MAGNEET 11956 B I O LI NE Linnaeushof in moeilijkheden Circusprogramma met veel sensationele hoogtepunten Chileense pianist Claudio Arrau was solist in Scheveningen Mr. B. van der Burg nam afscheid v. van Haarlemse rechtbank en balie r en on Enerzijds faillissementsaanvraag, anderzijds plannen tot reorganisatie vmzaan qt? we# &t/baast Rust weergekeerd in Haarlemse gevangenis Vrijheden worden thans weer toegestaan J. H. J. Uijlings overleden Duinoordstraat is geasfalteerd Boltini in Heemstede HOLLAND FESTIVAL Uitvoering Muziekschool Toonkunst wordt wellicht herhaald Haarlemse arts wint proces tegen bestuur van kliniek Bloemendaals ingenieur in hoger beroep veroordeeld ALLE MODELLEN MAGNEET - RIJWIELEN 1 AN v. d. MEER DONDERDAG 28 JUNI 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Naar wij vernemen heeft een der cre diteuren van de Linnaeushof te Bennebroek via zijn raadsman, mr. B. J. Lambers te Haarlem, besloten het faillissement van deze bloementuin aan te vragen. Deze aan vraag zou nog vandaag bij de Haarlemse rechtbank worden ingediend. Wij ontvingen daarnaast van de directie een communiqué, waarin het volgende werd medegedeeld: ,;Naar aanleiding van het persbericht in een der ochtendbladen deelt de directie mede, dat er inderdaad een re organisatie gaande is. Er zijn momenteel vérgaande besprekin gen gaande en voorlopige overeenkomsten getroffen die een rustige voorzetting van de exploitatie van Linnaeushof beogen." „Ten opzichte van de opmerking dat er thans in de Linnaeushof geen bloemen te bezichtigen zijn deelt de directie nog mede dat „zoals algemeen bekend, er tussen voorjaar en zomer een overgangstijdperk bestaat waarin weinig bloeiende planten en heesters te bespeuren vallen", zo gaat het communiqué verder. „De abnormaal lage temperaturen in dit voorjaar, speciaal in de maand juni, heb ben voorts een ongustige invloed uitge oefend. In juli hoopt Linnaeushof haar gasten weer een bloeiend park aan te bie den", aldus het communiqué. Deze beide mededelingen illustreren be ter dan wait ook de wedloop welke op het ogenblik om het voortgaan van de Lin naeushof gaande is. Aan de ene kant zijn er de verschillende schuldeisers, die voor bedragen van uiteenlopende grootte bij de Linnaeushof betrokken zijn en die hun ge duld beginnen te verliezen, aan de andere kant zijn er personen en groepen die me nen, dat een nieuwe financiële grondslag voor de onderneming een naamloze ven nootschap kan worden gevonden. De kwestie is echter ingewikkelder dan men denkt, want ook bij de crediteuren zijn er die van oordeel zijn, dat het hun belang is in de een of andere vorm tot voorzetting van de onderneming te komen, bijvoor beeld door stichting van een groot restau rant, dat, gelegen als het is in een prach tig park, bij een deskundige exploitatie zeker levensvatbaar zou kunnen blijken te zijn. De grotere crediteuren van de N.V. Lin naeushof zijn voor enige tienduizenden guldens per crediteur bij het bloemenpark geïnteresseerd. Een enkele, zoals de aan nemer van het reseauramt, heeft het werk al enige tijd geleden gestaakt in afwachting van een betere basis. Op het ogenblik be staat van het toekomstige reseaurant alleen nog de bouwput. Zoals bij vele zaken welke een minder florissante tijd doormaken, is er ook bij de Linnaeushof onenigheid in de directie ont staan. De adjunct-directeur, de heer H. van Duuren, heeft dan ook enige tijd geleden al zij-n ontslag gevraagd, omdat hij het op een aantal punten niet met beleid van de directeur, de heer H. Roozen, eens is. Een van de omstreden