ZE VEN DA GEN HAARLEM BEROEP EN TALENT EEN WEEK KOFFIELEUT KUNST EN VLIEGWERK Diamant en goud Gebroeders Das Is een klein wetensehapje Va ra mensen en dingen onder de Oarniaatjjes Kilo's slanker BonKorets HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Dr. Tj. Halbertsma onverwacht overleden fiemind kinderarts met grote staat van dienst Tirolerkapel boekte veel succes in Zandvoort ^Brieven aan cle redactie „Centrum" sterkste in eerste voetbaldag Hervormde Wijkgemeente V schrijft brief terug Tentoonstelling VU F EEUWEN TONEEL Botsing tussen twee auto's op Koudenhorn Geknal en geblaf Zomerfeestweek 1956 Amsterdamse dame wil schuld inlossen STADION NIEUWTJES Cricket in de HCB VRIJDAG 27 JULI 1956 Hedenmorgen vroeg is in zijn woning aan Uazepaterslaan onverwacht overleden de bekende en algemeen beminde Haar- lfinse kinderarts dr. Tj. Halbertsma, hoofd rtn de kinderafdeling van het St. Elisa beths Gasthuis en directeur van Zuigelin genzorg Haarlem. Hy had daarnaast een uitgebreide particuliere praktijk. Dr. Hal bertsma bereikte de leeftijd van 65 jaar. ^ijn bcgrafenis zal plaatshebben op maan de 30 juli op YVesterveld na aankomst de trein van 12.02 uur. Tjalling Halbertsma werd op 14 februari 1831 te Sneek geboren als een afstamme ling uit een oud Fries geslacht van koop leden, medici en taalgeleerden. Hij promo veerde in 1920 aan de Leidse universiteit cp een proefschrift, getiteld „Bloedtrans fusies bij kinderen met gevaarlijke anemie" en vestigde zich twee jaar later te Haar- ijm, waar hij al spoedig een grote praktijk Aanvankelijk hield hij ook polikliniek !ahet Diaconessenhuis. In 1930 volgde zijn benoeming tot hoofd van de toen opge- fichte kinderafdeling in het Grote Gast huis, in welke functie hij zeer veel heeft an voor de ontwikkeling der kinder geneeskunde. Hij maakte van de kinder afdeling in het Grote Gasthuis één van de modernste en best geoutilleerde in ons I. Als klinicus had hij grote belangstel voor de experimenten en de resul- isen, die in laboratoria bereikt werden en hij aarzelde niet, deze in praktijk te bren- •en. Vooral de Vereniging Zuigelingenzorg verliest in hem een zeer toegewijd direc teur, die nog regelmatig zelf spreekuren van enkele bureaus voor zijn rekening ram. Omdat hij in februari de pensioen gerechtigde leeftijd bereikte, zou hij aan het einde van dit kalenderjaar ontslag -emen als directeur van de kinderafdeling van het Grote Gasthuis. Zijn staat van dienst vermeldt voorts een privaatdocentschap in de kindergenees kunde aan de Leidse Universiteit, en een noot aantal functies in Haarlem. Hij was rorzitter van de provinciale commissie ,cor kinderhygiëne in Noordholland, be- ituurslid van de vereniging tot bestrijding fer t.b.c. te Haarlem, van het fonds tot be hartiging der belangen van hulpbehoeven- :e kraamvrouwen, de Johan Hendrik Lu- henstichling en de Haarlemse Montessori- shool. Hij schreef talrijke bijdragen in het maandschrift voor Kindergeneeskunde, raarvan hij hoofdredacteur was, en twee standaardwerken over „Aanwinsten op het gebied der Kindergeneeskunde", samen :et prof. Gorter en later met prof. Sloof. Voorts kwam het hoofdstuk Kindergenees kunde in de E.N.S.I.E. van zijn hand. Naast zijn liefhebberijen op sportgebied vooral de schaats- en de zeilsport hadden rn belangstelling), zijn interesse voor de friese taal en de geschiedenis van zijn ge- siacht, koesterde dr. Halbertsma een grote iefde voor muziek. Hij was niet alleen een vouw concertbezoeker maar ook een ver dienstelijk cellist in twee huiskamerkwar- istten. Willy van Bak el nam afscheid Willy van Bakel, die donderdagavond in ie muziektent op het Raadhuisplein