Burgemeester van Den Haag zal ontslag vragen OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Kikvorsman probeerde koffie naar Duitsland te smokkelen II u Hij zal maandag in de gemeenteraad zijn beslissing motiveren r\yjRK\yoe/mmm Het woord is aan Koffie in melkbussen onder water vervoerd HET WEER: Vrij warm maar bewolkt Tweede Kamer verwierp P.v.d.A.-moties Israel vraagt opnieuw om wapens „Noordholland" snelt Noor te hulp Oostduitse jeugd verzet zich tegen communisme Westduitse wet op de dienstplicht aanvaard Stakingen in Noorwegen „Pravda" ziet geen reden tot meer partijen Complot in Nepal Vier meter hoge stuwdam versperde hem de weg Eervol ontslag aan minister Beel Groot-Brittannië draagt bases op Ceylon over Geen spoor van ontvoerde Peter Wienberger 70e JAARGANG No 306 ZATERDAG 7 JULI 1956 301e JAARGANG No 151 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Wnd. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p.p. ƒ7,- Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman De burgemeester van 's-Gravenhage, mr. Schokking, heeft gisteren, na afloop van de behandeling van de nota-Beel in de Tweede Kamer, aan de minister van Binnenlandse Zaken en aan de Commissaris der Koningin in de provincie Zuid- Holland medegedeeld, dat hij voornemens is aan de Koningin te verzoeken hem op korte termijn ontslag te verlenen. De burgemeester wenste aan deze mede deling geen commentaar te verbinden. Hij verklaarde van oordeel te zijn dat de gemeenteraad van 's-Gravenhage, die maandagmiddag bijeenkomt, de eerste instantie is aan welke de motieven die tot zijn besluit hebben geleid, behoren te worden bekend gemaakt. In de Tweede Kamer was gisteren met 28 tegen 47 stemmen een motie verworpen van de heer S c h e p s (P. v. d. A.), waar in de regering werd uitgenodigd haar standpunt in de zaak-Schokking in nadere overweging te nemen. Het standpunt van de regering luidt, dat voor enigerlei stap ter bevordering van een aftreden van de Haagse burgemeester geen aanleiding be staat. Alleen de P. v. d. A. en de Commu nisten stemden vóór de motie. Bij deze partijen sloten de Anti-Revolutionairen zich aan toen er werd gestemd over een motie van m r. Burger (P. v. d. A.) om meer waarborgen te scheppen, dat bij be noemingen de regering over volledige ge- gegevens over de kandidaten beschikt (in welk geval mr. Schokking misschien niet tot burgemeester van Den Haag zou zijn benoemd). Deze motie werd met 33 tegen 41 stemmen verworpen, maar langs een omweg had de A.R. eigenlijk nog voor de motie-Scheps gestemd. Daarom moet het Kamerdebat voor burgemeester Schokking toch wel onbevredigend zijn geweest, om dat alleen de C.H.U. en de K.V.P. achter hem hebben gestaan. De fractie van de V.V.D. had tegen beide moties gestemd, al was dit, na het door de heer Ritmeester de vorige dag gevoerde betoog, wel enigszins een verrassing. Prof. Oud (V.V.D.) vond, dat men de minister moeilijk verantwoordelijk kon stellen voor iets wat hij niet kon weten. Verder achtte hij de motie-Burger over bodig, aangezien het immers voor de hand ligt, dat Commissarissen der Koningin de minister behoorlijk hebben in te lichten. Minister Beel verklaarde trouwens, dat bij herhaling die functionarissen te horen hebben gekregen, dat hun benoe- mingsadviezen zo volledig mogelijk moeten zijn. Er zijn in het Kamerdebat heel wat voor burgemeester Schokking pijnlijke opmer kingen gemaakt. De wijze echter waarop thans minister Beel achter hem bleek te staan, moet voor hem balsem op de wonde zijn geweest. De minister bracht in herinnering, dat destijds allereerst de bijzondere rechts pleging geen aanleiding tot optreden tegen mr. Schokking heeft gezien. Eenzelfde standpunt nam de zuiveringscommissie Rotterdam in. Vervolgens