Verwijt over gebrek aan interesse voor houtrijke woningbouw Orgelbespeling door deelnemers aan de Zomer academie Vreemde capriolen van bestelwagen op Wagenweg in Haarlem Binnenkort excursie naar en nota over proef woningen in Wateringen Amsterdamse Beurs 11 FELLE TAAL IN HEEMSTEEDSE RAAD Eerst rapport Niet de uitgesproken smaak van anderen, Burgerlijke Stand van Haarlem Klachten Examens Hoofdakte-examens Handenarbeid-examens Middenstands-examens Examens voor moderne bedrijfsadministratie Elaarlems „Kleine Stem" naar Duitsland Weer besloten zitting over Boulevardplan Onbehagen in Zandvoort Wantrouwig publiek bij verloting Overstromingen in Perzië Zuid-Korea en Afghanistan Internationaal Congres van onderwijzers vScheepvaart VRIJDAG 27 JULI 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Het was aan de donderdagmiddag gehouden raadsvergadering van de gemeente Heem stede goed te merken, dat de vakanties begonnen waren. Bij afwezigheid van de bur gemeester werd de vergadering geleid door de loco-burgemeester, wethouder E. J. van Len t en ook onder de afgevaardigden waren enige hiaten te bespeuren. Zo was bijvoorbeeld de gehele raadsfractie van de Partij van de Arbeid afwezig. De voor zitter deelde mede, dat de afwezigheid van de fractievoorzitter van die partij, de heer Reynders, helaas te wijten was aan een vrij ernstige ziekte. Hierbij deed zich een moeilijkheid voor, omdat de heer Reynders bij een van de vorige raadsvergaderingen tot plaatsvervangend wethouder was benoemd. Geconfronteerd met diens ziekte werd voorgesteld om nu ook over te gaan tot de benoeming van een tweede plaatsvervan gende wethouder, in welke functie door stemming het op een na oudste raadslid, de heer Verspoor (Arb.) benoemd werd. Voor het eerst zat mevrouw J. van Nispen van Wely achter de groene tafel als plaatsvervangster van wethouder Van Houten. Ook wat de agenda betreft bleek duidelijk, dat men in een vakantiestemming ver keerde. Het toch al niet grote aantal agendapunten werd zonder, of met korte discus sies aangenomen, waarbij als aanvullend voorstel (behalve die voorstellen, die wij reeds in ons blad genoemd hebben) nog een kredietaanvrage gevoegd was voor f 1600 ter vervanging van zeven ondeugdelijk geworden radiateuren van de centrale ver warmingsinstallatie in de Voorwegschool. De belangrijkste discussie ontstond tij dens de rondvraag, toen de heer Zeelen- berg (VVD) het college van B. en W. aanviel over het gebrek aan belangstelling, dat getoond was ten aanzien van de zoge naamde houtvrije bouw. Kort geleden is in de gemeente Wate ringen in samenwerking met het Bouw centrum een aantal houten woningen neer- set, die volgens de heer Zeelenberg beter zouden zijn, dan de woningen in traditio nele bouw. De bouw van deze houten wo ningen was mogelijk geweest zonder met selaars en stukadoors en mèt timmerlui, waaraan geen groot gebrek zou zijn. De heer Zeelenberg vond het te laken, dat B. en W. van Heemstede geen interes se in deze bouw in Wateringen getoond hadden en er niet eens een ambtenaar naar toe hadden gestuurd om poolshoogte te nemen en er een rapport over uit te bren gen. Hij deed een bewogen beroep op het college om aan dergelijke initiatieven mee te werken en niet lauw te zitten afwachten, totdat Den Haag iets van zich laat horen. ,.Bent u dan niet bewogen over de woning nood, bent u dan niet geïnteresseerd?" zo riep hij uit. De heer Kooymans (Prot. Chr.) meende dat houten woningbouw slechts mogelijk zou zijn bij massaproduktie. Voor de rest was hij het wel met de heer Zee lenberg eens, evenals dit met de heer Van Bruggen (Prot. Chr.) het geval was. Dit nadslid vroeg het college een nota over de houtrijke bouw aan de raad te willen doen toekomen, teneinde binnen niet al te lange tijd het debat over deze kwestie wat gefundeerder en meer voorbereid te kun nen houden. Ook de heren Weyers (Onafh.) en Zegwaart (K.V.P.) sloten zich bij de