te Zandvoort voor het laatst zijn Tirolerkapel De Alpenjagers" en zijn boerenkapel „De Hooischelf" dirigeerde, omdat hij binnen kort gaat varen, moest na afloop van het concert vele handen, drukken van dank- 'aare bewonderaars, die zijn gezellig optre- ion gedurende een zestal jaren tijdens het iomerseizoen in Zandvoort, zozeer hadden •waardeerd. De heer J. Th. Hugenholtz, iirecteur van de stichting „Touring Zand- Toort" sprak, vóór het concert begon, de sheidende dirigent hartelijk toe, herinner- eraan, dat hij zes jaar lang de stuwende kracht van het ensemble in Zandvoort was aweest, waardoor hij véél had bijgedra gen tot verhoging van gewaardeerd amu sement in de badplaats en overhandigde tem tenslotte namens stichting Touring Zandvoort als blijvend aandenken aan zijn eptreden in Zandvoort een asbak. Het concert werd ook deze avond door konderden belangstellenden gevolgd, die ach kostelijk amuseerden om dit ensem- t'.e, dat in muziek en optreden de sfeer van een badplaats in het hoogseizoen weet aan !e voelen. Spontaan werd er weer meege- eongen en een ovatie beloonde tenslotte leider en ensemble. Op donderdag 9 augustus keren Alpen- lagers en „Hooiboerenschelven", doch dan onder een nieuwe directie, weer in de tent op het Raadhuisplein terug. (Verhort weergegeven) Verbazing. In het avonduur lange tijd '-'.'end op het mooie terras op de Grote Üarkt, heb ik tot mijn verbazing gemerkt 'A daar naar ruwe schatting op één avond 1156 verkeersfouten worden gemaakt. Het SKke is echter, dat er nagenoeg nooit een Kgeluk gebeurt. Mijn conclusie is daarom, óat dank zij de fouten ongelukken worden Vorkomen en dat men met spoed het ver keersreglement moet wijzigen aan de hand 'in die fouten. ■V Bromfietsers hebben altijd en overal voorrang op alle verkeersmiddelen. 3. De 40 km snelheidsbeperking voor deze brommers is onzin. Niemand houdt zich eraan en geen agent let erop.. Z. Automobilisten worden geacht te rem men, als anderen zich voor hun wielen werpen. Hij kan tenslotte een brommer overrijden, doch de brommer hém niet. Daarom heeft hij uit te kijken, de brom mer niet. 3. Agenten op de markt belemmeren het uitzicht, waarmee hun gehele werk zaamheid is omschreven. Van de 3.456 verkeersfouten zien zij er 3. Twee daar van doen hun het hoofd schudden, de derde zou hun een procesverbaal heb ben opgeleverd als zij de overtreder hadden kunnen inhalen. Dat kunnen zij niet, aangezien zij instructies hebben om te staan en niet om te rennen. Dus: zo min mogelijk agenten op de Grote Markt. Hopend een bijdrage tot de verkeers- •oiligheid te hebben geleverd, T. VROLIJK Vakantiespelen 1956 De eerste voetbaldag voor vijf speeltuin verenigingen, georganiseerd door de va- kantiecommissie van het Haarlems Speel tuin Verbond', kenmerkte zich door een groot enthousiasme, zowel van de spelers zelf als van de supporters van de verschil lende verenigingen. De uitslagen waren: BuitenrustWIK 00; CentrumWIK 00; CentrumJeugdland 50; Buiten rustJeugdl a n d 50W IKJeugd 1 and 20; BuitenrustCentrum 00. Dit had tot gevolg dat de verenigingen Buitenrust, WIK en Centrum gelijk ston den met zes punten. De beslissingswed strijden die hierna werden gespeeld, had den als uitslagen: BuitenrustCentrum 13; CentrumWIK 11. De laatste wed strijd ging tussen de verenigingen Buiten rust en WIK welke met een gelijkspel (0-0) eindigde. Hierdoor plaatste Centrum zich met negen punten als eerste van de drie verenigingen in de finale, welke op 15 augustus zal worden gespeeld. De twee andere winnaars zullen op 30 juli en 7 augustus bekend worden. Synodale oproep N.