Toen Racing snel opgelopen 0-2 score reduceerde, was NO AD klasse minder In hoog tempo speelde Rapid ook Elinkwijk naar nederlaag Davidson en Patty bij verrassing verslagen door jeugdige cracks Groot overwicht kwam evenwel niet in goals tot uitdrukking Voor Grote Prijs van Nederland 163 inschrijvingen Kuenen verbeterde Nederlandse records op 10 km en 6 mijl NAC versloeg Sparta in slechte wedstrijd Nederlanders maken al heel weinig kans Haarlemmer Verra had lange tijd ook goede kans op recordverbetering Nel van der Storm-Hermsen-Van Dalsum uiteraard kansloos tegen Fry-Seixas DONDERDAG 28 JUNI 1956 Na de rust verdedigden Tilburgers voorsprong met man en macht T egengoal Verdedigen Gedrang GVAV had weinig moeite met Hermes DVS: 4-0 VVV'er Koopal wil op de transferlijst OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND NA CSparta Koersen op Duindigt Boschduifje-prijs was voor Aurtus Spencer Zeiler brak in Assen record van Duke DE WIMBLEDON-KAMPIOENSCHAPPEN (Van onze sportredacteur) RCH is in de competitie om twee plaatsen in de te vormen eredivisie vooreerst kans loos nu het gisteravond andermaal een nederlaag leed. NOAD bleef gisteravond met twee-één in de meerderheid cn dus behield de Racing de onderste plaats met slechts één wedstrijdpunt uit vier wedstrijden. Jammer vooral voor de Haarlemmers, omdat die plaats zeker niet verdiend is. Na de twee nederlagen tegen Hermes DVS en GVAV volgde een gelijk spel tegen KFC, dat eigenlijk wel een overwinning had mogen zijn, en gisteravond was er na het onfortuinlijke begin tegen NOAD eigenlijk maar één ploeg, die de zege dubbel en dwars verdiende. En dat was RCH. Het vocht manmoedig, maar slaagde er niet in de op den duur met man en macht verdedigende Tilburgers een nederlaag toe te brengen. Een royale zege had ons niet verbaasd, maar het werd een nederlaag. Een nederlaag, die tevens een vrij zekere uitschakeling van promotie betekende. Aan niets was gisteravond in het Heem- steedse Sportpark te zien dat RCH voor de vierde maal binnen elf dagen een wedstrijd speelde. Integendeel, het tempo lag aan zienlijk hoger dan in voorgaande wedstrij den en ook het elftal als geheel was in veel beter vorm. Behalve dan dat uiterst on gelukkige begin, waarin, zoals later zou blyken, de Tilburgers de wedstrijd in hun voordeel zouden beslissen. De Racing kwam namelijk binnen der tien minuten met niet minder dan twee nul achter. Nadat de NOAD-speler Meijer een kans om zeep had gebracht, schoot linksbinnen Van Osch in de tiende en der tiende minuut hard en zuiver raak. Bij de eerste goal werd Van der Voort het uit zicht benomen en by het tweede doelpunt scoorde Van Osch nadat hij eerst in onge dekte positie de bal had gekregen en zich daarna zeer handig had vrijgespeeld van de toegeschoten Jansen. Maar daar bleef het dan ook bij. De Til burgers speelden tot dat ogenblik met een kalmte, die grensde aan een superioriteits gevoel. En dat bleek volkomen misplaatst. Want RCH liet zich ondanks die vrij snel verkregen achterstand niet mismoedigen en begon vervaarlijk hard terug te slaan. Maar ook toen Biesbrouck en Kruyer een fel schot hadden gelost, had NOAD nog niet door dat de twee-nul score nog geens zins veilig was. schrok er niet van en speelde het even her ademende NOAD weer geheel op eigen helft terug. Biesbrouck loste een venijnig schot en even later Van Braam weer van zeker achttien meter. Een