Sportcomplex met een voetbalstadion, sintelbaan, sportvelden, tennisbanen Totale kosten zijn geraamd op tweeënhalf miljoen gulden Nieuw ziekenhuis komt aan Schipholweg in Haarlem B en W van Haarlem gaan weer huurmachtigingen uitreiken Stadion laatste deel uitvoering iii§S©s!WïttMm i Groots plan voor Haarlem Noord ligt klaar SCHOOLBOEKEN Boekhandel VEKO Krediet van zestigduizend gulden voor maken van schetsplan Na twee jaar opschorting Niet duur van inschrijving, maar urgentie zal beslissend zijn 11 Grondverkoop voor nieuw consultatiebureau Cellen voor jeugdigen in politiebureau Rechttrekken Eerste deel Begin Tweede deel Derde deel Palestina diorama's blijven in ons land T oerboten-verhuur aan de Raamsingel ÉilllllÉ Deel Openbare Werken naar de Zijlweg Aankoop van pand voor 60 mille Jubilarissen P.E.N. Commissie adviseert over eenkomstig het plan Hogere subsidies voor maatschappelijk werk Gegadigden Géén correspondentie Schaftlokaal pompstation Zeeweg Asfalt in de Damstraat Openbare Werken paste nieuwe methode toe Kort nieuws VRIJDAG 13 JULI 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Een groots plan ligt klaar ter verwezenlijking. Een plan, dat vele sport beoefenaren in Haarlem met gejuich zullen ontvangen. Het betreft het nieuwe sportpark in Haarlem-Noord ten noorden van het Mendel Col lege bij dé Verlengde Orionweg "waarin binnen verlöép van jaren voet ballers, atleten, volleyballers, basketballers en tennisters hun sport zullen kunnen gaan beoefenen. Het is een plan, waarvan de verwezenlijking naar schatting tweeënhalf miljoen gulden zal bedragen, maar dat aan de andere kant in een zeer grote behoefte zal gaan voorzien. Men mag slechts hopen dat de uitvoering er van niet al te lange tijd op zich zal laten wachten en dat dus de vijf voetbalvelden, waaronder een met een accommodatie van twaalfduizend toeschouwers, de dertien tennisbanen en de sintelbaan, waarbij een veld waar andere onderdelen van de atletiek en volleybal en basketbal zullen kunnen worden beoefend, spoedig in gebruik zullen kun nen worden genomen. Het enorme plan, dat door Openbare Werken werd opgezet, zal in vier gedeelten moeten uitgevoerd. In de eerste plaats zal tS: Delft in westelijke richting moeten worden omge legd, waarna de afwateringssloot zal moe ten worden gegraven. Vervolgens zal de grond, waarop de sportvelden komen, moe- Hoewel nog geen datum voor de aanbe steding bepaald is, is de bouw van het nieuwe consultatiebureau van de Noord hollandse Vereniging tot bestrijding van de tuberculose althans administratief een stap verder gekomen door het voorstel van B. en W. van Haarlem aan de gemeenteraad om de daarvoor benodigde grond aan de vereniging te verkopen. Het gaat om 1626 vierkante meter op de hoek van de Steen bokstraat en de Orionweg. welke voor veertien gulden per vierkante meter wordt overgedaan. In totaal is met de grondver werving dus een bedrag van ruim 22 mille gemoeid. Voor het maken van twee cellen, spe ciaal voor het verblijf van jeugdige perso nen, in het bureau van politie aan de Smedestraat, stellen B. en W. van Haarlem voor een bedrag van f31.635 ter beschik king te stellen. Ter toelichting delen B. en W. mee, dat de cellen in het bureau niet voldoen aan de eisen, die de minister van Justitie aan dergelijke lokalen heeft gesteld. Wegens in voorbereiding zijnde plannen voor de bouw van een nieuw bureau van politie is eenter van de eisen tijdelijk ontheffing verleend. Een ernstig bezwaar is echter, dat in dezelfde cellen eveneens worden ondergebracht jeugdige personen, van twaalf tot achttien jaar, wier opsporing en terugbrenging door de ouders is verzocht. Het behoeft geen nadere uitlegging, aldus B. en W„ dat zulks uit moreel-pedagogisch en maatschappelijk standpunt niet verant woord is. Daarom achten B. en W. het noodzakelijk in het bureau van politie voorzieningen te treffen, speciaal ten be hoeve van de onderbrenging van jeugdige personen. ten worden omgewerkt. Pas dan kan men met het geheel