beide genoemde sprekers aan. Geheel tegen de aanvankelijke .verwachting in, bleek de voorzitter, in zijn functie van wethouder van Openbare Werken, het op deze raads vergadering nog moeilijk te krijgen, want hij kon tegen de verwijten, die hij zo plot seling kreeg te verwerken, weinig anders inbrengen, dan dat het vooral Den Haag was, dat op dergelijke initiatieven, als de vragenstellers hadden voorgesteld, rem mend werkte, omdat in al dergelijke ge vallen de curveprijs van de regering te laag was en daardoor geen toestemming tot de bouw zou kunnen worden gegeven. Hier bij wees hij op het plan tot de bouw van zes arbeiderswoningen aan de Molenwerfs- laan, die ook geen doorgang kon vinden, doordat de plannen op de curveprijs stuit ten. „De woningnood is niet plaatselijk, maar landelijk", zo betoogde hij. Wat de houtrijke bouw betreft meende hij dat het initiatief daartoe in Wateringen door een bureau, dat de houtrijke bouw propageert, is ondernomen in samenwerking met het Bouwcentrum, maar dat hij tot dusverre nog geen inlichtingen over de resultaten had kunnen krijgen. „Wij willen eerst een rapport afwachten" zei de voorzitter. Overigens was hij van mening dat ook de timmerlui schaars zijn. ADVERTENTIE maar Uw persoonlijke voorkeur en eigen karakter moeten in Uw interieur de toon aangeven. Laat U eens voorlichten Nieuwe Spiegelstraat 34-40 Amsterdam Tel 33641 HAARLEM. 26 juli 1956 ONDERTROUWD: 26 juli, F. A. Roose- boom de Vries en A. M. J. Joosten; R. Vroom en H. Kruger. GEHUWD: 26 juli, A. V Tiggelman en A. tien Boer; A. H. Koster en M. G. Stevens: S. H. C. Heilker en A. M. Klitsie;' J. H. Berg werf en D. C. van Herwerden; H. J. Hendriks en J. E. Peschar; Th. H. Hörmann en M. Ingerman; J. Brouwer en H. Floor; A. B. Mast en Th. L. M. Oppelaar; L. van Heerden en A. L. Th. van Duijn; P. C. Kuijkhoven en A C. J. van der Velde; C. M. Groot en K. H. Oolders; J. H. van Wezel en G. Commissaris. BEVALLEN van een zoon: 24 juli, J. van der MijeSchoon; 25 juli, M. A. E. Thun- nissen—Herbermann; M. Polak—Arentzen. BEVALLEN van een dochter: 25 juli, J. J. BurggraeveRombaut; H. J. Th. Davina Ticheler; 26 juli, A. J. van Deudekom— Brüss; J. W. Gravenvan Amelrooij. OVERLEDEN: 23 juli, C. Emke, 60 j„ Kie vitstraat; 25 juli, W. HagenBos, 57 j„ Mi- nahassastraat; P. PosthumaSpijker, 79 j., Gasthuisvest. Dit alles nam echter niet weg, dat B. en W. tenslotte bereid bleken, als zij het rapport over de resultaten van de bouw in Wate ringen hadden ontvangen, gaarne hierover een nota aan de raad wilden geven en dat in afwachting hiervan B. en W. ook be reid waren, na de vakanties met de raad eens een excursie naar het Westland te gaan ondernemen, om de situatie zelf in ogenschouw te kunnen nemen. Daar bleef het bij, hoewel de heren Zeelenberg (V.V.D.) en Zegwaart (K.V.P.) nog meenden, dat, om succes in Den Haag te krijgen, het nodig was „lastig te zijn". Een andere vraag, die bij de rondvraag naar voren kwam, werd gesteld door de heer Scheer (V.V.D.die van B. en W. gaarne zou ontvangen een opgave van het aantal vorderingen van huizen, dat de ge meente gedaan heeft in de jaren 1954, 1955 en de eerste helft van 1956. Ook wilde hij gaarne vernemen het aantal gevallen, waarin B. en W. dwingend zijn opgetreden bij het verkopen van percelen. Dit, omdat hem klachten ter ore waren gekomen aan gaande de gemeentelijke huisvesting. Ook de heer Verhoeven (K.V.P.) had dergelijke klachten gehoord en zei dat men vaak alleen maar de gevallen zag en niet meer de mensen, die er achter stonden. Wethouder Van W ij k merkte in dit verband op dat deze klachten vaak komen van de kant van de huiseigenaren,die vaak andere plannen hebben met hun eigendom, maar de voorzitter zag geen bezwaar het verzoek van de heer Scheer in te willigen en zegde de door deze gevraagde gegevens toe, nadat nog de heer Van derLinden een warm pleidooi had gehouden voor de gemeentelijke