Kerkdiensten Kort geding voor president van Haarlemse rechtbank MAISON „MARCEL" Kort en bondig Neottïix" contra Cetabever Beverwijkse industrie zou de octrooiwet overtreden hebben H. WAKKER 9 Geschil in Hervormde gemeente Spaarnwoude Het botert niet tussen kerkvoogd en kerkeraad Hoofdakte-examens Handenarbeid-examens Middenstandsexamens Biir^eH'iU-e Qtnnd van Zomerfeestweek 1956 Verdrinkingsgevallen in zwembad en rivier Zwemfeest van Haarlem in bad Riche Zandvoort Concerten op Linnaeushof Berliner Sangerknaben in Openluchttheater LISSE Discussie over bedrijfs- pensioen in bollenvak Geslaagde Lissenaren Medische verzorging tijdens het weekeinde APPARATENFABRIEK „LUXOR" ZATERDAG 28 JULI 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 99 Vanmorgen is de Haarlemse afdeling van het kinderkoor „De Kleine Stem", het jeugdkoor van „De Stem des Volks", voor een korte concertreis naar Bremen en Hannover vertrokken. De reis vormt een onderdeel van een uitwisselings programma in samenwerking met de in de genoemde plaatsen gevestigde geestverwante koren. De foto werd even voor het vertrek van de Oude Groenmarkt in Haarlem genomen. In de Hervormde gemeente van Spaarn woude zijn ernstige moeilijkheden open baar geworden tussen de kerkvoogd en de kerkeraad, als gevolg waarvan vier kerke- raadsleden de verantwoordelijkheid voor samenwerking met de kerkvoogd niet lan ger zeggen te kunnen dragen. Zij delen dit mede in een lange verklaring in het Hervormd Kerkblad „Ons Orgaan" voor de gemeenten Schoten en Spaarndam, waarin echter over de aard van het geschil met de kerkvoogd niets wordt medege deeld. Noch de kerkvoogd, noch de leden van de kerkeraad, bij wie wij naar de aard van het geschil informeerden, wensten ons daarover iets mede te delen. De kerkeraad werd twee maal voor een commissie van bezwaren en geschillen ge roepen, waarbij zij tegenover de kerk voogd in het ongelijk werd gesteld. Deze commissie had zich in de zaak gemengd, nadat er een nieuwe verkiezing voor een ouderling-kerkvoogd had plaats gehad. Daarin was een ander dan de huidige kerkvoogd gekozen, maar de verkiezing was naar de normen van deze commissie nietig. Daardoor bleef de kerkvoogd aan en de controverse duurde voort. In de ver klaring van de vier kerkeraadsleden wen sen deze zich vooral te zuiveren van laster, die van de zijde van de kerkvoogd over hen zou zijn verspreid in de gemeente en zelfs daarbuiten. Er is nu nog een andere procedure tussen de kerkvoogd en de kerkeraad gaande en hangende de behan deling daarvan wensen de vier kerkeraads leden niet uit te treden, waartoe zij vol gens hun verklaring eigenlijk al genoopt zijn door de boosaardige geruchten, die over hen In de gemeente circuleren. Of schoon de verklaring de indruk wekt, dat van de zijde van de kerkvoogd dit kwade gerucht over hen zou worden bevorderd, gaf deze zelf tegenover ons niet in het minst deze neiging te kennen, want hij weigerde zich over de kwestie uit te laten. Voor de te Haarlem gehouden hoofdakte examens zijn geslaagd voor de gehele akte de dames H. W. Nei.jbo.er te Amsterdam, M. A. C. Schruer te Beemster en de heren P. A. van Ruiten te Lisse en M. de Vree, te Aals meer. Voor gedeelte A: mej. M. de Boer te Am sterdam en de heer W. de Weger te Weesp. Voor gedeelte B de dames A. van der Hoef te Noordwijk aan Zee, W. de Vries te Zaandam, N. H. Daudeij te Lisse, A. C. Ding jan te Leiden, A. T. Waiboer te St. Maartens brug, A. M. Zonneveld te Voorschoten, J. Henrion Verpoorten te Amsterdam. J. A. Boon te Assendelft. E. J. M. Amende te Am sterdam, G. J. de Kroes te Hilversum, D. S. de Ridder te Poortvliet, C. M. Blokdijk te Amsterdam. B. W. van Es te Reeuwijk, H. M. D. Veen te Texel en de heer H. A. Pijnen burg te Amstelveen. Voor de te Haarlem gehouden handen- arbeidexamens slaagden de volgende dames: M. J. Gigengack, M. Pluister, A. L. Roosen, M. C. Schilder, P. G. Schuitemaker, B. Trip, K. de Vries, H. van de Werken, H. L. Wilder- vanck, C. W. Willemsen en F. Wout. Afge wezen werden twee kandidaten. De volgende geëxamineerden zijn te Haar lem voor het middenstandsexamen geslaagd: I. J. Taat, B. P. J Tammer, A. S. P. Teeuwen, N. J. Teeuwen, G. Terol, J. P. Thoolen, J. A. Toornend, M. E. Tijsterman, C. E. v. d. Valk, L. C. G. Veerman, J. T. v. d. Veldt, G. van Velsen, H. G. G. van Velezn, H. C. A. Ver boom, M. L. Vermast, M. S. Verplanke, A. K. Vilten, H. Visser, M. C. de Visser, Evert