BOSCH Koningin, Prins en Prinses Beatrix woonden openluchtspel „Xerxes" bij r Dr. W. Drees bereikt de leeftijd der sterken Dodelijke verkeersongevallen in juni TAXI 1 00 >01 3 Westerman's Courantenhal J Lustrum Utrechts Studenten Corps Nachtelijke maskeradestoet door Persepolis Visfestijn ten bate van het Koningin Wilhelminafonds Op 15 juli in Ringvaart V Burgerlijke Stand van Haarlem School-zwemwedstrijden in „Groenendaal" Orgelbespeling op donderdagmiddag K. Enthoven Dzn. onverwacht overleden Wethouder van Bennebroek en bekend eierhandelaar D. Wernsen nam afscheid van P.T.T. Hartenlustschool hield sportdag Haarlemse politie naar de vierdaagse BonKorets Nieuwè Eerste Kamer voor het eerst bijeen Twaalf wetsontwerpen tot wijziging van de Grondwet gOiXXXCCCaXXXXXlCCCOOOOOOOCOOOOOOCCOCCCCCOCCOCCCOCCOOCOC Kaarten bij onze kantoren uitverkocht Examens Drie pet. ook voor hen die vorig jaar nog onderwijzer waren WOENSDAG 4 JULI 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 OP HET COiNCOURS-HIPPIQUETERREIN aan de Croeselaan te Utrecht is dinsdagavond, in tegenwoordigheid van de Koningin, Prins Bernhard en Prinses Beatrix het openluchtspel „Xerxes" in première opgevoerd ter gelegenheid van het 64ste lustrum van het Utrechtse Studenten Corps. De galapremière van het openluchtspel, dat om half tien begon en tot omstreeks kwart voor twaalf duurde, en de daarna volgende nachtmaskerade, waren de hoogtepunten van de lustrumviering. Het spel, dat donderdag en zaterdag wordt herhaald, behandelt de oorlog in het jaar 480 voor Christus van Xerxes met zijn legers tegen Griekenland. Xerxes trekt over de Hellespont Griekenland binnen, verslaat de Spartaanse koning Leonidas in de pas van Thermopylae, maar daarna wordt zijn vloot beslissend verslagen in de zeestraat van Salamis. In zijn rijk is in middels opstand uitgebroken en Xerxes is toch weer gedwongen oorlog te voeren. Het stuk werd opgevoerd door tweehon derddertig spelers, die na afloop van het spel, gevolgd door ruiters en exotische „dieren" in een nachtelijke maskerade door de straten van Utrecht, dat tijdens de lustrumviering is omgedoopt in Persepolis, trokken. Na afloop van het openluchtspel begaven de Koningin, de Prins en Prinses Beatrix zich in gezelschap van mevrouw W. A. Repelaer van Driel geboren Van der Wil ligen, dame du palais, en jhr. mr. C. Dedel, kamerheer in buitengewone dienst van de Koningin, naar het stadhuis. De Koningin vertrok kort hierna weer naar Soestdijk. Prins Bernhard en Prinses Beatrix wachtten in de hal van het stadhuis de komst van de maskeradestoet af. Burge meester De Ranitz heette hen welkom. Hij wenste Prinses Beatrix een goede studie tijd in Leiden en hij bracht hulde aan het USC met zijn prestatie ter gelegenheid van het Utrechts lustrum. Prins Bernhard be antwoordde de speech, ook namens Prinses Beatrix. Het was al ver na middernacht, dat na afloop van het openluchtspel „Xerxes" de nachtmaskerade zijn tocht door de Utrecht se straten begon. Middelpunt van de stoet was natuurlijk Xerxes, koning der konin gen, zoon van Darius, heerser over alle Perzen, op zijn met vier schimmels be spannen troonwagen. Voor en achter hen waren nog meer troonwagens in de stoet. Achtereenvolgens