kluwen van spelers bewoog zich in het Tilburgse straf schopgebied, maar steeds weer stond een been van een NOAD-speler een verdiend doelpunt van RCH in de weg. Dat kwam pas in de 25ste minuut. TJit een voorzet van Brouwer schoot Van Braam toen hard in, maar keeper Huijs- man stompte de bal terug voor de voeten van Van Braam, die daarop hoog en hard inschoot. Een verdiende tegengoal, omdat RCH zeker niet de mindere bleek te zijn. Met die goal echter kwam ook het keer punt in de strijd. Want RCH bleef in de aanval. En dat kwam vooral omdat de wakker geschudde Tilburgers plotseling bang waren om hun eigen spel met zuiver en gevarieerd samenspel te blijven spelen. Zij toonden steeds meer liefde voor lange en verre trappen en veel lopen. Hetgeen juist een kolfje naar de hand was van de gastheren, die dus de hegemonie op het middenveld niet meer behoefden af te staan. Een golf van aanvallen, voortreffelijk opgebouwd door vooral Hoogendoorn en Biesbrouck, volgde. Steeds nerveuzer boden de Tilburgers in de achterhoede tegen stand en slechts af en toe kregen zij de kans een uitval te doen. Op den duur ech ter bleven slechts twee man in de voor hoede opereren, omdat alle andere spelers de defensie hulp kwamen bieden. Van links en rechts vlogen de voorzetten van Brouwer en Couwenhoven voor het NOAD- doel, maar een schutter voor de afwerking meldde zich vooralsnog niet. In de tweede helft slaat NOAD toe, zo profeteerde een Tilburger in de rust. Maar dat gebeurde niet. Want al ras bleek dat het spelbeeld van de eerste helft in het geheel niet veranderde. RCH trok namelijk wederom naar voren en bleef voor het doel van de gasten tot en met het laatste fluit signaal van scheidsrechter Roomer. Steeds nadrukkelijker kwam NOAD met de rug tegen de muur. Steeds meer spelers trok het op eigen helft terug. In de tweede minuut al zou RCH de gelijkmaker hebben gescoord als niet rechtsback Loose de bal hard ingeschoten door Biesbrouck van de doellijn had weggekopt. Nauwelijks was de bal weer enkele tien tallen meters weggewerkt, of RCH kwam weer opzetten met verrassende en open aanvallen over de vleugelspelers. Van Braam schoot twee maal naast en niet veel later miste Van Braam een fraaie kans toen hij de bal van Kruyer kreeg toege speeld. Even leek het toen of NOAD haar voor sprong zou vergroten. Mooy ingevallen voor Janssen brak door en passeerde daarna Van der Voort, maar Jansen werkte de bal nog net uit de hoek. Doch de Racing Het laatste kwartier leek veel op het jongensspel aanvallen en verdedigen,waar bij RCH de aanvaller en NOAD de ver dediger was. Vyf tot zes spelers sprongen omhoog bij de steeds talrijker voorzetten, maar steeds weer konden de Tilburgers het terrein zuiveren. Een keer passeerde Van Braam handig drie spelers, doch zyn schot ging een centimeter naast de paal. Een schot van Brouwer en een van Biesbrouck misten hun doel op een haar; een kopbal van Hoogendoorn stopte keeper Huysman. En zo ging dat maar door. Bij een corner in de slotphase slonden er achttien spelers voor het doel, acht van RCH en tien van NOADEen paar vrije schoppen verhoogden nog de spanning voor het Tilburgse doel, dat echter potdicht bleef. Zo won NOAD uiteindelijk toch nog, maar een verdiende overwinning was het geenszins. Hermes DSV heeft op een aan duidelijk heid niets te wensen latende manier gis- teravand met viernul verloren van GVAV. De Groningers dankten