Engelse stomer „Teeswood" en tweemaster „Moyana" vergingen in zware storm c4" 4/ OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Windsnelheden van 100 km per uur Vele schepen stuurloos, tal van jachten worden vermist Zuidwesterstorm raasde over ons land In Gronings dorpje richtte een windhoos grote schade aan Het woord is aan, ALLE LOODSDIENSTEN GESTAAKT &L HUivIvij you toy, HET WEER: Zelfde temperaturen 71e JAARGANG No 17 MAANDAG 30 JULI 1956 301e JAARGANG No 170 Consternatie in Ten Boer Zes gezinnen dakloos door felle brand te Waspik IJmuiden zag „Oslof jord" uit de verte Storm bedierf inwijding toeristensteiger Indonesische protestanten steunen synodale oproep Haarlemse koffieweek voor de fijnproevers Ongeval op loodsboot „A Idebaran' voor IJmuiden De kabinetsformatie Vijfentwintig doden en vijfenveertig vermisten Vliegtuig kwam in elektrische storm Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Wnd. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 50 ct, p. kwartaal 6,50, franco p.p. ƒ7,- Losse nrs. 12 ct Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Tijdens de zuidwesterstorm, die zondag ook over ons land raasde, zijn op vele plaatsen windstoten gemeten van meer dan 75 km per uur. In Gilze Rijen werd tijdens een hevige onweersbui zelfs een windstoot van honderd km per uur gemeten. Maar ook uit de metingen op Valkenburg, Ypenburg, Twente, Zuid-Limburg en Schiphol bleek een voor de tijd van het jaar abnormale windkracht. In Ten Boer in Groningen werden meer dan dertig huizen vrij ernstig beschadigd door een windhoos. Vooral op de meren heeft het gespookt. Op de Loosdrechtse Plassen sloegen 37 boten om. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. Overigens is ons land er nog goed afgekomen vergeleken bij Zuid-Engeland, Wales en Noord-Schotland, waar het noodweer zeer ernstige scnade heeft aangericht. In ons land stond de wind niet pal op de kust. Op de stranden heeft de schade zich hoofdzakelijk bepaald tot ingewaaide huisjes en tenten. In Zandvoort hebben de tenten in het trekkerskamp „De Branding" het moeten ontgelden: geen van de ongeveer 100 tenten bleef overeind staan. Duizenden mensen sloegen op de boulevards het woeste schouwspel van de wilde, opgezweepte golven gade. Ook op Ameland is een tentenkamp omver geblazen, waardoor ongeveer 200 mensen zonder onderdak kwamen. De boten, die de verbinding tussen Hoek van Holland en Harwich onderhouden, hebben het hard te verduren gehad. De „Mecklenburg", die bijna 700 passagiers aan boord had, moest enige tijd buitengaats van Hoek van Holland blijven voor het schip kans zag binnen te lopen. De inventaris was door het hevige slingeren van het schip beschadigd. Dit was ook het geval op de „Prinses Beatrix", die 1200 passagiers aan boord had. Op beide schepen hebben tien tallen passagiers letsel opgelopen. Op de „Prinses Beatrix" heeft men enkele kritieke momenten doorgemaakt toen het schip tijdens een hevige windstoot een slagzij van 37 graaen maakte, zodat de kapitein een ogenblik vreesde dat het zou kapseizen. Hij verklaarde nog nooit zon barre reis tussen Harwich en Hoek van Holland te hebben meegemaakt. De storm heeft op het IJselmeer enige schepen in moeilijkheden gebracht. Om streeks negen uur heeft de motorreddings- boot van de Noord Zuid-Hollandse Red dingmaatschappij „C. A. den Tex" zes op varenden van een jacht, dat ongeveer een kilometer ten noord-oosten van Nijkerk in ernstige moeilijkheden was geraakt, aan de wal gebracht. Het schip is later binnenge sleept. De storm heeft tegen de avond net niet de strandhuisjes in IJmuiden in zijn greep gekregen, hoewel de wind aan diverse op trekjes schade toebracht. De bewoners za gen de zee tot vlak voor hun huisjes ko men, maar hadden in allerijl zandwalletjes opgeworpen. Een politie-agent beleefde een angstig avontuur op de pier, waar hij door een losgeslagen