Wagtmans in weer verder de negentiende etappe achter op Walkowiak Italianen streven Nederlanders voorbij in ploegenklassement De Tour de France in cijfers Ondanks beter weer toch zeer veel uitvallers in Vierdaagse Nijmegen Belg Ockers na fraaie rit eerste in St. Etienne Vandaag startten nog maar11.234 van 12.477 ingeschreven tippelaars Walkowiak kreeg ook 30 seconden straf Straf 5000,- Verklikker de sigaret van formaat Tour de France-renners niet in Ronde Nederland Gelijkmaker Voorlopig Oranje-team tegen Karlsruhe S.C. Waterpolo DWR bleef ongeslagen in waterpolocompetitie Jubileum wedstrijd en HPC Top-zwemmers en -zwem sters zondag in Stoops Bad Sport in 't kort In Apeldoorn Quichotte eerste in de Meerkol S-prijs In eigen tournooi Schoten bleef Amerikanen de baas in finale: 2-0 pONDERDAG 26 JULI 1956 Wederom heeft een bergspecialist de zege verworven in de Tour. Ditmaal „as het de Antwerpenaar Stan Ockers, die de lauweren oogstte. Ondanks de grote concurrentie, die hij had moeten ondervinden van enkele collega's, van de gele truidrager Walkowiak en van de nieuwe Franse nationale favoriet Bauvin. Maar die concurrenten waren over het algemeen veel jonger dan de 36-jarige wereldkampioen, die in zijn leven al meer ronden van Frankrijk heeft gereden en die het al tweemaal, in 1950 en 1952, tot een pveede plaats heeft gebracht. Ockers was gisteren niet alleen een van de allersterksten, maar hij was bovendien een van de geroutineerden. Het verhaal van de etappe begon eigenlijk pas na 100 km nadat de karavaan bij zeer warm weer, met een flinke wind tegen, uit de karakteristieke Franse universiteitsstad Grenoble was vertrokken. Eerst bleef lange tijd de vrede gehandhaafd. Wel oefenden vier of vijf man de Noord Oost Centrale-ploeg van de gele truidrager Walkowiak aan de spits van de troep scherpe con sole uit op eventuele uitlooppogingen, maar die aandacht was overbodig. jn de verte tekende het bergmassief van de Pilat zich af tegen de wazige hemel. Tot de ravitailleringspost in St. Pierre de Boeuf op 103 km van de start gelegen hebben de 92 overgebleven renners het halm aan gedaan. Niemand deed een eoging om te ontsnappen en bij genoemde :!aats werd een achterstand van 40 min. :p het tijdschema genoteerd, hetgeen te ïijten was aan de sterke tegenwind. Gezamenlijk besteeg men de Col de [Oeillon, een berg van de tweede categorie. Be Spaanse bergspecialist Bahamontes be- rakte vóór Gaul, Ockers, Huot, Bauvin, adriaenssens, Walkowiak, Forestier, Jans sens en Privat als eerste de top. De gele truidrager Walkowiak had inmiddels een fhterstand van 50 sec. opgelopen. Bij de afdaling kreeg hij weer aanslui ten met de koplopers en voordat zij aan ii voet van de tweede berg, de Col du Grand Bois, waren, trachtte Ockers weg te irmen. De poging lukte. Bij Bourg-Argen- ïl(145 km) had hij 30 sec. op Gaul, Baha- smtes, Walkowiak, Huot, Adriaenssens, Privat en Forestier gewonnen. Met 2 min. ;j sec. voorsprong op Gaul, Janssens en Bahamontes passeerde Ockers het hoogste pnt van de Col du Grand Bois. Op dat Eoment lagen Huot, Adriaenssens, Fores ter, Walkowiak en Bauvin op 3 min. 30 