huisvestingsdienst, die met grote moeilijkheden zou hebben te kampen. Tenslotte steldede heer Kooymans (Prot. Chr.) nog een vraag over het resul taat van het onderzoek, dat een commissie voor Volksgezondheid heeft ingesteld naar de toestand van de tehuizen voor bejaar den in de gemeente Heemstede. Op diens vraag kon de tijdelijke wet- houdster van Volksgezondheid, mevrouw Van Nispen gelukkig antwoorden, dat over het algemeen was gebleken, dat de tehuizen goed zijn. Dat sommige overvol zijn, konden de exploitanten niet helpen en er was eigenlijk maar één geval geweest, waar maatregelen genomen zouden moeten worden. 's Gravenhatre. Tweede gedeelte notarieel examen: G. H. Wierda, Utrecht; H. M. J. Frijns, Beek. 's Gravenhage. Examen tekenen M.O. akte MA: H. Ames, Haarlem; F. Martens, Drie- huis-Velsen. Voor de te Haarlem gehouden hoofdakte examens zijn geslaagd de dames: A. H. van Haren te Amsterdam en C. M. Klooster te Haarlem en de heren J. Bakker te Texel, J. H. Ettema te Den Helder, W. J. Klaaijsen te Koog a. d. Zaan. C. S. Roozendaal te Bever wijk, J. W. v. Someren te Beverwijk en H. J. Vink te Wervershoof. Voor gedeelte A de dames P. Landman te Amsterdam en J. Verhage te Den Helder en de heer C. Smits te Ouderkerk a. d. Amstel. Voor gedeelte B de dames M. E. Grom mes te Haarlem, G. Th. Herkes te Alkmaar en J. S. A. Kroon te Hillegom en de heren B. Couzij te Amsterdam, J. Paauw te IJmui- den, F. Bruinsma te Hoorn, H. van Viegen te Alkmaar en B. J. He Vries te Diemen. Voor de te Haarlem gehouden handen arbeid-examens zijn geslaagd de dames: G. Bakker, W. Bark, C. W. E. v. d. Berg, M. Kramer, G. A. v. d. Broek, E. Bruinink, M. C. Buis, A. C. Schimmel, H. Voorsluis, J. Laansma, H. J. Wildschut, Th. Dankel- man, A. M. Groen, M. W. Krom, H. J. Rijks, J. Stevelink, A. C. Verduin, L. v. Heerden, E. v. d. Weijden, H. M. M. C. Witmer, L. v. d. Wijngaart. Afgewezen zeven kandidaten. Te Haarlem zijn geslaagd voor het Midden standsexamen: C. J. H. Perdaan, H. Petri, V. E. Pippolo, A. J. Plak, S. Ploegstra, J. W. Poelgeest, A. M. v. d. Pol, G. v. d. Poppe, T. J. Portnnger, M. J. E. Pronker, L. J. D. I Pijnaker, M. A. G. Pijnaker, C. B. Suyker- land. D. J. Roeien, F. S. Roeien. G. M. Roeien. E. C. Röling, J. A. Röling. J. F. Roodenberg, M. E. Roozen. M. M. J. Ruigrok, H. Sabel, C. J. Schipper, A. M. J. L. Schlatmann, W. SchmidtVerbeek, J. P. Scholte, R. O. Scholtmeijer, N. J. Schrama, P. J. J. Seijse- ner, J. Slebe. A. Smit, L. G. P. Smit, N. A. M. Smit, A. Smits, J. Smits, J. H. Somers, J. H. Spelt, J. M. F. Spruyt, F. J. H. Stappers, P. Steenvoorden, H. M. v. d. Stolpe, T. A. Stol wijk, P. G. Stoof, J. A. Stoutjesdijk, M. E. van Straaten, F. J. Strijbosch en M. Strijland. Van de particuliere opleidingscursus slaagden dit cursusjaar de heren: L. Ab- benhuys, J. Boilerman, J. Does (Bever wijk), A. Kaandorp, B. Kossen, P. Miezen- beek, A. Neuteboom (Noordwijkerhout), W. Ligthart, J. van der Putten, van Oploo, Th. van Schagen, A. Spruyt, P. Tromp (Heemstede), W. van Vliet en J. Zonneveld. Waar niet anders vermeld komen deze heren uit Haarlem. Zaterdagmorgen vertrekt om zeven uur van de Oude Groenmarkt de Haarlémse afdeling van het kinderkoor „De Kleine Stem" voor een reis van acht dagen per autobus naar Duitsland, om daar onder leiding van de heer W. Post een achttal eenvoudige Hollandse liedjes ten gehore te brengen. Op 31 juli zingen de kinderen 's avonds in Bremen-Habenhausen en op 2 augustus in Hannover-Limmer. De kin deren worden in gezinnen ondergebracht. Het ligt in de bedoeling het volgend jaar een koor uit Bremen of Hannover naar Haarlem te laten komen. Hierdoor kan het contact met deze geestverwante koren ver stevigd worden. Het bestuur zal uit naam van de burge meester van Haarlem een aandenken en een collegiale groet overhandigen aan de senaat van Bremen en de burgemeester van Hannover. Burgemeester en wethouders van Zand voort hebben