heeft mr. Kesper de zaak van Hazerswoude als afgedaan be schouwd. En tenslotte hebben in 1956 zowel de officier van Justitie, de procureur-gene raal van Den Haag en ook de Hoge Raad ten gunste van mr. Schokking beslist. Sprekende over de menselijke zijde van de zaak zei minister Beel overtuigd te zijn. dat een man als mr. Schokking zich meer malen zal hebben afgevraagd of hij in 1942 wellicht anders had moeten handelen. Hoe zeer hij innerlijk de verantwoording voor zijn houding had aanvaard, toonde hij door in 1952 tot hen, die toen dreigden met publiceren, te zeggen, dat zij hun gang maar moesten gaan. Goed vaderlander „Hier is een goed vaderlander in het ge ding. Laat niemand hieraan twijfelen," riep minister Beel uit. Hij erkende dat ADVERTENTIE BARTELJORISSTR. HAARLEM - TEL 13439 FERD. B0LSTR. 48 A DAM - TEL 717162 SUèDE JASJES in KLEUREN 98.50 ongelukkigerwijze indertijd de zuiverings procedure niet op de juiste wiize tot een definitief einde was gebracht, maar er mocht en kon thans van een nieuw zuive- ringsonderzoek geen sprake zijn. Vele jaren bleven klachten uit, tot men tenslotte, omdat men tegen het beleid van mr. Schokking was, in 1956 tot publikatie overging. Over deze gang van zaken brak minister Beel in de scherpste bewoordin gen de staf. Hij zei dat men met opzet hem, de verantwoordelijke minister in deze aan gelegenheid, was voorbijgegaan. De regering bleef bij haar eindoordeel, dat mr. Schokking in zijn ambt gehand haafd behoort te worden. dachte was hem „een gruwel." Wat er in 1942 te Hazerswoude gebeurd was, kon een afschuwelijk misdrijf zijn. De gehele zaak had minister Van Oven van het begin van zijn ministerschap af als een nachtmerrie vervolgd. Over de vraag of hij, op grond van de klacht van mejuffrouw Pino, tot een strafvervolging moest bevelen, had hij vijf dagen lang een innerlijke strijd gevoerd. Tenslotte had hij besloten hiertoe niet over te gaan. Hij was namelijk tot de overtui ging gekomen, dat het in 1942 waarschu wen van de S.D. door mr. Schokking op een ter dege begrijpelijke angstpsychose had berust en dat er niet een misdaad was be gaan. Thans nog mr. Schokking tot aftre den dwingen zou in de ogen van de minister van Justitie evenzeer een onrecht zijn als het instellen van strafvervolging. Dit alles kon de heer Sc h e p s niet be vredigen. Hij meende dat minister Beel een verdediging had gevoerd, die van veel „wijsheid achteraf" getuigde. Zijn fractie genoot m r. Burger onderstreepte hierna nog, dat er een hemelsbreed verschil be staat tussen het ontbreken van gronden om tot strafvervolging over te gaan en ander zijds om iemand, die weliswaar niet ver volgd moet worden, tot een hoge post te benoemen. Na de reeds vermelde stemming over de moties namen vele afgevaardigden harte lijk afscheid van minister Beel, wiens ministerschap heden een eind heeft ge- LONDEN (United Press) Eliahu Elath, de Iraelische ambassadeur te Lon den, heeft gisteren tijdens een persconfe rentie verklaard dat de Arabische staten dank zij de wapenleveranties van het Sov jetblok een aanzienlijke grotere bewape ning hebben verkregen dan Israel en dat dus het machtsevenwicht in het Midden- Oosten is verbroken. Elath drong er bij de westelijke landen op aan, Israel wapens te leveren, om te voorkomen dat de Arabische landen een oorlog beginnen. De ambassa deur hekelde de toespraak van minister Lloyd in het Lagerhuis, waarin de minister onder meer zeide, dat de huidige wapen balans in het Midden-Oosten ten gunste van Israel doorslaat. Volgens welingelichte bronnen in Tel Aviv zijn 75 percent van de Egyptische troepen op het ogenblik, zowel in het ge bied van de Sinai als in dat van Gaza, langs de Israëlische grens samengetrokken. Eveneens zouden 80 percent