sc. In de afdaling behield de Belg zijn roorsprong en alleen kwam hij in het sta- £on te St. Etienne binnen. De wedstrijdleiding heeft Walkowiak een itraf van 30 sec. opgelegd omdat hy in de irklimming van de Col de l'Oeillon door Éjn ploeggenoot Deledda werd geduwd. Ook Deledda kreeg bij zijn totaaltijd 30 sec. De tijd van Walkowiak in het algemeen [assement is dus gewijzigd en bedraagt tins 105.26.52. Toen Wagtmans woensdagmorgen wak ier werd, is Pellenaars op de rand van zijn gaan zitten. Pellenaars worstelde met een probleem: de tijdboete van 30 secon den, die de internationale commissarissen sa Wagtmans en Nolten hadden gegeven reor duwen door Nolten op de Mont Cenis. 19e ETAPPE 25JULI173KM 20eETAPPE 26JULI 74 KM. Givors •Riverie 'start26juli t ETIENNE, 1233m 'St.Ehenn} GRENOBLE 'eaurep start 25 juli f Col duBanche» ColduGrBois IU«5m. &Pt!> =Noqteri|den 10$ Bprq-etappp A Berq nTmTrpTI Tijdrit cwr 74 km Etappeplaats Vliegende controle O Ravitaillering c.it£illo8ïIP C.duör.8ois "ill lom Grenoble Pas tegen 9 uur dinsdagavond hoorde Pel lenaars er op toevallige wijze van en zijn reactie was niet sportief. Hij weigerde de journalisten te woord te staan en beschul digde de commissarissen ervan deze straf speciaal te hebben opgelegd om Wagtmans te benadelen ten gunste van Bauvin, die immers door het tijdverlies van een halve minuut boven onze landgenoot kwam en de rit van Grenoble naar St. Etienne zou beginnen als tweede in de algemene rang schikking achter Walkowiak. Pellenaars moest het woensdagmorgen voor de start wel aan Wagtmans mede delen, die er bepaald niet vriendelijk op heeft gereageerd. Die straf is op een wel heel ongelukkig moment gekomen, want het uitzicht op een tweede plaats in Parijs of een derde plaats scheelt maar liefst 5000.Behalve de verwijzing naar de derde plaats betekende deze straf een morele klap, die er na het verlies van de gele trui nog bij kwam en daar ging het bij Pellenaars om. Merkwaardig waren ook in dit verband de uitlatingen van Wagtmans aan de finish in St. Etienne, waar Rijvers, die ook in het aanstaand seizoen nog in Frankrijk blijft spelen, de Nederlanders verwelkomde. Wagtmans had de rit niet moeilijk gevon den, dank zij het rustige begintempo en ook de twee bergjes in deze 19e etappe waren volgens hem niet lastig geweest. Niettemin heeft hij, gesteund door De Groot en ook door Gerrit Voorting, de vlucht van Bauvin en Walkowiak, zijn naaste concurrenten, niet kunnen volgen en ook de demarrage van Adriaenssens op de eerste berg, de Oeillon, heeft onze man niet kunnen beantwoorden. Nog erger zelfs, Wagtmans geraakte bij de tweede klim naar de Grand Bois, toen Ockers er een solorit van maakte en meel de allure had van een man in de gele trui dan in die van de groene, nog meer ten achter, zodat ook de tweede plaats in het algemene ploegenklassement verloren ging aan Italië. Wagtmans kon eenvoudig niet meekomen toen Walkowiak demarreerde op de Oeil lon, op zoek naar Bauvin, die de aanval op de leidersplaats had ingezet. Hij is slim genoeg om zijn tegenstanders op hun juiste kracht te waarderen en toen hij Walko wiak zo hard zag weggaan, werd hij zich bewust, dat hij deze Ronde van Frankrijk definitief had verloren. Met 3 min. 36 sec. verlies op Walkowiak, Bauvin en Ardiaens- sens, die tezamen over de streep in St. Etienne gingen, kwam Wagtmans binnen. Met slechts gering verschil op Adriaens sens bleef Wagtmans in de algemene rang schikking op de derde plaats staan. Maar of hij deze zal houden in de tijdrit van Donderdag, is zeer de vraag. ?