Olympische Dag met buitenlandse wielrenners, voetballers, atleten Zondagavond om zeven uur speelt RCH tegen KFC Wagtmansen Van Dongen uit de Ronde van Zwitserland Engeland verloor 3 wickets voor 74 runs; Australië 285 all out met melk meer mans Sport tijdens het weekeinde s KORFBAL Jeugddag van „Bato" op het EDO-terrein OLYMPISCHE DAG Zuidaustralisch cricket team stelde teleur Scores na eerste dag: 187 tegen 121 voor 5 APPARATENFABRIEK „LUXOR" „JEUGDPARADE" ZWEMMEN CRICKET DE TWEEDE TESTMATCH De Kieler Woche Van Duyl van de top verdrongen Programma voor Europees honkbalkampioenschap Farina in Monza gewond Van der Leek van Enschedé naar Feyenoord Geen transfer voor Wilkes Pirie loopt de 3000 m. in 7 min. 55,6 sec. Het Brederode-toernooi Koersen op Mereveld Krachtproef tussen de 3-jarige dravers Davis verbeterde wereld record DO m. horden mooie, zachte handen HPC bleef Waterlelie de baas met 3-0 Nederlaag van LIaarlem J oegoslaviëRusland ZATERDAG 23 JUNI 1956 RCH is een heel eind afgedwaald van de weg, die leidt naar een plaats in de eredivisie. Het verloor eerst van Hermes DVS en daarna van GVAV. En dat terwijl het in die twee wedstrijden niet één doelpunt maakte. Zondag avond zal dat anders moeten worden. Dan komt KFG naar het Heemsteedse sportpark en wil de Racing nog iets in te brengen hebben in de promotie-com petitie dat is duidelijk dan zal zij in ieder geval moeten winnen. Het geen zo op het eerste gezicht een zeker niet eenvoudige taak is. De Zaan- kanters wonnen donderdagavond hun thuiswedstrijd tegen Hermes DVS en staan er dus niet zo slecht voor als RCH. Waarmede niet gezegd wil zijn dat de Haarlemmers bij voorbaat kansloos zijn. Zeker niet. Er zit een redelijke winstkans in deze match. Onmiddellijk na de voetbalwedstrijd volgt een 1500 meter voor Nederlandse jeugdige lopers. Deze 1500 meter is met voorgift, waarbij de atleet, die van meet begint (Suiker van DOS) voorgiften tot 200 meter heeft in te halen. De wielerwedstrijden Na de atletiekwedstrijden is het pro gramma gewijd aan het wielrennen, waar bij de Nederlandse amateurs Captein en Mahn in een sprintwedstrijd hun krachten zullen meten met de Engelsman Brother- ton en de Duitser Feiler. Tussen de series en de eindstrijden wordt een wedstrijd voor amateurs en nieuwelingen gehouden over 8 km (16 ron den) met 4 klassementen. Hieraan nemen 27 renners deel. De ruiterwedstrijden De dag wordt besloten met een spring concours a l'Américaine voor teams be staande uit drie ruiters, waarbij één of twee jeugdruiters. Dit is een wisselwed strijd, waarbij de ruiter die een fout maakt, het parcours moet verlaten en zijn parcours door de volgende ruiter van de equipe wordt overgenomen. Nadat deze het par cours van zijn teamgenoot heeft afgelegd moet hij zijn parcours rijden. Maakt ruiter nummer twee een fout, dan neemt ruiter nummer drie over. Het parcours van een equipe wordt als geëindigd beschouwd op het ogenblik dat ruiter nummer drie de finish passeert of wanneer deze een fout maakt. De equipe, die het hoogste aantal hindernissen in de kortste tijd heeft ge sprongen is winnaar. Extra trams In verband met de Olympische Dag zal lijn 16 van half twaalf af tot zeven uur doorrijden naar het Stadion. Gedurende die tijd zullen extra lijnen naar het Sta dion worden ingelegd. Ofschoon de kalender zondag reeds 24 juni aanwijst, zijn er die dag nog talloze korfbalevenementen. In Groningen wordt in het Oosterpark