hun over winning hoofdzakelijk aan de schotvaardig heid van haar voorhoede, die overrompe lende aanvallen met ferme schoten af rondde. Pas na zeven minuten voor de rust werd het eerste doelpunt gemaakt. Hermes was wat meer in de aanval geweest, maar was niet tot scoren gekomen, omdat enerzijds de aanvallers te lang treuzelden, anderzijds de verdedigers van GVAV de Schiedam mers weinig scoringskansen lieten. GVAV kwam toen eigenlijk nog onverwacht voor rust voor toen De Koe bij een snelle uit val goed voorzette en La Crois de bal zui ver inschoot. Direct na de rust toonde GVAV haar slag te willen slaan. In een zeer hoog tempo trokken de Groningers naar het doelgebied van Hermes DVS en stichtten daar een maximum aan gevaar. HDVS schrok ty pisch en schutterde lange tijd gedticht. Wolda bracht de voorsprong van GVAV op tweenul en toen Kruger en De Grooth een viernul score bewerkstelligden, was Hermes DVS een geslagen ploeg. De Gro ningers deden het toen kalmer aan, doch zorgden er wel voor dat de Schiedammers niet meer gevaarlijk konden worden. De stand is nu: NOAD GVAV KFC Hermes DVS RCH 9—3 9—3 4—6 3—6 2—9 De VW-speler en international Coy Koopal heeft woensdag alsnog het verzoek gericht tot het bestuur van zijn vereni ging om op de transferlijst te worden ge plaatst. De Fin Nikkinen, die dezer dagen het wereldrecord speerwerpen bracht op 83.56 meter, waarmede hij het oude record, dat op naam stond van de Amerikaan Bud Held, met niet minder dan 1.81 meter verbeterde. Het tempo van Rapid in de tweede helft vooral ontwikkeld is ook Elinkwijk noodlottig geworden in de strijd om het kampioenschap van Nederland. De Utrech ters hadden zowel in de eerste helft als bijna tot halverwege na de rust de rappe Limburgse voorhoede kunnen tegenhou den. De bezoekers hadden zelfs nog kans gezien een aantal aanvallen te lanceren, die de Limburgse verdediging evenwel niet veel moeite gaven, zoals het omgekeerd wel met Van Dijk c.s. gesteld was. Het duurde tot in de 26e minuut na de rust tot de Limburgers eindelijk het uiterste van hun tempo hadden bereikt. Bovendien werden Coerver en Schaffrath oppermach tig op het middenterrein en toen stormden de Limburgers met snelle aanvallen op het doel van Kraak af. Met doelpunten van Bisschops en Adam namen de Limburgers de overwinning in hun bezit. In de eerste helft waren 6 minuten ge speeld toen invaller linksback Adam Onink was ziek passeerde en het leer voor de voet van Janssen legde. De Rapid- man loste een hard en effectvol schot, dat langs de paal en buiten bereik van Kraaks vuisten laag in de touwen vloog. Direct na de aftrap maakten de Utrechters gelijk. Een throughpass van De Jon^ kon de Lim burgse verdediging niet onderbreken. De bal kwam bij Vonk, die de Rapid-doelman Cox kansloos sloeg. De Limburgers kwamen hierna zichtbaar in de meerderheid, maar Van Dijk en zijn secondanten wisten zich de Limburgse voorwaartsen van het lijf te houden. Met goede combinaties verschenen zij voor het doel van Kraak, maar schoten van Janssen en Bisschops misten doel. Na de rust In de tweede helft gaf Rapid weer de toon aan, maar bijna had Elinkwijk de lei ding genomen, toen Schaffrath op Cox te rugkopte cn de Rapid-doelman vergat in te grijpen. Stopper Smeets redde op het laatste ogenblik. Het listige aanvalsspel van Rapid stelde Elinkwijks verdediging voor tal van pro blemen. Kraak wist enkele malen door snel