kantoorruimte flinke vrouwelijke kracht assistent Installatie mr. L. H, Feitsma als officier van Justitie HENK DE VRIES RECLAME WISKER BEDRIJFSPAND DOORSMEERDER-WAGENWASSER kamermeisjes Schumann herdacht Amsterdamse Beurs ïandbrelta SCOOTERS A Is de stofzuiger zwijgt Stofzuiger Service meisjes en jongens kantoorbediende Monteurs Hulpmonteurs Leerling-monteurs 9 Vogelwerkgroep meldt invasie van kruisbekken uit Oost-Europa Taxi niet betaald maar de Hout ingevlucht Eerste Chr. Lyceum wint schoolatletiekwedstrijd Vijf eeuwen toneel Belangrijke inzending uit Engeland Ton Lutz draagt voor Bejaarde dame dood aangetroffen Hoge onderscheiding voor Belgische Consul-generaal HOLLAND FESTIVAL Hogerhuis debatteert over handhaving doodstraf Concert deelnemers orgelconcours Omvangrijk werk voor nieuwe olieverwarming van Stadhuis Examens Scheepvaart Zij, die deugdelijkheid en schoonheid weten te waarderen Slagersbediende gevraagd f 1440.— PAKHUIS of OPSLAGRUIMTE BESCHAAFDE VERKOOPSTERS gevraagd JUFFROUW met kantoorervaring FLINKE KRACHT Gevraagd Chauffeur-Besteller STENO-TYPISTE DINSDAG 10 JULI 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANl Vanmorgen is mr. L. H. Feitsma ge ïnstalleerd als officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank tijdens een speciale zitting van deze rechtbank. De installatie geschiedde door de fungerende president mr. C. E. Muller. Onder de aanwezigen wa ren mr. M. B. J. Aberson, advocaat-gene raal bij het gerechtshof te Amsterdam, burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers, de heer W. J. Gorter, waarnemend hoofdcom missaris van politie te Haarlem en politie autoriteiten uit het arrondissement. Nadat de installatie was geschied richt te mr. Muller zich tot de officier van Justitie en hij zeide, dat volgens de wet volstaan kan worden met de eenvoudige voorlezing van de benoeming. Het is ech ter een goed gebruik hieraan enige woor den toe te voegen. Nog geen twee weken geleden heeft de voorganger, mr. B. van der Burg, afscheid genomen. Deze was een Fries en mr. Feitsma is ook een Fries van geboorte. Toch zal spreker er van afzien de toespraak in het Fries te houden. Mr. Mul ler merkte op, dat de officier een verant woordelijke taak wacht. Dat behoefde hij niet nader toe te lichten, want mr. Feits ma is van 1939 af bij het openbaar mini sterie werkzaam. Objectief verandert voor hem niet veel, want in grote lijnen is het werk in Groningen hetzelfde. Subjectief is er wel wat veranderd, omdat de officier met andere personen te maken heeft en ook zijn de verhoudingen anders. Mr. Muller herinnerde er aan hoe Thorbecke ruim een eeuw geleden de taak van de of ficier van Justitie zag en deze heeft een rechtsnoer gegeven voor de leden van het openbaar ministerie voor de beoefening Mr. Muller zeide, dat mr. Van der Burg belangstelling had voor de reclassering en een open oog had voor de verdachten. Een goed officier van Justitie dient hiermee rekening te houden en spreker vertrouwde, dat het met mr. Feitsma ook het geval zal zijn. Na zijn gelukwensen namens de recht bank te hebben aangeboden sprak mr. Mul ler de verwachting uit, dat mr. Feitsma zal De Vogelwerkgroep Haarlem staat in verbinding met vogelwaarnemers rond de Oostzee om van de vogeltrekbewegingen op de hoogte te worden gehouden en waarschuwen elkaar als er iets bijzonders gaande is. Zo kreeg men in Haarlem zaterdag telegrafisch bericht uit Oost- Duitsland. dat daar een begin van een be langrijke invasie van kruisbekken gecon stateerd was. De kruisbek, een vogel iets groter dan een vink, is een typisch voorbeeld van een invasievogel. In sommige jaren trekken ze massaal uit hun