ocsLt GRATIS ülméur SCHOENFABRIEKEN op MAANDAG 9 JULI v. 10-12.30 en 2-6 u Yordes tapijten Plannen voor een uitgebreid oliebuisnet in West-Europa royaal herenhuis INFAKSTERS Jan Feyen Schoenmagazijn Eindpunten in Rotterdam en Antwerpen Regen deert U niet!! REGENKLEDINGPALEIS 13 Generaal Twining terug uit de Sovjet-Unie Sjepilov ziet kansen voor Russisch-Amerikaans contact Brandstichtingen in Polen Brug vasteland-Goeree Overflakkee Zesduizend partijgenoten huldigden dr. Drees Werk van moderne Neder landse componisten op 5 mei 1957 Met invalidewagentje verkeer in gevaar gebracht Noodvoorzieningen voor beeldende kunstenaars Verstekeling op de „Willem Ruys" „Oranje" te Tandjong Priok BNOP handhaaft standpunt inzake zes percent Amerikaanse symfonie orkesten behoeven regeringssubsidie De Tour de France Ruslan Abdulgani over repatriëring Ambonezen Invloed van de welvaart op volksgezondheid Scheepvaart ADVERTEERT IN DIT BLAD Bevolkingscontroleur TIMMERMAN Voetonderzoek VRIJDAG 6 JULI 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT LONDEN, (Reuter) Volgens Reuters financiële redacteur is men op het ogen blik druk bezig met het bestuderen van plannen voor de aanleg van een uitgebreid oliebuisnet voor West-Europa. De hoofd- buisleiding zou lopen van Marseille aan de Middellandse Zee via Oost-Frankrijk, Luxemburg, het Saargebied, West-Duits- land, Nederland en België naar de havens van Rotterdam en Antwerpen. De kosten voor de aanleg van dit net worden geraamd op ongeveer een miljard gulden. Het net zou worden gebouwd door de koninklijke Shell-groep in samenwer king met een aantal maatschappijen, werk zaam in Frankrijk, Duitsland, België en Nederland. De hoofdleiding zou een door snede hebben van ongeveer 75 centimeter of ongeveer de doorsnede van de grote olie- buisleidingen in de Verenigde Staten en het Midden-Oosten. Na voltooiing zou deze buisleiding een vitale rol kunnen spelen bij de voorziening in de Westeuropese be hoefte aan brandstof. Door de vestiging van grote raffinade rijen nabij Parijs, in Lotharingen, het Saar gebied, het Ruhrgebied en in andere bin nenlandse verbruikscentra, zou deze leiding van groot belang kunnen zijn voor de in dustrie in alle landen waar de leiding zal lopen. Ruwe olie uit het Midden-Oosten zou in Marseille kunnen worden gelost en dan via de buisleiding verder worden ver voerd in plaats van zoals thans haar weg te vinden naar de Ebropese atlantisclje kust. Voor olie afkomstig van de eindpunten V er gelijking der luchtmachten GETTYSBURG (A.F.P.) Generaal Twining, stafchef van de Amerikaanse luchtmacht, die een kort bezoek aan de Sovjet-Unie heeft gebracht, waar hij onder meer de te Moskou gehouden luchtvaart- schouw heeft bügewoond, heeft donderdag bii president Eisenhower verslag uitge bracht. Na zijn besprekingen met de presi dent verklaarde generaal Twining on een persconferentie onder meer: „Wat kwaliteit betreft is de Amerikaanse luchtmacht suoe- rieur aan de Sovjet-Russische. Doch het aantal Russische militaire vliegtuigen is bijna gelijk aan dat der Verenigde Staten." Hij voegde hieraan toe: „Indien de Ver enigde Staten zich niet in slaap laten sussen en voortgaan hun programma voor de ver vaardiging van militaire vliegtuigen uit te voeren, zal hun positie op het gebied der luchtmacht goed zijn." In de loop van zijn persconferentie ver klaarde generaal Twining nog dat zijn gan gen in de Soviet-Unie „nauwlettend wer den nagegaan." doch dat zijn bezoek niet temin „zeer nuttig" was geweest. De generaal zei zeer onder de indruk te zijn gekomen van de gevoelens van vriend schap jegens de Verenigde Staten, waar aan duizenden in de straten van Stalingrad uiting gaven. Twining zei op de Russische luchtvaart show het meest te zijn getroffen door de verrichtingen der zweefvliegtuigen, de oefeningen der valschermtroepen en de door vrouwelijke vliegers gehouden demon stratievluchten. Hij herhaalde, dat de Russische lucht macht „zeer goed" is en dat er niet aan behoeft te worden getwijfeld dat de Sov