trokken legeraanvoer ders op hun strijdwagens, trompetters, be- Evenals in 1954 en 1955 zullen de Haar lemse Hengelaars Bond en het Viscollege „Tussen het Riet" binnenkort een hengel- wedstrijd organiseren ten bate van het Koningin Wilhelmina Fonds voor de kan kerbestrijding. Dank zij het succes dat in de beide voorgaande jaren ten bate van het K.W.F. werd bereikt, heeft het be stuur van dit fonds zich ook dit jaar vol verwachting gewend tot de beide hengel sportorganisaties. De besturen van de H.H.B. en „Tussen het Riet" hebben hun volle medewerking toegezegd en zo zal dan op zondag 15 juli 's morgens om half zes, de derde grote viswedstrijd worden ge houden in de Ringvaart tussen Benne- broek en Haarlem. Men verwacht dat de records van 1954 en 1955, toen ongeveer 450 deelnemers aan de waterkant zaten, ditmaal gebroken zullen worden. In Aalsmeer alleen reeds zijn tot nu toe 75 deelnemerskaarten be steld en de hoop is gewettigd dat er meer dan 500 deelnemers zullen zijn. De hoofdprijs is een dames- of heren sportrijwiel voor degene die de grootste vis vangt. Vervolgens komen degenen in de prijzen die het grootste aantal boven maatse witvis verschalken. Op Donderdag 19 juli volgt in het Con certgebouw te Haarlem de prijsuitreiking op welke avond het batig saldo aan het K.W.F. zal worden overhandigd. ADVERTENTIE A.s. DONDERDAG 5 JULI 3 uur HEROPENING van verplaatst van no. 24 naar GEN. CRONJéSTRAAT Telefoon 21871 54 zaak Onze geheel gemoderniseerde biedt u een grote keuze in Tijdschriften Buitenlandse bladen Dag- en weekbladen Ansichtkaarten benevens een aparte afdeling voor binnen- en buitenlandse Modebladen en Souvenirs. Wij zullen Uw bezoek aan onze zaak zéér op prijs stellen HAARLEM, 3 juli 1956 ONDERTROUWD: 2 juli, M. L. F. Ange- nent en M. H. J. Mes; 3 juli, L. van Heerden en A. L. Th. van Duijn; A. J. G. Teunissen en G. A. Wemning; F. W. G. Linck en J. A. P. Beije: J. van de Worp en J. Hoek. GEHUWD: 3 juli, J. Warmerdam en J. Zonneveld; F. J. van der Zande en A. de Vries; J. Schouten en M. J. Reemer; P. Philippo en J. B. van Wiefferen. BEVALLEN van een zoon: 1 juli, E. J. KeurNuijten; A. Strookmanvan Dijk huizen; 2 juli, H. VerschoorKamerman; A. DijkstraMeinhold; J. MeierHabes; 3 juli, W. van der Weijdenvan der Putte; G. Boer- kooiHeemst ra. BEVALLEN van een dochter: 28 juni, C. Essenius— Sombroek: 2 juli, R. A. Spook— Greitemann; I. M. Buné—Draijer; A. M. M. VrolijkStute; 3 juli, M. Rozenveldvan Zcggeren; W. M. Hoogewerf—Uilenburg. OVERLEDEN: 1 juli, G. van Hoven, 64 j., Schagchelstraat; W. Harwijne, 75 j., Karei van Manderstraat; 2 juli. M. Bestenbreur— van Es, 71 j., Meidoornplein; J. E. van Vels- huijsen—Smit, 72 j., Coltermanstraat. reden én onbereden Perzische troepen, oli fanten, kamelen, heilige koeien, lama's, slachtgeiten, Perzische zeeofficieren, een witte heilige kameel en groepen matrozen aan de vele duizenden langs de wegen ge schaarde inwoners van Persepolis voorbij. Voor het stadhuis werd om half twee in de nacht halt gehouden. De lustrumcom missie, de spelers van de hoofdrollen en de regisseur werden hier aan de konink lijke gasten voorgesteld. In de zwemvijver „Groenendaal" worden zaterdagmiddag door de Heemsteedse Polo Club de jaarlijkse