beginnen. De aanleg van het complex van sport velden wordt vervolgens begonnen met de aanleg van de parkeer- en speelruimte. Daarna volgt de rest. En wel: A. de vier sportvelden plus de sintel baan (zie 1 en 2); B. het complex van dertien tennisbanen (zie 3); C. hoofdterrein met accommodatie (4). Indien er geen enkele beperkende be paling was voor de verwezenlijking van dit plan, dan zou de aanleg van het sport complex een ttfd vergen van tenminste tweeënhalf jaar. Het ligt echter voor de hand dat de uitvoering geruime tijd meer zal vergen. Zoals geschreven, zal volgens de plannen van Openbare Werken in Haarlem in de eerste plaats de Delft in westelijke richting verlegd en rechtgetrokken moeten worden. Dit is noodzakelijk geworden in verband met het feit dat in de toekomst de Delft laan twintig meter breed zal moeten wor den. Op de tekening ziet men rechts de Delft in zijn nieuwe vorm. Als dit werk klaar is, zal men kunnen beginnen ook al weer als de raad daar voor de gelden beschikbaar stelt met het graven van de afwateringssloot, die men op de tekening ziet boven de Verlengde Orion weg. Deze afwateringssloot zal acht meter breed worden. Is het plan tot zover verwezenlijkt, dan kan men beginnen met het omspuiten van de grond van het toekomstige sportcom plex. Dit omspuiten zal gebeuren naar het voorbeeld van de sportterreinen in Noord- Akendam. Dat wil zeggen dat het zand naar boven gewerkt zal worden en het veen en klei naar beneden. Vervolgens zal men kunnen beginnen aan het maken van de duikerbrug, die de toegang zal gaan vor men tot het sportpark. Daarna zal men kunnen overgaan tot het klaar maken van de parkeer- en speel ruimte. Deze ziet men direct onder de sintelbaan. Met de uitvoering van deze werken zal tenminste een jaar gemoeid zijn. De kosten tot dan bedragen niet min der dan 530.000. De rijwielstalling zal 1500 fietsen kunnen bevatten. De parkeer ruimte voor de auto's wordt 5000 vierkante meter groot. Tijdens de weekdagen ligt het in de bedoeling de jeugd hier speelgelegen- heid te geven. Tot dusver zijn de sportliefhebbers in Haarlem nog niet zo veel verder. Zij kun nen dan slechts alleen nog maar gaan kijken naar dit toekomstige sportieve lust oord en kunnen alleen zien hoe groot het gehele complex zal worden. Na de uitvoe ring van het eerste deel echter komt er wat meer tekening in het geheel. Het eer ste deel namelijk omslaat de vier sportvel- cooocoooccccocooco3cooococcoc»oc»ocooooo!> 3 Het College van Burgemeester en Wet- i houders van Haarlem heeft de raad 8 voorgesteld om voor het uitvoeren van de grondwerken ten behoeve van het y 3 sportpark ten noorden van de Verleng- j de Orionweg, de bouw van een duiker- '5 brug en de aanleg van een parkeer- en i H speelterrein met aangrenzende wegen, g een bedrag van 530.000 ter beschik- g king te stellen. Waarmede dan een be- 3 gin zal zijn gemaakt met een sport- complex zoals Haarlem dat tot dusverre j nog niet kende. Over het complex sport- o velden dat in Haarlem-Noord zal wor- '6 den aangelegd - uiteraard indien de p raad haar instemming betuigt - kan men in nevenstaand artikel nadere bij- 3 zonderheden lezen. 8 dcx>coooo(xxxxxx>xx:oooccoocccocooccoooooo<x>oooooooooooooo den links boven op de tekening en de sintelbaan. De vier sportvelden zullen niet alleen gebruikt worden door de voetbalvereniging EDO. De velden komen namelijk in beheer bij de gemeentelijke dienst van Lichame lijke Opvoeding. Scholen en andere vereni gingen zullen er tevens gebruik van kun nen maken. Er komt voor deze velden een afzonderlijke kleedgelegenheid voor 180 sportmensen. Dit met het oog op vlak na elkaar volgende wedstrijden. In de uitge spaarde hoek rechts achter het tweede veld van boven op de tekening komt een aparte hoek voor trainingsdoeleinden en doelschieten. Dan komt rechts van de genoemde sportvelden de reeds zo lang verbeide sintelbaan, die aan alle moderne eisen zal voldoen. Het is een 400 meter baan, die een breedte heeft van 7.60 meter. De 100 meter baan