BOSCH-H TAXI 18000 Kort en bondig Adres van drankweercomité geeft bevreemding te kennen Bloemendaal behoudt mooi plekje met oude blekerij Haarlemse kinderen genieten in de Bentveldse duinen Speeltuinkamp Willem Klaren Ander adres acht sociëteitsleven en hockeysport zeer wel verenigbaar Amsterdamse Beurs 9 PRIJS PER FLES F 4.90 Burgerlijke Stand van Haarlem Twee jubilarissen bij het P.E.N. Eerste leerjaar van Vondelschool gesplitst Johnny Jordaan opent Montagnes jeugdvariété Verdachte van talrijke inbraken aangehouden Kennemer Lyceum won in Interlyceale Tekeningen van Van Gogh Inter Nos zingt met succes in Engeland BLOEMENDAAL Afscheidsavond leerlingen Chr. lagere school De societeitsvergunning van B.M.H.C. WOENSDAG 18 JULI 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Zestig kinderen in de leeftijd van acht tot en met veertien jaar, al dan niet lid van één der aangesloten speeltuinen van het Haarlems Speeltuin Verbond, genieten deze week van een heerlijke onbezorgde vakantie in de prachtige Bentveldse duinen, welk terrein behoort tot het landgoed van mr. A. F. van Hall, die dit duingebied nu al enige jaren lang gratis beschikbaar stelt voor de Haarlemse speeltuinjeugd. Voor de eerste keer heeft de gemeente Haarlem dit jaar ook een subsidie van f 1500 voor dit mooie werk toegekend, vertelde ons de kampmoeder, mevr. C. P. van den Hogen- Hoppenbrouwer dinsdagmiddag, toen wij een bezoek brachten aan dit eerste kamp, dat zes dagen zal duren en dat nog door drie andere gevolgd zal worden, telkens Van maandagochtend negen uur tot de daaropvolgende zaterdag twaalf uur. De kosten voor zo'n kampweek bedragen f 10 per week plus f 0,60 busgeld. „Er is echter heel wat pedagogisch talent voor nodig, misschien meer nog dan op school, om aan z0'n kamp goede leiding te geven", zei mevrouw Van den Hogen. En zij kan het weten, want zij heeft in het speeltuinwerk haar sporen verdiend, aanvankelijk in de speeltuinvereniging „Te Zaanen", nu in „Vondelkwartier". Voor het tweede jaar is zij nu gedurende vier weken kampmoeder en zoals wij gistermiddag hebben kunnen constateren, wordt zij door de kinderen op de handen gedragen. Zij wordt aange sproken met „moeder" en de leidsters met „tante". „Dat geeft meer onderlinge band en eenheid in het kamp en maakt, dat de kinderen zich hier echt thuisvoelen" was het oordeel van mevrouw Van den Hogen. Tienduizenden jongelui verkeren in deze dagen in opperste spanning over één uitslag, die in belangrijkheid alles in hun leven lijkt te overschaduwen. Niet de dagelijkse uitslagen van de Tour de France zijn het, waarop zij wachten; nog minder de verrichtingen van dr. Drees in de Tour de Force, die kabinetsformatie heet, maar een heel persoonlijke overwinning, waarvan de betekenis kan worden samengevat in het simpele woord „geslaagd". Moeilijk en zenuwslöpend was het eindexamen, moeilijker en zenuwslopender nog het wachten daarna, maar hoe groot zijn dan ook de voldoening en de trots, als het vurig verbeide „papiertje" eindelijk het hunne is. Nog even vergelijken de gelukkigen (in dit geval: leerlingen van de Dreefschool in Haarlem) hun diploma's en cijferlijsten, dan gaat het in ijltempo naar huis om ook de ouders en buren deelgenoot te maken van het grote nieuws. Deze drieënzestig kinderen kamperen in acht splinternieuwe tenten, die maar liefst een bedróg van f 3200,hebben gekost, zodat een subsidie van f 1500,voor alle kosten die er verder nog zijn, lang niet toereikend is. De kampcommissie van het Haarlems Spaeltuinverbond, bestaande uit de heren F. Gaartman, J. M. van Aanhout en W. C. van Leeuwen, bijgestaan door de kampmoeder, mevrouw C. P. van den Ho- gen-Hoppenbrouwer, is voor