Ook in Toulouse was Defilippis de sterkste in sprint en zegevierde Hollanders versloegen de Friezen met bijna tien punten verschil Gerrit Voorting behield zijn fraaie derde plaats De Tour de France in cijfers Een glorieuze home-run Belgen consolideerden fraaie plaatsingen in Tour 5 BON De Belgen LAATSTE DAG VAN DE KAAGWEEK KNZB krijgt garantie subsidie van Amsterdam Voor Melbourne NOC gaat akkoord met keuze van de zeilers Westindisch testelftal V er gissing Laatste col Faas Wilkes naar VVV DWR bleef ongeslagen in de waterpolocompetitie naar Nederland DONDERDAG 19 JULI 1956 159km. Clermont Bedarieux^j^ ^g^si.Pons Col deFêoille 3SOm Mazami Montesquieu fflualripe M 36bm- Col Ares796m ff /CW /pS).G irons jij start 18 juli ^ol de Portel-d'Aspet LUCHOI^ - ^°69m. "SPANJE "V -^-MIDDELLANDSE ZEE .Portet-d'Aspet k 1069m. 796m. Luthon 380m. Toulouse Monfpellier Op de lijst van de boeten, die iedere dag worden uitgedeeld, prijkte woensdag- p avond de naam van Wagtmans. Van zijn gage zal f 2,50 worden ingehouden, niet omdat hij zich heeft laten duwen p of omdat hij onderweg flesjes op straat p heeft gegooid, maar omdat hij aan de finish verzuimde nog een tweede rond- je op de baan mee te rijden. Wagtmans arriveerde in Toulouse in een vrij groot X en nogal langgerekt peloton. De tijden p werden bij de binnenkomst op de baan p opgenomen en Wagtmans dacht dat het p niet zou opvallen, dat hij zich aan het tweede rondje onttrok. Hij nam immers geen deel aan de strijd om de eerste plaats. Maar de controleurs hadden het slimmigheidje ontdekt en zij zetten hem op de bon, tegelijk met Forestier, Schel lenberg, Schmitz en Gaul, die dezelfde overtreding hadden begaan. 3ooooooooooooooooooococ<x)c<xxx:oococoooc<x>co kon bijkomen en in de grote groep op de wielerbaan eindigen. Het verband op de knie was losgeraakt en zijn hoofd deed hem pijn. Hij vroeg op de baan naar tour dokter Dumas en toen deze de kniebles sure bekeek beloofde hij des avonds in het hotel van de Nederlanders te komen ten einde een onderzoek in te stellen. Na de etappe over de Aspin en de Peyre- sourde schreven wy dat de Belgen als zij in staat zijn een homogene ploeg te vor men, de meeste kansen hebben op het win nen van het algemeen klassement, de al gemene ploegenrangschikking en zelfs op het puntenklassement. In de rit van Lu- chon naar Toulouse kregen wy de indruk, dat de ploeg van Silver Maes de stryd vol komen controleerde om de reeds bereikte resultaten te consolideren en de strijd krachten te hergroeperen voor de aanval op de definitieve winst in de alpen. Dus behoefde het ook geen verwondering te wekken, dat de aankomst in Toulouse in een grote groep plaats vond, voor de eerste maal in deze ronde van Frankrijk. Door de lastige Col du Portet d'Aspet in het midden van drie bergjes, werden al leen de vermoeiden, de reeds uitgeputte renners het slachtoffer. De Italiaan Defilippis De gemeenteraad van Amsterdam heeft in zijn vergadering van gisteren aan de K.N.Z.B. een garantie-subsidie verleend van ƒ3000 ten behoeve van het organiseren van de Nederlandse zwemkampioenschap- pen, die als afsluiting van de zwemtraining van de Olympische Spelen op 31 augustus en 1 en 2 