de raadsleden bericht, dat het in hun voornemen lig-t, terstond na 8 uur na de opening van de raadsvergade ring van dinsdag 31 juli over te gaan in besloten zitting. In deze zitting zullen enige vertegenwoordigers van de stichting „Re creatieoord Zandvoort" en de architecten toelichtingen geven op het door de stich ting ingediende plan tot stichting van een „Boulevard-centrum". Met de behandeling der agenda kan vermoedelijk te ongeveer 9 uur worden begonnen. De gang van zaken blijkt in Zandvoort maar heel weinig instemming te vinden. Wie het oor eens te luisteren legt verneemt algemeen, dat men niet begrijpt, waarom deze besprekingen steeds in zulk een waas van geheimzinnigheid gehuld moeten blij ven en men geeft dan te kennen, dat deze wijze van behandeling van een plan, waar bij geheel Zandvoort geïnteresseerd is, weinig vertrouwen schenkt. Anderen en ook dat zijn er velen halen over dit nieuwe plan de schouders op en tonen er niet de minste interesse meer voor. Zij hebben slechts één wens: dat de Noord-Boulevard, in voor-oorlogse tijden een zeer belangrijk recreatie-cen trum in de badplaats, een centrum dat nu al tien jaar lang braak ligt, ten spoedigste hoe dan ook bebouwd wordt. Tijdens de woensdagavond gehouden openiuchtuitvoering in het Vijverpark, ten bate van de stichting „Het gebrekkige kind" had voor dit doel een verloting plaats. Van de 4500 loten bleven er na af loop een kleine 1500 onverkocht en het feit deed zich voor. dat de beide hoofdprijzen een wasmachine en een keukenuitzet, niet werden uitgeloot. Daar het publiek zich hierover enigszins ontstemd betoonde en enkelen zelfs beweerden, dat deze prijzen óók niet bij de onverkochte loten zouden vallen, .is dit voor de Zandvoortse politie aanleiding géworden, de onverkochte loten in beslag te nemen en aan een nader onder zoek te onderwerpen. De politie stelt er prijs op, te verklaren, dat bij dit onderzoek .gebleken is, d,at,zich inderdaad de beide hoofdprijzen nog bij de onverkochte plus minus 1500 loten bevonden en dat van geen enkele onregelmatigheid kan gespro ken worden. LAHORE (Pakistan) (United Press). Radio-Kaboel heeft bericht, dat door nieu we overstromingen in Afghanistan, dit maal in de vallei van de Bamian en in het gebied van Kandahar, waarschijnlijk ongeveer honderd mensen om het leven zijn gekomen. Volgens de radio voerde een woeste bergstroom tal van lijken met zich mee door Kadahar. De toestand in de over stroomde gebieden werd ernstig genoemd. De voornaamste brug van de weg Kaboel- Bamian werd door het kolkende water weggeslagen, terwijl op verschillende pun ten hele weggedeelten werden wegge spoeld. Tengevolge van twee weken van tropi sche slagregens zijn in het zuidelijk deel van de republiek Zuid-Korea overstromin gen ontstaan, welke reeds aan zesendertig mensen het leven hebben gekost. Het Rode Kruis in Zuid-Korea heeft een groot scheepse hulpactie op touw gezet om de getroffen gebieden van voedsel, medica menten en kleding te voorzien. Het rollend materieel van de Haarlem se gemeentereiniging wordt uiteraard geleidelijk steeds vernieuwde. Zo is donderdag een nieuwe roltrommelvuilnisauto in gebruik genomendie, wat het uiterlijk aangaatniet zo veel afwijkt van het bestaande type, maar waarvan de roltrommel volgens een nieuwe methode wordt geheven. Tot dusver geschiedde dit langs mechanische weg, maar bij deze nieuwe zeventonner gebeurt dat door middel van een oliedrukinstallatie, dus hydraulisch. De bewoners van Haarlem-Oost (Vosmaerstraat en omgeving) waren de eersten die vanmorgen deze aanwinst van de gemeentereiniging, die ongeveer 35.000 gulden kost, konden bewonderen. Binnenkort wordt nog een tweede exemplaar afgeleverd. De gemeentelijke orgelbespeling in de Grote Kerk te Haarlem was deze donder dagmiddag toevertrouwd aan drie cursis ten van de Zomeracademie voor Orgel, die nu haast drie weken aan de gang is en hedenavond ten stadhuize