deze gemeen telijke steun echter al zeer dankbaar, te meer omdat hieru.'t blijkt, dat het ge meentebestuur zich voor het werk interes seert. In deze acht tenten zijn de kinderen on dergebracht met hun leidsters, zeven in getal. Er is verder een grote tweemasttent, waar gegeten wordt en waar ook nog ruim te is om eventueel spelletjes te doen. Een houten keet is als keuken ingericht, waar mevrouw A. van Es, tezamen met haar as sistente, mejuffrouw W. Walbeek nu al voor het tweede jaar de scepter zwaaien. Verder is er voortdurend een Rode Kruis man in het kamp aanwezig. De eerste veer tien dagen is dat de heer Van Aanhout. Elke dag is er ook een Rode Kruiszuster bij toerbeurt aanwezig. Dit is noodzakelijk, als er soms kinderen ziek worden in het kamp. Kampvader is de heer J. van den Hogen, die elke avond na zijn werk weer naar het kampeerterrein komt. Er zal nog een hou ten keet bijgebouwd worden waarvoor het materiaal al aanwezig was, dit wordt dan de directiekeet. Voor het tweede kamp in de volgende week hebben zich al honderd kinderen aangemeld. In totaal is er plaats voor 125 kinderen in elke kampweek. Elke vrijdagavond wordt er in de duinen een kampvuur gehouden. Deze avond wordt door de kinderen zelf gevuld met het op voeren van toneelstukjes, zang, declama tie en dansen. De ouders van de deelnemen de kinderen zijn bij dit kampvuur, dat om acht uur des avonds begint, van harte wel kom. Dagindeling De dagindeling is als volgt: 7 uur: opstaan en wassen bij de pomp, het evenement van de dag! 7.30 uur: ochtendgymnastiek; 8 uur: ont bijt en daarna de tenten schoonmaken en opruimen. Om negen uur trekken de kin deren, altijd onder leiding, de duinen in om te wandelen of spelletjes te doen. De jongens gaan voetballen op een open ter rein vlak bij het kamp. 12 uur: weer huistoe, handen wassen en brood eten. Van twee tot drie uur mogen de kinderen doen wat zij willen, sommigen knappen dan ook een uiltje; 3 uur: grote duinwandeling, waarvan de kinderen om half zes weer terugkeren. Om zes uur wordt er warm gegeten. De maaltijden hiervoor komen van de St. Vincentiusver- eniging uit Haarlem. Twee dagen van de week krijgen de kinderen vlees bij hun groenten en aardappelen, de drie andere dagen is er geen vlees en krijgen zij yoghurt toe, waarvoor altijd een hoeraatje opgaat. Het eten in het kamp is goed en de kinderen mogen net zoveel eten als zij lusten. De eetlust is geweldig bij de meeste kin deren, vooral ook omdat zij de gehele dag ADVERTENTIE Uitsluitend verkrijgbaar bij uw wijnhandelaar slijter IMP. WED. G. OUD PZN CO. HAARLEM BEVALLEN van een Zoon, 15 juli: A. J. OtterspoorUitgeest; 17 juli: J. F. M. van Liempt- -Verdonk; L. KoelemeijerVan den 'Boek; J. J. BreuringVerhoef. BEVALLEN van een Dochter-, 14 juli: H. Bruisen GeerligsMuller; 16 juli: J. de Waal—Van Allen; M. StolkKok. OVERLEDEN, 16 juli: G. Brander—Cats, "6 j., Rijksstraatweg; J. B. ten Brink, 77 j., Celebesstraat; W. G. Gebe, 71 j., Scheepers straat. ONDERTROUWD, 17 juli: G. P. Hage- doorn en M. L. Vlietstra; S. Zurhaar en F. B. L. Smit; A. M. M. van der Hulst en E. G. Sondorp; A. Looij cn J. Pot; P. H. Fran ken en C. A. Medenblik. GEHUWD, 17 juli: F. J. W. Heeremans en W. E. Jansen; W. A. D. Steijl en J. B. Glaze- Waker; J. J. Hagen en E. Smit; R. Hollander en E. F. Kiehne. buiten zijn. Vijftien tot zestien sneden brood per dag zijn helemaal geen uitzon dering, vertelde de kampmoeder ons. Na het eten wordt er van zeven tot acht uur nog sport en spel gedaan. De kleintjes gaan dan om acht uur naar bed, de groteren om half negen en de oudste kinderen om kwart voor negen. Vooral de eerste avond duurde het nogal lang voor alles rustig was, maar dat wordt