Vlug, P. J. v. d. Vlugt, M. W. Vonk, C. H. A. v. d. Vossen, A. S. de Vries, W. T. de Vries, C. Waaning, G. J. van Weert, G. P. van Westen- brugge, A. M. Westerhoven: A. M. Wester- hoff, J. Wiering, H. M. Wildschut—van der Putten, H. J. M. Willemse, T. J. Winters, A. van Wirdum, C. E. van Wifdum, A. A. de With, G. C. Wuyster, H. W. van Wijck, J. G. Wüstefeld, W. F. van Wijk, J. B. Wijnants, R. Wijngaard, W. van Wijngaarden, J. C. Wijnrox, M. F. M. van Zaal. F. C. van Zaane, C. G. Zonneveld, J. A. M. van Zutphen. J. P. Zwager, S. Makkes van der Deijl, J. J. Schip per, W. A. StevensFopma, P. J. M. van der Zwan, P. Zwart, A. A. P. Zwetsloot. De examens zijn nu geëindigd. Voor het examen te Haarlem hadden 537 kandidaten ingeschreven. Hiervan werden 361 kandidaten toegelaten tot het mondeling examen, waarvan er tenslotte nog 73 werden afgewezen. HAARLEM, 27 juli 1956 GEHUWD: 27 juli, H. H. Kosters en M. J. Berkhout; D. de Vries en P. H. Roosen; H. Smit en M. W. Staphorst. BEVALLEN van een zoon: 27 juli, A. C. Th. AkkermanWarmerdam; E. J. Taling ten Bosch; G. S. StroosnijderWeber. BEVALLEN van een dochter: 25 juli, C. J. Henzende Bondt; S. RosenbergCorvers; 26 juli, H. M. Dijkzeulvan Duijnhoven; M. J. Bakker—Erkelens; 27 juli, J. M. Traksel —van der Ven. OVERLEDEN: 25 juli, J. B. C. Alsem, 56 j., Leidsevaart; G. M. C. Beeren, 66 j., Pieter Kiesstraat; 26 juli, Chr. KorsmanHoflied, 79 j, Gasthuisvest. COOOOOCCCCOOOCCXXJOCCOCOCOCOOOC'CC'OOOCCCCCCCCCCOOCCOCOCOOC Haarlems Bloei biedt: ZATERDAG 28 JULI: 19.30 uur: In de muziektent, op de Grote Markt musiceert de harmonie „Cres cendo". Tezelfdertijd vertrekt van de Dreef een postkoets met de „koffie- club" in Hildebrand-costuums en vier Surinaamse muzikanten naar het station, waar ter begroeting aanwe zig zijn de heren G. Broekhof en L. Bubenik. Van het Stationsplein gaat men terug naar de Grote Markt, waar om 20.15 uur wordt aangekomen. De schrij ver Godfried Bomans opent de kof- fieweek door het vermalen van een gouden koffieboon. Hierna koffiezet- wedstrijd tussen de heren Broekhof i en Bubenik, waarna uitspraak van de jury, waarin onder meer zitting heb ben de schrijvers Godfried Bomans en Harry Mulisch. Vervolgens geeft Harry Prenen de première van zijn koffieballade. 21.3021.45 uur: Muzikale rondgang door de stad, waarna de koffieclub het eerste van een dertigtal bezoeken aan verscheidene koffiehuizen brengt. 8, 8,45, 9,30 en 10,15 uur: In het theater Pieter Langendijk in de Vleeshal geeft het poppentheater van Jan Nelissen een opvoering van de Koffiecantate van J. S. Bach. Van 10—12, 14—17 en 18.30—20.30 uur: is de stadskweektuin aan de Klever laan geopend. Van 1424 uur: Kermisvermakelijkhe den in de omgeving van de Nassau- laan. 20.3022.30 uur: Bijzondere avond openstelling van het Frans Halsmu seum met oude muziek en kaarslicht. ZONDAG 29 JULI: Van 10—12, 14—17 en 18.30—20.30 uur: is de stadskweektuin aan de Klever laan geopend. MAANDAG 30 JULI: 1112 en 2022 uur trekt een post koets met de leden van de koffieclub door de stad, waarbij een bezoek ge bracht zal worden aan een aantal kof fiehuizen. 8, 8,45, 9.30 en 10,15 uur: In het theater Pieter Langendijk in de Vleeshal geeft het poppentheater van Jan Nelissen een opvoering van de Koffiecantate van J. S. Bach. Van 10—12, 14—17 en 18.30—20.30 uur is de stadskweektuin aan de Klever laan geopend. Van 924 uur: Kermisvermakelijkhe den in de omgeving van de Nassau- laan. OOODOCOXX>Da>OCOOCC«X)0<X>XXXX>DCCOOOOCOOCOXXXXX>OOCCOC<XO In het natuurbad te Wijde Woi'mer ver dronk de zevenjarige M. H. uit Assendelft. Aanvankelijk was het ongeval onopge merkt gebleven. Toen later het kind werd vermist, stelde de badmeester een onder zoek in. Hij vond het lijkje in het ondiepe gedeelte van het bad. In Zalk (gemeente IJselmuiden), is de negenjarige zoon van de familie B. bij het spelen in de IJsel geraakt en verdronken. Met drie vrienden was hij in een aan een krib gemeerde roeiboot aan het spelen. Toen de boot plotseling losraakte en weg dreef is de jongen in zijn angst over boord gesprongen en verdronken. Hij kon niet zwemmen. De andere drie jongens wisten zich te redden, een door nog tijdig op de wal te springen. De twee overigen bleven in de boot wachten tot zij er afgehaald werden. Zwemclub „Haarlem" heeft vrijdagavond in bad „Riche" in Zandvoort aan vele toe schouwers een goed en gevarieerd zwem- programma voorgeschoteld. De hoofdschotel van de avond was