Verplichte ziekteverzekering voor iedereen I goed nieuws op Merengebied! Abdoel en het Vliegende Tapijt „De tweede oorbel' Voorzitter C.B.O.Z. bepleit: Premie-inning zou via de belastingen kunnen geschieden Merkwaardig geval van vergiftiging Geen bedoeling om de KLM te discrimineren Amsterdams politiechef nam afscheid „Laat de scholen in grote steden later beginnen" FEUILLETON GARAGE DEN MOUT Opvarende van coaster verloor been in staaldraad Examens Egyptische kolonel om het leven gekomen 7 In de in Utrecht gehouden algemene vergadering van de Centrale Bond van Onder ling Beheerde Ziekenfondsen heeft de voorzitter, de heer C. J. van Lienden, de toe komstige ontwikkeling van het ziekenfondswezen besproken. Hij verwachtte dat in de komende regeringsperiode een Ziekenfondswet tot stand zal komen. Hij zou het zeer toejuichen wanneer de wet voor allen een ziekteverzekering verplicht zou stellen. Een terugkeer naar een vrijwillige verzekering zou afgewezen moeten worden omdat zijn organisatie een verplichte verzekering wenst voor allen, tot een nader vast te stellen inkomen of loongrens, waarbij het risico van ziekte vol ledig wordt gedekt en voor degenen wier inkomen boven die grens uitgaat een ver plichte verzekering voor de grote risico's. Een verplichte verzekering voor allen schept naar de mening van de C.B.O.Z. de mogelijkheid, dat de benodigde bijdrage naar het inkomen kan worden geheven en dat door deelneming van allen dezelfde so lidariteit wordt betracht die men nu bij de verplichte verzekering kent. De premie-inning zou volgens de heer Van Lienden, via de belastingen kunnen geschieden, evenals de premieheffing voor de ouderdomsverzekering. Er is reeds door de Ziekenfondsraad ge poogd een voorlopige regeling te treffen, waardoor verplicht verzekerden, die door de thans toegepaste loonsverhoging boven de f 6000,komen, voorlopig verplicht verzekerd zouden blijven, totdat een na- Weet u nog een fabriek, welke dit geeft Heemsteedse politie heldert gecompliceerde zaak op De Heemsteedse politie heeft donderdag het onderzoek* afgesloten naar een merk waardig geval van vergiftiging. In de avond van 28 juni werd een echtpaar te Heemstede en een achttien-jarige bezoeker zo ernstig onwel, dat deze drie personen naar de Mariastichting te Haarlem moesten worden overgebracht. In het ziekenhuis werd vergiftiging geconstateerd door para tion, een insectenbestrijdingsmiddel, dat in de landbouw wordt gebruikt. De drie slachtoffers hadden tevoren ruwe choco lade in couverturevorm gegeten. Deze cho colade was meegebracht door de dochter des huizes, die in een fabriek van meng machines in Haarlem werkt. Bij het daar ingestelde onderzoek bleek, dat de machine waarmee bij wijze van proef chocolade poeder met vet was gemengd, veertien dagen tevoren gebruikt was voor het men gen van paration en kort tevoren voor het mengen van zeeppoeder. Echter is even eens komen vast te staan, dat de in beide gevallen voorgeschreven reinigingsmaat regelen zijn uitgevoerd. Desondanks heeft de politie te Heemstede, die het onderzoek tezamen met de keuringsdienst van waren en de rijksinspectie voor de volksgezond heid heeft uitgevoerd, in de fabriek nog verscheidene parationsporen gevonden. Paration is een zwaar vergif, vier milli gram per kilogram lichaamsgewicht heb ben bij inwendig gebruik reeds een dode lijke uitwerking. De partij gemengde cho colade is bij de chocoladefabriek in beslag genomen en vernietigd. Van de slachtoffers bevindt de vrouw zich nog steeds in het ziekenhuis. De beide mannen konden kort geleden daaruit worden ontslagen. De dochter is slechts één dag voor ob servatie in het ziekenhuis opgenomen ge weest. Het is bleken, dat ook andere personeels leden van de fabriek van mengmachines chocolade hebben meegenomen, maar ook die hebben geen nadelige gevolgen onder vonden. Dit is te verklaren uit de eigen schap van paration om zich te concen treren op plaatsen waar veel vet wordt aangetroffen. dere definitieve vaststelling van de loon grens zou hebben plaatsgevonden. Het overleg hieromtrent in de Stichting van de Arbeid is gaande. Voor de verplichte verzekering voor de bejaarden in verband met de invoering van de Ouderdomswet op 1 januari 1957 zal er ook een nadere voorziening moeten komen. In ieder geval moet hiervoor nog vóór 1 januari 1957 een regeling worden ge troffen, die wel hierop zal neerkomen, dat de bejaarden met een inkomen tot f 3338.