Haarlemse speeltuin jeugd danste op E.D.O.-terrein DE ROOIJ Haarlemse bejaarden een paar uur in kermisstemming Kort en bondig Geslaagd of Overgegaan? Mevrouw To Venema geeft voorkeur aan uitvoeringen in een zaal lt RUPMA4ssBrD™;,E Burgerlijke Stand van Haarlem Burgerlijke Stand van Bloemendaal Burgerlijke Stand van PJeemstede Installatie mr. Feitsma op dinsdag 10 juli „Inter Nos" wederom naar Llangollen een VULPEN van Het zetduiveltje reed mee V.U.-congressisten op stadhuis ontvangen Burgemeester Cremers prees Vrije Universiteit Concert-Openluchttheater uitgesteld Kroon beslist: Geen flatgebouwen in Naaldenveld Beroep van Bloemendaal verworpen Examen „Ruimtelijk inzicht" afgenomen Nieuwe grammofoonplaten- fabriek in Haarlem Uitspraken rechtbank Examens Clubkampioenschap van HSV „De Kampioen" voor G. Peters V. P. A. F. Besnare! tijdens vakantie overleden Burgerlijke Stand van Haarlemmerliede LISSE Installatie van pastoor G. F. Schneiders DONDERDAG 5 JULI 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Er was opvallend veel belangstelling voor de dans- en balletdemonstraties, die een aantal bij het Haarlems Speeltuinverbond aangesloten speeltuinen woensdagavond op het EDO-tcrrein in Haarlem-Noord heeft gegeven. Daarom was het jammer dat de weersomstandigheden niet voldoende meewerkten om deze door mevrouw To Venema en haar assistenten geleide uitvoering volledig tot haar recht te doen komen. Het programma moest bij het vorderen van de avond eerst wegens de allesbehalve behaaglijke temperatuur op het veld worden ingekort en even later zelfs tengevolge van de neerstromende regen voortijdig worden afgebroken. Mevrouw Venema, die zichtbaar teleurgesteld was over deze minder plezierige gang van zaken, verklaarde na afloop dat zij er weinig voor voelt met deze demonstraties in de openlucht in de avonduren door te gaan. „Ons klimaat leent zich daar nu eenmaal niet voor en wij moeten toch in de eerste plaats om de gezondheid van de kinderen denken. Een dergelijke massale demonstratie, die een grote propagandistische waarde kan hebben, wil ik graag nog eens leiden maar dan in een zaal met een behoorlijke accommodatie. Niet alleen dat het gebodene veel beter tot zijn recht komt maar bovendien krijg ik dan ook geen verwijten van ouders te horen dat ik de gezondheid van hun kinderen in de waagschaal heb gesteld", aldus mevrouw Venema. De avond was geopend met de uitge stelde finale van het voetbaltoernooi der vakantiespelen 1955 tussen de elftallen van de speeltuinen „Het Vondelkwartier" en „Weltevreden". Na een aardige gelijk- opgaande wedstrijd met wisselende kan sen wonnen de jongens van „Het Vondel kwartier" door een betere schotvaardig heid verdiend met 21, nadat de rust reeds met een 10 stand in hun voordeel was ingegaan. Zij legden daarmede voor een jaar beslag op de fraaie wisselbeker, die door het bestuur van het Haarlems Speeltuinverbond beschikbaar was gesteld en die hen door de tweede voorzitter van het Verbond, de heer D. Kookhuizen, werd overhandigd. Hierna betraden de balletklassen van een zestal speeltuinen het veld voor een gezamenlijke oefening. Met hun leidsters in front werd een adagio vlot uitgevoerd. Een drietal groepjes, bestaande uit beginne- lingetjes van „De Glasblazers", „Frans Hals" en „Klarenhof", kreeg een „open doekje" voor hun walsje op muziek van Brahms. Achtereenvolgens kwamen de meisjes van „Weltevreden", „Te Zaanen", „Buitenrust", Het Centrum" en „Jeugd land" aan bod. De groep van „Het Vondel- kwartier" verraste met een bijzonder aar dige