®xoooccococococccoooooococcoooocooc Niemand zal betwisten dat Wagtmans en Nolten een boete en een straf met 30 se conden niet verdiend hebben. Maar de om standigheden,waaronder dit alles zich heeft afgespeeld, waren niet leuk. Géminiani, de meerijdende aanvoerder van de Franse ploeg, was bij de beklimming van de Mont Cenis vlak bij Wagtmans en Nolten gaan rijden. Toen hij het duwen van Nolten ten behoeve van zijn eerste man zag, is hij dat gaan melden bij zijn ploegleider. Marcel Bidot, die de zaak aanhangig heeft ge maakt bij de commissarissen. Maar velen hebben bij de beklimming van de derde berg, de Luitel vlak voor Grenoble geconstateerd, dat Bauvin niet alleen door enthousiaste toeschouwers in die bar lastige klim naar boven is geduwd, co30oooooooccoooococc<xocc<rccooccocc'3cccoocco^xxx>"^oooocccccooocc Het klassement van de 19e etappe iluidde: 1. Ockers (Belg) 5.32.08; 2. Gaul :<Gem. Lux. ploeg) 5.34.20; 3. Janssens (Belg) z. t.; 4. Bahamontes (Sp.) z. t.; 5. Forestier (Fr.) 5.35.22; 6. Walkowiak 'NOC) z. t.; 7. Huot (Zuid West) z. t.; 8. [Bauvin (Fr.) z. t.; 9. Adriaenssens (Belg) t.; 10. Darrigade 5.37.16; 11. ex aequo ;Thomin (West), Nencini (It.), De Smet 'Belg), Bergaud (Fr.) Hoorelbeeke (lie de France), Géminiani (Fr.), Laurédi (Zuid Oost), Defilippis (It.) en Privat (Fr.) en Voorting allen in dezelfde tijd als Darrigade; 27. Wagtmans 5.39.28; 31. De Groot z. t.; 43. Nolten 5.43.36; 64. La- have 5.52.05; 65. v. d. Pluym z. t. Na de 19e etappe luidt het algemeen klassement: 1. Walkowiak (NOC) 105.26.22; 2 Bauvin (Fr.) 105.30.18 op 3.56; 3. Wagtmans 105.34.10 op 7.48; 4. Adriaens- sens (Belg) 105.35.06 op 8.44; 5. Bahamon- 'es (Sp.) 105.38.31 op 12.09; 6. Defilippis dt.) 105.38.48 op 12.26; 7. Laurédi (Zuid Oost") 105.42.26 op 16.04; 8. Ockers (Belg) 105.47.03 op 20.41; 9. Privat (Fr.) 105.47.04 op 20.42; 10. Voorting 105.53.33 op 21.11; II. Barbs (Gem. Lux. ploeg) 105.53.59; 12. Robinson (Gem. Lux. ploeg) 105.56.23: 13. Forestier (Fr.) 105.58.58; 14. Picot 'West) 106.00.10; 15. Gaul (Gem. Lux. Ploeg) 106.00.28: 16. De Groot 106.04.33; 17. Close (Belg) 106.04.56; 18. Darrigade (Fr.) 106.06.20; 19. Dotto (Zuid Oost) 106.10.14; 20. De Bruyne (Belg) 106.14.17; 28. Nol len 106.36.09; 29. Van der Pluym 106.46.54; ■DO. Lahaye 109.16.11. Het ploegenklassement van deze etappe luidt: 1. België 16.41.20; 2. Frankrijk 16.49.00; 3. Gemengde Lux. ploeg 16.52.18; 4. Italië 16.54.00; 5. Spanje 16.54.12; 6. ex aequo Zuid Oost en Nederland (Voorting, Wagtmans, De Groot 16.56.12; 8. Ile de France 16.57.56; 9. Zuid Oost 17.00.40; 10. West 17.04.18; 11. Noord Oost Centraal 17.09.09; 12. Zwitserland 17.24.34. Het algemeen ploegenklassement luidt: 