van de Syri sche troepen langs de Jordaanse grens ge legerd zijn. Een Israëlische militaire woordvoerder verklaarde, dat er geen enkele belangrijke beweging langs de Jor daanse grens waargenomen was. De af gelopen nacht is rustig geweest. Luisteraars naar de Arabische radio-uitzendingen heb ben geconstateerd, dat, zo de Arabische radio de zenuwoorlog al voortzet door te spreken van Israëlische troepenconcentra ties, de scherpe toon in ieder geval wat verzacht is. Er is in deze uitzendingen niet meer sprake van een te verwachten aanval van Israel. Ook de minister van Justitie, nomen. De mondelinge verdediging van de mr. Van Oven, voerde nog het woord. Hij zei niet geneigd te zijn ten opzichte van degenen die in de bezettingstijd gezondigd hebben te vergeten en te vergeven. De ge- voorstellen tot Grondwetsherziening op 11 juli zal door de minister van Binnenlandse Zaken ad interim, mr. Van Oven, ge schieden. Op de Atlantische Oceaan Op de Atlantische Oceaan is de IJmui- dense sleepboot „Noordholland", het vlag- gcschip van bureau Wijsmuller N.V., de bijna tienduizend ton metende Noorse tan ker „Koll" te hulp gesneld, die woensdag in moeilijkheden raakte toen het dek scheurde en de huid een gat kreeg. Kapi tein van de Burg uit iJmuiden, die met de sleper op ongeveer vijfhonderd mijl afstand van de Noor was, heeft de „Noordholland" onmiddellijk koers laten zetten naar de plaats van de noodmelding, twaalfhonderd mijl ten zuidwesten van de Azoren. De „Noordholland", die op de terugreis was van St. Nazaire in Frankrijk naar New Orleans in de Verenigde Staten om drie lichters te halen, heeft volle kracht naar de „Koll" kunnen varen. De gehavende tanker werd vrijdagavond bereikt, waarop de kapitein van de Noor besloot om de as sistentie van de „Noordholland" te aan vaarden en voorlopig onder convooiëring van de sleepboot naar het vasteland van Europa koers te zetten. Indien het weer slechter wordt zal de „Noordholland" vast maken en het schip verder slepen. De „Koll" was onderweg van Marakaibo naar Rotterdam. BERLIJN (United Press). De oost duitse communistische jeugd-organisatie heeft verklaard, dat de jongens en meisjes in Oost-Duitsland tegen het communisme gekant zijn. Werner Felfe, secretaris van de centrale raad van de organisatie, zei in een rapport, dat de jongelui „flirten met de vijand en er reactionaire meningen op nahouden". Hij zeide voorts, dat het werk van zijn organisatie, „Vrije Duitse Jeugd", in het bijzonder op spholen en colleges geen vrucht had afgeworpen. „Uit de ruzies op scholen en universi teiten in de afgelopen weken is gebleken, dat de „Vrije Duitse Jeugd" er niet in is geslaagd om de ideologische en organi serende macht te worden", aldus Felfe in het jeugdblad „Junge Welt". Hij ging hier niet verder op in, maar volgens berichten uit Oost-Duitsland wor den communistische leiders op studenten bijeenkomsten door de studenten uitge jouwd. „De jongelui houden zich nog steeds van ons opbouwend werk afzijdig", aldus klaagde Felfe, „zij houden er onjuiste me ningen op na en flirten met de vijanden van ons volk". Nogal verbaasd liet hij hierop volgen, dat deze situatie aanhoudt ofschoon de jeugd-organisaties duizenden bijeenkom sten, forums en lezingen hadden gehouden „om de juistheid van onze politiek uit te leggen". Hij zei, dat niet alleen op de scholen maar ook op de boerderijen en op de fa brieken de jeugd niet tot het communisme is overgehaald. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ F. P. A. A 11 e n Voor wie geen eigen smaak heeft, is de mode uitgevonden. Met de gekruiste armen ineengehaakt, zongen Britten en Russen in Londen tezamen het traditionele Engelse afscheidslied „Auld Lang Syne", nadat een Russisch militair koor aldaar een serie concerten beëindigd had. De Lord Mayor van Londen, Sir Cuthbert Ackroyd (met ambtsketen), zong uit volle borst mee. BONN (Reuter/U.P.) De Westduitse Bondsdag (Tweede Kamer) heeft zaterdag morgen de wet op de dienstplicht aangeno men met 270 stemmen vóór, 166 tegen en twintig onthoudingen. Volgens dit wets voorstel zal de dienstplicht dienen om een Westduits leger van vijfhonderdduizend man in NAVO-verband op te bouwen. Men verwacht dat de Eerste Kamer het wets voorstel op 20 juli zal behandelen. In een pleidooi tot aanvaarding van hel wetsontwerp heeft Bondskanselier Ade nauer verklaard, dat de Russen „Europa snel aan het omsingelen zijn" via het Mid den-Oosten en het gebied rond de Middel landse Zee. Dit doen de Russen „terwijl zij een politiek van glimlachjes in het Westen voeren". De socialist Fritz Erler zijn partij vertegenwoordigt in hoofdzaak het verzet tegen het regeringsontwerp heeft ge zegd, dat opneming van een Westduits leger in NAVO-verb.and en invoeging van een Oostduitse weermacht in de verdrags organisatie van Warschau een bevestiging van de verdeling van Duitsland zou beteke nen. „Deze wet zal niet stand houden", ver klaarde hij. Waarnemers maken uit deze woorden op dat de sociaaldemocraten de wet zullen herroepen, indien zij de komen de algemene verkiezingen zouden winnen. Twaalf miljoen Westduitsers tussen acht tien en vijfenveertig jaar zullen in militaire dienst moeten treden. Jongemannen die al hun broers en zusters verloren hebben, het zij door oorlogshandelingen, hetzij door nazivervolgmg, zuilen niet opgeroepen worden. De secretaris der Oostduitse communisti sche partij, Walter Ulbricht, heeft tijdens een rede in Rostock de Westduitse jeugd opgeroepen, naar Oost-Duitsland te vluch ten indien zij zich door de dienstplicht be dreigd voelt. OSLO (N.T.B.) Vrijdagavond zijn vierentwintigduizend bouwvakarbeiders in Noorwegen in staking gegaan. Zaterdag zou hun voorbeeld worden gevolgd door zes tienduizend arbeiders in de papierindustrie en zevenhonderd houtvlotters. De duur van de staking in de papierindustrie wordt op twee maanden geschat. Volgens de Noorse wet mag de nationale bemiddelaar zich de eerste vier weken niet met een staking be moeien. MOSKOU (Reuter) Het Russische partijblad „Pravda" heeft ontkend dat er in Rusland behoefte zou bestaan aan meer politieke partijen. „Er zijn in het buiten land mensen die er belang bij hebben om kunstmatig in het leven geroepen niet- communistische partijen in de Sovjet-Unie te zien ontstaan", aldus „Pravda", „maar het Sovjet-volk kan zulke partijen niet ge bruiken". „Het meerpartijenstelsel vormt het ken merk van een maatschappij van verschil lende klassen die uiteenlopende belangen hebben,, terwijl in de Sovjet-Unie, dankzij de overwinning van het socialisme, een nieuwe, homogene gemeenschap is ont staan", zo zegt het blad, en vervolgt: „Het Russische volk legt zijn sociale orde aan niemand op, maar het is ook niet van plan om buitenlandse systemen te aanvaarden. Dit betekent echter niet, dat in andere lan den, waar het socialisme op komst is, on der bijzondere historische omstandigheden, geen andere arbeiderspartijen aan de re gering kunnen deelnemen, mits de revolu tionaire marxistische partij van de leiding verzekerd is". Na de communistische partij geken schetst te hebben als de „grote bezieler- van het Sovjet-volk" verklaart „Pravda", dat „de strijd tegen de persoonsverheer lijking geen teken is van zwakheid, maar- van de enorme kracht van de partij". „De opheffing van de gevolgen der per soonsverheerlijking zal een voortgezette versteviging van de partij verzekeren en gunstig zijn voor het behalen van nieuwe overwinningen voor de Russische commu nistische partij en voor het