Opperbevel der NAVO is het niet eens met de ministers OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Pact van Bagdad werkt als lont in kruitvat Dr. Drees had formatie poging willen staken HET WEER: Iets minder koud c4 MORRIS iejotg uou êui/f Vele bomen wankelden in wilde zuidwester Amerikaanse NAVO-generaal barst los Onrust in het Midden-Oosten Gevaar voor uitbarsting naar het noorden verplaatst Stuurman Cohen R E I S WEKKERS Het woord is aan Hij zal thans eerst een regeringsprogram ontwerpen Britse regering laat Cyprus-plan varen Turkije en deel conservatieven zijn er niet voor te vinden Vliegtuigdeur ging open op 3000 meter hoogte „Amerika is bereid in samenwerking met de NAVO tot atoombombardementen van Noorwegen tot Turkije" Cijfers Ontvoerde Nederlander J. Steenbeek gedood Oorlogsmisdadigers in Japan vrijgelaten Staking in Algiers op Frankrijk overgeslagen 70e JAARGANG No 305 VRIJDAG 6 JULI 1956 301e JAARGANG No 150 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendapleiri, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Wnd. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p.p. ƒ7,- Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Aangemoedigd door vele voorgaande grillen van de julimaand joeg er maan dag een wilde zuidwester storm door ons land, die ook in Haarlem schade heeft aan gericht. Voor verscheidene bomen dreigde de wilde dans met deze storm een doden dans te worden en de Dienst voor Hout en Plantsoenen moest op vele plaatsen met stutjes en scheppen en zagen tussenbeide komen. Pardoes vóór de Melkbrug liet de storm een nogal ongewone slagboom op een nogal ongewone wijze vallen: een zware, bijna tachtigjarige iep, die in zijn val een fruitstalletje verbrijzelde, een per sonenauto van achteren indeukte en 't dak van het brugwachtershuisje raakte, dat "chter bleek te houden. Het gebeurde omstreeks vijf uur don derdagmiddag en weldra waren enige mensen met zagen van Hout en Plantsoe nen ter plaatse om de iep, die de doorgang geheel versperde - zowel voor het weg verkeer als voor de scheepvaart - in mo ten te zagen en af te voeren. Het Energie bedrijf moest er aan te pas komen om stroom uit te schakelen voor een eveneens geraakte lantaarnpaal. Het grote verkeer moest geruime tijd worden omgelegd en pas om kwart over zeven kon de Melkbrug er weer voor wor den opengesteld. Om kwart voor acht kwam er een mel ding bij de politie binnen dat er op het Ker.nemerplein bij het voormalige kinder tehuis een grote tak dreigde af te knappen. Deze werd later verwijderd. Bij het post kantoor waaide een tak van een iep af en in de Kruistochtstraat hadden vier jonge elzen het zo zwaar te verduren, dat men eveneens het ergste vreesde. Deze konden echter worden gestut. Van onze correspondent in Londen) Het plan van de Britse regering om Cy prus over tien of vijftien jaar het recht op zelfbeschikking te geven is mislukt, omdat Turkije er niets van wil weten. De Turken zijn uit strategische overwegingen tegen elk voorstel, dat Cyprus uiteindelijk zou toestaan om zich met Griekenland te ver enigen. De Britse regering moet er ook re kening mee houden, dat een belangrijk deel van haar conservatieve aanhangers tegen loslating van Cyprus is. Ook van de Ver enigde Staten lijkt Groot-Brittannië wei nig steun te hebben ontvangen voor de Cy- prus-plannen; bovendien hebben ook de premiers van het Britse gemenebest, die op het ogenblik in Londen bijeen zijn, er weinig geestdrift voor getoond. De premier van Pakistan hield een krach tig pleidooi voor het Turkse standpunt, dat de Britse positie op Cyprus gehandhaafd dient te blijven. Ondanks het feit, dat Groot-Brittannië het recht van Cyprus op zelfbeschikking wenst te erkennen en zelfs bereid was de uitoefening er van na een be paalde termijn toe te staan, denkt het er niet aan de bases