met een sympo sium besloten wordt. De drie jeugdige or ganisten, die nu het voorrecht genoten zich in het openbaar te manifesteren op ons be faamde Müller-orgel, hebben dus voldoen de gelegenheid gehad het instrument te le ren kennen, want hierop is, afwisselend met het orgel van Cavaillé-Coll van de Concertzaal, tijdens de cursus hoofdzakelijk hun studie gericht geweest. Bovendien heb ben zij uiteraard geprofiteerd van de concerten., die er deze weken op gegeven werden en die stuk voor stuk interessante ervaringen brachten. De Oostenrijker Wilfried Grasemann stond voor de lang niet geringe taak het capricieuze, toccata-achtige Preludium in g met de daarbij horende Fuga van Buxtehu- de te vertolken. Bovendien vergastte hij ons op twee koraalvoorspelen van Bach, waarmee hij niet alleen een vergevorder de techniek, maar ook een smaakvolle zin voor kleur en klankverhouding demon streerde. 3-3'/j Nederl.'4 7 3 Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens. Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew.Philips Glneil pref.Philips Gloeil Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer Lijn. N. Scheepv. Unie Phs van Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem .Steel U S Steel General Motors.. Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 93 94% 270 360 254 347 J 434 335 309 185 435 330 889 879 K 93 K 195 182 314/4 120 K 135 247 210 221 227 79% 162% 63 K 47 I-S 85 '4 44'A Openings koersen 92% 94% 268 359 253 345 433 353 306 185 v.k. 428 327 872 862 92 195 v.k. 171 314 v.k. 120 134 247 210 221 227 v.k. 163 63 47 86 Va 43% Gistermiddag- heeft er op de Wagenweg in Haarlem een aanrijding plaats gehad tussen een personenauto en een bestelwa gen waarbij de bestelwagen ernstig bescha digd werd. De personenauto kwam er met een paar lichte schrammen af. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Om half vijf reed de bestuurder van een personenauto, een Haarlemse chirurg, over de Wagenweg in de richting van Heem stede. Bij het Westerhoutpark wilde de be stuurder linksaf slaan: hij stak daartoe zijn linker richtingaanwijzer uit en stuurde zijn wagen naar het linker gedeelte van de rechter weghelft. Juist op het moment dat hij aan de bocht naar links was begonnen werd de personenauto ingehaald door een bestelwagen. Beide auto's kwamen me' elkaar in aanraking waarna de bestelwagen het linker trottoir opreed, twee tuinen ver nielde en in de derde tuin tot stilstand kwam. De bestuurder kon ongedeerd uit de inmiddels omgeslagen wagen kruipen. De personenauto was licht beschadigd, maar de bestelwagen moest met een kraanwagen .worden weggesleept. De hek ken en beplantingen van de percelen 55, 57 en 59 op de Wagenweg werden vernield. De benzinetank van de bestelauto was inmiddels leeggestroomd zodat er gevaar voor brand was ontstaan. De verkeerspo litie bestrooide daarom het wegdek met zand. Uiteraard werd er van dit ongeluk proces-verbaal opgemaakt. De Luxemburger Nic. Pierre Draut had als enig nummer op zijn programma Tocca ta, Adagio en Fuga in C van Bach, een op gave waar iedere organist met ontzag te gen kan opzien. Door Drauts interpretatie van de Toccata te prijzen om de vlotte af werking, het goede pedaalspel en de mooie klankverhóuding, menen wij het beste van zijn aandeel in het concert gereleveerd te hebben. Als derde trad op de Franse organiste Maria Thérèse Michaux, die met smaak fragmenten uit werk van Clérambault en Coupérin vertolkte en besloot met Choral III van César Franck, een gewaagde onder neming op dit orgel, tenzij men er volko men mee vertrouwd is en van de speeltafel het effect van de registratie kan bereke nen. Hoe het zij, het werd wel niet een ro mantisch lenige Franck met het klank idioom, dat aan zijn kunst eigen is. Maar Maria Thérèse Michaux toonde niettemin volkomen opgewassen te zijn tegen de technische eisen, die het werk stelt. Verder lijkt het mij de taak