het kunstzwemmen door de meisjes van zwemclub „Haarlem" onder leiding van mevrouw A. HölskenNeve. Vooral het optreden van Coky Hölsken in een solo viel te loven, zonder afbreuk te doen aan het werken van de gehele groep. Ook het schoonspringen door mevrouw Leny LantingKeiler en Jan Paanakker viel zeer in de smaa.k. Hierbij werd het effect nog verhoogd door een speciale verlichting. Een waterpolo wedstrijd gespeeld tussen de heren van HVGB en Haarlem ging het geheel vooraf. Uit een hoekworp opende Halsema voor HVGB de score. Hierna nam Haarlem het HVGB-doel onder vuur; drie doelpunten van Bijlsma en één van Her Hölsken en Paanakker bezorgde Haarlem een voorsprong van vijfeen. Met een doelpunt vóór en een doelpunt na de rust van Halsema liep HVGB de achterstand in, waarna Van Wamel nog voor Haarlem raak schoot en tenslotte Meu- lenberg en Maassen de Haarlem-overwin ning verkleinde tot zesvijf: Dat werd de eindstand. Ook een komische noot ontbrak niet in het programma. Hiervoor zorgde het trio Van Laar, Van Daalen en Wim Baan, met capriolen van de hoge plank en een imitatie kunstzwemmen. Vanavond speelt het orkest ,,S"-«um Cor- da" uit Aalsmeer in de Lint drof te Bennebroek en morgen, zondagavond, de ensembles de Alpenjagers en de Hooischelf. Vanmorgen werd voor de fungerend pre sident van de Haarlemse rechtbank, mr. N. Smits, een kort geding behandeld tussen de Chemische Industrie „Neomix" uit Den Haag als eiseres en de Verenigde Chemi sche Fabriek „Cetabever" uit Beverwijk als gedaagde. Het onderwerp van het geding werd ge vormd door een verf- en vernissoort die sinds januari door de Cetabever onder de naam „Neo-mix" in de handel wordt ge bracht. Pleitend voor de Chemische Industrie „Neomix" legde mr. W. J. van Es een uit treksel uit het handelsregister over waaruit bleek dat de „Neomix" reeds sinds mei 1953 gerechtigd zou zijn deze naam voor haar fabriek te voeren. In januari van dit jaar kwam er van de zijde van de Cetabever een vemis-produkt op de mai-kt onder de naam van „Neo- Mix", hetgeen ontstemming heeft opge wekt bij de reeds bestaande industrie „Neomix" uit Den Haag. Mr. Van Es verzocht, mede met het oog op artikel 10 van de octrooiwet, om nietig verklaring van het verzoek van de Ceta bever om de vernissoort onder de naam van „Neo-Mix" in de handel te brengen onder een dwangsom van vijfhonderd gul den voor iedere geconstateerde overtreding. Mr. J. A. Stoop, pleitend voor de Ceta bever ging eerst de procesgang na waarbij hij tot de conclusie kwam dat er zeer be slist geen noodzaak was voor een kort ge ding omdat de kwestie door middel van het indienen van een request aanmerkelijk vlugger tot een oplossing zou zijn gekomen. Volgens pleiter vervaardigt de Chemi sche Industrie „Neomix" overigens uitslui tend synthetische zeepen, reinigingsmidde len, kleurstoffen etc., waarbij men wellicht in de toekomst pas zal overgaan tot de fa bricage van verven en vernissen. Boven dien is de „Neomix" geen lid van de ver eniging van poetsmiddelenfabrikanten en ook bij de vereniging van verf- en vernis- fabrikanten is de „Neomix" niet inge schreven. De eis van de „Neomix" om de gehele voorraad van „Neo-Mix" uit de handel te verwijderen achtte mr. Stoop onmogelijk omdat Cetabever de zeggenschap over een grote hoeveelheid van dit merk reeds kwijt is. Bovendien was pleiter van oordeel dat er beslist geen sprake was van een con- currentie-verhouding tussen de twee in dustrieën. Tenslotte deelde mr. Stoop ADVERTENTIE SALON DE COIFFURE MODERNE COIFFURES Permanent tiède 12.50 Ged. Oude Gracht 98 - Telefeon 20837 Zo beroemd als hun „collega's" de Wie ner Sangerknaben zijn de Berliner Sanger knaben, die vrijdagavond in het Open luchttheater te Bloemendaal een concert gaven, nog niet. Maar zij zijn al flink op weg eenzelfde bekendheid te verwerven. Het ensemble heeft bijvoorbeeld op het grote internationale concours van kinder koren, dat elk jaar in Engeland wordt ge houden, reeds een zeer hoge onderschei ding verkregen. Die beloning heeft het koor ongetwijfeld verworven, toen het onder heel wat betere omstandigheden had gezongen dan vrijdagavond. Welis waar leek de weersgesteldheid voor een openluchtconcert zeer gunstig: er was bij het begin van de avond letterlijk geen wolkje aan de lucht. Maar het werd spoe dig koud en vochtige dampen maakten het zingen in Bloemendaals beroemde duin- kom niet tot een sinecure. Iiet was eigen lijk onbegrijpelijk, dat