•Guinea Naar wij uit het Hervormd Kerkblad voor Haarlem, Bloemendaal, Overveen en Aerdenhout vernemen, heeft ook de ker- keraad van de wijkgemeente V der Her vormde gemeente van Haarlem de Syno dale oproep inzake Nieuw-Guinea bespro ken. Zij besloot hierover een brief tot de Synode te richten, waarin enkele bezwaren kenbaar worden gemaakt. De zaak zal waarschijnlijk ook nog in breder verband in de gemeente worden besproken. ADVERTENTIE VLEESHAL HAARLEM Geopend van 1417.30 en 19.3022.30 Entree 0.50 In het theatertje bijzondere attracties. Zie de aankondigingen. Op de Koudenhorn in Haarlem heeft zich donderdagmiddag een botsing voorgedaan, waarbij een personenauto voor een groot gedeelte werd opengescheurd. De bestuur der van deze wagen werd op de straat ge slingerd, maar hij werd niet gewond. Omstreeks kwart voor drie reden op de Koudenhorn een personenauto en een zandwagen elkaar tegemoet. De bestuurder van de zandwagen wilde linksaf slaan, maar was van plan de tegenligger voor rang te verlenen. Zijn voet gleed echter van de rempedaal af,waardoor beide auto's met elkaar in botsing kwamen met het reeds genoemde gevolg. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. Terugslag. Op de Rustenburgerlaan in Haarlem probeerde woensdagavond om kwart over elf de 37-jarige motorrijder J. W. S. zijn afgeslagen motor opnieuw te starten toen er een terugslag in de carburator ont stond en de zaak in brand vloog. De brand weer moest er aan te pas komen om het vuur te blussen en de man die er zelf goed afkwam kon zijn motor wel afschrijven. ADVERTENTIE Met pensioen. Per 1 september 1956 gaat de heer E. Vollbehr, adjunct-commies eerste klasse bij de dienst van Publieke Werken in de gemeente Bloemendaal, met pensioen Sedert 1934 was de heer Vollbehr bij Publie ke Werken werkzaam. Kind verdronken. Te Grootebroek is het anderhalfjarig zoontje van de familie Boon te water geraakt en verdronken. Na twee uur zoeken werd het door de ouders zelf gevonden. „Gelukkig de mens wiens werk ook zijn liefhebberij is. Maar uit het feit, dat dit als een ideale toestand wordt gezien, is wel af te leiden, dat de werkelijkheid in zeer veel gevallen anders is. Heel vaak bestaat het een naast het ander en leeft men in het voortdurend be wustzijn dat men in beide beneden de maat blijft die men zich stelde. En het wordt een hinken op twee gedachten, waarvan nu de één en dan de ander meer houvast schijnt te bieden. Er kan een ogenblik komen, waarop een vrije tijdsbesteding zozeer is gaan over heersen in iemands leven, dat hij er zijn beroep van gaat maken. Zo iemand is de 52-jarige Johan van Doorn, die binnenkort de stap doet van het amateur- naar het beroepstoneel en zijn huidige werkkring, de boekhandel, verlaat. Maar het is ook mogelijk dat een beroep en een liefhebberij zozeer harmoniëren, dat zij een stimulerende wisselwerking op elkaar uitoefenen. Dat geldt voor de tweede persoon, die wij deze week spraken: men kan hier in enkelvoud spreken, want het gaat om een twee-eenheid, de tweeling Robbert en Rudolf Das, technische illustrateurs met als hobby: model-vLiegtuigbouw. Natuurlijk heeft het bericht van het Haarlems koffiefestijn in den lande verscheidene reacties gewekt. Velen zijn vol waardering, zij vinden het pro gramma een goede zaak waar dig, maar wij hebben ook er gens het woord „burgerlijk" horen vallen- Maar dergelijke kwalificaties vermogen ons niet meer te schokken sinds wij al jarenlang om ons heen de re sultaten zien van allerlei po gingen om de burgerlijkheid te 99 De gebroeders Das, die 27 jaar zijn, maakten op de H.B.S.