in het kader van het tweede internationaal festival een extra-korfbalwedstrijd Neder landBelgië gespeeld. Ondanks de beide overwinningen van de oranjehemden, res pectievelijk met 83 te Antwerpen en 73 te Den Haag, heeft de Keuze-Commissie van de KNKB enkele spelers(sters) ver vangen door jongeren. Zo werden de heren De Voos en H. ten Have en de dames Ree en Breed vervangen. Ook het Belgische twaalftal heeft enkele wijzigingen onder gaan. Het aspect in de promotiecompetitie kan spoedig veranderen. Als GVAV vanavond gelijk speelt tegen NOAD waarop een goede kans bestaat en RCH verslaat woensdagavond NOAD op eigen veld na de zege op KFC dan is er weer van alles mogelijk. De daarna nog bestaande achterstand zou eventueel gemakkelijk kunnen worden ingelopen, omdat verras sende uitslagen in voetbalwedstrijden, zo als in een promotiecompetitie worden ge speeld, nog meer voor de hand liggen dan anders, aangezien de zenuwen een meer dan normale rol plegen te spelen. Eén ding staat echter voorop: de wedstrijd van morgenavond zal de Racing moeten winnen. Vooraf speelt een adspirantenelftal van ECH tegen een elftal jeugdige voetballer tjes uit Aerdenhout. Deze jeugdwedstrijd begint om kwart voor zes. In de competitie om het kampioenschap van Nederland speelt vanavond Sparta thuis tegen Elinkwijk en NAC tegen Rapid. Over het resultaat valt weinig te zeggen. Vooral ook, omdat de verliezers en de winnaars van de eerste dag tegen elkaar in het veld komen. Speciale aandacht verdient dit week einde ook de Olympische Dag, die zondag middag om half twee traditiegetrouw be gint met de demonstratie van de gymnas ten. Bij de atletiekwedstrijden zullen naar bekend sterke atleten uit Hongarije. Oost- Duitsland en Engeland de strijd aanbinden met de Nederlandse Olympische kandidaten en enkele andere Nederlandse atleten die in de loop van dit seizoen bewezen hebben dat hun prestaties steeds beter worden. De samenstelling van de verschillende nummers is als volgt: 100 meter dames: Hannie Bloemhof (Ko meten), Gisela Kohier (Oost-Duitsland), Puck van DuyneBrouwer (Olympia '48), Vera Neszmelyi (Hongarije), Shirley Hampton (Engeland) en Hilde Veth (Hol- landia). 100 meter heren: Saat (V. en L.), Stein- bach (Oost-Duitsland), Roberts (Enge land), Van Hardeveld (V. en L.), Goldo- vanyi (Hongarije) en Aret (DOS). 1500 meter heren: Richtzenhain (Oost- Duitsland), Dunkley (Engeland), Szegledi (Hongarije), Blankenstein (Trekvogels), Delnoye (Kimbria), Jonkers (V. en L.), Rietbroek (LDA), Janssen (AAC), Roo- vers (Thor), Kerkhoven (Hellas), Veld hoven (SVV) en Klunder (Pro Patria). 200 meter dames: Shirley Hampton (En geland), Puck van DuyneBrouwer (Ne derland), Vera Neszmelyi (Hongarije), Gisele Kohier (Oost-Duitsland), Hilde Veth (Hollandia) en Hannie Bloemhof (Kome ten). 200 meter heren: Aret (DOS), Goldova- nvi (Hongarije), Van Hardeveld (V. en L.), Steinbach (Óost-Duitsland), Roberts (En geland) en Saat (V. en L.). 