- tegen betaling van de helft der benodigde nremie in de verplichte verzekering zul len komen. Over de bevoegdheid van de ziekenfond sen om eigen instellingen in stand te hou den of op te richten, zoals apotheken en tandheelkundige centra zeide de heer Van Lienden onder meer, dat de financieel-eco- nomische voordelen bij de exploitatie van een centrale apotheek nog altiid belangrijk zijn. ook kunnen in een dergelijke apotheek naar verhouding van het aantal daartoe be horende verzekerden meer apothekers worden aangesteld. Even belangrijk vond de voorzitter de tandheelkundige centra. Bij een volwaar dige levenspositie van de daaraan ver bonden tandartsen blijkt het in vrijwel alle gevallen mogelijk een volwaardige tand heelkunde te waarborgen die financieel- economisch voordeliger is dan de huisprak tijk en die de controle aanmerkelijk verge makkelijkt. „Ten aanzien van de optiek heeft het Amsterdamse initiatief tot gevolg gehad, dat duidelijk aan de dag is getreden dat een door de opticiensorganisatie verlangde prijspolitiek verkeerd was en niet in het belang van de consument. De desbetref fende organisaties hebben dit moeten toe geven". De heer Van Lienden wilde hier mee zeggen, dat de ziekenfondsen niet al leen maar behoeven te zijn administratieve organen, maar dat zij ook op andere wijze de belangen van de verzekerden moeten kunnen dienen. Amerikaanse nota De zegslieden verklaarden verder, dat nog steeds gehoopt wordt dat de onder handelingen op 17 juli hervat zullen wor den en dat hierbij spoed zal worden be tracht daar leden van de Amerikaanse Raad voor de Burgerluchtvaart in augus tus met vakantie plegen te gaan. De nota is het antwoord op de nota, die de Nederlandse ambassadeur te Washing ton, dr. J. H. van Roijen, verleden maand aan de Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, John Foster Dulles, over handigde. Amerikaanse functionarissen verklaar den aan te nemen, dat het Nederlandse verzoek om drie luchtlijnen niet in zijn geheel zal worden ingewilligd. De KLM wil luchtlijnen van Montreal naar Cali- fornië en Texas en van New York naar de Nederlandse Antillen. Deze functionarissen nemen voorts aan, dat de Amerikaanse ambassadeur in Den Haag, de heer H. Freeman Matthews, die zeer in de achting van minister Dulles staat, te kennen heeft gegeven, dat wan neer het verzoek helemaal niet wordt in gewilligd, dit ernstige weerslag in Neder land zal kunnen hebben. Andere zegslieden zeiden, dat de nota thans reeds aan de Nederlandse ambas sade moest zijn afgeleverd, maar dat door een vergissing de overhandiging is ver traagd. De nota zal deze avond nog of morgen aan de ambassade worden ge zonden. (UP) De leden van het Amsterdamse politie korps hebben donderdag op spectaculaire en hartelijke wijze afscheid genomen van hun chef, hoofdcommissaris H. A. J. G. Kaasjager, die gedurende ruim tien na oorlogse jaren de leiding daarvan heeft gehad en die zijn pensioengerechtigde leef tijd heeft bereikt. Het spectaculaire element vormde het défilé van parate onderdelen van het korps langs de scheidende hoofdcommissaris en de burgemeester, mr. Arn. J. d'Ailly, nabij de Oranje Nassaukazerne. Het hartelijke van het afscheid kwam tot uiting in de toespraken, die tot de heer Kaasjager werden gericht tijdens een daaropvolgende bijeenkomst in de aula van het Koninklijk Instituut voor de Tro pen. Aan het défilé namen deel pelotons van de karabijn-brigade, van de politie-oplei- dingsschool, van de verkeerspolitie, van de reserve-gemeentepolitie, van de rijwiel agenten, van