de Berlijnse jongens in de zware koude avondlucht hun stem men tot klinken konden brengen en de indruk wisten te wekken, dat hier een koor optrad van selecte, goed ontwikkelde fraaie stemmen, die voor de meest ge slaagde fragmenten een mooie samenklank lieten horen. De intonaties u-aren echter door de tegenwerkende uitvoeringscondi ties niet steeds ongerept zuiver en de meeste vertolkingen kwamen een toon of een halve toon lager uit dan geoorloofd was. De leidster van het koor, Leonore Birk- ner, acht blijkbaar vrijheid van ritmiek vaak een noodzakelijkheid voor het berei ken van voordracht. Dit schiep natuurlijk een gevaar voor ongelijkheid in dictie en daaraan zijn enkele uitvoeringen niet ont komen. Het was overigens een mooi pro gramma dat tot uitvoering werd gebracht. Het bevatte werken van voortreffelijke, ja geniale componisten zoals Hans Leo Hassler, Antonio Lotti, Orlando di Lasso, Mozart, Schubert, Gumpeltzhaimer, Ma- renzio en Gastoldi, waarbij ook Brahms was vertegenwoordigd. Voorts waren er Zweedse, Italiaanse en Duitse volksliede ren. Een der jongenssopranen verraste de toehoorders met een paar met heldere, stralende klank gezongen liederen van Mozart en Brahms. Na de pauze, die pas laat in de avond beëindigd werd, kwam er nog een vlotte opvoering van Mozarts zangspel „Bastien en Bastienne" door drie jongens van het koor. „Bastienne" acteerde heel aardig, maar zong met zijn mooie sopraanstem naar verhouding heel wat beter. „Bastien" had vocaal zeer goede momenten, maar kon toch de atmosferische tegenwerking niet ongedaan maken bij het intoneren. De alt, die de rol van de tovenaar Colas vertolkte, maakte van deze berekende fi guur een geslaagd type. Ook over de zang kon men tevreden zijn. Leonore Birkner zorgde nauwgezet voor de vertolking van de klavierpartij in dit pure zangspelletje, dat Mozart in 1766 voltooide en dat tot de eerste stappen van de meester op muzikaal-dramatisch gebied gerekend kan worden. Vanavond heeft men nog een keer ge legenheid de Berliner Sangerknaben te horen in het openluchttheater. P. ZWAANSWIJK. mede dat zijn cliënte in de toekomst ove rigens toch over zal gaan tot overschake ling op een ander merk. Pleiter kwam dan ook tot de conclusie dat de eis niet ontvankelijk verklaard dien de te worden onder verwerping van deze eis en de veroordeling van eiseres tot de kosten van het geding. Mr. Van Es verklaarde daarop pertinent, dat de „Neomix" op het ogenblik ook reeds verf-soorten produceert waardoor de leek gemakkelijk op een dwaalspoor gebracht kan worden. Als bewijsmiddel bracht plei ter een reeks potjes en flesjes ter tafel waaruit de president er twee lichtte waar van de etiketten inderdaad vermeldden d'at de inhoud bestond uit verf en vernis. Volgens mr. Stoop was dit geen enkel be wijs dat de „Neomix" reeds verf en vernis in de handel had gebracht. De president zal op maandag of dinsdag des morgens om half tien uitspraak doen. In bestuurskring wordt al enige tijd ge sproken over een bedrijfspensioenfonds voor de reizigers, de inkopers en het an dere administratieve personeel in de bloembollenhandel. Er is nog steeds geen definitief besluit gevallen. De heer Th. G. Steinmetz, districtsbe stuurder van de H.K.W. (vereniging van reizigers, inkopers en administratief per soneel in het bollenvak) vertelde er gister avond tijdens een contactavond van de H.K.W.-bollenstreek in „De Witte Zwaan" het een en ander over. Toen bleek, dat de moeilijkheden nog lang niet allemaal over wonnen zijn. Er is overleg gepleegd met de Bond van Bloembollenhandelaren en men kwam tot de conclusie dat het, om te beginnen, niet gaat om vragen als: wat moet het gaan kosten en hoe zal het gaan. Er werd onder meer op die conferentie gevraagd: wat moet het worden? Een ver plichte of een vrijwillige pensioenregeling? De heer Steinmetz meende, dat het onder de huidige verhoudingen wel eens een ver plichte regeling kon worden. Wordt het inderdaad een verplichte, dan zal deze al leen gelden voor hen, die slecht of hele maal niet in een pensioenfonds zijn opge nomen. Een andere moeilijkheid wordt voorals nog gevormd door de vraag: wie moeten het bestuur van dat fonds vormen? Vol gens een concept-ontwerp vier vertegen woordigers van de werkgevers-deelnemers en vier van de werknemers-kant. Het con cept noemt daar twee leden uit de drie vakcentralen (Mercurius, de H.K.W. en de Christelijke Beambtenbond) benevens twee leden van