAARLEM - TEL 13439 FERD. B0LSTR. 48 A-DAM - TEL 717162 SPAANSE SUèDE JASJES ƒ98.50 PARIJS (AFP/DPA) Het Russische persbureau Tass heeft een officiële ont kenning gepubliceerd van de weergave die de Westduitse bondskanselier heeft gege ven van een uitlating van partijsecretaris Kroesjtsjev. Volgens Adenauer had Kroesj tsjev tijdens het bezoek van de Franse leider aan Moskou gezegd: „Liever zeven tien miljoen Duitsers in het communis tisch blok te hebben dan zeventig miljoen Duitsers in een verenigd Duitsland". Vol gens Tass heeft Kroesjtsjev in werkelijk heid verklaard „dat de Sovjet-Unie de op neming van een verenigd Duitsland in een militair blok niet kan aanvaarden als een dergelijk blok tegen de Sovjet-Unie of haar vrienden is gericht". Tass voegt hier aan toe. dat onder de huidige omstandig heden de oplossing van het probleem der Duitse hereniging voornamelijk afhangt van ondei-handelingen tussen de Oost- en Westduitse regeringen. Politieke waarnemers in Bonn wijzen er op dat de Franse minister van Buiten landse Zaken Pineau voor de nationale persvei-eniging in Washington nogmaals heeft bevestigd, dat Kroesjtsjev inderdaad de gewraakte woorden heeft geuit. De Russische partijsecretaris zou hier aan toe hebben gevoegd dat de Sovjet-Unie zelfs met een geneutraliseerd Duitsland geen genoegen kan nemen. Ongewijzigd De Joegoslavische ambassadeur in Bonn heeft de Westduitse regering de verzeke ring gegeven dat noch uit het slotcommu niqué van de Russisch-Joegoslavische be sprekingen, noch uit de verklaringen van de Joegoslavische minister van Buiten landse Zaken Popovitsj mag worden op gemaakt, dat Joegoslavië zijn houding te genover de Duitse kwestie heeft gewijzigd. Aan het einde van het bezoek van maarschalk Tito aan de Sovjet-Unie is te Moskou een gemeenschappelijke verklaring ondertekend. Met ziet hier de Joego slavische president (links) en de eerste secretaris van de Russische communis tische partij Nikita Kroesjtjev (rechts) bij het tekenen van de gemeenschappelijke verklaring. Links achter Kroesjtjev staat de Russische eerste minister maar schalk Boelganin. xxxxxxxxxx»cooccnnoo<xx VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I.. geldig van vrijdagavond tot zaterdagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Droog weer met over het algemeen minder bewolking. Dezelfde of iets hogere temperaturen. Overwegend matige noordelijke wind. 23 juni Zon op 4.22 uur. onder 21.96 uur. Maan op 21 06 uur onder 4.38 uur. Maanstanden 23 juni 7.13 uur: volle maan Hoor cn laag water in I.Tmuiden Vrijdag 22 juni Hoog water: 3.06 en 15.31 uur. Laag water: 11 03 en 23.27 uur. Zaterdag 23 juni Hoog water: 3.45 en 16.10 uur. Laag water: 11.47 en uur. XSOCOtXXXXXXXXXXX XIOOIXX «xx* xxxxxxxxx» AFNEMENDE BEWOLKING Het K.N.M.I. deelt mede: Boven vrijwel geheel Europa is de luchtdruk sinds giste l-en gestegen. Daarmede samenhangend breidde het hogedrukgebied op de oceaan zich verder uit, vooral in de richting van Scandinavië. Door het naderbij komen van het hogedrukgebied is de kans op regen in ons land voor de komende dagen zeer ge ring geworden. Bovendien stroomt lang zaam uit Scandinavië lucht, waarin flinke opklaringen voorkomen, in de richting van Nederland. Op de Noordzee handhaven zich echter nog wolkenvelden, die met zeewind nog een eind het land kunnen binnendrij ven. Verwacht wordt, dat langere perioden met zonneschijn de temperatuur in het binnenland overdag iets hoger zullen doen oplopen. Een belangrijke temperatuur stijging is evenwel nog onwaarschijnlijk. De depressie-activiteit op de oceaan is gematigd. Een depressie, die vanmorgen tussen IJsland en Groenland was gelegen, trekt in de richting van de Noordelijke IJs zee. Boven Oost-Europa handhaaft zich een lagedrukgebied, waarin plaatselijk regen en ontveer voorkomen. WEERRAPPORT (van hedenmorgen 7 uur) 60 -è ifg 0,5 0 0 0,6 0 0 0 0 0 0,1 0 0,1 0,1 2 1 0 0 0 0 25 0 0 0 0 0,1 0 0,1 0 0,1 60 e Weerstoestand buitenland ■oZ 5 Z (3 c (fl £25 Stockholm licht bew. n 14 Oslo licht bew. no 18 Kopenhagen zwaar bew ono 18 Aberdeen zwaar bew. nw 14 Londen zwaar bew. n 19 Amsterdam zwaar bew. nnw 12 Luxemburg half bew. nw 15 Parijs half bew. nno 20 Bordeaux onbewolkt nnw 21 Grenoble onbewolkt ono 19 Nice 'licht bew. nw 25 Berlijn geheel bew. w 16 Frankfort zwaar bew. nnw 16 München regen nnw 13 Zurich nevel 0 15 Genève licht bew. n 18 Locarno licht bew. windst. 23 Wenen geheel bew wnw 14 Innsbruck regen ozo 13 Rome onbewolkt 0 24 Ajacoio zwaar bew. ono 24 Weerstoestand binnenland Den Helder zwaar bew. kr. n 12 Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven zwaar bew. nnw zwaar bew. mat. zwaar bew. nnw geheel bew. nw zwaar bew. nw zwaar bew. nnw 12 12 11 11 10 10 10 Vlv. Z.-Limb. geheel bew. nnw (De temperatuur ts van hedenmorgen 7 uur, de neerslag van de laatste 24 uur.)

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1