vlinderdans, die met een gul applaus werd beloond. Veel bijval kreeg ook de groep van „V.Z.O.D." met zijn droom- dansje, op muziek van Franz Liszt's Liebe- straum, waarin een charmant miniatuur- feetje optrad. De meisjes van „D.V.S." ADVERTENTIE Rio Grandelaan 53, Overveen, Tel. 24588 HAARLEM, 4 juli 1956 ONDERTROUWD: 4 juli. W. C. Stange en H. M. D. van Dam: R. van den Bergh en J. M. Mulder: F. van Egmond en J. W. Bakker; J. Boëkling en G. C. Kooij; A. C. Tands en M. Th. van Zanten: J. A. Lammertink en C. R. Kunis; D. de Vries en P. H. Roosen; J. J. van der Linde en C. A. Jansen: J. W. Riese- bos en J. H. Licht: C. M. Groot en K. H. Oolders; D. Sijpestijn en A. M. Goedhart: C. H. J. Cassee en T. van MeervekhW. J. Rebel en H. A. Dekker; J. Beun en J. B. Nieuwen- burg; A. J. Zeinstra en E. G. P. M. Brpuwer; J. H. van Wezel en G. Commissaris: K. van 't Sand en C. Voetelink: A. F. Tennissen en C. Booij; J. J. Hoek en G. van den Ban; J. Se- verijnse en P. D. van Wijk; J. van de Voort en J. Pompe;' M. H. van der Velde en G. B. Spee; J. Lucke en J. van Zanten. GEHUWD: 4 juli, E. J. Ludding en M. Woudenberg; G. J. van Kempen en L. C. Lubbe; F. F. M. IJpma en S. H. Walther; H. van Beesten en C. L. Thiersch; Ch. A. J. Boeré en A. Martin; A. J, Juffermans en E. Hessling; A. Croes en M. Vos; J. Bijlsma en A. J. Spanjer; J. Wijnands en M. A. Bloem; J. A. de Groot en W. Appel. BEVALLEN van een zoon: 3 juli, M. E. H. HeerenHetem; M. J. RutteLobrij; 4 juli, J. M. Th. Rooijersde Jong; C. J. Comman deurNoordstrand. BEVALLEN van een dochter: 1 juli, C. de JongBroer; 2 juli, W. HoremanWinkel; 3. A. M. Langenberg—Mooij; M. M. van den HeuvelBuskermolen; 4 juli, E. W. Roos Mulder. OVERLEDEN: 2 juli. P. J. Kok. 64 j„ Vel- serstraat; 3 juli, H. van Pel, 50 j., Haze- paterslaan; 4. G. Brandjes, 82 j„ Gedempte Oude Gracht. GEBOREN: M. Denneman-Snel, dr. M. G. J. G. Robert-Warnaars, zn. M. C. Bijvoet- Bolsius, dr. GEHUWD: W. P. Witkop en J. H. van Nahuis; J. A. ten Hagen en L. H. Heuke- lom; H. Tj. Maij en W. de Nooijer; Jhr. J. C. van Raders en A. M. P. Strotmann; A. E. van Eerde en Chr. J. Cramer; W. P. van der Kamp en J. C. Versteeg. OVERLEDEN: Mevrouw J. H. Brood- man-van Oosterom, 59 jaar: Weduwe A. C. M. Borst-Hock, 69 jaar; Weduwe G. S. Kesting-Kok, 79 jaar; N. Koning, 60 jaar. ONDERTROUWD: F. A. von Lützow en C. van Nikkelen Kuijper; A. L. Vergez en W. H. van Tienhoven; H. K. P. Aulich en C. M. A. Wouters; J. H. Wijker en J. E. Brassinne. GETROUWD: P. Keppel en H. R. Otto; G. J. Steenman en M. N. Th. van der Staaij; N. C. Stam en M. L. Saaf; H. C. Duk en S. J. E. Havers. GEBOREN: Liesbeth, dr. v. D. J. Krijgs man en A. Woelders; Brigitta Maria, dr. v. J. C. P. van Schendelen en A. M. Nigten; Johan, zn. v. J. Bank en J. H. Been. OVERLEDEN: Mevrouw C. A. Nieuw- dorp-van Zorge, 77 jr., P. de Hooghstraat 12; Mejuffrouw C. W. Schuurman, 86 jr., Kerklaan 101; E. C. Moolekamp, 7 jr. Luc. v. Leydenlaan 11 (v.); Weduwe J. van Gink-Ligthert, 89 jr., Chrysanthemumlaan 2; A. Ramaker, 50 jr., Herenweg 126; E. Heupers, 72 jr., Zandvoortselaan 101; A. J. van Wijk, 4 jr., Heemsteedse Dreef 183 (v). Mr. L. H. Feitsma uit Groningen, die met ingang van 1 juli benoemd is tot officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank, zal dinsdag 10 juli tijdens een speciale zit ting van de rechtbank geïnstalleerd worden. Sinds geruime tijd wordt er jaarlijks in Llangollen in Wales een internationale sa menkomst van koren en volksdansgroepen uit alle delen der wereld gehouden. Dit jaar nemen wederom