communisme in zijn geheel". KATHMANDU, NEPAL (United Press) - Het Nepalese blad „Samaj" heeft onthuld, dat een complot is ontdekt, dat beoogde koning en kabinet omver te werpen. Bui tenlandse „socialisten" worden ervan be schuldigd met geld en wapens een groep opstandelingen te hebben gesteund. De sa menzweerders hadden een socialistische staat in Nepal willen vestigen. Regeringsfunctionarissen bevestigden het bericht en verklaarden dat elf personen zijn gearresteerd. Op de arrestanten heeft men zeer bezwarende documenten ge vonden. De douane-recherche te Enschedé heeft proces-verbaal opgemaakt tegen een drietal personen, die getracht hebben een hoeveelheid koffie over de Nederlands-Duitse grens te smokkelen. Deze drie personen, de 32-jarige S„ een zakenman uit Zaandam, de 31-jarige vertegenwoordiger E. uit Alkmaar en de 30-jarige werkloze V. uit Zaandam hebben een nieuwe methode willen toepassen, namelijk die van de kik vorsman. De pogingen, waarbij V. als kikvorsman fungeerde, zijn echter mislukt door het feit dat in de Vecht bij Coevorden een stuwdam is gebouwd en omdat in het kanaal Alm°lo-Nordhorn sluizen waren. De Buurserbeek leverde ook moeilijk heden op door de watermolen. Tenslotte zouden zij het proberen via de Berkel. Bij het ophalen van de koffie, die bij de Buurserbeek was verborgen, werden zij echter gearresteerd. Het was allemaal begonnen omdat V. in geldnood zat. Hij meende daarin verbete ring te kunnen brengen door te gaan smokkelen. Samen met E. bedacht hij een plannetje. V. kon bijzonder goed zwemmen ^n als zij nu eens een duikerpak kochten zoals de kikvorsmannen gebruik ten dan zouden zij de koffie onder water naar Duitsland kunnen brengen. E. had daar relaties en dan was de zaak voor elkaar. Op een tentoonstelling van sportartike len bestelden zij een duikerspak, waarmee zij proeven namen in het Noordh. ilandse Kanaal. Alles verliep naar wens. Voor de aan koop van de koffie namen zij de Zaan- damse zakenman S. in de arm. Tegen het uitdrukkelijk advies van diens vrouw sloeg het drietal 200 kg koffie in. De helft werd verborgen, totdat men wat over de grens had gebracht. De heren kochten wat kaarten van het grensgebied en zagen dat bij Coevorden een blauw lijntje liep: dat was een rivier en daar zouden zij het proberen. S. en E. zetten V. nabij de grens af met koffie ter wijl zij zichzelf naar het plaatsje Lahr in Duitsland begaven, waar V. zich weer bij hen zou voegen. V. kwam echter niet. Na dat hij de koffie eerst in een gummizeil had verpakt, had hij zich te water begeven. Met krachtige slagen, geholpen door zijn grote zwemvliezen, ging het door het water naar de Duitse grens tot V. voor een vier meter hoge stuwdam kwam. Daarop had hij niet gerekend. Teneinde raad begaf hij zich naar de kant, verborg de koffie en viel van vermoeidheid in slaap, waaruit hij door een vriendelijke politieman werd ge wekt. Zijn verhaaltje over „vissen" en „wachten op een paar vrienden" werd ge slikt en hij kwam weer vrij. Zwevende melkbussen Men ging in het autootje, dat het drietal voor deze gelegenheid had gehuurd, terug naar Noordholland, onderweg en passant een paar melkbussen meenemend, die men wel eens nodig kon hebben. Weer werden de kaarten bestudeerd en nu viel de keuze op het kanaal Almelo-Nordhorn. Twee moeilijkheden deden zich voor: de melk- Bij Koninklijk Besluit van 6 juli is met ingang van 7 juli 1956 aan prof. dr. L. J. M. Beel als vice-minister-president en mi nister van Binnenlandse Zaken op de meest eervolle wijze ontslag verleend onder dank betuiging voor de vele en gewichtige dien sten door hem aan de Koningin en het land bewezen. Prof. mr. J. C. van Oven is belast met het beheer van het ministerie van Binnen landse Zaken ad interim. Voorts is