ingrijpen erger te voorkomen. Maar in de 26e minuut snelden de Limburgers door de Utrechtse stellingen heen. Jans sen gaf een listig voorzetje naar Bisschops, die de bal hard en onhoudbaar voor Kraak van dichtbij in de touwen joeg. Een vrije trap plaatste Coerver tegen de paal, maar kort daarop was de Utrechtse verdediging weer verslagen. Van Melis, die bij een uit trap van Cox het kopduel van Van Dijk won, kopte door naar de meegelopen Adam, die bij het naar binnenzwenken in eens een hard schot loste, waar Kraak machteloos tegenover stond. Elinkwijk gaf de strijd nog niet op, maar het aanvalsspel bleef beneden de maat. De wedstrijd NACSparta voor 13.000 toeschouwers gespeeld heeft geen ogen blik de indruk kunnen vestigen dat er kampioensvoetbal werd gespeeld. Spanning is er slechts zelden geweest. Vooral de Sparta-voorhoede maakte gedurende de ge hele strijd een zeer zwakke indruk. Wel werd de bal soms aardig opgebracht, maar de afwerking en het schot ontbraken steeds. Goedhart, die bij NAC weer onder de lat stond, heeft het, goed gesteund door spil Kuys en Van Helden, niet moeilijk gehad. Aan de overzijde liet Terlouw nog een zeer goede partij zien en behalve de eerste mi nuten kregen Canjels en Overbeek weinig gelegenheid van hem om gevaarlijk te wor den. Voor rust werd door geen der partijen gescoord. Negen minuten na rust ging bij een corner van NAC, door Overbeeke geno men, de bal over Van Dijk heen en kwam bij de verste paal terecht waar Vergouwen langs De Visser schoot (10). Er kwam toen wel iets meer strijd, maar tot een goed niveau konden de partijen het niet brengen. Na tien minuten moest bij. Sparta boven dien Van Ede wegens een blessure uitval len. Hij werd door De Vries vervangen. Het bleef bij Sparta bij een zwakke aanval, die feitelijk geen ogenblik gevaar bracht voor de NAC-defensie. Ook de thuislub, hoewel nu en dan feller spelend, bracht het slechts tot enkele ge vaarlijke aanvallen, die overigens werden afgeslagen. Toen na 35 minuten Matheeu- wissen kalm over enkele Sparta-hoofden heen precies naar Van Hoogenhuizen plaatste, kopte deze fraai nummer twee in de touwen. Het bleef in de iets meer aan vallende Sparta-ploeg bij ongevaarlijke schoten, zodat het einde kwam met een 20 zege voor de thuisclub. Rapid 3 3 0 0 6 7 2 NAC 3 2 0 1 4 5—3 Elinkwijk 3 0 12 1 3—6 Sparta 3 0 1 2 1 15 M. Cada (rechts) en F. Heli Kar, leden van de Tsjechische ploeg, die dit jaar voor het eerst in de T.T. uitkomt, bekijken met zorg een van hun „zware kanonnen", een 500 cc. Jawa. Duke, de wereldkampioen, en Armstrong, zijn Gilera-teamgenoot zullen niet aan de Grote Prijs van Nederland, die op 30 juni op het circuit van Drente wordt gehouden, kunnen deelnemen, omdat hun schorsing, opgelegd in verband met de staking van het vorig jaar te Assen, op 1 juli eindigt. Maar ook zonder Duke en Armstrong is de deelnemerslijst voor alle klassen niet alleen kwantitatief, maar zeer zeker ook kwalitatief sterk bezet. Voor een nieuwe stakingsgolf in Assen behoeft men overi gens niet bevreesd te zijn, want een inmid dels door de Internationale Motor Federatie ingesteld onderzoek heeft uitgewezen, dat de organisatoren van de Grote Prijs van Nederland met hun startgelden en prijzen ver boven het gemiddelde komen van alle zogenaamde klassieke races. Trouwens, de stichting „Circuit van Drente" werkt op het ogenblik aan een plan om deze start- gelden