zestig meisjes en jongens van het door Jan Booda geleide jeugdkoor „Inter Nos" uit Haarlem aan dit folkloristische festival deel. In totaal ko men daar honderdzestig verenigingen uit vierentwintig landen. De opening heeft dinsdagavond 10 juli plaats. „Inter Nos" werd uitgenodigd aan een der avondprogramma's mee te werken. Het feest wordt besloten op 15 juli met een concert door het symfonisch orkest van Birmingham. Er worden vele duizenden bezoekers verwacht. Maandagavond vertrekken de leden van „Inter Nos" met de nachtboot uit Hoek van Holland naar Engeland. Een fragment uit het balletprogramma. brachten een vlotte boerendans. De meisjes van „Flora" deden de naam van hun speel tuin eer aan en lieten .een bloemendans zien, waarbij zij als felkleurige bloemen verkleed waren, terwijl een aardig tuinier- stertje en een levenslustig bijtje het aan trekkelijke schouwspel completeerden. Een van de meest geslaagde nummers vonden wij de eveneens door „Flora"-meisjes ge brachte dans „Het ongehoorzame vogeltje en de poes". Uitstekend werd hier uitge beeld eerst de zorgeloosheid van het rond fladderende vogeltje en daarna het drei gende gevaar van de naderbij sluipende poes. De fraaie kostuums droegen er zeker niet in de laatste plaats toe bij dat deze meisjes een verdiend applaus in ontvangst mochten nemen. Een fleurige aanblik bood de kleuren- fantasie, gedanst door leerlingen van de „Balletstudio To Venema". Voor een inte ressante afwisseling na al die droom- en sprookjesdansjes zorgden enkele gevorder de leerlingen van mevrouw Venema met een moderne dans op muziek uit „Porgy en Bess" van Gershwin. Het danssprookje „Sneeuwwitje", even eens uitgevoerd door leerlingen van me vrouw Venema, vormde het slot van deze demonstraties, tijdens welke de diverse Haarlemse speeltuinen hebben kunnen to nen dat zij met hun dans- en balletklassen goede vorderingen hebben gemaakt. De heer D. Rookhuizen, tweede voorzit ter van het Haarlems Speeltuinverbond, dankte mevrouw Venema voor haar kun dige leiding en de prettige samenwerking. Hij sprak de hoop uit dat deze goede sa menwerking ook in de toekomst zal mogen voortduren. Als blijk van waardering over handigde de heer Rookhuizen mevrouw Venema namens het Verbondsbestuur een bos rode en witte anjers. ADVERTENTIE Beloon dan die ijver met ANEGANG 14 (naast C A) In ons artikel over de gouden bruiloft van de oud-directeur van de gemeente reiniging de heer A. van Driel heeft het zetduiveltje een bijzonder imposante in druk doen ontstaan van het potentiëel dei- reiniging aan het begin van deze eeuw. Er wordt namelijk in gewaagd van 360 paarden! Tegenover degenen die het hoofd schudden over zoveel overdrijving van de oud-directeur kunnen wij staande hou den dat hij in werkelijkheid slechts van 36 paarden heeft gesproken. De schimmen der overige 324 paarden werden bereden door het zetduiveltje persoonlijk: zij dien den zeker niet tot reiniging maar veeleer tot vertroebeling van de waarheid. Haarlemmers spaarden dit jaar reeds 31/ miljoen De inleggingen bij de Nutsspaarbank te Haarlem bedroegen in de afgelopen maand f 1.978.865,en de terugbetalingen f 1.650.723,zodat het spaaroverschot f 328.142,— beliep. In dezelfde maand werden 835 nieuwe spaarders ingeschreven. In de eerste helft van dit jaar bedroegen de totale inleggingen f 12.801.689,en de terugbetalingen f 9.315.920, Het spaartegoed steeg hierdoor in de eerste helft van dit jaar met een bedrag van f 3.485.769,tot een totaal van f 45.212.184,—. Het aantal spaarders steeg gedurende dit jaar met 