W. Schoenmakers nam afscheid als inspecteur lager onderwijs „Sneeuwwitje" een waar kinderfeest Kort en bondig J Leerkrachten en schoolbesturen boden radiotoestel aan Kilo's slanker BonKorets 9 Haarlem-Noord won bridge-beker Afbetaling op afbetaling Afscheidsavond leerlingen P. H. van der Leijschool R. Baljcu gehuldigd Marionetten van Jacques Vernout Burgerlüke Stand van Haarlem Haarlemse meisjes-HBS Ruim een ton voor modernisering Aula H.B.S. A wordt deze zomer verbouwd Scholenbouw in Delftwijk thans mogelijk Ben Wgunnen bouw van twee lagere scholen Ton Lutz las verzen van en over Breero Kistje met 4600 uit woonwagen ontvreemd Haarlemse atletiek- kampioenschappen Successen van Doornbosch Twee overwinningen DWR in waterpolocompetitie Waterpolouitslagen Koersen in Hilversum Lelie-prijs was voor Rita Kitty Cricket in de HCB Laat ons U behulpzaam zijn Aanleg van wegen in Nieuw-Vennep Burgerlijke Stand van Heemstede Burgerlijke Stand van Bloemendaal DONDERDAG 12 JULI 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De heer W. Schoenmakers, die met ingang van 1 september Haarlem verlaat wegens zijn benoeming in gelijke functie te Venlo, heeft woensdagmiddag tijdens een door de drie gezamenlijke onderwijzersverenigingen voorbereide receptie in de tuinzaal van het Concertgbouw ervaren, dat de overheid, zijn collega's en de leerkrachten uit Haarlem, Bloemendaal en Zandvoort zijn werk als inspecteur van het lager onder wijs in de inspectie Haarlem bijzonder gewaardeerd hebben. Namens de leerkrach ten is hem een radiotoestel aangeboden. De heer Ph. Deijs had de leiding van de receptie en heette de gasten en leerkrach ten welkom, waarna de heer D. J. A. Ge luk, wethouder van Onderwijs te Haarlem opmerkte, dat hij het een gelukkige ge dachte vond, dat de drie verenigingen hebben samengewerkt bij het voorberei den van de afscheidsreceptie'. Uit de sa menwerking blijkt, dat de heer Schoen makers een persoonlijkheid was, die een belangrijke plaats in de inspectie heeft ingenomen. De taak van een inspecteur is niet gemakkelijk; dat heeft spreker één de zer dagen tot een Haarlemmer gezegd, die benoemd was tot inspecteur van het lager onderwijs. De inspecteur neemt tussen de hamer en het aambeeld plaats; als onder wijsman staat hij de belangen van het on derwijs voor, maar als vertegenwoordiger van het rijk is hij aan voorschriften van hoger hand gebonden. Hij moet de midden weg zoeken. Dat de heer Schoenmakers er jn geslaagd is een populaire figuur te worden, wiens werk gewaardeerd wordt, is in de afgelopen tien jaar gebleken. Twee eigenschappen kwamen bij de in specteur naar voren, namelijk zijn strikte onpartijdigheid en het verdedigen van zijn standpunt. De heer Schoenmakers had met vele moeilijkheden te kampen, waarbij spreker dacht aan de bouw van scholen en het verkrijgen van meer ruimte. Bij de problemen vervulde de scheidende inspec teur een belangrijke rol en hij trachtte de overheid en de schoolbesturen zoveel mo gelijk te geven. Namens het gemeentebe stuur van Haarlem sprak de heer Geluk woorden van dank voor het werk in de af gelopen tien jaar verricht. De heer I. van der Velde, inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Am stelveen, zeide namens de collega's uit de omgevende inspecties, dat de heer Schoen makers grondig, degelijk, rustig en betrek kelijk onverzettelijk heeft gewerkt. Hij heeft zijn inspectoriale arbeid terecht nooit te licht opgenomen. Zijn taak was uitge breid en verantwoordelijk. De heer Schoen makers gaat naar zijn geboortegrond terug en zal in Venlo de heer Hermans opvolgen, die kortgeleden is overleden. Gemakkelijk zal de taak niet zijn; de spreker wenste hem het beste voor de toekomst toe. De heer P. J. J. Peters, het woord voe rend namens alle leerkrachten en school- ADVERTENTIE Waarom de last van ongezonde (en vaak lelijke) dikte nog langer met u meedragen? BonKorets geven u in enkele weken weer uw Jeugdig slank figuur. Na de maaltijd een dragee met een slokje water - en u