allengs beter, omdat de kinde ren na de gehele dag in de gezonde zee lucht te hebben vertoefd, 's avonds moe en slaperig zijn. Eenmaal per week wordt er ook een grote dagwandeling in de duinen gemaakt waarbij de kinderen hun brood meenemen. Zij gaan dan ook naar zee, waar zij niet mogen zwemmen. Pootje baden is wel geoorloofd. De ouders kunnen dus ook wat dat be treft gerust zijn. Bij slecht weer doen de kinderen allerlei spelletjes in de recreatie tent. Uit de enthousiaste briefkaarten, die de kinderen naar huis schrijven blijkt wel, dat zij zich kostelijk amuseren. Wij hebben enkele van deze kaarten gelezen en consta teerden dat de kinderen hun enthousiasme niet onder stoelen of banken staken. Sow.- migen vragen hun ouders of zij nog een week mogen blijven, anderen schrijven dat zij helemaal niet meer naar huis ivillen. De melkboer van „Mariënbosch" brengt elke dag de post van huis mee als hij melk komt brengen en het uitdelen daarvan be tekent voor de kinderen dagelijks een fees telijk moment. Zo genieten deze kinderen, waarvan er velen anders misschien helemaal geen uitje zouden hebben, van een heerlijke, onbe zorgde. gezonde vakantie in de prachtige Bentveldse duinen onder bekwame leiding. De ouders kunnen het zich niet beter wen sen. ADVERTENTIE Naar aanleiding van hun vijfentwintig jarig dienstverband bij het PEN te Bloe- mendaal zijn de heren J. W. van Huystee, technisch opzichter B, wonende Kweek tuinstraat 34 te Haarlem en L. C. W. Poer- stamper te Beverwijk, technisch hoofd ambtenaar A door de directie van het PEN ontvangen en gefeliciteerd door de direc teur, ir. J. den Boesterd, die hun tevens de gebruikelijke gratificatie overhandigde.Van het provinciaal bestuur ontvingen de beide jubilarissen een bloemenhulde. Op de afdeling Meters, waar de heer Van Huystee werkzaam is, werd hij daarna ge huldigd en toegesproken door zijn chef, de heer J. J. J. Beets en door de heer J. Poen. 's Middags werd hij te zijnen huize namens het Jubileumfonds van het PEN gecomplimenteerd eveneens bij monde van de heer J. Poen. De heer Poerstamper recipieerde dins dagmiddag in „Watervliet" te Velsen. De heer G. E. Noordhof voerde daar het woord namens het Jubileumfonds. Omdat de Vondelschool te Aerdenhout voor haar eerste leerjaar op 1 september 56 leerlingen zal tellen, moet er gesplitst worden en is het noodzakelijk het aantal onderwijzers met één uit te breiden. B. en W. van Bloemendaal bieden daartoe aan de raad de volgende voordracht aan: 1. mevr. F. van Putten, wonende te Bloe mendaal, onderwijzeres te Beverwijk, 2. mej. J. M. Ulsamer, wonende te Petten en onderwijzeres aldaar, 3. mej. I. A. A. de Borst, wonende te Haarlem en onderwijze res te Ouderkerk aan de Amstel. Het jeugdvariété van Gerry Montagne dat, zoals reeds is bericht, van vrijdag at weekprogramma's zal verzorgen in het Rembrandttheater te Haarlem, zal vrijdag morgen om half elf worden geopend door de Amsterdamse zanger Johnny Jordaan. De districtsrecherche van de Rijkspolitie te Amsterdam heeft op 29 juni in de hoofd stad een 25-jarige fotograaf, zonder vaste woon- of verblijfplaats, aangehouden, die thans bekend heeft dat hij in de avond van 28 juni heeft ingebroken in een sla gerswinkel aan de Zandvoortselaan in Heemstede. Hij zou daar een bedrag van f 700 hebben ontvreemd- De politie trof van dit bedrag nog ongeveer f 500 aan. De ontbrekende f 200, die bestond uit wissel geld in rolletjes, waren door de fotograaf in Amsterdam in het IJ gegooid. De man heeft tevens bekend, dat hij zich samen met een andere 25-jarige fotograaf uit Amsterdam, die reeds gedetineerd is, zou hebben schuldig gemaakt aan een in braak in een Heemsteedse garage op 30 