1789 tot een totaal van 78.539. Per ultimo juni waren 11.142 spaarbus- jes in omloop. „Het Haarlemse gemeentebestuur ver heugt zich heden met u, dat het gerefor meerde volksdeel in zijn Vrije Universi teit een burcht heeft van religie en cul tuur", zo zeide de burgemeester van Haar lem, mr. O. P. F. M. Cremers, woensdag avond tot de honderden deelnemers aan de iti Haarlem gehouden Vrije Universiteits dagen, die in de Ridderzaal officieel door het gemeentebestuur werden ontvangen. Zij waren woensdag en vandaag uit alle delen van het land in Haarlem bijeen om zich als leden van de „Vereniging voor Ho ger Onderwijs op Gereformeerde grond slag" te bezinnen over het werk van en voor de thans reeds 76 jaar bestaande Vrije Universiteit te Amsterdam. Behalve de burgemeester waren ook de wethouders W. C. Bakker, D. J. A. Geluk en W. F. Happé en de gemeentesecretaris, mr. H. E. Phaff bij de ontvangst aanwezig. De burgemeester uitte zijn genoegen over de gelegenheid tot een nadere kennisma king tussen vertegenwoordigers van twee instellingen: de gemeente en het gerefor meerde hoger onderwijs. „Onze gemeente heeft het met onderwijs niet verder kunnen brengen dan het voorbereidend hoger on derwijs, maar waren de krijgskansen in 1572 en 1573 wat gunstiger voor ons ge weest, zodat niet van Alkmaar maar van Haarlem de victorie was begonnen, dan zou zeker niet Leiden maar Haarlem van wege de Prins van Oranje begiftigd zijn met een universiteit", zo zei hij onder alge mene hilariteit. „Maar ook onze gemeente plukt de vruchten van uw werk. Op ver schillende verantwoordelijke posten in deze gemeente vinden wij afgestudeerden van de Vrije Universiteit, die in hun werk ge sterkt worden door de wetenschap en de grondslag van de gereformeerde religie. Vele Christenen begroeten hen als 'warme medestanders en de mensen, die hen op grond van een andere levensovertuiging als tegenstanders zien, kunnen in ieder geval weten wie en wat zij aan hen hebben." Deze rede werd beantwoord door de voorzitter van de Vereniging voor Hoger Onderwijs op Gedeformeerde grondslag, de oud-voorzitter van de A.R.-Tweede Ka merfractie, dr. J. Schouten. Hij zeide in diens toespraak en in diens voorwoord in het programma voor deze V.U.dagen ge dachten te zijn tegen gekomen, „die ons toespreken". „Het heeft geen zin de prin cipiële verschillen in levensovertuiging te verdoezelen, maar er komen uitspraken in voor, waardoor wij ons in zekere mate met u verwant voelen", zo zeide hij. „Het is daar waar u spreekt van wetenschappelijke vorming op grond van vaste beginselen en waar u gewaagt van het streven in onzei zin naar vrijheid. Dat spreekt ons toe. Het verstaan van die vrijheid voor de V.U. waarderen wij als een groot goed, waar voor wij zullen blijven strijden. Daarom hebben wij er geen moeite mee gehad door u te worden ontvangen en hebben we er geen ogenblik tegenop gezien". Hij prees de deelnemers aan de V.U.-dagen integendeel gelukkig op deze wijze te worden ont vangen in de beroemde stad Haarlem met een historie, die naar hij zeide nog voort leeft in allerlei werken van cultuur. Hij wenste de gemeente een dynamische krachtsontplooiing toe, gedragen door een wezenlijke burgerzin. Na deze toespraken werden er verver singen geserveerd. Het concert, dat door het Noordhollands Philharmonisch Orkest hedenavond in het Openluchttheater te Bloemendaal zou wor den gegeven, is wegens weersomstandig heden uitgesteld tot morgenavond 6 juli. Naar wij vernemen heeft de Kroon af wijzend beschikt op het beroep dat de ge meenteraad