de hondenbrigade en van de bereden politie, voorts motoren met en zonder zijspan, radiowagens, bussen van de verbindingsdienst, overval- en man- schappenwagens, een palen- en een kraan wagen. „Amsterdam is ondanks de enorme uit breiding een veilige stad geworden en on der de leiding van de heer Kaasjager ook gebleven, mede dank zij zijn ijver voor de goede verstandhouding tussen de korps leden en voor een grotere efficiency in het korps", zei burgemeester d'Ailly in de af scheidsbijeenkomst. Veel waardering voor het werk van de hoofdcommissaris bleek ook uit de woor den van de plaatsvervangend hoofdcom missaris, de heer J. L. Posthuma, die na mens het korps afscheid nam, van hoofd inspecteur C. Mouwen, die sprak namens de Vereniging van Hogere Politieambtena ren. van de hoofdagent-rechercheur E. Knol namens de afdeling Amsterdam van de Centrale van Politie-organisaties. en van de hoofdinspecteur W. T. G. A. Bin nendijk, die het woord voerde namens de sport- en culturele verenigingen van de Amsterdamse politie. Van het korps kreeg de heer Kaasjager een radiotoestel en een autoradio met toe behoren ten geschenke, alsmede een album met foto's uit zijn Amsterdamse loopbaan. De heer Kaasjager zei in zijn dankwoord, dat indien de huidige hoogconjunctuur aanhoudt, hetgeen hij van harte hoopte, het tekort aan personeel bij de gemeente politie naar zijn mening niet zou kunnen worden aangevuld. Daarom zal de mecha nisatie van het korps, waarmee tijdens zijn loopbaan reeds is begonnen, in de toe komst met kracht moeten worden voort gezet. De heer Kaasjager is de promotor van de radio-autodienst van de jeugdver- keersbrigadiertjes en van de geünifor meerde vrouwelijke agenten van politie. Donderdag had de burgerij gelegenheid afscheid te nemen. De heer en mevrouw Kaasjager zullen in Amersfoort gaan wo nen. Door nog onbekende oorzaak het schip is doorgevaren naar Zweden en het slachtoffer kon nog niet worden gehoox-d is gistermiddag in de Middensluis te IJmuiden een ernstig ongeval gebeurd, dat de 28-jarige opvarende W. M. van de coaster Ursa Minor een been kostte. De man, afkomstig uit Ede, kwam om streeks vier uur terwijl het schip in de sluiskolk lag te schutten, met een been in een staaldraad en raakte bekneld. De ver wondingen waren van zulk een ernstige aard, dat het been in het Antonius- ziekenhuis moest worden geamputeerd. 3 ongekende aanbiedingen ZIJDEN POPELINE OVERHEMD - geïmporteerd thans KEPERFLANELLEN PYJAMA'S, uni met contras- thèns -4r ZUIVER WOLLEN SPORTCOLBERTS, di thèns vorderd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift getiteld: „De reactie van de pupil bij de mens op verandering in de be lichting" de heer L. van der Tweel, geboren te Amsterdam; op proefschrift getiteld: „The line shape of collission broadened spectral absorption lines" de heer F. Bruin, geboren te 's Gravenhage en op proefschrift getiteld: „Synthesen van 3-pyridylderivaten in vloei bare amoniak" de heer C. Hoogzand, gebo ren te Sommelsdijk. Kandidaatsexamen So ciale aardrijkskunde: mej. S. v. d. Ploeg, mej. J. J. M. Bouwens, beiden te Amsterdam; P. J. den Hartog, Velp; J. M. v. d. Weiden, Haarlem; C. Bovenberg, Heemstede. Docto raal examen physische aardrijkskunde: H. Sleurink, Amsterdam. Kandidaatsexamen klassieke letteren: C. P. de Keyzer, Amster dam. Kandidaatsexamen rechten: mej. E. M. S. Mensing, mej. E. Beynvoort ep de heren H. H. C. Zwilling én J. C. M. Velthuyse, allen te Amsterdam. Doctoraal examen pharmacie: F. Hoenen, Amsterdam; W. F. Kroeze, Bus- sum. Doctoraal examen scheikunde: A. P. Lambrechtsen, J. W. Copius Peereboom, J. v. d. Elsken, mej. D. Holzapfel, allen te Am sterdam; met lof R. P. H. Rettschnick en E. H. M. Greull, beiden te Amsterdam. Docto raal examen natuurkunde: J. Veerman, H. R. E. Tjin A Djie en A. Schmitz, allen te Amsterdam. Kandidaatsexamen wis- en na tuurkunde: E. W. A. d"? Moor, J .H. J. Crijns, F. Udo, C. Snoek, allen te Amsterdam; S. J. Bos^-a, Weesp; W. Molenaar (met lof), Am sterdam. Nijmegen. Kandidaatsexamen Nederlands: pater H. Hofstede vSSCC, Nuland. Doctoraal examen wijsbegeerte: J. P. M. Wust, Amster dam. Doctoraal examen rechten: Th. J. J. Jansen op de Haar (cum laude), Nijmegen; W. J. Verhasselt, Nijmegen. Gepromoveerd tot doctor in de letteren en wijsbegeerte (cum laude) op proefschrift getiteld „Kirche und Staat in Fulda unter Wilhelm Friedrich von Oranien 18021806" de heer J. A. Bor- newasser geboren te Voorst (Gld.). Docto raal examen in de poltieke en sociale we tenschappen: F. G. L. L. Schols, Nuth; H. G. Ras, Geleen. Gepromoveerd tot doctor in de letteren en wijsbegeerte op proefschrift ge titeld „Fruin en Huizinga over de weten schap der geschiedenis" de heer Ed. E. G. Vermeulen, geboren te Groenlo. Haarlem. Aan het Mendel-college te Haar lem zijn geslaagd voor het eindexamen aan de indeling hbs b de volgende heren: J. G. H. van Dijkman, G. B. Geerdink, J. H. A. Kuijken, uit Haarlem; R. B. M. Rozeman, J. L. Tervoort, uit Beverwijk; C. M. Boon, F. de Bruijne, Th. A. Dijkman, J. H. M. van Koo- ten, Th. G. van Noort, B. Ph. Verhoog, A. J. M. Weber, uit Velsen. Afgewezen: geen. Haarlem. Voor het mulo-diploma zijn in hn gebouw van de H.K.B. geslaagd de dames W. A. Gehrels te Amsterdam, C. J. Gilbaw te Zwanenburg (met middenstandsdiploma), A. H. Groen, IJmuiden, W. P. de Vink, S. Straatman, A. J. C. Bakker, H. M. van Roon, Haarlem, M. C. B. Joon, Haarlemmermeer, A. Kottman, Heemstede, E. Hartman, Hoofd dorp, M. Hoogvliet, Sloten (N.H.) en de he ren D. C. Dollé, G .A. Hekelaar, R. M. de Jong, D. W. Dijkstra, J. K. J. Hollander, H. M. Verheul te Haarlem, J. P. Sminia, H. J. Spuls, IJmuiden-Oost, H. W. Witkamp, Vel sen, H. D. J. van Rijswijk, J. K. J. Hollander, Haarlem. De heer L. C. Admiraal, voorzitter van de Nederlandse Vereniging tot Bescher ming van Voetgangers heeft een telegram aan de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen gezonden, waarin naar aanleiding van het besluit van het ge meentebestuur van Amsterdam om de scholen pas om 9.15 uur te laten beginnen aan de minister wordt verzocht een soort gelijke maatregel ter overweging te willen aanbevelen bij alle overige gemeenten bo ven 100.000 zielen. Landmijn ontploft CAIRO (Reuter) De Egyptische bevel hebber van het onlangs gevormde „Pale stijns-Arabische bevrijdingsleger", kolonel Moestafa Hafez, is woensdagavond om het leven gekomen door de ontploffing van een landmijn. Het betrof hier een ongeluk. Zijn stoffelijk overschot is per vliegtuig naar Caïro gebracht om daar begraven te wor den. door Hans Martineit 6) "Mijnheer heeft twee kamers. Een keurig nétte man. Nergens rommel. Kijk u maar zelf." En ze opende wagenwijd de deur. Inspecteur Beels was aangenaam verrast na de knusse huiskamer van mevrouw Bakker hier twee grote, sober gemeubelde vertrekken te zien, die evenwel duidelijk t°onden, dat de huurder ze op het ogenblik ■pet bewoonde. Hij opende de kasten, keek goed verzorgde garderobe door en wierp een vluchtige blik in de laden die niet waren afgesloten. Maar omdat hij geen gerede aanleiding had de verloofde van Nel van Galen te verdenken, sloot hij ze weer en stelde een eventueel grondiger onder zoek tot later uit. Met vriendelijke dank nam hij afscheid van de babbelzieke hospita en stapte in zijn auto. Meteen maar door naar Amsterdam, dacht hij. Eventueel, dat ik bij haar vrien den, de.... Ja, hoe heten die mensen ook alweer? Hij zocht tussen zijn notities het &dres op dat hij van dokter Rij aders had gekregen. Allemachtig, hij had in deze zaak al heel wat neergepend. O, daar had je het. Koster was de naam. Misschien, dat hij daar iets wijzer werd. Nadat hij ergens in de gauwigheid een hapje had gegeten, belde hij zijn afdeling op. Hij kreeg niets nieuws te horen. Ook bij een hernieuwd onderzoek op de plaats van het misdrijf was noch de ring noch de tweede oorbel voor de dag gekomen. Naar gewoonte wreef hij even peinzend langs zijn kaken. Jongens, die ring cn de