minister ir. C. Staf belast met het beheer van het departement van Overzeese Rijksdelen ter tijdelijke vervanging van minister prof. dr. W. J. A. Kernkamp. (Aan prof. Beel is op zijn verzoek ontslag verleend, omdat hij deel zal uitmaken van het raadgevend driemanschap dat tevens een onderzoek zal instellen naar aanleiding van buitenlandse publicaties over het Koninklijk Huis.) bussen met de koffie bleven drijven en er waren sluizen in het kanaal. Opnieuw naar Noordholland en opnieuw bogen de drie mannen zich over de land kaarten. De keus viel toen op de Buurser beek. Onderwijl waren weer wat melkbus sen gestolen en daar men de bussen zwaar der wilde maken, werden uitgebreide proe ven genomen in het Noordhollands kanaal. Tenslotte werden stukken spoorstaaf ge nomen, die door een smid onder de bussen werden bevestigd, zodat het geheel zou blijven zweven onder water. Met de koffie en de bussen ging het naar de Buurserbeek. Het bleek weer niet te gaan. De negen melkbussen met koffie werden verborgen onder wat struiken in de nabijheid van de beek. Het verhaal wordt eentonig: weer bestu dering van de kaarten en nu koos men de Berkel nabij Rekken. Zondag jongstleden ging men naar Buurse om de daar verbor gen koffie op te halen. De eigenaar van de grond waar de busse'n stonden, had onder tussen die bussen gezien en meteen maai de douane gewaarschuwd. Het tweetal (een hunner was zondag verhinderd) werd ge arresteerd. De drie mannen hebben bekend, waarna zij op vrije voeten zijn gesteld. LONDEN, (United Press) Groot-Brit tannië heeft toegestemd in de overdracht der strategische lucht- en vlootbases op Ceylon, aldus is in Londen officieel mede gedeeld. De regering van Ceylon, aan wie de bases overgedragen worden, heeft zich bereid verklaard, Groot-Brittannië „zekere faciliteiten op Ceylon te verlenen. De premiers van de landen van 't Britse gemenebest hebben aan het eind van hun tiendaags overleg in Londen een gemeen schappelijk communiqué uitgegeven. Hier in wordt onder andere de vredige oplossing van de problemen inzake Formosa „abso luut noodzakelijk" genoemd, wil men het gevaar voor een uitbarsting in het Verre Oosten uit de weg ruimen. Dit was overigens vrijwel de enige con crete passage in het communiqué. Het over leg der premiers is doorgaans meer infor matief dan gericht op concrete overeen komsten. Het communiqué van thans vormt daarop geen uitzondering. Omtrent de wereldpolitiek merkt het communiqué op, dat „een voortschrijdende verbetering" in de betrekkingen tussen de Sovjet-Unie en andere grote mogendheden de vrees voor oorlog zou helpen wegnemen. WESTBURY (United Press) Van de verdwenen New Yorkse baby is nog geen spoor gevonden. Een blanco chèque heeft de familie Weinberger de ontvoerder, ont voerster of ontvoerders van de kleine Peter Weinberger aangeboden. Het bedrag mag door de onbekende(n) worden ingevuld. Mannie Weinberger, een oom van de vader van het kind, heeft dit grote gebaar ge maakt. Hij is de directeur van de chemische fabriek der familie, waarvan de vader van Petertje de vertegenwoordiger was. „Mijn oom is niet rijk," verklaarde vader Morris Weinberger, „maar hij zal ieder be drag betalen dat de ontvoerder eist. De ontvoerder kan de chèque invullen voor het bedrag dat hij hebben wil en als het banksaldo niet toereikend is, zal mijn oom het ontbrekende in contanten erbij doen." De politie is in haar onderzoek niets op geschoten. Wel is er nu een nieuw vermoe den gerezen, namelijk dat de dader wel licht een schooljongen of -meisje is. Indien er niet gauw iets gebeurt wil de politie een grootscheeps onderzoek instellen op de middelbare scholen, om handschriften te vergelijken met het briefje, waarin het los geld van 2.000 dollar aanvankelijk werd