en prijzen in de diverse „Grands Prix" op hetzelfde peil te brengen, een internationaal probleem, dat zonder twijfel bij de F.I.M. thuis hoort. Weinig kans Nederland is eveneens met zijn sterkste renners vertegenwoordigd, maar in dit in ternationaal topveld hebben onze landge noten maar weinig kans op een goede plaats in het klassement. De praktijk leert namelijk dat de fabrieken niet gaarne hun racemachines aan deelnemers afstaan, die niet in hun ploegen zijn opgenomen. De Nederlandse rijders missen dus ook de sterke steun, welke de leden van de fabrieksstal ondervinden. Misschien dat Veer in de 500 cc nog een Jawa van de fabriek krijgt en in de 250 cc-klasse een M.V., maar zeker is dat nog niet. Waren er het vorig jaar in de 125 cc- klasse slechts 15 deelnemers, nu vertoont de deelnemerslijst niet minder dan 33 namen. De M.V. (Italië), de DKW (Duits land), De Montesa (Spanje), de C.Z. (Tsje- choslowakije) en de KTM (Oostenrijk) hebben met fabrieksteams ingeschreven en van de meest bekende renners noemen wij Ubbiali met M.V., de Zwitser Luigi Taveri met hetzelfde merk, August Hobl met DKW en Cecil Sandfor (Engeland) die met Mondial evenwel niet in een fabrieks- ploeg is opgenomen. Dezelfde namen treffen wij aan bij de 250 cc-klasse, terwijl verder Lorenzetti met Guzzi en Baltisberger met NSU als mogelijke kanshebbers daar zeer zeker aan kunnen worden toegevoegd. Kuenen van Sprint (Breda) is er in Rot terdam in geslaagd de Nederlandse records op de 10 km. en de 6 mijl te verbeteren. De 6 mijl legde hij af in 29 min. 35 sec. en de 10 km. in 30 min. 31 sec. Beide records stonden met 30 min. 53.4 sec. sedert 23 september 1951 op naam van Slijkhuis en werden eveneens in Rotterdam gemaakt. Kuenen maakte deze records tijdens een 10 km. wedstrijd op de sintelbaan in Rot terdam bij tamelijk veel wind en een tem- De uitslagen van de Duindigt gehouden draverijen luiden: Fanfare Edelbrewcr-prys (1300 m.): 1. Vivant Hollandia 1.33.8; 2. Violetta 1.38.5; 3. Vic Erebus 1.43.4. W. f 1.80. PI. f 1.30, f4,40, f4,60, Gek. f9,50; Cov. f 17,60. Zwaluwen-prijs (2040 m.): 1. Uranus 1.31.5; 2. Star Volo 1.29.7; 3. Sofien B 1.31.5. W. f 1,50, PI. f 1,10, f 1,20, Gek. f2,30, Cov. f2,—. Aster-prys (2100 m.) 1. Unita Zora. 1.29.9; 2. Tallero 1.29.6; 3. Romance 1.32.7. W. f 1.70, PI. f 1,60, f2,20, Gek. 16,70, Cov f4,80. Istar-prijs (2500 m.) 1. Sir Parisien O 1.26; 2. Our Bonni 1.26.1; 3. Rose Marie 1.26.4. W. f9,70, PI. f4.40, f 1,90, Gek. f 11,40, Cov. f2,80. Boschduifje-prys (2500 m.) 1. Aurtus Spen cer, 1.24.5; 2. Sita 1.24.8; 3. Quita Norma 1.26.4. W. f6,10, PI. f 1,70, f2,10, f3,—, Gek. f8,30, Cov. f6,40. Brioso-prijs (1200 m.): 1. Colony Boy, ze ker gewonnen; 2. Col d' Or, 1% lengte; 3. Centurion l'/j lengte. W. f3.50, PI. f 1.90, f7,—, f2,10, Gek. f33,90, Cov. f 15,10. Winston-prys (2100 m.): 1. Fredérique, 1 lengte; 2. Penury; 3. Koridon. W. f3.70. PI. f2,90, f 1.70. Gek. f8,—, Cov. f6,40. Totalisatoromzet f 59.486,50. peratuur, die feitelijk te laag was om een dergelijke prestatie te verwachten. Aan de wedstrijd werd door 20 lopers deelgeno men. Aanvankelijk bleef Kuenen in gezel schap van Verra, Fekkes en Vergeer, var. wie de laatste twee na vier ronden terug vielen. Verra kon Kuenens tempo twee ronden langer volgen. Na een eerste ronde van 1 min. 8 sec. handhaafde Kuenen rondetijden van ge middeld 1 min. 15 sec. en bleef hij hier mee de