vlak voor de tribune links ligt gunstig voor de westenwind. Op de tribune zullen 1600 toeschouwers een plaats kun nen vinden. In de kleedkamer achter de tribune is plaats voor 150 sportlieden. In de ruimte tussen de sintelbaan wordt een sportveld gemaakt van 64 bij 95 meter, dat geschikt is voor hockey, voetbal, volleybal en basketbal. Bezijden hiervan kunnen de hoog- en verspringers terecht. Is het sportcomplex tot zover gereed, dan komen de tennissers aan de beurt. Geheel omgeven door een vrij dichte beplanting zullen op de tekening rechts boven dertien tennisbanen worden aangelegd. Er komt verder een clubhuis met restauratie, een terras, en uiteraard kleedkamers met douches. Dit complex heeft een aparte fiet senstalling, die is te bereiken langs het fietspad binnen het gehele sportcomplex langs de Delft. Aan de linkerzijde van de parkeerplaats ziet men op de tekening voorts nog een zeer ruime bergplaats voor de gemeente lijke dienst voor Lichamelijke Opvoeding, waarin tractor, maaimachines en derge lijke kunnen worden opgeborgen; Als derde en laatste deel zal als alles naar wens verloopt het stadion, dat men links onder ziet, worden uitgevoerd. Het voetbalveld, waarvan het eerste elftal van EDO de vaste bespeelster zal worden, heeft de maximum afmetingen: 70 bjj 105 meter. Er komt een overdekte hoofdtribune met kleedkamers voor spelers en scheidsrech ter en een clublokaal. Rond het veld wor den verder zit- en staantribunes opgetrok ken. Het geheel zal plaats bieden aan on geveer twaalfduizend toeschouwers. De belangrijkste toegang tot het veld rechts van de overdekte tribune is tien meter breed. Dit is gedaan om het mogclyk te maken grote groepen sportmensen bij voorbeeld bij gymnastiek-demonstra- ties in formatie het veld op te laten marcheren. Achter de staan- en zittribunes zijn negen aparte opgangen. Het stadion heeft in totaal vier ingangen. Een uiterst belangrijk sportcomplex dus, dat reeds de instemming heeft van de Sportraad. Een complex ook dat de sport beoefenaren in Haarlem weer verder uit de nood zal hebben geholpen wanneer het is uitgevoerd. Wij hopen van harte dat die uitvoering niet te lang op zich zal laten wachten. Om welke reden dan ook. ADVERTENTIE meer dan 30 jaar ervaring ZIJLSTRAAT 98 Telefoon 11706 De tentoonstelling van Palestina dio rama's aan de Schotersingel te Haarlem zal op 31 juli gesloten worden. Het 's Gra- venhaags Bijbelgenootschap heeft een overeenkomst aangegaan met de tegen woordige eigenaar en heeft zich bereid verklaard te zorgen, dat in de komende vijf jaar de diorama's tentoongesteld zul len worden. Te verwachten is, dat ze ook daarna geëxposeerd blijven. Naar een ge schikt gebouw wordt nog gezocht. Moge lijk zal de expositie gecombineerd worden met hetgeen tentoongesteld is in het Bij- belmuseum voor oudheden te Amsterdam, dat opgeheven wordt. Op 1 september zal begonnen worden met de verbouw van Schotersingel 117 a ten behoeve van de ANWB, die, zoals ge meld is, daarin een bijkantoor voor Haar lem zal inrichten. Zondagochtend om half negen wordt aan de Raamsingel aan de westzijde van de Houtbrug een verhuurbedrijf van toerboten met hulpmotoi'en geopend van de heer J. Bouwens. Van de eenvoudig te besturen vierpersoonsbotcn, die in een serie zijn ver vaardigd door de Haarlemse Jachtwerf J. van Opzeeland aan de Zuid Schalkerweg, komen er zondag reeds drie in de vaart, welk aantal weldra wordt aangevuld tot negen. De boten worden voor één en meer uur verhuurd. De Amsterdamse beeldhouwer Marius van Beek ontwierp en vervaardigde deze Bijbelse voorstelling in opdracht van het Mendelcollege in Haarlem, dat geleid wordt door de paters Augustijnen. Het onderwerp is „Simson en de leeuw". Marius van Beek heeft er twee jaar aan gewerkt. Het beeld heeft nu een plaats gekregen bij het schoolgebouw. Er zal geen onthulling plaats hebben. Het Mendelcollege, aan de Delftlaan in Haarlem-Noord, werd in september 1954 in gebruik genomen. De architect was prof. G. H. Holt. Naar