Grond beefde onder heien van eerste paal bij Prinsenbrug Druk van het Spaarne stelt damwand zwaar op de proef Heemsteedse B.B. weer eerste Excursie door „nieuw" Haarlem Wethouder Happé Het zijn stad zien A anmeldingsfo rmuiier w O E N S D A G 2 7 JUNI 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURAN'I Bromfietser smakte tegen pui van cafetaria Grond kering zuidelijke oprit wordt gefundeerd N.Z.H.-brandweer wint derde prijs Raad drinkt thee uit nieuwe kopjes Mobiel reddingsteam won wedstrijd in Hoofddorp B. en W. benoemen thans C. X. Jansma uit Tilburg Muziek op receptie van Haarlems orgelconcours T.T.-races op televisie Receptie Goba Ritsema Dr. Dijsselbloem weerlegt onjuist bericht Tweede muziekconsulent voor Haarlemse scholen Bedrag van bijna drie mille uit brandkast verdwenen Scholen in Haarlem-Noord hielden sportontmoeting Glasgerinkel op Grote Markt De aanstaande echtparen die zich van morgen in afwachting van hun huwelijks voltrekking omstreeks half tien op de Gro te Markt te Haarlem bevonden werden, evenals de andere voorbijgangers, opge schrikt door een harde klap, gevolgd door glasgerinkel, waarvan het geluid uit de richting van de cafetaria ,,'t Sant" kwam. De oorzaak van het incident was al spoe dig duidelijk. De berijder van een bestel- bromfiets was met een flinke vaart tegen de trottoirband gereden en vervolgens te gen de pui van de cafetaria gesmakt. De grote étalageruit had het daarbij begeven. De bromfietser zelf kwam er behoudens wat snij wonden, betrekkelijk goed af. Volgens hem had hij moeten uitwijken voor een blinde voetganger, maar zijn le zing werd tot nu toe niet door getuigen be vestigd. De eerste paal voor de funderingen van de Prinsenbrug werd hedenmorgen op enige meters van de spoorbrug de grond in gedreven. Terwijl ir. P. J. Bouman van Openbare Werken (geheel rechts op de foto) en de toezichthebben.de voor de gemeente, de heer L. van de Gruiter (op de achtergrond in de greppel) toezagen, hielden twee mannen van Kouws Heibedrijf in Amsterdam, A. R. Koster (rechts) en G. Jonkhof (links) de betonnen paal in hel „gareel" van de heistelling. Op de achtergrond verheft zich een nog zwaardere heistelling, die weldra ook in werking komt. lOmringd door een publiek dat bestond uit een hele boel kindertjes op een va kantieboot die voor de spoorbrug lag te wachten en wat gepensioneerden op de wal die men bij gebeurte nissen als deze altijd weer kan tegen komen werd vanmorgen door twee arbeiders een betonnen paal van zeven meter in het „gareel" van een heistel ling geholpen. Het was terzijde van de toekomstige oprit van de Prinsenbrug en dicht voor het nauwe viaduct voor de Friese Varkenmarkt, waar de grond dreunde onder de stoten, waarmee het valblok de eerste betonnen paal voor de funderingen van de Prinsenbrug de grónd indreef. De eerste van 430, die hier allemaal op spectaculaire wijze onder de grond zulllen verdwijnen om daar in de diepte contact te maken met de harde zandbodem, waarop de Prin senbrug uiteindelijk zal moeten rusten. De palen die er vanmorgen ingingen, waren nog maar kleintjes, maar er zijn er ook bij van 13 meter. Al deze betonnen palen moeien schuin worden geheid, een werk dat grote vak manschap en nauwkeurigheid vereist. Zij moeten namelijk in bok vorm tegen elkaar op staan om niet alleen verticale maar ook horizontale kracht te kunnen op vangen, zo hoorden wij van ir. P. J. Bou man van Openbare Werken, die vanmorgen bij dit eerste heiwerk kwam kijken. Achter hem keek de heer L. van de Grui ter, die toezichthebbende bij dit werk is voor de gemeente, omhoog naar het