op Cyprus op te geven. Of dit een realistische opvatting is, dient te worden betwijfeld, omdat een militaire basis temidden van een vijandelijke be volking weinig waarde heeft.Mogelijk heeft men in Londen stille hobp, dat wat op dit ogenblik niet mogelijk is, misschien over een jaar of tien wel het geval zal zijn, na melijk dat de Britse strijdkrachten door een Grieks Cyprus tenslotte zullen wor den geaccepteerd. Het zijn de politici, die zich in hun vertwijfelde pogingen om een oplossing te vinden, aan deze hoop vastklemmen. De militaire leiders lijken er niet van te willen horen. Er zit op het ogenblik weinig anders op, dan dat de Britse regering zich opnieuw concentreert op het oude plan om Cyprus een ruimere mate van zelfbestuur onder een nieuwe grondwet te geven, nadat de orde op het eiland zal zijn hersteld. Waar schijnlijk zal de regering binnen enkele da gen de reeds lang tegemoet geziene ver klaring over Cyprus afleggen. Het zal echter een magere verklaring worden. NICOSIA (Reuter) De verboden Cy prische communistische partij, Akel, heeft in Nicosia pamfletten verspreid, waarin de bevolking wordt opgeroepen niet sa men te werken met de „fascist" Grivas, die de leiding zou hebben van de EOKA, de Grieks-Cyprische verzetsbeweging. De Akel beschuldigde kolonel Grivas van „misdadig optreden" in Griekenland, na de oorlog, waardoor „duizenden Griekse arbeiders om het leven zijn gekomen". De communisten roepen de bevolking op een verenigd front te vormen dat „de vereni ging met moeder Griekenland" zal verze keren. Rechter Bernard Shaw, op wie leden van de verzetsbeweging op Cyprus twee dagen geleden een aanslag hebben gepleegd, is. weer op de rechtbank in Nicosia versche nen om de behandeling van de zaak tegen twee verzetslieden voort te zetten. ISTANBOEL (United Press) De deur van een toestel van de Britse lucht macht, waarin de chef van de Britse im periale generale staf gezeten was, is giste ren tijdens een vlucht boven Turkije open gevlogen, zonder gevolgen overigens. Het toestel landde veilig in Istanboel zonder dat de passagiers, onder wie gene raal sir Gerald Templer, chef van de im periale generale staf, enig letsel hadden op gelopen. Generaal Templer, die Turkije een of ficieel bezoek brengt, was op weg van An kara naar Aderzurum in een transporttoe stel van de Royal Air Force, toen de deur van de cabine openvloog. Het vliegtuig vloog toen op een hoogte van 3000 meter. PARIJS (United Press) De staf-chef van shape, de Amerikaanse generaal Court- landt van Rensselaer Schuyler, heeft verklaard, dat de NAVO even levend is en even sterk moet blijven als altijd, de tijdelijke vraagstukken ten spijt. Hij kondigde een nieuw systeem van kleinere vliegvelden aan teneinde de gevcchtswaarde van de geallieerde troepen in Europa aan te passen aan het atoom-tijdperk. De staf-chef becritiseerde de mening der NAVO-ministers, dat de NAVO minder nadruk zou moe ten leggen op zijn militaire macht om het hoofd te bieden aan de nieuwe taktiek der Russen. Hij zei: „Wij verklaren met nadruk, het daar niet mee eens te zijn. Wij moe ten sterk genoeg blijven om de Russen van eeh mogelijke aanval te weerhouden". Schuyler voegde daar aan toe, dat Grün- ther en zijn opvolger Norstad het eens zijr over een te volgen „midden-weg" bij de verdedigingspolitiek van de NAVO. Het commando der NAVO, „Shape", tracht te sturen tussen de idee, dat alleen maar af schrikwekkende luchtmacht nodig is en de idee, dat de meeste aandacht zou moe ten worden besteed aan de conventionele strijdkrachten, omdat atoom-wapenen te verschrikkelijk zouden zijn in het gebruik. Het nieuwe NAVO-plan omvat meer en kleinere, verspreide vliegvelden. Het oude plan was om tegen het einde van dit jaar 174 vliegvelden te hebben, die ieder in staat zouden zijn om een escadrille van 75 vliegtuigen