3000 meter: Gordon Pirie (Engeland), Janke (Oost-Duitsland), Shirley (Enge land), Rosznyo (Hongarije), Fekkes (DOS); Kuenen (Sprint), Viset (Cialfo), Cuje (Emm), Vergeer (AV 1947), Verra (Haar lem), Keesom (AV 1923), Mars (Zaanland) en Oosterman (Suomi). De 100 meter dames en heren en de 1500 meter worden vóór de voetbalwedstrijd Nederlands BondsteamMilan gelopen. Op het terrein van HCC in Den Haag is een begin gemaakt met de tweedaagse cricketwedstrijd tussen een Nederlandse bondsploeg en het Zuidaustralische cricket- team, dat een paar dagen uit Engeland is overgekomen. De gasten speelden minder sterk dan werd verwacht. Tegen een vaak zwak fieldend NCB-elftal konden zij, in de eerste innings, niet meer dan 187 runs scoren. Hierbij dient nog te worden opge merkt, dat wicketkeeper Honnebier (Haar lem) niet kon verhinderen dat dc gasten 20 extra's kregen door bye's en legbyes. Het Nederlandse team stond aan het einde van de eerste dag op 121 voor 5. Het Nederlandse openingjpaar, bestaan de uit Stolk (Herrr~> DVS) en Gallois (HCC), had weinig moeite met de Austra lische bowlerij en pas toen het scorebord 94 runs voor de gastheren aangaf, werd Gallois bij de boundary uitgevangen. Nog voor de 100 op was, ging Stolk l.b.w. De tweehonderd toeschouwers rekenden op herstel van de bondsploeg toen aanvoerder Wally van Weelde (VOC) op de mat ver scheen. De Rotterdammer ging echter voor 2 run out bij een gewaagde run. Battingcijfers Zuidaustralisch cricket team: Barns 18, White 27, Fabes 36, Hayles 42, Pettit 14. Bowlingcijfers NCB-team: Maas (Haar lem) 1 voor 19, Bakker (HCC) 1 voor 35, Van Staay (HCC) 2 voor 52, Leefting (P. W.) 1 voor 0, Vriens (HCC) 2 voor 24 en de Villeneuve (VRA) 3 voor 37. Battingcijfers NCB-team: Stolk (HDVS) 52, Gallois (HCC) 35, Vriens (HCC) 12 n.o. Bowlingcijfers Zuidaustralisch cricket team: White 1 voor 22, Wallace Smith 3 voor 38. ADVERTENTIE VENTILATOREN KWALITEITS TRANSFORMATOREN ELECTRO-MOTOREN leveren wij vlug en concurrerend Korte Poellaan 23 Haarlem Tel. 1230S De degradatieploegen Haarlem 2 en Groen Geel 3 krijgen zondag nog een kans om zich in de reserve tweede klasse KNKB te handhaven. Met de nummers twee van de reserve derde klasse, teweten Luto 3 en Vogel 3, wordt een halve competitie ge speeld om twee plaatsen. Deze wedstrijden vinden plaats op het Westerkwartierveld. Seriewedstrijden Aurora Aurora houdt zondag zijn jaarlijks terug kerende seriewedstrijden, waarvoor niet minder dan 41 twaalftallen hebben inge schreven. Deze zijn in 10 poules ingedeeld. De indeling van de eerste 3 afdelingen luidt als volgt: Afdeling I: Aurora, Hespa,, Oosterkwar tier, Watervliet en ZKV. Afdeling II: Aurora, De Danaiden, Luto en Oosterkwartier. Afdeling III: Meo, Olympiaan,, Oosthoek en Zaandam-Zuid. De wedstrijden worden gespeeld op de terreinen aan de Vergierdeweg en begin nen om tien uur. Het toernooi is om half vijf beëindigd. Zondag 24 juni zal de G.V. „Bato" op het EDO-terrein een jeugddag houden onder het motto „Jeugdparade 1956". Hieraan zullen ongeveer 500 aspiranten deelnemen, 's Morgens om 10 uur wordt begonnen met het houden van behendigheidswedstrijden, die verdeeld zijn voor allerlei leeftijdsgroe pen. 's Middags zal in de omgeving van het EDO-terrein een optocht worden gehouden, waarin dus weer de jeugd meeloopt, voor afgegaan door het tamboer- en hoornbla zerscorps van Bato. Daarna volgt om half drie op het hoofdveld van EDO een turn- demonstratie, die geheel verzorgd wordt door de aspiranten. Tijdens deze demon stratie zal gehouden worden o.a. massaal turnen, toestelturnen, waaronder even- wichtsbalk, lange mat. In de zwemvijver „Groenendaal" in Heemstede worden zondagmiddag (aan vang 2 uur) zwemwedstrijden gehouden om de kampioenschappen Kring Haarlem Koninklijke Nederlandse Zwembond. De organisatie van deze wedstrijden is in han den van H.P.C. Het programma omvat de volgende wedstrijden: 50 meter