verliest ponden per week. BonKorets werken volgens het principe van dehydratie - eenvoudig en snel. Opgehoopt vet smelt weg, geen loomheid en verstopping meer. Veroverende charme straalt van u af. U voelt u weer opgewekt en monter! Begin een nieuw leven - begin nog vandaag met BonKorets, 3.30 per flacon. VERMAGER INCS DRAG EES besturen uit de inspectie, zeide, dat allen het hem gemakkelijk hebben gemaakt, om te spreken. Zij hebben deelgenomen aan het aanbieden van een geschenk en dat is een bewijs dat de heer Schoenmakers zeer gezien was. De heer Schoenmakers verklaarde in zijn dankwoord, dat afscheid nemen iets pijn lijks is. Het afscheid uit Haarlem heeft hij zelf gewild door overplaatsing naar Venlo te vragen, maar nu hij op het punt staat zijn taak neer te leggen, begrijpt hij, dat het toch moeilijk voor hem is. De tien ja ren in Haarlem doorgebracht zijn van bij zondere aard geweest, omdat er eerst op bouwend werk verricht moest worden en daarna moesten de moeilijkheden opgevan gen worden door de uitbreiding van het aantal leerlingen. Ook is er een gebrek aan leerkrachten. Spreker heeft zich kun nen verheugen over de ijver van het on derwijzend personeel, hetgeen van groot belang is geweest. Ook richtte spreker zich tot de gemeentebesturen van Haar lem, Bloemendaal en Zandvoort en de schoolbesturen uit deze gemeenten en dankte allen voor de medewerking, die hij in zijn ambtelijke loopbaan heeft onder vonden. Het gemeentebestuur van Bloemendaal was vertegenwoordigd door mejuffrouw dr. J. M. Nolte, wethoudster van Onderwijs en dat van Zandvoort had wegens een be spreking bericht van verhindering gezon den. Woensdagavond werd onder de leiding van de heer Germeraad in „Dreefzicht" te Haar lem de finale gespeeld om de HP.-beker tussen twee zestientallen van „Haarlem N.B.B." en „Sans Atout' uit Rijswijk. De bekerwedstrijden gaan uit van die Ne derlandse Bridgebond en worden gespeeld volgens afvalsysteem. Beide verenigingen waren na vier gewonnen wedstrijden tot deze finale doorgedrongen. Dat het een eind strijd werd tussen twee gelijkwaardige tegen standers bleek wel aan het score-verloop. Na de vijfde ronde was de stand gelijk (6969.) Bij het ingaan van de zevende en achtste ronde heerste grote spanning. De eindstand 115103 was in het voordeel van Haarlem-Noord B.B., zodat deze club weer voor één jaar in het bezit van de beker kwam, welke zij in 1952 ook reeds had ge wonnen. Het hoofdbestuurslid, de heer Prins, over handigde de beker aan de aanvoerder van de winnende ploeg, de heer Oh. Boeree. Bij de Haarlemse politie werd aangifte gedaan van verduistering van een band recorder, die op een afbetalingsovereen komst was geleverd, maar waarvoor de koper had toegezegd, dat hij haar binnen drie maanden geheel betaald zou hebben. Er geschiedde echter heel iets anders, de man verkocht het toestel weer voor f 300. Van de opbrengst bekende hij enige andere schulden te hebben afbetaald. De leerlingen van de zesde klas van de P. PI. van der Leijschool in Oud-Schoten, die dit jaar de school verlaten, zullen zeer zeker nog lange tijd bijzonder prettige herinneringen bewaren aan de gezellige afscheidsavond, die zij woensdag in de toneelzaal van de Wethouder Westerveld- school aan de Overtonstraat in Haarlem- Noord hebben gegeven. Het met zorg samengestelde programma is ook bij de vele aanwezigen zeer in de smaak gevallen, er werd opvallend goed gemusiceerd, met animo gezongen en ten slotte zorgde het aardige zangspel „Zwaan kleef aan" zo nu en dan voor uitbundige vrolijkheid. Nadat het hoofd van de P. H. van der Leijschool, de heer J. Mol, alle aanwezi gen en in het bijzonder de secretaris van de Haarlemse Ouderraad, de heer J. Vrugt, hartelijk welkom had geheten, werd het programma begonnen met het zingen van enkele vlotte liedjes, die er al direct de juiste stemming in brachten. Ineke de Ruiter speelde hierna met de heer Nieman een pianostukje voor quatre mains. Hans van Rheenen, Marjan van Rheenen, Hans Osterthun en Jan Brouwer