heen en weer schokkende valblok en ook de aannemer van het werk, de heer V. de Vries van het gelijknamige bouwbedrijf, kwam er even bij kijken. Oprit wordt breder Het heiwerk werd door een specialist verricht, namelijk het Heibedrijf A. Kouw uit Amsterdam. De oprit aan de kant van de spoorbrug zal in de toekomst heel wat meer verkeer te verwerken krijgen, dan de smalle weg, die er thans nog ligt. Boven dien zal het er ondanks het verschil van opvatting over de financiering tussen ge meente en N.S. nog wel eens komen tot een verbreding van deze weg en van het viaduct naar de Friese Varkenmarkt, dat thans maar een akelig smal en donker gat is. Met dit alles moet natuurlijk bij de funderingen rekening worden gehouden en het eerste dat aan deze kant van het werk dan ook moet worden aangebracht is een stevige grondkering over de gehele lengte van deze oprit. De palen, die vandaag de grond ingaan met schokken, waarvan het ritme door de „handelsman" C. Delforge wordt bepaald, zijn de fundering voor deze betonnen grondkering. Zes meter verder naar het Spaarne toe komt de walbeschoei- ing te liggen. Damwand week Op de achtergrond van deze heistelling verheft zich nóg een grotere, met ster ke stalen poten, waartussen straks een stcomblok van 2 y2 ton op de kop van de zwaardere palen zal dansen. Daar gaat het om de fundering van de brug zelf. Er zijn al een paar palen ingeheid vlak bij de bouwput voor de kelder, waarin het basculegedeelte van de brug straks moet draaien. Maar bij dit heien werd zóveel trilling in de grond veroorzaakt, dat men vreesde voor de damwand van de bouwput, die toch reeds lichtelijk is doorgebogen onder de druk van het Spaarne. De rechte lijn, waarmee deze damwand het water van het Spaarne afsloot, is een flauwe boog geworden en er moesten schoor- palen horizontaal over de bouwput heen tegenaan gelegd worden. Boven dien heeft men om wat tegendruk te krijgen de bouwput weer voor een deel moeten laten vollopen. In de loop van de maand juli komt er nog een drijvende heistelling bij om de funderingspalen voor de pijlers in de Spaarnebodem te drijven. Het werk aan de Prinsenbrug wordt nu met de dag beziens waardiger en de belangstelling van de wandelende pensioentrekkers in de mor genuren en van de kinderen zal nog wel toenemen. Een menig Haarlemmer zal er cp een verloren vakantiedag eens heen- slenteren cm daar de verrukking te beleven die door de Engelse schrijver Jerome K. Jerome eens werd uitgedrukt in de op merking: „Ik ben dol op werken. Het fas cineert me: ik kan er uren naar kijken". Ter gelegenheid, dat voor de tiende maal in Nederland door de Vereniging van Brandweercommandanten brandweerwed- strijden werden georganiseerd, kwamen voor de derde klasse elf gemeentelijke ploegen, voor de derde klasse ,,A" elf be- drijfsploegen aan de start op het terrein achter het gemeentehuis in Zaandam, de Burcht, dat voor een dergelijke wedstrijd uitstekend geschikt is. Voor beide klassen was het te bestrijden doel. een zg. boerderijbrand, hetzelfde, zo dat door elkaar werd aangetreden. Onder grote belangstelling van de Zaanse bevol king werd om even over één gestart en na precies zes uur hadden allen een beurt gehad. Over het geheel genomen is er uit stekend werk verricht en uit alles bleek dat de Vereniging van Brandweercom mandanten met het besluit om deze wed strijden te organiseren, daar heel goed aan heeft gedaan. Bij de prijsuitreiking, welke kort na het einde plaats vond, bleek dat de volgende resultaten waren bereikt, waarbij we volstaan om van elke groep de eerste zes te vermelden waarvan alleen de eerste