punten zou de maatrege len hebben gegolden welke getroffen had den moeten worden om de Linnaeushof ook aantrekkelijk te doen zijn in de over gangstijd tussen het bollenseizoen en de zomer. Uit het hierboven volledig weerge geven communiqué van de directeur blijkt, dat althans op dit ogenblik de „Linnaeus- ADVERTENTIE Vraagt Uw drogiit Nadat het directoraat-generaal van het gevangeniswezen van het departement van Justitie de vorige week besloten had maat regelen te treffen in de Haarlemse gevan genis aan de Harmenjansweg is het er nu toe overgegaan de gedetineerden weer enige vrijheden te geven. Vorige week moesten alle gevangenen behalve tijdens het luchten in hun cellen blijven, er was geen gelegenheid om te werken, de radio speelde niet en bezoek van familieleden was niet toegestaan. Toen maandag bleek, dat het volkomen rustig was in „de koepel," is besloten de vrijheden weer toe te staan en is het de bedoeling de bepalingen, die tot voor kort voor de gemeenschan golden, weer lang zamerhand in te voeren. Een aantal gede tineerden kreeg arbeid in de cel en anderen gingen gemeenschappelijk werken. De radio speelt weer en bezoek is toege staan. Een kleine afdeling van de rijkspolitie is rog in het gebouw aanwezig; tot nu toe behoefde zij niet op te treden. Het is de bedoeling, dat de politie dezer dagen het gebouw zal verlaten. Er zijn nog enkele zieken onder het per soneel en daarom zijn ambtenaren van andere gestichten tijdelijk in Haarlem werkzaam. In de Mariastichting te Haarlem is in de ouderdom van 78 jaar overleden de heer J. H. J. Uijlings, gewoond hebbend te Aerdenhout, die vroeger hoofd van een jongensschool in Amsterdam-West is ge weest. Zijn verdiensten bij het onderwijs zijn erkend met de toekenning van de Pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice. Na zijn pensionering vestigde de heer Uijlings zich te Aerdenhout. Zijn belang stelling ging uit naar de reclasserings- arbeid. Een aantal jaren was hij lid van de Reclasseringsraad en voorzitter van de af deling Haarlem van de R.K. Reclasserings- vereniging. Ook maakte hij deel uit van enkele commissies. Zijn arbeid werd in reclasseringskringen zeer gewaardeerd en het werd zeer betreurd, dat hij om ge zondheidsredenen zijn werk moest neer leggen. Zaterdagmorgen om tien uur worden in de R.K. kerk te Aerdenhout de uitvaart diensten gehouden en om kwart over elf zal het stoffelijk overschot op de begraaf plaats ..Berkenrode" aan de Herenweg te Heemstede ter aarde worden besteld. hof' bezwaarlijk „Europa's mooiste tuin" kan worden genoemd, zoals de slagzin luidt. In verband daarmee is echter de toegangs prijs meer dan gehalveerd. Voor de avond- verlichting woi-dt wel het volle bedrag ge vraagd, maar veel belangstelling schijnt er dan niet voor het park te bestaan. Van de zijde van sommige crediteuren kregen wij de indruk,, dat zij ondanks alles een voortbestaan van dit object in de een of andere vorm zouden toejuichen. Sommi gen hunner beoordeelde die kansen tame lijk optimistisch. Zij lieten daarbij zeker ook ideële overwegingen meespreken, want het buiten zelf is in zijn natuurschoon in drukwekkend. In de bollenstreek is men echter algemeen van oordeel, dat voor een doeltreffende exploitatie zowel een brede financiële basis als een betrekkelijk lange aanlooptijd noodzakelijk zijn. De werkzaamheden in de Duinoordstraat en het gedeelte van de Marnixstraat tussen de Kleverlaan en de Kweektuinstraat te Haarlem vorderen en dezer dagen zullen de autobussen van de NZH de normale route kunnen volgen. De