vlinderslag jongens; 25 meter vlinderslag meisjes; 100 meter vrije slag dames; 100 meter vrije slag heren; 4x25 meter persoonlijke wissel slag; 100 meter schoolslag heren; 4x50 meter wisselslag estafette jongens; 4x50 meter wisselslag estafette meisjes; 10x50 meter vrije slag estafette heren; 4x100 me ter vrije slag estafette dames. In dc eerste klasse van de cricketcompe titie spelen morgen de twee Haarlemse eer- ste-klassers tegen elkaar. Het is een van de wedstrijden, die ieder jaar weer grote aan dacht opeist en het ook verdient. En zeker dit jaar, aangezien zowel Haarlem als Rood en Wit een weinig benijdenswaardige plaats innemen op de ranglijst. Beide clubs heb ben namelijk pas een wedstrijdpunt. Rood en Wit uit vier wedstrijden, Haarlem uit vijf wedstrijden. De ontmoeting wordt ge speeld aan de Donkerelaan in Bloemendaal. De stand in de eerste klasse is: ACC 5 3 1 1 10 2. VRA 4 2 2 0 8 2.— HCC 2 5 2 3 0 9 1.80 HCC -1 4 2 117 1.75 Hermes DVS 4 2 1 1 7 1.75 Quick (N) 5 2 2 1 8 1.60 HBS 4 12 15 1.25 Quick (H) 4 1 0 3 3 0.75 Rood en Wit 4 0 13 1 0.25 Haarlem 5 0 1 4 1 0.20' In de tweede klasse A speelt het tweede elftal van Rood en Wit uit tegen Quick in Den Haag en in de tweede klasse D komt CVHW op eigen veld uit tegen BMHC en Rood en Wit 3 tegen Haarlem 2. Op de tweede dag van de tweede test match tussen Engeland en Australië, die op Lords in Londen wordt gespeeld, bereikte Australië een totaal van 285 all out. In de middag trokken de Engelsen naar de wickets. Aan het eind van de dag hadden zij 74 runs voor het verlies van 3 wickets. Het totaal van de Australiërs viel tegen na het goede begin op de eerste dag. Slechts 105 scoorden zij voor het verlies van de resteren de zeven wickets, zodat hun totaal uiteinde lijk 285 werd. Nauwelijks waren er vijf runs gescoord of Statham kreeg het wicket van Burge en op 196 verkeek Miller zich op de snelheid van Trueman en werd eveneens ge bowld. In minder dan een uur hadden de Australiërs dus twee wickets verloren voor slechts zestien runs. Uiteraard gingen de gasten het dus wat kalmer aan doen, doch bij de lunch stonden zij toch al op 235 voor 5. Ook na de maaltijd toonden de Australiërs weinig zin in scoren te hebben. Al toonde Mackay toch wel iets sneller te kunnen. Met Archer voegde hij in 85 minuten 50 runs aan het totaal toe. Maar op 249 boekten de Engelsen toch weer succes. Archer, die in ruim anderhalf uur 28 runs had gescoord, werd toen door Wardle gebowld. Niet veel later (op 255) verdween ook Benaud van de pitch, nadat hij zich verkeken had op een bal van Statham. Toen op 265 ook Mackay uit was (hij had voor 38 runs twee uur en veertig minuten nodig) was het spoedig gedaan. Laker en Trueman namen de resterende Australische wickets. Slecht begin De Engelsen, die blij mochten zijn de Australiërs voor 285 aan de kant te hebben, begonnen slecht. Op 22 al verdween Richard son op het voortreffelijke bowlen van Miller en tien runs verder werd Graveney ge bowld door Miller. Intussen hadden, de Australiërs pech, doordat zij hun bowler Crawford i. oesten missen. In diens vierde over namelijke verrekte deze een spier en kon dus niet verder bowlen. Rutherford ver ving hem als fielder. Even leek het er op dat Cowdrey en May Engeland uit de moeilijkheden zouden hel pen. Zij scoorden vrij snel en het totaal liep regelmatig op. Toen May 21 runs had, had hij er 20 aan boundaries. Toen viel echter het wicket van Cowdrey. De