Drie Nederlanders bij eerste tien m het algemeen klassement Jan Nolten gaf maandag het sein tot de aanval RCH gaat morgenavond zijn laatste kans verdedigen Breton Morvan won vijfde etappe in Saint Malo Fraaie eerste plaats in het dag-klassement De Tour in cijfers Geschil tussen de VVO en Waterpolo Vaart Overmacht •Va Kopgroep groter Gesloten gelederen Belangrijke verschuivingen bondscoach Max Merkel Protestbrief naar K.N.V.B. Koersen in Hilversum Geersen heeft kanspaard in Romeo Spencer Rood en Wit tegen de St. Andrews Cricket Club Sport in 't kort HVGB versloeg Haarlem in waterpolocompetitie Zwemmen Zwemkampioenschappen van de Kring Haarlem K.N.A.C. vraagt verkeers- onderwijs aan militairen i/y De Vierdaagse Nijmegen üpenlucht-gymnastiek- uitvoering VOLO DINSDAG 10 JULI 1956 ADVERTENTIE DE VIJFDE ETAPPE VAN de Tour de France van Caen naar St. Malo over 189 km is rijk aan ontvluchtingspogingen geweest. Reeds in de eerste 63 km werden aanvallen en tegenaanvallen genoteerd en hierbij waren steeds Neder landers betrokken. Tot de eerste ontsnapping gaf Nolten het sein en toen er 33 km achter de rug waren trok er een groepje van zeven renners tussen uit, bij wie zich Hinsen bevond. Op 63 km van Caen lagen alle renners weer bijeen. Nolten probeerde het in gezelschap van Bertolo nog eens. Een paar kilometer verder vormde zich een kopgroepje bestaande uit Nolten, Bertolo, Ockers, Bauvin, Wagt- mans, Mahé, Malléjac, Desmet, Adriaenssens, Walkowiak, Rolland, Stolker, Fantini, Picot, Hinsen en Hoorelbecke. Het peloton reageerde echter fel en op 75 km van de start vond een hergroepering plaats. Nolten, vol strijdlust, verdween 22 km verder wederom met Bertolo. Op 1 min. volgden 6 renners bü wie De Groot en Stoiker, gevolgd op 1 min. 30 sec. door een groepje van 6 andere renners, die 2 min. voor het grote peloton uitreden. Nolten en Bertolo werden door de achter volgers ingehaald en met nog 24 km voor de boeg lagen 11 man met De Groot, Stolker en Nolten aan kop. Het peloton had toen een achterstand van ruim 3 min. Winnaar van de sprint werd Morvan met op de tweede plaats de Italiaan Fantini. De Groot ging als derde over de eindstreep, terwijl Stolker als vijfde en Nolten als tiende de finish bereikten. In het algemeen ploegcnklassement is Nederland de Belgische ploeg gepasseerd en staat nu op de tweede plaats achter Frankrijk met slechts 5 minuten 40 secon den achterstand. Ter vergelijking diene, dat de Spaanse ploeg, op de negende plaats, een vol uur achterstand heeft op Neder land. Tenslotte werd De Groot de held van St. Malo, omdat hij tezamen met Hassen- forder, over wiens niet uitrijden van de tijdrit te Rouaan veel is te doen geweest, bovenaan in het algemeen puntenklasse ment staat. Hij en Hassenforder hebben beiden 74 punten, gevolgd door Picot met 76 punten, Rolland met 77 punten, Ockers met 79 punten en Gerrit Voorting op de zesde plaats met 83 punten. Maar Hassenforder zal uit St. Malo ver trekken met de groene trui, omdat hij en niet De Groot een étappe tijdens deze Tour de France heeft gewonnen. Drie Nederlanders dus bij de eerste tien plus de zege in het ploegenklassement, een resultaat van de bovenste plank. De étappe van maandag maakte al geen uitzondering op die van de vorige dagen. Er zat on middellijk vaart in en het moet worden gezegd dat Morvan, die tenslotte de zege greep, al in