op te nemen. Het nieu we plan is, er in totaal ongeveer 250 te hebben, waaronder kleinere satelliet-vlieg velden, alleen maar voor 25 vliegtuigen. De staf-chef van Shape zette uiteen, dat op die manier de vliegtuigen beter over •en groot aantal vliegvelden verdeeld kon- ien worden na de eerste waarschuwing. "£r zou dan minder gevaar bestaan, dat bij een atoom-aanval een heel escadrille ineens zou worden vernietigd. De nieuwe vliegvelden zullen bovendien minder kosten. De winkels, woonkwartie- ren en andere aanvullende diensten zouden op ongeveer 6 km. afstand worden aange- ADVERTENTIE BARTELJORISSTR. HAARLEM TEL 13439 FERD. BOLSTR. 48 A'DAM - TEL 717162 MOTOROVERALLS VALHELMEN UNO-functionarissen in Cairo hebben verklaard, dat de kans op een uitbarsting in het Midden-Oosten naar het noorden is verplaatst, nameljjk naar het Israelisch- Jordaanse grensgebied. De toestand is ech ter op het moment vrij onoverzichtelijk. De Israëlische radio heeft gisteravond be richt, dat voor Egyptische en Syrische strijdkrachten de alarmtoestand is afge kondigd naar aanleiding van berichten, dat Irak troepen geconcentreerd zou heb ben langs de grens met Jordanië. De Ara bische staat Irak is namelijk een van de oprichters geweest van het op het westen georiënteerde pact van Bagdad, waarbij verder Turkjje, Engeland, Pakistan en Iran aangesloten zijn. Van de andere Arabische landen hebben vooral Egypte en Syrië zich altijd krachtig tegen dat pact uitgespro ken, waardoor de betrekkingen tussen Irak en die landen aanmerkelijk afgekoeld zijn. Jordanië, waar voorheen mede door de Britse leiding van het Arabische legioen de Britse invloed overheersend was, drijft nu in vrij snel tempo naar het Ara bische kamp, dat onder leiding staat van Egypte. Er zijn hevige anti-Britse relletjes in Jordanië geweest, de bevelhebber van het Arabisch legioen, de Brit Glubb Pasja, is heengezonden, kabinetten hebben elkaar in korte tijd afgewisseld en het parlement werd zeer onlangs op verzoek van de nu reeds weer demissionaire premier door de jeugdige Koning Hoessein ontbonden om dat het te veel haast wilde betrachten bij de opzegging van Brits-Jordaanse over eenkomsten. Irak zou nu vrezen, dat Egypte een greep naar de macht in Jordanië zal doen. Om dit te voorkomen zou Irak troepen langs de grens samengetrokken hebben om in dat geval onmiddellijk gewapen derhand in te grijpen. Deze voorbereidin gen van Irak zouden op hun beurt geleid hebben tot het in alarmtoestand brengen van Egyptische en Syrische strijdkrachten, aldus volgens de lezing van de Israëlische radio-Jeruzalem. Het kabinet van de Libanon kwam gis termiddag in spoedzitting bijeen ter be handeling van de toestand langs de Is- raelisch-Jordaanse grens. Diplomatieke bronnen in Beiroet zeiden later, dat de situatie als ernstig beschouwd werd en dit voornamelijk omdat bei ie partijen be vreesd zouden zijn voor een aanval van de ander, waardoor aan beide zijden de „vinger aan de trekker" gehouden werd, hetgeen tot gevaarlijke incidenten aanlei ding zou kunnen zijn. In de Syrische hoofdstad Damascus wordt de toestand als nog gevaarlijker be schouwd dan in Beiroet en de Syrische regering heeft Jordanië reeds laten weten, dat het Syrische leger klaar staat om Jor danië militaire hulp te bieden, wanneer dit land blootgesteld zal worden aan „Is raëlische agressie". De United Press-correspondent in Israel, Eliav Simon, berichtte, dat naar aanleiding van de afkondiging van de alarmtoestand voor Egyptische en Syrische strijdkrachten mogelijk ook het Israëlische leger in een toestand van paraatheid zou worden ge bracht. Hij voegde hier echter aan toe, dat zich op het ogenblik geen enkele Israëlische functionaris bijzonder ongerust maakt over de toestand. legd, zodat ze niet verwoest zouden wor den als er een bom op het vliegveld