broedgebied in Oost- Europa weg en verschijnen dan ook hier in het westen. De naam kruisbek danken zij aan de heel eigenaardige vorm van de snavel, waarvan de punten niet op elkaar sluiten maar langs elkaar heen kruisen. Hierdoor 'is de snavel bijzonder geschikt om hun voedsel, dat bestaat uit dennè- zaden, tussen de schubben van de deh- appels weg te knippen. De broedtijd va« deze vogels begint reeds heel vroeg in het jaar, al in februari, maart. Eén van de waarnemers van de Vogel werkgroep Haarlem, die er na de Oost- Duitse waarschuwing dadelijk opuit is ge trokken, nai in Santpoort inderdaad kruisbekken waar en nog wel een troep van meer dan vijftig bij elkaar. Het blijkt dus, dat deze vogels in snel tempo naar het westen tot de zee zijn doorgedrongen en het is ook niet onmogelijk, dat er een gedeelte de Noordzee oversteekt. Wij kun nen dus in de komende weken deze ty pische vogels overal in onze streken ont moeten. Men moet er maar eens op letten, vooral bij dennebomen. Ze zijn te her kennen aan de gekruiste snavel en korte gevorkte staart. De mannetjes zijn in hoofdzaak steenrood, jonge mannetjes oranjebruin, terwijl de wijfjes olijfkleurig zijn. Ze komen steeds i troepen voor en hebben een snelle golvende vlucht. Wie het geluk mocht hebben deze vo gels te zien gelieve dit mede te delen aan de Vogelwerkgroep, die dit zeer op orijs zou stellen. Het adres van het secre tariaat is: Veldlaan 8, Bentveld, telefoon 26783. De Haarlemse en de Rotterdamse politie zoeken naar een ongeveer 20-jarige"jongen, die nog altijd f 33.25 voor een taxi moet betalen. Hij had in Rotterdam maandag avond om 20.15 uur een taxi naar Haarlem genomen, nadat hij naar de prijs van deze rit geïnformeerd had. Hij zegde de chauf feur zelfs veertig gulden toe en onderhield zich onderweg op prettige wijze met hem: een net jongmens, zo te zien. In de buurt van de Hout, waar de taxi omstreeks half tien aankwam, gaf hij er de voorkeur aan de taxi te verlaten en hij verzocht de chauffeur hem zijn naam en adres te doen toekomen ten einde zich weer tot. hem te kunnen wenden, indien hij nog eens een ritje zou hebben. Hij scheen in de wagen zijn portemonnee niet zo gemakkelijk uit zijn broekzak te kunnen krijgen en moest er vast voor uitstappen. De betaling vlotte echter óók buiten de wagen niet zozeer aangezien de jongman een ogenblik later tussen het struikgewas verdwenen was. De chauffeur kon hem niet meer vinden en heeft toen maar aangifte gedaan. Bij de jaarlijkse nationale atletiekwed strijden voor leerlingen van middelbare scholen een evenement dat georganiseerd wordt door de Centrale Commissie voor de Schoolatletiek onder controle van de X.N.A.U. hebben zowel de jongens- als de meisjesploeg van het eerste Christelijke Lyceum in Haarlem de eerste prijs in de wacht gesleent. Aan deze wedstrijd, die zaterdag in Hilversum gehouden is, namen een dozijn jongensploegen en een achttal meisjesteams van verschillende middelbare scholen in Nederland deel: alle finalisten van de onlangs districtsgewijze gehouden voor wedstrijden. In Hilversum moesten de vol gende onderdelen afgewerkt worden: hard lopen, vèrspringen, speerwerpen, kogelstoten en een estafette over 4 x 100 meter. Meisjes- ploegen van het genoemde Haarlemse lyceum hebben trouwens reeds zestien maal achter een deze landelijke atletiekontmoeting ge wonnen. werken ten nutte van de gemeenschap en tot voldoening van zichzelf Mr. G. W. F. van der Valk Bouman sprak als substituut-officier van Justitie namens het parket mr. Feitsma toe en herinnerde er aan reeds met deze te hebben samen gewerkt, toen de officier substituut-officier van Justitie was te Amsterdam. Die