drie in aanmerking kwamen voor een prijs, nl.: Groep gemeentebrandweren. Klasse III le prijs Zaandijk met 647 punten 2e Uithoorn 625 3e Grotebroek 601 4e Ankeveen I 580 5 e Heemstede 576 6e Venhuizen 564 <VXICCCCOCOCCCCCCCCOC>SCC<;CCCC<X!CCOCCCCCCCCCC05COCCCCOCOO: De daartoe gekwalificeerde Haarlem se gemeente-ambtenaren zitten van middag dan wel niet op de stoelen van Burgemeester en Wethouders, maar toch wel op de plaats van het College, 8 waarmee de weg naar meer medezeg- i genschap wordt gesymboliseerd. Een en ander is een gevolg van een vanmiddag opnieuw te introduceren i veranderde opstelling van de Haarlemse c! gemeenteraad, die in wezen een variatie 8 8 betekent op de „oude" indeling van de 8 raadzaal. Het verschil is, dat de raads- f g leden in de lengterichting in twee rijen t zullen zitten door het in gebruik nemen 8 van de houten banken met de hoge p ruggen. j Daardoor komt het college wat dich- !- i ter bij de raad te zitten, hetgeen de on- jderlinge samenwerking ongetwijfeld: X alleen maar ten goede kan komen. Om 8 x dat laatste te beklinken zullen de edel- g achtbare dames en heren vanmiddag 8 thee uit nieuwe kopjes gewaarmerkt 8 8 met het wapen van Haarlem drin- j- x ken. Hoewel we ons geen enkel voorstel 8 herinneren waarbij B. en W. een krediet 3 voor deze investering vroegen. »OOOOOOOOCOCOCOCCOOC«030000<XOCttOMCOOCOOOCCODOC<XXXXXX> Aan de talrijke successen, welke teams van de Heemsteedse B.B. de laatste tijd op verschillende wedstrijden mocht behalen, werd dinsdagavond te Hoofddorp door het mobiele reddingsteam onder commando van de heer F. Versluijs weer een nieuwe overwinning toegevoegd. Op de aldaar door de kring Haarlemmermeer georganiseerde wedstrijd behaalde dit team namelijk met een puntenverschil van 122 de eerste prijs op het mobiele reddingsteam uit Nieuwer- Amstel. De opgave voor deze wedstrijd luidde het opsporen, verbinden en vervoeren van een achttal gewonden, dat zich tussen de puin hopen van een grote boerderij bevond, die een veronderstelde voltreffer had gekre gen van een aangeschoten bommenwerper, welke zijn vernietigende lading over deze omgeving had uitgestrooid. De „slacht offers" waren op verschillende plaatsen verborgen en om de realiteit zoveel moge lijk te benaderen, werd de plek van het onheil door een lugubere rookkolom aange geven. Daarnaast had men zelfs de assis- ten tie van een grimeur ingeroepen, die met behulp van rode schmink en andere attri buten verschillende slachtoffers van ver wondingen had voorzien, welke in combi natie met de „bebloede" kleding een wel haast afgrijselijke aanblik opleverden. Bei de deelnemende teams werden beurtelings per mobilofoon naar het rampterrein opge roepen, waarzij onder de deskundige en scherpe blikken van de jury de verschillen de voorschriften van deze wedstrijd ten uitvoer brachten. Iedere ploeg kreeg tel kens precies vijfendertig minuten toegewe zen, waarbij door loting was vastgesteld dat de Heemsteedse B.B. als eerste zou op treden. Na afloop van deze oefening gaf een geneeskundig team, onder leiding van dr. A. G. Degenaar uit Heemstede, nog een even leerzame als interessante demonstra tie over een snelle en doelmatige behande ling der slachtoffers. Vervolgens verzamelden de deelnemende teams zich in hotel „De Landbouw te Hoofddorp, waar het kringhoofd van Haar lemmermeer, de heer A. Biesheuvel zich in verband met het vergevorderde uur slechts tot een kort dankwoord wenste te beper ken. Hij betrok hierin allen die aan de organisatie van de wedstrijd hebben mee gewerkt; zoals de heer Van Nieuwenhui- zen, die spontaan