Duinoordstraat is geasfalteerd en op het ogenblik is men bezig de parkeer havens in orde te maken. De asfalterings- werkzaamheden in het eerste gedeelte van de Marnixstraat zijn gereed gekomen, waardoor het verkeer weer door de Mar nixstraat en de Duinoordstraat geleid kan worden. Tenslotte volgt nog het asfalteren van het gedeelte van de Marnixstraat tussen de Kweektuinstraat en de Zaanenlaan. De funderingen zijn reeds gereed. Vrouw handelingsbekwaam. In het staatsblad is afgekondigd de wet van 14 juni tot opheffing van de handelingsonbekwaam heid van de gehuwde vrouw. Het ene circus is nauwelijks vertrokken of er komt alweer een ander zijn tenten in deze contreien opslaan. Ditmaal is het cir cus Boltini in Heemstede neergestreken, waar het op de openingsavond nogal wat concurrentie ondervond van zijn over buren: de elftallen van RCH en NOAD, die elkaar in het Sportpark de zege betwistten. De „circusmarkl" in Haarlem mag dan misschien een beetje overvoerd zijn, de circusliefhebbers moeten vooral niet menen dat zij het nu zo langzamerhand wel we ten. Want het programma van Boltini be wijst wel heel sterk dat het ene circus het andere niet is. Het vermeldt nummers die geafficheerd worden als nog nooit in Ne derland te zijn vertoond en hoewel men dergelijke aankondigingen doorgaans met een korreltje zout moet nemen, kan gezegd worden dat in dit geval de waarheid geen geweld wordt aangedaan. Wij hebben hier vooral het oog op de verrichtingen van de gebroeders Bossle, die terecht als sensationeel mogen worden aangeduid. Zij maken op motorfietsen luchtsprongen over vijf, zes mensen heen, lopen op een staaldraad naar de nok van het circus, rijden per motorfiets op die zelfde staaldraad naar boven en of dit alles nog niet genoeg is gaat een van hen aan het eind van het programma buiten de tent op een veertig meter hoge mast in het licht van een paar felle schijnwepers nog een serie acrobatische toeren verrichten die u het bloed in de aderen doen stollen. Dat is menigeen misschien ook al aan het begin van de voorstelling overkomen als twee prachtige leeuwen net doen alsof zij met het grootste genoegen een eind willen maken aan de loopbaan van hun dompteur, de heer Bobby Althof. En daar om hebben wij grote bewondering voor onze collega Huub Suurendonk, die zoals mén op nevenstaande afbeelding kan aan schouwen, gisteravond in de leeuwenkooi een glaasje wijn ging zitten drinken met de heer Althof. Hij bleef er, uiterlijk al thans, volkomen onbewogen onder. De leeuwen trouwens ook. Zo goedmoedig als de leeuwen lijken ook de drie Oeralberen, die met hun temmer een dansje maken en een flesje leegdrin ken. En zo verstandig als een mens lijkt de pony, die zonder fouten sommetjes maakt en op de klok kan kijken. Er zijn ook bizonder schrandere honden en geiten die een alleraardigst aandeel hebben in het programma, dat bovenal afwisselend is. Fraaie gedresseerde paarden, grappige en werkelijk originele clowns, acrobatische meisjes, een evenwichtskunstenaar op een rollende kogel, een vaardig rolschaatsend paar en een groepje dat verrassende toeren op ongewone fietsen uitvoert, dat alles en nog veel meer kan men vanavond en mor genavond nog bij Boltini in Heemstede bewonderen. Tegen de gewoonte in heeft het Residen tie-orkest dit jaar niet het Holland Festi val, voor zover het de manifestaties te 's-Gravenhage en te Scheveningen betrof, geopend. De Italiaanse tournée van het or kest heeft dit onmogelijk gemaakt. Nauwe lijks teruggekeerd uit Italië echter heeft het Residentie-Orkest woensdagavond een