Internationaal overleg over het Suezkanaal voorgesteld OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Frans-Brits machtsvertoon om Nasser te dwingen tot inschikkelijkheid MORRIS {efwyouiwif! Nieuw emigratie-akkoord met Australië Prof. Romme geeft opdracht terug Resultaat van het beraad in Londen Het woord is aan HET WEER: Zelfde temperaturen Radio-Moskou belooft Cairo opnieuw economische hulp Silvaplana" redt bemanning van iacht Van de geëmigreerde Nederlanders keerde tot dusver één percent terug Eis tot schadevergoeding door passagiers ingediend bij Zweden-Amerikalijn De kabinetsformatie Mollet vraagt het Franse volk om versobering UIbricht roept op tot een actiever partijleven Communistenleider kondigt zuiveringen aan 71e JAARGANG No 2 0 DONDERDAG 2 AUGUSTUS 1956 301e JAARGANG No 173 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Wnd. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p.p. ƒ7,- Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Men verwacht dat liet beraad in Londen van de ministers van Buitenlandse Zaken van Groot-Brittannië, Frankrijk en de Verenigde Staten, Selwyn Lloyd, Pineau en Dulles over maatregelen inzake de naasting van het Suezkanaal door Egypte vandaag zal eindigen en dat minister Dulles nog heden naar Washington zal terugkeren. Er zou besloten zijn een conferentie bijeen te roepen van zeevarende mogendheden om plannen te beramen om het Suezkanaal onder internationaal beheer te plaatsen. De Sovjet-Unie en Egypte zouden beiden een uitnodiging ontvangen. Van Egyptische zijde is evenwel te verstaan gegeven dat Egypte geen enkele vorm van internationaal toezicht op het kanaal zal dulden. Groot-Brittannië en Frankrijk zouden intussen met machtsvertoon van hun vloten de Egyptische regering duidelijk maken dat haar geen andere keus wordt gelaten clan zich te schikken naar de wensen van de conferentie. De Britse regering heeft haar onderdanen in Egypte, die geen dwingende reden hebben daar te vertoeven, aangeraden het land te verlaten. In Parijs verluidt dat twintig Franse oorlogsbodems die bij Toulon voor anker liggen bevel hebben gekregen uit te varen „met onbekende bestemming". Groot-Brittannië heeft reeds voorbereidingen getroffen om zijn vloot in de Middellandse Zee te versterken. De internationale kamer van scheep vaart heeft gisteren in Londen een reso lutie goedgekeurd, waarin wordt vastge steld, dat de nationalisatie van het Suez kanaal „niet kan worden beschouwd als de binnenlandse aangelegenheid van een land". Voorts werd vastgesteld, dat het Egyptische optreden „een ernstige slag be tekent voor het wereldvertrouwen in het internationale karakter en de internatio nale exploitatie van het kanaal" en dat „het kanaal moet zijn een onafhankelijke internationale verkeersweg gegarandeerd en geëxploiteerd onder een statuut, dat zal voorkomen dat het kanaal een werktuig wordt van nationale politiek". Op de bij eenkomst was ook Nederland vertegen woordigd. Het nieuwe akkoord Premier Eden heeft minister Dulles dui delijk gemaakt, dat de Westelijke mogend heden, indien zulks noodzakelijk is, bereid moeten zijn geweld te gebruiken om de vrijheid van het Suezkanaal te handhaven. De Britten zullen echter pas militair in grijpen wanneer Nasser het kanaal mocht sluiten, de doorvaart van .Britse schepen belemmeren of deze in beslag zou nemen. De militaire voorzorgsmaatregelen moeten daarvan getuigen. Van de oproeping van vloot-reservisten heeft de regering op dit ogenblik nog afgezien, maar de plannen daartoe zijn opgesteld. Eveneens zijn eco nomische maatregelen voorbereid voor het geval de scheepvaart op het Suezkanaal mocht worden stopgezet. De nadruk blijft liggen op onderhande len, maar dan tegelijkertijd Nasser dwin gen mee te werken aan een nieuw inter nationaal controlesysteem van het kanaal. Volgens de Fransen zou verdwijning van Nasser ook de moeilijkheden in Algerije doen verdwijnen. Volgens de Britten moet de toekomstige controle van het kanaal berusten bij de landen, die het kanaal ge bruiken. Vandaar het Britse voorstel om een internationale conferentie van alle be langhebbenden bijeen te roepen. De con ferentie zal waarschijnlijk over een dag of tien in Londen bijeenkomen. Het