Minister Kernkamp overleden OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT HET WEER: Kans op onweer Meer Russische hulp voor de zwakke Oostduitse economie OEES zoekt meer armslag voor de intereuropese handel tk'WMEUnmaAn,/ Premier Grotewohl keert met beloften overladen uit Moskou terug Hoop op mogelijke kentering in Britse politiek jegens het vasteland Vandaag zou hij 57ste verjaardag vieren Het woord is aan, De kabinetsformatie Dr. Drees brengt tussentijds verslag uit aan Koningin Cyprische verzetslieden doodden Britse militair Jongen dook van sluismuur in boot Generaal Franco over de toekomst van zijn land Nationale falanx-beweging zal blijven voortbestaan Gevangenisstraffen voor Amerikaanse militairen Wegens aanrandingenin West-Duitsland gepleegd Onderhandelingen conflict auto-industrie mislukt Zorin uit Bonn vertrokken met aangename herinnering 71 e JAARGANG No 7 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Wnd. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks WOENSDAG 18 JULI 1956 _Üii- Haarlems Dagblad 301e JAARGANG No 160 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p.p. ƒ7,- Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Driehonderd, brandweerlieden kwamen in actie toen te New York brand uit brak in een warenhuis van vijf ver diepingen. Honderdtwintig hunner toerden door de rook bedwelmd, zeven man moesten zelfs naar een ziekenhuis worden overgebracht. Hoe omvangrijk de blussing swerkzaamheid was en hoe enorm de rookontwikkeling kan men v.it bovenstaande afbeelding wel afleiden. (Van onze parlementaire redacteur) Vanmiddag om twee uur brengt de for mateur dr. Drees een bezoek aan de Ko ningin om tussentijds verslag uit te bren gen betreffende de formatie. Hieruit valt dus op te maken, dat dr. Drees na het gis teren met prof. Romme gevoerde onder houd geen aanleiding heeft om tot de con clusie te komen dat hij de opdracht zou moeten teruggeven. Men wist ons dan ook met stelligheid te verzekeren, dat het al leen om tussentijds rapporteren en om niets anders gaat. K.V.P.-fractie heden bijeen Vanochtend komt de fractie van de K.V.P. bij elkaar. De bijeenroeping van deze fractie vond plaats na het onderhoud van prof. Romme met dr. Drees op dins dagmiddag. Het ligt voor de hand dat prof. Romme, indien hem bij die gelegenheid het vice-minister-presidentschap zou zijn aangeboden alsmede een portefeuille, alle aanleiding zou hebben om daarover eerst eens met de fractie te praten om te polsen hoe men dienaangaande gestemd is. Uit gesloten is dan natuurlijk niet dat ook nog zeer in het algemeen enige aandacht aan het programma zal worden gewijd, maar in hoofdzaak zal het toch wel lopen over een dergelijk eventueel aanbod alsmede over verdere plannen die de formateur mocht koesteren ten aanzien van de por tefeuilleverdeling. Er is alle reden voor prof. Romme om in dit stadium een derge lijke bespreking met zijn fractie te houden, aangezien hij zelf immers haar voorzitter is en voor de fractie een totaal andere en in menig opzicht moeilijke situatie zal in treden. wanneer haar eigen voorzitter haar zou gaan verlaten om zitting te gaan nemen in het kabinet. NICOSIA, (Reuter) Drie gemaskerde mannen hebben in een huis in een voor stad van Nicosia een Britse militair, die daar op bezoek was, doodgeschoten. Hij is de 42ste Britse militair, die in de afgelopen vijftien maanden door Cyprische verzets lieden om het leven is gebracht. De Grieks-Cyprische verzetsbeweging heeft in Limassol pamfletten verspreiid, waarin officiële Britse berichten tegenge sproken worden, volgens welke bij zuive ringsoperaties in midden-Cyprus zeventien verzetslieden gevangen genomen zijn. De operatie was „een slag in de lucht", aldus deze vlugschriften. Een Griekse regeringswoordvoerder heeft in Athene verklaard, dat de politiek van de Verenigde Staten ten aanzien van Cyprus er een is van vriendschappelijke neutrali teit en bereidheid om te helpen