lieten vervol gens horen dat zij op de blokfluit en tri angel reeds tot aardige prestaties in staat zijn. Met Dineke Geerlings aan de piano oogstten Jan Brouwer en Joke van de Goorbergh met hun blokfluiten eveneens een verdiend applaus voor hun keurig samenspel in ,,Le Coucou". Een heel orkest van mondorgels en blokfluiten bracht hierna enige vlotte melodietjes ten gehore. Samen met „mees ter" Nieman speelde Doki de Laat ver volgens aan de piano op uitstekende wijze een niet zo eenvoudig stuk voor quatre mains. Vera Oosterhof. Sonja van Vuuren, Petra Zijlstra en Carla Hommers lieten zich met hun accordeons ook niet onbe tuigd in „II Bacio", „Xystos" en „Donau- wellen". Carla Hommers mocht voor haar soli, „La Comparsa" en „Mooie Liesje", zelfs een welverdiende ovatie in ontvangst nemen. Voor een aardige afwisseling zorg de een menuet van Boccherini, gedanst door een aantal in stijl geklede meisjes. Na de pauze werd met groot succes het zangspel „Zwaan kleef aan" opgevoerd, waarbij het dikwijls zeer vrolijk toeging. Na afloop van de voorstelling sprak het hoofd van de P. H. van der Leijschool, de heer J. Mol, hartelijke woorden van dank tot de heer W. Nieman voor diens aan deel in het succes van deze avond. Twee leerlingen hielden hierna een afscheids toespraak op rijm waaruit de goede ver standhouding tussen onderwijzer en leer lingen tot uiting werd gebracht. Mevrouw en de heer Nieman ontvingen namens de scheidende leerlingen een ge schenk. Tot slot reikte de heer D. van Luyk namens de Oudercommissie met een toepasselijk woord aan de scheidende leer lingen een getuigschrift, een herinnerings tegel en een klassefoto uit. Hij wenste de meisjes en jongens veel succes voor de toekomst toe. De heer R. Bal.jeu, monteur eerste klasse bij het Provinciaal Elektriciteitsbedrijf Noordholland, wonende aan de Duinwijk- laan 45 te Beverwijk, die vandaag zijn zilveren jubileum bij het bedrijf viert, is ontvangen door de directtie. De directeur, ir. J. den Boesterd, heeft gelukwensen aangeboden en een gratificatie overhan digd. Het provinciaal bestuur had een bloemenhulde gezonden. Op de afdeling elektrotechnische tekenkamer, waar de heer Baljeu werkzaam is, hebben de heren H. A. Baars en P. N. van Boekhoven het woord gevoerd; de jubilaris ontving een geschenk. De verdere dag brengt hij in huiselijke kring door. In een oud pakhuis aan de Warmoes straat ontwikkelt zich een zeer prille vorm van marionettentheater onder de toege wijde zorgen van de 16-jarige Jacques Vernout. Hij heeft al een hele tijd specta culaire liefhebberijen en na zijn activi teiten met een poppenkast trekt hij nu aan het langste eind in „La Condola", een nieuwe samenleving met vier marionetten. Zijn toneel wordt begrensd door een grote vergulde schilderijlijst en kan op de kleine zolder waar hij werkt maximaal door slechts tien a twaalf vriendjes worden waargenomen. Op 12 november van het vorig jaar gaf hij reeds een voorstelling van zijn stuk „Na het beleg van Haarlem" in restaurant Brinkman aan het Hout plein voor de padvindersgroep, waar hij deel van uitmaakt. Binnenkort hoopt hij regelmatig voor een groter publiek te kun nen optreden in een clubhuis in Haarlem of omgeving. Naarmate de bevolking van zijn theater zich uitbreidt zal hij ook nieuwe stukken gaan presenteren. Hij heeft namelijk nog een stuk geschreven over Laurens Jansz. Coster en een bewer king gemaakt van Dickens' Christmas Ca rol. En de laatste tijd snuffelt hij in Faust. HAARLEM. 11 juli 1956 BEVALLEN van een zoon: 11 juli, G. E. M. J. WesterkampKoedijk. BEVALLEN van een dochter: 10 juli, E. M. KarskensSchiphorst; A. CourboisKlok; 11 juli, E. C. van Straten—Stijnman. OVERLEDEN: 9 juli, W. G. J. J. Hamer, 91 j., Crayenesterlaan; 10 juli, W. M. J. Hoen, 68 j., Koningstraat: A. van Rijsbergenvan de Nobelen. Westerhoutstraal. 84 j.; J. C. M. Verwoerd. 