van de do centen der Orgelacademie om hun licht te laten schijnen over de prestaties van deze middag. JOS DE KLERK Vanmorgen op „V ijver duin" geopend Hedenmorgen werd de Conference of Internationallyminded Schools (C.I.S.) in het R.K. vormingscentrum „Vijverduin" aan de Midden Duin en Daalseweg te Bloe- mendaal door drs. B. J. E. M. de Hoog, chef van de buitenlandse betrekkingen van het ministerie van O., K. en W., namens mr. H. J. Reinink, directeur-generpal voor de kunsten en buitenlandse en culturele betrekkingen van dit ministerie, geopend. Nadat de leider van de conferentie, waar aan drieëntwintig buitenlandse gasten deelnemen, de heer D. F. L. Pritchard. al len welkom had geheten, richtte de heer De Hoog zich tot de aanwezigen. Hij wees er in zijn openingsrede op dat de wereld van vandaag met de enorm snelle ontwikkeling van de moderne techniek voor tal van problemen wordt gesteld. Culturele samenwerking tussen Europa en het Oosten is daarom van het grootste belang en de praktische bestudering daar van tijdens interne lezingen, waar tal van sprekers van de UNESCO en van het In stituut voor de Tropen te Amsterdam zul len optreden, is het doel van dit congres, dat tot 10 augustus zal duren. De gasten, allen uit onderwijskringen krijgen in „Vijverduin" volop gelegenheid in kleine studiegroepen van gedachten te wisselen en eikaars ervaringen en ideeën kenbaar te maken. De jeugd van de diver se Europese landen kan dan later weer van deze opgedane kennis mee profiteren, al dus de heer De Hoog. Gezamenlijk kan men dan Irachten de talloze problemen op te lossen, waarvan het bestaan van deze we reld afhangt. De heer De Hoog hoopte dat er in die zin op dit congres veel vruchtbaar werk zou worden verricht en daarmede ver klaarde hij de conferentie voor geopend. De heer Pritchard bracht vervolgens een toast uit on Koningin Juliana. Spreker bracht ook dank aan de wegens vakantie afwezige Haarlemse wethouder van Onderwijs, de heer D. J. A. Geluk, en de afdeling Culturele Zaken, die veel voor bereidend werk hadden verricht. Morgenochtend worden de deelnemers aan dit congres om elf uur op'het Bloe- mendaalse en maandagmiddag 6 augustus om 16.30 uur op het Haarlemse Gemeente huis ontvangen. De opening werd ook bijgewoond door de fungerende loco-burgemeester van Haar- Aaglekerk, 26 v. Rotterdam te Bremen. Aegis. 26 te Curasao. Amstelkroon, 25 v. Rotterdam n. St. Laurens. Amstelvaart. pass. 25 Gibraltar n. Marseille. Ariadne. 26 te Rotterdam. Attis. 26 v. Amsterdam n. West-Indië. Ameland. 27 te Dakar. Angolakust, 26 te Amsterdam. Alphard, 27 te Montevideo verw. Arendskerk, 26 te Marseille. Argos, 27 te Limasol. Alkaid. 25 320 m. n.w. Dakar n. Antwerpen. Antonia, 26 te Tjilatjap. Aalsum, 26 te Londen. Albireo, 26 te Bremen. Abbekerk, 26 v. Rotterdam te Hamburg. Alnali. 26 v. Santos n. Montevideo. Algenib, 29 te Dar Es Salaam. Alamak, 26 v. Muscat n. Suez. Andijk, 27 v. Rotterdam n. Londen. Appingedijk, 27 te Santos. Astrid Naess, 27 te Port Said. Axeldijk, 26 te New York. Arnedijk. 27 te Rotterdam. Batang. 26 te Port Said. Bonaire, 25 te Amsterdam. Bussum, 26 v. Port Said n. Gibraltar. Bali, 27 te Balikpapan. Banda, 26 te Rastanura. Boskoop. 25 680 m. n.o. Fayal n. La Gualra. Barito, 26 te Hollandia. Bontekoe, 26 te Inobonto. Britsum, 25 v. Trinidad n. Tamlico. Bantam, 27 v. Bombay n. Singapore. Billiton, 26 v. Colombo n. Suez. Bintang, 27 te Mobile. Blommersdijk, 26 v. Rotterdam n. New Orleans. Boissevain, 26 v. Kaapstad n. Rio de Janeiro. Breda, 26 v. Rotterdam n. Terncuzen. Banka. 27 v. Barcelona n. Amsterdam. Congokust, 26 te Antwerpen. Callisto, 26 te Scillys n. Wabana. Camerounkust, pass. 26 Finisterre n. Bordeaux. Caltex Delft, 25 70 m. z.w. Oporto n. Rotterdam. Caltex Leiden. 25 70 m. w. Algiers n. Perz. Golf. Caltex Utrecht, 25 130 m. n. Kp. Vilano n. Perz. Golf. Celebes, 26 te Surabaja. Cradle of Liberty, 29 te Mena Al Ahmadi verw. Caltex Rotterdam, 26 v. Suez n. Bandarmashur. Castor. 