bij het zoeken van middelen om de uiteenlopende standpunten van de drie landen die bij deze kwestie betrokken zijn, Groot-Brittannië, Griekenland, en Turkije, nader tot elkaar te brengen. De Raad van Europa in Straatsburg heeft bekend gemaakt, dat men op verzoek van Griekenland een subcommissie van de Europese commisie voor de Rechten van de Mens heeft ingesteld, die de Britse nood maatregelen op Cyprus zal bestuderen. De subcommissie zal onderzoeken of de maat regelen wel in overeenstemming zijn met de Europese verklaring van de Rechten van de Mens. Zij zal bestaan uit zeven léden: een Griek, een Brit en vijf anderen bij lo ting aangewezen. ADVERTENTIE BARTEÜORISSTR. HAARLEM - TEL 13439 FERD. B0LSTR. 48 A'OAM TEL 717162 Heren Suède Scooter jassen 169.50 Ernstig gewond naar ziekenhuis Gistermiddag is tengevolge van het zwemmen bij de middensluis te IJmuidcn een ernstig ongeval gebeurd, dat de 14- Jarige H. K. uit de Edisonstraat te Uitlui den met gevaarlijk rugletsel in het Anto- iiiuszickenhuis aldaar deed belanden. De knaap was vlak bij de sluisdeuren aan de Noordkant van het binncntoelei- dingskanaal aan het zwemmen en zou van de Noordelijke kademuur in het kanaal duiken. Hij berekende echter zijn duik verkeerd, zodat hij op het hoofd in een vlet terecht kwam. De inzittenden van de vlet, wie uiteraard geen enkele schuld treft, hebben de knaap zo goed mogelijk gehol pen, maar hij moest daarna per ziekenauto in zorgwekkende toestand in het Antonius- 'iekenhuis worden opgenomen. Reeds eerder is er met klem gewaar schuwd tegen het zwemmen in het Noord zeekanaal, vooral in de nabijheid van de sluizen, waar een hevige trek kan staan. Bij de PEN-centrale is het eveneens niet verantwoord te gaan zwemmen, daar de centrale het giftige afvalwater in het ka naal loost. De politie waarschuwt na dit hagische ongeval nogmaals nadrukkelijk tegen de gevaren, die er verbonden zijn aan baden en zwemmen in het, overigens voor dit doel verboden, Noordzeekanaal. BERLIJN (Reuter/AFP) Premier Boelganin van de Sovjet-Unie en zijn Oost- Duitse collega, Grotewohl, hebben in Mos kou hun handtekening gezet onder een communiqué, waarin zij verklaren, dat de beide landen zullen samenwerken om de vrede te waarborgen, de veiligheid in Europa te handhaven en de vreedzame hereniging van Duitsland met democrati sche middelen tot stand te brengen. De hereniging zal veel werk en geduld eisen, zo verklaarde de partij-secretaris Kroesjtsjev op een receptie in het Krem lin ter ere van de Oostduitse afvaardiging. Kroesjtsjev gaf zijn gasten de raad „zich niet bezorgd te maken" en niet ongeduldig te worden. De „imperialisten en monopolisten" wil len vereniging op zuiver „kapitalistische en imperialistische basis", zo zei hij, doch Oost-Duitsland wil het land op socialisti sche grondslag verenigen. Dat is kennelijk op dit ogenblik nog niet mogelijk. Kroesjtsjev bespotte het Westen omdat het zich ,,de vrije wereld" noemt. „Zelfs met een stuk taart laten wij ons niet te ruglokken naar een soort vrije wereld, waarvan wij ons 39 jaar geleden verlost hebben". Ook lachte hij om de Westelijke „persvrijheid". De arbeiders in het Westen „hebben het recht, maar niet het geld om er eigen kranten en radio op na te houden", zei hij. Minder en meer In het communiqué staat dat de Oost duitse bijdrage voor onderhoud van de Russische troepen in Oost-Duitsland tot op de helft verminderd zal worden, dat wil zeggen tot 800 miljoen mark. Ook is over eenstemming bereikt over verdere Russi sche hulp voor de voltooiing van het twee de Oostduitse vijf-jarenplan. Deze hulp zal „aanzienlijk meer landbouwprodukten" omvatten. De Sovjet-Unie heeft Oost-Duitsland technische hulp en uitrusting voor de bouw van een atoomcentrale met een vermogen van 100.000 kw beloofd. Grotewohl verklaarde dat de overeen komst „een gebeurtenis is die vele jaren zal nawerken". Boelganin en Kroesjtsjev zeiden, dat de overeenkomst Oost-Duits