5 w„ Gasthuisvest; P. den Hol lander, 60 j., Soutmanstraat; W. J. Bosman, 62 j., Maerten van Heemskerkstraat; G. J. Hülsmann, 87 j„ Kamperlaan; M. J. Veen stra, 3 w„ Kamperlaan; J. Hoogervorst, 62 j., Kamperlaan. ONDERTROUWD: 11 juli, A. B. C. Jaspers en M. W. Rootlieb; J. van Scherpenzeel en H. Elfrink; P. N. van der Aar en J. M. Ma- theij; J. Houtkamp en E. M. Nelissen; J. H. Bergwerf en D. C. van Herwerden; R. G. Smit en K. H. Ploeg: J. J. van Alphen en A. M. Lagerweij; A. H. Koster en M. M. Ste vens; J. J. Friebel en T. C. Oelp; P. N. Eist- hout en W. E. Meijer; R. W. van Graas en J. A. van Dijk; H. J. Hendriks en J. E. Peschar; J. Felix en M. J. van der Weijden; A. Menks en J. M. Zweiphennig; J. W. E. van der Helm en M. Woudenberg; T. W. Baaij en F. van de Kerkhoff; C. Arink en A. •1. Tjalkes; J. van Dalen en A. E. Bolt; A. C. Kompier en J. Wijnand; H. Geesink en R. J. van Norde'. GEHUWD: 11 juli, A. J. Berendse en F. H. van Dalen; J. J. Buschman en A. E. M. de Boever; P. T. J. Spook en P. A. Karremans: W. A. P. Terpstra en L. P. M. Meiland; W. van Bakel én M. H. Bos; W. J. Dautsenberg en A. H. M. van Bree; L. M. Mutsaers en M. J. Hesseling; A. de Jong en A. Geldorp. Wie woensdagmiddag het Bloemendaalse Openluchttheater met een bezoek vereer de, kon zich amuseren met twee tonelen van een bijna hartveroverend karakter. Plet eerste boden de honderden kinderen, die tot vlak voor de vijver en zelfs gezeten op de trappen samen waren gedromd om de voorstelling bij te wonen van „Sneeuw witje en de zeven dwergen" door het Rot terdams Kindertoneel onder leiding van Anneke Elro. Het tweede toneel men begrijpt het al vond men achter de vij ver. Het was de opvoering zelf van een toneelstuk, dat een vrije bewerking mag heten van het sprookje, maar binnen al die vrijheid luisterde naar de wetten van het toneel. Een heel geslaagde bewerking, want ze raakte direct het kinderlijk hart en zette de gemoederen na een wat trage start snel in beweging. En zo leefden wij dan mee met de kinderen en de sprookjes figuren en koesterden ons middelerwijl in een heerlijk zonnetje, dat glans en kleur verleende aan de taferelen op de grazige weide van het theater. Dat zonnetje maak te goed wat eigenlijk nog ontbrak aan entourage, want er werd maar met zeer schaars decormateriaal gewerkt. Ik betreur de afwezigheid daarvan altijd, omdat men er de (kinderlijke) vreugde zo mee kan op voeren. De changementen waren nu erg eenvoudig. Zouden zij, hoe eenvoudig ook, voortaan niet door gecostumeerde mede werkers uitgevoerd kunnen worden? Dat verhoogt de pret en maakt tot een eenheid wat nu door de contrasten der kledij dis harmonieerde. Het zijn maar een paar op- Sneeuwwitje, belaagd door de valse kamerheer Francois, maar beveiligd door de goede jee. Scène uit de voor stelling in het overvloedig gevulde Bloemendaalse Openluchttheater. merkingen, die thuis horen in het rijk der „Schönheitsfehler". Ze zijn daarom van be lang, omdat de voorstelling waarlijk ver zorgd toneel opleverde en alleraardigst was om te zien. Anneke Elro zelf speelde even innemend als natuurlijk de hartenvertederende Sneeuwwitje. Plaar stiefmoeder werd door Willy Rotermundt met hoge allure ver toond, maar het jeugdig publiek werd zo geïmponeerd door haar verschijning, dat het haar veel minder onuitstaanbaar vond dan ik had verwacht. Als toverkol wekte zij meer ressentiment. De jager was zo klassiek edelaardig als men kon wensen J. Eldering versierde hem met alle goede eigenschappen uit het sprookje. Zijn tegen pool, de valse kamerheer Francois, werd door Hans Bolland met een fraaie plastiek kundig verbeeld. Van de zeven kabouters vielen vooral de aanvoerder en Grompy op, voortdurend in het spel betrokken, met snedige en grappige dialogen. Het uitpuilende openluchttheater schonk de spelers warme bijval, zodat men rustig kan concluderen dat de voorstelling, welke mede door onze bladen was georganiseerd precies dat effect sorteerde, dat in de be doeling lag: het was een waar kinderfeest! P. W. FRANSE Naar wij vernemen zullen B. en W. van Haarlem aan de gemeenteraad voorstellen een begin te maken met de modernisering van