schoolzwemwedstrijden voor de Heemsteedse scholen gehouden. Gezien de inschrijving voor deelname aan deze wedstrijden, belooft het er weer span nend toe te zullen gaan, want ondanks de koude periode die achter ons ligt, blijken de diverse scholen zich goed ingesteld te hebben op de komende wedstrijden. Het programma der orgelbespeling in de Grote of St. Bavokerk te Haarlem op donder dagmiddag van drie tot vier uur door Albert de Klerk luidt: Ricercare Primi Toni, Giovanni P. Da Palestrina; Sonate I Es dur, a. Allegro mo derato, b. Adagio, c. Allegro, Joh. Seb. Bach; Herr Jesu Christ, dich zu uns wend, Georg Böhm; Andante F dur KV. 616, für eine Walze in eine kleine Orgel, Wolfgang Amad. Mozart; Pastorale, César Franck; Prelude en Fuga c kl., Albert de Klerk. ADVERTENTIE INLICHTINGEN EN FOLDERS: N.V. CONFECTIE INDUSTRIE DE VRIES SUSAN AFDELING PUBLICITEIT NEW BELT, LUTMASTRAAT 161-183. AMSTERDAM \f, lölll Éi - i y" Het Utrechtse studentencorps heeft dinsdagavond als onderdeel van de viering van het vierenzestigste lustrum het openluchtspel „Xerxes" opgevoerd. Het spel werd geschreven door het corpslid W. P. Gerritsen. Een fragment uit het door Henk Rigters geregisseerde spel. Bij een verkeersongeval te Hillegom is dinsdagmiddag in de ouderdom van 68 jaar overleden de heer K. Enthoven, oudste fir mant van de eierhandel D. Enthoven en Zonen te Bennebroek en wethouder van die gemeente. Dinsdagmiddag om ongeveer een uui reed de heer Ent'hoven per auto in de Weerestemstraat te Hillegom nabij de villa van de burgemeester in de richting Den Haag; hij was op weg naar een vergadering. Een wachtmeester van de rijkspolitie zag de wagen zigzag over de weg rijden en te gelijkertijd ging de claxon in werking. Met een grote snelheid reed de auto tegen een lantaarnpaal. De bestuurder was reeds overleden; aangenomen wordt dat hij on wel is geworden tijdens het rijden. De heer K. Entihoven was de oudste fir mant van de tot ver buiten de grenzen be kende eierhandel D. Enthoven en Zonen te Bennebroek en bekleedde in tal van vak organisaties die zowel de eierhandel als de algemene voedselvoorziening betroffen, een vooraanstaande plaats. Hij was lid van het bedrijfschap (oude stijl) en voorzitter van het prodiuktschap in het kader van de P.B.O. (nieuwe stijl). Voorts was hij voor zitter van de ANEVEI te Den Haag, als mede van de Stichting voor de binnen landse eierafzet te Barneveld. In 1945 werd de thans overledene lid van de noodraad en in 1946 werd hij geko zen tot wethouder. Ook was hij van 1947 tot 1953 loco-burgemeester. Als wethouder beheerde hij de afdelingen Onderwijs en Financiën. De heer Enthoven was altijd be reid om verenigingen die een cultureel doel nastreefden, op allerlei manieren te helpen; dat ondervonden zowel het fanfarekorps „Kunst na Arbeid" als de toneelvereniging „Onder Ons". Met de heer Enthoven is iemand heenge gaan, die in de gemeente en elders in hoog aanzien stond. Zijn heengaan betekent een groot verlies voor zijn bedrijf, voor de ge meente en vele organisaties. De verdiensten van de heer Enthoven zijn erkend door de benoeming tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. De begrafenis is bepaald op zaterdag middag te Westerveld, na aankomst van trein 13.29 uur. De gemeenteraad zal donderdagavond 5 juli om acht uur in een speciale zitting bij eenkomen om de overledene te herdenken. Dinsdag nam de heer D. Wernsen, na een zevenendertigjarige dienstvervulling, af scheid van het P.T.T.