april, waar tien gulden werd ontvreemd en in een viswinkel, eveneens in Heem stede, waar f 500 was vermist. Bovendien heeft de fotograaf bekend een dertigtal in braken te hebben gepleegd in Amsterdam, de bollenstreek en de omgeving van het Gooi. De man is ingesloten. In de raadsvergadering van de gemeente Bloemendaal op 21 juni werd door Het col lege van B. en W. aan de raad het voor nemen ter kennis gebracht om te komen tot de vaststelling van een partieel uitbrei dingsplan in onderdelen „Kennemerweg". Een ontwerp is inmiddels voorbereid en aan de Woningwetcommissie in haar ver gadering van 6 juli ter beoordeling voor gelegd. Bij de behandeling van dit ontwerp zijn, aldus Burgemeester en Wethouders van Bloemendaal in een voorstel aan de ge meenteraad, enige vragen gerezen, welke vragen in het betreffende voorstel aan de raad ter overweging worden voorgelegd. Zo wordt de aandacht gevestigd op het ge brek aan voor de jeugd geschikte speelter reinen in de gemeente en met het oog hier op werd de vraag opgeworpen of niet een gedeelte van het beschikbare terrein aan bebouwing onttrokken dient te worden en voor dit doel bestemd moet worden. Verder bevindt zich in het in het ont- werp-plan begrepen gebied een voormalige garenblekerij, die thans als woonhuis is in gericht (Kennemerweg 7), die sinds de oude blekerij van Gehrels in 1937 naar het Openluchtmuseum te Arnhem werd over gebracht, het enig overgebleven blekers- perceel is van de vele, die in de gemeente Bloemendaal gevonden werden. Het heeft Gisteren verliep de laatste dag van de Interlyceale, die in het Kennemer Lyceum te Overveen gehouden werd, eveneens in de beste stemming. Nadat maandag bij de zwemwedstrijden geen resultaten van record pogingen waren verkregen, bestond dinsdag alsnog de mo gelijkheid dat dit bij het onderdeel atletiek zou geschieden. Des morgens werd begonnen met een enigszins overladen tennisprogramma, een gevolg van de omstandigheid dat de regen maandagmiddag enige stagnatie had ver oorzaakt, welke nu moest worden inge haald. Het geheel had echter een vlot ver loop, zodat des middags op de vastgestelde tijd begonnen kon worden met het afwer ken van het atletiekprogramma. Uit de zwem- en tennisresultaten was gebleken, dat zowel het Nederlands Lyceum (Den Haag), als het Kennemer Lyceum een oede kans hadden om als nummer één uit de strijd te komen en dat de beslissing bij de atletiekwedstrijd"-' zou vallen. Begonnen werd met twee loopnummers: 80 meter voor de meisjes en 100 meter voor de jongens. Bij beide nummers legde het Kennemer Lyceum beslag op de eerste plaats. Een overwinning van het Nederlands Ly ceum bij het kogelstoten deed deze voor sprong echter weer teniet. Bij het hoogspringen werden uitstekende resultaten behaald. Hierbij blonk vooral F. van BronckHoogeveen die op 1.65 m. reeds zeker was van de eerste plaats uit. Om echter te trachten het interlyceaal record van 1.75 m. te breken, besloot hij door te gaan. 1.70 werd bij de eerste poging en 1.75 m. bij de derde gehaald; met het oog op zijn deelname aan het volgende nummer z:g hij echter van verdere pogin gen af. De meisjes- en de jongensestafette wer den beide overtuigend gewonnen door het Kennemer Lyceum. De uitslagen in punten uitgedrukt van de deelnemende lycea aan deze zomer interly ceale luidden tenslotte als volgt: Amsterdams lyceum: 85 punten voor zwem men, 135 punten voor tennis, 70 punten voor atletiek, 290 punten totaal, Nummers 4 en 5. Baarns lyceum: 50 punten voor zwemmen, 75 punten voor tennis, 165 punten voor atle tiek. 290 punten totaal. Nummers 4 en 5. Kennemer lyceum: 205 punten voor zwem men, 150 punten voor tennis, 285 punten voor atletiek, 640 punten totaal, Nummer 1. Lorentz lyceum: 95 punten voor zwemmen, 165 punten voor tennis. 