plank in het water werd geslingerd. Met een nat pak en wat pijn kon hij echter verdere hulp blijven ver lenen aan de strandbewoners. Nadat bij het opkomen van het water het strand voor nieuwsgierigen was afge sloten, kon men het omstreeks half negen weer vrijgeven. Met verbazing hebben de talrijke kijkers gezien hoe als enige schip, ondanks de gestaakte loodsdienst, de franse vrachtvaarder „Loulea" vertrok: een zwaar stampende boot, die met niet meer dan een halve knoop snelheid tegen de schuimende Noordzee worstelde. Ook in Egmond aan Zee had men inder haast barricades opgeworpen ter bescher ming van de zomerhuisjes op hét strand. Op Texel Honderden kampeerders op Texel zijn 'gedupeerd door de storm, die hun tenten vernielde. Burgemeester Koning nam maat regelen om de getroffenen te helpen. Zij werden ondergebracht in het dorpshuis van de Hei-vormde gemeente te De Koog, en bij particulieren, die slaapruimte af stonden. Ook het jeugdkamp „Wording" van de Nederlandse Culturele Sportbond op Texel heeft het zwaar te verduren gehad. In de Vanmorgen te omstreeks acht uus is brand uitgebroken in een winkelhuis te Waspik (N.-Br.). Het vuur, dat door de hevige wind snel aanwakkerde, sloeg over op een naast het winkelpand staande boer derij waarvan het rieten dak onmiddellijk vlam vatte. Hoewel de brandweer van Waspik, bij gestaan door de brandweerkorpsen van Sprang-Capelle en Raamsdonkveer, de brand met zeven waterstralen bestreed, zijn het winkelpand en de boerderij geheel uitgebrand, waardoor zes gezinnen dakloos zijn geworden. Er hebben zich echter geen persoonlijke ongelukken voorgedaan. De brand in de boerderij is nog niet ge heel uit. De resten smeulen nog en de drie brandweerkorpsen zijn nu bezig een tweede boerderij, die eveneens een rieten dak heeft tegen overvliegende vonken te be schermen. De oorzaak van de brand is nog onbekend. dwenen. Zelf had zij nog net de tijd het jongste kind vast te grijpen. Het meisje van acht jaar was een eindweegs weggeslingerd, maar had vrijwel geen letsel gekregen. Een twintigjarig meisje, dat ook op weg was naar de bus van half drie, werden de schoenen van de voeten gerukt. De bus, die net kwam aanrijden, draaide een halve slag om en stond dwars over de weg. Een ijze ren spoorbiels vloog de lucht in, dwars over het Damsterdiep, en sloeg aan de over kant tegen een huis. Het dak van een hou ten sigarenkiosk werd meegezogen en meer dan 50 meter verder op straat neergekwakt. Tientallen kippen vonden de dood doordat hun hok niet tegen de kracht van de wind bestand bleek. Het dak van een boerderij werd gedeeltelijk weggeslagen. Schuin door het dorp, over een breedte van 50 a 60 me ter, baande de wind zich een weg, vernie lend wat hij tegenkwam. Bomen, die al zo lang in het dorp hadden gestaan als men zich heugen kon, werden in enkele secon den geveld. Vrijwel geen enkele van de getroffen dorpsbewoners is verzekerd tegen storm schade. Twintig minuten na de windhoos gonsde Ten Boer echter van de bedrijvig heid en heerste er een drukte als op een weekdag. In overalls maar soms ook in hun zondagse pak, stonden de mannen van het dorp op de daken om de schade te herstel len. Toen er geen pannen genoeg bleken te zivn, kwam er een vrachtauto met pannen. Alsof er geen vacantie van bouwvakarbei ders bestond was men in Ten Boer, nog geen half uur na de ramp, al bezig met het eerste voorlopig herstel. Tegen de avond v/aren alle beschadigde huizen water- en winddicht. De nieuwe IJmuidense toeristensteiger, die vanmorgen om acht uur met enig feest gedruis zou worden ingewijd en waarvoor de VVV IJmuidens Bloei reeds de hoge hoeden had afgestoft, terwijl de IJmuider Harmonie voor de feestelijke gelegenheid een aantal extra nummers had ingestu deerd voor de avondplechtigheid, is door de storm ongebruikt gebleven. De Oslofjord, het grote Noorse passa giersschip dat