september worden gehouden in het Mirandabad te Amsterdam. De laatste dag van de Kaagweek was wat de wind betrof iets beter dan de vorige dagen. In het algemeen hebben de zeilers deze Kaagweek over het weer niet mogen klagen. Maar een zeiler heeft nu eenmaal wind nodig en daaraan mankeerde het nog al eens. In de Regenboogklasse moesten de Friezen met bijna 10 punten verschil de eer aan de Hollanders laten en in de Val kenklasse bleek De Kaag niet opgewassen tegen Tandj. Priok, die met ruim 13 punten zegevierde. In de Pampusklasse deed De Kaag het beter en won met 4 punten ver schil van Curapao. De uitslagen zijn: Tandjong Priok-De Kaag. Teamwedstr. in de Valkenklasse. 1. „Orkaan", De Nie, Tandj. Priok. 2. „Rising Hope", Pistor, Tandj. Priok. 3. „Vol-au-Vent", Dirkzwager, De Kaag. 4. „Pip-Pip", Bakker, De Kaag. Tandj. Priok 22,1 p., De Kaag 14 p., to taal uitslag: Tandj. Priok 59.2 p., De Kaag 46,1 p. HollandFriesland: Teamwedstr. in de Regenboogklasse: 1. „Algri", Alberda, Friesland. 2. „Pipa", v. d. Bas, Holland. 3. „Duke", v. d. Velde, Holland. 4. „Cadans", Bakker, Holland. 5. „Coppelstock", Sieverts, Holland. Holland 22 p., Friesland 14,1 p., totaal uitslag: Holland 59 p., Friesland 49,3 p. Vliegende Hollanderklasse: 1. „Brave Hendrik", Blok, Den Haag. 2. „Sneeuwwitje", Stenhuis, Aalsmeer. 3 „More Speed", Meeuwissen, Utrecht. 4 „Jonker Cabeliau", Kalf, Hilversum. Hoofdprijs: Blok, Den Haag met 74 p. 12 m2 klasse A: 1. „Mustang", Jac. Kraan, Oude Wete ring. 2. „Meteoor", B. Kraan Jr., Oude Wetering. 3. „Rakker", Wijk, Woubrugge. 4. ..Spotvogel", Guldemond, Leiden. Hoofdprijs: Jac. Kraan, Oude Wetering, 74 p. 12 m2 klasse B: 1. Phoenix", mej. Donker, Huizen. 2 „Aloha", Summerhayes, Den Haag. 3. „Flying Witch", Hilversum. Finnjollenklasse: 1. „Marco Polo", De Jong, R'dam. 2. „Fikfak", Warburg, Warmond. Hoofdprijs: De Jong, Rotterdam, 103 p. Olympiajollenklasse A: 1. „Witte Raaf", Willem, Amsterdam. 2. „Kattebakje", De Kat Jr., Den Haag. 3. „Glipper", Haaksma, Oegstgeest. Hoofdprijs: H. Willems, Amsterdam, 78 p. Olympiajollenklasse B: 1. „Windveer", Tournier, Rotterdam. 2. „Mustang", Chr. Zwetsloot, De Kaag. 3. „Thicam Thi", W. Zegers, Amsterdam. Vrijheidsklasse BI: 1. „Chiquita", Otto Jr., Pernis. 2. „Flo ret", Pierrot, Amsterdam. Vrijheidsklasse B2: 1. „Stem", Wielders, Rotterdam. 2. „Still Going", De Ruyter, Rotterdam. 3. „Water geus", Bierman, Rotterdam. 16 m2 streepklasse A: 1. „Margot", Endstra, Amsterdam. 2. „Taas 2", Taselaar, IJsselmonde. Hoofdprijs: Endstra, Amsterdam, 100 p. 16 m2 streepklasse B: 1. „Carry", Moeger, Amsterdam. 2. „Jean Bart", Ooms, Hilversum. 16 m2 puntklasse A: 1. „Symon den Danser 2", v. Dijk, Lei den. 2. „Schillebil", Kamerling, Den Haag. Hoofdprijs: v. Dijk, Leiden, 81 p. 16 m2 puntklasse B: 1. „Blue Sky", Poppe, Scheveningen. 2. „Iris", Kreukniet, Leiden. CuracaoDe Kaag: Teamwedstrijd in de Pampusklasse: 1. „Poele-Poele", v. d. Harst, Curacao. 2. „Lethe", Greevelink, De Kaag. 3. „Water vogel", Ouwerkerk, De Kaag. Curacao 18,1 p., De Kaag 18 p. totaal uit slag: De Kaag 74.2, Curacao 70,2 p. Valkenklasse Al: 1. „Anneke", Jongeneel, Boskoop. 