27 te Curasao. Clavella. pass. 26 Gibraltar n. Abadan. Coryda. 27 te Iskenderun. Cumulus. 27 te Rotterdam. Dorestad. pass. 25 Antiqua n. Alexandrië. Dordrecht. 4/8 te Antwerpen verw. Duivendrecht. 7 8 te Houston verw. Delfshaven, 27 v Rotterdam n. Narvik. Eenhoorn, pass. 25 Kp. Bon n. Rotterdam. Elizabeth B. 25 v. Stettin n. Goodhope. E»so Nederland. 26 v. Rastanura n. Landsend. Esso Rotterdam, pass. 27 Gibraltar n. Antwerpen. Friesland SSM. 26 v. Stettin n. d. Theems. Fairsea, pass 23 Gibraltar n. Southampton. Gordias. pass. 25 Kp Finisterre n. Amsterdam. Guineekust, 26 te Antwerpen. Gabonkust HWAL, 26 te Antwerpen v. Hamburg. Ganymedes. 27 v. Cristobal n. Curagao. Gouwe, 26 v. Rotterdam n. Dakar. Graveland, pass. 27 Ouessant n. Las Palmas. Hera, pass 26 Beachyhead n. Bridgetown. Hydra. 25 520 m, n.o. Barbados n. Emden. Iïispania, pass. 26 Ouessant n. Bilbao. Hendrik Fisser. 26 v. Trinidad n. Grenada. Helder, 26 te Amsterdam. Johan van Oldenbarnevelt, 27 te Aden. Kalinga. 26 te Fao. Kota Agoeng, 27 te Semarang. Kota Gede. 27 te Surabaja. Katel.vsia, 25 450 m. z.o. Singapore n. Singapore. Karimata, 25 250 m. w. Minikoy n. Belawan. Kieldrecht, 6/8 te Daman verw. Karimun, 26 v. New York n. Beyrouth. Laagkerk, 26 te Port Said. Larenberg. 26 te Rotterdam. Liberty Bell, 3 8 te Port Said verw. Lieve Vrouwekerk, 26 te Suez. ij Loenerkerk, nass. 26 Ouessant n. Marseille. Linge. pass. 26 Bornholm n. Topila. Lutterkerk, 26 te Basrah. Loosdrecht, 30 te Suez verw. Leersum, 26 te Hamburg v. Bremen. Limburg. 26 v. Marseille n. Rotterdam. Meliskerk. 26 te Yokohama. Macoma, 27 te Balikpapan. Mapia. pass. 25 Kp. Bon n. Rotterdam. Modjokerto, 25 100 m. z. Djeddah n. Pt. Said. Mirza, 26 te Balikpapan. Maas. 26 te Hamburg. Maashaven, pass. 26 Vlissingen n. Antwerpen. Mentor. 23 v. Houston n. New Orleans. Moordrecht. 31 te Mena Al Ahmadi verw. Mijdrecht, 27 te Durban verw. Marpessa, 27 te Dakar. Molenkerk, 26 v. Rotterdam n. Calcutta. Mataram, pass. 27 Sabang n. Belawan. Nigerstrooni, 25 v. Bordeaux n. Dakar. Notos, pass. 25 Oporto n. Lissabon. Nieuw Amsterdam, 27 te Southampton. Omala. 25 90 m. z.o. Corsica n. Berre. Oranjefontein, 25 v. Las Palmas n. South.ton. Ouwerkerk. 26 te Amsterdam. Oberon, 26 te Santiago de Cuba. Oostkerk, 26 v. Sydney, 28 te Melbourne verw. Oranje. 27 te Napels verw. Prins Maurits, 26 te Detroit. Poelau Laut. 26 v. Pladju n. Kidjang. Prins Willem II, 27 te Le Havre. Polydorus, 25 250 m. z. Ceylon n. Aden. Peperkust, 26 te Lobito. Papendrecht, 3 8 te Buenos Aires verw. Pendrecht, pass. 27 Ouessant n. Rotterdam. Poseidon, 26 te Curagao. Rempang, 26 te Vlissingen. Rotti, 26 te Beyrouth. Ridderkerk. 26 te Port Said. Rondo, 27 te Port Swettenham. Riouw, pass. 25 Jebel Teir (R. Zee) n. Marseille. Stad Arnhem, 25 v. Wabana n. Engeland. Stad Schiedam, 26 v. Rotterdam n. Savona. Stad Alkmaar, 26 te Wabana. Stad Maassluis, 25 130 m. n.o. Aberdeen naar Narvik. Stanvac D.iirak, 26 te Bangkok. Stanvac Pendopo, 26 te Bangkok. Stentor. 25 1400 m. n.o. Barbados n. Barbados. Soestdijk, 25 70 m. o. Landsend n. New York Solon, 26 v. Maracaibo n. Bachquero. Stad Vlaardingen, 27 te Vlaardingen verw. Sliedrecht, 27 teAntwerpenverw. Sunetta, 27 te Karachi. Tamo. 26 te Santos. Triton, 26 te Baltimore. Tabian. 27 te Port Said. Tibia, 25 90 m. n.n.vv. Guardafui n. Las Palmas. Tjipondok,-26 te Belawan. Trajanus, 25 te Kingston Jam. Tabinta, pass. 26 Malta n. Port Said. Tarakan. 26 v. Amsterdam n. Indonesië. Teucer, pass. 27 Kp. Finisterre n. Rotterdam. Vasum. 26 v. Mena Al Ahmadi n. Gibraltar. Van Cloon, verw. pass. 26 Cooktown n. Brisbane. Willem Ruys, 27 te Colombo verw. W. Alton Jones. 31 te Mena Al Ahmadi verw. Waterman, 28 te Walvisbaai verw. Wonogiri, 24 v. Houston n. New Orleans. Witmarsum, 25 te Amsterdam. Westertoren. 25 100 m. o.z.o. Malta n. Rotterdam. Waibalong, 26 v. Makassar n. Maumere. Wonosobo. 