vanmorgen namelijk de nieuwe steiger zou „inwijden", heeft zich slechts uit de verte laten zien. Kapitein Leif Hansen mocht niet naar binnen om dat de loodsdienst door de zware zeegang nog steeds gestaakt was en de Oslofjord is dus van 8 uur tot 11 uur voor de kust blij ven kruisen maar wendde daarna definitief de steven naar Le Havre, omdat bij te grote verlaging in IJmuiden de passa giers zouden per bus naar Amsterdam worden gebracht het reisplan te zeer in de war kwam. De toeristensteiger, die met zoveel voort varendheid gebouwd is, zal dus op een vol gende rustiger gelegenheid moeten wach ten. DJAKARTA (ANP) De generale sy node van de raad der protestante kerken in Indonesië heeft zich geheel achter de jongste oproep van de generale synode van de Hervormde Kerk in Nederland in zake de kwestie Nieuw-Guinea gesteld. Dit heeft de woordvoerder van de synode in Indonesië, Dosodiwirjo, medegedeeld. De traditionele Haarlemse zomerfeest- week zal dit jaar geheel gewijd zijn aan de koffie. Zaterdagavond had de opening van deze koffieweek op de Grote Markt plaats met een koffiezet- wedstrijd tussen de heren G. Broekhof (die een modern apparaat gebruikte) en L. Bubenik (met behulp van een oud koffiepotje). Wij zien hier één der juryleden de heer Bubenik controleren bij zijn werkzaamheden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S Anonymus: De beste breister laat wel eens een steek vallen, beweren de slechte breisters. loop van de zondagmiddag, moesten alle tenten afgebroken worden. De kinderen werden ondergebracht in een boerderij. Het zal van de omstandig heden afhangen of het kamp vandaag weer opgebouwd kan worden. Zo niet, dan ko men de kinderen nog heden thuis. De veerboten van Harlingen naar Vlie land en Terschelling zijn zondagavond niet uitgevaren. Het lichtschip „West-Hinder" op de Noordzee is door de storm 700 meter in noordelijke richting afgedreven. Op een zandbank te Zonnemaire in de Zeeuwse wateren is een onbekend jacht zonder bemanning gestrand en door de red dingsboot van Ouddorp de haven van Oud dorp binnengesleept. Zondagsvissers gered De reddingboot „Prins Hendrik" van de K.N.Z.H.R.M. van Den Helder is zondag avond uitgevaren en heeft vijftien vissers kunnen redden en met hun vletjes veilig de Van Ewijcksluis tussen Den Helder en Wieringen kunnen binnenbrengen. Het be trof hier zondagsvissers die met hun kleine vletjes door de sterke wind waren afge dreven en in ondiep water waren gestrand. Windhoos over Ten Boer Omstreeks half drie zondagmiddag heeft ten windhoos een vernielend spoor getrok ken door een deel van de provincie Gro ningen. Vooral in de kleine gemeente Ten Boer werd grote schade aangericht. In en kele seconden werden daar ongeveer veer tig huizen vrij ernstig beschadigd. Forse bomen werden met wortel en al uitgerukt, kippenhokken en brokken muur werden meegesleurd. In een paar seconden was het allemaal gebeurd en voorbij. Eer de bewo ners van het dorp zich konden realiseren wat hen overkwam, had de windhoos haar vernielend werk reeds verricht. Een inwoonster van Enschede, die bij haar ouders in Ten Boer had gelogeerd, liep met haar dochtertje van 8 en een kleu ter van nog geen 2 jaar naar de bus van half drie, op weg naar huis. Voor zij be greep wat er gebeurde was de oudste ver- Optornend tegen de storm, hoogzomer 1956 DE ONVERWACHT OPGEKOMEN STORM, die zelfs aanwakkerde tot or kaanklacht langs het Nederlandse kustgebied met windstoten van 130 km per uur, heeft zoncïagmiddag- en avond aan de Britse zuidkust, in het Kanaal en onder de kust van Nederland tal van schepen in moeilijkheden gebracht. Tal van kleine schepen, waaronder enige jachten, gingen onder, terwijl ook twee grote schepen de strijd moesten opgeven en door de bemanningen moesten worden verlaten. Dit waren de grote tweemaster „Moyana" het schip, dat laatst de race Lissabon—Torbay won en