samen werking heeft spreker zeer gewaardeerd en spreker had vertrouwen, dat de samen werking goed zal zijn. Namens de Haarlemse balie heette de de ken, mr. F. van der Goot, de nieuwe offi cier van Justitie welkom en bij wenste mr. Feitsma goede jaren toe. De samenwerking tussen de officier en de leden van de balie is altijd goed geweest en spreker had ver trouwen, dat die zo zal blijven. Hierna bestond er in de raadkamer gele genheid kennis met mr. Feitsma te maken. Maandagmiddag zijn in de Vleeshal drie enorme schilderijen aangekomen uit Lon den: de inzending van het Victoria and 'Albert Museum voor de tentoonstelling „Rendez-vous der rederijkers vijf eeuwen toneel". Twee schilderijen, elk ruim twee meter breed, geven tezamen een beeld van een rederijkersoptocht op de Grote Markt te Brussel met de versier de gildehuizen in 1606. Het is vervaardigd door Denis van Alsloot, de maker ook van het thans eveneens tentoongestelde, vier meter lange, wereldberoemde paneel „De Ommeganck" te Brussel uit 1615, het vijfde uit een reeks van zes schilderijen voor Aartshertogin Isabella. Alleen reeds deze werken en het schilde rij door Hans von Baden van de Amster damse schouwburg in Vondels tijd, uit een Amerikaanse verzameling afkomstig, ma ken een bezoek aan deze expositie de moeite waard. Voor het kleine theater in de Vleeshal zijn inmiddels eni^e nieuwe voorstellingen vastgesteld. De reeks evene menten wordt woensdagavond 11 juli met het optreden van Ton Lutz voortgezet. Deze acteur en regisseur, directeur van het Rotterdams Toneel, draagt die avond twee keer een programma „Van en over Breero" voor. Behalve verscheidene teks ten van Nederlands grootste blijspel dichter zal hij ook „Breero" n Marsman ten gehore brengen. Naar wij vernemen is vanmorgen een bejaarde dame in haar woning aan de Valkenburgerlaan te Heemstede overleden aangetroffen. De lugubere ontdekking werd gedaan door haar werkster. De dame moet reeds enige dagen geleden zijn overleden blijkbaar zonder dat dit door iemand is opgemerkt. De politie heeft een onderzoek ingesteld. De scheidende consul-generaal van Bel gië, de heer E. J. H. P. van de Pitte, is tij dens een afscheidsreceptie in het stadhuis van Rotterdam door burgemeester Van Walsum mededeling gedaan van zijn be noeming bij bevordering tot commandeur in de orde van Oranje Nassau. Terwijl in de grote zaal van het Amster dams Concertgebouw, vereerd door de aanwezigheid van Koningin Juliana, het galaconcert plaats had, dat, op verzoek van de Nederlandse regering, als aandeel in de internationale Mozart-herdenking, gegeven werd door het Concertgebouw- Orkest onder Eduard van Beinum, met de pianist Hans Henkemans als solist werd Robert Schumann in de kleine zaal herdacht met een programma van minder bekende vocale en instrumentale kamer muziek van deze meester der muzikale romantiek, wiens sterfdag binnenkort een eeuw gelede» is. Het waren composities ontstaan tussen 1843 en 1851, periode waarin Sc..u tann, na het onstuimige en geniale élan van zijn jeugdwerken en de rijke lyrische bloei van zijn liedproduktie, nog in het volle bezit van zijn scheppings kracht een rustiger romantisme op klas sieke basis nastreefde en wars van uiter lijk effect naar verdieping en verfijnde poëzie zocht. Daartoe behoren Andante en Variaties in Bes voor twee piano's en meer nog de zes Etudes in canon-vorm, oorspronkelijk gedacht voor piano met pe daal, doch naderhand door Bizet en nog later door Debussy bewerkt voor twee piano's. Maria Curcio en Benjamin Britten waren de toegewijde vertolkers van deze stukken. Paul Godwin interpreteerde „Vier Marchenlieder" voor altviool en Haakon