205 punten voor atle tiek, 465 punten in totaal, Nummer 3. Nederlands lyceum: 165 punten voor zwem men, 225 punten voor tennis, 80 punten voor atletiek, 470 punten totaal, Nummer 2. Nr afloop van de wedstrijden bleven de deelnemers nog geruime tijd gezellig bijeen en de dag werd besloten met een geanimeerd bal in de feestzaal van 't Kennemer Lyceum. De gastheren en gastvrouwen hebben zich van hun beste zijde laten kennen en smaak ten ook nog de voldoening als overwinnaars uit het strijdperk te treden. Er was dus alle reden tot tevredenheid. Een tentoonstelling van tekeningen van Vincent van Gogh, die van 21 juli tot en met 26 augustus in de Vishal wordt ge houden, zal op vrijdag 20 juli om half negen 's avonds worden geopend door ir. V. W. van Gogh. len bijzondere stedebouwkundige zorg aan schilderachtige omgeving. B. en W. beve len bijzonder stedebouwkundige zorg aan om dit historisch gebouwtje op harmoni sche wijze in een moderne woonwijk in te passen. Als dit gelukt, zal Bloemendaal een mooi plekje behouden hebben, hetgeen met het oog op de schoonheid van de gemeente al leszins te hopen is. Het pand Kennemerweg 7, thans be woond door de tuindersfamilie J. P. Bor des, heette vroeger „Kennemerhof". Het huis moet enige honderden jaren oud zijn en behoort ook nu nog tot de bezittingen van de familie Teding van Berkhout, na zaten van jhr. Teding van Berkhout, die vroeger huize „Aelbertsberg" bewoonde. Tegels met jachttaferelen die op het ter rein van Kennemerweg 7 in de bodem ge vonden zijn, herinneren er aan dat dit huis vroeger tot jachthuis van de familie ge diend moet hebben. Later werd het bestemd als koetsiers woning en tuinderij. Zo woonde er onder meer de tuinder Ko Peschar met zijn zuster Pietje in. De kleuren van de luiken van het pand Kennemerweg 7, geel en rood, zijn afkom stig van het wapen van de familie Teding van Berkhout. BINNENLAND Huwelijksperikelen. Twee achttien jarige Nederlandse jongelui, J. van der V. en Simone S., hebben dinsdag van de rechter in Glasgow geen toestemming gekregen al daar te trouwen. Zij willen nu wachten tot zaterdag. Omdat zij dar. 21 dagen in Schot land verblijf hebben gehouden, zullen zij op die dag wel mogen huwen. De jongelui had den gehoopt, een speciale vergunning te krijgen om gisteren al in het huwelijk te treden, omdat de bruidegom kans heeft zijn betrekking in Amsterdam te verliezen, als hij daar morgen niet terug is. De ouders van de jongelui hebben bezwaren tegen het huwelijk vandaar de reis naar Schotland. Prinselijke lezing. Prins Bernhard heeft dinsdag op een bijeenkomst van het Britse Koninklijke Instituut voor internationale zaken in Londen een lezing gehouden over de betrekkingen tussen de Verenigde Staten en West-Europa. De Prins sprak een half uur. Daarna volgde een algemene discussie. De bijeenkomst in de Londense „Lakenhal" werd door ongeveer 400 personen bijge woond. HA ARLEM EN OMGEVING Spreekuur burgemeester. Het eerst volgend" spreekuur van Haarlems burge meester, mr, O. P. F. M. Cremers, is vast gesteld op 10 augustus. Spreekuur wethouder. Het spreekuur van de Haarlemse wethouder van Onder wijs, Lichamelijke Opvoeding en Sport, Jeugdzaken, Kunstzaken en Vreemdelin genverkeer, de heer D. J. A. Geluk, is in plaats var op donderdag, gesteld op vrij dagmorgen 11 uur. ADVERTENTIE Reeds meer dan 50 jaar do Bougie voor iedere motor .1 m p.