gehele afstand belangrijk onder hel schema, dat hij zelf had uitgewerkt en dat gebaseerd was op een totaaltijd van 30 min. 50 sec. Omdat geen der genoemde concur renten in staat bleek om terug te komen, werd het voor Kuenen alleen interessan' om de overige lopers, die al spoedig over de gehele baan waren verspreid, als gang maker te gebruiken. Ook aan Verra boden deze atleten enige houvast, want de Haarlemmer liep lange tijd zo goed, dat ook hij uitzicht had om binnen de tijd van Slijkhuis te eindigen. Hij finishte slechts een goede halve minuut na Kuenen, een prestatie waarmede hij zijn persoonlijk record van 32 min. 5.4 sec. tot 31.06.6 terugbracht. Fekkes, die zelden op de 10 km. uitkomt en voor wie deze wedstrijd meer als trai ning gold, verraste in zoverre, dat hij de eenmaal ingenomen derde plaats niet meer afstond, ondanks de pogingen welke Ver geer hiertoe ondernam. Wel slaagde Alphe- naar er als laatste in om niet door de nieu we recordhouder te worden gelapt, iets dat Van der Linden niet meer kon ontlopen. Fekkes en Vergeer verbeterden beiden hun persoonlijk record. De reservekrachten waarover Kuenen tenslotte beschikte, bleken zeer ruim. Hij legde de laatste 400 meter af in 1 min. 6 sec. De uitslag van de 10 km. wedstrijd luidt: 1. Kuenen (Sprint) 30 min. 31 sec. (nieuw Nederlands record); 2. Verra (Haarlem) 31.06.6 (persoonlijk record); 3. 4. Vergeer (AV/47) 31.35.6 (persoonlijk re- Fekkes (DOS) 31.23.6 (persoonlijk record); cord); 5. Van der Linden (Holland) 32,07.4; 6. Bleeker (Lycurgus); 7. Van der Voort (Trekvogels); 8. Schimmel (Hellas); 9. Perdans (Thor); 10. Broekhuizen (AV. '40). Op de lijst van deelnemers in de 350 cc- klasse er staan 42 rijders op vermeld en er zullen slechts 30 deelnemers mogen star ten treffen wij de naam van Surtees, die voor de eerste maal in ons land aan de start komt en eigenlijk een expert is op moeilijke circuits. Met de oud-wereldkam pioen Masetti en alweer met Taveri vormt Surtees het fabricksteam van M.V. De Guzzi's van Kanavagh, Lomas, Dale en Agostini zulen de M.V.'s zo goed mogelijk partij geven, maar de fabrieksplocgen van DKW en van Jawa behoren eveneens tot de favorieten, vooral indien men weet dat Stastny beschouwd wordt als een der beste coureurs van Europa, Tijdens de avondtraining voor de TT- races in Assen heeft de Duitse renner Wal ter Zeiler met BMW voor een verrassing gezorgd. In de 500 cc klasse reed hij de snelste ronde in 3 min. 31.3 sec., hetgeen een gemiddelde snelheid betekende van 131.263 km. per uur. Hij verbeterde daar mee niet alleen de in de middaguren gele verde prestatie van de Engelsman John Surtees, maar ook het trainings- en wed strijdrecord voor Assen van Geoffrey Duke. In de races van 1955 had Duke een tijd ge noteerd van 3.31.6, zodat Zeiler er nu 0.3 sec. onder bleef. Voor de eerste maal zullen ook de nieu we acht-cylinders van Moto Guzzi in de 500 cc-klasse aan de start verschijnen in de hoop, dat deze snelle machines aile 27 ron den (298 km) heelhuids zullen overleven. Weer zullen de M.V.'s met Surtees en Ma setti tegenover de Guzzi's komen te staan en daarnaast hebben de Jawa's in geschreven alsmede talrijke individuele Norton-x-ijders, Matchless-deelnemers enz. Zijspan-klasse In de zijspan-klasse is BMW weer sterk vertegenwoordigd, onder meer met de be kende combinatie Noll en Cron. Ook de Engelse acrobaten Smith en Harris, beiden met een