wij vernemen hebben B. en W. aan de Haarlemse gemeenteraad het voorstel gedaan het perceel Zijlweg 146 aan te kopen voor f 60.000,Dit huis, dat per 1 september beschikbaar komt, zal ge bruikt worden voor de huisvesting van een deel van het bedrijf van Openbare Werken, dat voor ongeveer dertig per sonen werkruimte tekort komt. Het is nog niet bekend welke afdeling van het bedrijf aan de Zijlweg wordt ge vestigd. Het gebouw ligt tegenover de uit monding van de Julianalaan. Voor de sanering van het Rozenprieel wordt de aankoop van het perceel Bakker straat 49 voorgesteld. Hiermee is een be drag van f 2440,gemoeid. Dinsdag 17 juli hopen de heren J. W. van Huijstee te Haarlem, technisch ambte naar b, L. C. W. Poerstamper te Bever wijk, technisch hoofdambtenaar a en J. C. Stek te IJmuiden-Oost, technisch opzichter c van het Provinciaal Elektriciteitsbedrijf Noordholland, hun zilveren jubileum in dienst van dit bedrijf te vieren. Weg ten westen Haarlem De commissie, benoemd uit Gedeputeerde Staten van Noordholland tot het aanhoren van de bezwaren van belanghebbenden te gen het plan tot onteigening ten name van het rijk ten behoeve van de weg be westen Haarlem (Zijlweg-Wagenweg), heeft de minister van Verkeer en Water staat in overweging gegeven te bevorderen, dat de aanwijzing van de te onteigenen percelen, behoudens enkele wijziging, over eenkomstig het ontworpen plan zal plaats vinden. De commissie heeft op 21 juni ten stad- huize een openbare vergadering gehouden, waarin bezwaren aan de orde zijn gesteld. B. en W. van Haarlem zullen de raad in zijn eerstvolgende vergadering voorstel len de subsidie aan de instellingen voor algemeen maatschappelijk werk te ver hogen van f 1000 tot f 1500 voor elke te Haarlem voor een volledige dagtaak te werk gestelde maatschappelijk werkster. Dit betekent een totale verhoging van deze subsidies van f 14.000 tot maximaal f 21.000. De instellingen hadden verzocht de hun toegekende subsidie voor 1956 te verhogen tot 40 percent van de door het rijk sub sidiabel geachte uitgaven voor salarissen inclusief sociale lasten en apparaatkosten. Het rijk verleent hierin 30%>. Inwilliging van dit verzoek zou een verhoging van f 13.000 tot f 29.000 hebben betekend. De subsidiecommissie achtte een bedrag per maatschappelijk werkster een juister en zekerder maatstaf en kwam tot het bovengenoemde voorstel. Uit een voorstel, dat B. en W. van Haarlem thans de gemeenteraad hebben doen toekomen blijkt, dat het nieuwe St. Elisabeth's gasthuis, waarvoor de Rotterdamse architect ir. B. J. K. Cramer een schetsplan zal ontwerpen, aan de zuidzijde van de Schipholweg zal worden gebouwd. De gedachten gaan daarbij uit naar een plaats ongeveer halverwege de Schipholweg, hoewel er ook voor standers zijn voor een plaats dichter bij de Buitenrustbrug. Dit laatste ontmoet echter bezwaren van stedebouwkundige aard. Het nieuwe ziekenhuis zal van de Schipholweg door een brede groenstrook worden gescheiden. Voor het overige is de situering nog een onderwerp van studie. Tot de vragen welke verder nog in een rapport beantwoord moeten worden behoren de gewenste omvang in oppervlakte en bedden, de vraag of hoog- of laagbouw moet worden toegepast, hoe de bouw moet worden gefinancierd en of de gemeente dan wel het college van regenten van het St. Elisabeth's gasthuis als bouwheer be schouwd moeten worden en tenslotte ook wat er met het oude gebouw aan de Gasthuisvest moet gebeuren. Daarom stellen B. en W. de raad voor om een krediet van f 60.000 beschikbaar te stellen aan het college van regenten van het St. Elisabeth's of Grote Gasthuis, teneinde in een uitvoerig rapport ten ge rieve van de raad uiteen te zetten de be hoefte aan een nieuw ziekenhuis, zuiks mede aan de hand van een bevolkings prognose over langere termijn voor het gehele bevolkingsconglomeraat van Haar lem en omliggende gemeenten, dat, wat dit onderdeel van gezondheidszorg betreft, mede of in overwegende mate op de Haar lemse ziekenhuizen is of Zal zijn