zijn boerderij met aan grenzende gebouwen ter beschikking had Groep bedrijfsbrandweren. Klasse III a le prijs PTT (A'dam) met 600 punt. 2e Bensdorp 655 3e N.Z.H.V.M. 640 4e PTT (Bussum) 627 5e Philips 627 6e Chem. -fabr. Naarden 624 Adjunct-directeur Sociale Zaken Naar wij vernemen hebben B. en W. van Haarlem thans tot adjunct-directeur van de gemeentelijke dienst van Sociale Zaken de heer C. X. Jansma uit Tilburg benoemd. De heer Jansma, die op 10 december 1913 werd geboren, is thans chef van de afde ling verhaal en onderhoudsplicht van de gemeentelijke dienst voor Sociale Zorg te Tilburg. Hij genoot een gymnasiale oplei ding en is kandidaat in de sociologie. Hij hoopt aan de Economische Hogeschool van Tilburg nog dit jaar het doctoraal examen af te leggen. De heer Jansma, die gehuwd is en vijf kinderen heeft, is in Tilburg zeer actief werkzaam geweest onder de zogenaamde massajeugd. Door zijn vooraanstaande po sitie in het wijkwerk werd hij in 1941 door de Duitsers gearresteerd en in gijzeling ge zet, waaruit hij in 1943 werd ontslagen. Naar wij vernemen zal de receptie in de ridderzaal van het Haarlemse stadhuis aan het slot van het internationaal orgelcon cours, evenals het vorig jaar, door een mu zikaal divertissement worden opgeluisterd, De Engelse organiste mevrouw Susi Jeans en de clavecinist Gustav Leonhardt uit Amsterdam zullen enige werkjes spelen. De orgelbouwer Flentrop uit Zaandam heeft daartoe een orgelpositief beschikbaar gesteld. De Nederlandse Televisiestichting zal zaterdag uitvoerig aandacht besteden aan de T.T.-races te Assen. Het N.T.S.-film- journaal zal met zes cameramen, een ge luidstechnicus en twee redacteuren naar Assen gaan. Voorts zulen twee sportvlieg- tuigen van de nationale luchtvaartschool (N.L.S.), nadat een speciale motorkoerier steeds de opnamen naar het vliegveld Eel- de heeft gebracht, de films overvliegen naar het sportvliegveld te Hilversum, waar men in het nieuwe laboratorium van Multi- film de films snel zal ontwikkelen. De laatste opnamen van de dag zullen met een speciale helikopter vanaf het Asser circuit naar Hilversum worden vervoerd. Zaterdagavond om 10.45 uur, na afloop van het gewone programma, zal een vol ledige reportage van de T.T. worden ver toond. gesteld; de brandweer uit Hoofddorp; dr. A. G. Degenaar; de „slachtoffers" en de jury. Hij besloot zijn toespraak met erop te wijzen, dat men de B.B.-ers niet genoeg waarderen kan voor de animo, waarmee zij steeds bereid gevonden worden hun vrije tijd te offeren voor het algemeen belang. Hierna gaf het plaatsvervangend kring hoofd, de heer P. G. van Zwieten nog een korte uiteenzetting van de bedoeling dezer wedstrijd, waarbij hij tevens de primaire eisen vermeldde. Daarnaast vestigde hij er de aandacht op, dat het hier een uitermate zware oefening gegolden heeft, waaruit ge bleken is dat beide deelnemende ploegen over uitstekende elementen beschikken. Het laatste woord was daarop weer aan de heer Biesheuvel, die de uitslag bekend maakte. Hieruit bleek dat het Heemsteedse team 654 en dat uit Nieuwer-Amstel 532 punten had behaald. Beide ploegen ontvin gen hiervoor enig rookgerei, dat onder de deelnemers werd verdeeld. De wedstrijden werden onder meer bij gewoond door de burgemeester van Heem stede, mr. A. G. A. ridder van Rappard en de hoofd-inspecteur van politie te Heem stede, de heer A. Bc entsfen. Wie aan de rand van Haarlem woont, in het oos ten of noorden, kan daar door eigen aanschouwen iets zien van de bouwnij verheid en de nieuwbouw in onze goede stad. En wie op een zondagswandeling in dezelfde contreien ver