-bedrijf. De scheidende functionaris werd toe gesproken door de waarnemend directeur van het Post en Telegraafkantoor, de heer N. W. de Groot, die de heer Wernsen ken schetste als een ambtenaar die zijn beste krachten heeft gewijd aan de gemeenschap in het bijzonder aan het staatsbedrijf der P.T.T. Spreker overhandigde de oorkonde en wenste hem het beste toe. Vervolgens werd het woord gevoerd door de heer P. Koomen, voorzitter van het jubileumfonds en van de coöperatieve cantinevereniging P.T.T. „Baljuw"; de heer Wernsen was van de oprichting af pen ningmeester van beide verenigingen. De heer Koomen gewaagde van de aangename samenwerking en bood een raam van ge kleurd glas in lood aan. Mevrouw Wernsen ontving een prachtige plant. Namens de Nederlandse Christelijke Bond van overheidspersoneel, afdeling Haarlem, voerden de heren 1'. Lagerwey en M. K. Hoefnagel het woord. Zij prezen het organisatorisch werk op postaal gebied en boden een portefeuille als herinnering aan. De heer W. Flooren sloot de rij dei- sprekers. Op het terrein aan de Donkerelaan te Bloemendaal is dinsdag de sportdag van de Hartenlustschool gehouden. Deze dag werd gekenmerkt door een zeer goede organisatie, zodat alle wedstrijden vlot verliepen. De lei ding berustte bij mej. G. W. Selle en de heer W. Overliese. Het ochtendprogramma vermeldde atle- tieknummers, namelijk een vijfkamp voor jongens en een vierkamp voor de meisjes. Er werden over het algemeen goede presta ties geleverd. Des middags van twee tot vier uur was er solftbal voor de jongens en kastie voor de meisjes. Bij de jongens werd klasse 3 c kampioen van de vijfkamp. Een der jongens.leverde de volgende prestatie: speerworp van 31 m., vèrsprong van 5.75 meter en een discusworp van 34 m. Ook bij de meisjes werden goede dingen verricht, zoals bij het kastiebalwer- pen en wel 50 m., hoogspringen 1.35 m. en vèrspringen 4.30 m. Reeds begin april begon een detachement van de Haarlemse politie, onder leiding van de instructeur Van Soest, de training voor de vierdaagse-afstandmarsen te Nijmegen. Over enkele weken zal dit detachement, bestaande uit 22 wandelaars en enige ver zorgers, goed getraind naar Nijmegen ver trekken. Het detachement bestaat uit: Van Soest (leider) 12e maal, Pebesma 14e maal, Van der Kamer 11e maal, Zitman 9e maal, De Zwart 9e maal, Sietsma 8e maal, Barendsen 7e maal, Wilhelmus 7e maal, Maas 6e maal, Van der Linden 6e maal, De Boer 6e maal, Kra mer 5e maal, Listing 5e maal, Bultje 3e maal, Buenting 2e maal. Bast 2e maal, Blee- ker le maal, Bolwijn le maal, Modder le maal, Pol le maal, Schoor le maal en Wiegers le maal. ADVERTENTIE Waarom de last van ongezonde (en vaak lelijke) dikte nog langer met u meedragen? BonKorets geven u in enkele weken weer uw jeugdig slank figuur. Na de maaltijd een dragee met een slokje water - en u verliest ponden per week. BonKorets werken volgens het principe van dehydratie - eenvoudig en snel. Opgehoopt vet smelt weg, geen loomheid en verstopping