de Rivib. Deze laatste is een reeds jaren bestaande vereniging van in- en verkopers en administratief personeel in het bollenvak. Om het laatste punt wringt nu juist de schoen. „De Rivib", zo zeggen de drie vakcentralen, „is geen er kende vakorganisatie, heeft met deze din gen niets te maken en beweegt zich op een terrein waar het niet behoort. Laat men dit aan de drie erkende organisaties over laten. Men blijft zich maar aandienen en door dat alles wordt een vlotte gang van zaken belemmerd. Maar dat wil men van Rivib-zijde niet inzien," aldus de heer Steinmetz. De heer Spilker, die namens de Rivib sprak, betoogde onder meer dat de Rivib deze koe bij de horens had gevat, omdat de erkende vakorganisaties niets hadden weten te bereiken. Er volgde een discussie, waarbij de heer Steinmetz een warm plei dooi voerde om de verdeeldheid aan werk nemerszijde op te heffen. De Rivib moest zich alleen bezig houden met de technische opleiding, maar zich niet gaan bewegen op het sociaal-economische terrein. „Men dient de belangen van de leden op deze manier niet. Door deze verdeeldheid wordt alles afgeremd". De heer Van Dam, wethouder van Hille- gom en lid van de Rivib stond achter de heer Steinmetz. „Nu is er een kans om de rechtspositie van de werknemers zeker te stellen," zo zei hij. „Maar laten we nu niet gaan proberen dat zelf te gaan doen. Dat kunnen we niet, daar hebben we deskun digen voor nodig. De heer F. C. J. van Kesteren, die ook voor de opening van deze avond had zorg gedragen, sloot na deze discussies deze bijeenkomst. Aan de ambachtsschool te Leiden slaagden uit Lisse W. Willemse (timmerman) en G. Jansen (elektricien). Te Leiden slaagde voor het diploma Mo derne Bedrijfsadministratie onze plaats genoot, de heer G. de Jong. Aan de Geref. Ulo-school te Lisse slaagden de volgende leerlingen voor het eindexamen: Corrie Balkenende. Ben Buwalda, Bram Fraas. Ko de Graaf. Trees van Groen, Hans Nieuwenhuis, Dich Schravendeel. Arie v. d. Spek, Cor Trommel en Ali Uittenboogert. Het diploma van de r.k. ulo St. Dominicus Sario werd behaald door Ad 1' Abee, Kees Beelen, Henk van Bezu, Anton de Bruin, Nel Dahlkamp, Wil v. d. Eist, Jeanne van Grie ken. Lies de Haas. Martha Hoogkamer, Gré v. d. Horst. Peter Koomen, Coby Koot, Theo Kortekaas. Annie Langeveld, Ria Langeveld, Toos Laneeveld, Kees van Leeuwen. Coby v. d. Meer. Nic. v. d. Molen. Gonnie van Noort, Ben Ragas. Ans Schoone, Joop Trompert, Jan Verhaar, Ans v. d. Zwet en Koos v. d. Zwet. Ook de r.k. Huishoudschool „Elizabeth" reikte diploma's uit. De geslaagden voor de primaire opleiding zijn: IT. Beelen; M. v. d. Berk; C. van Gerven; T. de Jeu: C. van res teren; J. Kops, A. Verdijk; M. de Vos; I. van Beek: C. de Bruin; A. Bijker: N. Grimber gen; B. Grimbergen; W. de Haas; .T. van Haaster; I. van Kesteren; P. Maarschalk: A. van Rooyen; R. Vermey; I. Zwetsloot: T. van Dongen; C. van Fulpen; G. Keiler, allen te Lisse. C. van Es: T. Glas: E. van Hal; A. v. d. Ham; N. Meulblok; M. Vrijburg; R. Tulen, uit Haarlemmermeer. C. van Duyn; U. Eirei- ner; M. Elferink; M. Funcke; G. Knetsch; M. Oudshoorn uit Sassenheim. A. de Kooker: H. Pijnaker; H. Gerritsen uit Hillegom. R. Pen- nings uit Warmond; C. Romijn uit Noord- wijkerhout en T. Been uit Nieuw Vennep. Afgewezen 4 leerlingen. Het getuigschrift huisnaaister werd uitge- i-eikt aan T. van Gerven; A. Onderwater; T. v. d. Zwet; A. Kaptein: A. Langeveld uit Hillegom. L. Romijn uit Noordwijkerhout. Afgewezen 1 leerlinge. Herexamen 1 leer linge. Een leerlinge eindigde de opleiding cos- tumnaaister: C. Meeuwissen, Lisse. L. HAARLEM: Artsen: Men raadplege firma Mathot, Grote Houtstraat 39, telefoon 11990. Dierenartsen: Jacoba Hagedoorn, Heem- steedse Dreef 11, Heemstede, tel. 35521; J. Jongkind, Kenaupark 13, tel. 14524. Apothekers: Firma Duym Keur, Kei zerstraat 6, telef. 10378; Apotheek Bege- man Sneltjes, Kruisweg 30, tel. 10043; Marnix-Apotheek, Marnixstraat 65, tel. 23525; Teyler-Apotheek, Teylerplein 79, telef. 17946. BLOEMENDAAL: Artsen: dokter J. H- M. Egberts, Zuider Stationsweg 12, tel. 22261. Overveen: dokter W. D. van Oldenborgh, Bloemendaalseweg 223, Overveen, telef. 22884. Aerdenhout: dokter J. Reurink, Aerden- houtduinweg 8, telef- 26035. Wijkverpleegsters, zuster J. J. M. de Bruin, Kerkplein 2, Bloemendaal, telef- 25769, b.g.g. 10920, en zuster H. J. G. Lugthart, Anjelierenlaan 5, Aerdenhout, telef. 