de aanvang van zich deed spreken door felle, overigens mislukte aan vallen, die niettemin de aandacht gespan nen hielden. Gaul, Morvan in gezelschap van Jan Nolten en vervolgens de Frans man Bergaud, die Jos Hinsen meekreeg, waren de gangmakers, toen de karavaan nog door Normandië trok. Tot de vestingstad Saint-Lo, nadat 67 km waren afgelegd, konden de Belgische en de Franse rijders Ockers en Branckart en (xco(xxxoco3axx3ocxxxxxx»oocx3oocooooooococcooooooococooc De uitslag van de vijfde etappe, Caen— St. Malo (189 km.), luidt: 1. Morvan: (West) 4.51.49; 2. Fantini (It.); 3. De Groot (Ned.); 4. Hoorelbeke (lie de France); 5. Stolker (Ned.); 6. Bertolo (NOC); 7. Mi-! rando (ZO); 8. Walkowiak (NOC); 9. Fo- restier (Fr.); 10. Nolten (Ned.); 11. Mal léjac (Fr.), allen in dezelfde tijd als de; winnaar; 12. Padovan (It.) 4.55.16: 13. Ockers (Belg.) z. t.; 14. Chupin (NOC) z. t.; 15. Bauvin (Fr.) z. t.; 17. Voorting (Ned.) z. t.; 18. Laurédi (Zuid Oost) z. t.; 19. ex aequo het grote peloton, waarin onze landgenoten Hinsen, Lahaye, Van den Brekel, Van der Pluym, Van Dongen en Wagtmans zich bevonden, allen in de zelfde tijd als Padovan: 4.55.16. Het algemeen klassement is nu: 1. Dar rigade (Frankrijk) 27 uur 1 min. 32 sec. Op 1 min. 30 sec.: 2. Voorting. Op 2 min. 53 sec.: 3. Laurédi (Zuidoost). Op 3 min. 15 sec.: 4. Robinson (Lux.). Op 5 min. 13 sec.: 5. De Groot. Op 5 min. 27 sec.: 6. Van der Pluym. Op 6 min. 40 sec.: 7. Desmedt (België). Op 6 min. 44 sec.: 8. Vlaeyen (Belgi6). Op 7 min. 18 sec.: 9. Walkowiak (NOC). Op 7 min. 27 sec.: 10. Mahé (Fr.). Op 7 min. 42 sec.: 11. Barbo- tin (Fr.). Op 8 min. 9 sec.: 12. Ockers! (België). Op 8 min. 24 sec.: 13. Bauvin (Fr.). Op 8 min. 40 sec.: 14. Picot (West). Op 8 min. 46 sec.: 15. Rolland (Fr.). Op 9 min. 23 sec.: 16. Close (België). Op 9! min. 38 sec.: 17. Huyghe (NOC). Op 10 min. 10 sec.: 18. Wagtmans. Op 10 min. 11 sec.: 19. Scodeller (NOC). Op 10 min. 34 sec.: 20. Privat (rF.). Op 22 min. 11 sec.: 34. Brankart (België). Op 26 min. 50 sec.: 56. Stolker. Op 30 min, 17 sec.: 67. Nolten. Op 31 min. 15 sec.: 71. Lahaye. Op 34 min. 54 sec.: 77. Van den Brekel. Op 41 min. 52 sec.: 83. Van Dongen. Op 42 min 59 sec.: 87. Hinsen. Het ploegenklassement van de vijfde 8 etappe luidt: 1. Nederland (De Groot, 8 Stolker en Nolten) 14.35.37; 2e ex aequo g Frankrijk en N.O. Centraal 14.38.54; 4. West 14.41.21; 5. Italië 14.41.51; 6/7. ex g aequo Zuid/Oost en lie de France, Lu- xemburg, Spanje en Zwitserland, allen y 14.45.48. 8 Het algemeen ploegenklassement is thans: 1. Frankrijk 80.52.47; 2. Nederland 80.58.27; 3. West 81.04.13; 4. België g 81.04.31; 5. N.O. Centraal 81.20.20; 6. Italië 8 81.23.12; 7. gem. Luxemb. ploeg 81.27.14; 8. Zuid-Oost 81.28.16; 9. Spanje 81.58.33; 6 10. Zwitserland 81.58.59; 11. Zuid-West R 81.59.49; 12. Ile de France 82.09.58. Het puntenklassement luidt thans: 1. en b 2. ex aequo Hassenforder (Fr.) en De 8 Groot (Ned.), beiden 74 punten; 3. Picot8 (West) 76 punten; 4. Rolland (Fr.) 77 pnt.; 0 5. Ockers (Belg.) 70 pnt.; 6. Voorting o (Ned.) 83 pnt.; 7. Laurédi (Zuid-Oost) 84 pnt.; 8. Desmet (Belg.) 93 pnt.; 9. Dar- 8 rlgade (Fr.) 94 pnt.; 10. Bauvin (Fr.) 95 punten. 8 Hassenforder heeft ondanks het feit, 8 dat hij samen met De Groot de eerste 8 plaats in het puntenklassement deelt, de 8 groene trui behouden, omdat hij een etappezege op zijn naam heeft staan. 