het Engelse 1246 ton metende stoomschip „Teeswood", dat in de buurt van Dungeness kapseisde. Alle op varenden van beide schepen konden worden gered. Van de kleinere schepen, die verloren gingen, kwamen acht opvarenden om het leven. Bij Kaap Gris Nez in het Kanaal kwam gisteravond omstreeks half elf nog de Nederlandse kustvaarder „Dora" in nood, toen de mast brak en geen reddingboot in zee kon worden gebracht om met de vijf opvarenden het schip te verlaten. Tal van schepen snelden te hulp. De loodsdiensten voor de havens en zee gaten van de Nederlandse kust moesten zondagmiddag alle worden gestaakt. Die van de Wielingen en het Oostgat lagen om half drie al stil, om vier uur kwam ook de loodsboot van Hoek van Holland bin nen de pieren en nadat de loodsboot „Al- debaran" voor IJmuiden om kwart over ADVKHTF.NTIE BARTELJ0R1SSTR. HAARLEM - TEL 13439 FERD. B01STR. 48 A'OAM - TEL 717162 Suède Damesjasjes in kleuren 98.50 De kabinetsformateur, prof. Romme, zal hedenochtend in zijn werkkamer op het ministerie van Binnenlandse Zaken voor oriënterende besprekingen mr. Beyen en vanmiddag de heer Mansholt, beide leden van het demissionaire kabinet, ontvangen. Vandaag vergadert de VVD-fractie naar aanleiding van het ontwerpprogramma- Romme. Morgen komen de fracties van de KVP, P.v.d.A., AR en CHU bijeen. Scheepsramp „Andrea Doria" NEW YORK (United Press). Volgens een mededeling van de reders van de „Andrea Doria" is officieel bekend, dat twee opvarenden van het schip zyn om gekomen, terwijl achttien opvarenden ver mist en, naar moet worden aangenomen, omgekomen zyn. Omtrent het lot van vijf enveertig passagiers bestaat onzekerheid. Vijf bemanningsleden van de „Stockholm" zyn om het leven gekomen. Dit zou kun nen betekenen, dat de ramp zeventig slachtoffers heeft geëist doch men hoopt, dat een aantal vermisten nog gevonden zal worden. Zy zyn misschien veilig in New York, maar zouden nog geen aangifte by de autoriteiten hebben gedaan. CCOCCCOOOCCCOCOOO(X)OCCOOOCCQOCCOCCCCCCCOOCCOOCOOOOOO(XX< Acht personen raakten gewond toen een lyntoestel van de British European Airways, een Vickers Viscount, in een zware elektrische storm terecht kwam. Het toestel, waarin 25 passagiers zaten, was op weg van Londen naar Birming ham. In het centrum van de elektrische storm flitsten bliksemstralen rondom het toestel. Het verloor snel hoogte. Er was geen tyd de veiligheidsgordels vast te maken en de passagiers werden door de cabine geslingerd. Een 23-jarig meisje brak een arm en een man enkele i ribben. De andere passagiers liepen lichtere kwetsuren op. Drie zijn na aan komst in Birmingham in een ziekenhuis opgenomen. >ccc>oco3ocx>ccooooooooooook>oookx»ccocoocomococ»docojcc) vijf de loodsdienst voor kleine schepen had gestaakt, werd om vijf minuten voor zes de loodsdienst voor alle schepen op geheven en kreeg de „Aldebaran" ligplaats in de Berghaven. Inmiddels had zich aan boord van de „Aldebaran" een ongeval voorgedaan. Om streeks kwart over vijf kreeg het schip voor de IJmuidense pieren een zware zet water, waardoor de matroos P. v. d. V. tegen de verschansing viel en ove' hevige pijnen klaagde. De „Aldebaran" kwam naar binnen en nadat een arts een onder zoek had ingesteld, moest v. d. V. worden overgebracht naar het Antoniuszieken- huis te IJmuiden-Oost. Hij heeft waar schijnlijk enige gebroken ribben en een gekneusde linker voet opgelopen. „Moyana" vergaan De tweemaster „Moyana", die met 23 man aan boord op de terugreis was, ¥ia winnaar te zijn geworden in de race Lissa bonTorbay, kwam in de middag in nood te verkeren en werd ter hoogte van Kaap Lizzardontdekt door een vliegtuig. Dit vliegtuig leidde tal van schepen naar de plaats, waar het zeilschip in moeilijkheden verkeerde. De 23 man, waaronder vijftien adelborsten voor de koopvaardij, die hun eerste zeereis maakten en verder acht offi cieren werden door het