andere oorbel moesten worden opgespoord. Jawel! Alweer gemakkelijker gezegd, dan gedaan. Eri toch, dat was het uitgangspunt. Hij be loofde vanavond nog even op het bureau langs te komen om zijn verslag te doen. Hij reed verder door het vlakke land. Enkele bomen staken hun haast lege takken in de lucht. Late trekvogels wai'en nog bezig zich te verzamelen. Of misschien kwamen ze hier juist de winter doorbren gen, dacht hij afwezig. Zijn gedachten draaiden hardnekkig om het geval dat hij had op te lossen. Het boeide hem onge meen. Misschien juist, omdat het zo duister scheen. Vanavond zou hij in overleg met com missaris Languit een cablegram naar Sin gapore opgeven, zodat de politie daar dodelijk na Dijkmans landing op het vlieg veld de ingenieur kon ondervragen. Er bestond nog geen enkele reden om hem onmiddellijk te laten terugkeren. Op het ogenblik hielden de verdwenen sieraden inspecteur Beels zelfs meer bezig. De oor bel kon natuurlijk bij een worsteling los geraakt zijn. Worsteling met een onbe kende? Maar waarom zou juffrouw Van Galen niet ook met een haar bekende aan valler hebben geworsteld? Een mens vecht voor zijn leven. Maar de ring dan? Nader hand van haar vinger gerukt? Ook nog een onopgelost raadsel. Ondertussen ging hem ook mevrouw Rijnders telkens door het hoofd. Een knappe verschijning. Zeer knap zelfs. Gek toch, zo'n kalme plattelandsdok ter met zo'n modieus vrouwtje. Ze was erg opgewonden geweest. Toch maar haar gangen nagaan? Aan de andere kant heb je van die mensen die voor de politie op slag uit hun gewone doen raken. Een sym pathieke, rustige man, die dokter. Straks zou hij nog eens bij de moeder van het slachtoffer langs gaan. Vanochtend was de arme vrouw zo overstuur geraakt, dat er geen woord uit te krijgen was geweest. Geen wonder overigens, een enige dochter. En dan zo'n onverwacht, zo'n vreselijk einde. Inspecteur Beels was al jaren in het vak, maar zijn menselijke eigenschappen behielden toch nog altijd de bovenhand op de ruwe werkelijkheid, al moest hij die uiteraard wel aanvaarden. Aan het opgegeven adres in Amsterdam- Zuid ontving hem een nog jonge vrouw met rood behuilde ogen. Bij het noemen van zijn naam en de reden van zijn komst, begon haar tranenstroom opnieuw te vloeien. „Neemt u mij niet kwalijk, inspecteur. Plet is zo ontzettend. Dokter Rijnders heeft me al opgebeld. Ik kan het nog altijd niet vatten. Wie zou dat arme kind iets hebben willen aandoen? Maar komt u binnen en neemt u plaats. Dan kunt u ook met mijn man spreken. Die is niet minder ontdaan." Beels kwam in een gezellige suite, die de indruk maakte nog niet helemaal aan kant te zijn. Al dadelijk kreeg hij hiervoor van de heer Koster de verklaring. „Het ziet er na het feestje nog niet zo netjes bij ons uit. We hebben gisteravond in een kleine vriendenkring ons tienjarig huwelijksfeest gevierd, waarvoor ook de arme Nel zou overkomen...." Bij deze woorden streek hij zijn vrouw over het haar. Ze was weer in snikken uitgebroken en sloeg de handen voor de ogen. „Ja, het is ook heel erg voor haar," legde mijnheer Koster aan inspecteur Beels uit. „Juffrouw Van Galen was haar jeugd vriendin en ze waren zeer aan elkaar ver knocht. Ik mocht haar ook graag. Een lief, verstandig meisje. „Daarom ben ik dan ook bij u gekomen in de hoop van uw vrouw en van u iets nadei's omtrent de plannen en de relaties van juffrouw Van Galen te vernemen." Mevrouw Koster had zich intussen zover hersteld, dat ze de inspecteur te woord kon staan. „Ik zou u zo graag willen helpen," zei ze met warmte. „Maar ik ben bang, dat ik niet veel ter opheldering zal kunnen bijdragen. Dc arme Nel had geen geheimen en voor mij is alles één groot raadsel. Ik heb er natuurlijk de hele tijd over nagedacht. Ik kan geen enkele reden ontdekken waarom wie dan ook haar naar het leven zou heb ben kunnen staan. En voor mijnheer Dijk man, haar verloofde, is het een vreselijke slag „Ja, dat is te begrijpen. Ook over mijn heer Dijkman wilde ik u een paar