het gebouw van de meisjes-H.B.S. aan de Tempeliersstraat. In afwachting van een definitieve, zeer ingrijpende verbouwing zullen nu reeds die voorzieningen worden getroffen welke ook na de toekomstige modernisering ge handhaafd zullen blijven. Begonnen wordt met het aanbrengen van nieuwe, geprefabriceerde plafonds in een reeks lokalen. In deze plafonds zullen ook verlichtingselementen worden aangebracht. Verder zal een aantal vloeren van een nieu we bedekking worden voorzien. Het ligt in de bedoeling dat deze bedekking later, wanneer het hak- en breekwerk voor de nieuwe verwarming is verricht, wordt ge bruikt als onderlaag voor een definitieve vloerbedekking. Ook komt er nieuw meu bilair. Met de modernisering is in eerste termijn een bedrag van f 110.000,ge moeid. Over de uiteindelijke werkzaamhe den wordt nog een rapport opgesteld. Kosten tot 77 mille gestegen door uitblijven goedkeuring Naar wij vernemen is thans de rijksgoed keuring verkregen op de voorgenomen ver- houwing van de aula in de H.B.S. A aan de Zijlvest in Haarlem. Reeds een jaar ge leden werd door de gemeenteraad tot deze verbouwing besloten, waartoe een bedrag van ruim 59.000,beschikbaar werd ge steld. Het verkrijgen van de rijksgoedkeu ring duurde een jaar, waardoor de raad thans een aanvullend krediet dient te ver lenen van 18.000 gulden, omdat sindsdien de kosten van lonen en materialen weer zijn gestegen. De nieuwe aula zal bestaan uit twee sa mengevoegde lokalen, die thans ook als schoolzaal worden gebruikt, waarbij een deel van de gang wordt gevoegd evenals een vertrekje voor de amanuensis, die een nieuwe werkkamer krijgt. Er komt een toneeltje, dat komt tussen de aula en de kamer van de directeur, terwijl een paar toiletten tot keukentje worden getransfor meerd. De aula, die ongeveer tweehonderd personen een plaats zal bieden, wordt met kleedgelegenheid gecompleteerd. De werkzaamheden, die uitgevoerd wor den door het aannemersbedrijf D. H. A Kooy, dat ook de verbouwing van de aula in het Stedelijk Gymnasium verrichtte beginnen in de aanstaande zomervakantie en zullen in september zover zijn gevor derd, dat het onderwijs dan weer voort gang kan vinden. Daartoe wordt een twee de trap in het gebouw in gebruik genomen Deze geprefabriceerde trap was reeds een jaar geleden aangeschaft en heeft, door het uitblijven van de rijksgoedkeuring, al die tijd ongebruikt gelegen. Naar wij vernemen is de rijksgoedkeu ring verkregen voor de bouw van twee aclitklassige lagere scholen in de nieuwe Delftwijk in Haarlem-Noord. Dezer dagen zullen B. en W. de bouw gunnen aan een der aannemers die deel hebben genomen aan een onderhandse aanbesteding. De Haarlemse gemeenteraad besloot op 27 april van het vorige jaar tot de bouw van deze twee scholen, die tezamen met een derde lagere school, welke bestemd is voor het protestants-christelijk onderwijs, en de daarbij behorende gymnastiekzalen en schoolzaal een scholenstrook zullen vormen ten noorden van de in aanbouw zijnde 224 woningen voor de vereniging „Volkshuis vesting." Deze scholenstrook deelt de toe komstige Delftwijk in een noordelijk en zuidelijk gedeelte en loopt van de Rijks straatweg (Marsmanplein) naar de Delft laan. De rijksgoedkeuring betreft uitsluitend de bouw van twee scholen met acht klassen elk, een lokaal voor handenarbeid en een speel/werklokaal en een dokterskamer Voor deze bouw stelde de raad indertijd ruim een miljoen gulden beschikbaar, maar dit bedrag heeft in de loop van het jaar tal van wijzigingen ondergaan. In het „Rendez vous"-theatertje In het theatertje in de Vleeshal trad woensdagavond de acteur en regisseur Ton Lutz tweemaal op met een kort program ma van voordracht. Hij las verzen uit het „Boertigh, Amoreus en Aendachtigh Groot Liedtboek" van Gerbrand Adriaensz Bre dero en het vers van Marsman „Breero te Amsterdam". Het eerste optreden van Ton Lutz was enigszins onwennig. Het „Rendez-vous" theatertje ontsnapt wat akoestiek, grootte en karakter betreft aan toneeleisen. De man op