2. „Pip Pip", Bakker, Den Haag. 3. „Ambi tion", Eveleens, Aalsmeer. Valkenklasse A2: 1. „Zilvermeeuw", De Vries, Grouw. 2. „Ali", Jansma, Grouw. 3. „Merlin", Balder, Amsterdam. Hoofdprijs: Jansma, Grouw. Vrijheidsklasse A: 1. „Good Luck", Jager, Lemmer. 2. „Dauntless", Korswagen, Leiden. 3. „Zwa luw", Bierman Rotterdam. Hoofdprijs: Jager, Lemmer, 138 p. Valkenklasse B: 1. „Barry 3", mej. Snijders, Den Haag. 2. „White Coat", v. d. Elshout, Voorbrug. 3. „Armadale", De Jager, Wassenaar. Drakenklasse: 1. „Vagans Semper", Groot, Aalsmeer. 2. „Windekind", Bakker, Amsterdam. 3. „Es- ka", Klomp, Voorburg. Hoofdprijs: Bakker, Amsterdam, 67 p. Regenboogklasse A: 1. „Algri", Alberda, Sneek. 2. „Eelko", Bergsma, Voorburg. 3. „Duke", v. d. Velde, Den Haag. Hoofdprijs: C. Kist, Den Haag, 82 p. Regenboogklasse B: 1. „Jan Carrousel", Do v. d. Hulst, Hille- gom. 2. „Letty 2", Sap, Rotterdam. Hoofdprijs: D. v. d. Hulst, Hillegom, 69 punten. Sternklasse: 1. „Glasaal", v. d. Stadt, Zaandam. 2. „Billy", Albers, Rotterdam. 3. „Noreg", Amons, Zaandijk. Hoofdprijs: mej. v. d. Stadt, Zaandijk, 83 p. Pampusklasse A: 1. „Windhaan", Zyer, Den Haag. 2. „Wa tervogel", v. d. Hoek, Oegstgeest. 3. „Wer velwind", Biesot, Jr., Oegstgeest. Hoofdprijs: ir. J. v. d. Hoek, Oegstgeest, 76 p. Pampusklasse B: 1. „Even", Duchateau, Sassenheim. 2. „Watergeus", Pauli, Den Haag. 12 voetsjollenklasse A: 1. „Pandora", Sweerts de Landas, Bloe- mendaal. 2. „Barry", Daniels, Leidschen- dam. Hoofdprijs: A. W. Reyers, Sassenheim, 120 p. 12 voetsjollenklasse B: 1. „Jimmy", Haverkorn v. Rijsewijk, Haarlem. 2. „Marmion", Dieleman, Rotter dam. 12 voetsjollenklasse C: 1. „Maheik", Hoeken, Leiden. 2. „Mar griet", mej. Kwast, Warmond. In een hoofdbestuursvergadering van het Nederlands Olympisch Comité is het voorstel van de Koninklijke Verbonden Nederlandse Watersportverenigingen goedgekeurd, om in elk geval de volgende zes zeilers naar Mel bourne te zenden. DRAKENKLASSE: W. P. van Duyl (Bus- sum) strm., mr. E. Stutterheim (Laren) en J. R. van der Berg (Weesp) met de „Trintel 2." SHARPIES: Jacques Kraan strm en Henk Kraan (Oude Wetering) met de „Mustang." S. de Wit (Zaandam) als chef d'equipe en tevens algemeen reserve. Inzr'.e de uitzending van een Finnjollen- zeiler en een extra reserve, meer speciaal voor de Finnjollenklasse, heeft het hoofdbe stuur van het NOC nog geen uitspraak ge daan. De laatste selectiewedstrijden in deze klasse moeten in de maand augustus nog worden gehouden, waarna het bestuur van de KVWV een voorstel bij het Olympisch Comité zal indienen. Pas daarna zal het be stuur van het NOC over een eventuele uit zending van deze zeilers beslissen. Er zijn tranen gevallen op het rode cement van de wielerbaan in Toulouse. De Franse wielerheld André Darrigade, die in de toer al zes dagen de gele trui had gedragen en die haar juist dinsdag aan de Belg Adriaenssens had moeten afstaan, was gisteren weer fel op jacht geweest op de slechte wegen van de departementen Ariège en Haute Garonne, die talrijke renners ver naar achteren hadden geworpen. Darrigade had zich in de kopgroep gehand haafd en was vast van plan in de eindsprint zijn grote talenten te tonen. Zeven kilometer voor de eindstreep kreeg Darrigade echter