land zal versterken. Volgens de Oostduitse en de Russische leiders kan Duitsland MADRID (A.E.P./Reuter) Het Spaan se staatshoofd, generaal Franco, heeft in Madrid nogmaals betoogd dat de toekomst van het huidige politieke systeem door de opvolgingskwestie is gewaarborgd en dat de politieke richtlijnen, waarvoor zovele Spanjaarden hun bloed hebben vergoten, gehandhaafd moeten blijven. Franco zei dit op een bijeenkomst van de Nationale Raad der falangistische beweging, welke hij presideerde. De vergadering was belegd ter gelegenheid van de twintigste verjaar dag van de nationalistische opstand tegen de Spaanse republiek. Franco beloofde, dat hij spoedig grond wetsbepalingen zal laten publiceren die „door middel van een systeem van politie ke garanties het pol'tieke voortbestaan van de nationale falanx-beweging moeten ga randeren. „We moeten ons allemaal, staatshoofd, minister of parlementslid, aan dit systeem onderwerpen. Deze wetten zul len de taken van de regering bepalen. De nationale (falanx) raad moet het hoogste partij-instrument worden". Bij zijn verdediging van de „een-partij- staat" verklaarde generaal Franco, dat Spanje in de laatste jaren niet zoveel voor uitgang geboekt zou hebben indien er meer partijen waren geweest, die naar de heer schappij hadden gedongen. Hij eindigde met een beroep op het ge duld van zijn gehoor: „Wij hebben Spanje weer op de been gebracht, maar twintig jaren kunnen nog niet herstellen, wat in een halve eeuw is verwaarloosd." slechts herenigd worden door rechtstreek se onderhandelingen tussen Oost- en West- Duitsland. De Sovjet-Unie zal Oost-Duits land in de komende vier jaar „grote aan vullende hulpbronnen" verschaffen, onder meer in de vorm van een gunstig krediet op lange termijn en een bedrag in vrije valu ta voor aankopen op de wereldmarkt. De besprekingen hebben twee dagen ge duurd. De Oostduitse regeringsdelegatie is vanochtend per vliegtuig uit Moskou ver trokken, uitgeleide gedaan door Boelganin en Kroesjtsjev. Troepen terug? In het communiqué doen de Sovjet-Unie en Oost-Duitsland een beroep op de Ver enigde Staten, Groot-Brittannië en Frank rijk om hun troepensterkte in West-Duits- land te verminderen, als voorbereiding voor volledige terugtrekking van alle bui tenlandse troepen op een later tijdstip. Volgens het rechtse, partijloze blad „Der Kurier", dat in West-Berlijn verschijnt, zouden bijna alle Russische strijdkrachten uit Oost-Duitsland worden teruggetrokken. De Oostduitse minister van Buitenland se Zaken dr. Bolz, heeft in een nota aan zijn Franse collega Pineau, geprotesteerd tegen de invoering van de dienstplicht in West-Duitsland. Hij zou de aandacht van de Franse regering gevestigd hebben op „toeneming van het oorlogsgevaar" als ge volg van de dienstplicht in de bondsrepu bliek en de groeiende macht van „Duitse militaristen". PARIJS (ANP) Meer dan dertig mi nisters, waaronder vier leden van het Ne derlandse demissionaire kabinet (de heren Beyen, Mansholt, Zijlstra en Van de Kieft) nemen deel aan de vergadering van de ministerraad der Organisatie voor Euro pese Economische Samenwerking in Parijs. Het voornaamste agendapunt is de vraag, in welke richting verder moet worden ge streefd naar een grotere mate van vrijheid voor de Europese handel. Er zijn verschillende uitgangspunten. In de eerste plaats moet de overeenkomst van januari 1955 toen besloten werd te stre ven naar een liberalisatie van negentig percent besproken worden. In de twee de plaats heeft de commissie voor handels vraagstukken voorgesteld, een algemene automatische verlaging van bijvoorbeeld 25 percent overeen te komen voor de in voerrechten van een aantal goederen tus sen de landen van de O.E.E.S. onderling en in de derde plaats moeten de ministers hun mening uitspreken over een voorstel van de secretaris-generaal van de organi satie Sargent, om te zoeken naar een vorm van associatie tussen de zes landen, die in Brussel aan