aange- B. en W. van Haarlem hebben besloten thans wederom over te gaan tot het uit breiden van een aantal huurmachtigingen, waarbij de mate van urgentie doorslagge vend zal zijn. Dit was sinds 1 november 1954 niet meer geschied. Eerder in dat jaar was een begin gemaakt met het uitreiken van huurmachtigingen, die recht geven op het verkrijgen van een vergunning tot het betrekken van een zelfstandige, passende woning. Aan in de jaren 1947 tot en met 1952 in geschreven woningbehoevenden is toen een huurmachtiging uitgereikt. Hierbij gold als maatstaf uitsluitend een inschrij- vingstei-mijn van twee jaren. Later be kend geworden gevallen, die op 31 decem ber 1952 reeds in dezelfde omstandigheden verkeerden als de op die datum ingeschre ven gezinnen werden alsnog in het bezit van een huurmachtiging gesteld. Met het oog op het grote aantal in omloop zijnde machtigingen en gelet op de verwachting, dat binnen afzienbare tijd slechts een ge ring aantal wegens toewijzing van een wo ning zou kunnen worden gehonoreerd, werd de uitreiking op 1 november 1954 voor onbepaalde tijd opgeschort.. Alleen in noodgevallen, zoals onbewoonbaarver klaringen, uitzettingen krachtens gerechte lijke uitspraak, medische dringende nood zakelijkheid enz., werden nog machtigin gen verstrekt. B. en W. hebben nu besloten weer een aantal huurmachtigingen uit te reiken, aangezien de praktijk heeft aangetoond, dat niet langer alleen een inschrijvingster mijn van 2 jaren maatgevend kan zijn, achten burgemeester en wethouders de mate van urgentie van meer doorslagge vende aard. Daarom zullen thans machtigingen wor den verstrekt aan: 1. woningbehoevenden, ingeschreven in de periode van 1 januari30 septcmb. 1953; 2. op 30 juni 1956 ingescheven staande ge zinnen, te weten: a. inwonende gezinnen met 1 kind van 4 jaren of ouder, die over niet meer dan 2 kamers beschikken; b. inwonende gezinnen met 1 kind van 3 jaren of ouder, die over slechts 1 kamer beschikken; c. inwonende gezinnen met 2 kinderen» waarvan het oudste kind voor 1 oktober 1953 geboren is, die over 2 kamers of minder beschikken; d. inwonende gezinnen met meer dan 2 kinderen, die over meer dan 2 kamers beschikken, doch in feite te weinig woonruimte hebben: 3. op 30 juni 1956 ingeschreven staande langer dan een half jaar inwonende ge zinnen met medische noodzakelijke in dicatie; 4. op 30 juni 1956 ingescheven staande echtparen zonder kinderen - die lan ger dan 8 jaren inwonend zijn; 5. op 30 juni 1956 ingeschreven staande jonggehuwden of verloofden met een gezamenlijke leeftijd van 65 of meer ja ren die over geen of minder dan 2 ka mers beschikken. Er wordt de aandacht op gevestigd, dat het thans uit te reiken aantal huurmach tigingen niet kan worden uitgebreid, zodat zij die na 30 juni 1956 in dezelfde omstan digheden komen te verkeren, die vereist werden om voor de thans plaats hebbende uitreiking in aanmerking te komen, pas dan een huurmachtiging zullen kunnen verkrijgen, wanneer opnieuw een uitrei king met het oog op het in omloop zijnde aantal machtigingen verantwoord zal zijn. Voorts zal aan personen, die reeds over een zelfstandige woning beschikken, doch om bepaalde redenen naar een andere passende woning wensen te verhuizen, een huurmachtiging worden verstrekt met de opdruk: „Uitsluitend verstrekt voor het huren of kopen van een andere zelfstan dige woning, waarbij de huidige woning geheel beschikbaar komt." Deze uitreiking geschiedt om het verkrijgen van een be reidverklaring van verhuurders te verge makkelijken. Aangezien de gevallen, waarin een huur machtiging zal worden uitgereikt, reeds definitief vaststaan, wordt verzocht ter voorkoming van vertraging van het tempo, waarin de uitreiking zal plaats vinden terzake niet te corresponderen of op andere wijze contact op te nemen met het gemeen telijk bureau voor huisvesting. In het be lang van hen, die binnenkort een huur machtiging zullen ontvangen, zal op brie ven betreffende deze materie niet worden gereageerd vóórdat deze