aandeel in het Holland Festival gehad met een belangrijk concert, dat in de Kurzaal te Schevenjngen voor een zeer talrijk audi torium werd gegeven. De belangrijkheid van dit concert lag niet in het brengen van noviteiten, maar in het geven van perfecte uitvoeringen van muziek, waarmede men reeds contact heeft gehad. Weliswaar kan men niet zeggen, dat de ouverture tot het blijspel „De Vogels" van Alphons Diepen- brock, waarmede het concert begonnen werd, veelvuldig op de orkestprogramma's verschijnt en dat Bruckners Vijfde Sym fonie in Bes, na de pauze gespeeld, al even populair is geworden als de „vijfde" van Beethoven, Tsjaikofsky of Dvorak. Maar Diepenbrocks geestige, voortreffe lijk geïnstrumenteerde ouverture heeft toch al met enige uitvoeringen haar be staansrecht kunnen bewijzen. En Bruck ners muziek klinkt niet meer als de stem eens roependen in de woestijn, maar wordt in ruime kring begrepen en aanvaard als de zuivere, met extatische vreug den en benauwen de menselijke be wogenheid geladen muziek van een vroom man, die voor de spannin gen van het leven steun vond in een on wankelbaar geloof en die daarvan in zijn symfonieën en andere monumentale wer ken getuigde. Tenslotte werd het eerste Pianoconcert in C opus 15 van L. van Beethoven, door talloze uitvoeringen bekend en door veel jonge debuterende pianisten beschouwd als een doeltreffende „lift" naar een vastere plaats op het concertpodium, ten gehore gebracht. Hoe aan dit concert van Beet hoven vaak te kort werd gedaan, kwam door de onvergetelijke vertolking door de Chileense pianist Claudio Arrau nu wel vast te staan. Arrau behandelde het con cert niet als een speelse oppervlakkigheid met wat gevoelsexpressie in het Largo, hij bracht integendeel een grote verdieping in de uitvoering. Die verdieping betrof dan evenzeer de blijde vreugde, waar het con cert uitdrukking van geeft, als de innige bewogenheid der melodische lyriek. Door zijn liefde tot het werk kon Claudio Arrau het muzikale mysterie gaan openbaren, dat ook van deze eenvoudige compositie van Beethoven de essentie is. In tweede in stantie dacht men dan pas aan de meester lijke techniek van deze fameuze pianist, die deze zeldzame muzikale genieting kon bewerken. De begeleiding door het orkest, dat gedirigeerd werd door Willem van Ot- terloo, was voortreffelijk. Nadrukkelijk heeft Clandio Arrau zijn dankbaarheid daarvoor betuigd. De ouverture van Diepenbrock werd eveneens door het orkest uitnemend ge speeld. Vooral de blazers, met de solo-flui tist als eerste, verdienen een woord van lof voor hun aandeel in de uitvoering. De sym fonie van Bruckner, waarvan het eerste deel door de fragmentarische aaneenscha keling der onderdelen de aandacht van de toehoorders op de proef stelde, krijgt in het Adagio, Scherzo en de Finale een ster kere geslotenheid. Die delen werden prach tig gespeeld met een volle warme strijkers klank en machtige koperklanken, die het grootse werk van Bruckner een indruk wekkende slotclimax gaven. De houtbla zers mogen voor het uitnemende werk, dat zij bij de uitvoering verrichtten, niet ver geten worden. P. ZWAANSWIJK De uilvoering, die de Muziekschool van Toonkunst vrijdagavond 29 juni in de Stadsschouwburg geeft en waaraan de bal letklassen van Nel Roos en de zangleer lingen van Akke de Vries hun medewer king zullen geven, is reeds geheel uitver kocht. Het bestuur van de Muziekschool over weegt echter een tweede uitvoering te geven Wanneer deze herhaling zal plaats hebben is nog niet bekend. Evenals in de eerste aanleg de president van