1. België 314.17.17; 2. Italië 315.14.56; 3. Nederland 315.16.31; 4. Frankrijk 315.33.38; 5. West 316.05.21; 6. Zuid Oost 317.07.47; 7. Spanje 317.18.05; 9. Gem. Lux. ploeg 317.19.34; 9. Noord Oost Centraal 317.52.37; j 10. Zuid West 318.44.54; 11. Ile de France 319.33.46; 12. Zwitserland 320.39.16. Na de 19e etappe luidt het puntenklas sement: 1. Ockers 267 pnt.; 2. Picot 339 pnt.; 3. Voorting 411 pnt.; 4. De Groot 432 pnt.; 5. Darrigade 441 pnt.; 6. Bouvin 444 pnt.; 7. Laurédi 534 pnt.; 8. Rolland 547 pnt.; 8. Defilippis 550,5 pnt.; '0. De Smet 551 pnt.; 19. Wagtmans 670 pnt. Na de 19e etappe luidt het klassement voor de grote bergprys: 1. Gaul (Gem. Lux. ploeg) 67 pnt.; 2. Bahamontes (Sp.) 66 pnt.; 3. Huot (Zuid West) 65 pnt.; 4. Ockers (Belg) 55 pnt.; 5. Van Genechten (Belg) 30 pnt.; 6. Walkowiak (NOC) 27 pnt.; 7. Schmitz (Gem. Lux. ploeg) 15 pnt.; 8. Meyzenq (Zuid Oost) 14 pnt.; 9. ex aequo: Ruiz (Sp.) en Adriaenssens (Belg) ieder 13 pnt.; 19. ex aequo: Morvan (West), Privat (Fr.) en Van der Pluym (ieder 6 punten. De Belg Ockers gaat als winnaar van de negentiende etappe over de finishlijn in St. Etienne. (Telefoto) ADVERTENTIE Het ligt niet in de bedoeling van een van de leden van de tour de France-ploeg te starten in de Ronde van Nederland, die 6 augustus begint. Wagtmans, Voorting, Nol ten, De Groot en Van der Pluym zullen onmiddellijk na afloop van de Ronde van Frankrijk in enkele wedstrijden in Neder land aan de start verschijnen. Daarna zijn enkele van hen gecontracteerd voor wed strijden in Frankrijk en de overige leden van de ploeg zullen in België rijden. Het heeft oorspronkelijk in de bedoeling gele gen Wagtmans en Voorting als kopman van twee ploegen in de Ronde van Neder land aan te wijzen, doch de onderhande lingen zijn niet tot een goed einde gebracht. ^«COSCOOOOCXJOCOOOOOXXXXWCOOXOCOXO^XXX^OOOOOOOOXXOOOOOOOCOOCTOCCPXXWOOXWXOCOOCOOCOXWOCCCCOOOOOCCCCXOOOCC y i i .'i - WËÉêMiÈËÊÈÊÊm Het peloton nog bijeen vlak na de start voor een berg-etappe (foto boven). Na vele tientallen kilometers zwoegen, zijn enkele renners uitgelopen. V.l.n.r.: Gaul, Ockers, Huot en Walkowiak (foto onder). maar dat zijn teamgenoten in dit opzicht een handje mee hebben geholpen, Gémi niani vooraan! Bauvin kreeg een geldboete, maar de commissarissen gavèn hem geen tijdverlies. Om de eenvoudige reden, dat niemand tegen Bauvin een klacht had in gediend, zoals Bidot dat had gedaan ten aanzien van Wagtmans. De houding van Pellenaars heeft indruk gemaakt op de internationale commissaris sen. De ploegleider was immers veront waardigd over het feit, dat wel Wagtmans werd gestraft, maar niet Bauvin, voor de zelfde overtreding in dezelfde rit. In St. Etienne scoorden de commissarissen de ge lijkmaker. Walkowiak kreeg 20 boete plus dertig seconden tijdverlies, omdat Deledda, zijn teamgenoot, hetzelfde had gedaan als Nolten. Na zyn val bij de klim naar de Oeillon was Walkowiak achter ge raakt en dank zij de duwende steun van Deledda was de man in de gele trui ge makkelijker en sneller weer bij gekomen. Gele truidragers als Wagtmans en Walko wiak worden scherp in de gaten