uitreiking heeft plaats gehad. In antwoord op vragen van mr. M. D. Proper (Comm.) over het schaft- en kleed lokaal op het centraal pompstation van het Gemeentelijk Waterleidingbedrijf aan de Zeeweg te Overveen, hebben B. en W. meegedeeld, dat reeds enige tijd geleden een plan is ontworpen. De uitwerking van dit plan heeft echter langer geduurd dan aanvankelijk werd voorzien. Naar B. en W. verwachten zal binnenkort aan de raad een voorstel kunnen worden gedaan tot beschikbaarstelling van het voor de bouw van het schaft- en kleedlokaal benodigde krediet. wezen: de bedrijfseconomische opzet van dit nieuwe ziekenhuis waarbij ook t.ot uiting zal moeten komen de gedachte grootte van dit ziekenhuis (oppervlakte en aantal bedden) en de plaats; de vermoede lijke kosten van stichting, alsmede die van de exploitatie, blijkende uit een over te leggen exploitatiebegroting en het bouw kundig aspect alsmede de stedebouwkun dige situering met bijvoeging van een schetsplan. Verder worden volgens dit ontwerp besluit burgemeester en wethouders uitge nodigd een onderzoek in te stellen naar de juridische positie van dit nieuwe zieken huis, zowel wat betreft de eigendom van gronden en opstallen, als ook wat de be heersvorm aangaat en de mogelijkheden die uit een en ander kunnen voortvloeien ten aanzien van de bestemming en het be heer van de huidige eigendommen van het St. Elisabeth's of Grote Gasthuis. Vrijwel zonder dat het veel Haarlemmers is opgevallen is het bedrijf van Openbare Werken in Haarlem er in geslaagd in en kele dagen tijd de Damstraat van een as- faltwegdek te voorzien. Dit is mogelijk geweest door toepassing van een nieuw procédé, dat elders onder meer in Den Haag reeds met succes is gebruikt. Het procédé bestaat hier in, dat een as- faltlaag wordt gelegd over de bestaande bestrating. In dit geval ging het om een wegdek van reeds oude en glad geworden keien op een reeds voldoende ingereden en daardoor gestabiliseerde ondergrond. Het grote voordeel van deze methode is na tuurlijk, dat zij een belangrijke tijdsbespa ring geeft, maar om haar met vrucht te kunnen toepassen is het nodig, dat er aan een paar voorwaarden wordt voldaan. In de eerste plaats moet er niet meer gedo leerd behoeven te worden, terwijl ook geen prof iel wijzigingen meer op het pro gramma moeten staan. Vervolgens wordt pas een wezenlijke besparing verkregen wanneer het oude wegdek, dat dus onder laag wordt voor het asfalt, bestaat uit oude keien die niet veel meer waard zijn. Men heeft in de Damstraat voorts gebruik kun- nenn maken van de omstandigheid dat de trottoirbanden toch vernieuwd en verhoogd moesten worden: dit laatste was uiteraard nodig om de juiste verhouding met de vijf centimeter dikke asfaltlaag te behouden. Deze methode was juist ook voor de Dam straat uitermate geëigend omdat het ver keer door deze straat bijna niet kan wor den omgelegd. Men is er in geslaagd ge durende enige dagen een verkeer in één richting te handhaven. Men had bij Openbare Werken het plan om ook de dr. Leijdsstraat in Haarlem- Noord op deze wijze te vernieuwen. Ach teraf bleek dat er toch gedoleerd moest worden, zodat daarmee de gebruikelijke wijze van asfalteren geboden is. Zoals men weet is men nog bezig met de asfaltering in het laatste deel van de Marnixstraat, in de Nagtzaamstraat, ter wijl op het programma staan de Raamvest na voltooiing van de rioleringswerken en de Nassaulaan. Het laatste werk zal pas tegen het einde van de zomer ter hand genomen kunnen worden. Andere asfalte ringen, zoals van de Timorstraat, wachten nog op de mogelijkheid eerst de grond werkzaamheden voor de energie- en water leidingsbedrijven te kunnen uitvoeren. Ongeluk op overweg. Op een onbewaak te overweg nabij Zetten-Andelst is een tien jarig meisje, dat op een rijwiel de overweg passeerde, door een trein aangereden. 2nj werd met wonden aan het hoofd on de lin kerknie naar het Canisiusziekenhuis te Nijmegen overgebracht.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 13