Grootscheepse rehabilitatie van politieke gevangenen cfc' MORRIS"^»» A Reeds veertig doden bij aardbeving in Aegeische Zee OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT W. Peereboom ei A. D. Huijsman Dr. G. J. van Heuven Goedhart te Genève na hartaanval overleden Hongarije betracht clementie Dery en Tardos uit de partij gestoten Reisredacteur naar de Sovjet-Unie Het woord is aan Eiland Santorini het zwaarst getroffen HET WEER: Lagere temperaturen 70e JAARGANG No 307 MAANDAG 9 JULI 1956 301e JAARGANG No 152 Ondervraging van mevrouw Bouman verzocht Amerikaanse bemiddeling in Libanees oliegeschil Amerikaanse geleerde omgekomen Peter Weinberger nog steeds vermist Japanse socialisten boeken winst Hoge Commissaris voor het Vluchtelingen wezen Dinsdag laatste verhoren van getuigen Wnd. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. TT "1 IT 1 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd- 1 I Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen, redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor 11^^ P If J^jfF Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 122-30. I 1 lij I P™ III I IJ Ml 3 |i J IJ franco p.p. ƒ7,- Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. K# Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Verstandig gebruik van „domme kracht" viel zaterdag in Amsterdam te aanschouwen. Links ziet men hoe met grote voorzichtigheid wordt gemanoeuvreerd met „De hellepoort" van Rodin, een der grote beeldhouwwerken van de Franse meester, aan welks ontstaan een tentoonstelling in het Amsterdamse Stedelijk Museum worden gewijd. De expositie, waarop men ook Picasso's schilderij „Guernica" aantreft, zal van 14 juli30 september te bezichtigen zijn. Van een heel andere orde was het tafereel dat men rechts ziet afgebeeld. Amsterdamse havenarbeiders leverden op de Dam een felle strijd in hun jaarlijkse wedstrijd met hefvorktrucks. Zo moesten zij een bloempot netjes op een mast neerzetten. Het was een even „hels" karwei als het transporteren van „De Hellepoort". (Van onze correspondent in Wenen De Hongaarse minister van Justitie, Erich Molnar, heeft medegedeeld, dat 11.398 politieke gevangenen uit de hechtenis zijn ontslagen en gerehabiliteerd. Daarnaast zyn er nog 8000 gevangenen ontslagen. Daar deze laatsten, zo verklaart men, zich inder tijd hebben laten misleiden, krijgen zij een proeftijd: zij zullen geldboetes moeten be talen of een politieke omscholing moeten doormaken. In diplomatieke kringen in Wenen be schouwt men deze opvallende clementie ten opzichte van zulk een groot aantal gerehabiliteerden als een teken van vrees voor nog grotere ontevredenheid onder de bevolking. Aan de andere kant echter heeft men de twee schrijve^ Dery en Tardos als leden van de communistische partij geroyeerd, omdat zij tijdens debatten in de Petöficlub het vertrouwen in het volk en in de partij zouden hebben ondergraven. Dery had ver klaard, dat er in Hongarije geen vrijheid bestaat, waarbij hij scherpe critiek uit oefende op de minister van Onderwijs en op de hoofdredacteur van het communis tische partijblad. Tardos op zijn beurt had verzet aangetekend tegen de gedirigeerde pers in Hongarije en tegen de stroeve hou ding van de partijleiders, die de vrijheid van de pers onmogelijk maakten. Boven dien hadden andere leden van deze litte raire club de eis gesteld, dat de mogelijk heid zou worden opengesteld voor het op richten van een oppositiepartij. Poolse ministers ontslagen WARSCHAU (Reuter) De Poolse mi nister voor de machine-industrie Fidelski en zijn ambtgenoot von de motorindustrie Tokarski zijn ontslagen, aldus is zondag avond te Warschau bekend