een lekke band en hij moest alleen repareren, want Marcel Bidot was in de ploegleiders wagen vooruit gereden naar het eindpunt en het Franse liaisonwagentje reed bij de achterblijvers. Zo verspeelde Darrigade twee kostbare minuten op de leiders. Minuten, die hij niet meer kon inhalen. De grootse ovatie, welke het publiek hem in het geheel uitverkochte stadion van Toulouse bracht, kon de bittere pil van zijn verlies niet vergulden. En hypernerveus van deze zware, alles vergende etappe liet Darrigade voor de lenzen van tientallen fotografen en cameralieden zijn tranen de vrije loop. 13e ETAPPE 18JUU 176KM.-14eETAPPE 19JUU 231 KM. MQNTPELLIER start 19]uli TOULOUSE Püylaurens Nog 7e rijden 13e etappe Vlakke wegen Berg Berg-elappe Heuvelachtig Kort tevoren was Defilippis als win naar van deze etappe gehuldigd. Z(jn tweede zege, nadat hy maan dag in Pau had getriomfeerd. Monti had de sprint aangetrok ken in het peloton, dat met onder an dere Voorting, Nolten en Wagt mans de baan op- zwermde. Ditmaal faalde de Bel gische strategie. Op de streep kwam Ockers twee meter te kort om te winnen. De filippis en de wes telijke regionaal Picot waren hem juist voor. Tho- min, eveneens van de westelijke ploeg, werd vier de geklasseerd en de Luxemburger Ernzer werd vijfde. Het was een gesloten finish geworden en voor de rest van de uitslag bracht de film pas veel later opheldering. Voorting bleek zesde en De Groot zevende. Voor Nolten op de 37ste en Wagtmans op de 45ste plaats werd eveneens dezelfde tijd als de winnaar genoteerd. Het zwaarste stuk van deze 176 km lange rit lag aan het begin. Na 27 km moest de Col des Arès, een bergje van de derde categorie van 796 meter worden overwonnen. Het peloton trok er in geslo ten gelederen tegenop. De Italiaan Monti won de premie, op vijftien seconden ge volgd door de Spanjaard Bahamontes, de Luxemburger Gaul en Guilly van de NOC- ploeg. Het peloton was niet ver van de zijde van deze snelsten geweken, met uit zondering dan van de renners, die ook deze klim te zwaar was gevallen. Hinsen en ook Lahaye behoorden daartoe. Over smalle wegen met verraderlijke bochten werd de tocht voortgezet naar de "P 49 km gelegen Col du Portet d'Aspet. Het betrof hier een berg van de tweede categorie van 1069 meter, niet bijzonder hoog dus, maar wel stijl. Op het laatste gedeelte bedroeg de stijging niet minder dan vijftien procent. Het bleek al gauw dat vele renners zich in de ernst van de situatie hadden vergist en dat dit colletje was onderschat. Weer vielen velen terug, ook Hinsen en Lahaye, die van mecanicien Joossen een reserveband kregen. Een teken, dat zij zichzelf moesten redden. Even later viel ook Van der Pluym af. En deze sterke jonge coureur kreeg later nog twee maal een lekke band, zodat hij er niet in slaagde op het vlakke weer bij te komen. Met de overige Nederlanders ging het veel beter, maar ook zij misten toch de klimcapaci- teiten om zich onder de aanvoerders te kunnen scharen. Op enkele kilometers van de top van de Aspet zag men achtereenvolgens De Groot, Nolten, vlak bij Picot, de grimmige Wagt mans en als laatste overgebleven Neder lander ook Voorting afhaken. Hun achter stand was echter