Stotijn was, met Britten aan de piano, de interpreet, die de muzikale waarde van de Drie Romancen voor hobo en klavier op overtuigende wijze aan toonde. Een vo caal kwartet, be staande uit de so praan Lotte Me- dak, de alt Maria Naveu, de tenor Peter Pears en de bas-bariton Her man Schey, vertolkte de beide lieder reeksen. „Spanisches Liederspiel" en „Spa- nische Liebeslieder" de eerste cyclus met Benjamin Britten aan de piano, de tweede, die een a quatre mains-begelei- ding heeft, met Maria Curcio en Britten samen. Een voorspel in Bolero-tempo en een»Spaanse dans als intermezzo accentu eerden niet weinig het karakter van de tweede cyclus. De bijdrage van de sopraan bleek slechts niddelmatig, die van de alt echter van voortreffelijke kwaliteit. Een genot was het te ervaren hoe klankschoon en beheerst Peter Pears „O wie lieblich ist das Miidchen" voordroeg en hoe geestig en knap hij en Herman Schey het duet „Blaue Augen hat das Miidchen" tot een succesnummer maakten. Schey had vooraf bovendien ^en treffende beurt gemaakt met het vrij bekende lied „Flutenreicher Ebro". Zo gaf dit herdenkingsconcert een kijk op de minder bekende Schumann, wat niét zeggen wil dat dit grote verrassingen ont hulde. De pianisten, vocalisten, kwartetten en orkesten mogen hierna de componist herdenken met wat hij aan meesterwerken heeft nagelaten. JOS DE KLERK LONDEN (Reuter) De Britse minis ter van Justitie, Lord Kilmuir, verklaarde maandag in het Hogerhuis, dat de Britse regering nog steeds „duidelijk en ondub belzinnig" vasthoudt aan de doodstraf voor moord, ofschoon het Lagerhuis een wets ontwerp tot afschaffing van de doodstraf (door ophanging) heeft aangenomen. Het valt te verwachten, dat de leden van het Hogerhuis op dit punt van mening zullen verschillen met de leden van het Lager huis. Als dit dinsdag tijdens de stemming inderdaad mocht blijken, zal de invoering van de wet een jaar kunnen worden tegen gehouden. Evenals de leden van het Lager huis zullen die van het Hogerhuis over dit wetsontwerp kunnen stemmen volgens hun geweten en niet overeenkomstig de mening der partijen. De minister van Justitie zei voorts, dat de regering de afschaffing van de dood straf beschouwt als een „onverstandige en gevaarlijke maatregel". Men heeft beweerd, dat de statistieken niet bewijzen dat de doodstraf een afschrik wekkend middel is, maar het zijn de niet begane moorden, die tellen en dit aantal zal nooit in statistieken kunnen worden vastgelegd, zo zei hij. -Lord Kilmuir verklaarde, dat hjj lang zou aarzelen alvorens toe te geven dat er geen verband bestaat tussen de doodstraf en het feit, dat in Groot-Brittannië zo wei nig moorden worden gepleegd. Hij gelooft niet, dat voorzover is na te gaan ooit iemand onschuldig is opgehangen en hij is van mening, dat de misdadigers zich veel beter zullen bewnpenen, indien de dood straf wordt afgeschaft. Voor afschaffing Dr. Arthur Ramsay, aartsbisschop van York, verklaard zich voor de afschaffing. Hij zei, dat het onjuist is aan te nemen, dat het Nieuwe Testament het doden door de staat, hetzij uit overwegingen van recht vaardigheid, hetzij om haar onderdanen te beschermen tegen geweldpleging, af keurt. Doch als geestelijke is hij van mening, dat men de mogelijkheid niet uit het oog mag verliezen, dat de meest ontaarde mens kan veranderen „alvorens hij voor de eeuwige rechterstoel verschijnt". Slotkoers Openings gisteren koersen 3-3%Nederl.'47 91% 91% 3 Nedl. 1962/64 94% 94IS/i„ A. K. U 259% 259% Calvé Delft 341% 342 Van Gelder Zonen 246% 246'/; K. N. Hoogovens. 337 y, 337% Nederl. Ford 415 415 N. Kabelfabriek 322 322 gew.Philips Gloeil. 290 288 pref.Philips Gloeil. 