een verdrag voor een gemeen schappelijke markt werken, en de overige leden van de O.E E.S. De secretaris-gene raal stelt de vorming voor van een vrij handelszone door de zeventien deelnemende landen, hetgeen zou betekenen dat er tus sen die landen onderling geen invoerrech ten meer zouden worden geheven; een een vormig tarief naar buiten, zoals dat bij de gemeenschappelijke markt van de zes lan den van Brussel is voorzien, zou deze vrij handelszone echter niet kennen. Geen en kele delegatie heeft het voorstel van Sar gent verworpen. De gevoelens van de regeringen der Be- neluxlanden werden tot op zekere hoogte vertolkt door de Belgische minister voor de Buitenlandse Handel Larock, die zei dat een dergelijk voorstel de landen met lage invoerrechten slechts aangenaam kon zijn. Ook verklaarde Larock. dat de Benelux- landen akkoord gaan met de voorgestelde consolidatie van het geliberaliseerde per centage van negentig percent, en van het minimum van 75 percent voor landbouw produkten, industrieprodukten en grond stoffen, mits er dan ook iets zou worden gedaan op het gebied van de verlaging der tarieven. Van Britse zijde werd zeer nadrukkelijk instemming betuigd met het plan van Sar gent. hetgeen bij sommige andere delega ties de hoop deed ontstaan op een mogelij ke kentei-ing in de Britse economische po litiek'ten aanzien van het Europese vaste land. De Franse minister van Financiën en economische Zaken Ramadier, gaf een uit voerige uiteenzetting van de financiële en economische problemen van zijn land om aan te tonen, dat Frankrijk, althans voor het ogenblik, op liberalisatiegebied niet in staat is de limiet van negentig percent te .bereiken. Een werkgroep zal een resolutie uitwer ken,waarin het standpunt van de minister raad ten opzichte van de verdere ontwik keling van de Europese handel in de rich ting van grotere vrijheid wordt vastgelegd. Intussen zal de raad zich vandaag bezig houden met de samenwerking op het ge bied van de kernenergie en een groter ge- Prof. mr. dr. W. J. A. Kernkamp, de minister van Overzeese Rijksdelen, is hedenmorgen om kwart voor negen in zijn woning te Utrecht overleden. Prof. Kernkamp werd vandaag zeven envijftig jaar. Hij was al sinds het be gin van dit jaar ziek. Onder zijn ministerschap is de nieuwe rechtsorde van ons Koninkrijk, waarbij Suriname en de Nederlandse Antillen binnen die orde zelfstandige delen werden, tot stand gekomen. Tijdens de voorberei ding van het statuut heeft minister Kern kamp een bezoek aan Suriname en de Ne derlandse Antillen gebracht teneinde zich ter plaatse te oriënteren. Later heeft hij nog twee maal deze rijksdelen bezocht. Hij behoorde lot degenen, die H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard vergezelden op hun bezoek aan de West. Minister Kernkamp Willem Jan Arend Kernkamp werd 18 juli 1899 te Edam geboren. Hij bezocht het Gereformeerd Gymnasium te Amsterdam en studeerde rechten aan de Vrije Univer siteit in de hoofdstad, waar hij in 1926 het doctoraal examen aflegde. Vervolgens was hij gedurende enige jaren in maatschap pelijke betrekkingen werkzaam. In 1929 hervatte hjj zijn studie aan de rijksuniver siteit te Utrecht in het Arabisch en Indisch recht. Vier jaar later deed hij in deze vak ken het aanvullend doctoraal examen. Hierna maakte hij een studiereis naai Egypte, Saoedie-Arabië, Palestina en Syrië. In 1935 promoveerde hjj met lof te Utrecht op het proefschrift „De Islam en de vrouw" Een jaar later aanvaardde hij de benoe ming tot bijzonder hoogleraar aan de Indo- logische faculteit aan de rijksuniversiteit te Utrecht. In 1946 werd hij hoogleraar in het Nederlands staatsrecht aldaar. Na de bevrijding heeft prof. Kernkamp zitting gehad in de Bijzondere Raad van Cassatie. Tevens maakte hij deel uit van de Nederlandse delegatie ter zesde alge mene vergadering van de Verenigde Naties In deze functie was hij te Parijs voorzitter van de speciale commissie voor de minder