niet groot. Gaul was het eerste op de top, zeven seconden na hem Passeerden Huot. en Bahamontes, op 25 se conden Ockers als vierde, 27 sec. Privat als vijfde en op een halve minuut Walkowiak als zesde, vlak voor de Belgen Van Ge rechten en Adriaenssens, de drager van de gele trui. nuut meer verlies geleden. Doch niet ver na de ravitaillering in Saint Girons, na 79 km, maakten Voorting, Wagtmans, De Groot en Nolten weer deel uit van een peloton, dat de spits van de rennerskara vaan vormde. De drie andere vaandeldragers waren met de Spanjaard Poblet vier minuten achter geraakt. Na 90 km waagden de Belg Impanis en Barone van de Ile-de-France- ploeg een poging om alleen weg te komen. Zij namen veertig seconden, maar werden 20 km verderop ingehaald. Daar zorgde Stan Ockers wel voor, die er, voor zover dat op de slechte wegen mogelijk was, er in het leiderspeloton een behoorlijk gangetje inhield. Bijna was Ockers zelf achter geraakt door een lekke band, maar Close stond hem onmiddellijk zijn fiets af, zodat de wereldkampioen kon doorgaan. Eindelijk konden de rebellen, die zich op deze dag al genoeg hadden moeten uit putten, in toom worden gehouden. Op de laatste col de Latrape, 339 meter hoog die na 129 kilometer als laatste ver rassing was weggelegd, luidde de door komst als volgt: 1. Gaul, 2. Darrigade, 3. Ockers, 4. Gibanel, 5. Voorting, 6. Janssens, 7. Defilippis. Het peloton volgde op 25 seconden. De veroveraars van het laatste bergje konden echter geen gat van voldoende grootte slaan en op 25 km voor het einde reden zij weer in de hun nagekomen co lonne, met nog steeds Wagtmans, Nolten en De Groot in de gelederen. Zo werd het een massale aankomst, waarbij De Groot, die gedacht had dat hij het vandaag nooit zou halen, voor een goede plaats in het punten-klassement zorgde door kort voor de wielerbaan een twintigtal meters uit te lopen. Voorting kreeg op de baan een lekke achterband, zodat hij zwaar werd gehandicapt in zijn eindsprint. Hinsen, Van der Pluym en Lahaye kwamen 23 mi nuten na de winnaar, Defilippis, binnen. Etappeplaat O Ravifaillering ffl Vliegende controle Tydens de afdaling, waarbij Huyghe van de NOC-ploeg met een bloedend hoofd enige tyd op de leien langs de weg bleef liggen, haalden Wagtmans en Voorting weer iets van hun achterstand in en zy bereikten een groepje met de Belgen Jans sens en Close. Nolten had een halve mi- Op de Allee d'Etigny in Luchon stond Nolten woensdagmorgen om half twaalf klaar voor de start. Op zijn rechter knie zat een groot pleisterverband en zijn ge zicht was rood van de mercurochrome, die op de schaafwonden was uitgesmeerd. Zijn hoofd deed hem pijn, niet zijn blessures in zijn gezicht en hij klaagde over het stijf worden van zijn knie, waarin door de val bij de afdaling van de Peyresourde een diepe vleeswond was gekomen. Bijna vijf uur later stapte de Limburger moeizaam van de fiets. Hij had het bij de beklimming van de bergen moeilijk gehad, maar zijn wilskracht had gezegevierd, waardoor hij in de lange afdeling weer xoocccccccccoooccocccc oococccoococcooo joóocxxxjooccocxxxxxxxxxxxxxxjococcooöxöoocoooooooooocraxjooooooooooo I 0 De uitslag van tb dertiende etappe van de