-B al opengewerkte constructietekeningen van vliegtuigen, zodat hun beroepskeuze beslist geen probleem voor hen was. En het bleef niet bij theorie, maar zij bouwden zelf, want zij zijn beiden hardwerkende leden van de Haarlemse Luchtvaartclub, die zich sinds 1920 bezig houdt met het ontwerpen, bouwen en wedstrijdvliegen met zweefmodellen. Daar beslaan twee hoofd groepen in, ten eerste de lijnbestuurde modellen en ten tweede de modellen voor de vrije vlucht, die weer zijn te onderscheiden in zweefmodellen, en modellen met verbrandings- of rubber motor. „Het ontwerpen is wel de essentie van onze sport, vooral hier in Haarlem", vertelde Rob Das. „Er zijn nogal eens mensen, die dit als spelen beschouwen, maar zij moesten eens weten hoe hier geëxperimenteerd en gepionierd wordt binnen de ruimte van de aërodynamische wetten. Dit is geen spel meer, het is een heel klein wetensehapje op zichzelf geworden „Ik heb eigenlijk altijd een dubbel leven geleid. Het begon al als kind in Groningen. Als ik op zolder speelde was het boekhandelaartje of toneeltje", zei ons de heer Johan van Doorn, die weldra voor het eerst als beroepstoneelspeler de repetities van de Haagse Comedie gaat meemaken voor het stuk „Deze kant van het paradijs" van Moss Hart. Daarmee eindigt een zeer lange periode, waarin hij het toneelspel moest beperken tot zijn vrije tijd en zich verder wijdde aan de boekhandel. De heer Van Doorn is reeds tien jaar directeur van de boekhandel der Erven Loosjes te Haarlem en daarvóór was hij onder meer ook dertien jaar directeur van het Centraal Boekhuis te Amsterdam. Reeds toen hij als jongen van achttien jaar van de HBS kwam stapte hij in de boekhandel. Zijn liefde voor toneel zorgde wel voor een heleboel tweestrijd maar de huiselijke omstandigheden en de toestanden, die men in die dagen veelal bij het toneel aantrof,maakten voor hem vrijwel geen andere keus mogelijk. „Het is begonnen met de Clokken van Corneville, die ik een keer met mijn ouders was gaan zien. Dagenlang was het bij ons op zolder niets anders dan de Klokken van Corne ville. Ik was iedereen", her innert hij zich. Het dubbele leven heeft toch ïooit grote conflicten opge- everd omdat hij gelukkig als boekhandelaar het toneel kon /ergeten (behalve op de dagen /an premièresen als imateur-tonelist de boekhan del. Maar tóch grijpt hij, nu zijn persoonlijke omstandighe den dat toelaten, de kans die /an Steenbergen en Laseur ïem hebben geboden, met beide handen aan. „Ik ben leus de leeftijd te boven, vaarop de eerzucht overheerst ;n ik ga zonder grote preten ties. Ik ken heus mijn plaats vel tegenover deze keien. Maar het is altijd al een ideaal van me geweest om ?ens mee te hobbelen met een goed beroepsgezelschap. De rol speelt geen rol". De intrede van Johan van Doorn in de Haagse Comedie heeft ook nog wel een grappig aspect: hij gaat een kleine rol vervullen in een stuk, waarin Jan Retèl de hoofdrol vertolkt. Diezelfde Jan Retèl trad jaren geleden in een bijrolletje op bij de amateurvereniging „ADREM" in Den Haag in een stuk van "Van Doorn, waarin deze zelf de hoofdrol speelde. Johan van Doorn speelde niet alleen minstens vijf rollen per jaar bij het amateurtoneel (in Amsterdam bij de „Vrije Werkkring" en in Haarlem bij de „Letterlievende Vereniging J. J. Cremer") maar hij heeft ook diverse toneelstukken ge schreven. Eén ervan is „De nacht van 23 april" en wordt nu nog regelmatig door het amateurtoneel opgevoerd. Dat schrijven was echter een periode: wat blééf was zijn grote hartstocht en be gaafdheid voor het toneel, die wijzelf het vorige jaar nog bewonderd hebben in zijn op treden als overste Kottwitz in De Prins van Homburg in het openluchttheater. Dit jaar heeft hij de hoofdrol in de voorstellingen van het Kenne- mer