meer. Veroverende charme straalt van u af. U voelt u weer opgewekt en monter! Begin een nieuw leven - begin nog vandaag met BonKorets, 3.30 per flacon. VERMAGERINGSDRAGEES Minister-president dr. W. Drees wordt morgen 70 jaar. Bij deze mijlpaal, nu hij de leeftijd der sterken heeft bereikt, moge worden geconstateerd, dat hij ons land vooral na de bevrijding onschatbare dien sten heeft bewezen. Door zijn eenvoud en gematigdheid genoot hij in alle kringen der bevolking vertrouwen, waardoor in de moeilijke tijd na de oorlog, die bovenal een rustige sfeer vereiste, in harmonie kon worden gewerkt aan het herstel. Dr. Drees houdt niet van uiterlijk ver toon. Zijn redevoeringen zijn zonder op smuk. Hij wil vooral niet de schijn wekken dat hij zichzelf een groot man vindt. In zijn leven, steeds werkzaam in het bestuur van land, provincie en gemeente, is hij met zo veel grote mannen in aanraking gekomen, dat hij met zijn aanvankelijk bescheiden ontwikkeling wel heeft geleerd zich niets te verbeelden en liever gewoon wilde blij ven, zonder een meer zelfverzekerde wijze van optreden die hij zich gerust zou mogen veroorloven. Met die bescheidenheid doet hij eigenlijk tekort aan zijn rijke bestuurs- ervaring en kennis op allerlei gebied. Velen noemen dr. Drees „Vader Drees". Maar hij is zeker niet vaderlijk in de zin van goedig en toegeeflijk. Hij is een goede vader, maar streng. Hij is niet gemakkelijk en hij kan soms venijnig uitschieten. Maar hij laat zich niet gauw gaan, omdat de er varing hem heeft geleerd dat met gema tigdheid en redelijkheid meer valt te e- reiken. Dat noopt iemand met idealen tot voortdurende zelfbeheersing. Gematigdheid en redelijkheid heeft dr. Drees in zijn leven geleerd doordat hij van jongs af aan altijd te maken heeft gehad met bestuurszaken. Van 1907 toen hij maar net meerderjarig was, tot 1919 was hij stenograaf bij de Staten-Generaal. Reeds toen leerde hij zich verdiepen in de argu menten van politieke tegenstanders. Van 1919 tot 1930 was hij wethouder van Den Haag. Het dragen van verantwoordelijk- In de eerste vergadering van de nieuwe Eerste Kamer heeft de voorzitter de leden van de Kamer beëdigd met uitzondering van de heren Van Hall (P.v.d.A.), Regout (K.V.P.), Wibaut (P.v.d.A.) en Hoogland (P.v.d.A.), die de vergadering niet konden bijwonen. Nadat de leden de voorgeschre ven drie eden respectievelijk beloften had den afgelegd, sprak de voorzitter, mr. Jonkman, een kort welkomstwoord uit, waarbij hij in het bijzonder de nieuwe leden gelukwenste. De voorzitter deelde voorts mede, dat in de thans geopende buitengewone zitting de Grondwetsherziening en enkele andere spoedeisende ontwerpen aan de orde zullen worden gesteld. De zitting zal duren tot de zaterdag vóór de derde dinsdag in sep tember. Bij de loting voor het bepalen van de tijd van aftreding van de leden, werd bepaald, dat de groepen twee en vier (Gelderland, Overijsel, Groningen en Dren te en Zuid-Holland) in 1959 zullen aftreden en de groepen een en drie (Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg en Noordhol land en Friesland) in 1962. Tenslotte deelde de voorzitter mede, dat het de bedoeling is de voorgestelde Grond wetsherzieningen veertien dagen na af