het podium hoeft geen contact met de „zaal" tot stand te brengen, want hij staat er midden in. De kunst is dan dat directe reeds bestaande contact de voor de voordracht vereiste kwaliteit te geven. Dat omvormen is veel moeilijker dan het schep pen van een contact. Ton Lutz volstond met het in ras tempo voordragen van de verzen, snel te buigen voor het applaus en vlug en spoorloos te verdwijnen. Niettemin was zijn voordracht van Marsman's vers dikwijls ontroerend, vooral als het vers zelf door de drift van Lutz' opvatting óver het vers heen brak. Bij de tweede voordracht had de acteur zich aan de bijzondere eisen van het thea tertje aangepast en konden de bezoekers genieten van poëzie in een sfeer van ver standhouding door Lutz voorgedragen en waar gemaakt. N. Bij de Haarlemse politie is aangifte ge daan van de ontvreemding van een si garenkistje met 4600 gulden uit de woon wagen van een kermisexploitant aan de Oorkondelaan in Haarlem-Oost. Het kistje stond in de la van een kast in de woon kamer en is er vermoedelijk tussen 9 juli 3 en 11 juli uitgehaald Gisteravond werd het derde deel van de Haarlemse atletiekkampioenschappen gehou den op het trerein aan de Kleverlaan. Het was vooral de „Haarlem"-atleet Doornbosch, die een uitnemend resultaat wist te berei ken, want voor de eerste maal in zijn atle- tiekloopbaan wist hij bij het kogelstoten de 13 meter grens te overschrijden. Hij won dit nummer met de fraaie stoot van 13.20 m. Venendaal startte weer eens een keer op de 100 m. en hij won hier eigenlijk vrij verras send voor De Boer van „Haarlem". Voor bei de lopers werd een tijd 11.3 sec. afgedrukt. Verra vormde, ondanks verwoede tegenstand van Jansen, een klasse apart op de 1500 m., die hij won in 4 min. 11 sec. Jansen noteerde 4 min. 14.3 sec. Doornbosch boekte nog een overwinning. Bij het discuswerpen had hij aan de zeer matige worp van 32.90 m. genoeg om de titel voor zich op te eisen. Bij het hoogsprin gen kwamen vier „Haarlem"-springers over de 1.70 m. Van Zijl werd uiteindelijk win naar dank zij minder afsprongen. Mevr. Wullemsde Vries (Atmodes) zege vierde twee maal bij de dames. De 80 m. horden won zij in 13.2 sec. en bij het vèr- springen had zij aan 4.65 m. genoeg om het kampioensvaantje in ontvangst te nemen. Mevr. Van DrunenDe Vries van Atmodes won het speerwerpen met 28.65 m„ waarmede zij overigens slechts 14 cm. verder kwam dan haar clubgenote mej. Hovestad. De 4 x 100 m. werd ook een overwinning voor Atmodes. In 53.8 sec. ging de laatste loper van deze ploeg over de finish. DWR heeft woensdagavond in de zwem inrichting aan de Houtvaart in Haarlem twee overwinningen geboekt. Het dames-zevental kreeg voor de tweede klasse HDZ uit Am sterdam op bezoek. Het was voor DWR de laatste wedstrijd voor de zomercompetitie en het is de eerste overwinning geworden. In de eerste helft scoorde Ans Bekooy voor DWR het winnende doelpunt. In het duel DWR—DAW (tweede klasse heren) zijn de Haarlemmers wederom goed op schot geweest. Na een afgeslagen DAW- aanval ging Piet de Bruyn met de bal naar voren, plaatste over naar Kollerie die in schoot. Hierna bleef DWR overwegend in de aanval. Een schot van Kollerie werd door de DAW-keeper tot hoekworp verwerkt. Het was slechts uitstel, want Kollerie plaatste de bal goed voor Van Viersen die hard inschoot. Hierna zette Wisker een hoekworp van Kol lerie in een DWR-doelpunt om, zodat met een drienul voorsprong voor DWR aan de tweede helft werd begonnen. Met het nemen van een strafworp werd het toen door Kollerie viernul. Voor een over treding werd Wisker het water uitgezonden. Met de spelersmeerderheid speelde DAW de DWR-verdediging uit elkaar, waarna Ekkel scoorde en de eer voor DAW redde. Ten slotte bracht Kollerie, na een rush van Piet de Bruyn, dQ DWR-nverwinning op vijf een. DWR heeft nu uit de vijf gespeelde wed strijden negen punten behaald. In de wedstrijd HPC—DAW, die voor de derde klasse dames in de zwemvijver „Groe- nendaal", werd gespeeld, nam DAW na een goed in de