Toneelfestival in dit thea ter. Hij speelt de rol van Crespo in „De rechter van Za- lamea". Op de foto ziet men hem tijdens een repetitie door de knieën gaan. Links de re gisseur Ton Lutz en in het midden Aad Stroman. Wij kregen het volgende briefje van het bestuur der Vereniging tegen het mishan delen van dieren in Haarlem en Omstreken: „Van verschil lende zijden maakt men er ons opmerkzaam op. dat er de laat ste tijd in verscheidene stads gedeelten veel rumoer veroor zaakt wordt door jongelieden, die een soort knal-vuurwerk afsteken. Mensen en dieren, vooral honden, worden hier door herhaaldelijk opgeschrikt, hetgeen een nerveus en luid ruchtig geblaf van deze laat- sten tengevolge heeft. Ten be hoeve van de rust, zowel van mens als dier zouden wij er prijs op stellen, indien aan de hier gesignaleerde liefhebberij een einde gemaakt kon wor den". Wij zijn de dierenbe scherming dankbaar, dat zij hiermee ook even haar zorgen uitstrekt over de mensen, ook al gaat zij daarmee formeel buiten haar competentie* Dat volgt trouwens alleen al uit het feit, dat ongeveer veertig percent van de leden der H.L.C. een baan in de luchtvaart heeft. En het blijkt, ook, dat de jongelui die de scholierenopleiding der Ko ninklijke Nederlandse Vereni ging voor Luchtvaart (K.N.V. V.L.) volgen, door wat zij in de modelsport hebben geleerd, het vliegtechnisch gedeelte van hun vorming veel gemakkelij ker doorkomen dan de andere leerlingen. Als technische illustrators leveren zowel Bob als Ruud regelmatig hun bijdragen voor Avia-Vliegwereld en andere luchtvaarttijdschriften. In 1949 wierp hun arbeid nog een heleboel stof op in de wereld pers doordat er in het tijd schrift Inter Avia openge werkte tekeningen van hun hand verschenen van de strikt geheim gehouden En gelse straaljager de Super marine Swift". Er volgde een interpellatie in het Britse La gerhuis, waarbij veelvuldig het woord spionage viel. „We hadden de gegevens over een voorganger van die Swift, de Supermarine 15, die er erg veel op leek. En met de nieuwe gegevens zijn we gaan combi neren en deduceren totdat het nieuwe model er vanzelf uit kwam. En dat klopte blijkbaar erg goed", zei Bob. Zijn broer werkte een ver dieping hoger aan een wed strijdmodel voor de Europese kampioenschappen vrije vlucht, die dit weekeinde in Saar- brücken worden gehouden. Hij gaat er met zes andere Ne derlanders heen en neemt deel in alle genoemde klassen van de vrije vlucht. Het model waar hij nog mee bezig was, de „T en T", maakte door zijn speciale voorzieningen wel duidelijk, dat de modelvlieg sport een wetensehapje is ge worden. Maar de eisen, die bij de wedstrijd gesteld yorden, maken dat ook wel nodig: de motor mag 15 seconden draaien, dus er is een klein uurwerkje bij de motor aan gebracht, dat na dat tijdsver loop automatisch de benzine toevoer afsluit. De bijna verti cale stijging moet daarna overgaan in een zweefvlucht en om dat mede te bewerkstel ligen is een kabeltje naar het richtingsroer gemaakt, dat dit na een bepaalde tijdsduur automatisch opzijtrekt. Boven dien mag de vlucht niet lan ger dan drie minuten duren, maar de termiek is onbereken baar. Zij kan er toe leiden, dat een deelnemer zijn model in het niet ziet verdwijnen. Daar om is een voorziening aan het staartvlak getroffen, die na verloop van tijd een sterk da lende vlucht garandeert. „De Engelsen zijn de gevaarlijkste concurrenten in Saarbrücken", zei Ruud. ontvliên. Het leidt tot een be staan van voortdurende onrust en wanneer bij uitzondering eens iemand vrede met die toe stand mocht krijgen ontstaat er niets anders dan een nieuw soort burgerlijkheid. Alle ont vluchtingspogingen