Kent-amateur cutte een bal van Mackay, maar Benaud op point sprong pijlsnel op en ving de bal met een hand. De bal was zo hard, dat hij achterover op de grond maakte. Een fantasti sche vang, die hem een daverend applaus opleverde van het publiek. May en Watson bleven op de pitch tot het einde van de speeltijd. Engeland stond toen 211 runs achter op de Australiërs met nog zeven wickets in handen. Het scoringbord zag er als volgt uit: A -strali": eerste innings (stand aan het einde van de eerste dag 180 voor 3). Burge b. Statham 21 Miller b. Trueman 28 Mackay c. Bailey b. Laker38 Archer b. Wardle 28 Benaud b. Statham 5 Johnson c. Evans b. Trueman 6 Langley c. Bailey b. Laker14 Crawford not out 0 Extra's (legbeye's 2) 2 ADVERTENTIE Totaal285 Het vierde wicket viel op 185, het vijfde op 196, het zesde op 249, he1 zevende op 255, het achtste op 265 en het negende op 285. Bowlingcijfers: Statham 35 9 70 2 Trueman 27 6 54 2 Bailey 34 11 72 2 Laker 29.1 10 47 3 Wardle 20 7 40 1 Engeland: eerste innings: Richardson c. Langley b. Miller 9 Cowdrey c. Benaud b. Mackay 23 Graveney b. Millr- 5 May not out 23 Watson not out 4 Extra's 10 NEEM PER MAN DRIEKWART KAN Totaal: 3 voor 74 Het eerste wicket viel op 22, het tweede op 32 en het derde op 60. Bowlingcijfers: Miller 16 3 38 2 Crawford5 2 4 0 Archer 10 5 17 0 Mackay5 2 5 1 ZEILEN Tijdens de wedstrijden van vrijdag in de Kieler Woche heeft de Duitser Thomson in de Drakenklasse Van Duyl van de leiding verdrongen. Winnaar werd de Hamburger Ahler, met Thomson als tweede en E. G. van de Stadt met „Tannin" als derde. Van Duyl, die de vorige dag de Felca-prijs had gewonnen, werd nu met „Twintel 2" zeven de, waardoor hij zoveel punten op Thom son verloor, dat hij in het algemene klas sement met 1736 punten tweede staat ach ter de Duitser, die er 1826 heeft. Verder werd S. de Wit met „Oranje" in de race van vrijdag 13e en C. Groot met „Semper Vagans" 15e. Bij de Finnjollen werd de Brit Knight met „Sunbreeze" eerste. Van de Nederlan ders plaatste zich Warburg met „Fikfak" vierde, Sleeswijk met „Haukaropora" zes de, en B. Marcus met „Pinguin Finn" ne gentiende. J. Hofland met „Swartenhondt" en J. A. de Boer met „Douwe Aukes" zijn niet gestart. In het algemeen klassement leidt de Deer Elvstroem, die derde werd met 1300 pun ten vóór Warburg met 987 en De Jong 830 pnt. In de star-klasse won de Fransman De- barge voor de Zweed Carlsson. De Italiaan Straulino kwam niet verder dan tot de negende plaats, maar heeft in het algemeen klassement nog een ruime voorsprong op de Zweed. De Italiaanse Honkbal Federatie heeft het programma voor de Europese Honkbalkam pioenschappen, die in Rome op 10 juli wor den geopend, bekend gemaakt. Het aantal deelnemende landen is tot vijf gedaald doordat Frankrijk besloten heeft niet aan de kampioenschappen deel te nemen. Dit heeft de organisatoren gedwon gen het aantal per dag te spelen wedstrijden tot twee te verlagen, zodat één team niet speelt. Het programma is als volgt: 10 juli: België—Duitsland en Italië—Ne derland; 11 juli: Spanie—België en Italië Duitsland12 juli: BelgiëNederland en Spanje—Duitsland: 13 juli: rustdag: 14 juli: Nederland—Spanje en België—Italië: 15 juli: DuitslandNederlc d en ItaliëSpanje. De Italiaanse coureur Farina heeft een ongeluk gehad terwijl hij in de Maserati van Stirling Moss trainde voor de 1000 kilometer race, die zondag wordt gereden. De wagen vloog uit een bocht en sloeg