gemaakt. Uit de beide ministeries is één ministerie van Machine-industrie gevormd, dat onder leiding komt te staan van B. Jaszczuk, tot nu toe minister voor de Elektriciteits industrie. Fidelski wordt onder-minister van machine-industrie. ADVERTENTIE BARTELJORISSTR. HAARLEM TEL 13439 FERD. B0LSTR. 48 A'DAM - TEL 717162 HEREN REGENKLEDING Majoor Rivai, hoofd van de .militaire ■veiligheidsdienst in het gebied van Suka- bumi, heeft aangedrongen op een onder vraging van mevrouw Bouman. Mevrouw Bouman heeft de vorige week op de 52e zitting in de zaak-Schmidt aan rechter Rochjani een pamflet overhandigd, waarop een foto van een opstandeling met de naam „Van Kleef" was afgebeeld met daaronder een levensbeschrijving van be klaagde Schmidt. Dit pamflet mocht niet buiten het gebied van Sukabumi worden verspreid en de bevoegde autoriteiten dienen te onder zoeken, hoe mevrouw Bouman in het bezit van een exemplaar is gekomen, aldus ma joor Rivai. In het pamflet werd een oproep gedaan op opstandelingen zich voor het einde van de maand over te geven. Rivai deelde voorts mede, dat Van Kleef een voormalige inspecteur van politie nog steeds voortvluchtig is. De Poolse president, generaal-majoor Alexander Zawadzki, heeft een vijftigtal Britse parlementsleden die in een brief om uiterste clementie voor de opstandelingen in Poznan hadden gevraagd, geantwoord, dat de Poolse regering „zonder wraakge voelens" zal handelen. „Wij zijn zeer onder de indruk van de dood van vele onschuldige slachtoffers," aldus de president, „doch wij maken onder scheid tussen arbeiders en „ondermijnings agenten". Het bloedvergieten in Poznan is uitgelokt door mensen die willen voor komen dat wij onze doelen bereiken. Zij hebben bepaalde economische moeilijk heden uitgebuit om een provocatie te ont ketenen, die niets te maken had met de economische eisen van arbeiders. Daarom waren de Poolse autoriteiten gedwongen tussenbeide te komen en op te treden tegen groepen provocateurs die aanvallen deden op openbare gebouwen. U zult het er mee eens zijn," aldus de president, „dat de personen, die verantwoordelijk zijn voor het bloedvergieten, terecht moeten staan." „Ook zult u het eens moeten zijn met onze opvatting, dat Polen het recht heeft zijn eigen politieke en economische stelsel te kiezen en aanvallen van „bepaalde krin gen avonturiers" hierop af te slaan. Wij waarderen niettemin de vriendschappelijke belangstelling voor onze moeilijkheden," zo besloot hij. Een aantal vooraanstaande persoonlijk heden in westelijke landen, onder wie negen Britse parlementsleden en advocaten uit Zwitserland en België, heeft zaterdag in een telegram aan de Poolse president gevraagd om toelating van westelijke juris ten als waarnemers bij het proces tegen de opstandelingen van Poznan. Ook wordt ge vraagd of westelijke advocaten de beklaag den mogen bijstaan, als dezen dat wensen. BEIROET (Reuter). De Libanese mi nister van Staat, Saeb Salam, heeft mee gedeeld, dat zijn land een aanbod van de Amerikaanse ambassadeur Donald Heath tot bemiddeling in het geschil tussen Liba non en de Iraakse oliemaatschappij heeft aanvaard. Brandstof Kunstmaan ontploft REDLANDS, Californië (Reuter) De 51-jarige geleerde Benjamin Kimbrig, bezig met het project voor de toekomstige „kunstmaan," is zaterdag in de fabriek te Redlands in Californië in de Verenigde Staten, waar de brandstof voor de raket wordt gemaakt, bij een ontploffing om het leven gekomen. Namens de maatschappij, die de raket bouwt, is verklaard, dat Kim brig een brouwsel van de brandstof onder zocht in een droogoven, dat blijkbaar op onverklaarbare wijze heeft vlam gevat. De brandstof kan bij ontbranding