gehouden. Bauvin is tot nu toe buiten schot gebleven. Steeds duidelijker ziet het er naar uit, dat Walkowiak deze ronde gaat winnen. Hij is een bescheiden jongen, die niet praalt en Woensdag 5 september zal het voorlopig Nederlands elftal in het Feijenoord-stadion in Rotterdam een wedstrijd spelen tegen Karlsruhe S.C., een der finalisten in de eindstrijd om het kampioenschap van Duitsland. Ned. B-elftal Zoals bekend zal de landenwedstrijd ZwitserlandNederland op zaterdag 15 september in Lausanne worden gespeeld. Er is thans overeenstemming bereikt over de datum voor de wedstrijd tussen de B- elftallen van beide landen. Deze wedstrijd wordt zondag 1.6 september gespeeld op het Vitesse-terrein in Arnhem. Voorts is door de K.N.V.B. en de Deense Voetbalbond besloten dit jaar nog een wedstrijd Nederland BDenemarken B in te lassen en wel op zaterdag 3 november in een nader te bepalen stad in Nederland, dus daags voor de ontmoeting tussen de A-elftallen van de twee landen, die zondag 4 november in Kopenhagen wordt gehou den. zeker niet van grootspraak zoals Gaul houdt. Zijn ploegleider heeft voor Turijn dagen achter elkaar met hem moeten spre ken teneinde zijn pupil te overtuigen, dat hij de gele trui inderdaad zou kunnen veroveren. Tenslotte ging Walkowiak er zelf in geloven. Niet omdat hij denkt een renner van grote klasse te zijn, maar om dat hij in een prima lichamelijke conditie verkeert en heel wat stoten kan opvangen. En het zou niet zo verbazingwekkend zijn als in deze afmattingswedstrijd de man met de beste physieke conditie in Parijs wint en niet een bergspecialist, niet een rouleur en niet een sprinter. Voor de tweede klasse heren van de zomor- waterpolocompetitie KNZB heeft DWR woensdagavond in de zweminrichting aan de Houtvaart de laatste wedstrijd gespeeld en is wederom als overwinnaar uit de strijd gekomen, waardoor het ongeslagen de eind streep heeft bereikt. De strijd ging tegen VZV, dat de Haarlemmers de overwinning niet cadeau heeft gegeven. In de eerste helft werden over en weer aanvallen ondernomen. Aan beide kanten deden de keepers niet voor elkander onder. Slechts Wisker scoorde. Fred de Bruyn bracht op een verrassende wijze in de tweede helft de DWR-voorsprong op tweenul, waarna Bakker een hoekschop in een VZV-doelpunt omzette. Visman be zorgde daarna, door een overtreding Kol- lerie een strafworp: drieeen. De DWR- verdediging werd toen wat overmoedig. Bakker kwam vrij te liggen, kreeg de bal en schoot in. Na een misser van Wisker werd het door Kollerie nog viertwee. De stand is: 8 7 6 3 6 2 7 1 5 1 DWR DAW Kroosd. VZV Futen 15 7 4 3 3 34—13 18—13 15—22 15—26 10—18 1IPC—Waterleiie De wedstrijd HPCWaterlelie werd woens dagavond voor de derde klasse dames in de zwemvijver „Groenendaal" in Heemstede ge speeld. In de eerste helft sleepten de Heem- steedse dames de overwinning in de wacht. Op keurige wijze maakte Henny Band het eerste HPC-doelpunt, waarna de HPC-aan- valsters de Waterlelie-verdediging uit elkaar speelden. Een schot van Henny Band ging tegen de lat. Kort daarna deed Loetie van der Leur het beter: tweenul. Na de rust zette HPC de