de rechtbank, heeft thans ook het ge rechtshof te Amsterdam een Haarlemse specialist, voormalig geneesheer-directeur van een kliniek voor epileptici, in het ge lijk gesteld in zijn proces tegen het bestuur van de Christelijke vereniging voor de verpleging van lijders aan vallende ziekte, die deze kliniek in stand houdt. Het hof bekrachtigde het vonnis, dat de president van de rechtbank in kort geding gewezen had, bepalende, dat de Haarlemse geneesheer, die na zijn aftreden in 1955 als consulent aan de genoemde inrichting ver bonden is gebleven, het recht heeft, eigen patiënten in de kliniek te laten opnemen en dezen zelf te behandelen, indien hij dat wenst. Dit is het bestuur, dat tegen de be slissing van de president in beroep ging, thans opgelegd op straffe van een dwang som van 1000 per dag voor ieder geval van niet-nakoming van het gerechtelijke bevel. Namens de Haarlemse specialist dag vaardde diens raadsman, mr. W. Veen- hoven, het bestuur verleden jaar in kort geding, waarbij hij stelde, dat het bestuur van de kliniek het zijn cliënt onmogelijk maakte, zijn eigen particuliere patiënten te blijven behandelen, wanneer zij in de in richting waren opgenomen. Het bestuur is voorts veroordeeld tot be taling van alle kosten der procedure. In eerste instantie werd hij vrij gesproken van rijden onder invloed Het Arnhemse gerechtshof heeft de scheikundig ingenieur J. C. M. uit Bloe- mendaal veroordeeld tot een geldboete van f 300, subsidiair dertig dagen hechtenis we gens het besturen van een auto onder in vloed van alcoholhoudende drank. De pro cureur-generaal had veertien dagen gevan genisstraf geëist en drie maanden intrek king van het rijbewijs. De rechtbank te Arnhem had de verdachte vrijgesproken. De ingenieur had op 14 Juli van het vo rig jaar 's nachts om twee uur een aantal opmerkelijke verkeersfouten gemaakt op het Willemsplein te Arnhem. Hij bleek on der invloed van sterke drank te zijn. De politie stelde vast dat het permillage alco hol in het bloed 1.55 was. In een uitvoerig rapport schetste de Am sterdamse psycholoog drs. D. G. Ruarus de gedragingen van de verdachte na het gebruik van een grote hoeveelheid sterke drank (permillage 2.2) achter het stuur van een auto, met de bedoeling te bewij zen dat deze man zo resistent is tegen de invloed van alcoholhoudende drank, dat hij veilig blijft rijden ook na een achttal bor rels te hebben genoten. Tijdens de proefne ming gedroeg de verdachte zich achter het stuur als een dronken man, doch hij maakte volgens drs. Ruarus geen enkele verkeers- fout. Dr. J. Zeldenrust van het gerechtelijk laboratorium kon over het algemeen het standpunt van drs. Ruarus niet delen. ADVERTENTIE De mooiste beloning? Een nieuwe MAGNEET 1956! Dat is een fiets, die zijn hart zal stelen een fiets waar hij ogenblikkelijk weg van en... weg op is. Een rijwiel, dat snel, ge makkelijk en heerlijk licht loopt. Kortomhet mooiste cadeau voor de vakantie! Alleen Magneet heeft Mfc" „fc" betekent over wonnen wrijving. Al leen Magneet kent dit geheim, dat een super snelle start en een superlichte gang garan deert. Magneet rijwielen met Vredestein banden MAGNEET RIJWIELEN- EN MOTOREN FABRIEK N.V. WEESP verkrijgbaar bij GEN. CRONJéSTRAAT 1, op de hoek - telefoon 16152 - haarlem Voor MAGNEET en KINDER RIJWIELEN naar ZOETESTRAAT 2 - bij de Krocht Tijdens een speciale zitting van de Haar lemse rechtbank heeft de officier van Justitie, mr. B. van der Burg, afscheid ge nomen van de rechtbank, advocaten en politie-autoriteiten. Onder de aanwezigen waren het lid van de