doening door de Tweede Kamer in de cen trale afdeling van de Eerste Kamer te be handelen. Onvoorziene omstandigheden voorbehouden, zal de Kamer eind deze maand of begin volgende maand weer in openbare vergadering bijeen worden ge roepen. Dan zullen ook vier nog bij de Kamer aanhangig zijnde ontwerpen aan de orde worden gesteld. heid dwong ook tot matiging van zijn idealen. In de samenwerking in het college van burgemeester en wethouders, waarin toen ook figuren zaten als de latere minis ter De Wilde, deed hij weer veel bestuurs- ervaring op. In 1933 werd hij lid van de Tweede Kamer. In 1919 was hij al lid ge worden van de Provinciale Staten van Zuid-Holland en sinds 1927 was hij boven dien lid van het partijbestuur van de S.D.A.P. Van 1945 af heeft hij onafgebro ken deel uitgemaakt van de verschillende kabinetten, sinds 1948 als minister-presi dent. Als minister van Sociale Zaken dien de hij de Noodwet-Ouderdomsvoorziening in, die de Tweede Kamer met algemene stemmen aannam. Dr. Drees is nu 70, maar hij heeft nog pas verklaard, dat hij zich niet met de Franse slag van de kabinetsformatie pro beert af te maken om rustig verder te kunnen leven. Hij wil zijn uiterste best doen om met zijn formatiepoging te slagen en minister-president te blijven. ADVERTENTIE ADVERTENTIE Deze kaart geeft een overzicht van 't aan tal slachtoffers van het verkeer in juni 1956. Hel aantal fi guurtjes dat op deze kaart voorkomt is in drukwekkend, maar werkelijkheid is 't aantal slachtoffers nog groter, want een aantal gewonden be zwijkt pas enige tijd na het hem overko men ongeluk. Reeds meer dan 50 jaar de Bougie voor iedere motor .Imp.. N.V.W i I I e.m van R ij n •HAARlEMHtRWE.G 4/5'-AHSIERDAM-W. - IU.-867II (J UINtN) Bij de Tweede Kamer zijn thans inge diend twaalf wetsontwerpen die verande ringen in de Grondwet beogen. De voor zitter der Tweede Kamer zal in de ver gadering van morgen voorstellen deze wetsontwerpen vrijdag in de afdelingen te doen onderzoeken. De wetsontwerpen betreffen onder meer: wijziging van de aanduiding der krijgs macht, wijziging van bepalingen betreffen de de buitenlandse betrekkingen, aanpas sing van de Grondwet aan de nieuwe rechtsorde, uitbreiding van het aantal le den van de Tweede Kamer en van de Eer ste Kamer, wijziging van enige bepalingen betreffende de provincies, opneming van een artikel met het oog op regeling van het toezicht op de gemeenten in nieuw inge polderde, maar nog niet provinciaal in gedeelde gebieden, wijziging van de be palingen omtrent schadeloosstelling, kosten en pensioen voor leden van de Tweede Kamer, wijziging van de bepaling inzake kostenvergoeding voor de leden van de Eerste Kamer, het treffen van een nadère regeling inzake het tijdstip van aftreding van de leden der Staten-Generaal. De indiening van al deze wetsontwerpen geschiedt in verband met artikel 211 der Grondwet. Dit artikel luidt: Na de afkon diging dezer wet (waarin wordt verklaard, dat er grond bestaat om het voorstel tot verandering in overweging te nemen) worden de Kamers ontbonden. De nieuwe Kamers overwegen dat voorstel en kunnen niet dan met tweederde der uitgebrachte stemmen de aan haar overeenkomstig voornoemde wet voorgestelde verandering aannemen. Sneeuwwitje