- N.V. W i i I e m van Rijn HAARIEMMERWEG 475'- AHSIERDAMW. - lh 86711 (7 IIINENI Op de internationale wedstrijd in Llangollen waaraan door 24 landen werd deelgenomen heeft het Haarlemse Jeugd koor „Inter Nos" onder leiding van Jan Booda en begeleiding door Peter van Hui zen een goed figuur geslagen. Er zongen ook koren uit Italië, Roemenië, Spanje en Engeland. Dit muziekfeest dat vijf dagen heeft geduurd kreeg veel belangstelling. De eerste dag waren er tweeënvijftigdui zend bezoekers. „Inter Nos" kreeg verd,er een uitnodiging om voor de B.B.C. op te treden. Zondagavond 15 juli zong het koor in Llandudno aan de Ierse Zee en het zingt vanavond in Colwyn Bay, waar het de gast is van het plaatselijk koor voor meisjes. Voor de dirigent Jan Booda was het tevens een groot succes dat zijn leerling Harry Vooren, na een zware voortest, de eerste prijs behaalde in de wedstrijd voor piano solo onder zestien jaar. Donderdagavond 19 juli vertrekken de jongens en meisjes met de nachttrein van Colwyn Bay naar Londen en gaan dan per dagboot naar Hoek van Holland. Zij hopen met auto's onge veer 7 uur in Haarlem bij het Sportfond- senbad aan te komen. Er bestond dinsdagavond grote belang stelling van de zijde van de ouders en het onderwijzend personeel voor het afscheid van de beide zesde klassen, een veertigtal jongens en meisjes in totaal, van de Chris telijke Lagere school te Bloemendaal. De bijeenkomst werd in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan gehouden. Nadat het hoofd van de school, de heer A. Koning, de aanwezigen welkom had ge heten, was het woord aan de zesde klas- sers, die er in geslaagd zijn hun gehoor de gehele avond bezig te houden met een ge varieerd programma van muziek, zang, toneel en declamatie. Veel indruk maakten de zesde klassers met het zingen van de Kinderpsalm van Michiel van der Plas tot besluit van het programma. De heer Ko ning sprak daarna nog een woord van af scheid, waarbij hij de wens uitsprak dat de scheidende leerlingen op hun verdere levensweg veel zouden bereiken en er als vrome Christenen en goede Nederlanders aan zouden meewerken de vreemde wereld van tegenwoordig beter te maken. De Nederlands Hervormde predikant te Bloemendaal dr. J. H. Stelma zeide blij te zijn deze avond te hebben meegemaakt. Hij had kunnen constateren dat er in deze kinderen genoeg levenslust aanwezig was, die op school gelukkig niet de kop was in gedrukt. In zijn toespraak vergat ds. Stel ma ook het overige personeel niet en ge zamenlijk met de zesde klassers bracht hij de heer Koning et de onderwijzers en on derwijzeressen met het liedje „Een, twee, drie, wij danker, u" dank voor hetgeen zij in deze zes schooljaren voor hen hadden gedaan. Alle leerlingen van de zesde klasse ont vingen daarna uit handen van ds. Stelma een psalmen- en gezangenboekje en van het gemeentebestuur van Bloemendaal het beekje van de heer S. A. Wilson „Beknopte geschiedenis van Bloemendaal". In de donderdag te houden gemeente raadsvergadering van Bloemendaal zullen behalve de nota van B. en W. betreffende de sociëteitsvergunning van de Bloemen- daalse Hockeyclub BMHC ook nog twee adressen worden behandeld, waarvan één zich krachtig tegen het continueren van deze vergunning uitspreekt en het ander een tegenovergestelde opinie weergeeft. Het eerstgenoemde adres is afkomstig van het Centraal Drankweer Comité te Haarlem. In dit adres wordt er aan herinnerd, dat het Comité zich destijds bij de aanvraag door BMHC reeds verzet had en daarbij had aangevoerd, dat een sociëteitsvergun ning alleen aan een bonafide sociëteit kan worden verleend, als hoedanig het BMHC moeilijk zeide te kunnen beschouwen, om dat dit een sportclub is met naar verhou ding zeer veel jongere leden. Het comité spreekt er voorts zijn be vreemding over uit, dat waar de vergun ningsaanvraag destijds door Gedeputeer den werd afgewezen en geruime tijd hele maal niets meer werd