zelf zou vallen. Alle nieuwe NAVO-vliegvelden in Duits land zullen kleinere velden van het nieuwe type zijn. De generaal deelde ook nog mede, dat Shape verwacht, dat het nieuwe systeem van snelle waarschuwings-communisaties en van de radar binnen twee jaren in wer king zou zijn. Hij onthulde eveneens, dat de Ameri kaanse troepen bereid zijn om de NAVO- troepen met atoom-wapenen te steunen. De Amerikaanse lucht-strijdkrachten zijn bereid om atoom-bommen neer te gooien, in nauwe samenwerking met de NAVO-strijdkrachten, van Noorwegen tot aan Turkije", zei hij. „Ondanks de aangekondigde inkrimping van zijn strijdkrachten heeft Rusland de laatste maanden zijn onderzeese strijd krachten en luchtmacht versterkt", zo meldt Shape. Een NAVO-rapport met de laatste gegevens over de sterkte van de strijdkrachten in oost-Europa onthult, dat Rusland en zijn satellietstaten thans over vier en een half miljoen man grondstrijd krachten beschikken en over meer dan een miljoen man luchtstrijdkrachten. Voorts beschikt de Sovjet-Unie over 20.000 oor logsvliegtuigen, waaronder vele met straal motoren. en de satellietstaten over 2500 machines. Rusland bezit nu 450 onder zeeërs. Bij het overhandigen van het rapport aan verslaggevers, verklaarde een woord voerder van de NAVO, doelend op de aan gekondigde inkrimping van strijdkrachten: „Tot nu toe is nog op geen enkele wijze gebleken, dat de verminderingen inderdaad worden uitgevoerd". Het rapport verklaarde verder dat, hoe wel de getalsterkte van de Sovjet-strijd krachten sedert 1947 onveranderd 175 divi sies is gebleven, hun verplaatsbaarheid en vuurkracht zijn toegenomen door het in voeren van verbeterde wapens en uitrus ting. De satellietstaten zouden het aantal van hun divisies sedert 1947 hebben verdub beld, en nu over 80 divisies beschikken. ADVERTENTIE JUWELIERS - HORLOGERS HOUTPLEIN 15 - HAARLEM Te Medan, Indonesië: De Nederlandse aannemer J. Steenbeek, die veertien dagen geleden nabij Medan door een bende terroristen werd ontvoerd, is naar uit welingelichte bronnen wordt vernomen door deze bende gedood. Zijn stoffelijk overschot zou donderdag door een politiepatrouille gevonden zijn en dezelfde dag begraven. De heer Steenbeek werd door een bende van zes man ontvoerd, toen hij met een jeep in de omgeving van Medan reed. Aan een andere Nederlander, die hem verge zelde, zei de bende, dat zij hun gevangene tegen betaling van een losprijs van 30.000 rupiah zouden vrijlaten TOKIO (United Press) Vijfendertig Japanners, die door Nederlandse militaire rechtbanken wegens oorlogsmisdaden tot gevangenisstraffen zijn veroordeeld, zijn op erewoord vrijgelaten met toestemming van de Nederlandse regering. In de Soe- gamo-gevangenis waar zij verbleven, zit ten thans, nog achtentwintig oorlogsmisda digers, die door Nederlandse rechtbanken zijn berecht. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN PAGINA'S Mme de Stael: De onsterfelijkheid te verwerven is het doel van ons leven. (Van onze parlementaire redacteur) In de conferentie, die dr. Drees vanmorgen heeft gehouden met de vijf fractieleiders had hij aanvankelijk de bedoeling mee te delen, dat hij van plan was, zijn formatie pogingen te staken, omdat er wel overeenstemming mogelijk zou blijken over de huurkwestie, maar niet over de defensieuitgaven. De fractieleiders gaven echter de wens te kennen eerst de andere problemen van het toekomstige regeringsprogram te gaan behandelen en inmiddels te trachten alsnog de defensie-vraagstukken tot op lossing te brengen. Dr. Drees gaat dus verder met het opstellen van richtlijnen voor een regeringsprogram. Maandag zullen de fractieleiders dat program in hun bezit hebben en volgende week woensdag komen zij dan weer met dr. Drees bijeen. Indien het niet gelukt tot overeenstemming te komen, dan is onder leiding van dr. Drees