vragen stellen. Was de verhouding tussen de twee verloofden onveranderlijk goed? Maar zegt u me eerst eens, heeft hij u gisteravond niet nog opgebeld?" „Opgebeld? Nee, hoezo? Hij had ons ge feliciteerd en kijkt u eens, dit prachtige bloemstuk heeft hij ons gestuurd...." Meteen betrok haar gezicht weer, omdat dit haar opnieuw aan de afwezigheid voor goed van haar vriendin herinnerde. „Ik zou zo denken, dat hij het eigenlijk wél had moeten doen. Hij had toch zijn verloofde op Schiphol verwacht om nog eens afscheid van elkaar te nemen? Ten minste, dit hoorde ik bij dokter Rijnders en het werd door zijn hospita bevestigd bovendien. Het moet hem toch hebben be vreemd, dat ze niet kwam. En dan lag het toch voor de hand u op te bellen, nietwaar? Want ik neem aan, dat mijnheer Dijkman wist, dat juffrouw Van Galen het week einde bij u zou doorbrengen?" „Ja, dat wist hij natuurlijk," antwoordde mijnheer Koster. „En juist omdat hij haar dat avondje bij ons zo echt gunde, hadden ze te voren afscheid van elkander genomen. Het was ook meer Nels idee later nog even naar Schiphol te gaan. Misschien heeft hij haar niet eens verwacht, zelfs niet eens van haar plannetje geweten. Het kan wel als verrassing voor hem bedoeld zijn ge weest. Of hij had zich verlaat. Bovendien kan hij nog hebben aangenomen, dat juf frouw Van Galen het bij ons zo naar haar zin had, dat ze van de toch nog lange tocht afzag. Aanlokkelijk weer was het ook niet, wel?" Zijn vrouw knikte toestemmend bij zijn veronderstellingen. Inspecteur Beels ging er niet verder op in. Bij zichzelf dacht hij, dat het op zijn minst eigenaardig was, dat mijnheer Dijk man geen moeite meer had gedaan om zijn verloofde nog te bereiken. Misschien lag het aan zijn beroep als politieman, dat hij achter alles iets zocht. Deze mensen schenen althans de houding van Arend Dijkman heel gewoon, heel aannemelijk te vinden. Hij zou straks even naar het adres van die vriend vragen. Die woonde in ieder geval ook hier in de stad. Bij Dijkmans hospita had hij het niet kunnen krijgen, maar de Kosters zouden het stellig weten. Dan kon hij tegelijk de tijd controleren waarop Dijkman in Amsterdam was ge arriveerd. Van zijn overwegingen liet hij evenwel niets merken en zich tot mevrouw Koster wendende, vroeg hij: „Om nog even op mijn andere vraag terug te komen. hoe was de verhouding tussen het verloofde paar? Het ontging inspecteur Beels niet, dat mevrouw Koster een miniem ogenblikje aarzelde, zijn blik ontweek en haar wenk brauwen fronste alvorens te antwoorden. V K IJ D A G 13 JULI 1956 Premieverhoging waarschijnlijk De heer Van Lienden was van oordeel dat de looncompensatie bij de invoering van de ouderdomsvoorziening per 1 janua ri 1957 en bij de huurverhoging per 1 juli 1957 opnieuw zal leiden tot premieverho ging voor de verplichte en voor de niet- verpüchte verzekering. Door deze maat regelen zullen namelijk de kosten van zie kenhuizen, apotheken, alsmede die van de ziekenfondsadministratie toenemen. ADVERTENTIE RENAULT FREGATE geeft 12 maan den garantie en vergoedt bovendien eventueel arbeidsloon, ongeacht het aantal afgelegde K.M. Prijzen vanaf 7.500.— Vraagt proefrit bij: Wagenweg 166-168 - Haarlem Telefoon 15056 - 12138 Eigen instellingen van ziekenfondsen Uit betrouwbare bron" të Washington is vernomen, dat het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken een nota naar de Nederlandse ambassade zal zenden om trent het Nederlandse verzoek tot uitbrei ding van de luchtlijnen van de KLM in Amerika. De nota zou de verzekering bevatten, dat het bij de tot dusver gevoerde besprekin gen niet in de bedoeling der Amerikaanse onderhandelaars lag om de KLM te dis crimineren. Delft: Kandidaatsexamen voor bouwkundig ingenieur: N. J. Bekker, Delft; P. C. Dekker, Santpoort; A. J. H. Haak, Heemstede; W. C. A. van Heesewijk, Wateringen; J. Noteboom, Hil versum; A. P. Oldenburg, 's Gravenhage; J. D. Poleij, Kruiningen; mevr. B. M. Londen-Romp, 's