Waterlelie-verdediging wel onder druk, maar deze hield stand en het bleef bij de stand tweenul voor HPC. De 11.442 overgebleven deelnemers aan de Vierdaagse in Nijmegen trokken dinsdag Maas en Waal in, langs een lange omweg door een streek van steenovens, bongerds en langs de zogenaamde groene woestijn naar Wiegen. In tegenstelling tot de eerste dag toen de regen de tocht allesbehalve aangenaam maakte en de wandelaars zelfs belette van de uitzichten te genieten scheen er een warm zonnetje. De meer ge routineerden liepen dan ook fris door en de route werd in een snel tempo afgelegd- Om half elf passeerden de eerste 55-ers, die om 4 uur waren vertrokken, Druten reeds en een half uur later waren zy reeds op de weg van Wiegen naar Nijmegen. Wiegen zelf had door de viaggentooi, zich dit jaar bijzonder ingespannen om de intocht van de Vierdaagse een feestelijk aanzien te geven. Vrolijk en vaak ook opgewekt zingend, trok de karavaan door dit plaatsje, maar daarachter waren anderen, de zwakkeren, die de naweeën ondervonden van de eer ste dag. Ze lagen achter de kasteelweide van het raadhuis in Wiegen de 48 leden van de Nederlandse marine, waaronder matrozen, mariniers en marva's. Zij lagen daar wat te rusten enhun blaren te verzorgen die zij hadden opgelopen. De commandant vertelde echter dat slechts één man, die dinsdag de pech had gehad over een kei te struikelen, was thuisgeble ven. De overige leden van de troep voelden zich behoudens de opgelopen blaren fit en kwamen dan ook allen monter aan het eindpunt van de tocht. Israëliërs Van de buitenlandse groepen trokken de Noren en de Israëliërs wel de meeste aan dacht. Vooral de laatsten maken een goede indruk. In vlot tempo leggen zij de tocht af. Trouwens, deze groep heeft zich ook terdege op de Vierdaagse voorbereid. De 70 deelnemers en deelneemsters zijn ge selecteerd uit ongeveer duizend wande laars, die een soort competitie onder elkaar hielden. De 25 besten werden uitgekozen en de overige 45 werden door het lot aange wezen. Daarna is de groep van 70 in een kamp bijeen gebracht, waar regelmatig werd getraind op afstanden, die ook in Nijmegen op het programma staan. De Is raëliërs zijn des avonds nog zo fris, dat zij tussen de twee kazernes nog een pittig partijtje volleybal spelen! Ondanks de gunstige weersomstandighe den en de goede indruk die de groepen maakten bij de terugkomst in Nijmegen. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van HPC uit Heemstede houdt deze vereni ging op zondag 29 juli in Stoop's bad in Overveen internationale jubileumwedstrij den. De volledige trainingsploeg van de KNZB zal hieraan deelnemen. Ook de Tsjechische en Belgische kandidaten voor de Olympische ploegen zullen aan de start ko men. De Olympische ploeg van Israel wordt vertegenwoordigd door twee leden. Onder meer werden de volgende zwemsters ingeschreven: 400 meter vrije slag dames: Mary Kok (Robben), mej. Skupilova (Tsj.slow.), Lenie Denijs (Robben). Jans Koster ('t Gooi), Loes Zandvliet (Leidse Golfbrekers). 200 meter schoolslag dames: Ada den Haan ('t Gooi), Ril Bruins (GZ en PC), Doortje de Leeuw (RDZ), Rita Kroon (Robben), Betty Zweers ('t Gooi), Helezicova (Tjs-sl.), Eva Gerard-Novak (Belg). 