8 De prijs voor de strijdlustigste renner werd toegewezen aan de Fransman Ber- 8 j tolo. De premie voor de grootste pech- c vogel ging naar de Spanjaard Poblet, 8 omdat hij op het circuit te St. Malo door g een fotograaf ten val kwam. 8 xxcooooo2ooocococooococo»xxxoooooo33cococ»oooooooocco Jan Nolten verder Darrigade en Mahé, de rebellen nog in toom houden. Maar nabij Le Ques- not forceerde Bertolo van de NOC-ploeg en Jan Nolten de doorbraak, die verdere scheuringen in het peloton teweeg zou brengen. De twee namen op een korte snelle afdaling 50 seconden. Zij werden door een twintigtal achtervolgd en daar waren grote mannen van de Belgische en Franse ploegen bij, maar ook de Neder landers Wagtmans, Hinsen en Stolker. Niet allen schenen het op een achtervolging te hebben gemunt, er werd ook afgestopt in het groepje, dat dan ook al snel in het grote veld terugviel. In de heuvels rond Percy, na ongeveer 90 km, werd het peloton als een reus achtig stuk elastiek uit elkaar getrokken en enkele kilometers verder, in Villedieu- les-Poèles lagen Nolten en Bertolo een minuut voor op het zestal, Fantini, Wal kowiak, Morvan, Hoorelbeke en de oranje truidragers De Groot en Stolker. Deze overmacht was te groot voor Jan Nolten en zyn metgezel en zjj besloten, met de 6 anderen de ontsnapping voort te zetten. Zo hadden er dus acht man de leiding, even later nog aangevuld door de Franse bewaker Jean Forestier, die eveneens door het peloton was vrijgelaten. Bij negen man bleef het voorlopig en er was nu eens geen Belg bij, ondanks het feit, dat het peloton op slechts dertig seconden volgde. Doch door het defensief rijden van de andere landgenoten de drie Nederlanders bij elkaar in de kopgroep maakten immers tenminste een goede kans op een over winning in het dagploegenldassement groeide de achterstand van de rest aan. Na 110 km bedroeg het verschil 1 minuut 40 seconden, vijf kilometer verder 2 min 45 sec. en in de ravittaileringsplaats Avranches bleken de negen avonturiers die voorsprong te hebben gehandhaafd. 7eEJAPPE 11 JULI 244KM. 8P ETAPPE 12 JULI 180 KM startHjuli LORIEMT Nog te rijden La Roche ATLANTISCHE - OCEAAN £P JW Chewille ^^TholetSSUm riesHerbier» Chantonnay -Hermine 12 ii Km Ste ^^/-marans LAROCHELLE Lonent laRoth. 80m Angers 7e etappe 8e etappe Heuvelachtig Vlakke wegen Etappeplaats <D Vliegende controle O Ravitaillering In de achterhoede waren inmiddels we derom drie renners aan de bewaking ont snapt: de Franse nationaal Malléjac en re gionalen Gay en Mirando, respectievelijk van de equipes zuidwest en zuidoost. Dat drietal dwong bijzonder veel respect af. In een drieste achtervolging, die na 140 km. ongeveer op de grens tussen Normandië en Bretagne begon en die tot aan Le Vivier sur Mer (166 km.) duurde, bereikten zij de aanvoerders, wier aantal daardoor tot twaalf steeg. Zij het slechts voor korte tijd, want Gay, die zich teveel had ingespan nen, viel vrijwel onmiddellijk weer af. In de laatste tientallen kilometers over de uitstekende wegen van het licht golvend Bretagne, dat overal grote geestdrift toon de over de regionale vertegenwoordiging in de kopgroep, wisten de elf leiders hun voorsprong'van 3 min. 25 sec. te handha ven. Hoe groot het enthousiasme kan wor den, zagen we weer eens, toen een moedgr haar kind van een jaar of twee eenvou dig uit de handen liet vallen, buiten