gevraagd. In een telefoongesprek met de vader van de ontvoerde Peter heeft iemand die zich de ontvoerder noemde, vrijdag een losprijs van 5.000 dollar geëist (aanvankelijk was 2.000 dollar gevraagd). De heer Weinberger verklaarde later dat de ontvoerder, naar zijn stem te oordelen, een man was, en dat deze hem had gezegd dat de baby zich in goede welstand bevond. Politiechef Pinnell heeft gezegd dat naar aanleiding van dit telefoongesprek geen ongegrond optimisme gekoesterd dient te worden. „Het is een grote vraag of de baby werkelijk nog in leven is," aldus Pinnell. XOTOCCOCOCCOrXXJOOCOCCCOCXCCCOOCX» VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van zaterdagavond tót zondagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Vanavond en vannacht voornamelijk in het noorden van het land nog wat regen. Morgen overdag op de meeste plaatsen droog weer en af en toe zonneschijn. Matige wind tussen zuid west en west en over het algemeen hogere middagtemperaturen. 8 juli Zon op 4.32 uur, onder 21.02 uur. Maan op 4.59 uur. onder 20.55 uur. 9 juli Zon op 4.33 uur, onder 21.01 uur. Maan op 6.24 uur, onder 21..28 uur. Maanstanden 8 juli 5.37 uur: nieuwe maan 14 iuli 21 46 uur: eerste kwartier 22 iuli 22 29 uur: volle maan 30 iuli 20 31 uur- laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuidcn Zaterdag 7 juli Hoog water: 2.24 en 14.57 uur. Laag water- 10.25 en 22.59 uur. Zondag 8 juli Hoog water- 3.17 en 15.49 uur. Laag water: 11.24 en 23.52 uur. Maandag 9 juli Hoog water: 4.05 en 16.38 uur. Laag water: 12.15 en uur. x^xoocxx>oooooaxxx>cxxx»oocoocooooooo2coooooooccooccccoD BEWOLKT MET OPKLARINGEN De depressie, die ook vrijdag nog veel wind in ons land veroorzaakte, verwijder de zich over Scandinavië naar de Botni- sche Golf. De depressie werd gevolgd door een zwakke rug van hoge luchtdruk, waar door vrijdagavond de wind en bewolking snel afnamen. Zaterdagochtend dreef echter weer veel bewolking ons land binnen die samen hangt met een volgende oceaanstoring. De ze trok naar Ierland en koerst nu met ta melijk grote snelheid over midden-Enge- land naar de Noordzee De regenzone van de storing bereikte zaterdagochtend het noorden van het land. Verwacht wordt, dat de storing zondag in Denemarken arriveert en dat het koufront langzaam naar de noordelijke provincies opdringt. Het zal vermoedelijk niet het ge hele land passeren omdat een tweede oceaandepressie bij de Azoren naar het noordoosten gaat koersen. We komen zon dag dan ook in warmere en iets vochtiger lucht waarbij overdag opklaringen kunnen voorkomen en de temperaturen in het bin nenland tot zomers waarden kunnen op lopen. Vanavond kan vooral in het noor den nog wat lichte regen vallen, morgen echter zal het waarschijnlijk op de meeste plaatsen droog weer blijven. WEERRAPPORT (van hedenmorgen 7 uur) Weerstoestand buitenland Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Ajaccio licht bew. zwaar bew zwaar bew zwaar bew zwaar bew geheel new onbewolkt nevel onbewolkt onbewolkt licht bew. licht bew. half bew. zwaar bew. wnw nevel w a t> E S 5 19 20 15 17 22 19 w wnw wnw zo zw zw windst. 20 windst. 22 nno 26 windst. 27 windst. 22 w 19 wzw 23 25 24 onbewolkt windst. 26 onbewolkt windst. 28 zwaar bew. nw 29 licht bew. wzw 32 onbewolkt windst. 33 onbewolkt ono Weerstoestand binnenland Den Helder geheel bew zzw Ypenburg geheel bew zw Vlissingen zwaar bew. zw Eelde zwaar bew. wzw De Bilt zwaar bew. zzw Twente geheel bew. zzw Eindhoven licht bew. zw Vlv. Z.-Limb. onbewolkt zzw 25 15 16 14 14 14 13 14 14 M - s £e 0,3 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0,1 0,1 0,1 (De temperatuur ls van hedenmorgen 7 uur, de neerslag van de laatste 24 uut

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1