toch belangrijk voorbereidend werk verricht voor de kabinetsformatie. Over het huur vraagstuk schijnt wel overeenstemming te zijn bereikt. In grote trekken komt het plan neer op blokkering van een deel van de huurverhoging met de bedoeling dat oude woningen aan nieu we 'eisen zullen worden aangepast. Dertig percent van het hogere huurbedrag zal worden geblokkeerd om te zijner tijd vrij gemaakt te worden voor verbeteringen en vernieuwingen, waardoor de huiseigenaren ook het voordeel zullen hebben, dat de waarde van hun woningen zal stijgen. Dit plan zal nog nader woi"den uitgewerkt, maar daarvoor is verder overleg tussen de formateur en de fractievoorzitters niet meer nodig. Inzake het defensievraagstuk kan men wel als uitgangspunt aannemen dat er tus sen de formateur en minister Staf verschil van inzicht bestaat en dat dit reeds het geval was voordat het kabinet demissionair werd. De formateur zal nu ook alle andere pun ten, die in een ontwerpprogram voor een ministerie zullen moeten worden opge nomen, gaan bestuderen met de bedoeling te zorgen dat maandag de fractieleiders dit ontwerp zullen ontvangen, waarna dan woensdagavond een bespreking tussen de formateur en de fractieleiders zal plaats vinden. Het streven is erop gericht niet al te zeer details in het ontwerpplan op te nemen, omdat nadere uitwerking mogelijk moet zijn voor de formateur met diegenen, die hij in zijn kabinet als ministers zou willen opnemen. Intussen is het ook weer niet zo dat hij de fractieleiders wil beletten bepaalde punten uit het ontwerpprogram toch nog eens met hun fracties te be spreken. Een andere overweging die de formateur ervan doet terugdeinzen om tot een sterk gedetailleerd programma over te gaan is deze, dat men onmogelijk een dergelijk stuk voor vier jaar kan vaststellen. Zo had men in 1952 in het program cen traal gesteld de bestrijding van werkloos heid. Na enkele jaren bleek reeds dat er een tekort aan arbeidskrachten was ont staan. De thans veranderde methode van dr. Drees komt hierop neer, dat hij zich thans ook gaat bezighouden met andere punten, die in een program zouden moeten worden opgenomen en dat hij de middenweg zal zoeken tussen zeer algemene richtlijnen enerzijds cn een volkomen uitgewerkte vaststelling van programmapunten in on derdelen anderzijds. Ofschoon in de hedenochtend gehouden bespreking met geen woord gerept is over de vraag of bij een botsing de Partij van de Arbeid straks niet meer aan een kabi netsformatie zou willen deelnemen, heb ik toch sterk de indruk dat zowel bij de for mateur als de vijf fractieleiders de ge dachte aanwezig was dat er een bedenkelijk grote mogelijkheid zou bestaan dat men het zonder de P. v. d. A. zou moeten doen. Omdat men daarvoor weinig voelt is er vanochtend naar gestreefd de besprekingen te kunngn doen voortgaan. Van zijn kant heeft toen de formateur in zoverre toege geven dat hij op een andere methode is overgegaan. ALGIERS (Reutcr/AFP) - mohammedaanse winkeliers Bijna alle in Algiers hebben donderdag gehoor gegeven aan de j nationalistische stakingsoproep ter her denking van de inneming van Algiers door de Fransen in 1830 en hun winkels ge sloten gehouden. Het verkeer in het Euro pese gedeelte van Algiers lag gedeeltelijk stil door staking van mohammedaanse ambtenaren en arbeiders bij het vervoers bedrijf. Er reden slechts enkele trams en autobussen, bestuurd door Europeanen en bewaakt door militairen. Meer dan vijf duizend Franse militairen patrouilleerden donderdag in de stad om relletjes te voor komen. Het „Nationale Bevrijdingsfront" had tot staking in geheel Algerije opgeroepen. Het enige incident dat zich donderdag voordeed was een bomaanslag op een café in Oran, waarbij twee mensen gewond werden. Het stakingsparool van de Algerijnse na tionalisten is ook gedeeltelijk opgevolgd door