jet-Unie alles in het werk stelt om een grote industriële mogendheid te worden. Generaal Twining is van mening, dat de leiders der Sovjet-Russische luchtmacht op hun beurt zullen worden uitgenodigd de Verenigde Staten te bezoeken, zulks in over eenstemming met Eisenhowers politiek. Hij voegde hieraan toe, dat deze Russische be zoekers dan „onder hetzelfde scherpe toe zicht zullen komen te staan, waaraan ik in de Sovjet-Unie was onderworpen." MOSKOU (AFP). De minister van Buitenlandse Zaken van de Sovjet-Unie, Sjepilov, heeft donderdag op een receptie in Moskou ter ere van het bezoek van de secretaris-generaal der UNO, Hammars- kjöld, verklaard, dat er een brede basis bestaat voor normalisering van de betrek kingen tussen de Sovjet-Unie en de Ver enigde Staten. Hijzelf zou liever spreken van toenadering tussen de twee landen in plaats van over normalisering van de be trekkingen. Sjepilov hoopt, dat hij bij de volgende zitting van de algemene vergadering der UNO in New York gelegenheid zal hebben om besprekingen te voeren met Ameri kaanse leiders. Ten aanzien van het Midden-Oosten ver klaarde hij, dat de Sovjet-Unie verminde ring van de spanning in dat gebied van de wereld wenst. Elke maatregel van Ham- marskjöld en de UNO in die richting zal de Sovjet-Unie steunen. BERLIJN (DPA). Poolse bladen maken melding van acties van georganiseerde verzetsgroepen in Polen, waarbij op grote schaal branden worden gesticht, voorname lijk in vroegere Duitse gebieden. Deze brandstichtingen hebben een ongekende omvang bereikt. Volgens „Tribuna Ludu" werden in mei vier Poolse dorpen volledig platgebrand. 250 huizen, stallen en schuren gingen in vlammen op. Het blad „Glos Koszalinski", in het vroe-- gere oost-Pommeren, schat de schade als gevolg van brandstichting op 1,5 miljard zloty. „Zycie Warszawa" deelde een dezer da gen mede, dat in de eerste drie maanden van dit jaar 4.900 branden gewoed hebben, waarvan de meeste „door partisanen ver oorzaakt werden". Op staatsdomeinen heb ben in die tijd 1.800 branden gewoed. Binnenkort is een beslissing te verwach ten, zo is van Rijkswaterstaat vernomen, omtrent de plaats van de brug, die Goeree- Overflakkee met het vasteland zal verbin den. Verwacht mag worden dat de bouw van de brug vijf jaren in beslag zal nemen. in het oosten van de Middellandse Zee van de buisleidingen van het Midden-Oosten, betekent lossing te Marseille, in plaats van te Rotterdam of Antwerpen, een besparing van ruim de helft van de door het tank schip af te leggen weg en bij de tegen woordige vervoersprijzen van meer dan een derde van de kosten. Voor olie van de Per zische Golf zou de besparing voor de tank schepen ongeveer een kwart van de af te leggen afstand bedragen en die op de vrachtprijs ongeveer een vijfde. Bij de bestaande plannen werd de aanleg van een verlenging onder water naar Groot-Brittannië naar het voorbeeld van de Pluto uit oorlogstijd langs welke de brandstofvoorziening voor de bevrijding van Europa in 1944 en 1945 geschiedde niet in overweging genomen. Naar gelang van het aantal pompstations, zou een buis leiding van de voorgestelde doorsnede ver moedelijk tussen de 25 en 35 miljoen ton olie vervoeren, hetgeen een belangrijk deel is van het binnenlands verbruik der be trokken landen. Beginnend in Marseille, zou de leiding in noordelijke richting door Oost-Frankrijk lopen, westelijk van Lyon blijvend en Dijon oostelijk passerend. Na de grens tussen het Saargebied èn Luxemburg te zijn gepas seerd, zou zij tot in West-Duitsland, ten westen van Trier, doorlopen. Te Keulen, nabij het Ruhrgebied, zou de leiding dan in noordwestelijke richting naar Nederland gaan om vervolgens zich naar Antwerpen en Rotterdam te vertakken. Antwerpen en Rotterdam zouden ontvangende eindpunten worden. De grote raffinaderij te Pernis van de koninklijke Shell-groep zou dus via de buisleiding bevoorraad worden, in plaats van langs de lange tankschiproute. Wan neer echter op een bepaald ogenblik het westeuropese gebied behoefte mocht heb ben aan