een hitte van veertigduizend graden Fahrenheit ont wikkelen en is bestemd om de laatste stoot te geven, nodig om de snelheid van de kunstmaan op te voeren tot achttienduizend mijl per uur, waarmee men de aantrek kingskracht van de aarde kan overwinnen. Tengevolge van de ontploffing is een stalen dak van het gebouw gerukt en werd een krater van bijna twee meter diep ge slagen. Op acht kilometer afstand heeft men de knal gehoord. Nieuwe oproep van de ouders WESTBURY, New York (United Press- Renter) De ouders van de ontvoerde baby Peter Weinberger hebben zondag op nieuw een beroep op de ontvoerder gedaan, hun baby geen leed te berokkenen. De 33- jarige mevrouw Weinberger en haar 48- jarige man zagen er dodelijk vermoeid uit, toen zij gisteren in hun tuin een leger van fotografen, filmmensen en journalisten een nieuwe verklaring voorlazen, waarin de ouders zieli direct tot de ontvoerder richtten en hem beloofden, dat de politie zich afzijdig zou houden. Zondag is bekendgemaakt, dat mevrouw Weinberger op vrijdagmiddag geheel al leen een vergeefse autotocht van vier uur heeft gemaakt om in contact te komen met de ontvoerder van haar baby. Zjj had een bedrag van 5000 dollars bij zich. Ook het beroep van mevrouw Weinber ger op de ontvoerder om een boodschap of hetkind in een kerk achter te laten, is tot heden vergeefs geweest. De politie heeft nog geen nieuwe aanknopingspunten voor verdere actie gevonden. De bekende journalist Walter Winchell heeft in een radiotoespraak, die over geheel Amerika werd uitgezonden, aangeboden met de ont voerder in onderhandeling te treden. Ook de televisie-omroeper McCaffery heeft in zijn uitzending de ontvoerder ge vraagd het kind terug te brengen. Hij zou na de uitzending alleen gedurende een half uur in een openbare telefooncel aanwezig zijn om eventueel van de ontvoerder te ver nemen of deze hem als tussenpersoon zou willen gebruiken. McCaffery verklaarde later, dat hij in de cel wel 25 maal was op gebeld. Vele der telefoontjes waren van iemand, die hij wel zwaar hoorde adem halen maar die niet wilde spreken en tel kens weer zonder iets gezegd te hebben af belde. Een zwaargebouwde man stapte zater dagavond een drogisterij in Stamford, Con necticut, binnen en vroeg om vitamine-b- 12, waarbij hij de naam noemde van het- zlpfde preparaat dat Peter Weinberger ge bruikte. Zoals gemeld is, riep de Ameri kaanse radio het dieet van Peter Wein berger om, teneinde de ontvoerder in staat te stellen, de baby goed te verzorgen. De man die om het preparaat vroeg, kreeg te horen dat het niet in voorraad was. Zonder iets te zeggen draaide de man zich daarop om en verliet de winkel. De bediende bedacht toen plotseling dat de man om Peters medicijn had gevraagd en belde de politie. Alle drogisterijen en apo theken in Stamford werden onmiddellijk gewaarschuwd, maar zonder resultaat. Een krant op Long Island heeft zaterdag een beloning van 5000 dollar uitgeloofd voor inlichtingen die er toe leiden dat Peter Weinberger ongedeerd bij zijn ouders terugkeert. De politie heeft bekendgemaakt, dat twee mannen zijn aangehouden, die echter „niet in direct verband met de ontvoering staan". De ene man zou op de dag van de ont voering het huis van de familie Weinberger hebben opgebeld, de tweede zou in de buurt van het huis rondgehangen hebben. Op uitnodiging van de Sovjet-Russische o regering zal onze reisredacteur een be- o zoek van enkele weken aan de Sovjet- H Unie brengen. Hij vertrekt vrijdag 13 juli a.s. per K.L.M.