van Bloemendaal heeft inge steld tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van Noordholland, waarbij goedkeu ring werd onthouden aan een wijziging van liet uitbreidingsplan „Zuidlaan" te Aerden- hout. Deze wijziging maakte de stichting van hoge flatgebouwen in het Naaldenveld mogelijk. De Kroon heeft zijn besluit gebaseerd op het advies van de Raad van State, waarbij overwogen werd, dat de onderhavige gron den een natuurgbied vormen van uitzon derlijk hoge waarde, uit een oogpunt van landscliapsschoon en als recreatiegbied. De omwonenden, bijgestaan door mr. P. J. Prinsen Geerligs, waren indertijd tegen de wijziging van het uitbreidingsplan in beroep gegaan. Ook natuurbeschermings organisaties hebben protesten laten horen. Het besluit van de gemeenteraad dateerde van 15 oktober 1953, dat van Gedeputeerde Staten van 13 augustus 1954. Op 4 april werd de zaak voor de afdeling Geschillen van de Raad van State behandeld, zodat de gehele kwestie bijna drie jaar heeft ge duurd. Aan een vijftigtal jongens, leerlingen van de twee eerste klassen van de St. Gerardus Majellaschool voor v.g.l.o. aan de Richard Holkade in Haarlem, is woensdagmiddag het examen van de cursus „ruimtelijk in zicht" afgenomen. Deze cursus wordt on der auspiciën van het Internationaal Tech nisch Studiecentrum te Amsterdam in een groot aantal bedrijven en scholen in ons land gegeven. Zij heeft ten doel, de cur sisten die reeds op een fabriek werk zaam zijn of voor wie binnenkort de fa- briekspoorten zullen opengaan enig ruimtelijk inzicht te verschaffen, dat hun bij het werk van pas zal komen. Het is na melijk gebleken, dat vele arbeiders een vol doende ruimtelijk voorstellingsvermogen missen, waardoor zij steeds moeite blijven ondervinden bij het lezen van werkteke ningen, ook al is hun geleerd, maten en dergelijke in een tekening op te zoeken. Van het voorwerp, dat zij zullen moeten vervaardigen, daarvan kunnen zij zich al leen met een tekening in een plat vak evenwel geen duidelijke voorstelling ma ken. De Haarlemmer Th. J. van der Wijden, hoofd van de bedrijfsschool in Amsterdam, heeft na vele jaren experimenteren een zo genaamde projectie-kubus ontworpen, met behulp waarvan het ruimtelijk voorstel lingsvermogen van de arbeiders op vrij eenvoudige wijze kan worden ontwikkeld. Met deze cursus, waarvoor een speciale leergang is ontworpen, en die eveneens in België en West-Duitsland wordt gegeven, wordt een basis voor andere technische studies, bijvoorbeeld technisch tekenen, ge legd. Zij, die de cursus „ruimtelijk inzicht" volgen, raken gaandeweg bedreven in het terugbrengen van voorwerpen in de ruimte tot, een projectie op een plat vak en in het vervaardigen van eenvoudige schetsjes. Er heerste woensdagmiddag maar nau welijks een examensfeer in het heldere lokaal van de St. Gerardus Majellaschool, waar de jongelui over hun werkstuk ge bogen zaten. De examinandi kennen dan ook al geruime tijd het klappen van de zweep, want ze hebben al verscheidene proefexamentjes achter de rug. Half juli, nog vóór de vakantie, zullen zij weten hoe ze het er woensdag hebben afgebracht. Dan zal de uitslag bekend zijn. We kunnen veilig aannemen, dat er de komende nach ten in verscheidene Haarlemse huizen van „een zes of hoger" gedroomd zal worden! Op 1 augustus zal er in Haarlem aan de Parklaan een nieuwe grammofoonplaten- fabriek in bedrijf komen, namelijk „Artone Gramophone", die geheel met Nederlands kapitaal werkt. liet bedrijf zal zich be halve met de import en de fabricage van platen speciaal