olie uit het Caraïbische gebied in- plaats van uit het Midden-Oosten, of wan neer er bij het eindpunt te Marseille een opstopping mocht ontstaan, zouden Ant werpen en Rotterdam als invoer-eindpun- ten gebruikt kunnen worden. In alle op zichten zou het nieuwe voorzieningsstelsei een veel groter soepelheid voor de west europese olievoorziening betekenen. Dr. W. Drees heeft zijn zeventigste ver jaardag donderdagavond temidden van zes duizend partijgenoten gevierd in de Hout- rusthallen te 's-Gravenhage. De begroetingsrede werd uitgesproken door de heer E. Vermeer, voorzitter van dé Partij van de Arbeid, die onder meer de hoop uitsprak dat der. Drees zal slagen in de vorming van een kabinet onder zijn lei ding. Het geschenk, dat de Partij van de Ar beid aan de jarige aanbood is een door de Wassenaarse kunstschilder Bob Bruin ge schilderd portret van dr. Drees. Talrijke huldeblijken, uit alle streken van het land afkomstig, werden voorts aangeboden. Voor de pauze verzorgde de arbeiders- muziekvereniging „Sterre der Toekomst" uit Maastricht het muzikale gedeelte van het programma. Dr. Drees ontving tijdens de bijeenkomst twee gelukstelegrammen: één van het 9000ste lid, dat zich had aangemeld bij de Haagse afdeling van de Partij van de Ar beid, en een van de Belgische Socialistische Partij. In zijn dankwoord zei dr. Drees dat hij eerst gemeend had, zich op zijn zeventigste verjaardag te moeten terugtrekken uit het politieke leven, maar dat hij gezwicht was voor de aandrang en zich bij de verkiezin gen weer kandidaat had gesteld. Daarvan wilde hij de consequenties ten volle dragen. Hij verklaarde dat hij zich bewust is van een beklemmende verantwoordelijkheid en hij deed een beroep op de partij en op het Nederlandse volk, daadwerkelijk medé te wei-ken aan een betere toekomst, waar in hij een groot vertrouwen heeft. „De Jonge Flierefluiters" onder leiding van Johan Jong zongen een felicitatielied dat Jan C. Hubert speciaal voor deze ge legenheid had gecomponeerd. Verzoek aan orkestbesturen Het bestuur van de stichting „Kunste naars herdenken 5 mei" heeft aan de or kestbesturen in Nederland verzocht op 5 mei 1957 een concertuitvoering te geven van een of meer na 1945 geschreven wer ken van Nederlandse componisten. Reeds nu zou, naar het stichtingsbestuur mede deelt, bij een der orkesten aan de uitvoe ring van deze gedachte gewerkt worden. Dit jaar was eveneens aan de orkestbe sturen gevraagd op 5 mei een concert te geven dat zou passen in een herdenking aan Nederlands bevrijding en waarbij na 1945 gecomponeerde Nederlandse muziek zou worden uitgevoerd, doch vele orkesten hadden hun programma reeds samenge steld. waardoor aan het verzoek niet kon worden voldaan. Het gerechtshof te Arnhem heeft de 53- jarige slager A. J. J. uit Deventer, die bij herhaling in kennelijke staat zijn gemoto riseerde invalidewagentje had bestuurd en daardoor het verkeer in gevaar bracht, tot twee verschillende straffen veroordeeld. Voor één geval kreeg hij veertien dagen onvoorwaardelijke gevangenisstraf en voor waardelijke ontzegging van de bevoegd heid, zijn motorrijtuig te besturen voor de tijd van twee jaar, met een proeftijd van drie jaar. Voor een ander geval kreeg hij veertien dagen voorwaardelijke gevange nisstraf met een proeftijd van drie jaar en 75 boete subsidiair vijftien dagen hech tenis. De procureur-generaal had respectieve lijk geëist een maand gevangenisstraf, waarvan veertien dagen voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar plus een jaar ontzegging van de bevoegdheid het motorrijtuig te besturen, en een gevange nisstraf van veertien dagen. Tweede rapport-H overmans De heer J. Havermans, lid van de sectie beeldende kunsten en bouwkunst van de inmiddels opgeheven Voorlopige Raad voor de Kunst, heeft een tweede rapport doen verschijnen over de noodvoorzieningen voor beeldende kunstenaars met daarin een aantal suggesties om te bevorderen dat de beeldende kunstenaar in de samenleving die plaats krijgt, die hem toekomt. Als mid delen voor