179 179 Unilever 421 424 Wilton Fijenoorcl 312 312 Dordtsche Petrol. 849% 857 Konkl. Petroleum 836 843 A'dam Rubber 99 99 Holl. Amer. Lijn. 187% 187 N. Scheepv. Unie 178% 178 Phs. van Ommeren 294% 294% H. V. A 119 119 Verg. Deli Mijen. 135% 135 Amsterd. Bank 236 236 Ned. Handel Mijv 200 'ijflftmi.w.ijbi a Rotterd. Bank 216 216 *fwentschéT3ank. 223 221 'T Anaconda Copper 74% 73% ex-d Bethlehem Steel. 155% 156 ex-div U. S. Steel 58% 59 General Motors.. 46% 46% Shell Union 84% 84% Tidewater 43% 42% Ter inleiding van het internationaal or gelconcours, dat woensdag in de Grote Kerk te Haarlem gehouden wordt zul len de deelnemers aan het concert dinsdag avond op het orgel een concert geven. Dit komt itn de plaats voor het wekelijkse or gelconcert en is gratis toegankelijk. Het programma luidt: Leopold Hager speelt: Preludeum en fuga in fis mol van Dietrich Buxtehude; Klaas Bolt: „Ach Gott und Herr" en ongelikoraal „Puer natus in Bethlehem" van Dietrich Buxtehude en Alle Breve in D. van Joh. Seb. Bach; John Lea Morgan: Sonate in sis mineur van Basil Harwood; Joh. van Dommele: tweede prélude profane van Jehan Alain en Dyp- tique van Olivier Messiaen; Wolfram Geh- ring: Adagio, allegro, adagio in f mol van W. A. Mozart. Na afloop van dit concert zal een ge denksteen worden onthuld ter herdenking van het feit, dat Mozart in 1766 het orgel in de kerk bespeelde. Een groot gemengd koor, samengesteld uit leden van de fede ratie van zang- en oratoriumverenigingen in Haarlem en omstreken, zal onder leiding van Jos. de Klerk het Laudate Dominum K.V. 339 van Mozart ten gehore brengen. De vele Haarlemmers die de smalle Jacobijnestraat passeren hebben vandaag hun weg versperd gevonden door een graafmachine, welke in een paar uur tijd een flinke sleuf van tweeëneenhalve meter diepte terzijde van de vleugel van het Stadhuis maakte. In die groeve komt de tank te rusten, waarin straks vijftienduizend liter brand stof voor de nieuwe oliestookverwarming van de Haarlemse gemeentesecretarie wordt opgeslagen. Gezien de benauwde ruimte welke de aannemer voor zijn kar wei ter beschikking heeft en de omvang van graafmachine en tank trok dit werk nogal wat bekijks. Voor amateur-archaeologen viel er wei nig te beleven, want de diepte was niet voldoende om „Jacobijnekannetjes" of ge beente te verwachten. Het enige wat gevon den werd waren wat resten van de funda menten van de huisjes welke op die plaats stonden voordat de nieuwe Stadhuis vleugel werd gebouwd. Het werk onder vond enige vertraging omdat de grond on der het belendende wegdek nogal begon te „kalven". Haarlem. De volgende leerlingen van de Haarlemse Huishoud- en Industrieschool slaagden voor de akte Ns (lerares Kunst naaldwerk): A. J. M. Groeneveld te Alk maar, A. van Houwelingen Rijkhoek te Zeist, G. Meurs te Leiden, M. J. Muller te Heemstede, M. J. G. W. Peltenburg te Haar lem en M. Rietema, Heemstede; voor de akte Na (lerares Naaldvaken): M. H. Brits te Driehuis, C. J. B. Glas te Santpoort, N. Hart te Haax-lem, M. Huibers te Broek op Lan- gendijk, C. E. Hulleman te Alphen a/d. Rijn, J. E. M. van Loenen te Haarlem en I. Plas Aagtekerk, 9 v. Genua n. Duinkerken. Aalsdijk, 10 te Halifax verw. Amstelstad, pass. 9 Kp Race n. Canada. Artemis, 9 v. Philadelphia n. New York Axeldijk, 9 v Vitori n. Santos. Akkrumdijk, 12 te Antwerpen verw. Alioth, 9 te Hamburg. Albireo, 11 te Antwerpen verw. Ampenan. 