schijnt nog niet vast te staan welke landen zullen worden uitgenodigd. Er is sprake van. dat de Sovjet-Unie pas in een later stadium van de conferentie zou worden gevraagd. Velen staan sceptisch tegenover het voor stel, omdat conferenties traag zijn in haar beslissingen. Dit is de zwakke kant van het Britse plan. Daarom wil Eden, dat de con ferentie begeleid zal worden door militair krachtsvertoon om Egypte duidelijk te maken, dat er geweld zal worden gebruikt in geval het tot agressieve daden zou over gaan. De Amerikanen dringen op matiging aan. Zij zijn gekant tegen toepassing van mili tair geweld in ieder geval door de Ver enigde Staten. De grote vraag is, of Dulles tot een andere zienswijze werd bekeerd, na de Fransen en Britten te hebben gehoord. Het verluidt, dat de besprekingen met Dul les buitengewoon vlot. verliepen en dat hij begrip toonde voor de situatie. In Londen wordt geen geloof gehecht aan een bericht uit Washington, dat Dulles te elfder ure toch nog bereid zou zijn Amerikaanse hulp voor de Assoean-dam te geven, wanneer Nasser zich inschikke lijk toont inzake internationale controle van het Suezkanaal. Overigens hoopt de Britse regering, dat het niet nodig zal zijn geweld te gebruiken. In Londen heerst de overtuiging, dat krachtsvertoon gesteund door een confe rentie van alle grote zeevarende mogend heden, voldoende zal zijn om Nasser ervan te doordringen, dat hij de een of andere vorm van internationale controle van het Suezkanaal moet aanvaarden. Eden en Sel wyn Lloyd hebben getracht Dulles ervan te overtuigen, dat het geen zin heeft uit te zoeken of Nasser's naasting van de Suez- kanaalmaatschappij al of niet juridisch aanvaardbaar is, zoals de Amerikanen ge neigd waren te doen. De Britten betoogden, dat het noodzakelijk is, de vrije door- ADVEHTENT1E "BARTEUORISSTR. HAARLEM - TEL. 13439 1 FERD. BOLSTR. 48 A'DAM - TEL 717162 TWEKA LASTEX BADKLEDING vaart door het kanaal internationaal te waarborgen. Volgens Eden kan het Westen zich er niet bij neerleggen dat Nasser, als het in zijn kraam te pas komt, het kanaal als politiek wapen tegen deze of gene Wes telijke mogendheid zou kunnen gebruiken door de doorvaart te belemmeren. De leider van het Lagerhuis, minister Butler, heeft bekend gemaakt, dat het Lagerhuis, dat vandaag tot 23 oktober met vakantie gaat, eerder zal worden terug geroepen indien de internationale situatie zulks noodzakelijk zou maken. De Britten zijn er zich van bewust, dat zij de leiding dienen te nemen omdat dit conflict zich afspeelt in een gebied, dat historisch tot hun invloedssfeer behoort. De Amerikanen zijn slechts naar Londen ge komen om te vernemen wat het Britse standpunt is, waarbij zij hun best zouden doen zo behulpzaam mogelijk te zijn, als hun positie dat toeliet. De Amerikaanse regering kan zonder het Congres niet veel beginnen en in een verkiezingsjaar is de Amerikaanse vrijheid van handelen be perkter dan ooit. De Fransen, die Nasser als een aartsvijand beschouwen, staan ach ter de Britten en zijn bereid met hen tot het uiterste te gaan, als zulks onvermijde lijk mocht blijken. Een woordvoerder van het ministerie van Marine te Parijs heeft bevestigd, dat de Franse Middellandse Zee-vloot 'bij Toulon wordt samengetrokken, doch hij weigerde antwoord te geven op de vraag, of de sche pen opdracht hadden uit te varen. Ook wilde hij er zich niet over uitlaten, of het feit dat de schepen voor vertrek gereed worden gehouden, verband' houdt met de nationalisatie van de Suezkanaalmaat- schappij. Twee torpedobootjagers voor Egypte liggen in Zuidengelse havens LONDEN (Reuter) Radio-Moskou heeft in zijn Arabische uitzending gezegd dat de Sovjet-Unie „ongetwijfeld een Egyptisch verzoek tot steun bij de bouw van de Assoenan-dam welwillend zou over wegen". „De Sovjet-Unie is bereid eerlij ke hulp te bieden aan de Oosterse landen om hun welvaart te vergroten". De radio voegde hieraan toe dat „reactionaire Wes telijke propagandisten een leugencampag ne tegen Egypte voeren". De twee door Egypte van Groot-Brittan nië gekochte torpedobootjagers, waarom trent premier Eden deze week in het La gerhuis verklaarde dat „de Britse vloot er wel voor zal kunnen zorgen", liggen res pectievelijk in Southampton