en de dwergen ■J 8 Alle 1500 toegangsbiljetten, die wij q krachtens de overeenkomst met de di- R rectie van het Openluchttheater tegen gereduceerde prijs voor onze abonnees hebben kunnen reserveren, zijn nu ver kocht. De verkoop aan onze kantoren is hiermede geëindigd. Een klein aantal q kaarten is nog verkrijgbaar aan de lo- q ketten van het Openluchttheater, uiter- R aard tegen de normale prijs van 75 cent. Directie HAARLEMS DAGBLAD Oprechte Haarl. Courant xcoxo:cccccoacoccoocccooc>ccoox«x>K>xooccccoo<xo»xco Haarlem. Aan het Christelijk Lyceum „Marnix van Sint Aldegonde" te Haarlem zijn geslaagd voor het eindexamen hbs a: mej. A. A. Abspoel, J. Bergvelt, Th. G. Dek ker, mej. Th. D. C. Doelwijt, G. Duijzer, mej. M. Evendijk, mej. J. G. Hartman, mej. I. L. van der Klis, J. van Riessen, A. Roosjen, mej. T. M. Suurmond, B. P. Vosse. Afge wezen: geen. Haarlem. Aan het Christelijk Lyceum te Haarlem zijn geslaagd voor het eindexamen afdeling middelbare school voor meisjes de dames F. Cupido, H. Ekamp, C. van de Grui- ter, W. A. van Namen, D. J. van den Oever, W. van Ruller, T. van Ruller, Chr. J. Schram, M. Steffelaar en E. M. Trompetter te Haar lem; M. N. Dondorp, J. B. Elderenbosch, C. A. D. Roozemond, R. M. Schouten en E. C. Smit te Heemstede: G. H. Schuitenvoerder te Aerdenhout; I. M. Moes en A. E. Spolders te Zandvoort; JE. A. Buitendijk, E. Leyenaar en A. Westra te Santpoort. Afgewezen: geen. Haarlem. Aan het Lorentz Lyceum te Haar lem slaagden voor het eindexamen hbs a de volgende kandidaten: de dames H. Bakker en D. Mulder te Haarlem en L. J. Pettersson te Beverwijk; de heren N. O. de Jong en A. J. van Wijk te Haarlem. Afgewezen 1 kandi daat. Haarlem. Aan het R.K. Lyceum „Sancta Maria" te Haarlem, afdeling Gymnasium is voor het diploma b na verlengd examen ge slaagd mejuffr. Henny Boeree te Zandvoort. Leiden: Doctoraal examen Rechten: mej. A. E. Volk ex-s, Den Haag; mej. J. Schaberg, Rotterdam; B. de Ridder, Rotterdam; P. W. Pestman, Bilthoven. Amsterdam. Vrije Universiteit. Doctoraal examen Rechten: mej. G. Filarski, Amster dam; mej. A. van Lange, Meerkerk; J. A. Offringa, Hazerswoude; J. Wessel, Amster dam; A. Wendels, Amsterdam; G. Punt, Delft. Kandidaatsexamen Rechten: A. H. G. Blan- kenstein, Den Haag; mej. M. W. Bruins Slot, Aerdenhout; mej. A. R. S. Donner, Scheve- ningen; mej. U. Tuntler, Di-iehuis; mej. A. Bruins Slot, Aerdenhout; A. Zweers, Den Haag; R. Visser, Abcoude. Amsterdam. Gemeente Universiteit. Doc toraal examen Geschiedenis: F. van Heusden, Amsterdam; A. C. van Wageningen, Hilver sum. Doctoraal examen Economie: R. Leijds en J. W. Pennink, beiden te Amsterdam. Doctoraal examen Geneeskunde le ged.: E. Kikkert, Heemstede. Kandidaatsexamen Ge neeskunde (2e gedeelte): mej. J. M. J. Al- derhout, Amsterdam; J. M. Boon, Velsen; H. d. v. d. Bruggen, Amsterdam; mej. M. J. Th. Hekking, Nijmegen; R. B. J. de Jong, Almelo; W. A. Lissauer, Amsterdam; A. M. Rozijn, Amsterdam; Th. Sybesma, Bandung; mej. Z. J. F. L. L. Rona, Boedapest; J. H. C. Morsch, Bussum; W. R. Kneib, Amsterdam; mej. S. N. Tjiong, Djakarta. Groningen. Kandidaatsexamen Geneeskun de (2 a): mej. L. Meijer, Drachten; mej. C. van Veelen, Assen; A. Luttje, Hengelo (O.); H. Maarsingh, Muntendam; A. Kruijt, Doe- tinchem; H. Vervoort. Deventer. Idem (2 b): G. Bosma, Stiens. Kandidaatsexamen Klas sieke Letteren: R. J. de Haan, Groningen; M. M. van Assendelft, Leeuwarden. Nijmegen. Doctoraal examen Politieke en Sociale Wetenschappen: P. G. C. Visschers, Budel; F. Wagner, Nijmegen; L. Chr. Niesen, Nijmegen. Kandidaatsexamen Psychologie: P. J. C. Willems (met lof), Blerick; J. F. M. C. Aarts, Eindhoven: J. F. J. Dinjens, Maas tricht; R. L. 