9 te Penang. Aldabi, 13 te Antvv., 15 te Rotterdam verw. Alhena, verm. 17 v. Buenos Aires n. Rotterdam. Alnati, 23 te Rio de Janeiro verw n. B. Aires. Annenkerk, 10 te Amsterdam. Astrid Naess, 10 te A'dam terug v. proefvaart. Bloemfontein, pass. 9 Vlissingen n. Amsterdam. Batang, 8 te Amsterdam v. Londen. Borneo, 9 Gibraltar gepasseerd. Banka, 9 240 m. z.w. Minikoi n. Suez. Britsum, 8 750 m. n.w. Kaapstad n. Trinidad. Bonaire, 20 te Amsterdam verw. v. Georgetown. Boschfontein, 15 te Tanga verw n. Dar Es Sal. Boskoop, verm. 12 v. Amsterdam n. Valparaiso. Beninkust, 8 v. Porto Amboin n. Pointe Noire. Breda, 7 v. Cristobal n. Curasao. Coryda, 10 te Marseille. Congokust, 9 te Amsterdam v. Antwerpen. Camerounkust, 8 v. Calabar n. Lagos. Castor KNSM, 9 te St. Kitts. Cottica, 18 v. Amsterdam te Georgetown verw. Delfshaven, 10 te Rotterdam. Dillemstad, 19 te Trinidad verw n. Pto Limon. Dongedijk, 9 v. Cristobal n. Antwerpen. Dorestad, 8 420 m. w. Ouessant n. Mamonal. Esso Rotterdam, 10 te Bandarmashur verw. Esso Den Haag, pass. 10 Malta n. Sidon. Fairsea, 5 v. Colombo n. Aden. Gaasterland, 10 te Recife. Groote Beer, 12 v. Rotterdam n. Montreal. Hersilia, pass. 9 Mona Pass. n. Morrisville. Hoogkerk, 9 590 m. z.o. Guardafui n. Aden. Hydra, 7 te Port of Spain. Hecuba, 9 te Trinidad. Hera, 8 300 m. n.n.o. Horta Azoren n. R'dam. Hilversum, pass. 7 Golf van Masira n. Aden. Hector, 10 te Lissabon. Ittersum, pass. 9 Las Palmas n. Liverpool. Isis, 9 te Pto. Cabezas. Jagersfontein. 16 v. Amsterdam te Kaapst. verw. J.ohan van Oldenbarnevelt, verm. 13 v. Amster dam n. Sydney. Kara, 11 te Gladstone verw. Koningswaard, 9 te Dakar. Kylix, 9 v. Bahrein n. Mauritius. Karimata, 7 v. Amsterdam n. Port Said. Katelysia, pass. 9 410 m. w. Bombay naar Balik- papan. Korenia, 10 v. Port Said n. Philadelphia. Lekhaven, 10 te Montevideo. Lekkerkerk, 10 v. Suez n. Hartapoint.' Leuvekerk, 10 te Bombay. Liberty Bell, pass. 9 Aruba n. Pta. Cardon. Modjokerto, 9 v. Singapore n. Belawan. Mentor, 8 te Georgetown. Marisa, 9 v. Rotterdam n. Oslo. Maureen, 10 te Dakar. Moordrecht, 9 te Vlaardingen. Nieuw Holland, 9 400 m. w. Torrestr. n. Sydne.y Oldenkerk, 8 te Port Elisabeth v. Kaapstad. Oranjefontein, 8 v. East-London n. Pt. Elisabeth. Omala, 10 te Spezia verw. Ophir, 9 te Belawan. Osiris, 9 te Pta. Cardon. Oranje, verm. 12 v. Tj. Priok n. Amsterdam. Oranjestad, 22 te Plymouth/Dover verw. naar Amsterdam. Purf. Nederland, pass. 9 Aden n. Band.mashur. Prins Johan Willem Friso, 9 te Antwerpen. Peperkust, pass. 8 Kp. Palmas n. Lagos. Plancius, 9 te Makassar. Raki, 8 te Colombo n. Suez. Reyniersz, 9 te Gorontalo. Rijndam, 9 te New York verw v. Rotterdam. Rempang, 10 v. Port Said n. Genua. Sibajak, 17 te Melbourne verw n. Sydney. Soestdijk. 10 verw. pass. Vlissingen n. Antw. Stanvac Benakat, 9 te Port Swettenham. Stanvac Ogan, 9 te Sungeigerong. Stanvac Pendopo, 10 te Sungeigerong verw. Stentor, pass. 7 Dover n. Amsterdam. Swartenhondt. 9 te Surabaja. Sarangan, 9 600 m. w. Minikoi n. Singapore. Scherpendrecht, 9 500 m. w. Kaapstad n. Santos. Seven Seas, 9 v. Le Havre n. Bremerhaven. Sloterdijk, pass. 9 Vlissingen n. New York. Stad Dordrecht, 10 te Rotterdam verw. Straat Banka, pass. 9 Torrestraat n. Makassar. Senegalkust, 9 v. Abidjan n. Takoradl. Stad Alkmaar, 8 te Bremen v. Amsterdam. Straat Mozambique, 10 te Lor Marques. Straat Soenda, 9 v. Hongkong n. Singapore. Slamat, 10 te Aden. Tankhaven III, 9 te Sungeigerong. Tara, verm. 10 v. Hull n. Golf van Mexico. Telamon, 9 te Maracaibo. Tiberius, 8 90 m. w. Nicaragua n. Lalibertad. Trajanus, 8 340 m. n.w. Finisterre n. Kingston. Tjiluwah, 9 300 m. z.z.w. Kp. Padaran n. Hong kong. Waterland, pass. 9 Fern. Noronha n. B. Aires. Wonogiri, 10 te Boston. Wonosobo, 10 te Belawan. Waterman, verm. 13 v. Amsterdam n. Kaapstad. Willem Ruys, verm. 12 v. R'dam n. Tj. Priok. IJssel, verm. 9 v. Bremen n. Amsterdam. Zuiderkruis, verm 9 v. Rotterdam n. New York. KLEINE VAART Annie G, pass. 9 Brunsbüttel n. Gotenburg. Appingedam, pass. 8 Vlissingen n. Antwerpen. Arnoudspolder, 11 v. A'dam te Lissabon verw. Atlas, 8 v. Antwerpen te Amsterdam. Adine, verm. 9 v. Oporto n. Jersey. Appingedam, 10 v. Antwerpen te R'dam verw. Bernina, pass. 9 Brunsbüttel n. Kopenhagen. Bab T, 7 te Gefle v. Ostrand. Corrie B, 9 v. Sarpsborg te Huil. Crescendo, 9 v. Hamburg te Rotterdam. Casana, 9 te Kopenhagen v. Rotterdam. Draka, pass. 9 Brunsbüttel n. Skutskaer. Driebergen. 