Norton-zijspan, zijn van de partij. Slechts een Nederlandse combinatie staat op de deelnemerslijst in deze klasse, H. van der Wal en J. van Gelder met Norton. Het merkwaardige feit doet zich voor, dat de bekende zijspanners van Frankrijk Drion met Ingeborg Stoll (met BMW) naar Assen zullen komen en dat nog enkele andere Franse combinaties zich voor deze klasse hebben laten inschrijven. Niet minder dan 163 inschrijvingen heeft men voor alle klassen tezamen ontvangen hiervan zijn 131 buitenlanders en 32 Nederlanders. In vergelijking met het vorig jaar is het aantal Nederlandse inschrijvin gen met tien gedaald en dat der buitenlan ders met 12 gestegen. Op de derde dag van het toernooi in Wimbledon heeft de 19-jarige Australiër Ashley Cooper voor een verrassing gezorgd door de Zweed Sven Davidson, geplaatste speler nummer 6, in een partij van de tweede ronde in vijf sets te verslaan. De cijfers waren 63 26 63 16 64. De partij tussen de Amerikaan Richardson en de Australiër Arkinstall, die maan4ag in de vierde set afgebroken moest worden wegens het slechte licht, is uitgespeeld. De Amerikaan won met 64 97 1113 86. De partij Cooper-Davidson was de eerste die voor een uitverkocht centre court werd gespeeld. Het was een strijd in typisch mo derne stijl, waarin de' setviée en de volley doorslaggevend bleken en slechts zelden langs rallies voorkwamen. Voortdurend werd gevochten voor de beheersende posi tie aan het net en de spelers ontliepen elkaar zo weinig dat het kleinste foutje een vitale betekenis kreeg. Davidson liep in de laatste set uit tot 21. De volgende game verloor hij op zijn service en Cooper for ceerde de beslissing in de tiende game, nadat Davidson eenmaal een matchpunt had gered. Dat Nel van der Storm-Hermsen en Van Dalsum in het gemengd dubbelspel slechts één partij zouden spelen, stond van te vo ren reeds vast. Bij de loting kregen zij wel iswaar in de eerste ronde een bye, doch in de tweede ronde zouden zij het sterke en tevens als nummer één geplaatste Ameri kaanse paar Shirley Fry-Seixas tegenover zich vinden. Met 62 62 moesten de Ne derlanders het onderspit delven en zo zal Nel van der Storm-Hermsen alleen nog in het dames dubbelspel verschijnen samen met mevr. Roos-Van der Wal. Voor de Hagenaar Van Meegeren, die in het heren dubbelspel een gelegenheids- Van Dalsum paar vormt met de Fransman Destremeau is het in de eerste ronde beter gelopen. Zij versloegen, zij het in 5 sets, de Engelsen Bennett en Lewis met de cijfers 61 86 4—6 2—6 6—4. Uitgeschakeld Dehnert en Van Dalsum werden uitge schakeld. Tegen de Amerikanen Holmberg en Mackay waren zij in de eerste ronde heren dubbelspel niet opgewassen. In straight sets: 61 62 64 wonnen de Amerikanen. Werd de als zesde geplaatste speler, de Zweed Davidson in de middag door Cooper met een nederlaag aan de kant gezet, later op de dag presteerde de 20-jarige Engels man Bobby Wilson het een tweede ge plaatste speler de Amerikaanse crack Budge Patty (derde „seeded") van het toneel te laten verdwijnen. Een daverend applaus weerklonk toen de blonde Engelse jongen de laatste slag had geslagen en zijn 12 jaar oudere tegenstander, die de Wim- bledontitel in 1950 veroverde, in vier sets had overmeesterd. Slim spel tegen deze ge routineerde Amerikaan had hem de over winning bezorgd. Voor een derde verrassing zorgde de Tsjechische speelster Puzejova. Het slacht offer was de als vierde