ontwikkelde gebieden. Hij heeft toen het Nederlandse standpunt verdedigd met be trekking tot het al of niet rapporteren over Suriname en de Nederlandse Antillen Behalve zijn dissertaties verschenen van de hand van prof. Kernkamp tal van ar tikelen in kranten en tijdschriften. In september 1952 werd prof. Kernkamp benoemd tot minister van Overzeese Be trekkingen. Minister Kernkamp die, na in 1948 te zijn geopereerd, op een long leefde, was in januari va.i dit jaar opnieuw ziek gewor den. Na herstel van een daarbij opgetreden bronchitis is prof. Kernkamp nog enkele weken op het departement in functie ge weest. Half april werd hjj ad interim ver vangen door minister Beel, nadat hjj nog in staat was geweest de minister-president van de Nederlandse Antillen, de heer Jonckheer, te ontvangen, die naar Neder land was gekomen in verband met een meningsverschil met gouverneur Struycken van de Nederlandse Antillen. Zijn laatste regeringsdaden waren de verdediging van de begroting van Over zeese Rijksdelen voor 1956 en een aanvul lende begroting van de Stichting Machinale Landbouw >'n Suriname in de Tweede Ka mer. Beide onderwerpen zijn in de Eerste Kamer verdedigd door minister Beel. Hedenmiddag brengen dr. Drees, na het uitbrengen van zijn rapport over de kabi netsformatie aan de Koningin op het Huis ten Bosch in Den Haag, en ir. Staf, minis ter van Overzeese Rijksdelen ad interim, een condoleancebczoek aan mevrouw Kern kamp te Utrecht. meenschappelijk gebruik der hulpbronnen voor de klassieke energie. De Beneluxlanden, cle Scandinavische landen en Zwitserland hebben afzonder lijk vergaderd om tot een gemeenschappe lijk standpunt ten aanzien van de verschil lende onderdelen van de agenda te komen. De groep der zes landen van Brussel -heeft onderling overleg gepleegd over hun poli tiek inzake kernenergie en handelskwes ties. KAISERSLAUTERN (DPA) - De Ameri kaanse militaire politie in Frankfort heeft bekend gemaakt, dat in april, mei en juni van dit jaar Amerikaanse militairen in Hessen en Noord-Beieren zich schuldig hebben gemaakt aan 171 misdrijven, waar onder overvallen, moordaanslagen en aan randingen. Sedert vorig jaar juni zijn zeventien Amerikaanse militairen wegens aanrandingen veroordeeld. Zij kregen ge middeld vijftien jaar gevangenisstraf. In Rheinland-Palts hebben geallieerde militairen zich in de eerste vijf maanden van dit jaar aan 130 misdrijven en 21 zedendelicten schuldig gemaakt. Eenzelfde beeld geven de statistieken voor Beieren en Baden-Würtemberg te zien. Dinsdag heeft zich bij Baumholder in de Palts opnieuw een incident voorgedaan. Twee Amerikaanse soldaten vielen een boerenmeisje aan; zij sloegen op de vlucht toen het om hulp riep. De Landdag van Beieren heeft de re gering van Beieren opgedragen bij de Bondsregering in Bonn en de Amerikaanse bevelhebbers stappen te ondernemen naar aanleiding van de misdrijven der Ameri kaanse militairen. Het parlement verzocht de regering zonodig politietroepen te ge bruiken om de Duitsers te beschermen. In München patrouilleren 's avonds reeds zes speciale radiowagens van de politie om de Amerikaanse militairen in het oog te houden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S Robespierre: Niet wij, doch de erfopvolgings- wetten hebben het koningschap naar de guillotine gevoerd. Bemiddelingspoging van Britse regering liep op niets uit LONDEN (Reuter) Besprekingen, die ambtenaren van het Britse ministerie van Arbeid met de vakbonden van de arbeiders der Britse auto-industrie en vertegenwoor digers van de British Motor Corporation hebben gevoerd om een staking in de auto- industrie te voorkomen, zijn mislukt. Van de zijde der vakbonden werd na afloop van de conferentie verklaard, dat de bespre kingen volkomen onbevredigend waren en dat geen enkele vooruitgang is bereikt. Ongeveer 48.000 arbeiders der Britse auto-industrie hebben maandag besloten het werk neer te leggen wegens het ont slag van