om, waarbij Farina aan de schouder en aan het hoofd gewond werd. Hij is buiten ken nis in een ziekenhuis opgenomen en zou een sleutelbeen hebben gebroken. De dok ters verklaarden dat zijn toestand geen aanleiding geeft voor bezorgdheid. Van der Leek, de trainer van Enschedé, gaat deze club verlaten. Wegens familie omstandigheden vertrekt hij naar het westen en zal daar als ocfenmeester van Feijenoord optreden. Van der Leek wordt bjj Enschedé opgevolgd door de Tsjechi sche trainer Fadhronk van Willem II. In het nieuwe seizoen zal Willem II worden getraind door de Oostenrijker Mül- ler van Austria Wien. Voor Müller is het de eerste maal, dat hij een Nederlandse club zal oefenen. Onder andere was Merkel een leerling van hem. Naar wij vernemen kan „Valencia", de club, waarvoor Wilkes de laatste jaren heeft gespeeld, geen transferbedrag vragen, indien Wilkes van plan is om voor een niet-Spaanse club uit te komen. De situatie is dus zo. dat mocht een vereniging in Nederland met Wil kes een contract aangaan, geen bedrag aan Valencia voor de overgang behoeft te worden betaald. Evenaring ivereldrecord De Britse atleet Gordon Pirie, die drie dagen geleden in Bergen (Noorwegen) het wereldrecord op de 5000 meter verbeterde, heeft in Trondheim het wereld- en Euro pees record op de 3000 meter geëvenaard door een tijd van 7 min. 55.6 sec. voor zich te laten afdrukken. De Hongaar Sandor Iharos. die officieel wereld- en Europees record houder is, liep deze afstand op 14 mei 1955 in dezelfde tijd. De uitslagen in het Brederode-toernooi luidden gisteren: Afdeling A. Herenenkelspel: J. GroenA. van Dinther 64. 75; N. v. d. HorstG. Groen 63. 57, 63: H. BorgerdingN. Groen 60. 64. Afdeling B. Herenenkelspel: E. Titiheru— H. Groen 63. 63. Herendubbelspel: A. v. d. HofP. Neder- koorn tegen L. BloeminkG. Hartman 46, 6—4, 6—2. Gemengddubbelspel: mej. MohnR. Kam- meijer tegen heer en mevr. Fröhlich 46, 6—3. 6—1. Afdeling C. Herenenkelspel: S. Wijn schenkP. Knoops 97, 62; F. van Dalsum T. Deibei 6—1, 6—0; J M. Post—H. C. Snoek 61, —2; T. HassinkH. Faase 62, 6—3. Damesenkelspel: mej. T. van Hoogen—mej. A. Veraart 97, 61; mej. Meltzermej. Dingemans 60, 97. Herendubbelspel: J. L. Klip—Hartvelt te gen H. BlokkerMoolenburgh 46, 64. 6—1. Gemengddubbelspel: mevr. v. d. Hof—H. C. Snoek tegen mej. Dingemans—Deibei 46, 6—0, 6—2. Zondag worden de halve finales en finales in de afdelingen A, B en C gespeeld. De Ronde van Zwitserland: v.l.n.r. Robinson (Engeland), Mitchell Enge landJ, Bedwell (Engeland), Strehler (Zwitserland), Rossello (Italië), Van Dongen (Nederland), Wagtmans (Ne derland) en Plankaert (België). Zondag is op Mereveld de eerste grote krachtproef tussen de 3-jarige dravers. De klassieke Sweepstakes voor hengsten en merriën brengen de beste vertegenwoor digers van deze generatie in de strijd, welke door de afwezigheid van Ulrica B en Urubu S een bijzonder open karakter krijgt. Geersen heeft in de afdeling hengsten een keuze uit drie paarden, welke elkaar in snelheid weinig ontlopen. Zijn préféré zal een vingerwijzing zijn voor de beste vorm. Gemakkelijk zal hij het. niet hebben, daar United Hanover ten minste zo ge vaarlijk is. Be hengst, is echter nog al eens foutief en zoveel overmacht heeft hij niet om zich deze weelde te kunnen permitteren. Ook bij de merriën behoren de snelsten niet tot de betrouwbaren, doch daar Untre- pid blijken geeft van vooruitgang, wordt z!j aanbevolen vóór