bezighouden met de ver koop van versterkers en afspeel-appara- tuur, onder meer liigh-fidelity-apparaten. Door grote medewerking van het ge meentebestuur kon het bedrijf reeds zeer spoedig worden gevestigd zodat Haarlem en omgeving weldra een tweede grammo foonplaten-industrie rijker is. Adjunct-di recteur wordt de heer J. Ploeger, die ont slag heeft genomen als verkoop- en pro grammaleider van de N.V. Bovema te Heemstede. De heer Ploeger is drager van de „gouden vioolsleutel", die de stichting „Onze lichte Muziek" hem uitreikte voor zijn verdien sten voor de propagandering der Neder landse lichte muziek. Hij was ook de ont dekker van „Johnny Jordaan" en verzorg de pas nog de opnamen van „Porgy .en Bess" in het Haarlemse concertgebouw. De Haarlemse rechtbank heeft vanmor gen uitspraak gedaan in de zaak tegen een zesentwintigjarige Hagenaar, die in hoger beroep terecht had gestaan wegens over treding van de wegen verkeerswet. Hij had op 6 augustus van het vorig jaar in zijn sportwagen op de Zandvoortselaan te Bent veld gereden en door een bocht te ruim te nemen was een aanrijding ontstaan met een kleine auto. De kantonrechter had de Hagenaar veroordeeld tot een hechtenis- straf van twee weken en intrekking van het rijbewijs gedurende twee jaar. De uit spraak luidde: een geldboete f 300, subsi diair zestig dagen hechtenis en voorwaar delijke intrekking van het rijbewijs. Een Haarlemse dame, die door de kan- toonrechter veroordeeld was tot een geld boete van f 100 en intrekking van het rij bewijs gedurende twee jaar wegens het veroorzaken van een aanrijding op de hoek van de Verspronckweg en de Santpoorter straat, 'werd in hoger beroep door de Haarlemse rechtbank een straf opgelegd van f 150 en intrekking van het rijbewijs voor drie jaar. Amsterdam. (Gem. Universiteit). Bevor derd tot arts mej. Th. M. Vroom en de heren N. J. H. van Hasselt, B. Koolhaas. P. A. Bot ter, P. H. Bloch, J. E. de Vries, B. J. J. An- sink. J. C. Pellicaan, H. D. Stiggelbout en M. A. I. Vethaak. Geslaagd voor het artsexamen le gedeelte mevrouw J. P. BeinsVan den Berg, me vrouw B. van der WaalWillemse en de heren J. H. Bollekamp, H. O, Slotnik, H. P. J. Winters, J. A. Droog, Ch. Bloch. allen te Amsterdam en J. A. Franzen, Wijdewormer. Bevorderd tot doctor in de wis- en natuur kunde de heer B. Paulis te Amsterdam en de heer P. Zalm. Ede. Geslaagd voor het doctoraal examen rech ten de heer J. F. F. van Willige, Bloemen daal; voor het candidaatsexamen geschiede- ins: mevrouw A. C. SteenisMuntjewerf en de heer C. Boschma, Amsterdam; voor het doctoraal examen Engels de heer G. H. v. Bunt, Amsterdam; voor het kandidaats examen Engels de heer J. W. Bootsma, Hil versum; voor het candidaatsexamen Spaans mej. I. A. Gerlings en de heer J. A. F. Rood- bergen, Amsterdam; voor het doctoraal examen economie de heer S. de Boer, Edam; voor het candidaatsexamen economie de heer A. P. de Hon, Amsterdam; voor het candi daatsexamen politieke en sociale wetenschap pen (B) mej. W. van Wetering, Amsterdam; voor het doctoraal examen sociale aardrijks kunde de heer J. Hagg, Den Haag en de heer J. H. van Hulzen, Amsterdam. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Wederom heeft de Stichting Adoptie- commissie Bejaarden, onder leiding van voorzitter J. W. Th. Fibbe jr., voor de Haarlemse oudjes een feestmiddag in el kaar gezet die klonk als een klok. De ruim duizend ouden van dagen, die woensdag middag het Haarlemse Concertgebouw be volkten hebben deze middag hun jeugd op nieuw beleefd in de sfeer van een kermis. Zelfs* het draaiorgel „Jupiter" ontbrak niet op dit festijn en stond in de zaal opge steld, waar het telkens tussen de verschil lende nummers door zijn vrolijke tonen liet horen. Onder leiding van het bestuurslid de heer F. Vink, die deze middag min of meer als „conferencier" optrad hebben de oudjes genoten van een kermisprogramma in bon te afwisseling. Het begon al dadelijk heel feestelijk met het optreden van mejuffrouw Bakker, dochten van een bloemenkweker, die Haarlem bezong als bloemenstad, op het toneel geëscorteerd door een aantal bloemenmeisjes met fleurige ballons. Die meisjes gingen in de pauze met kwistige hand anjers aan de oudjes' uitdelen, dooi de Aalsmeerse kwekers voor deze gelegen heid geschonken. Dit verhoogde de feeste lijke stemming op deze middag nog aan zienlijk. Het amusementsorkest „De mirlitons" heeft met het vertolken van bekende melo dieën het publiek kostelijk vermaakt. De zangeres van dit orkest, Mizzy Waller, dwong met haar zang en vooral ook met haar fluiten (een nachtegaal was er niets bij) ieders bewondering af. „In de Jordaan" werd al gauw door de hele zaal meegezon gen. Na de pauze trad dit orkest nogmaals op met een alleraardigste Tiroler show. Doch ook de andere nummers mochten er wezen. Zo waren er acrobaten, een muzi kale clown, een virtuoze xylofonist, een goochelaar met speelkaarten, d'ie tevens liet zien dat het „zakkenrollen" hem ook niet vreemd was! Mevrouw Christine liet zeer knappe staaltjes van hondend'ressuur zien en ook het kleinste orgel van Amster dam kwam deze middag op het toneel. Met een komisch nummer oogstten de acrobaten na de pauze ook veel succes. Kortom het was een middag met een rijke aaneenschakeling van kermisverma ken. In de pauze kregen alle oudjes tihee of koffie met een koek geserveerd en werd er een gratis verloting gehouden met snij koeken en bloemen als prijzen. Een veertig tal Rode Kruismensen was deze middag duchtig in de weer, die de invaliden steeds de helpende hand boden, 's Avonds werd hel feest herhaald. BINNENLAND Marieke van Djjk thuis. Marieke van Dijk, het acht-jarige Nederlandse emigrantje dat in Zweden met goed gevolg is geopereerd van een hersengezwel, is woensdag in Mel bourne teruggekeerd. Het geld voor de vlieg tocht van Melbourne naar Stockholm en de operatiekosten werd bijeengebracht door in woners van Croydon, de voorstad van Mel bourne waar de ouders van Marieke wonen. Verhoging jaarwedde. De Procinciale Staten van Zuid-Holland hebben besloten met alleen de stemmen van de CPN-fractie tegen, de jaarwedde van de leden van Gede puteerde Staten van deze provincie te ver hogen van f 12.000 tot f 15.000 per jaar. Revalidatiecentrum. B. en W. van Am sterdam hebben de raad een voorstel doen toekomen tot het voteren van een krediet van 1,1 miljoen gulden voor de bouw en in richting van een revalidatiecentrum aan de rand van het Oosterpark. Dit centrum zal ten doel hebben invaliden en minder validen uit de gemeente gelegenheid te bieden zich te laten onderzoeken op de mate van hun' inva liditeit, zich te laten voorlichten over de mogelijkheid van geneeskundige en maat schappelijke verbetering en eventueel zich te revalideren, indien zij niet reeds door an dere instanties kunnen worden geholpen. Platina-doctoraat. Zondag 8 juli zal het zeventig jaar geleden zijn, dat mr. R. J. H. Patijn, oud buitengewoon gezant en gevol machtigd minister in buitengewone dienst, geboren te Maarssen en thans wonende te Den Haag aan de Leidse universiteit pro moveerde tot doctor in de Rechtswetenschap pen. Een