geplaatste speelster Knode, die in menig toernooi fraaie succes sen heeft geboekt. Met de nederlaag 46 Budge Patty 97, 16 kwam voor haar ook een einde aan het enkelspeltoernooi. De uitslagen Dames enkelspel, tweede ronde: mej. V. Puzejova (Tsj.sl.) versl. Dorothy Knode (V.S.) 6—4, 7—9, 6—1; mevr. J. Hale (Z.Afr.) versl mej. F. de la Courtie (Fr.) 75, 46, 86; mevr. Hoad (Austr.) versl. mevr. A. Thomas (G.B.) 86, 64; mevr. G. Davidson (V.S.) versl. mevr. G. Walter (G.B.) 63, 79, 64; Erika Vollmer (Did.) versl. mej. D. Spiers (G.B.) 62, 60; mej. J. Shilcock (G.B.) versl. Ann Haydon (G.B.) 36, 63, 62; Althéa Gibson (V.S.) versl. mej. P. Wheeler (G.B.) 6—1, 6—2; Shirley Fry (V.S.) versl. mevr. G. Bucaille (Fr.) 63, 62; mej. S. Waddington (Z.Afr.) versl. mej. J. Macleod (G.B.) 46, 60, 108; Angela Mortimer (G.B.) versl. mevr. R. Panton (G.B.) 61, 62; mevr. H. Brewer (Ber muda) versl. mej. M. de Riba (Sp.) 64, 60; Darlene Hard (V.S.) versl. mej. H. Moorley (G.B.) 62, 63; mej. L. Snow (V.S.) versl. mej. J. Holt (G.B.) 6—3, 6—1. Heren enkelspel, tweede ronde: W. Perrv (V.S.) versl. Shea (V.S.) 6—4, 7—5, 6-4; Flam (V.S.) versl. Vincent (V.S.) 6—3, 5—7, 63, 61; Ayala (Chili) versl. Becker (G.B.) 1—6, 4—6, 12—10, 6—2, 6—3; Richardson (V.S.) versl. Mudge (G.B.) 6—1. 6—1, 6—0; Wilson (G.B.) versl. Budge Patty (V.S.) 12—10, 2—6. 6—3, 6—4; Krishnan (India) versl. Candv (Austr.) 16, 75, 26. 63, 63; Pietrangeli (It.) versl. Pimental (Vene zuela) 75. 63, 63; Nielsen (Denemar ken) versl. Ali (India) 6—1, 8—10, 6—2, 6—1; Rösewall (Austr.) versl. Ward (G.B.) 62, 61, 63; Morris (V.S.) versl. Gulley (Austr.) 62, 63, 63; Larsen (Ver. St.) ••'ersl. Stewart (Ver. St.) 63, 62, 60: Ulrich (Denem.) versl. Mackay (Ver. St.) 75. 64, 62; Stockenberg (Zweden) versl. Farrer (Z.Afr.) 6—4. 6—2. 12—10; Sirola (It.) versl. Kumar (India) 2—6, 75, 62, 46, 86: Schmidt (Zweden) versl. Vermaak (Z.Afr.) 8—6, 6—4, 1—6, 5—7, 6—3; Hoad (Austr.) versl. Fancutt (Z.Afr.) 9—7, 6—3, 7—5; O'Brien (Austr.) versl. Eisenberg (V.S.) 60. 61. 64; Emerson (Austr.) versl. Pickard (G.B.) 6—1, 6—4, 3—6, 6—3; Gimeno (Sp.) vers). Regan (Austr.) 62. 62, 61; Brirhant (België) versl. Barclay (Canada) 64, 97. 75; Seixas (V.S.) versl. Molinari (Fr.) 7—5. 6-3. 6—1; Fleitz (V.S.) versl. Hughes (G.B.) 6—2. 6—4. 6—4. Gemengd dubbelspel, eerste ronde: mei. O' Donnell en Davidson (Austr./Zw.) versl. mevr. E. Gustafsson en Stockenberg (Zw.) 61, 63. Tweede ronde: Shirley Fry en Seixas (V.S.) versl. Nel van der Storm-Hermsen en Van Dalsum (Ned.) 6—2, 6—2. Heren dubbelspel, eerste ronde: Holmberg en Mackay (V.S.) versl. Dehnert en Van Dalsum (Ned.) 61. 62, 64; Sjowall en Soehol (Noorw.) versl. Bowman en Potter (Austr.) w. o.; Lemasson en Martinez (Fr./ Sp.) versl. Eisenberg en Mayers (V.S./Z. Afr.) w. o.; Howe en Larsen (Austr./V.S.) versl. Buser en Scharenguivel (Zwits./Cey lon) 63, 62, 61; Destremeau en Van Meegeren (Fr./Ned.) versl. Bennett en Lewis (G.B.) 6—1, 8—6, 4—6, 2—6, 6—4; Ber gamo en Facchini (It.) versl. Harris en Wil son (G.B.) 64, 61. 86; Krishnan en Kumar (India) versl. Hammersley en Oakley (Chili/G.B.) 62, 75, 64; Forbes en Ver maak (Z.Afr.) versl. Filby en Horn (G.B.) 63. 62, 64; Farma en Peten (Tsj.sl./ België) versl. Bartroli en Gimeno (Sp.) 57, 63, 6—3. 75; Cooper en Fraser (Austr.) versl Francis en Marshall (Austr.) 6—3, 6—3, 6—4.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 3