de oplossing van het probleem worden aangegeven, voor de overheid: tentoonstellingen over de mogelijkheden van decoratieve aankleding van gebouwen, te bezoeken door vertegenwoordigers van openbare lichamen en van bedrijven en ar chitecten, kleine instructieve tentoonstel lingen voor brede lagen der bevolking met toelichting, goed esthetisch onderwijs op de scholen, ook de lagere, verhoging van de posten voor aankopen en opdrachten en coördinatie ten aanzien van de beste ding daarvan en instelling van prijzen voor de beeldende kunsten. De kunstenaars zouden kunnen meewer ken aan het verkrijgen van een betere plaats in de samenleving door meer een heid en gezamenlijk streven. Een goede ballotage van de kunstenaarsverenigingen met begrip voor het streekeigen, verdere uitwerking van kunst -in abonnement, dus het tegen vergoeding uitlenen van werken door kunstenaars met de mogelijkheid van uiteindelijke (ver)koop. Verder wordt ten aanzien van de middelen tot oplossing van het probleem verwezen naar de conclusie van het eerste rapport. In het overzicht over de bestaande nood voorzieningen, dat aan deze voorstellen voorafgaat, stelt de heer Havermans vast, dat de toestand voor de beeldhouwers en grafici de laatste tijd wat verbeterd is, maar dat die van de vrije schilders nog steeds achteruitgaat. Naast woorden van lof heeft de samensteller van het rapport cri- tiek op de regeling van de sociale bijstand beeldende kunstenaars en voorts bespreekt hij ondermeer enkele cultuurbelemmerende belastingen. De „Willem Ruys" van de Kon. Rotter- damsche Lloyd is van zijn 51ste reis uit Indonesië te Rotterdam aangekomen met 977 passagiers en een verstekeling. Kort na het vertrek uit Port Said kwam een 17- jarige Egyptenaar voor de dag. Hij wilde naar Nederland en beweerde dat zijn moe der een Nederlandse was. In Rotterdam is hij door de vreemdelingenpolitie op het s.s. „Mataram" gezet, dat klaar lag om uit te varen en dat de jongeman naar Port Se id zal terugbrengen. Aan boord van de „Willem Ruys" is in volle zee een 31-jarige passagiere voor een acute blindedarmontsteking geopereerd door een Engelse chirurg die van Singapore af als passagier de reis meemaakte. De „Oranje" van de Maatschappij Ne derland, welk schip als gevolg ven een in middels bijgelegde staking van het Indo nesisch personeel met Nederlandse stu denten als vervangers naar Indonesië voer, is hedenmorgen in Tandjong Priok gearri veerd. Er deden zich bij aankomst geen moeilijkheden voor. De Indonesische ha venarbeiders kwamen normaal aan boord om de gewone werkzaamheden te verrich ten, hetgeen in verband gebracht werd met Het feit, dat de leiding van de vak bond in Indonesië niet geheel akkoord is met. de staking in Nederland, daar deze buiten kennis van Djakarta werd gepro clameerd. Er werden hedenmorgen nog bespre kingen gevoerd om aan de studenten wal- passen te verstrekken, opdat zij in Djakar ta zouden kunnen gaan passagieren. De uit reiking stuitte namelijk af op het bezwaar, dat zij geen gewone zeevarenden zijn. De Bond van Nederlands Overheidsper soneel heeft in een schrijven aan B. en W. van Amsterdam er op aangedrongen in geen geval over te gaan tot een verhoging der salarissen van het gemeentepersoneel met minder dan zes percent in welke vorm ook. Dit zou, volgens het hoofdbestuur van de BNOP, een verwerping betekenen van de principiële voorstellen der organisaties en van de wensen van het overheidspérso- neel en zou tevens leidén tot een uitholling van het Georganiseerd Overleg. In het rijksoverleg op 21 juni zijn de partijen niet tot overeenstemming geko men, omdat de regering niet verder wilde gaan dan een verhoging van drie percent op dit moment en een eventueel verder gaande verhoging afhankelijk wenst te stellen van de in september te overziene loonontwikkeling in de particuliere be drijfssector. Amerikaanse symfonie-orkesten zullen het niet meer zonder regeringssubsidie kunnen doen, aldus verklaarde de presi dent van het New York's Filharmonisch Orkest, David