zeild raakt, ziet dan wel weinig van de bouwnijver heid, omdat het werk dan stil ligt, maar hij ziet wel waar men aan bezig is, wat er inmiddels voltooid is en waar de terreinen worden opgehoogd om nieuwe bouw te beginnen. Wat deze incidentele bezoekers ech ter niet zien en ook niet zien kunnen, is de coördina tie tussen de bouwplannen in de onderscheiden stads delen, de plannen, die er met het oog op de toekomst van de Spaarnestad op bouwgebied bestaan en het beeld zoals het nieuwe Haarlem er uiteindelijk zal gaan uitzien. Maar welke Haarlemmer komt er nu toe om eens op zijn gemak naar de nieuwe wijken te wandelen en de toestand daar eens in ogenschouw te nemen? Het was daarom een bij zonder gelukkige gedachte van het Instituut voor Ar beidersontwikkeling om zijn leden de gelegenheid te geven onder de meest des kundige leiding, die men zich denken kan, een ex cursie te gaan maken door de nieuwe wijken. Wethouder W. F. Happé verklaarde zich bereid* aan deze tocht leiding te geven en de toelichtingen op de plannen, die er van ge meentewege bestaan ten aanzien van het „nieuwe" Haarlem voor zijn reke ning te nemen. Dinsdagavond vond de tocht plaats. Voor het ech ter zover was werden de deelnemers op het stadhuis ontvangen in de kamer van B. en W., waar wethouder Happé aan de hand van een plattegrond en enige maquettes een korte in leiding hield. Hij vertelde daarbij onder meer dat er op het ogenblik in drie stadsgedeelten gebouwd wordt: aan de Schipholweg ongeveer driehonderd wo ningen, die verleden jaar eigenlijk al gereed hadden moeten zijn, in Delftwijk en ten zuiden daarvan in de wijk Sinnevelt. Het uitbreidingsplan om vat verder nog de Parkwijk ten oosten van de Prins Bernhardlaan en het grote project Schalkwijk, ten zui den van de Schipholweg. Als al deze plannen gerea liseerd zullen zijn, zal Haarlem een stad zijn ge worden van ongeveer 200.000 inwoners en men voorziet dat daar dan voor lopig de grens van de stads uitbreiding zal komen te liggen. Met de bouw van deze nieuwe stadswijken zal ook gepaard gaan een aanpak van de verkeers problemen, vooral ten aan zien van de nieuwe toe gangswegen. Wethouder Happé slaagde er in zijn gehoor een indruk te ge ven van de vele moeilijkhe den die er ten aanzien van een wetenschappelijke ste- debouwkundige „planning" bestaan. Al deze min of meer technische details waren nodig om het wo ningbouwprogramma be grijpelijk te maken, waar na de maquettes meer aan schouwelijk duidelijk maak ten, hoe Haarlem er uit eindelijk zal komen uit te zien. Vooral de maquette van het toekomstige Park wijk oogstte terecht veel bewondering. Deze wijk, die tegenover het toekom stige Burgemeester Reinal- dapark komt te liggen zal een prachtige harmonie vormen tussen natuur en stedebouw, waarbij er ook ten aanzien van de te bou wen woningen naar ge streefd is eentonigheid zo veel mogelijk te vermijden. Bij de nieuwbouw in noord bij het Tesselschade- plein zullen behalve 'n com plex winkels, waarschijn lijk ook een bioscoop en restaurant gebouwd wor den, vertelde wethouder Happé. Nadat de deelnemers aan de excursie thee was aange boden op het stadhuis, ver trok het gezelschap in een geriefelijke autobus om met eigen ogen te kunnen zien, wat er gebouwd is en waar er gebouwd wordt. Eerst ging de tocht naar de nieuwe wijken bij de Schipholweg, waar ver scheidene staaltjes van mo derne architectuur bewon derd kunnen worden. Ver volgens werd gereden langs het terrein, waar in de toe komst Parkwijk met afwis selend hoog- en laagbouw zal verrijzen en daarna via de Amsterdamse Vaart naar het centrum vanwaar