Ronde van Frankrijk, van Lu chon naar Toulouse over 176 kilometer luidt: 1. Defilippis (Italië) 4 uur 49 min. 46 sec. In dezelfde tijd: 2. Picot (West); 3. Ockers (B.); 4. Thomin (W.); 5. Ern zer (Lux.); 6/49. ex aequo een groep van 44 renners onder wie De Groot, Voor ting, Wagtmans en Nolten: Bahamontes 8 (Sp.); Forestier; Privat (Fr.); Monti (It.); Adriaenssens; Brankart; Close; Debruyne en Impanis (B.); Gaul; Bar- bosa; Robinson en Schmitz (Lux.); Wal- kowiak (NOC); Laurédi (Z.Ó.). Op 2 x min. 14 sec.: 50. Darrigade (Fr.). Op 3 8 min. 46 sec.: 54. Bauvin (Fr.). Op 13 min. 2 sec.: 70. Desmedt (B.). Op 23 min. 10 sec.: 92. Hinsen; 93. Van der 8 Pluym; 94. Lahaye. X De suikerprijs ging naar Baron (lie de 8 France), die zich de strijdlustigstc ren- 3 ner toonde. Darrigade (Fr.) werd ge- 8 troost met de pechprijs. Het ploegenklassement luidde: 1. Italië 14 uur 28 min. 18 sec. Op 30 sec.: 2. West. Op 1 min.: 3/10. Nederland (De Groot, 3 Nolten. Voorting), Noordoost Centraal, X Luxemburg. Zuidoost, Spanje, lie de France, Zwitserland. België. Op 3 min. 14 sec.: 11. Frankrijk. Op 14 min. 2 scc.: 8 12. Zuidwest. Het algemeen klassement is nu: 1. 8 Adriaenssens (België), 68 uur 18 min 5 sec. Op 2 min. 53 sec.: 2. Laurédi (Zuid oost). Op 3 min. 47 sec.: 3. Voorting. Op 4 min. 38 sec.: 4. Picot (West). Op 5 min. 40 sec.: 5. Walkowiak (NOC). Op 7 min. 11 sec.: 6. Darrigade (Fr.). Op 7 min. 46 sec.: 7. Bauvin (Fr.). Op 13 min. 54 sec.: 8. Defilippis (t.). Op 18 min. 38 sec.: 9. Wagtmans. Op 18 min. 54 sec.: 10. Monti (It.). Op 20 min. 47 sec.: 11. Bar- bosa (Lux.). Op 23 min. 3 sec.: 12. De bruyne (B.). Op 23 min. 8 sec.: 13. Pri vat (Fr.). Op 25 min. 6 sec.: 14. Desmedt (B.). Op 29 min. 58 sec.: 15. Robinson (Lux.). Op 30 min. 17 sec.: De Groot. Op 33 min. 31 sec.: 17. Forestier (Fr.). Op 33 min. 36 sec.: 18. Quentin (West). Op 36 min. 12 sec.: 19. Ockers (B.). Op 41 min. 52 sec.: 20 Coletto (It.). Op 43 min. 6 sec.: 21. Impanis (B.). Op 44 min.: 22. Close <B.). Op 44 min. 21 sec.: 23. Fomara (It.). Op 44 min. 33 sec.: 24. Ba hamontes (Sp.). Op 49 min. 36 sec.: 25. Schmitz (Lux.). Op 50 min. 17 sec.: 26. Gaul (Lux.). Op 50 min. 44 sec.: 27.: Brankart (B.). Op 56 min. 23 sec.: 35. Nolten. Op 57 min. 24 sec.: 37. Van der! Pluym. Op 1.0.39: 41. Malléjac (Fr.). Op 1.2.54: 42. Van Genechten (B.). Op 1.17.29: 52. Janssens (B.). Op 1.18.19: 54. Lorono (Sp.). Op 1.20.31: 55. Hassenfor- der (West). Op 1.34.44: 61. Geminiani (Fr.). Op 1.42.10: 65. Vlayen (B.). Op 1.42.19: 66. Huot (Zuidwest!. Op 1.45.49: 72. Poblet (Sp.). Op 1.54.32: 83. Ruiz I (Sp.). Op 1.54.34: 84. Hinsen. Op 2.9.46: 94. Lahaye. Op 2.12.15: 96: Meyzenq (Zuidoost). Het algemeen ploegenklassement is nu: 1. België, 203 uur 49 min. 7 sec. Op 23 min. 24 sec.: 2. West. Op 31 min. 5 sec.: 3. Nederland. Op 37 min. 33 sec.: 4. Frankrijk. Op 53 min. 29 sec.: 5. Italië. Op 1.40.14: 6. Noordoost Centraal. Op 2.13:8: 7. Zuidoost. Op 2.14.54: 8. Luxem burg. Op 2.27.29: 9. Zuidwest. Op 2.40.15: 10. Spanje. Op 2.49.27: 11. Ile de France. Op 3.20.18: 12. Zwitserland. Het puntenklassement luidt: 1. Picot (West) 191 pnt.; 2. Ockers (B.) 216 pnt.; 3. Voorting 261 pnt.; 4. Darrigade (Fr.) 