9 v. Rafso- te Rotterdam verw. Ellewoutsdijk, 12 v. Seet te Agadir verw. Erkalin, 9 v. Aalborg n. Rostock. Frans van Seumeren, 9 v. A'dam te Holmund. Henrica B, 9 v. Amsterdam te Hernosand. Hoe Vinces, 8 v. Grimsby te Rotterdam verw. Harry, 9 v. Liverpool te Amsterdam verw. Ina L, 9 v. Vlissingen n. Middlesbro. Jongkind, 9 v. Gotenburg te Rotterdam verw. Joost, 6 v. Delfzijl n. Antwerpen. Kemphaan, 9 v. Huil te Gdynia. Kaap Falga, 7 v. Amsterdam n. Ostrand. Kaap St. Vincent, 6 v. Rotterdam n. Antwerpen. Kirsten, verm. 11 v. Rotterdam proefvaren. Leliestad, 9 v. Aarhus te Rotterdam. Larix, pass. 7 Brunsbüttel n. Rotterdam. Marietje Böhmer, 9 v. Ceuta te Rotterdam. Marjan, 10 v. Ostertelje te Gent verw. Mercurius H. 9 120 m. z. Ouessant n. Algiers. Merwehaven. 9 v. Rouen n. Rotterdam. Manto. 9 v. Tunis n. Algiers. Madjoe. 9 te Amsterdam v. Kastrup. Marietje Böhmer. 9 te A'dam n. Hamburg. Midas, 8 te Hamburg n. Wismar. Martha, 9 v. Pt. Talbot te Rotterdam. Merak N, pass. 9 Ouessant n. Rotterdam. Martje. 9 c. Rotterdam n. Varberg. Nero. 7 v. Ceuta n. Savona. Nassauhaven, 10 v. Mariestad te Dordrecht verw. Nieuwehaven, 10 v. Lidkoeping te Dordr. verw. Nottingham, 9 v. Rotterdam te Tyne. Plato, 7 v. La pallice n. Amsterdam. Ritornel. 9 v. Kristinehamn te Zwijndrecht. Rcalta, 9 v. Rouen n. Parijs. Silvaplana, 9 v. Kopenhagen te Rotterdam verw. Stientje Mensinga, 12 v. Oran te Cork verw. Spora, verm. 10 v. Ayr n. Lorient. Texelstroom, 9 v. Manchester te A'dam verw. Tukker, pass. 9 Brunsbüttel n. Skutskaer. Union,' 9 v. Goole n. Amsterdam. Westerhorn, 9 te Antw. verw. v. Fremington. Zevenbergen, 9 v. Rotterdam n. Gent. SLEEPVAART Blankenburgh, 8 v. Rotterdam n. Savona. Ebro, 8 v. Bermuda, n. La Pallice. Gele Zee, 7 v. Curasao n. New Orleans. Hudson, 8 890 m. w.z.w. Flores Az. n. La Pallice. Humber, 8 dw. Burlings n. Rotterdam. Loire, 8 70 m. n.o. Humber n. Antwerpen. Maas. 9 te Hoek van Holland. Noordholland, 6 op 690 m. o.z.o. Bermudas verw. ter assistentie v motortanker Koll. Noordzee, 6 55 m. n.w. Alexandrië n. R'dam. Oceaan, pass. 8 Westhinder n. Greenock. Oostzee, 8 v. Falmouth n. Engelse Newcroft. Poolzee, 7 v. Le Havre n. Lagos. Rode Zee, 9 te New Orleans. Tyne, 8 dw. Faroer n. Rotterdam. Zwarte Zee, pass. 6 Brindisi n. Triest. RECTIFICATIE Officiële publikatie „bekendmaking mi nisterie van Buitenlandse Zaken". In de pu blikatie van zaterdag j.l. inzake uitkering aan burgerpersonen Nederlanders die tijdens de oorlog door de Japanners geïnterneerd werden gelieve men te lezen na punt drie: de gezamenlijke erfgename(n) en rechtver krijgende (n) van allen die in Japanse in ternering c.q. aanhouding zijn overleden. Punt 4. De gezamenlijke erfgename(n) en rechtverkrijgende(n) van de onder 1 en 2 bedoelde personen. Voor de beoordeling wie in aanmerking komt voor deze uitkering zijn afzonderlijke vragenlijsten samengesteld voor: Verder blijft het bericht van zaterdag ongewijzigd. "'^assH en onze prijzen controleren, zullen steeds AMERIKAANSE PARASOLS van „The Indiana Works" prefereren I Tenten- en Parasollabrieken Hoofdkantoor voor Nederland HAARLEM - Zijlweg 111 - Tel.: 17877 Dealen, over: de gehele .wereld - Gcïll.catalogus gratis op aanvraag' Spaarnwouderstr. LAAN, no. 100. Voor fouten in telefonisch opgegeven advertenties kun nen wij geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie 150 cc grijze uitvoering 150 cc in 2 kleuren ƒ1460.