de tocht naar het nieuwe noord werd voortgezet. De Amsterdamse Poort ontlok te de wethouder nog de opmerking, dat op die plaats in de toekomst een groot verkeersplein is gedacht, waarbij de Amsterdamse Poort als monument zal blijven bestaan. In noord werd de Ekster straat ingereden, die een bijzonder frisse en ruime indruk maakte. Via de Mui- derslotweg ging het toen naar de Delftlaan, vanwaar men links de nieuwe wijken van Delftwijk in aanbouw zag. Na een blik te hebben geworpen op het nieuwe Mendelcollege, wera ver volgens links afgeslagen en werd de nieuwbouw in en om de Karei Doormanslraat en de Planetenlaan beke ken. Bij dit alles was de wethouder de onmisbare gids en hij wist zijn uiteen zettingen in een door ieder gewaardeerde vorm te gie ten, door, behalve de plan nen te noemen, tevens zijn eigen indrukken op het ge bouwde weer te geven. Tot slot werd nog een bezoek gebracht aan het bejaarden centrum „De Blinkert" waar het grote verzorgings huis nog in aanbouw is. Toen hierna weer naar het centrum werd terugge reden, hadden de deelne mers het gevoel dat zij een glimp van het nieuwe Haarlem opgevangen had den. En eigenlijk zou iede re Haarlemmer eens in staat moeten worden ge steld op een dergelijke ma nier te gaan ontdekken, hoe zijn stad er in de toekomst uit zal gaan zien. De schilderes Coba Ritsema een der „Amsterdamse Joffers" is dinsdagmid dag ter ere van haar tachtigste verjaardag gehuldigd tijdens een receptie in de socië teit van Arti et Amicitiae te Amsterdam, van welke maatschappij zij sedert 1900 lid is. Na onder een hartelijk applaus der vele kunstenaars en belangstellenden te zijn in gehaald, nam zij temidden der vijf andere „Amsterdamse Joffers" in de met vele bloemstukken gesierde zaal plaats. Als eer ste sprak vice-voorzitter Jan van Tongeren, die de jarige als een vitaal en nog actief werkend lid van Arti huldigde: „Uw werk staat altijd op hoog niveau en is niet aan mode of tijd gebonden, omdat het van alle tijden is. Gij behoort tot de begenadigden onder de kunstenaars, die in weerwil van alle stromingen trouw bleven aan hun roe ping". Voorts spraken nog de actrice Rika Hop per en namens kunstzusters Lizzy Ansingh. Dr. Dijsselbloem, directeur van het ARKA-bureau, heeft op uitnodiging van de afdeling Haarlem van de ARKA een inleiding gehouden voor de rooms-katho- Iieke ambtenaren over de salarisonder handelingen in de centrale commissie voor georganiseerd overleg. In zijn rede, die door zeer veel ambte naren met intense belangstelling werd ge volgd, laakte spreker de onjuiste bericht geving van een Amsterdams blad, als zou den de ambtenarenorganisaties, na de onderhandelingen van 21 juni, aan de ge meente-ambtenaren volledige vrijheid hebben verleend op eigen initiatief de ver hoging van zes percent bij de gemeente besturen aanhangig te maken en wel met terugwerkende kracht tot 1 juni j.l. Dr. Dijsselbloem waarschuwde met Idem tegen dit bericht, dat verwarring en ont stemming wekt en e.en verminkt beeld introduceert van het beleid der vakorgani saties. Deze voorlichting is volkomen uit de lucht gegrepen en mist dus elke grond van waarheid. De schilder Jan Shnjters drukt de jarige de hand. Mejuffrouw A. Michieisen benoemd. Naar wij vernemen hebben B. en W. van Haarlem tot tweede muziekconsulent bij het lager onderwijs mejuffrouw A. Michiel- sen uit Overveen benoemd. Zoals men weet is dit consulentschap in gesteld ter verbetering van het zangonder wijs op de Haarlemse lagere scholen, zowel openbare als bijzondere. Beide consulenten hebben een halve dagtaak. Mejuffrouw Michielsen is ook als lerares verbonden aan de muziekschool van Toonkunst. De directie van een chemische wasserij te Haarlem heeft bij de politie aangifte gedaan van vermissing van een gesloten enveloppe, bevattende een bedrag f 2.875. De enveloppe lag in de brandkast en ver moed wordt, dat zij maandag of dinsdag daaruit gehaald is. Sporen van braak zijn niet aangetroffen. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat vergeten is de brandkast op slot te doen. Maandagmiddag hebben de leerlingen van de drie hoogste klassen van de Jan Gijzen- school en de P. H. van der Leyscool uit Oud- Schoten in het Noordersportpark eikaars krachten in deze jaarlijkse sportontmoeting kunnen meten. Ruim 250 meisjes en jongens I hebben enthousiast om de eer en uiteraard ook niet in de laatste plaats om de vele door de oudercommissies van beide scholen be schikbaar gestelde prijzen gestreden. Het programma bestond uit loopnummers en een driekamp. welke voor de meisjes bestond uit vèrsprinten, het werpen met een kastiebal en het werpen met een grote bal. De jongens moesten kastiebalwerpen. doelwerpen en vèrspringen. Tot slot werd een 8x50 m. estafette gehouden die na spannende strijd gewonnen werd door de Jan Gijzenschool, welke hiermede voor een jaar beslag legde op de fraaie wisselprijs. 40 m. hardlopen miesjes 9 jaar: 1. M. Mey- boom (v. d. Leyschool); 2. B. Postma (Jan Gijzenschool). 3-kamp meisjes 9 jaar: 1. B. Postma (J. Gijzenschool); 2. L. Butter (idem); 3. M. Meyboom (v. d. Leyschool). 40 m. hardlopen meisjes 10 jaar: 1. S. v. d. Rhee (v. d. Leyschool); 2. W. Schippers (J. Gijzenschool) 3. I. Plugboer (v. d. Ley school). 3-kamp meisjes 10 jaar: 1. L. van Bilder- beek (v. d. Leyschool); 2. E. Kuperus (idem); 3. W. Schippers (J. Gijzenschool). 50 m. hardlopen meisjes 11 jaar: 1. M. van Rheenen (v. d. Leyschool); 2. V. van Roon (idem); 3. T. van Buuren (J. Gijzenschool). 3-kamp meisjes 11 jaar: 1. H. Bouwman (J. Gijzenschool): 2. M. van Rheenen (v. d. Leyschool); 3. T. van Buuren (J. Gijzen school). 60 m. hardlopen meisjes 12 jaar en ouder: 1. C. Erbrink (J. Gijzenschool); 2. A. Hop- pnebrouwer (v. d. Leyschool); 3. L. Huizinga (J. Gijzenschool). 3-kamp meisjes 12 jaar e. o.: 1. C. Erbrink (J. Gijzenschool); 2. R. Oversteegen (idem); 3. R. Siingeling (v. d. Leyschool). 40 m. hardlopen jongens 9 jaar: 1. J. Gagel (v. d. Leyschool); 2. R. Visser (idme). 3-kamp jongens 9 jaar: R. Visser (v. d. Leyschool); 2. R. van Wanrooy (idem); 3. J. Gagel (idem). 50 m. hardlopen jongens 10 jaar: 1. H. de Jonge (v. d. Leyschool); 2. W. Soederhuizen (idem); 3. J. Bron (J. Gijzenschool). 3-kamp jongens 10 jaar: 1. B. Versteeg (v. de. Leyschool); 2. J. Bron (J. Gijzenschool); 3. R. Geutskens (v. d. Leyschool). 50 m. hardlopen jongens 11 jaar: 1. M. le Noble (J. Gijzenschool); 2. A. v. d. Berg (v. de Leyschool); 3. B. Kool (Jan Gijzenschool). 3-kamp jongens 11 jaar: 1. Th. Mulder (v. d. Levschool): 2. B. Kool (J. Gijzenschool); 3. A Sijpestein (idem). 60 m. hardlopen jongens 12 jaar en ouder: 1. H van Luyk (v. d. Leyschool); 2. R. Ban ning (J. G':renschool); 3. A. Brongers (v. d. Leyschool). 3-kamp jongens 12 jaar en ouder: 1. R. Banning (J. Gijzenschool); 2. R. Vlug (idem); 3. H. van Luyk (v. d. Leyschool). Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op Haarlems Dagblad OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6.50 per kwartaal//" 0.50 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Zij die zich met ingang van 1 juli 1956 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 juni 1956 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 7