26876. Apotheken: Voor de avond- en nacht diensten zijn tot zaterdagmorgen 4 augustus voor spoedeisende gevallen ge opend de Elswout Apotheek, Bloemen daalseweg 341, Overveen, tel. 16760; de Santpoortse Apotheek, Bloemendaalse weg 145, Santpoort-station, telef. 02560- 8249. en de Aerdenhout Apotheek v'and- voortselaan 164, Aerdenhout, tel. 26772 HEEMSTEDE: Artsen: dokter J- Laeijendeckeiy,;?aad huisplein 9, telef. 38103, en dokte J. T Tombrock, Kerklaan 40, telef. 38032. Wijkverpleging, zuster L. Dudok van Heel, Jac. de Witstraat 9, telef. 34673. Apotheken: Aerdenhout Apotheek, Zand voortselaan 164. telef. 26772, en Heem- steedse Apotheek. Binnenweg 98, telef 38197. ZANDVOORT: Artsen: dokter C. F- M. Robbers, Ko ninginneweg 34, telef. 2813, en dokter P Vijlbrief, Hogeweg 43, telef. 3355. Wijkverpleegsters: zuster J. B. Hoogen- bosch, Wilhelminaweg 19, telef. 2306. Verloskundige: zuster G. Bokma, Tolweg 6, telef. 2816. Apotheken: de Zandvoortse Apotheek J. J. L- A. Wijnne, Haltestraat 8, telef 2389. Tot 2 uur geopend, daarna uitslui tend voor noodgevallen; Apotheek M. J Kerkhoven-Nieuwenhuis, Zeestraat 71 telef. 3073. Tot 6 uur geopend, daarna uitsluitend voor noodgevallen. BENNEBROEK: Artsen: dokter P. v. Aalst, Rijksstraat weg 53, telef. 02502-300- LISSE: Artsen: dokter H. A. Holl, Veldhorst straat 50, telef. 3155. HILLEGOM: Artsen: dokter C. M. Dijkmans, Stations weg, telef. 5771. HAARLEMMERMEER: Hoofddorp: dokter Bult, telef. 6320. Nieuw-Vennep: dokter G. Nugteren, tel 220- ZONDAG 29 JULI 1956 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. 10: Dr. G. Snijders. 7: Ds. J. van Andel, van Doetinchem. Woensdag 8: Avondstilte. Voorganger: Ds. H. S. J. Kalf, van Bennebroek. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. E. Pot. Noorderkerk, Velserstraat. Zaterdag 4—5: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. B. van Gelder Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. W. M. van Asperen. Bakenesserkerk. Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk. Dhr. F. H. Geursen. 10.30: Jeugddienst. Vicaris S. Brandsma, van Am sterdam. Gebouw Vrijz. Hervormden, Ja- cobstraat. 10.30: Ds. W. Chr. Smits, van Edam. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk. Dienst. 10.45: Dhr. J. de Vries, van Heemstede. Diaconessenhuis, Hazepa terslaan. 4.30: Ds. J. van der Touw, van Oirschot. Janskapel, Jansstraat. 10.30: Dhr. F. H. Geursen. Eglise Wallonne, 10.30: h.: Pas de Service. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Woens dag, Lange Veerstraat 16. 8: Avondbijeen komst. Pentecostal Filadelfia Gemeente, Ged. Oude Gracht 47. 10: Dienst. Woensdag 7.30: Bidstond in de Tempeliersstraat 55 rd. The Bethel Pentecostal Temple Inc., Voor helmstraat 3, geb. „Beth-El". 3: Buitenge wone samenkomst, Pastor C. J. H. Theys. Dinsdag 7.30: Bidstond. Br. N. A. Matray. Woensdag 8: Kumpulan Isteri (Zustersa- menkomst). Zr. L. J. Weber-Immink. Heem stede. Alle-Dag-Kerk. Maandag 7.30 en 3: Contactbijeenkomsten met gerepatrieer- den in de Pastorie der Broederkerk, Park laan 32. Dinsdag 3: Rondetafelbespreking, Broederkerk, Parklaan 34. Herv. Evangeli satie op G. G. Nassauplein 8. 10 en 5: Dienst. Woensdag 7.30: Parklaan 21. Ds. P. J. Mon ster, van Katwijk aan Zee. Stads Evangeli satie, Lange Herenstraat 6. 10 en 7: Dhr. M. Agtereek, van Amsterdam. Woensdag 8: Dhr. J. F. Snoeks. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. J. Kits, directeur van 't Brandpunt, Doorn. 5: Ds. J. Visser, Amsterdam. 8: Jeugd- samenkomst o.l.v. Herman Spoor. Zaterdag 7.30: Openluchtsamenkomst a. d. Dreef in samenwerking met de Chr. Geref. Kerk. de Geref. Kerken en het Leger des Heils. Spr. Ds. D. J. de Roos en anderen. Opwekkings samenkomsten, Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Ds. J. Visser, Amsterdam over „Het Spiri tisme". Broedergemeente, Parklaan 34. Za terdag 7.30: Liturgische Zangdienst. Zondag 7: Ds. H. Schutz. Vrije Evang. Gemeente, Parklaan 21. 6.30: Voorg. A. H. v. Gent. O. R. G. Centrum. Westerhoutpark 1 A. 10.30: Ds. A. R. de Jong. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. M. E. Monsees, van Dordrecht. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. C. P. Hoekema. Remonstr. Geref. Gemeente. 10.30: Mej. Ds. Mr. M. B. Vos, van Bussum. Geref. Kerk. Wilhelminalcerk, Ged. Oude Gracht 5759. 10: Ds. D. J. Roos. 5: Ds. L. Hoorweg. Zuid-Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10: Ds. L. Hoorweg. 