en Ports mouth, waar voorbereidingen waren ge troffen om de overeengekomen partij mu nitie in te laden, aldus Britse persberich ten- Beide schepen zouden op 12 augustus naar Egypte vertrekken. Volgens de Britse pers zullen de twee schepen onder de hui dige omstandigheden nog niet worden overgedragen. De Britse regering ziet geen reden om haar politiek wat betreft levering van wa pens aan het Midden-Oosten als geheel te wijzigen, aldus heeft een regeringswoord voerder in het Lagerhuis verklaard. De conservatief Sir Robert Boothby had ge opperd, dat de regering haar besluit om Israel geen wapens „als nodig geacht voor een voldoende verdediging" te laten ko pen, zou herzien in hef licht van de naas ting van het Suezkanaal door de Egypti sche regering. President Nasser van Egypte heeft een uitnodiging van koning Paul van Grieken land om een bezoek aan Griekenland te brengen, aangenomen. Het tijdstip van het bezoek is nog niet vastgesteld. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S R. L. Stevenson: Onze taak in de wereld is niet, te slagen, doch welgemoed door te gaan met falen. De Nederlandse 442 ton metende kust vaarder „Silvaplana" uit Rotterdam is er vanmiddag om half één in geslaagd bij windkracht acht op 18 mijl afstand van IJmuiden de opvarenden van een in nood verkerend .jacht, waarvan de naam nog niet bekend is, te redden. Dit is gemeld door het Duitsche schip „Möwe II". Het jacht, dat in nood kwam te verkeren in de positie 52.21 n.b. 04.07 o.l. drijft af in w.z.w. richting. Tijdens de redding kreeg de „Silvaplana" een kabel in de schroef, maar men hoopt d-iit euvel zelf te kunnen verhelpen. De „Möwe II" blijft in de buurt. Dit zijn geen circusartiesten, zoals men bij het zien van dit Stuntwerk wellicht zou denken, maar leden van de hoofd stedelijke bereden politie, die tijdens ruiterdemonstraties in hel Amster damse Bos hun rijkunst demonstreer den onder meer met dit acrobatische voltigenummer. Scheepsramp Andrea Doria" De Italiaanse scheepvaartmaatschappij, waaraan de gezonken „Andrea Doria" be hoorde, heeft bekend gemaakt dat het aantal vermisten thans van 31 op 29 is gedaald, daar te New York twee als ver mist beschouwde passagiers zich hebben gemeld. Leonard J. Matteson, partner van een bekend New Yorks advocatenkantoor, heeft onthuld, dat een groep stuwadoors, assuradeurs en passagiers bij een federale rechtbank tegen de „Zweden-Amerikalijn" en het lijnschip „Stockholm" een eis tot: schadevergoeding tot een bedrag van meer dan 2.700.000 gulden zal instellen wegens geleden schade naar aanleiding van de botsing tussen de „Stockholm" en het Ita liaanse mailschip de „Andrea Doria". De eisers zullen stellen, dat de „Stock holm" geen goede uitkijk geplaatst had, niet het juiste gebruik van zijn radar- apparatuur gemaakt had, gezien de ten tijde van de aanvaring bestaande mist met een te hoge snelheid voer en bovendien koerste in de traditionele route van naar het westen varende schepen. De nieuwe, vijf jaar geldende migratie overeenkomst tussen Nederland en Austra lië is woensdagmiddag in Den Haag on dertekend. Deze overeenkomst betekent een verruiming van de immigratiebepalin gen en het formeel vastleggen van een reeds bestaande situatie. Het belangrijkste is, dat de Australische regering de vesti ging in Australië van alle beroepsbeoefena ren onbeperkt toelaat. Ter gelegenheid van deze ondertekening heeft de Australische minister van Han del, John McEwen, die zijn collega van immigratie vervangt, in Den Haag een persconferentie gehouden om een toelich ting te geven op het Australische immigra tiebeleid. „Wij bewonen met slechts negen miljoen mensen een werelddeel", aldus de minister, „en wij hebben dringend behoefte aan meer mensen. Het nastreven van dit nationaal belang doet ons echter niet uit het oog verliezen, dat het hierbij om indi viduele mensen gaat. Nooit zouden wij de emigratie aanmoedigen, als de economische mogelijkheden in ons land daarvoor niet gunstig waren". De minister zette uiteen, dat de mogelijk heden voor een goed bestaan in zijn land in ruime mate voorhanden zijn. Sinds 1930 is de bevolking met 50 percent toegenomen. In 1970 zal Australië vermoedelijk veertien miljoen zielen tellen. Niet