-vliegtuig naar j ft Praag, waar hij met een Russisch lijn- 8 toestel de reis zal voortzetten naar ft Moskou. Het programma van zijn tocht door de Sovjet-Unie zal hij in de Rus- 8 sische hoofdstad vaststellen. Tegelijk 8 met hem zullen nog enkele andere Nederlandse journalisten Rusland be ft zoeken. Tijdens zijn verblijf in Moskou p zal aldaar een Remhrandt-herdenking 8 plaats hebben en zal een Nederlandse 8 vlooteenheid een beleefdheidsbezoek 8 aan Leningrad brengen. Na terugkeer ft zal onze reisredacteur zijn indrukken in een reeks artikelen publiceren. JCOCCOOOCOCCaXX^OOCCCCOCCCO^OTCODOCOOCOCOOCCCCOCCCCCCCO INSTORTING IN NAPELS. NAPELS (Reuter). In Napels zijn maandagochtend vroeg negen mensen om het leven gekomen door het instorten van verscheidene zolderverdiepingen van een blok huizen. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S Sir James Barrie Een gezonde zuigeling is de meest volmaakte mens. TOKIO (Reuter). In Japan zijn zondag Hogerhuis-verkiezingen gehouden. Uit de eerste uitslagen kan worden opgemaakt, dat de regerende conservatieve partijen, die volledige herbewapening wensen, niet in staat zullen zijn de meerderheid van twee derden te verwerven, die zij nodig hebben om wijziging van de grondwet te verzekeren. De grondwet verbiedt herbe wapening. De socialisten, die voor een neutrale po litiek pleiten, hebben winst geboekt, voor namelijk ten koste van kleinere partijen. Ook de regeringspartijen verloren enige zetels. ATHENE (Ileuter-U.P.) Het Zuide lijke gedeelte van de Aegeische Zee is maandagochtend getroffen door een hef tige aardbeving, die vooral op het eiland Santorini, dat in het centrum van de aard beving ligt, slachtoffers heeft gemaakt. De prefectuur van Syra (Cycladen) heeft medegedeeld, dat er op Santorini veertig doden zijn. Alle telefoonverbindingen van het eiland met Athene zijn verbroken. Ook het eiland Kalymnos is ernstig getroffen. Bij de eilanden Santorini, Kalymnos en Syros ontstonden vloedgolven. Alle lichte schepen van de Griekse marine zyn naar het getroffen gebied onderweg. Premier Karamanlis van Griekenland heeft zich be last met de plannen voor de hulpverlening. De meeste dorpen op Santorini zouden ern stig beschadigd zijn. Te Apanomeria zou een klooster zijn verwoest. Te Mesaghonia zijn alle huizen ingestort of beschadigd. De slachtoffers zouden gevallen zijn, toen na de aardbeving de vulkaan op Santorini tot uitbarsting kwam. Het eiland, dat reeds De triomf om de overwinning van het paard O Marijke, in de Grote Prijs der Lage Landen, ligt wel heel duidelijk weerspiegeld op het gezicht van de stal jongen, die het paard na de zege langs de overvolle tribunes op Duindigt voert. Achter het succesvolle paard ziet men A. Knijnenburg, de berijder. tweeduizend jaar vóór Christus bewoond werd, heeft vier bevolkingscentra: Tyra, Oya, Pyrgos en Emborio. De bevolking telt ruim negenduizend zielen. Tyra, met bijna tweeduizend inwoners, heeft een Latijnse kathedraal. Het eiland staat bekend om zijn wijn. In de geschiedenis van het eiland staan zeven vulkaanuitbarstingen opge tekend: in 196 vóór Christus en voorts in 726, 1573, 1650, 1707, 1866 en 1925. Een piloot van een helikopter, die op zijn basis terugkeerde, heeft gerapporteerd, dat het gehele eiland gehuld is in een gigan tische stofwolk, die tot meer dan duizend meter boven het eiland is uitgestegen en er al het zonlicht wegneemt. Vloedgolven Door de vloedgolven zijn zelfs tot op Kreta, dat ver ten zuiden van Santorini ligt, schepen en kustinstallaties beschadigd. De vloedgolf, die het eiland Kalymnos trof, zou de vissersboten van de bewoners, welke veilig in een baai lagen, gekraakt en versplinterd hebben. Dit is de ergste aardbeving, welke Grie kenland sinds 19£3 getroffen heeft. In dat jaar kwamen meer dan vierhonderd men sen om het leven door een