vrachtschip „McClean" aan boord genomen, terwijl de Britse 'orpedojager „Orwell" het zeilschip op sleeptouw trachtte te nemen. Hierin slaagde men, maar op ongeveer 95 km ten zuiden van Plymouth werd de 'ekkage zo hevig, dat de „Moyana" zonk. Naar verluidt heeft de tweemaster bij Kaap Lizzard verschillende malt-n gestoten en is daarbij lekgeraakt en in moeilijkheden komen te verkeren. Ook de sleepboot „Oostzee" van L. Smit en Co's Internatio nale Sleepdienst is naar de „Moyana" on derweg geweest. Het schip was zestien lij van de positie van het schip ver wijderd, maar kwam te laat om nog iets te kunnen verrichten. De „McClean" heeft de geredden in Falmouth aan land ge bracht. „Teeswood" gekapseisd De Britse stomer „Teeswood" is gister middag op ongeveer zes myl ten oosten van Dungeness aan de Engelse zuid-oost kust gekapseisd. De bemanning, die uit zes tien koppen bestond, slaagde er niet in de reddingboten in zee te brengen. Zy moes ten allen in zee springen en werden later gered door een aantal naderbij gekomen schepen. De „Teeswood" had aanvankelijk met lichte en daarna met zware slagzij te kam pen. Het schip vroeg om hulp, maar wei nige minuten later was er weinig meer te redden. Terwijl een tanker olie op de gol ven loste, om de zee iets minder wild te maken, sprong de bemanning overboord en werd opgepikt door het Israëlische schip „Haifa". Vijftien man werd gered en later werd gemeld, dat ook de zestiende opva rende nog in leven was. De „Teeswood" dreef gisteravond nog met de kiel omhoog ter hoogte van Dungeness op vier mijl ten oosten van Dungeness. Elf doden De hevige storm boven Zuid-Engeland heeft aan elf personen het leven gekost. Vijf mensen verdronken tengevolge van schipbreuken, terwijl er zes door omval lende bomen werden gedood. Zo werd een Duits echtpaar op de weg van Londen naar Dover gedood, doordat een boom zijn auto vernielde. ..Over het lot van een tiental zeiljachten, die deelnamen aan een wedstrijd van Portsmouth naar Le Havre, verkeert men nog in onzekerheid. Vanochtend werden nog dertien jachten vermist.evenals een jacht van de Britse marine, de „Sea Swal low", dat op weg was van Wales naar Portsmouth. Ook van het Franse jacht „Janick", dat zaterdagavond van Rouaan naar Southamp ton vertrok, is het lot onzeker. Kotter gezonken Volgens tot nu toe binnengekomen be richten hebben acht personen bij deze storm op zee het leven verloren. Hierbij zijn drie man van een kleine kotter, die zondagmiddag om kwart over twee werd opgemerkt door het libertyschip „Aliki" (7229 ton). De „Aliki" was eerst zelf bij Wight in nood geweest, toen het schip stuurloos ronddreef, maar dit euvel had men weten te verhelpen. De kotter kon men helaas niet te hulp komen, daar de zee te hoog liep. Aan boord van de „Aliki" heeft men gezien, hoe de drie opvarenden door een hoge zee overboord zijn geslagen. Van het Engelse jacht „Dancing Ledge" verdronken vader en zoon, toen het schip ter hoogte van het eiland Wight kapseisde. De vrouw kon worden gered. Schepen stuurloos Zondagmiddag kwam ook het Panamese stoomschip „Pacific Wave" (7176 ton) in moeilijkheden. Op ongeveer tien mijl ten noord-westen van het vuurschip „Noord- hinder" weigerde de stuurmachine dienst. Het schip dreef af, maar de windrichting verhinderde een stranding op de Neder landse kust. De kapitein achtte geen as sistentie nodig, maar de scheepvaart werd wel verzocht goed uit te zien om aanvarin gen te vermijden. Bij het eiland Wight hebben verder stuurloos rondgedreven het 4729 ton me tende Costaricaanse schip „Marilena" en de 365 ton metende tanker „Agios Georgios". De tanker „Mobil Fuel" slaagde erin door het overboord pompen van 300 ton olie grotere moeilijkheden te voorkomen. De Franse trawler „Mimi et Chariot" meege deeld, dat men assistentie heeft verleend aan het jacht „Freedom" uit Poole. Drie mijl ten westen van Landsend