5: Ds. C. Goeman. Lyceum-Aula, ingang van Merlen- straat. 9: Ds. C. Goeman. 5: Ds. D. J. Roos. Geref. Kerk, Begijnhofkapel. 9 en 4.30: Ds. II. J. de Vries, van Berkel. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. II. Visser, em. pred. Ger. Gem., Lange Margarethastraat. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Kath. Kerk, Kinder huissingel 76. 10: Hoogmis. 17: Vesper. 9.30: H. Mis. Baptiste Gemeente, Begijnhofkapel, Begijnhof. 10.30 en 7: Dhr. Th. v. d. Laan, theol. stud. 8.15: Jeugdsamenkomst. Pink stergemeente, Nieuwe Kruisstraat 14. 10 en 5: Dhr. E. Schuurman. Vergadering van Gelovigen, Hasselaersplein 11. 10: Samen komst (Broodbreken). Ned. Chr. Gemeen- schapsbond, Koudenhorn 46 A rd. Dinsdag 8: Samenkomst. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samen komsten. Gemeente van Christus, Spruiten- bosstraat 9. 10.15: Onderlinge samenkomst. 8: Evangelisatiedienst. Ged. Oude Gracht. 3: Zondagsschool, alle leeftijden. Donder dag Evangelisatiedienst. Duvenvoordestraat 61 zw. Woensdag 8: Bijbelstudie voor allen. Volle Evangelie Gemeente, Paul Krugerstr. 36. 10: Dhr. J. Zeegers. 19.30: Openluchtdienst op de Dreef. Bij slecht weer dienst in de Kapel om 19 uur. Donderdag 8: Gebedssa menkomst (voor gemeenteleden). Zevende- Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Tedere za terdagmorgen 10: Gemeensch. Bijbelstudie. 11: Prediking. Zevendedags-Bantistcn Ge meente. Parklaan 21. Iedere zaterdag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Her steld Apost. Zendingkerk, Wilhelminastr. 21 BINNENLAND Shaw. Ter gelegenheid van het feit dat £haw 100 jaar geleden geboren werd, heeft een voormalig student van de Cornell Uni versiteit te Ithaca een verzameling van manuscripten en brochures van de Engelse schrijver aan deze universiteit geschonken. Tekeningen. De Franse priester Glory, die zich in Dordogne al jaren wijdt aan de s'.udie van prehistorische tekeningen, heeft in een grot in leem uitgevoerde tekeningen ontdekt, die in het verloop van duizenden jaren versteend zijn. Volgens hem zijn deze tekeningen ongeveer veertigduizend jaar ge leden gemaakt. Sporen. In Argentinië, dicht bij de grens van Brazilië, zijn door een archeolo gische expeditie sporen gevonden van een zeer oude Indiaanse beschaving. De resten van deze neolithische cultuur bestonden l ender meer uit woonverblijven, offerplaatsen, ceramiek en grafstenen. Handelingsbekwaam. In het Staatsblad van donderdag is opgenomen een Koninklijk Besluit, waarin wordt bepaald, dat de wet van 14 juni 1956 (Stbl. 343) tot opheffing vm de handelingsonbekwaamheid van do ge- 1 wde vrouw in werking treedt met ingang 1 januari 1957. Acquisiteurs. Door de Groninger poli- t e zijn twee acquisiteurs gearresteerd ver- cacht van oplichting van een drukkerij in npingedam. Zij hadden zich belast met het P Tienstellen van een adresboek voor Ap- .ngedam. Stromen advertenties kwamen innen v 'aarop de acquisiteurs provisie ont- ingen bovendien nog een voorschot. Het leek echter, dat vele firma's helemaal niet estonden of in het geheel niets van een dvertentie wisten. In totaal hebben beide ïannen f 3000 verteerd. Verdachte vondst. De Dordtse politie doet een nauwgezet onderzoek naar de her komst van een mansvest en een paar klomp schoenen, door arbeiders gevonden achter een boom op de Haaswijkweg. In het vest zitten ter hoogte van de mouw een messteek en bloed. Ook op de klompschoenen is bloed. Anvankelijk dacht de politie aan een mis plaatste grap. Een onderzoek heeft echter uitgemaakt, dat het bloed van een mens af komstig is. HAARLEM EN OMGEVING De expositie van reprodukties van te keningen door Rembrandt, die enige tijd in het Frans Halsmuseum te bezichtigen was, is niet meer voor bezoekers opengesteld. 's Gravenhage. Schoolakte Duits M.O. a: J. C. Beimers, Haarlem. ADVERTENTIE VENTILATOREN KWALITEITS TRANSFORMATOREN ELECTRO-MOTOREN .T leveren wij vlug en concurrerend Korte.Poellaan 23 Haarlem Tel. 12305 10 en 5: Godsdienstoefening. Apostolische Gemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Gods dienstoefening. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag. 10: Ds. S. L. Knottnerus, van Hil legom, Jeugddienst. 7: Dr. G. Ph. Scheers, H. Doop. Immanuëlkerk. 10: Ds. G. van Andel, van Doetinchem. Sionskerk, Ekster straat (Spaarndam-West). 10.30: Ds. J. Kroon. 7: Dr. G. Snijders, van Haarlem. Ned. Prot. Bond, Berkenstr. 10. Geen dienst Leger des Heils, Ceramstraat 4. 