Urchin Hollandia. De omlijsting van de beide Sweepstakes is van fraai gehalte. Vooral het 2600 m lange stayersnummer hebben de trainers gezien als een laatste voorbereiding voor de Grote Prijs der Lage Landen. De kandi daten hiervoor verschijnen dan ook aan de start. De Belg Jellico is zeer gunstig ge plaatst, doch het is de vraag of hij het tegen Roland zal kunnen bolwerken. Daal de Belgische stal echter in grote vorm is en Roland al enige weken niet in de baar is geweest, wordt Jellico op de eerste plaats verwacht. De Franse paarden Ein den en Brin d'Amour IV kunnen op de plaatsen eindigen. De 4-jarige cracks ver schijnen in de Barradeel-pri.is aan de start. Theo Mcssidor's taak is zwaar, doch niet onmogelijk. Onder gelijke omstandigheden zal hij vóór Tommy Mars aan de finish kunnen zijn. In het openingsnummer wordt de strijd tussen Ultra ep Taky Erebus weer span nend. Indien dè 4-iarige met meer overleg dan de laatste maal wordt gereden, zal hij Ultra kunnen bedwingen, daar haar uit houdingsvermogen vrij beperkt is. In de Workum-prijs is Sally's Bertha tot de grote favoriet gebombardeerd, maar of zij aan de verwachtingen zal beantwoorden is een open vraag, daar haar grote con current Spencer Nora veel vaster en regel matiger is. Zonder incidenten zal Geersen de moeilijke merrie wel tijdig in de veilige haven kunnen krijgen. Achttien paarden in de Hindelopen-prijs is rijkelijk veel en daar het aantal kans paarden zeer groot is. ligt een verrassende uitslag voor de hand. Rosamunde heeft aan de kop een goede kans. doch nog beter lijkt het met Rosa Dear, die op Duindigt van grote vorm blijk gaf. Andere kanspaarden zijn Sirona. Rcntinus en Quartus Spencer Daar Sorento over zijn grote vorm is, zal hij in de SlotenDrijs zijn gunstige kopposi tie vermoedelijk niet kunnen behouden temeer daar Sunny Boy en Quite Heny in groeiende vorm zijn. Vertrouwende op ^en foutloos parcours van Quite Heny gaat de voorkeur naar hem uit. In het slotnummer draait de uitslag om Strange Story, Rio Rita, Rita Bond en Quilla Lee. een 4-tal paarden dat onder deze voorwaarden elkaar practisch niels ontloopt. De terugkeer van Rita Rond na een foute start te Alkmaar maakt baar tot onze favoriet vóór Quilla Lee en Rio Rita Jack Davis (V.S.) heeft het wereldrecord 110 meter horden verbeterd. Hii noteerde een tijd van 13,4 sec., dat is 0.1 sec. snel ler dan het wereldrecord van Attlesey (V.S.) op 10 april 1950 in Fresno ecmaakt. Op 10 juni van dit jaar egaliseerde Davis het wereldrecord van 13,5 sec. Morrow evenaarde voor de tweede maal dit jaar het wereldrecord 100 meter, dat met 10.2 sec. het eerst op naam kwam te staan van Jesse Owens in 1936 On 20 mei van dit jaar noteerde Morrow eveneens 10.2 sec., een prestatie welke hij in zijn serie voor de Amerikaanse kampioenschappen in Bakersfield herhaalde. De Zwitser Schaer heeft de zevende etappe van de Ronde van Zwitserland ge wonnen, van Bellinzona naar Chur (168 km) vóór Schellenberg, Plankaert, Graf, die do leiderstrui behield, en Hollenstein. Een twaalftal renners, bü wie Wagtmans en Van Dongen, gaf op in deze rit, waarvan het eerste gedeelte, tot aan de San Ber nardino pas, onder zeer ongunstige weers omstandigheden werd gereden. Het klassement van de etappe luidde: 1. Schaer (Zwits.) 5.41.40. 2. Schellenberg (Zwits.) 5.41.53. 3. Plankaert (B.) 5.42.11. 4 Graf (Zwits.) z.t. 5. Hollenstein (Zwits.) z.t. 6. Junkermann (Did.) 5.43.28. 