Gravenhage; mej. M. J. M. Sweers, Nieuw- Buinen; H. A. Tielman, 's Gravenhage; K. Visser, Beemster; C. J. Wagenaar, Delft; mej. J. S. von Wolzogen Kühr, Lunteren. Ingenieursexamen voor bouwkundig ingenieur: J. J. van den Ent, Delft; A. M. W. baronesse van Utenhove, Heem stede; T. R. IJtsma, 's Gravenhage. Ingenieurs examen voor mijningenieur: P. Barendsen, Lei den; H. van der Laan, 's Gravenhage. Kandi daatsexamen voor elektrotechnisch ingenieur: H. B. F. Apontoweil, 's Gravenhage; J. Barth, Groningen; C. J. M. Brouwers, Rijen; C. J. van Elk, Haarlem; H. J. M. Gerrlts, Zandvoort; C. T. Mart, Renesse; H. D. baron van Heemstra, Amersfoort; N. van der Kleij, 's Gravenhage; C. Koij (met lof) Rotterdam; J. W. Kruyt, Bilt- hoven; R. A. Leupen, Amsterdam; Liem Ham Biauw, Delft; Liem Sian Hong, Delft; Lim Bouw Hoey, Delft; H. Lindenbergh, Overveen; S. M. C. Louwerse, 's Gravenhage; Oey Tian Djin, Delft; F. J. Planteijdt, Delft; G. A, Prentice, 's Graven hage: J. R. Reynders, Scheveningen; H. Segond von Banchet, 's Gravenhage; Sutijono Tirtopro- djo, Delft; Tio Khee Han, Delft; J. M. Visscher, Ermelo; C. Wit, Delft; D. H. Wolbers (met lof), Voorburgh; R. Zonderman, Groningen; D. Zui- dema, Eenrum. Ingenieursexamen voor elektro technisch Ingenieur: E. A. Aagaard, Hilversum; J. C. D. van Altenburg, 's Gravenhage; A. El- Kareh, Delft; E. van Goudoever, Bloemendaal; R. A. Grijseels, 's Gravenhage; A. Haaiman, Utrecht; A. van der Hoeven (met lof), Oss; T. A. Holte, Hilversum; A. J. Huart, Eindhoven; J. T. de Jager, Diepenveen; J. H. H. Janssen, Venray; H. van Kampen, 's Gravenhage; Lim Pao Chie, Delft; F. E. Mauser, Delft; J. van Messel, Rot terdam; H. J. M. Osse, 's Gravenhage; H. K. Ostlie, Hilversum; B. W. P. Overeijnder, Rotter dam; W. C. Paymans, Vught; J. van de Putte, Harderwijk; C. Rotmans, Rotterdam; W. Scha- pink, Dordrecht; C. A. Schmeitink, Doetinchem; A. W. van 't Slot (met lof), Rotterdam; H. van der Sluis, Delft: D. J. Spieksma, 's Gravenhage; R. D. Suringa, Amsterdam; J. M. Verloop, Delft: G. L. Walther (met lof), Leeuwarden; C. T. Wester, Beverwijk: J. K. Zuidweg, Den Helder; W. J. van der Zwan, 's Gravenhage. Lelden: Gepromoveerd tot doctor in de lette ren en wijsbegeerte op proefschrift getiteld .Kunst als cultuur-element, in het bijzonder in neger-Afrika", de heer A. A. Gerbrands, ge boren te Menado (Ind.) en thans wonende te Oegstgeest. Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift getiteld „In fluence of lattice defects on the electrical pro perties of cold-worked metals", de heer H. G. van Bueren, geboren te Rotterdam en thans wonende te Eindhoven. Doctoraal examen rech ten: mej. J. C. Hebert, Scheveningen; mej. H. J. D. de Voogd, Dordrecht; mej. W. M. Over- mars, Den Haag; J. J. Boreel, Scheveningen; P. ter Haar, Heemstede; F. Frankel, Curagao: H. F. Aevelts. Dordrecht; F. N. Meyer, Den Haag; G. L. R. Kelder, Eindhoven. Kandidaatsexamen ge schiedenis: C. Huilmand, Rotterdam. Doctoraal examen geschiedenis: C. A. J. Salman, Haarlem; H. W. Harten, Den Haag; H. P. van Manen, Scheveningen. Doctoraal examen scheikunde: G. v. d. Breggen. Zwamerdam: A. A. van Heurn, Leiden: R. S. Buriks, Leiden: R. Deen, Den Haag; P. J. van Duin. Leiden. Kandidaatsexamen F wis- en natuurkunde: mevr. M. B. Oudemans- Kolff, Leiden; J. L. Verbeek. Leiden: J. M. van Zeyl, Leiden: J. A. Peper, Rijswijk. Kandidaats examen L wis- en natuurkunde: mej. H. C. D. Kolff, Leiden. Kandidaatsexamen K wis- en na tuurkunde: mej. Ch. Kuenen, Leiden. Kandidaats examen A wis- en natuurkunde: T. Epskamp. Leiden; J. J. H. Berlijn, Den Haag. Doctoraal examen wiskunde: K. A. Post, Leiden. Docto raal examen natuurkunde: M. Swenker. Leiden. Doctoraal examen biologie: A. C. van Bruggen, Leiden. Utrecht: Doctoraal examen tandheelkunde: A. Bühre. Amsterdam; J. Drenth, Amsterdam: J. S. Geerlings, Winterswijk: J. H. Grooters, Rotter dam; M. J. de Jong, Hendrik Ido Ambacht: H. J. R. Kuipers, Den Dolder; J. C. A. Neve, Osse- nissen; G. M. Schuurman, Meppel: mei. H. C. Visser, Heelsum: K. J. Westra, Leiden: A. J. C. Witteveen, Maastricht: C. G. F. M. Burwinkel. Roosendaal; J. van Ekeren, Hilversum; J. J. Glas, Heemstede: H. Heijkoop. Amersfoort; H. R. Kamphuis, Zwolle; J. A. P. van Meel, Breda: F. Peereboom, Landsmeer; F. C. H. Telkamp. Cuyk; E. de Wal, Amsterdam; E. de Wilde Noordwijk aan Zee. Kandidaatsexamen wit- en natuurkun de A: J. G. J. A. Veugelers, Utrecht: N. Koster, Gouda: Th. P. L. Standaert, Utrecht. Idem D: H. J. Drost. Eerbeek (Gld.); H. W. Bungenberg de Jong, Utrecht. Idem L: mej. J. J. C. A. C. van Loon, Utrecht: mej. E. Grendel. Utrecht; Th. P. A. van de Wegen, Tilburg. Idem E: P. J. Th. Zeegers. Utrecht: A. Leeuwis, Utrecht. Idem F: P. F. M. Luyk, Utrecht. Idem L: mej. M. A. G. Linssen, Utrecht; J. W. Ebeling, Vught: A. H. J. Gijzen. Utrecht. Idem F: L. Lijklema, Utrecht: H. H. Einmahl, Hilversum. Idem K: D. I.uZandee. Utrecht; Chr. Beeftink, 'Hilversum: C. Binnenkade, Uithoorn; A. D. Tates, Amersfoort. Idem G: W. Voskuil, Utrecht; J. M. M. P. E. Cals, Utrecht: J. H. van de Maas, Utrecht. Idem A: C. van Dijk, Woudenberg. Doctoraal examen scheikunde: mej. W. A. G. Boucherie, Woerden: L. C. Willemsens. Utrecht: H. J. Endeman, Utrecht; C. Ch. van de Spoel, Hilversum; E. M. Duyvis, Utrecht: M. Aits, Oosterbeek. Doctoraal examen sterrekunde: F. van 't Veer, Rotterdam: B H. M. de Groot, Tilburg. Doctoraal examen natuurkunde: L. E. Vrenken, Tilburg: J. C. Ter louw. Otterlo. Doctoraal examen biologie: G. A. van Erkel, Gorinchem. Doctoraal examen phar- macie: C. J. H. Wijnkoop. Oss. Doctoraal examen biologie: W. M. Herrebout, Gouda; T. Piek, Hil- /ersum. Kandidaatsexamen geschiedenis: mej. H. C. E. Labots, Zeist. Doctoraal examen Neder landse letteren: J. W. Steenbeek, Utrecht. Doc toraal examen phvsische geografie: A. I. Salome, Oostburg: R. L. P. Hamer. Bergen op Zoom. Amsterdam. Gemeente Universiteit. Be- ADVERTENTIE natuurlijk Sanlor, met gevoerde borst en borstzak, In wit, beige en grijs, ook met extra lange mouw, normale waarde 14.75 terende kraag en manchetten of In geweven flanellen strepen. Pantalon met elastiek en overslag, normale waarde 14.75 iverse tweeds, onberispelijke coupe en afwerking. Serie I Waarde 49.75 Serie II Waarde 59.75 Groningen. Kandidaatsexamen godgeleerd heid: W. J. Burghgraef, Bozum (Fr.); H. B. de Roest, Franeker. Doctoraal examen schei kunde: H. J. Groenhuijzen, Groningen; H. van der Ploeg, Groningen. Doctoraal examen wiskunde: A. H. Nicolai, Meppel. Kandidaats examen wis- en natuurkunde (a): J. H. Barkhuis. Groningen. Idem (f): H. Hogeveen, Groningen; L. Brandsma, Hoogeveen. Idem (1): J. Sissing, Winschoten. Kandidaats examen sociale wetenschapen: mej. W. A. Scherpbier, Leeuwarden; W. Hilbers. Gro ningen. Kandidaatsexamen rechten: P. J. Teunissen, Gronnigen; J. Douwes, Haren (Gr.); J. J. L. Pastoor, Oldemarkt. Doctoraal examen Nederlandse letteren: E. de Jong, Groningen (cum laude). Nijmegen. Doctoraal examen politieke en sociale wetenschappen: J. J. van den Hoo- gen, Nijmegen. Doctoraal examen sociale wetenschappen: mej. M. M. A. F. Wubbe, Ubbergen; mej. M. Th. A. C. Huigens, Eist; R. A. Romer (cum laude), Nijmegen; J. J. J. Tulkens. Den Bosch. Kandidaatsexamen Engels: mej. M. J. J. Roovers, Maastricht; F. G. A. M. Aarts, Maastricht. Doctoraal Ne- derl ds: mej. M. E. H. van Overveld. Roo sendaal; N. C. H. Wijngaards (cum laude), ADVERTENTIE Keuze uit meer dan 1000 broeken De volgende dagtoen ze weer wakker warenklonk opeens bij de ingang van de igloo een luid gejammerToen ze naar buiten kekenstond daar een huilende Eskimo-vrouw; ze verteldedat haar zoon die nacht niet was thuisgekomen van de visvangstnu vxas ze bangdat er iets gebeurd was! De Eskimo's hadden erg met de arme vrouw te doen en ze stonden om haar heen terwijl ze haar probeerden te troosten 46-47 GEN. CRONJéSTRAAT 40-44 - TEL. 15438 Vereniging Bescherming Voetgangers: (Wordt vervolgd)

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 3