aardbeving op de Ionische eilanden. Op het instituut voor technologie in Cali fornië is zondagnacht een zware aardbeving geregistreerd, waarvan het epicentrum op een afstand van elfduizend kilometer lag. De kracht van de aardbeving, die lang aanhield, was 7.6; de kracht van de aard beving die een halve eeuw geleden San Francisco verwoestte, was 8.3. Het proces-Schmidt GENèVE (United Press) De hoge commissaris voor het Vluchtelingenwezen, dr. G. J. van Heuven Goedhart, is zondagavond te Genève op 55-jarige leeftijd over leden. De heer Van Heuven Goedhart overleed nadat hij een hartaanval had gekregen tijdens een partij tennis, die hy met de tweede hoge commissaris James Reade speelde. Het overlijden werd vanmorgen officieel te Genève bekend gemaakt bij de openingszitting van de economisch sociale raad. De heer Van Heuven Goed hart zou deze vergadering in de loop van de week hebben toegesproken waarbij hij een uiteenzetting zou geven van zijn beleid. De hoge commissaris had gedreigd te zullen aftreden als de regeringen niet een betere oplossing zouden vinden voor de financiering van zyn vierjarenplan voor de vluchtelingenzorg, dat op zestien miljoen dollar was begroot. (ANP) Gerrit Jan van Heuven Goed hart is op 19 maart 1901 te Bussum ge boren. Hij bezocht het gymnasium en stu deerde rechten in Leiden, waar hij in 1926 promoveerde op een proefschrift „De ont wikkeling der werkloosheidsverzekering in Nederland". In 1926 werd hij lid van de hoofdredactie van „De Telegraaf". Van 1930 tot 1933 was hij eerste hoofdredacteur van dit dagblad. In 1933 werd hij hoofd redacteur van het „Utrechtsch Nieuws blad", in welk blad hij het nationaal- socialisme en in het bijzonder de NSB be streed. Hij sprak vele malen voor „Eenheid door Democratie" en was plaatsvervangend voorzitter van het „Comité van Waak zaamheid van Nederlandse Intellectuelen tegen het Nationaal-Socialisme". Kort na de Duitse inval werd de heer Van Heuven Goedhart bij het „Utrechtsch Nieuwsblad" ontslagen. Hij werd daarna medewerker aan de Grebbecommissie voor Hulpverlening aan Oorlogsslachtoffers. In 1941 werd hij medewerker, in 1942 mede redacteur van het illegale „Parool". In januari 1942 dook de heer Van Heu ven Goedhart onder. In 1944 reisde hij, in opdracht van een aantal illegale groepen, via Gibraltar naar Engeland, waar hij op 12 juli 1944 minister van Justitie werd in het kabinet-Gerbrandy. Na de ontslag neming van dit kabinet in februari 1945, keerde hij, in mei 1945 naar Nederland terug. In augustus 1945 werd hij benoemd tot hoofdredacteur van het nu als gewoon dag blad verschijnende „Parool". Hij verliet dit blad in januari 1951, toen hij hoge commissaris der Verenigde Naties voor de vluchtelingen werd. In 1947 was hij reeds benoemd tot lid van de commissie voor vrijheid van infor matie der Verenigde Naties. Van 1948 tot 1951 was hij lid van de Eerste Kamer voor de Partij van de Arbeid. In 1949 en 1950 woonde hij als plaatsvervangend voorzitter der Nederlandse delegatie de algemene vergadering der Verenigde Naties bij. Dr. G. J. van Heuven Goedhart. Voor de wijze, waarop dr. Van Heuven Goedhart als hoge commissaris de oplos sing van het vluchtelingenvraagstuk heeft bevorderd, is hem in 1955 de Wateler- vredesprijs toegekend. Aan zijn in Genève gevestigde bureau werd de Nobelprijs voor de vrede voor 1954 toegekend. Van zijn werken dienen vermeld „De ontwikkeling der arbeidsbemiddeling in Nederland", geschreven in samenwerking met R. A. Roeterink en gepubliceerd in 1929, als vervolg op zijn dissertatie; in „On rust in het land van Masaryk" behandelde hij. na een reis naar Tsjechoslowakije in 1938, de kwestie der