vernomen, thans, bij het verbouwingsvoorstel ineens blijkt, dat de vergunning er is en dat de statuten thans ook voorzien in het houden van een sociëteit. Men is dus in beroep gegaan bij de Kroon en heeft de vergunning toch ge kregen. Nu zijn er volgens het adres van het Drankweercomité maar twee mogelijk heden: of men heeft bij dat beroep niet doen blijken, dat de sociëteit in een ge bouw zou komen, dat eigendom was van de gemeentelijke overheid (dit is namelijk bij artikel 13 van de Drankwet niet toe gestaan), dan is dus de vergunning on wettig of men heeft het wel doen weten, maar gebruik gemaakt van artikel 14 van de Drankwet, volgens hetwelk de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid ontheffing van het eerstgenoemde artikel kan verlenen, wanneer het algemeen be lang daardoor bevorderd wordt. Hoe BMHC in dat geval dit ontheffingsartikel op zichzelf van toepassing heeft kunnen achten en de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid voor eenzelfde stand punt zou hebben kunnen innemen is het Drankweercomité een raadsel en het geeft dat duidelijk te kennen. De garanties van BMHC tegen het ge bruik van sterke drank door de jongere leden, wegens welk gevaar eerder ook reeds een oud-bestuurslid en oud-trainer verzet aantekende en zich tot B. en W. had gewend, acht ook het comité verre van bevredigend omdat de leeftijdsgrens zeer kan schommelen. Een ander belang rijk bezwaar is van psychologische aard: de jongeren zullen in het gebruiken van drank een begerenswaardig teken van vol wassenheid en van een volwaardig lid maatschap gaan zien. Vriendschapsbanden Van een geheel andere zienswijze zijn de zeventien ondertekenaars van het an dere adres, onder wie de secretaris van de Nederlandse Hockeybond en president van de Internationale Hockeyfederatie, jhr. L. J. Quarles van Ufford. Daarin wordt de aandacht gevestigd op de geheel eigen geest, waarin wedstrijden worden gespeeld en worden besloten. Het gezellig bijeen zijn van de deelnemende clubs na de wed strijd en het onderhouden van de vriend schapsbanden achten deze adressanten een zó integrerend aspect van de hockeysport, dat dit huns inziens het houden van een sociëteit zeker rechtvaardigt. Voor misbruik hoeft volgens dit adres niet te worden gevreesd, enerzijds doordat jongeren worden geweerd en anderzijds op grond van de goede reputatie van BMHC. dat zich reeds vele malen bovenaan plaatste in de hockeysport en verscheidene spelers voor het nationaal elftal heeft ge leverd. Steunnormen in Haarlem verhoogd Burgemeester en Wethouders van Haar lem hebben besloten met ingang yan maan dag 30 juli de steunnormen evenals die in een elftal andere grote gemeenten met een gulden per week voor gehuwden en 75 cent voor ongehuwden te verhogen. Deze ver hoging vindt zijn oorzaak in de stijging van het levensmiddelenpakket. Slotkoers Openings gisteren koersen 3-314 Nederl.'47 92l5/ifi 92 »/la 3 Nedl. 1962/64 94l5/ie 94%,(i A. K. U 248/4 252 Calvé Delft 351 350 Van Gelder Zonen 248 y. 249 K. N. Hoogovens. 344 348 Nederl. Ford 425 425 N. Kabelfabriek 316 317 gew.Philips Gloeil. 292 294 pref.Philips Gloeil. 180 180 Unilever 423Ü4 425 Wilton Fijenoord 315 317 Dordtsche Petrol. 881% 890 Konkl. Petroleum 874 882 A'dam Rubber 104 95 ex d. Holl. Amer. Lijn 167/4 187J4 N. Scheepv. Unie 180/4 18214 Phs. van Ommeren 311 31 ly H. V. A 119 119 Verg. Deli Mijen 135 135 Amsterd. Bank 2,38 238 Ned. Handel Mij. 205 205 y, Rotterd. Bank. 217/4 211% Twentsche Bank. 228 228 Anaconda Copper 7714 11% Bethlehem Steel. 160)4 160 U. S. Steel 61 General Motors.. 47»/,, 41 y. Shell Union 84% ex d. 84)4 Tidewater 43%, 6 43

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 3