Hoge Raad mr. J. H. Hülsmann en burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers. Mr. A. M. baron van Tuyll van Seroos- kerken, president van de Haarlemse recht bank, herinnerde aan de benoeming van mr. Van der Burg, ongeveer twee jaar geleden. De rechtbank heeft toen duidelijk gemaakt, hoezeer zij de benoeming op prijs stelde; er heerste vreugde, toen het feit bekend was geworden. Nu de officier van Justitie zijn arbeid neerlegt, neemt de rechtbank met droefenis van hem afscheid. De wettelijke bepalingen dwingen hem zijn ambt neer te leggen en daarin is niets te veranderen. De president memoreerde, dat er een goede samenwerking ontstaan is tussen de officier en de rechtbank; de wijze was er een van begrijpende aard. De recht bank is door haar arbeid enigszins op de hoogte van het werk van de officier, maar toch weet zij nog niet alles, omdat veel onbekend blijft. Spreker zeide, dat de rechtbank het vertrek van mr. Van der Burg in hoge mate betreurt en besloot met de beste wensen uit te spreken voor de toekomst. Mr. G. W. F. van der Valk Bouman, sub stituut-officier van Justitie, sprak namens het parket woorden van dank en afscheid. Hij zeide,. dat het prettig en een voor recht was met mr. Van der Burg te werken en het parket ziet hem node heengaan. De substituut-officieren genoten een groot vertrouwen en daardoor hadden zij veel vrijheid. Daarvoor waren zij dankbaar en spreker hoopte, dat, het vertrouwen nooit beschaamd is geworden. Dat het prettig met de scheidende officier van Justitie was te werken, was te danken aan de karakter eigenschappen van mr. Van der Burg. Spre ker dankte voor de collegialiteit, voor de vviondcohan en voor de wijze, waarop mr. Van der Burg leiding heeft gegeven aan Mr. B. van der Burg nam afscheid van Haarlemse rechtbank en balie. het Haarlemse parket. Als hoofd van de griffie van de Haar lemse rechtbank zeide mr. C. van Leeuwen van Duivenbode hoezeer de griffie de per soon en het werk van mr. Van der Burg heeft gewaardeerd. Er bestond steeds een goed contact, waardoor het mogelijk was de belangen van het parket en de griffie met soepelheid te behartigen. De deken van de orde van Haarlemse advocaten, mr. F. van der Goot, noemde het vertrek van mr. Van der Burg een groot verlies voor de balie. De verhouding was goed en daardoor konden de belangen op goede wijze worden opgelost. Mr. Van der Burg richtte zich met woor den van dank tot de sprekers en tot allen die gekomen waren om aan de zitting luister bij te zetten. Hij richtte zich tot de politiedienaren, hoog of lager in rang, die ieder voor zich hun best deden om hem in lichtingen en hulp te verschaffen die een officier van Justitie nodig heeft. Het wer ken bij de rechtbank heeft mr. Van dei- Burg zeer voldaan en het valt hem niet gemakkelijk daar zo ineens afstand van tp doen. Een staf van goede helpers, die de officier vond in het personeel van zijn parket, heeft het hem gemakkelijk gemaakt zijn taak te vervullen. De officier van Justitie merkte op, dat zijn afscheid valt in een periode, waarin een viertal nieuwe wettelijke voorschriften deels kort geleden geldig werden, deels bestemd zijn spoedig in werking te treden. Het betroffen de wet op de lijkbezorging, de wet van 20 mei 1955, houdende opening van de mogelijkheid tot het treffen van voorzieningen ter vereenvoudiging van de administratie van de burgerlijke stand, de wet van 15 augustus 1955, houdende vast stelling van de wet op de justitiële docu mentatie en op de verklaringen omtrent het gedrag en de wet betreffende de rech