M. Keiser. Keiser heeft een inspectietocht van zes weken gemaakt langs enkele nieuwe Euro pese concertzalen. Hij gaf als zijn mening te kennen dat „Europeanen niet kunnen begrijpen waarom Amerika, het rijkste land ter wereld, niet meer geld aan de mu ziek geeft". Het New York's Filharmonisch Orkest, zei hij, heeft in het seizoen dat in mei afliep een verlies van vijfentwintig duizend dollar geleden en het heeft nog steeds een tekort van tachtigduizend dollar van zijn concertreis naar Europa. Europa heeft na de tweede wereldoorlog veel gro te concertzalen gebouwd, waaronder de Londense Festival Hall, het Palais Chail- lot in Parijs en het Weense Staatsopera- gebouw, maar in Amerika heeft alleen De troit een nieuwe concertzaal gebouwd, al dus Keiser. Geruchten over Koreaanse oorlog MANCHESTER (Reuter). Het Britse liberale blad „Manchester Guardian" schrijft, dat geruchten de ronde doen vol gens welke nog ongepubliceerde delen van Kroesjtsjevs „destalinisatie-rede" inhou den dat Rusland de Koreaanse oorlog is be gonnen. Het blad zegt dat volgens de Zuidkoreaanse .radio ook Kim-Il-Sung, de Noordkoreaanse leider, tijdens zijn bezcek aan Oost-Duitsland onlangs een bekentenis in dezelfde geest heeft gedaan. Precies om kwart over tien zijn vanoch tend de 118 overgebleven renners van de Ronde van Frankrijk in Luik gestart voor de tweede etappe naar Rijssel over 217 km. Zoals bekend zijn twee renners, Fliffel (Zuid-Oost) en Sitek (lie de France) na de eerste etappe te laat aan de finish in Luik gekomen, zodat zij de strijd niet meer mochten voortzetten. Bij de passage in Hannut (32,5 km) lagen 6 renners, teweten Morvan, Elena, Schmitz, Malléjac, Debruyne en Pardoen, 1 min. 32 sec. voor op het peloton, dat werd aange voerd door de Zwitser Gret. De Zwitser Hollenstein heeft op het eer ste gedeelte van de tweede etappe Luik Rijssel de strijd gestaakt. Bij Jandrain (39.5 km) hadden de zes vluchtelingen drie minuten voorsprong op het peloton. DJAKARTA (ANP) De Indonesische minister van Buitenlandse Zaken Ruslan Abdulgani heeft bevestigd, dat hij tijdens (zijn verblijf in West-Duitsland de heer P. de Queljoe naar Bonn heeft ontboden om op te treden als adviseur voor aangelegen heden betreffende de thans in Nederland verblijvende Ambonezen. Minister Abdul gani weigerde commentaar te geven op persberichten uit Den Haag, volgens welke als eerste experiment binnenkort tien Am- bonese families zouden worden gerepa trieerd. Inaugurele rede prof. Majoor In de rede waarmee prof. dr. C. L. H. Majoor aan de r.k. universiteit te Nijmegen het ambt van hoogleraar aan de kliniek der interne geneeskunde aanvaardde, besprak deze hoogleraar ondermeer de invloed, die „betere tijden" hebben op galstenen, aetherosclerose, vetzucht en diabetes. Hij noemde dit ziekten van de welvaart. Hij wees ondermeer op de gunstige invloed van voedselbeperking op suikerziekte, zoals die in de eerste wereldoorlog in de centrale landen werd opgemerkt. Prof. Majoor betoogde voorts, dat men niet kan ontkomen aan de indruk, dat een nauwe relatie bestaat tussen galstenen en aetherosclerose en waarschijnlijk secundair met diabetes, en dat alle drie opdringen of terugwijken bij het komen en gaan van die levensomstandigheden welke wij aan duiden met „betere tijden". Het onderzoek van de laatste jaren heeft zich vooral ge concentreerd op het probleem van de aetherosclerose als volksplaag in de ver schillende landen, en op de oorsprong van deze slagaderziekte. In 1955 was in Amerika meer dan de helft van alle sterftegevallen aan ziekten van hart en bloedvaten te wijten. In de leeftijdsklasse onder 65 jaar waren de hart en vaatziekten twee maal zoveel de doods oorzaak dan de gevreesde kanker. Er wordt steeds gesproken over het nut van dieeten, arm aan dierlijk vet en vlees, arm aan room en aan de harde blanke vetten van onze moderne voedingsindustrie. Men zingt de lof op pure olijfolie van de Middellandse Zee en de vetten, welke zijn verborgen in gewoon volkorenbrood. Prof. Majoor wees hier op de