100 meter vlinderslag dames: Atie Voorbij (Robben), Corrie Schimmel ('t Gooi), Tineke Lagerberg ('t Gooi). 100 meter rugslag dames: Geertje Wielema (HZC), Jopie van Alphen (RDZ) en Joke de Korte (RDZ). 200 meter vrije slag heren: Willemse (Robben). Jaap de Jong (L£0), Ten Thije (LZO), Hoogveld (Neptunus), Bouwman (HPC), Tjebbes (HPC). 100 meter rugslag heren: Ab Swijghuijsen (Dolfijn), Korteweg (AZC), Leenaarts (Zian), Jiskoot (Merwede), Schuier (ZON), Bacik (Tsj.slow.). Voor de estafettenummers 4 x 100 meter vrije slag dames en 4 x 100 meter wisselslag heren heeft de KNZB enige ploegen inge schreven, die hoofdzakelijk samengesteld zullen worden uit de hier bovengenoemde zwemmers en zwemsters. HPC zal een water- polowedstrijd spelen tegen HVGB. MOS. Mos, de middenvoor van Heracles, zal in het komend seizoen voor Go Ahead spelen. DODELIJKE AFLOOP. De Sp anse amateur bokser Juan Perez Dias, die enkele dagen geleden zware verwondingen ha'5 op gelopen tijdens een wedstrijd in Madrid, is in het ziekenhuis in Valencia overleden. IIOAD. De Wimbledonkampioen Lewis Hoad heeft in Stockholm tijdens de tennis- ontmoeting tussen Australië en Zweden een nederlaag geleden. De Zweed Davidson ver sloeg hem met 79, 75, 63. FLAM. Flam, achtste op de Ameri kaanse tennisranglijst, is gisteren Ameri kaans kampioen enkelspel geworden. Flam versloeg Moylan met 36, 6—3, 1—6, 63, 6—3. DE WIT. De Wit, aanvoerder van DHC, die zich op de transferlijst had laten plaat sen, is door SHS gecontracteerd voor de transfersom van f 10.000. bleek dat er deze tweede dag niet minder dan 127 deelnemers waren uitgevallen, een aantal dat slechts zelden werd bereikt, donderdag zouden er nog maar 11.350 van de 12.477 ingeschrevenen op stap gaan voor de tocht van de derde dag, die voert door het Rijk van Nijmegen over de heu vels van de St. Jansberg naar Groesbeek. Op de derde dag van de Nijmeegse Vier daagse, waarop de wandelaars over de heu vels van de St. Jansberg naar Groesbeek trekken, zijn 81 deelnemers niet aan de start verschenen. Er nemen nu nog 11.234 wandelaars van de aanvankelijk 12.477 in geschrevenen deel aan de Nijmeegse Vier daagse. Er zijn woensdagmorgen op de tweede dag van de NWB-Vierdaagse in Apeldoorn heel wat wandelaars en wandelaarsters met blaren gestart. Blaren, die zij opgelopen hadden gedurende de eerste dag, toen zij met natte schoenen en sokken er een te hoog tempo hadden ingezet. Men liet zich hierdoor echter niet afschrikken en genoot van het zonnetje, dat na de motregen van de vroege morgen was gaan schijnen en van de schitterende omgeving, waarlangs het parcours leidde. De tocht ging ondermeer langs Hoender - lo, Loenen en Beekbergen. Men was be langrijk achter op het tijdschema, omdat de deelnemers het kalm aan deden en naar hartelust van de scchoonheid van deze streek genoten. De Apeldoornse BB stond met de cantinewagen langs het par cours en schonk talrijke koppen koffie uit. Ondertussen hadden zich enkele bestuurs leden van de N.W.B. naar Epe begeven, waar men een bespreking had met de bur gemeester. Het resultaat van deze bespre king was, dat besloten werd om volgend jaar ook Epe en Vaassen weer in het par cours op te nemen. Het gemeentebestuur van Epe heeft reeds volledige medewerking toegezegd. Voor de derde dag van de N.W.B.