't Lam, Heerlen; J. M. A. Dieren, Brunssum; W. H. G. Wolters. St. Odiliënberg; G. M. van Veldhoven, Eindhoven; A. J. A. Verberk, Nijmegen; de dames A. J. E. Frohn, Tilburg en J. A. M. Boekelman, Venlo. Utrecht. Gepromoveerd tot doctor in de Geneeskunde: de heer J. R. von Ronnen, ge boren te Amsterdam en wonende te 's Gra- venhage op een proefschrift getiteld: „Het Röntgenonderzoek van de Mamma zonder Toepassing van Contrastmiddelen". Wageningen. Kandidaatsexamen Neder landse Landbouw; A. W. J. de Bruijn, Raamsdonkveer: W. H. Douma, Wageningen; J. Gaakeer, Stevenisse;M. Heuvre, Den Ham (O.); L. J. Houben, Geulle; P. A. M. Krom wijk. IJsrelstein; J. A. M. van Schaik. IJssel- stein; C. A. de Tong, Tilburg; F. C. Prillevitz, Rotterdam; D. A. Rijks, Amsterdam; mej. G. Benedictus, Hoorn. Ingenieursexamen Nedei-landse Landbouw: A. J. Bos, Groene- kan; L. M. Bosker, Slootdorp; E. Bouma, Roordahuizum; F. C. A. den Braver, Hazers woude; J. M. Koopman, Zierikzee; Th. Quene, Tiel; mej. L. H. de Roo de La Faille. Rotter dam; J. J. Tick, Bathmen; B. J. v. d. Toom, Utrecht; W. J. Velthijsen, Bussum; J. A. Vermaat, Hoevelaken (met lof). Kandidaats examen Tropische Landbouw: S. D. J. Botte- ma, Leeuwarden: T. van der Feijst, Den Haag; mevr. H. FoursoffZimmer, Hilver sum; mej. N. Ch. Hissink, Utrecht: H. Klaver, Zaandam; T. Px-ins, Heerenveen; A. C. Zeven, Wassenaar. Ingenieursexamen Tropische Landbouw: J. W. Bei-kelbach van der Spren kel, Haarlem! B. Gietema Hommerts; N. C. Keulemans, Utrecht; B. Meijboom, Velsen; P. M. Schaper, Zwaagdiik (N.H.); J. P. Thiisse, Wageningen; P. F. F. de Waard. Rot terdam. Kandidaatsexamen Tuinbouw: mej. P. C. Riemens, Naarden: mej. A. Westenberg, Wageningen: mevr. E. Hof—De Boer, Raalte. Ingenieursexamen Tuinbouw: Ch. W. Brede- ï-ode. Noordwijk: Th. A. M. van Keulen, Ven lo: G. G. M. v. d. Valk, Poeldijk; J. E. Veld- huyzen van Zanten, Enkhuizen. Ingenieurs examen Tropische Bosbouw: C. Tutein Nol- thenius, Delft. Amsterdam. Vrije Universiteit. Kandi daatsexamen Theologie: P. van Breugel, Heer Hugowaard; O. D. Duintjer. Naarden. Kandi daatsexamen Rechten: J. S. Dienske. Am sterdam; K. van der Bend. Den Haag; H. Veldhuizen. Schiedam; J. Woltert, Wagenin gen: J Höwler, Amsterdam; C. A. Boukema, Baarn: H. J. Alta. Oudemirdum. Kandidaats examen Economie: W. Klaver, Den Haag. Minister Cals heeft, in antwoord op door het Tweede Kamerlid Gortzak gestelde vi-agen, meegedeeld, dat ook het onder wijzend pex-soneel, dat in 1955, doch niet meer op 1 mei 1956 bij het lager onderwijs werkzaam was, een uitkering op grond van de 3 percent-regeling zal kunnen ontvan gen. Richtlijnen daarvoor zullen aan de gemeente- en schoolbesturen woi-den toe gezonden.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 11