terlijke organisatie. (Op de rede komen wij nader terug). Hierna werd de zitting gesloten, waarna er in de kamer van de president gelegen heid bestond afscheid van mr. Van der Burg te nemen. binnenland Rechter te Amsterdam. Tot rechter in de rechtbank te Amsterdam is benoemd me vrouw mr. C. J. G. H. van Lomvan Manie, thans waarnemend griffier bij deze recht bank. Havenmeester Amsterdam. Voor de ver vulling van de vacature van havenmeester te Amsterdam hebben B. en W. van de hoofd stad thans de gemeenteraad ter benoeming aanbevolen: 1. P. A. Riedel, kapitein ter zee der Koninklijke Marine, hoofd Bureau Aan bouw Mijnenvegers van het ministerie van Marine; 2. W. A. Montanus, kapitein ter zee der Koninklijke Marine, commandant Mari tieme Middelen Amsterdam. Nieuwe hoogleraar. Het curatorium van de Katholieke Economische Hogeschool te Tilburg heeft aan prof. dr. C. F. Scheffer de doctorale colleges over de Theorie van de Financiering van de Onderneming opge dragen. Deze colleges werden gedurende het afgelopen jaar door prof. M. Smeets waar genomen. Deze blijft belast met de leer van de Openbare Financiën en het Belasitng- recht. Nieuwbouw te Eindhoven. De gemeente raad van Eindhoven heeft besloten aan ar chitect C. Elffers te Rotterdam opdracht te verlenen voor het opstellen van een uitvoe- ringsontwerp van een gebouw voor de Ge meentelijke Geneeskundige en Gezondheids dienst. De raad heeft een crediet van f 60.000 gevoteerd. De bouwkosten worden geraamd op 3,6 miljoen gulden. Het gebouw zal zeven en veertig m. breed en veertig m. lang wor den en een hoogte van circa twintig m. krijgen. Honderdjarige. De weduwe Antonia van AspertConstant te Eindhoven heeft woens dag haar honderdste verjaardag gevierd. Zij verblijft in het Liefdesgesticht van de zusters van Schijndel aan de Kloosterdreef te Eind hoven. Sinds drie jaar is zij bedlegerig. Burgemeester en wethouders van Eindhoven kwamen haar gelukwensen en boden bloe men aan. Broederliefde. Op een bouwwerk in de Slotervaart te Amsterdam gooide een 16- jarige leerling-schilder woensdagmiddag een steen naar het voorhoofd van zijn 13-jarig broertje. Deze moest met een flinke hoofd wond en een schedelbasisfractuur in het Wilhelmina Gasthuis worden opgenomen. Gemeentesecretaris Den Bosch. Tot ge meentesecretaris van 's Hertogenbosch is door de gemeenteraad met ingang van 1 januari 1957 benoemd mr. A. A. B. van Gee- len, thans hoofd van de derde afdeling (uit voering gemeentewet) der provinciale griffie van Noord-Brabant. HAARLEM EN OMGEVING Zilveren jubileum PEN. Op zaterdag 30 juni zal de heer J. A. Hartendorp, technisch opzichter C te Haarlem de dag herdenken waarop hij vijfentwintig jaar bij het PEN te Bloemendaal in dienst trad. 45 jaar trouwe dienst. De heer G. G. Feije, Junoplantsoen 64 te Haarlem, is zondag 1 juli 45 jaar werkzaam bij de Haarlemse Sodafabriek aan de Spaarndamseweg. Die dag viert hij thuis feest en de volgende dag gaat hij met de leden van het personeel der fabriek op stap. Dan wordt de jaarlijkse uit gaansdag gehouden. Geslaagd. De heer J. Bergers te Haar lem is te Amersfoort geslaagd voor het diplo ma a gymnasium. Ongeluk in speeltuin. In de speeltuin Mariagaarde aan de Westergracht is gister middag een achtjarig meisje bij het spelen met haar rechterbeen bekneld geraakt tus sen de voetensteun van een schommel en de grond. De gewaarschuwde GGD constateerde een gecompliceerde breuk van het rechter- onderbeen. Het meisje is naar de Maria stichting overgebracht.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 13