7. Robinson (G.B.) 5.49.27. 8. Strehler (Zwits.) 5.50.32. 9. Traxel (Zwits.) z.t. 10. Negro (It.) z.t 13. Van der Pluym z.t. 14. Nolten z.t. Op de San Bernardino-pas was de volg orde van doorkomst: 1. Plankaert, 2. Hol lenstein, 3. Nolten, 4. Sobrero. 5. Schaer, 6. Graf, 7. Schellenberg, 8. Wagtmans, 9. Negro. 10. Rossello. Het algemeen klassement luidde na deze etappe: 1. Graf 40.51.54. 2. Schaer 40.56.53. 3. Plankaert 40.59.40. 4. Hollenstein 41.02.11. 5. Junkermann 41.04.11. 6. Rossello 41.09.26. 7. Strehler 41.12.21. 8. Nascimbene 41.12.40, Het klassement voor de bergprijs na de 7e etappe: 1. Plankaert 34'/» pnt. 2. Hol lenstein 33'pnt. 3. Nol ten 24V* pnt. 4. Wagtmans 22 pnt. 5. Graf 18 pnt. 6. Reitz 12 pnt. 7-10. Schaer, Bedwell, Ferlenghi en Lamnert 10 pnt. Ook Roks heeft in de 7e etappe de strijd gestaakt. Maenen kwam als 38e binnen in 6 13.25. In het algemeen klassement bezet ten de overgebleven Nederlandse renners de volgende plaatsen: 11. Nolten 41.17.22. 28. Van der Pluym 41.56.56. 38. Maenen 42.32.58 Er zijn nog 40 renners in de koers. ADVERTENTIE NOBELS-BEKER. Gisteravond werden de wedstrijden om de „Nobels-beker" voort gezet met het 2e team van „SVV". De eind stand van deze ontmoeting is een overwin ning voor SVV en wel 13—11. i/oor HPC heeft vrijdagavond in de uitwed strijd tegen Waterlelie in Zaandam de eer ste overwinning geboekt in de derde klasse dames van de zomercompetitie. Wat snel heid aangaat deden beide ploegen weinig voor elkaar onder, maar verder was HPC over alle linies sterker. Met haar vleugel speelsters vormde mevr. Van DamKloots in de HPC-verdediging een bolwerk, waar op de Waterlelie-aanvallen in de kiem wer den gesmoord. Niettegenstaande het feit dat ook de HPC-aanvalsters veel tegen stand ondervonden kon Loetie v. d. Leur in de eerste helft van de strijd de HPC- voorsprong op tweenul brengen. Ook in de tweede helft hield de HPC-verdediging stand en wist Marleen Smit een snel op gezette HPC-aanval goed af te werken, waarna HPC met een drienul overwin ning uit de strijd kwam. RZC—Haarlem 4—2 Ook de tweede wedstrijd die door Haar lem voor de eerste klasse heren werd ge speeld, heeft geen winst opgeleverd. In Rotterdam ging de strijd tegen RZC, dat in de eerste helft door Smaling met twee nul voor kwam te staan. Na de rust werd Bijlsma te zwaar aangevallen, hetgeen hem een strafworp opleverde, maar die werd gemist. Het was echter uitstel. Met een speler meer in het veld bleef Haarlem in de aanval waarna Bijlsma het beter deed en inschoot. Het gaf de zwakken moed, want even later maakte Bijlsma met een omhaalbal gelijk. De RZC gooide er echter nog een schepje op. Prins schoot de bal door de handen van de Haarlem-keeper en Sloter maakte tenslotte aan alle spanning een ein de door de stand op viertwee voor RZC te brengen. Waarbij het bleef. De reserves van DWT hebben in Den Haag, voor de reserve derde klasse, tegen Swift 2 gespeeld en met vijfnul gewon nen. In Belgrado is de landen-schaakwedstrijd tussen Joegoslavië en Rusland voortgezet met het spelen van de afgebroken partijen. De resultaten luiden: Pirc (J.sl.)—Petrosyan (Rusl.) ¥t—Trifunovic (J.sl.)—Korchnoy (R.) 0—1; Taimanov (R.)—Udovcic (J.sl.) 10: Geiler (R.)Trifunovic (J.sl.) 10; Boleslavsky (R.)Karaklajic (J.sl.) Va- Milic (J.sl.)Taimanoy (Rusl.) Viii. Na 4 ronden leidt Rusland met I8hi punt tegen Joegoslavië 13V6 punt.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 7