werden de drie opvarenden van het scheepje gered. Het jacht kon niet op sleeptouw worden genomen en is vermoedelijk gezonken. „BRA" assisteerde De Nederlandse 392 ton metende kust vaarder „Dora" uit Delfzijl heeft gister avond en vannacht geassisteerd bij het reddingswerk rond het jacht „Right Royal", dat op 50.40 noorderbreedte en 1.10 oosterlengte in het Kanaal op twintig mijl ten westen van Boulogne in nood kwam te verkeren, toen de mast over boord sloeg. De reddingboten van Dunche- ness en Boulogne voeren uit om te trach ten de vijf opvarenden te redden. Ook de Franse sleepboot „Jean Bart" zou zee heb ben gekozen. In de nanacht is men er in geslaagd de vijf man te redden. Busongeluk in Finland eist doden Bij een ongeluk met een volle bus nabij Kuopio in midden-Finland zijn zaterdag vijftien mensen verdronken. De bus reed over de rand van een kleine veerboot te Kivisalmi. De 23 overlevenden ontkwamen door de ramen en de nooduitgang. 9ococcocco°o«»occxxccooc*xx«)cocccoccor<*xxcorxxxxcccc> VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van maandagavond tot dinsdagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Zonnige perioden maar ook plaatselijk enkele buien. In de noordelijke kust gebieden aanvankelijk nog harde, ove rigens krachtige tot matige wind tus sen zuidwest en west. Weinig verande ring in temperatuur. 31 juli Zon op 5.02 uur, onder 20.34 uur. Maan op 23.37 uur. onder 14.47 uur. Maanstanden 30 juli 20.31 uur: laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 30 juli Hoog water: 8.04 en 20.29 uur. Laag water: 3.42 en 15.56 uur. Dinsdag 31 juli Hoog water: 8.54 en 21.25 uur. Laag water: 4.25 en 16.46 uur. ccosco«xxxx>uoocxxwoooaxxoooocoütxx ÏXXXXJOCOCOCOOCCOCCÖ AFNEMENDE WIND Vergezeld van zware stormen is een van de oceaan afkomstige depressie gisteren midden over Engeland naar de Noordzee getrokken. De depressie werd bij het be reiken van de Engelse zuidwestkust snel dieper en ontwikkelde een trogvormige uitloper waarin gemiddelde windsnel heden van meer dan 100 km per uur voor kwamen. Aan de voorzijde van de depres sie werd warme lucht uit het zuiden naar ons land aangevoerd, waardoor het kwik gistermiddag in het oosten van het land tot 25 graden kon stijgen. Het koufront van de depressie, dat in de namiddag ons land bereikte, veroorzaakte plaatselijk on weersbuien waarbij in het noorden van het land enkele windhozen voorkwamen. De eerder genoemde trog van de depres sie deed de wind aan het einde van de middag tot stormkracht toenemen. In ons land werden toen gemiddelde windsnel heden van 90 km per uur en windstoten van 100-120 km per uur gemeten. Achter de trog stroomde koudere lucht uit Enge land ons land binnen waarin vandaag plaatselijk buien voorkwamen. De depres- die beweegt zich nu langzaam opvullend over de Noordzee naar het noorden. Ook morgen blijft ons land in de koude lucht, maar de wind en de buiïgheid zullen af nemen. WEERRAPPORTEN (van hedenmorgen 7 uur) Weerstoestand buitenland co C I ag 5 d ■0-2 P Q.S ga So o S SJ SS cS Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Ajaccio geheel bew. regen licht bew. regen onbewolkt licht bew. half bew. onbewolkt onbewolkt zwaar bew zwaar bew. licht bew. onbewolkt geheel bew. zwaar bew. half bew. zwaar bew. licht bew. regen mist onbewolkt 23 18 21 13 16 23 23 2L 31 26 25 24 windst. 26 w 22 z 26 o 25 w 31 o 30 windst. 33 ono 28 zo o zw wnw wzw zw wzw wzw w nw wzw wzw wzw 0 8 4 32 9 5 1 0,4 3 0 0 7 22 23 9 10 0 3 0 0 Weerstoestand binnenland Den Helder half bew. zw 14 4 Ypenburg half bew. wzw 14 2 Vlissingen licht bew. zw 13 1 Eelde half bew. zzw 13 12 De Bilt licht bew. zw 13 3 Twente zwaar bew. zzw 13 1 Eindhoven zwaar bew. wzw 13 2 Vlv. Z.-Limb. onbewolkt zzw 12 0,1 (De temperatuur ls van hedenmorgen 7 uur, de neerslag van de laatste 24 uur.)

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1