— Geheel compleet, met duo. bagagerek, reservewiel met band. bumper, tree- plankverbreders, beschermplaten J 1565. Met electrische starter, plus kick- starter, in 2 kleuren J 1620. RIVIERVISMARKT 7 TELEFOON 17690 Alleen woensdag 1 pond PRIMA GEHAKT half om pond GEMALEN OSSEVET, pond heerlijke ROOKWORST samen 1.65 BARENDSESTRAAT 32 PIJLSLAAN 110 en geen geluid meer wil geven. Belt u dan één zeven nul - zeven - zeven GROTE HOUTSTRAAT 94 - t.o. Haarlems Dagblad TE KOOP GEVRAAGD in Haarlem of omgeving met of zonder woning (event, woningruil). Opslagruimte begane grond ca. 70 a 100 m2. Brieven onder no. 2992 aan het bureau van dit blad. Zo spoedig mogelijk gevraagd: liefst 3 kamers en "1 kleinere kamer geschikt voor wachtkamer. Tegen medebewoning van het pand geen bezwaar. Brieven aan Secretariaat van HUMANITAS, afd. Haarlem, Rockaertshof 12, Haarlem (Overvecn). TE KOOP, met kantoorruimte, centrum stad. 100 m2 beg. grond 100 m2 le etage. Direct te aanv. Prijs 15.000. Inl.: Tel. 20733. HOTEL C. KEUR, Zeestraat, Zandvoort vraagt voor direct voor kamerwerk. GEVRAAGD voor spoedige indiensttreding Werktijd 8.305 uur. Loon f 37.45 p. w. Persoonlijk aanmelden: HOTEL DUIN EN DAAL, Bl'daal. Mondelinge of schriftelijke sollicitatie met uitvoerige inlichtingen aan N.V. DE JONG, Grote Houtstraat 82-84. Haarlem. GEVRAAGD ERVAREN LABORANT(E) AANK. LABORANT(E) LEERLING FOTOHANDEL GERMANS, Binnenweg 151, Heemstede C. DE KONING TILLY, Achterstraat 13 - 15 - 17 te Haarlem. PHARM. FABRIEK heeft nog enkele nodig voor inpakwerk. Goed loon. Gunstige vakantieregeling. Koffie, bedrijfskleding etc. worden gratis verstrekt Aanmelden: Anthoniestraat 13. Per 1 september of eerder gevraagd voor type- en archiefwerk. Facturering en correspondentie. Enige kennis van de moderne talen noodzakelijk. Schr. soil, aan C. V. INKOOP HOLLAND g.a., Rokin 71, A'dam. EXPEDITIE - SCHOONMAAKDIENST DRUKKERIJ JACOBSON heeft plaats voor voor bovengenoemde afdeling. Persoonlijk aanmelden: Parklaan 40 tussen 8 en 5 uur. VLEESVERVOER Firma Wed. P. KOSSEN EN ZN., Tele foon 12603 - 20566. VAN LOON'S AUTOMOBIELBEDRIJF te Bloemendaal, Korte Kleverlaan 3038, vraagt: (manlijke of vrouwelijke), Leeftijd 1820 jaar. Vakantie 1956 kan geregeld worden Klein fabriekskantoor zoekt per 1 augustus a.s. of zo spoedig mogelijk Nederlands Brieven onder no. 2993 aan het bureau van dit blad. Middelgroot Textielbedrijf vraagt voor het behandelen van PERSONEELSZAKEN. Gezocht wordt een ongeveer 25-jarige kracht met middelbare schoolopleiding of daarmede overeenko mende ontwikkeling, die op leidinggevend niveau ge wend is met veelsoortig personeel om te gaan en enige practische ervaring heeft in personeelsselectie. Brieven met uitvoerige inlichtingen worden ingewacht onder no. 2991 aan het bureau van dit blad. Gebr. BEEKMAN, HAARLEM-BLOEMENDAAL vragen een voor de dag- of voor de avonddienst. Soil. Gebr. Beekman. Bl'daalseweg 52—54, Bloemendaal. Standard Electric 's-GRAVENHAGE TELEFONIE TELEGRAFIE RADIO GELIJKRICHTERS Afdeling Installatie-telefoonapparatuur te Haarlem U zoekt: Interessant werk tV Een goede sfeer Een verzekerde toekomst Wij zoeken Voor vervulling van UW wensen en de onze hoeft u zich slechts aan te melden bij de Chef-monteur van de NED. STANDARD Telefooncentrale P.T.T. ELECTRIC MIJ. N.V. - Zijlstraat 44 - Haarlem L

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 3