zijn tot mislukken gedoemd, want wij allen zijn immers gevangen on der de allerburgerlijkste Bur gerlijke Stand. Welaan, laten wij ons dan gezapig uitstrek ken in de gerafelde crapaud en gaan oppijpen indien de koffie niet op tijd is en niet goed is. Zij is uitermate belangrijk. De koffie in het lijf symboliseert ons burgerlijk evenwicht als de droppel in een waterplas. En nu is hier een burgeres van onze stad, die in deze feestweek dertig jaar getrouwd is en dus nèt niet voor een half pondje koffie in aanmerking komt. Niettemin leeft zij har telijk mee met het feest en zij heeft daaraan een feestlied ge wijd, waarvan vooral de vol gende regelen ons diep hebben getroffen: „Vandaag las 'k van een heel nieuw feest in onze goede stad dat is een donkerbruin geval Geen stad, die zoiets had! We krijgen nu een kof- fieweek wat zal dat heerlijk geuren naar vers gezette koffie Wijd open uwe deu ren gij, koffiehouders, toe laat ons uw koffie smaken Eens zal de gouden koffie boon een uwer zaken ra ken!" Binnenkort is er bij twee families in Haarlem weer feest, want dan zal er een diaman ten en een gouden bruiloft ge- viferd worden. Op 5 augustus zal het zestig jaar geleden zijn, dat de heer en mevrouw Van der Made Hoogkamer, Rusthuis Hand- graaf, Leidsevaart 72, in het huwelijk traden. De heer W. van der Made is thans 83 jaar oud en zijn vrouw, mevrouw A. M. van der MadeHoog kamer, 86 jaar, maar zij ge nieten beiden nog van een uit stekende gezondheid. Toen het echtpaar een half jaar ge trouwd was, vertrok het naar Zuid Afrika, waar het vier jaar heeft gewoond. De heer Van der Made, die hier kopergieter was, was in Zuid Afrika werk zaam bij de werkplaats der spoorwegen aldaar, maar moest na de beëindiging van de Boe renoorlog weer naar Nederland terugkeren, waar hij weer bij zijn oude baas, de firma Figee in Haarlem ging werken. Het feest zal op 5 augustus ten huize van hun enige dochter, mevrouw JansenVan der Made op de Garenkokerskade 26 gevierd worden. Op 3 augustus zullen de heer en mevrouw Amand Heiming, Meester Cornelis- straat 62, vijftig jaar getrouwd zijn. Dit gouden huwelijksfeest zal bij hen thuis gevierd wor den, waar hun vijf zoons met familie en vele andere belang stellenden ongetwijfeld aanwe zig zullen zijn. De heer H. G. Amand is 82 jaar oud en zijn vrouw, mevrouw J. H. Amand- Beiming 80 jaar. Het bruids paar woont sinds 1911 in Haar lem, waar het op het Prinsen Bolwerk een bloemisterij en tuinderij had. In 1953 verhuis den de heer en mevrouw Amand naar de Meester Cor- nelisstraat, waar zij nu nog wonen. <xxxxxxxxx»6ccc<xxiocoooocococorxx>oocccc<xo(xcc>occcoc«« Haarlems Bloei biedt op zaterdag 28 juli: 14.30 uur: In het Openluchttheater te 8 Bloemendaal geeft Chris Hoflands 5 Jeugdtoneel een opvoering van het i; kindersprookje „Roodkapje en de ■1 wolf". j 19.30 uur: In de muziektent op de Grote ij Markt musiceert de harmonie „Cres- cendo". Tezelfdertijd vertrekt van de Dreef een postkoets met de „koffie- club" in Hildebrand-costuums en vier Surinaamse muzikanten naar het sta- tion, waar ter begroeting aanwezig zijn de heren G. Broekhof en L. Bu- 3 ben ik. Van het Stationsplein gaat men 0 terug naar de Grote Markt, waar om 'i 20,15 uur wordt aangekomen. De schrij- ver Godfried Bomans opent de koffie- 3 week door het vermalen van een gou den koffieboon. Hierna koffiezetwed- strijd tussen de heren Broekhof en Bubenik, waarna uitspraak van de jury, waarin onder meer zitting heb ben de schrijvers Godfried Bomans en Harry Mulisch. Vervolgens geeft Harry Prenen de première van zijn koffieballade. 