26 te Bulan. Wieldrecht, 28 te Bremen verw. Woensdrecht, 30 te Suez verw. IJssel. 25 v. Malta n. Alexandrië. Zijpenberg, 26 te Melilla v. IJmuiden. Zuiderkruis, 29 te Southampton verw. KLEINE VAART Alcetas. 25 v. Oran n. Tanger. Ariadne. 26 te Rotterdam n. Lissabon. Attis, 26 v. Amsterdam n. La Guaira. Aardenburgh. 26 v. Antwerpen te Rotterdam. Ameland, pass. 26 Vlissingen n. Antwerpen. Amstelborg, pass. 26 Vlissingen n. Antwerpen. Alberta, 26 v. Rotterdam n. Amsterdam. Appingedam, 25 v. Oporto te Dover. Bab T, 24 v. Zaandam n. Antwerpen. Bernisse. 26 180 m. z.o. Marseille. Catliarina W. 26 v. Norrkoping n. Ayus. Doris. 26 v, Demarara n. Paramaribo. Draco, 26 te Rotterdam n. Santander. Deni, 26 v. Goole n. Rotterdam. Domburgh, 26 v. Londen te Rotterdam. Export II, 26 v. Londen te Rotterdam. Eibergen, 26 v. Amsterdam n. Antwerpen. Elisabeth Roorda, 26 v. Liverpool n. Swansea. Ellewoutsdijk, 27 v. Bayonne n. Dordrecht. Erkalin, 26 v. Lemvig n. Rotterdam. Frans van Seumeren, 26 v. Koge te Middlesboro. Geeststroom, 26 v. Boston te Maassluis. Helder, 26 v. Rotterdam n. Amsterdam. Harlingen, 26 v. Amsterdam te Skelleftea verw. Haskerland. 26 v. Goole te Rotterdam. Hydra, 24 v. Silloth te Antwerpen. Hvke Sophia. 26 v. Stettin n. Paimboef. Ilias, 25 te Malaga n. Amsterdam. Ida Pieter, 26 v. Dublin te Newport Mon. Jan. pass. 26 Beachyhead n. Rotterdam. Jans, 26 v. R'dam te Brunsbüttel verw. n. Ronne. Julia Mary,- 25 v. Leixoes te Lissabon verw. June, 21 v. Aalborg te Kopenhagen. Jongkind. 26 v. Rotterdam te Gothenburg verw. Kaap Falga, 21 v. Rundvik te Amsterdam. Kp. Sint Vincent, 26 v. Skutskaer te IJsselmonde. Kemphaan, 26 v. Huil te Gdynia. Larix, 24 v. Sundsvall te Vaya. Lucas Bols I, pass. 26 Vlissingen na Antwerpen. Lauwers, pass 26 Hoek v. Holland n. Rostock. Leuvehaven, 27 v. Malmö te Kopenhagen verw. Lindesingel, pass. 26 Kiel n. Stockholm. Lucas Bols II. 26 v. Rotterdam te Brussel. Liinbaansgracht, 26 v. Londen te Abo. Maasy.m N. 26 v. Gefle te Ronne. Maria S. pass. 26 Vlissingen n. Aarhus. Matthew. 26 v Newcastle n. Rouaan. Myfem. 26 v Rouaan n. Stockholm. Nettie, pass. 26 Kalmarsund n. Mantyluoto. Nieuwland. 26 v. Grangemouth te Rotterdam. Nero. pass. 26 Vlissingen n. Antwerpen. Nassauhaven, 27 v. Rotterdam n. Antwerpen. Nieuwehaven, 26 v. Rotterdam n. Kopenhagen Orestes. 26 v. Curagao n. La Guaira. Oostzee, pass. 26 Brunsbüttel n. Karlsborg. Pavo, 24 v. Amsterdam te Domsjo. Ponza. 25 v. Dordrecht te Domsjo. Phidias. 25 te Aalborg n. Aarhus. Philetas. 26 te Rotterdam n. Ceuta. Patria. 26 v. Harlingen te Rotterdam. Paloma, pass. 26 Kiel n. Ventspils. Rubato, 26 179 m. n.o. Newcastle n. Londen. Santa Lucia, 26 v. Rotterdam n. Bremen. Spora. 26 v. Rotterdam n. Pasajes. Startpoint. 26 te Kristinehamn naar Ouwerkerk a. d. IJsel. Swalow, 27 v. Liverpool te Newport Mon verw. Spurt,, 26 v. Wismar te Aberdeen. Stella Maris. 26 v. Emden te Halmstad. Tilly, 22 v. Rotterdam te Skoghall. Teunika. 26 v. Rotterdam n. Londen. Tramp. 26 v. Gdynia n. Oaxen. Ubbergen, 26 v. Antwerpen te Londen verw. Vindicat Atque Polit, 26 v. Gefle te Mantyluoto. Wickenburgh, 26 130 m. n. Kp. Vilano n. Casa blanca. Wim, 27 v. Hamina te Southampton verw. Westerdok. 25 v. Londen n. Amsterdam. Westpolder. 26 v. Oporto te Antwerpen. Zeevaart, 26 v. Newcastle te Rotterdam. Zevenbergen, 26 40 m. v. Aaland n. Newport. Zus, 26 v. Swansea te Amsterdam verw. SLEEPVAART Blankenburg, 25 120 m. v. Marseille n. Marseille. Goeree. 25 v. Brest Loire, 26 v. Maassluis n. IJmuiden. Oceaan, pass. 25 Vlissingen n. Antwerpen. Oostzee. 23 v. Falmouth. Poolzee. 25 290 m. z. Dakar n. Lagos. Rode Zee. 25 110 m. n.w. Stamarta Col. n. Mara caibo. Thames, pass. 25 Orkaden n. Haugesund. Tyne. 25 v. Goilogne te Antwerpen Witte Zee, 25 70 m z. Finisterre n Rotterdam. Zwarte Zee, pass. 25 Shadwan eil. n. Italië.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 7