-Vier- daagse is een tocht uitgestippeld door de kroondomeinen langs wegen, die men nog niet eerder in de marsen had opgenomen. Tijdens de tocht van woensdag werden slechts twee uitvallers genoteerd. Op de derde dag van de Vierdaagse van Apeldoorn, die met stralend zomerweer is begonnen, zijn 719 wandelaars gestart. De uitslagen van de koersen op Duindigt luiden: Master Axkitprijs (2000 m.): 1. Truusje L 1.36.3; 2. Ukas 1.36.4; 3. Upupa S 1.38.8. W. f3,10, PI. f 1,10, f 1,10, f 1,90, Gek. f5,10, Gov. f3.60. Matadorprijs (2500 m.): 1. Unita 2ora 1.29.6; 2, Urban Hollandia 1.31.6; 3. Ralph Erebus 1.29.5. W. f7,70, PI. flJJO, f 1,30, f 1,80, Gek. f8,80, Cov. f 6,20. Mc Henyprys (2100 m.): 1. Sonja Zora 1.27.2; 2. Rosa Gregor 1.26.4; 3. Reyland 1.28.3. W. f7,80, PI. f 1,80, f5,—, f 1,80, Gek. f20,70. Cov. f 12.90. Meerkol S prijs (2100 m.): 1. Quichotte 1.24.4; 2. Rhea Hollandia 1.24.5; 3. Rose Marie 1.24. W. f 18,60. PI. f3,80, f2,70, f4,60, Gek. f 12, Cov. f3.80. Meta Dvnamicprijs (1400 m.): 1. Vlieger D 1.41.3; 2. Victor Alsvin 1.41.4; 3. Valk S 1.44.1 W. f3.60, PI. f 1,70, f2,40, Gek. f8,60, Cov. f4,30. Zoals wij reeds hadden verwacht is de wisselprijs van het traditionele jaarlijkse honkbaltoernooi van Schoten dit jaar in het bezit gekomen van de organiserende vereni ging, zodat het Schoten-negental zich, on danks enk-Je invallers, een waardig kam pioen heeft getoond. Ook nu weer bestond er voor de finalewedstrijd tegen het Ameri kaanse legerteam The 512th Sabres uit Soes- terberg grote belangstelling en de talrijke toeschouwers zullen van hun bezoek aan deze laatste toernooiwedstrijd zeker geen spiit hebben. Beide negentallen speelden als gold het een belangrijke competitiewedstrijd en zo wel bij de organiserende vereniging als bij de bezoekers was het veldwerk prima. De Schotenaanvoerder Keulemans gaf het goede voorbeeld door als eerste slagman direct een honkslag te plaatsen en hoewel werper Reardon hierna twee spelers op drie slag uitschakelde, kon Keulemans toch door een fout van de achtervanger de thuisclub de leiding geven (10). Deze voorsprong werd reeds in de derde innings door De Groot vergroot toen hij we derom van enkele fouten van achtervanger Applebaum kon profiteren en de thuisplaat bereikte (20). Hoewel Schoten ook in de resterende innings nog kansen kreeg, gelukte het niet de kleine voorsprong nog te ver groten. Uiteraard zaten ook de Amerikanen niet stil doch enkele honkslagen sorteerden geen effect. In deze ontmoeting kwam de grote kracht van het Schoten-veld tot uiting, want ofschoon ook Klooster enkele fouten maakte, werd de bezoekers geen kans gegeven hier van te profiteren. De werpersresultaten waren: Munsterman (Schoten). 9x3 slag; 1x4 wijd en 4 honkslagen tegen. Reardon (Sabres): 12 x 3 slag; 3x4 wijd en 4 honkslagen tegen. i

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 9