breedte opgezette aanval de lei ding. HPC kwam direct hierna flink opzetten waarbij Marleen Smit na opzwemmen gelijk maakte. Met de stand eeneen werd van doel verwisseld. HPC begon de tweede helft met een aanval op het DAW-doel. Loetie v. d. Leur schoot echter mis. waarop DAW snel een tegenaanval inzette en onhoudbaar in schoot. HPC zette alles op alles om de achterstand in te halen. En met succes. Ineke Carstens maakte er tweetwee van. Kort daarna schoot Marleen Smit op tactische wijze door de DAW-verdediging heen: drie—twee. Waarna Loetie v. d. Leur aan alle onzeker heid een einde maakte en met een fraai schot de HPC-overwinning op viertwee bracht. Competitie Koninklij' Nederlandse Zwem- bond: dames derde klasse: DAW 1HVGB 1 02. Heren reserve eerste klasse: HPC 2 Merwede 2 43. Reserve tweede klasse: HPC 3De Zijl 2 05. Reserve derde klasse: Haarlem 4—DWT 3 9—2; DWR 3—DWT 2 1—9. Competitie kring Haarlem KNZB: dames eerste klasse: Hillegom 1DWT 4 02. Heren eerste klasse: Hillegom 1NVA 21. Tweede klasse: Haarlem 5Water vrienden 1 31. Afdeling AM: DWR—VZV 10—0. Afdeling AJ: HPC—HWV 2—3; Haarlem—DWT 5—0. Alle edities De uitslagen van de in Hilversum gehou den draverijen luidden: Rozenpriis (1400 m.): 1. Vivant Hollandia 1.31.4; 2. Vaya con Dios 1.32.8; 3. Vina van Bar'-.e 1.40.1. W. f 1,20, PI. f 1,10, f 1,30, K. f2,—, Cov. f2.20. Papaverprijs (1900 m.) Ie serie: 1. Sagne d' Or 1.28.2; 2. Sonja Zora 1.27.7; 3. SOS 1.27.7. W. f3.30, PI. f 1.30, f 1,30, f2,20, K. f5,70, Cov. f3.30. Tweede serie: 1. Trudy Hannover 1.27: 2. Ready Hollandia G 1.28.2; 3. Rita Bond 1.27.4. W. f6.—, PI. f 1,80, f 1,60, f 1,90, K. f 14,70, Cov. f6.30. Finale: 1. Trudy Hanover 1.27.4: 2. Rita Bond 1.27.4; 3. Tiende van Zora 1.27. W. f 2,70, PI. f 1,50, f 3,90, f 8,70, K. f 11,20, Cov. f 11,60. Korenbloem-prjjs (2360 m.): 1. Unemde 1.36; 2. Trudi Trothan 1.31.7; 3. Siera Hanover 1.31.9. W. f 4.30, PI. f 2,10, f 1,60. f 3.K. f 13,10, Cov. f 3.—. Lelie-prijs (2360 m.): 1. Rita Kitty 1.27.5; 2. Paul Spencer 1.28.5; 3. Rosa B 1.28.8. W. f 2.10, PI. f 1,20. f 2.20, f 1,70, K. f3,— Cov. f 5,30. Anjerprijs (2360 m.): 1. Romeo Spencer 1.25.2; 2. Prinses Zora 1.25/; 3. Olympia B 1.26.—. W. f 1,50, PI. f 1,10, f 1,30, K. f 2, Cov. f 2,30. Toto-omzet: f 77.679. Op dinsdag- en woensdagavond werd voor de competitie van de HCB een cricketwed strijd gespeeld tussen Rood en Wit 6 a en Rood en Wit 6 b. Rood en Wit 6 b won met 30 runs. Rood en Wit 6 a batte eerst en scoorde 69 runs. waarvan H. West 16, Th. Koot 16 en P. de Wijn 10. Bowlingcijfers 6 b: G. van Marcelis Hartsinck 422, O. van Lennep 124, J. Molenaar 25, Th. Venker 12. Rood en Wit 6 b stelde hier 99 runs tegen over. J. Molenaar 24, Th. Venker 11, O. van Lennep 12. P. Elias 15. H. van Son 14 n. o. Voor 6 a bowlde N. Beets 330. E. Westra 235 en K. Leeflang 13. BINNENLAND Afscheidscollege. Prof. dr. H. Wagen- voort, hoogleraar in de Latijnse taal- en letterkunde en de Romeinse staatsinstellin gen, heeft afscheid genomen van de Utrecht se universiteit. In zijn afscheidscollege heeft hij de betekenis van de termen „alma ma ter" besproken. Kindje gestikt. Het elf maanden oude zoontje van schipper C. Oosterom, varende op het motorschip „Jaco" uit Amsterdam, is in zijn bedje gestikt. De moeder had het kind naar bed gebracht en een elastieken band over het bedje gespannen, om te voor komen dat het kind er uit zou vallen. Het jongetje is met het hoofdje tussen de band en het houtwerk bekneld geraakt. Rayonindustrie. Een bedrijfschap voor de rayonindustrie, dat gevestigd zal zijn te 's Gravenhage, is bij Koninklijk Besluit in gesteld. In dit bedrijfschap zullen zijn ge organiseerd de ondernemingen, waarin het bedrijf van het vervaardigen van vezels en garens uit cellulose wordt uitgeoefend. Directeur-geneesheer. Met ingang van 1 Augustus is benoemd tot directeur-genees heer v' het St. Antonius-ziekenhuis te Utrecht, dr. J. J. Jungexjhans, internist te Alkmaar. Dr. Jungerhans studeerde te Lei den, waar hij in 1932 