platina doctoraat is een zeldzaam heid. Aanbeveling. Ter voorziening in een vacature van rechter in de rechtbank te 's Gravenhage is een lijst van aanbeveling opgemaakt, waarop in alfabetische volgorde zijn geplaatst: 1. mr. N. W. de Grooth, sub stituut-griffier bij de Raad voor het Rechts herstel te 's Gravenhage; 2. mr. G. A M. van Leeuwen, substituut-griffier bij en rech- ter-plaatsvervanger in de rechtbank te Haarlem; 3. mr. G. Philipse, substituut-grif fier bij en rechter-plaatsvervanger in de rechtbank te 's Gravenhage. HAARLEM EN OMGEVING Spreekuur. De burgemeester van Heem stede zal niet vrijdag, maar zaterdagmorgen van 10 tot 12 uur spreekuur houden. Het clubkampioenschap over de lange af stand van de Haarlemse wielerclub HSV „De Kampioen", dat gisteravond op het circuit van Zandvoort werd gehouden, is gewonnen door Gerard Peters. In de beslissende eind sprint versloeg de oudste Peters zijn mede koplopers Koger, Visser, Van Weeren, broer Piet Peters en Kees van der Aar met wie hij in deze titelstrijd de hoofdrollen had ver tolkt. Na verschillende schermutselingen kwam er ongeveer halverwege (42 km.) dit kam pioenschap een definitieve afscheiding tot stand. Negen renners, t. w. Gerard en Piet Peters, Van 't Hof, titelhouder Visser, Koger, Van Weeren, C. v. d. Aar, Loek en Frans Vaars, ontsnapten toen uit het peloton en vormden een kopgroep, die energiek om terreinwinst streed. En die winst kreeg zij, want ofschoon en nog wel enkele renners aan de achtervolging begonnen, bleef de kopgroep toch onbereikbaar voor hen. In de laatste tien kilometers verdwenen de gebr. Vaars en Van 't Hof door pech of anderszins uit de kopgroep en van de zes overgeblevenen liet de op dit kampioenschap beluste GerarJ Peters zich niet door zijn jongere clubgenoten verrassen. Voor Gerard Peters was deze overwinning een zekere genoegdoening, want op zijn rijke erelijst die onder meer één wereld- en drie nationale titels bevat, ontbrak nog steeds de lange afstandtitel van zijn vereniging. De uitslag luidt: 1. en kampioen G. Peters, de 84 km. in 2 uur 12 min. 59 sec.; 2. H. Koger; 3. C. Visser; 4. H. van Weeren; 5. P. Peters; 6. C. v. d. Aar. C-klasse: 1. Walters de 32 kilometer in 57 min. en 36 sec.; 2. Sminia; 3. V. d. Geest; 4. Rempkema; 5. Daniels; 6. Röhm. Afdelingschef van P.E.N. In de nacht van dinsdag op woensdag is de heer V. P. A. F. Besnard, chef van de afdeling Laagspanningsnetten Noord van het P.E.N. te Bloemendaal, met vakantie in Duitsland vertoevende, aldaar plotseling overleden. De teraardebestelling zal vrij dagmiddag 13 juli op Westerveld geschie den na aankomst van de trein om 15.02 uur. GEBOREN: Bartha Maria Anthonia, dr. van R. W. Bunt en M. A. N. Fijen; Anto- nius Petrus Maria, zn. van C. W. Fijen en E. C. Kaandorp; Johanna Hendrika, dr. van N. H. E. van der Aar en M. J. Wempe. Pastoor G. F. Schneiders, die de plaats komt innemen van de vorige week met emiritaat gegane pastoor G. P. A. van Zuylen, zal vrijdagavond door zijn pa rochianen verwelkomd worden. Om acht uur zal de nieuwe pastoor op het kerk plein van de St. Agatha arriveren, waar verschillende jeugdverenigingen haar op wachting zullen maken. Bruidjes zullen vervolgens de pastoor naar de kerk ge- geleiden. Kapelaan Van Wel zal een wel komstwoord spreken. Zondag zal pastoor Schneiders voor de Hoogmis worden geïnstalleerd door Deken Brinkman van Noordwijlc en 's middags van vier tot vijf uur is er receptie voor standsorganisaties en dergelijke. i -

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 7