betekenis van de eeuwenoude vasten- en onthoudingswetten, welke ons raden op gezette tijden weinig te eten en soms voor vlees vis te nemen. De spreker vroeg zich af of men niet bezig is de eeuwenoude vasten- en onthoudingswet ten opnieuw te ontdekken om de lichame lijke vitaliteit van onze oude wereld te behoeden voor de bedreiging der slagader- ziekten. Alnati, 5 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Alphacca, pass. 4 Bermuda n. New York. Argos, 5 te Rotterdam. Ampenan, 6 te Port Swettenham. Amsteliheer, 5 v. Rotterdam op proefvaart. Aagtekerk, 4 190 m. z.o. oostp. Kreta n. Genua. Ameland, 4 v. Brunsbtittel n. Curacao. Amstelstad, 4 615 m. w. Landsend n. Canada. Andijk, pass. 4 Kp. Jacksonville n. Le Havre. Atje Ray S. 4 355 m. w. Seillys n. H. Roads. Aagtedijk, pass. 4 Minikoi n. Aden. Amsteldijk, 4 te Antwerpen. Ariadne. 4 100 m. o. Kp. Degata n. Rotterdam. Adonis. 6 te Houston verw Alblasserdijk, 5 te Galveston. Alkaid, 5 te Rio de Janeiro. Amstelkade, 5 te Hamburg. Annenkerk, 5 v. Hamburg n. Antwerpen. Andijk, 13 te Le Havre verw. Angolakust, 4 v. Port Harcourt n. Lagos. Alphacca, 6 v. Vitoria te New York. Amstelpark, 5 v. Bahrein n. W.-Australië. Alioth. 5 v. Rotterdam n. Bremen. Bengalen. 5 te Rotterdam terug van proefvaart. Boissevain, 4 v. Penang n. Mauritius. Bonaire, 4 v. Paramaribo n. Plymouth. Boschfontein, 4 v. Aden n. Mombasa. Billiton, 6 te Singapore. Banda, 4 670 m. o.n.o. Aden n. Bahrein. Batoela, 5 te Surabaja. Banda, 5 75 m. z. Ras Al Hadd n. Bahrein. Batang, 5 te Londen. Bennekom, 5 v. Pto. Chicama n. Callao. Bloemfontein, 5 v. Southampton n. Antwerpen. Britsum, 5 v. Kaapstad n. Trinidad. Blommersdijk, 5 v. New York n. Antwerpen. Caltex Delft, 5 te Rotterdam. Caltex Nederland, 5 te Dakar. Cinulia, 7 te Curacao verw. Cistula, 5 te Amsterdam. Cradle of Liberty, 5 te Philadelphia. Crania, pass. 4 Madeira n. Bombay. Caltex Rotterdam, 4 150 m. n. Kreta n. Sidon. Castor KNSM, 5 te Martinique. Caltex Leiden, pass. 4 Jebelteir Rode Zee naar Bordeaux. Corilla, pass. 4 zuidp. Formosa n. Miri. Congokust, 6 te Le Havre. Delfshaven, 5 v. Narvik n. Rotterdam. Dalerdijk, 6 te Los Angeles. Daphnis, 6 te Rotterdam. Erinna, 4 v. Calcutta n. Chittagong. Eenhoorn, 5 te Saloniki. Esso Den Haag, pass. 5 Finisterre n. Sidon. Esso Rotterdam, pass. 5 Aden n. Bandarmashur. Eemdijk, 6 te Havana. Friesland KRL, 5 te Kuwait. Farmsum, 5 te Hamburg. Ganymedes, 5 te Callao. Gabonkust, pass. 4 Las Palmas n. Amsterdam. Gaasterland, pass. 6 Kaapverd. eil. n. Recife. Graveland, 6 te Amsterdam. Groote Beer, 6 te Rotterdam. Guineekust. 5 v. Dakar n. Amsterdam. Heelsum, pass. 4 Bermuda n. Houston. Houtman, 6 te Singapore. Hydra, 6 te Pempatar. I-Ioogkerk, 4 380 m. o.z.o. Ceylon n. Aden. Hector, 5 110 m. o.n.o. Malta n. Lissabon. Hera, 4 570 m. z.w. Flores Az. n Rotterdam. Hilversum, 4 v. Mena A1 Ahmadi n. Little Aden. Hestia, 5 v. Cd. Trujillo n. Port Au Prince. Iberia, 4 v. Vigo n. Rotterdam. Isis, 5 te Barranquilla. Ivoorkust, 4 v. Amsterdam n. Bordeaux. Indrapoera. 6 te Southampton. Jagersfontein, 4 v. Las Palmas n. Kaapsla' Java, 5 v. Barcelona n. Amsterdam. Jupiter, 5 50 m. z.w. Ouessant n Vigo. Jason, 6 v. Paramaribo n. Amsterdam. Kalinga, 5 v. Oslo n. Fao. Kopionella, 6 te Avonmouth verw. Koratia, pass. 5 Suezkanaal n. Bahrein. Korenia, pass. 5 Aden n. Philadelphia. Kota Inten, pass. 5 Azoren n. Houston. Kylix, 5 te Abadan. Kalydon, 5 te Curagao. Kota Agoeng, 4 100 m. o. Ceylon n. Belawan. Khasiella, 4 840 m. w.z.w. Ouessant n. R'dam. Katelysia, 5 v. Fao n. Balikpapan. Kara, 6 te Brisbane verw. Lekkerkerk, pass. 5 Malta n. Port Said. Larenberg, pass. 4 Burlings n. Huelva. saurenskerk, 6 te Bahrein. Maas, 5 te Beyrouth. Maasland; pass. 4 St. Paulsrack n. Montevideo. Minjak, 5 te Balikpapan. Marpessa, 4 v. St. Vincent n. Curasao. Mentor, 5 te Barbados. Merwede, 4 v. Abonnema n. Lagos. Muiderkerk, 5 v. Port Sudan n. Aden. Macoma, pass. 5 Colombo n. Abadan. Moordrecht, 4 130 m. z.w. Azoren n. Rotterdam. I Maasdam, 4 860 m. w. Landsend n. South.ton. Malvina, 5 300 m. z.o. Formosa n. Balikpapan. Meliskerk, 5 75 m. n.o. Singapore n. Manilla. Madoera, 4 540 m. w.n.w. Socnda n. Tjilatjap. Maureen, 4 100 m z.z.w. Azoren n. Durban. Meerkerk, verw. pass. 5 Str. Messina n. Pt. Said. Molenkerk. 