ongeveer zesduizend overtollig ge worden arbeiders der British Motor Cor poration. De vakbonden der arbeiders ver langen, dat de arbeiders weer in dienst worden genomen of schadeloosstelling zul len ontvangen. Inmiddels heeft de Vauxhall Motor Com pany bekend gemaakt, dat in de loop van de volgende maand ruim vijfhonderd ar beiders zullen worden ontslagen. BONN (Reuter). Valerian Zorin, de Russische ambassadeur in West-Duitsland, is voorgoed uit Bonn vertrokken. Hij wordt onderminister van Buitenlandse Zaken in Moskou. Zorin ging niet in op het verzoek van de pers om enkele woorden tot afscheid te zeggen. Na enige aarzeling antwoordde hij bevestigend op de vraag, of zijn ver blijf in de bondsrepubliek aangenaam was geweest. De scheidende ambassadeur en zijn vrouw werd uitgeleide gedaan door vertegenwoordigers van de bondsregering en bijna het gehele personeel van de Rus sische ambassade. Koning Feisal van Irak brengt op het'ogenblik een officieel bezoek aan Engeland. Men ziet de vorst met zijn koninklijke gastvrouwe, Koningin Elizabeth van Engeland, tijdens de staatsierit door Londen, die in een open rijtuig werd gemaakt. OOOCOOOOOOOOCOOOOOOOOOCÖOOOCOOOCCOCCOOCOOOOCOCOOOOOOOOOt VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van woensdagavond tot donderdagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Veranderlijke bewolking met op de meeste plaatsen enkele regen- of on weersbuien en vannacht hier en daar mist. Zwakke tot matige wind uit oos telijke richtingen. Weinig verandering in temperatuur. 19 juli Zon op 4.45 uur, onder 20.51uur. Maan op 18.25 uur onder 1.42 uur. Maanstanden 22 juli 22.29 uur: volle maan 30 juli 20.31 uur: laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden r Woensdag 18 juli Hoog water: 12.38 en uur. Laag water- 7.50 en 20.32 uur. Donderdag 19 juli Hoog water: 1.07 en 13.45 uur. Laag water: 8.58 en 21.34 uur. CCOCXX*C<XXXXXXXXXXX)CXXXXXXXXXXXXXXJOOOUOOOOCOOOOOOCOOC AANHOUDEND ONBESTENDIG Boven het zeegebied tussen Noorwegen en Groenland en boven IJsland bevindt zich een gebied van hoge druk, dat in be tekenis toeneemt. Een uitloper van dit gebied strekte zich gisteren over Neder land en Duitsland uit tot in het Middel landse Zeegebied. In verband hiermede kwamen op tal van plaatsen, vooral in het uiterste noorden en het uiterste zuiden van het land zonnige perioden voor, maar plaatselijk kwamen ook weer zware on weersbuien tot ontwikkeling. Bij Ierland bevindt zich thans een lang zaam opvullende depressie, die in de rich ting van Bretagne beweegt. Bovendien komt er in Zuid-Frankrijk een onweers storing tot ontwikkeling, welke naar het noorden zal gaan bewegen. Deze ontwikke ling heeft tot gevolg, dat het weer in Nederland morgen eveneens meer onder invloed van storingen zal komen en do kans op regen- en of onweersbuien blijft bestaan. In het temperatuurverloop worden geen grote veranderingen verwacht. WEERRAPPORTEN (van hedenmorgen 7 uur) Weerstoestand buitenland w B-5 x c X 8C W E3'& Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Ajaccio Malilorca onbewolkt onbewolkt onbewolkt motregen nevel half bew. licht bew. nevel on weer onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew. onbewolkt mist nevel licht bew. licht bew. licht bew. onbewolkt onbewolkt half bew. n windst. ozo nno windst. windst. ono o ono windst. nw nno no windst. windst. zzo ono w wnw windst. ono no 21 26 22 19 21 20 19 21 24 23 25 22 22 18 21 23 26 20 22 31 26 30 M -Ê ël 0 0 0 0,1 0 0 0 0 14 0 0 0 0,1 7 0,1 0 0 4 0,3 0 0 0 Weerstoestand binnenland Den Helder geheel bew. nno 15 o Ypenburg half bew. zw. o 16 0 Vlissingen regenbui ozo 16 0,1 Eelde licht bew. ozo 16 o' De Bilt zwaar bew. ozo 15 o Twente zwaar bew. windst. 15 l Eindhoven zwaar bew. windst. 16 0,1 VIv. Z.-i >imb. zwaar bew. windst. 16 0,1 (De temperatuur is van hedenmorgen 7 uur, de neerslag van de laatste 24 uur.)

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1