zijn examen in de medicijnen deed. Hij vervulde achtereenvol gens assistentschappen in het ziekenhuis van de Heilige Joannes de Deo te Den Haag, het sanatorium „Berg en Bos" te Bilthoven en in de Röntgenafdeling van het St. Antonius- ziekenhuis te Uti-echt. In 1937 promoveerde h.j aan de Amsterdamse universiteit tot doc tor in de geneeskunde op een proefschrift getiteld: „Hypertensie en cholesterine". Muziek. De Sux-inaamse Volksmuziek school opent dezer dagen haar deuren. Deze nieuwe aanwinst voor het culturele leven kon tot stand komen dank zij steun van het Cultureel Centrum Suriname en de Sticusa. Directeur is Harmen Haakman, onder directeur is L. Lichtveld. Subsidie. B. en W. stellen aan de ge meenteraad van Amsterdam voor zeventig duizend gulden subsidi toe te kennen aan de stichting „Nederlands Toneelgezelschap" voor het seizoen 1956/'57. Pauselijke onderscheiding. Bij zijn ze ventigste verjaardag is de dirigent Theo van der Bijl van het r.k. Hoofdstadkoor in Am sterdam gehuldigd. De deken G. P. J. van der Burg van Amsterdam, deelde mede dat de heer Van der Bijl door de Paus benoemd is tot ridder in de orde van de H. Gregorius de Grote. Toneelspelers. Bij de uitreiking der diploma's aan de geslaagden voor het eind examen van de Toneelacademie te Maas tricht werd bekend gemaakt dat beiden reeds een engagement bij een beroepsgezelschap hebben gekregen. Trees van der Donck uit 's Hertogenbosch gaat naar het Rotterdams Toneel en Siem Vroom uit de Beemster naar de toneelgroep Theater. Schilderijen. Op de tot 17 juli durende tentoonstelling van „Kunst zij ons Doel" in Het Huis Van Looy, te Haarlem, die veel be langstelling trekt, zijn tot dusver vijf werken verkocht. Installatie. De burgemeester van Heem stede zal de nieuwe leden der „Heemsteedse Jeugdnatuux-wacht" installeren op donder dagmiddag 19 juli in het Minerva-theater. Geen voorrang. Een 24-jarige dame, die woensdagavond omstreeks kwart over zeven op haar bromfiets in oostelijke richting door de Floresstraat in Haai-lem Noord reed, ver leende geen voorrang aan een automobilist die in zuidelijke richting uit de Atjehstraat kwam aanrijden. Zij werd aangereden en moest met een hersenschudding en snijwon- den aan het gelaat naar het Diaconessenhuis worden overgebracht. ADVERTENTIE bij het kiezen van juist die meubelen, gor dijnen en bekledings- stoffen, welke passen in "Uw" sfeer. Nieuwe Spiegelstraat 34-40 Amsterdam Tel. 33641 De directeur van gemeentewerken te Haarlemmermeer heeft het maken van rio leringswerken en de aanleg van wegen te Nieuw-Vennep-West gegund aan het aan nemersbedrijf N. van Strien te Haarlem. De aanneemsom bedroeg f 194.800. ONDERTROUWD: F. J. Teeven en H. C. M. A. de Jong; F. Koning en W. A. van Hees; J. P. M. van Golstein Brouwers en A. M. Verzijlbergen; F. A. J. van den Kolk en M. Kooi-n; S. van den Berge en Ch. L. Krijgs man; A. J. Steenvoorden en W. Willemsen; C. Bos en II. J. Meijer. GETROUWD: J. J. Cornelissen en N. J. Lieffering; H. R. "ikkels en H. J. Otto; E. V. W. Vercruijsse en L. M. Dopheide; H. R. J. Veerman en T. J. Pieters; F. A. von Liit- zow en C. van Nikkelen Kuijper; R. M. Assendelft en J. H. M. Peperkoom. GEBOPFN: Philip Ferdinand, z. van Ph. Brand en A. C. van Dort; Caroline Josephine, d. van H. J. Elbersen en C. Krom; Robin Alexander, z. van A. G. van de Poll en J. M. Goemans; Job, z. van A. IJzerman en N. de Ruiter; Peter Cornelis, z. van A. M. J. Bx-oek- man en W. J. van Gelder: Maria Gerarda, d. van Ch. Kabel en G. A. M. Webbers. OVERLEDEN: Mevr. A. M. KosterVree- negoor, 62 j.; A. Kerkhof, 64 j., Herenweg 126; Wed. M. J. Harding—van Oostrom, 77 j., Valkenburgerlaan 77. GEBOORTEN: A. Smit—Schoorl, d.; A. M. M. van NesKnoop, d. ONDERTROUWD: J. J. Goosens en P. E. Duivesteijn; A. J. Hulst en M. P. Slater; H. Veth en E. M. van Duin; A. 't Hoen en L. Noordhuis. GEHUWD: H. Otte en C. van der Haas; E. van Goudoever en E. Cochius. OVERLEDEN: D. Necskens, 55 j.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 7