de rand van het trottoir, waar de Tour pas seerde. Waaruit men wel begrijpen kan, dat het volgen van de Tour per auto niet bepaald een sinecure is. Gelukkig liep het geval, dank zij de oplettendheid van de volgers nog goed af. Na de finish van de elf snelste rijders, toen Morvan al lang en breed onder dave rende toejuichingen van zijn streekgeno ten de ereronde had voltooid, arriveerde het grote peloton in gesloten gelederen. De Italiaan Padovan won de sprint om de twaalfde plaats, waarbij hij Stan Ockers met een half wiel klopte. Alle overige Ne derlanders volbrachten de rit in de grote groep, op de volgende plaatsen: 17e Voor ting, 23e Van der Pluym, 38e Hinsen, 50e Van Dongen, 66e Lahaye, 91e Van den Brekel en 101e Wagtmans, allen in dezelfde tijd als Padovan. Rest nog te vermelden, dat Schaer op medisch advies niet aan de start in Caen verschenen is, waardoor Zwitserland van de overgeblevenen zijn beste man verloor en de Tour de France met nog zes renners moet voorzetten. De successen van de Nederlandse ploeg in d- etappe van gisteren en de belangrijke winst als resultaat van deze successen in de diverse algemene rangschikkingen laten zich voor de Nederlanders als vólgt samen vatten: in de etappe CaenSt. Malo werd De Groot derde, Stolker vijfde, Nolten tien de. Tezamen won dit drietal een prijs van f900. Het dagploegenklassement werd door Nederland gewonnen. Prijs f2000 plus een speciale Nederlandse premie van een fabriek. In de algemene individuele rangschikking behield Voorting met anderhalve minuut achterstand op Darrigade de tweede plaats. De Groot steeg van de twaalfde naar de vijfde plaats en Van der Pluym bezet de zesde plaats. Geen van de twaalf ploegen met uit zondering van Nederland heeft drie man in de algemene rangschikking staan onder de eerste tien. Wagtmans bezet de 18e plaats. Hij ,had vlak voor St. Malo de pech. dat een van 'cijn bandjes sprong. Van der Brekel leende hem pnmiddellijk zijn wiel. Lahaye bleef achter om Wagtmans weer bij het peloton te trekken. De finish van de vijfde etappe. Morvan van de Franse westploeg passeert de finish. Hij heeft de 189 km. van deze etappe in 4 uur, 51 min. en 49 sec. gereden. (Telefoto) De Vereniging van Voetbaloefenmeesters in Nederland, die vorige week weer haar jaarlijkse studiebijeenkomst in Lunteren hield, heeft naar het secretariaat van deze vereniging meedeelt een protest bij de KNVB ingediend tegen de houding van Max Merkel. De bondscoach van de KNVB zou n.l. vrijdag 6 juli naar Lunteren komen om een demonstratie voor de Ne derlandse oefenmeesters te houden. In een telefonisch onderhoud met de heer G. Kruyver, voorzitter van de technische commissie van de KNVB, deelde deze de oefenmeesters mede, dat de heer Merkel vermoedelijk niet zou komen, omdat naar het oordeel van de heer Merkel de Ver eniging van Oefenmeesters niet over men sen beschikte die in staat zouden zijn de door hem (Merkel) te doceren oefenstof goed uit te voeren. De voorzitter van de Vereniging van Oefenmeesters, de heer De Bois, deelde daarop de heer Kruyver mede, dat o.a. de oud-internationals Arie de Vroet, Kick Smit, Bas Paauwe, Otto Bonsema en Ger- rie Stroker aanwezig waren. De heer Kruy ver zou nog contact opnemen met de an dere leden van de technische commissie, maar vrijdagmorgen kwam het bericht van de KNVB dat de heer Merkel vermoedelijk niet