Algerijnse arbeiders in Frankrijk. Het percentage Algerijnen, dat in Frank rijk niet op het werk is verschenen, va rieert van zestig tot tachtig percent. In Parijs zijn ruim vierhonderd Algerijnen gearresteerd. In Lille werden vijftig man gearresteerd. De Raad der Republiek, de Franse Se naat, heeft met 278 tegen 17 stemmen een resolutie aanvaard, waarin de Franse re gering wordt verzocht op diplomatiek ge bied alles in het werk te stellen, opdat Frankrijks bondgenoten een „beter be grip" van het Algerijnse vraagstuk krijgen. De resolutie vraagt de regering ook de pa cificatie van Algerije te versnellen. XXCCCC0OX*X>JC<XXXXX>S0000CCCCClCC0CraxXXXXXX>0C>C<X>00LX3000i VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van vrijdagavond tot zaterdagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Vannacht weinig bewolking, morgen overdag toenemende bewolking met later kans op wat regen. Overwegend matige westelijke wind. later krim pend naar zuidwest of zuid. Vannacht iets kouder, morgen iets hogere mid- dagtemperaturen. Maanstanden 8 juli 5.37 uur: nieuwe maan 14 juli 21.46 uur: eerste kwartier 22 juli22.29 uur: volle maan 30 juli 20.31 uur- laatste kwartier 7 juli Zon op 4.31 uur. onder 21.02 uur. Maan op 3.41 uur onder 20.14 uur. Hoog en laag water in Ï.Tmuiden Vrijdag 6 juli Hoog water: 1.30 en 14.04 uur. Laag water* 9.26 en 22.05 uur. Zaterdag 7 juli Hoog water: 2.24 en 14.57 uur. Laag water: 10.25 en 22.59 uur. JCOCCCOCOCOOOOOCCOOCXXXXXXXXCCOCOOOCXXXXXXXXXXXXXXXXXXX ka het eerst opgemexitt en is nog steeds van beperkte omvang. Verwacht wordt echter, dat hij in betekenis zal toenemen en in de loop van zaterdag het weer in ons land zal gaan beïnvloeden. De bewolking zal dan zaterdag gaan toenemen en de kans op wat regen of motregen is vrij groot. De wind neemt vannacht verder A en krimpt morgen naar zuidwest. WEERRAPPORT (van hedenmorgen 7 uur) Weerstoestand buitenland i ONBESTENDIG. Een depressie, die donderdag in noord oostelijke richting over Schotland trok, be- x-eikte op het noordelijk gedeelte van de Noordzee een grootste diepte van 987 mb en bewoog zich vrijdagmorgen al opvul lend over zuid-Noorwegen. Het koufront van deze storing passeerde donderdag middag, plaatselijk vergezeld van zware buien, het g'-ootste deel van ons land. Ook na de frontpassage bleven de luchtdruk- verschillen groot. De grootste windsnel heid tijdens buien werd in Den Helder waargenomen en bedroeg 26 m/s. De depressie wordt gevolgd door een rug van hoge druk, die in de nacht van vrijdag op zaterdag boven ons land zal aankomen. Deze zal voor opklaringen zorgen waarbij de minimumtemperatuur een graad of vijf lager zal worden dan in de voorafgaande nachten. De rug van hogedruk wordt op zijn beurt weer gevolgd door een storing. Deze werd enkele dagen geleden bij Ameri- StockhoLm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Züricb Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Ajaccio geheel bew zwaar bew. zwaar bew. geheel bew onbewolkt zwaar bew. zwaar bew. geheel bew. motregen licht bew. onbewolkt geheel bew. half bew. zwaar bew. onbewolkt zwaar bew. licht bew. zwaar bew. licht bew. onbewolkt onbewolkt z ozo z nw wnw wzw w w wzw windst. windst. w w w w z windst. windst. windst. ono ono rf o cü a e w ESÜ 20 16 16 16 22 18 26 27 28 30 22 24 27 27 28 28 27 27 29 31 24 Weerstoestand binnenland Den Helder licht bew. wzw 14 Ypenburg licht bew. kr. w 16 VTissingen licht bew. mat. w 16 Eelde zwaar bew. kr. w 14 De Bilt licht bew. kr. w Twente zwaar bew. wzw Eindhoven zwaar bew. kr. w Vlv. Z.-Limb. zwaar bew. wzw 16 15 16 14 1 7 5 10 0 6 0 0 0,1 0 0 11 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 6 1 5 2 3 10 4 (De temperatuur ls van hedenmorgen 7 uur. de neerslag van de laatste 24 uur V

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1