Sudeten-Duitsers; in „Finland zoals ik het zag", verschenen in 1940, behandelde hij de strijd der Finnen tegen Rusland Verder schreef hij „Over het nieuwe Nederland" (1945) en „De reis van colonel Blake". DJAKARTA (United Press) Rechter Rochjani heeft verklaard dat hij hoopt dinsdag de getuigenverklaringen in de zaak Schmidt te kunnen afwerken. Verwacht wordt dat acht getuigen a decharge afge roepen zullen worden. Op de zitting van vandaag, de 53ste, zijn drie getuigen a decharge aan bod gekomen. De Duitser Emil Beek zei, dat hij Schmidt gedurende het jaar dat voorafging aan Schmidts arrestatie in Bandoeng, bijna da- lijks heeft ontmoet en dat hij nooit had op gemerkt dat de beklaagde „subversief" was. Hij zei, dat Schmidt hem eens had verteld: „het kolonialisme is voorbij in Indonesië". Twee Euraziërs, die in het zelfde huis als Schmidt gewoond hebben, zeiden dat Schmidt nooit gedurende lange periodes afwezig is geweest. OCCOaCOC0003COCC03CCOOCXX^COOOOC<XXX»COCCOCOOOOCOOCOOCX VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van ft maandagavond tot dinsdagavond, op- g gemaakt om 11.15 uur: o Vanavond en vannacht plaatselijk o onweersbuien, maar morgen weer op- g klaringen. Overwegend matige naar X noord draaiende wind. Lagere middag- 8 temperaturen. g 10 juli 'ft Zon op 4.34 uur, onder 21.00 uur. 8 Maan op 7.49 uur onder 21.55 uur. Maanstanden 14 juli 21.46 uur: eerste kwartier 22 juli 22.29 uur: volle maan 30 juli 20.31 uur: laatste kwartier Hoor en laag water in IJmuiden Maandag 9 juli Hoog water: 4.05 en 16.38 uur. Laag water: 12.15 en uur. Dinsdag 10 juli Hoog water: 4.54 en 17.26 uur. Laag water: 0.38 en 13.03 uur. >cccco^occosoïcccouxxx^>_«xx<cccwjaxcocxcccoccaxxxoso IETS KOELER Gedurende het weekeinde trad een be langrijke weersverbetering in waardoor er eindelijk, na ruim een maand, weer enkele zomerse dagen waren. De verandering in ht weerbeeld was toe te schrijven aan het binnendringen van warme subtropische lucht. Zondagmiddag steeg het kwik in Brabant en Limburg tot 26 graden. Intus sen begonnen de barometers in Frankrijk weer te dalen en drong tegelijkertijd een koufront dat de voorste begrenzing vormt van koele Oceaanlucht tot over de Britse eilanden door. De wind draaide bij ons naar zuid-oost en voerde nog iets warmere continentale lucht binnen. De aanvoer van deze lucht is echter van korte duur, omdat het genoem de front boven Engeland en een onweer storing uit Frankrijk in de loop van de avond en de nacht van maandag op dins dag over ons land trekken, waarna koelere Oceaanlucht met westelijke winden bin nenstroomt. Morgen zal het weer evenwel niet ongunstig zijn en zullen weer zonnige perioden optreden met temperaturen, die variëren van 22 tot 25 graden. WEERRAPPORT (van hedenmorgen 7 uur) Weerstoestand buitenland Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zurich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Ajaccio Mallorca half bew. lacht bew. onbewolkt half bew. onweer onbewolkt licht bew. onbewolkt zwaar bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt zwaar bew. mist onweer half bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt n windst. n z no ozo no windst. wzw windst. nw windst. ono windst. nno windst. w nmw windst. ono 2 ono windst. 15 23 2C 16 27 23 27 30 32 26 22 29 27 29 29 30 31 33 27 Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven VTv. Z.-Limb. Weerstoestand binnenland licht bew. mist licht bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt zo ozo ozo ozo ozo O ozo v.w. onbew.zo (De temperatuur ts van hedenmorgen 7 uur, de neerslag van de laatste 24 uur

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1