2 21,3021,45 uur: Muzikale rondgang 8 door de stad, waarna de koffieclub het eerste van een dertigtal bezoeken aan 2 verscheidene koffiehuizen brengt. :cc<wcxx^co3occocooococoocoooooocooc>ococcooccooooooocccö Welke Bloemendaler leende haar geld? Een inwoonster uit Amsterdam bemerk te op 16 juli, toen zij op een terrasje in Scheveningen zat, dat zij haar consumptie niet kon betalen, omdat zij niet voldoende geld bij zich had. Zij is toen uit de brand geholpen door een heer, die het verschul digde bedrag voorschoot en haar zijn vi sitekaartje gaf, opdat zij hem tezijner tijd het bedrag kon terugbetalen. Nu blijkt, dat de Amsterdamse dit kaartje verloren heeft. Wèl herinnert zij zich, dat de redder in de nood een Bloemendaler was. Het verzoek van de Bloemendaalse politie is nu, dat deze heer uit Bloemendaal zijn adres aan de politie bekend wil maken, opdat deze ervoor kan zorgen, dat de dame uit Am sterdam gelegenheid krijgt haar schuld in te lossen. ADVERTENTIE Qe Nederlandse Tour de France- ploeg in ons midden Maandag- avond om 8 uur komen onze renners in het Olympisch Stadion, waar U de gelegenheid zult hebben om hen te huldigen voor hun prestaties in de Z 5 Tour de France. Z Tevens grote wedstrijden, waaraan, behalve de „feestvarkens", zullen deelnemen KOBLET, VAN VLIET, DERKSEN, VAN EST, SCHULTE. VAN I RREENEN, kortom alle renners, die hun reputatie op de baan of op de weg j hebben gevestigd. De aard van de samengestelde wed- Z strijden garandeert een ouderwetse wieleravond onder alle weersomstan- j digheden, want de 50 km wordt dés- noods op de sintelbaan gereden! Deze week zijn twee wedstriiden gespeeld voor de competitie van de HCB. Woensdag speelde Rood en Wit 6 c tegen Rood en Wit 6 d. Rood en Wit 6 c sloot zijn innings op 166/7. R. Vandehoek 66, F. van Muiswinkel 49, J. Roelofs 10 n. o., J. van de Burg 16. C. Voors 535, J. Heymans 151, L. Steffelaar 15. Rood en Wit 6 d bracht het hierna slechts tot 75. zodat Rood en Wit 6 c won met 91 runs. J. Heymans 16 en K. Beets 22. F. van Muiswinkel 1—16, R. Vandehoek 1—10, E. van Schouwenburg 321. Donderdag trad Rood en Wit 6 d weer aan. ditmaal tegen CVHW 2. Rood en Wit batte eerst en scoorde 142 runs, waarvan R. Oosterbaan 19, F. van Muiswinkel 44, N. Beets 12. L. Steffelaar 10 en P. van Baasbank 17. H. Lokman bowlde 129, C. Aronds 355, H. Steegstra 221 en J. Blom 317. Toen bij CVHW de wickets aanvankelijk snel vielen werd getracht door verdedigend batten een draw te bereiken. Het mocht echter niet baten, want enige minuten voor de tijd ver streken was viel het laatste wicket. Totaal 89. A. van Loenen 16, H. Lokman 20, J. Blom 18.' F. van Muiswinkel 333, J. Heymans 6—23. Zaterdag worden voor de competitie van de HCB gespeeld de wedstrijden: CVHW 2 Haarlem 5, BMHC 2—Rood en Wit 6 b. Rood en Wit 6 cHaarlem 3, Rood en Wit 6 a CVHW 3. BELGISCHE PLOEG. De Belgische ploeg, die zal starten in de Ronde van Ne derland, die van 6 tot en met 13 augustus zal worden gehouden, is als volgt samengesteld: Van Looy, Schils, Vannitsen, Noyelle, Schroeders, Luyten, Clerckx en Verplaetse. Van Looy i? kopman. ADVERTENTIE Waarom de last van ongezonde (en vaak lelijke) dikte nog langer met u meedragen? BonKorets geven u in enkele weken weer uw jeugdig slank figuur. Na de maaltijd een dragee met een slokje water - en u verliest ponden per week. BonKorets werken volgens het principe van dehydratie - eenvoudig en snel. Opgehoopt vet smelt weg, geen loomheid en verstopping meer. Veroverende charme straalt van u af. U voelt u weer opgewekt en monter! Begin een nieuw leven - begin nog vandaag met BonKorets, ƒ3.30 per flacon. VERMAGERINGSDRAGEES

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 13