zou komen, hetgeen ook niet ge schiedde. De Vereniging van Voetbaloefenmeesters voelt zich nu zo staat het in het schrij ven aan de KNVB zeer gedupeerd, be ledigd en in haar eer aangetast, omdat in de ogen van de heer Merkel en blijkbaar ook in die van de heren van de technische commissie, de Nederlandse oefenmeesters een stel figuranten zijn. Van de heer G. Kruyver vernamen wij dat in „De Oefenmeester", het orgaan van de Vereniging van Voetbaloefenmeesters, herhaaldelijk zijdelings critiek op het werk van de heer Merkel is geleverd. Deze pu- blikaties, die de sfeer vertroebeld hebben, en ook de ervaringen door Merkel opge daan in de jaarlijkse studiebijeenkomst van verleden jaar, hebben blijkbaar zijn houding bepaald. De heer L. Brunt, secretaris-penning- meester van de KNVB, ontkende dat er van geringe medewerking van de zijde van de bond sprake kon zijn: het betreft hier een geschil tussen de oefenmeesters en Merkel. Uiteraard zal de bond een onder hoek instellen, maar dit zal pas kunnen geschieden na de terugkeer van Merkel, die tot half augustus met vakantie naar Oostenrijk is vertrokken. Woensdagavond gaat de drafsport na de glorieuze dag op Duindigt in Hilver sum in weer wat rustiger banen verder, hoewel de koersen door het grote aantal inschrijvingen zeer aantrekkelijk zijn. In het internationale slotnummer heeft Geer sen in Romeo Spencer het eerste kanspaard, ondanks zijn minder gelukkige positie aan de start. Prinses Zora en Our Volann zullen het de jonge hengst de eerste ronden niet gemakkelijk maken, doch zij zullen hem in de eindstrijd niet kunnen houden. In het leerlingennummer zou over een kortere afstand Ria Kitty de vrij zekere winnaar zijn, doch daar zij maar een be perkt uithoudingsvermogen heeft zal zij zich vermoedelijk niet kunnen handhaven tegen een Paul Spencer en een Prince Maire. De serie-draverij met 23 paarden is moeilijk te voorspellen doch daar Upie Scott P afgelopen zondag zijn record weer beduidend verbeterde, mag worden aange nomen, dat hij al zijn oudere tegenstanders weer de baas blijft. Tarantella en de on zekere Rita Bond zijn de concurenten, evenals Sagne d'Or en Quilla Lee. Voor Taky Erebus moet de opgave in de Korenbloemprijs niet te zwaar zijn, indien hij zijn haast traditionele fout weet te vermijden. Ultra en Unemdé zijn de andere mogelijkheden, vooral Ultra, die na haar ziekte weer in vorm terugkomt. De 2-jarigen hebben een bescheiden onderonsje in de Rozen-prijs. Daar Vivant Hollandia verreweg het beste record heeft, mag worden aangenomen dat Vaya Con Dios en Venna Axkit het onderspit zullen delven. Een sterke combinatie van Rood en Wit speelt donderdag een wedstrijd tegen St. Andrews Cricket Club. een elftal van jonge, maar zeer sterke Engelsen. De wedstrijd be gint des ochtends om elf uur. WERELDRECORD. Tijdens de Ameri kaanse zwemkampioenschappen, die in Tyler in Texas zijn gehouden, heeft Shelley Mann de 200 meter vlinderslag gezwommen in 2 min. 44,4 sec. Dit betekent een wereldrecord. Voor dit nummer bestond nog geen wereld record. De FINA had een limiettijd van 2 min. 48 sec. hiervoor vastgesteld. Shelley Mann is de eerste zwemster die onder deze limiet is gekomen. Voor de eerste klasse heren in de water polocompetitie bonden maandagavond Haarlem en HVGB de strijd aan. Door be ter samenspel was HVGB vooral in de eerste helft van de strijd