5 v. Rotterdam n. Bremen. Mataram, 5 v. Rotterdam n. Priok. Nigerstroom, pass. 5 Ouessant n. Amsterdam. Nieuw Amsterdam, 6 te Southampton. .Vestor, 6 te Maracaibo. Oranje, 5 v. Singapore n. Priok. Ouwerkerk, 5 te Rotterdam. Ondina, 4 300 m. z.w. Landsend n. Curacao. Overijsel, pass. 4 Daedalusrif R. Zee n. Djibouti. Osiris, 6 te Port of Spain. Prins Johan Willem Friso. 4 te Rotterdam. Polydorus, 5 te Semarang. Prins Willem 4, 500 m. w. Valentia n. Montreal. Prins Frederik Hendrik, 6 te Glasgow. Prins Willem 2. 5 te Sarnia. Prins Willem George Frederik, 4 v. Montreal n. Le Havre. Polyphemus, 6 te Alexandrië. Radja, 5 nog te Rastanura. Roblah, pass. 5 Gibraltar n. New York. Rijnkerk, 5 v. Yokohama n. Shanghai. Roepat, 4 rede Belawan Rempang, 5 v. Aden n. Suez. Ridderkerk, 6 te Amsterdam. Stad Alkmaar, 5 te Amsterdam. Stad Maassluis, 5 v. Amsterdam n. Narvik. Schie, 5 v. Ceuta n. Antwerpen. Schouten, 5 v. Singapore n. Hongkong. Sibajak. 5 720 m. w. CVocos eil. n. Fremantle. Soestdijk, 4 340 m.-o.z.o. Kp. Race n. Antwerpen. Straat Bali, 5 v. East-London n. Durban. Sarangan, pass. 4 Port Sudan n. Singapore. Schelpwijk, 4 290 m. n.n.w. Perim n. Mena Al Ahmadi. Sheratan. pass. 4 Lissabon n. Liverpool. Stad Dordrecht, pass. 4 Kp. Vincent n. R'dam. Stad Alkmaar, 5 te Amsterdam v. Antwerpen. Sarpedon, 4 60 m. o. San Salvador Bahamas n. New York. Singkep,4 360 m. w. Soenda, 6 te Tj. Priok verw. Slamat, 4 240 m. z.o. Minikoy n. Aden. Stanv. Benakat, 4 v. Sung.gerong n. Pulusebarok. Stanvac Djirak, 4 v. Singapore n. Sungeigerong. Stanvac Selo, 4 v. Palembang n. Tj. Uban. Stentor. 4 580 m. z.w. Ouessant n. Amsterdam. Slot.erdijk, 5 te Rotterdam. Straat Soenda, 6 te Hongkong. Straat Banka, 6 v. Brisbane n. Makassar. Senegalkust, 5 v. Monrovia n. Abidjan. Tamo, 5 te Rotterdam, verm. 6 v. R'dam naar Rio de Janeiro. Tawali, pass. 5 Ouessant n. Marseille. Tomocyclus, 5 te Curagao. Talisse, 4 120 m. o.z.o, Guardafui n. Belawan. Tiba, verm. 5 v. Santos n. Antwerpen. Tibia, 4 250 m. z.z.o. Christmas eil. n. Singapore. Tankhaven 3, 5 te Sungeigerong. Tero, 4 560 m. n. Fayal n. Corpus Christi Teucer, 5 v. Belawan n. Djibouti. Waterland, 4 v. St. Vincent n. Buenos Aires. Wieldrecht, 5 te Rotterdam. Willem Ruys, 5 te Rotterdam. Wonosari, 4 v. San Francisco n. Portland (Oreg.) Waal, 5 v. Malta n. Piraeus. Westertoren, 5 v. Singapore n. Rotterdam. Wónosobo, 4 v. Bombay n. Belawan. Willemstad, 5 v. Amsterdam n Pto. Limon. Westland, 6 te Ilheos. Zeeland KRL, 6 te Suez. KLEINE VAART Argos. 5 te Rotterdam n. Malaga. Arctic, 5 v. Londen te Rotterdam. Arnoudspolder, 5 v. Antwerpen te Rotterdam. Aeneas, 5 v. Amsterdam te Rotterdam. Audacia, verm. 5 v. Granville n. Guernsey. Atlantis, 7 v. Cardiff te Rouen verw. Ameland, pass. 5 Vlissingen n. Antwerpen. Bab T, pass. 2 Kiel n. Ostrarid. Bloemgracht, pass. 5 Vlissingen n. Helsinki. Barenasz. 5 v. Dordt te Gent. Bill S, verm. 5 v. Garston n. Cardiff. Concepcion, 4 400 m. n.o. St. Paulsrock n. Pto. Alegre. Capri, pass. 5 Vlissingen n. Dublin. Claes Compaen, 5 v. Ipswich te Nantes verw. Draco, 5 v. Malta te Amsterdam verw. Daniël. 5 te Goole v. Antwerpen. Diana V. 5 v. Poole te Rotterdam. Domburgh, 5 v. Londen te Rotterdam. Duiveland. 