273 pnt.; 5. De Groot 274 pnt. Het bergklassement is als volgt: 1. Huot (Zuidwest) 25 pnt.; 2/3. Bahamon tes (Sp.) en Gaul (Lux.) 16 pnt.; 4. Schmitz (Lux.) 15 pnt.; 5/6. Ruiz (Sp.) -n Ockers (B.) 13 pnt.; 7. Defilippis (It.) 9 pnt.; 8/9. Meyzenq (Zuidoost) en Picot (West) 7 pnt.; 10/12. Morvan (West), Walkowiak (NOC) en Privat (Fr.) 6 pnt.; 13. Van Genechten (B.) 5 pnt.; 14/ 16. Barbosa (Lux.), Morales (Sp.) en I Darrigade (Fr.) 4 pnt.; 17/18. Adriaens sens (B.) en Monti (It.) 3 pnt.; 19/20. Forestier (Fr.) en Padovan (It.) 1 punt. De finish van de dertiende etappe. V.l.n.r.: Defilippis; Ernzer, van de ge mengde Luxemburgse ploeg; Picot, van de Franse westploeg; De Groot, Tho min, van de Franse westploeg en de Belg Ockers, die de derde plaats veroverde. (Telefoto) Het bestuur van de Nederlandse Cricket bond voert momenteel onderhandelingen met de Westindische Bond ten einde het Westindische testteam, dat in 1957 een serie wedstrijden tegen Engeland zal spelen, ook naar Nederland te laten overkomen. Indien deze onderhandelingen met succes verlopen, en dat is zeer waarschijnlijk, zal het Westindisch testteam in juni 1957 een wedstrijd spelen tegen het officiële Neder landse elftal. Naar wij vernemen heeft Faas Wilkes, die dinsdagavond per vliegtuig uit Milaan in Nederland was aangekomen, reeds bin nen 24 uur een definitieve beslissing geno men. Wilkes, die het laatst voor de Spaanse profclub Valencia is uitgekomen, heeft, zo deelde hij ons mee, met de semi-profclub VVV uit Venlo een contract getekend voor de duur van twee jaar. De VW'er en in ternational Koopal is aangekocht door Willem II. De Nederlandse honkbalploeg in open rijtuigen in de Reguliersbreestraat in Amsterdam. Op pag. 7 kan men het verslag van de glorieuze „home-run" lezen. Door een overwinning op de Kroosduikers heeft DWR de kansen op het waterpolo- kampioenschap van de tweede klasse heren wederom verstevigd. In de zweminrichting aan de Houtvaart in Haarlem werd deze wedstrijd woensdagavond gespeeld. Het was een matige strijd. DWR nam na een goed gericht schot van Wisker de leiding. Kort daarop plaatste dezelfde speler de bal goed voor midvoor Kollerie, die de rust stand op twee-nul bracht. Na de hervatting speelden de gasten de DWR-verdediging wel uiteen, maar de aan vallen werden te slordig afgewerkt. Waar na DWR tot een tegenaanval overging en Kollerie scoorde. Wederom trok Kroosduikers op het DWR doel af. Binnen het vier meter gebied kreeg een Kroosduiker een vrije worp toegewe zen Het was daarbij een gedrang voor het DWR-doel, zodat het vrijwel niet was waar te nemen of de speler wel of niet de vrije worp genomen had. Hetgeen tot een mis verstand leidde. Wisker moest de kant op en mocht toezien dat Schreurs een straf- worp inschoot. Met beide ploegen compleet verraste Piet de Bruyn de Kroosduiker-keeper en eindig de de wedstrijd met vier-één voor DWR, dat nog twee wedstrijden moet spelen en 11 punten uit zes wedstrijden heeft behaald. Verder zijn gespeeld: Competitie K.N.Z.B. reserve derde klasse heren: DWR 3Sleu telstad 2 1-5. Kringcompetitie: Afd. AM: DWR-HVGR 3-3. Afd. AJ: HPC—Haarlem 1-3.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 9