overwegend in de aanval, maar schoten van Halsema en Meulenberg leverden niets op. Totdat bij een HVGB-aanval Halsema vrij voor het Haarlem-doel kwam te liggen, de bal goed aangespeeld kreeg en inschoot. Na de rust werd aan beide kanten zwaarder gespeeld. Nadat de Haarlem- midachter de kant was opgezonden, miste Rol de hem toegewezen strafworp, zodat met ongelijke ploegen de strijd werd voortgezet. Totdat na twee minuten spelen Bongertman een overtreding beging, die Bijlsma een strafworp opleverde: een-een. Wederom kreeg HVGB een spelersmeer derheid, daar Van Wamel de kant werd opgezonden. Bongertman kon voor HVGB toen het winnende doelpunt scoren. Voor de reserve eerste klasse speelde Haarlem 2 tegen HVGB 2. HVGB 2 was de sterkste. In de eerste helft behaalde het een voorsprong van vier-nul; de eind stand werd vijf-een. Om de kampioenstitels Kring Haarlem KNZB werden maandagavond in het zwem bad „De Heerenduinen" in IJmuiden zwem wedstrijden gehouden onder auspiciën van de Velser Zwemvereniging. De HPC'er R. Prins leverde wel de beste prestatie van de avond door de titel 100 meter vlinderslag in 1 min. 10,6 sec. op zijn naam te brengen, kort daar voor zegevierde hij oqk in de wedstrijd 4 x 25 meter wisselslag persoonlijk. De uitslagen van de wedstrijden zijn: 4 x 25 meter wisselslag heren persoonlijk: 1. R. Prins, HPC 1 min. 10,4 sec.: 2. W. Geurtsen, HPC 1 min. 11,2 sec.; 3. P. Meijer, DWT 1 min. 16,8 sec. 200 meter schoolslag dames: 1. D. Turken burg, DWT 3 min. 18,1 sec.; 2. I. van Opber gen, VZV 3 min. 21,8 sec.; 3. G. Brundng, VZV 3 min. 23,4 sec. 50 meter schoolslag jongens: 1. E. Stef- fens. Watervrienden 40,6 sec.; 2. J. Klooster, Haarlem 40,8 sec.; 3. J. Groenewoud, Water vrienden 42,3 sec. 100 meter vlinderslag heren: 1. R. Prins, HPC 1 min. 10,6 sec.; 2. W. Geurtsen, HPC 1 min. 22,8 sec.; 3. P. Meijer, DWT 1 min. 25,4 sec. 50 meter vlinderslag dames: 1. E. Schreu- der, Haarlem 38,2 sec.; 2. H. Band, HPC 39 sec.; 3. W. Hofman. HPC 39,8 sec. 4 x 100 meter vrije slag heren estafette: 1. HPC I 4 min. 21,6 sec.; 2. DW8 I 4 min. 41 sec.; 3. Watervrienden I 4 min. 56,5 sec. 4 x 50 meter wisselslag estafette dames: 1. DWR I 2 min. 40,8 sec.; 2. Haarlem I 2 min. 42 sec.; 3. HPC I 2 min. 43,8 sec. De KNAC heeft de minister van Oorlog verzocht, aan alle dienstplichtigen een voudige verkeerskennis te doen bijbrengen. In een adres aan de minister zegt de KNAC, dat verkeersonkunde en gebrek aan zelfdiscipline factoren zijn, die ernstig afbreuk doen aan de verkeersveiligheid. Weiiswaar wordt door het geven van ver- keersonderwijs op scholen getracht in deze toestand verbetering te brengen, doch he laas kan niet ontkend worden, dat na be ëindiging van de schooltijd het effect van het geleerde spoedig verloren gaat. Het is volgens de KNAC van groot be lang elke mogelijkheid te gebruiken de kennis omtrent het verkeer opnieuw te verlevendigen en de voor de toepassing daarvan benodigde zelftucht aan te kwe ken. De militaire diensttijd biedt naar haar meniing daartoe bij uitstek de gelegenheid. Discipline en verantwoordelijkheidsge voel zijn onontbeerlijke elementen voor de militaire opleiding. Zij spelen ook een voorname rol bij de bevordering van de v e r k ee r s v e il i gh e id Wordt aan de dienstplichtigen de ver eiste kennis van het verkeer bijgebracht, dan mag verwacht worden, dat zij in de