5 v. Rotterdam te Dover. Ella, 5 te Gothenburg v. Antwerpen. Erkalin, 6 te Aalborg verw. v. Antwerpen. Elsenburgh, 5 v. Casablanca te Londen. Flevo, 5 te Rotterdam n. Genua. Flevoland, 5 v. Kingslynn te Rotterdam. Gaasterland, 5 v. Goole te Zeebrugge. Hathor, 5 te Hamburg n. Rotterdam. Herman Buisman, 5 v. Amsterdam te Rotterdam. Hoogland, 5 v. Rotterdam te Grangemouth. Inspecteur Mellema, 3 v. Abo te Dundee. Isis, 5 v. Antwerpen n. Gent. Ina L, pass. 5 Vlissingen n. Antwerpen. Jaba, 5 v. Fawey te Amsterdam verw. Jokurma, 5 v. Rotterdam te Gent. Jonan, 5 te Amsterdam v. Ahus. Joost, 3 v. Docksta te Delfzijl. Janny, 5 v. Londen te Rotterdam. Kaap Falga, 4 v. Rundvik te Amsterdam. Kaap St. Vincent, 3 v. Skutskaer te Rotterdam. Lijnbaan, 5 v. Amsterdam te Rotterdam. Leliegracht, 5 te Rotterdam v. Amsterdam. Larix, 3 v. Hernosand n. Zaandam. Leliegracht, 5 te Roterdam v. Amsterdam. Midas, 5 te Amsterdam n. Hamburg. Mercurius H, 5 v. Sunderland te Rotterdam. Menkar N, 5 v. Casablanca te Mogador. Marcella, verm. 5 v. Glasgow n. Faroer. Marjan, 5 v. Norrkoping te Ostertelje. Monica, 5 v. Workington te Dublin. Mynelis, 5 v. Avonmouth te Whitehaven. Muson, 5 v. Stockholm n. Ronnskar, Mintaka N, 5 v. Fedala te Pt. Lyautey. Nieuwland, 5 v. Grangemouth te Rotterdam. Noordstad, 5 v. Antwerpen te Rotterdam. Nassauhaven, 5 v. Kopenhagen te Mariestadt. Nautic, verm. 5 v. Rotterdam n. Gdynia. Nieuwehaven, 5 v. Malmö te Lidkopeing. Noorderlicht. 6 te Sharpness verw. v. Hamina. Nero, 4 v. Gibraltar n. Ceuta. Oosterburgh, pass. 5 Vlissingen n. Antwerpen. Prinsengracht, pass. 3 Vlissingen n. Abo. Paloma. pass. 5 Holtenau n. Flensburg. Pavo, 4 v. Goteborg te Otterbacken. Ponza, 2 v. Wifsta te Hernosand. Sambre, pass. 5 Vlissingen n. Antwerpen. Santa Lucia, 5 te Gent v. Rotterdam. Spaarnestroom, 5 v. Fowey te Amsterdam. Statenlaan, pass. 5 Vlissingen n. Gent. Ton S. 5 v. Rotterdam te Swansea verw. Trito, 5 v. Amsterdam te Rotterdam. Tilly, 4 v. Domsio te Hernosand. Tarzan. 5 v. Rotterdam n. Halmstad. Vecnenburgh, 5 v. Middlesbro te R'dam verw. Will. Barendsz, 5 v. Immingham te R'dam verw. Walenburgh, pass. 5 Ouessant n. Casablanca. Westerdok, 5 v. Londen te Amsterdam verw. Westkust, 5 v. Rauma te Grangemouth. SLEEPBEDRIJF Cycloop, 3 150 m. w.n.w. Finisterre n. St. Nazaire. Noordholland, 3 360 m. w. Fayal n. New Orleans. Oostzee, 5 te Rotterdam verw. Wftte Zee, 4 120 m. z.z.o. Kreta n. Rotterdam. Zeeland. 4 400 m. o.n.o. Okinawa n Colon. Zwarte Zee, 4 35 m. z.o. Catania n. Triëst. TE KOOP: binnenkort Leeg te aanvaarden aan de Westerhoutstraat te Haarlem, bev. 9 kamers, serre, keuken, 3 w.c.'s, etc. Vraagprijs f 35.000, vest. ver- gunn. vereist. Inl. A. J. J. Burdorf, Makelaar, Dreef 18 Haarlem. GEMEENTE HAARLEM Ter secretarie, afdeling be volking, wordt gevraagd een Lee"frijd tusséh 30 èn 4Ö jaar'. Het bezit van het diploma m.u.l.o. is gewenst; enige ad ministratieve ervaring strekt tot aanbeveling. Benoeming voorlopig op arbeidsovereen komst op een salaris van f 240 tot f 378.50 per maand. Event, kindertoelage over eenkomstig rijksregeling. Verplichte spaarkorting voor pensioen. Sollicitaties met uitvoerige inlichtingen om trent opleiding, vroegere en huidige werkkring, alsmede opgave van referenties, in zenden aan de burgemeester van Haarlem binnen 8 dagen na plaatsing van deze adver tentie. Op de omslag ver melden: Sollicitatie A/29/1. Persoonlijk bezoek uitslui tend na oproeping. Gevraagd flinke halfwas fors gebouwd. Hoog loon, bij goede prestatie, prima vooruitzichten. Aanmelden na 8 uur Dekker, Reitzstr. 72, Haarlem. Voor licht en eenvoudig in- pakwerk in prettige omge ving kunnen nog enige gepl. worden. Beginloon met premie f 30 tot f 35 per week stijgend tot f 40 per week. Aanm. RIDS, Gaelstr. 2 A, Haarlem. door de Voet- en Schoendeskundige van de bij KRUISWEG 50 - HAARLEM - TEL. 13687 NA DAREN THANS WEER LEVERBAAR Handgeknoopte Brits-Indische tapijten, uitsluitend in effen kleuren: ivoor, zandbeige, reseda en goudgeel. Uitzonderlijk voordelige prijs, per vierkante meter 9 In de maten 70 x 140 cm 39.50 95 x 170 cm f 79.50 140 x 200 cm ƒ110. 200- x 300 cm 240— 225 x 325 cm 290— Complete Woninginrichting BARTELJORISSTRAAT 13/17 HAARLEM TEL. 13915 Gaarne zenden wij u deze tapijten op zicht Het geeft U de gelegenheid een onzer aparte CHIQUE MODELLEN REGENJAS te dragen. De tijd van saaie regenkleding is voorbij. GROOTSTE KOLLEKTIE VAN NEDERLAND!! U kunt niet zonder ook niet in Uw vakantie. GROTE HOUTSTRAAT 167 TELEFOON 16062

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 3