10 en 8: Envoy J. Hartjes, van Amsterdam. 7: Open luchtsamenkomst. 12: Zondagsschool. Maan dag 7: Straatzang, Overveen. Dinsdag 2.15: Gezinsbond. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk, Kloppersingel 55-57 9.30: Ds. II. J. Schaafsma 5: Ds. A. G. Kornet. Sionskerk, Eksterstraat. 8.45: Ds. A. G. Kornet. 3.30: Ds. J. van Reeven. Noord-Schoterkerk, Spaarnrijkstr. 9.30: Ds. J. van Reeven. 5: Ds. H. J. Schaaf sma. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10 en 5.15: Ds. J. C. Maris. Stichting „Petra", Noorderkapel (einde Minahassastraat) Donderdag geen samen komst. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. van Nieuwen- huijzen, II. Avondmaal. Kapel Nieuw Vre- denhof. 8.30: Vicaris Oskamp. 10.30: Ds. L. Cannegieter. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Vica ris Oskamp. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Dhr. Beeks, van Haarlem. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. Geen dienst. Geref. Kerk. Koe- diefslaan. 10: Ds. G. van Andel, van Rot terdam. 5: Ds. J. F. Mantz, van Rozenburg. Camplaan. 10: Ds. J. F. Mantz. 5.30: Ds. G. van Andel Geref. Kerk. Herenweg 111. 10 en 5: Ds. F. v. d. Bos, van Balbrug-Avereest. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Prof. Dr. M. J. A. de Vrijer, te Heemstede. Relig. Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Ds. H. Lui- kinga, Doopsgez. pred. te Zaandam. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. Geb. Rehoboth, Schoollaan 4. 9 en 10.15: Ds. II. S. J. Kalf. 7: Ds. E. IT. Kalkman, Voorhout. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. C. Klapwijk. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. J. H. Stelma. Ned. Prot. Bond, Pot- gieterweg 4. Geen dienst. Geref. Kerk. 9, 10.30 en 3.30: Drs. J. C. Brussaard, te Oegst- geest. 7.30: Ds. D. J. Roos, te Haarlem. Vrij Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 19.30: Vespers en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. E. B, Rijnders, van Amsterdam-West. Marine Hospitaal. 10: Dienst. Geref. Kerk. 10 en 19: Ds. P. Heynen, van Noordwijk. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. H. J. van Heerden, Scheve- ningen. 19: Ds. Joh. Bronsgeest, Haarlem. „De Toorts". 9: Ds. H. J. van Heerden. Chr. Geref. Kerk, Pniël-kapel, Pastorieweg. 3.30: Ds. J. C. Maris. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. de Ruiter, uit Leiden. 5: Ds. S. L. Knottnerus Ned. Prot. Bond. 10: Ds. P. Kruyswijk. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. G. v. Duynen. Chr. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. Schippers HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Dhr. de Wit, van Noordwijk. 7: Ds. Eerhardt, van Hillegom. Ger. Kerk. 9.30 en 6.30: Ds. M. Ros NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. J. Breeuwsma, van Zevenbergen. 6.30: Ds. M. C. Don. Abbenes. 9.30: Ds. W. Stadely Zendingspredikant. 6.30: Ds. J. Breeuwsma, van Zevenbergen. Betlielkapel. 10: Ds. M. C. Don. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. Iz. Meyer, van Westerlee. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10.30 en 7: Geen opgave ontvangen. Geref. Kerk. 9 en 3: Ds. Joh. Verhave, van Hollandscheveld SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost Oude Kerk. 9: Ds. J. Kroon. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10.30: Ds. F. Offeringa, pred. te Kat wijk aan Zee. 19: Dr. M. van Wichen, pred. te Apeldoorn. Jeugddienst. Woensdag 8: Avondwijding. Voorg. Ds. R. H. Oldeman, Medew. v. Zandv. gemengd koor, mej. M. Honig, sopraan en H. van Kersbergen, orgel. Ned. Prot. Bond. Brugstraat 15. 10.30: Dr. A. van Biemen, van Bentveld. Geref. Kerk, Julianaweg. 9, 10.30 en 17: Ds. G. J. Cozijn- sen, van Heilendoorn. Ned. Chr. Gemeen- schapsbond, huize „Pniël", Zuiderstraat 3. Dinsdag 3: Dhr. J. W. van Zeijl. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. Walvaart, van Sassenheim. 5: Ds. Van 't Hoofd, van Wijk bij Duurstede. Ned. Prot. Bond geen dienst. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. A. Broek,, van Groningen. Geref. Kerk (art. 31). 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. H. Avond maal en Nabetrachting en Openbare be lijdenis des geloofs. Chr. Geref. Kerk. 10: Leesdienst. 3.30: Ds. A. H. Schippers, van Hillegom. Geref. Gemeente. 10 en 4: Ds. L. Kieboom. Oud-Geref. Gemeente. 9.30 en 3: Leesdienst.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 9