burgermaatschappij terugkeren met ge zondere opvattingen omtrent en het juiste inzicht in het huidige verkeersprobleem. Van de 12.463 deelnemers, die op 24 juli aan de start van de internationale vier daagse afstandsmarsen van de NB v LO zullen verschijnen, die tot en met 27 juli wordt gehouden, hebben 1315 wahdelaars ingeschreven voor de 55 km, 1617 voor de 50 km, 9197 voor de 40 km, en 352 voor de 30 km, welke dagelijks zullen worden af gelegd. Het totaal aantal militairen bedraagt 6937, het aantal burgers 5526, van wie 1448 dames. 1125 bedraagt het aantal buiten landse deelnemers. In Aken worden de wereldkampioenschappen paardrijden gehouden. De Spaanse ruiter Francesco Goyoaga tijdens een sprong. De strijd in de competitie om twee plaatsen in de eredivisie loopt ten einde. Een strijd, die al half beslist is aangezien NOAD zondag jongsleden ondanks haar nederlaag tegen GVAV promoveerde. De tweede plaats is echter nog niet toegewezen. De beste kans hierop maakte GVAV, maar het kan nog best zijn dat RCH of KFC haar in bezit nemen. Het hangt allemaal af van de resultaten van de nog resterende wedstrijden. RCH heeft door haar overwinning op KFC ook nog een kans. Voorop staat echter dat de Racing dan haar twee wedstrijden morgen thuis tegen GVAV en zondag in Tilburg tegen NOAD zal moeten winnen. Hetgeen wel blijkt uit de stand, die op het ogenblik is: NOAD 6 5 0 1 10 14— 9 GVAV 5 3 0 2 6 16— 7 KFC 6 2 1 3 5 9—13 RCH 6 2 1 3 5 6—11 Hermes DVS 5 1 0 4 2 4—9 De resterende wedstrijden zijn: morgen: RCH—GVAV en HDVS—KFC; zondag: GVAV—HDVS en NOAD—RCH; woensdag of zondag KFCGVAV en HDVSNOAD. Het is duidelijk dat er nog diverse kansen zijn. Het is zelfs niet uitgesloten dat er nog beslissingswedstrijden zullen komen. Het zij tussen RCH en GVAV, het zij tussen GVAV en KFC, maar het kan ook nog zijn dat RCH en KFC een beslissingswedstrijd moeten spelen. Hoe dan ook, de spanning is er nog volop. De Racing komt morgenavond overigens met een op één plaats gewijzigd elftal in het veld. Op de linksbuitenplaats in de zondag jongsleden geblesseerde Couwenhoven name lijk vervangen door Koster. De formatie is dus: doel: Van der Voort, achter: Jansen en v. d. Brink; midden: De Jong, De Vos en Hoogendoorn: voor: Brouwer, Biesbrouck, Van Braam, Kruyer en Koster. In verband met de belangrijkheid van de wedstrijd is Leo Horn aangeweezn als scheidsrechter bij RCHGVAV. Traditie getrouw sluit Volo het zomer seizoen af met een openlucht uitvoering, te geven door de kleuters, de aspiranten, de dames- en de herenleden. Deze uitvoering zal dit jaar gehouden worden op donderdag 12 juli om 7 uur op het schoolplein van de J. P. Coenschool aan de Gijsbrecht van Aemstelstraat in Haar lem Noord. Voor deze uitvoering is een afwisselend programma van 12 nummers samengesteld, waarvan sommige nummers met gezamen lijk optreden van aspiranten, dames en heren. In het programma bevinden zich ook nummers, waarmede Volo zondag heeft deelgenomen aan de wedstrijden van Bato, te weten knotsoefening meisjes, brug on gelijke leggers meisjes en paardspringen jongens. HOCKEYPLOEG. De Westduitse Hockey- bond en de Oostduitse Hockeybond zijn tot overeenstemming gekomen om dé Oost- en de Westduise Olympische comité's te advi seren het Westduitse nationale hockeyteam naar Melbourne te zenden.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 7