ieder mens vindt in Australië zijn toekomst pasklaar voor zich. Er bevinden zich onder de emigranten mensen, die hun stap betreuren. Maar onder de Nederlan ders is dat een weinig voorkomend ver schijnsel. Van de 80.000 Nederlanders, die na 1945 naar Australië zijn geëmigreerd, is slechts één percent teruggekeerd. Van de 500.000 na-oorlogse Engelse emigranten kon 6 per cent het in Australië niet bolwerken en keerde naar het moederland terug. Over de werkloosheidsverschijnselen in West-Australië merkte de minister op, dat het hier werkloosheid betreft, veroorzaakt door de uibreiding en omschakeling van de, economie in deze staat, waar op het ogenblik een sterke industrialisatie plaats vindt. „De economie van Australië als ge heel is zo solide, dat ons land minder kans heeft op fluctuaties dan de meeste ande re landen ter wereld". De commissaris voor de Emigratie, mr. ir. B. W. Haveman, zei, dat dit jaar onge veer 13.000 Nederlanders naar Australië zullen vertrekken. De vorige emigratie-overeenkomst ein digde op 31 maart. Van de noodzakelijk heid haar te vernieuwen is gebruik ge maakt om de voorheen geldende bepalin gen aan te passen aan de ervaringen, welke in de afgelopen vijf jaren werden ver kregen en tevens om die bepalingen tot een overzichtelijker geheel samen te voegen. Een belangrijke verbetering is de vesti ging in Australië voortaan voor alle be roepsbeoefenaren onbeperkt zal openstaan, uiteraard voor zover zij aan de algemene toelatingsvereisten voldoen. Gehandhaafd zijn de door de Austra lische regering geboden faciliteiten voor tijdelijke huisvesting in ontvangst- en doorgangscentra van gezinnen, welke niet in staat zijn hun huisvesting tevoren te regelen, alsmede de beschikbaarstelling van „hostel"-accommodatie in de nabijheid van arbeidscentra voor kostwinners. Ten aanzien van de gezinsomvang kent de overeenkomst geen beperkingen. Even als voorheen dienen zij, die onder de be palingen van de overeenkomst emigreren, zich te verbinden gedurende twee jaren na aankomst te blijven werken in het vak of beroep dat zij ook in Nederland uit oefenden. De Nederlandse minister van Buiten landse Zaken J. W. Beyen (in het midden) en de Australische ambassa deur, H. A. McClure Smith, tekenen de nieuwe emigratie-overeenkomst on der de toeziende ogen van de Australi sche minister van Handel, J. McEwen, en de Nederlandse ministers J. M. A. H. Luns en J. G. Suurhoff. Wijziging is gekomen in het bedrag, dat Australië bijdraagt voor de emigrant in de emigratiekosten van personen, die onder de bepalingen van de overeenkomst emi greren. Dit bedrag was reeds in 1955 voorlopig vastgesteld op het equivalent van honderd Amerikaanse dollars per persoon, ongeacht de leeftijd. De bepaling dat de kosten van het binnenlands vervoer in Australië door de Australische regering worden gedragen is in de nieuwe overeen komst gehandhaafd. De Australische regering heeft zich in de nieuwe overeenkomst verbonden alles te doen wat in haar vermogen ligt om te bevorderen, dat de Nederlandse emigrant in Australië op gelijke voet met de Aus traliër aan het maatschappelijk verkeer kan deelnemen. De overeenkomst is wederom voor een periode van vijf jaar gesloten. Het kabinet der Koningin deelt mede: woensdagmiddag heeft de Koningin in pa leis Soestdijk prof. mr. C. P. M. Romme ontvangen, die haar heeft verzocht hem te ontheffen van de opdracht tot het vormen van een kabinet, dat geacht mag worden het vertrouwen van het parlement te ge nieten. De Koningin heeft dit verzoek in gewilligd. Doordat de P.v.d.A. zijn programma had afgewezen en wegens de vele opmerkingen van de V.V.D., die diep zouden ingrijpen in zijn programma, is het prof. Romme niet mogelijk geweest een kabinet op brede basis tot stand te brengen, waaronder hij verstond een kabinet op basis van de P.v.d.A. en de K.V.P. en een of meer klei nere partijen Hij heeft niet willen pro beren een kabinet te vormen zonder de P.v.d.A. omdat hij iedere schijn heeft wil len vermijden, dat hij aan de brede basis niet iedere kans zou willen geven. Dr. Drees wilde geen kabinet zonder de K.V.P. en prof. Romme wilde geen kabinet zonder de P.v.d.A. In een persconferentie heeft prof. Rom me woensdagavond onder meer verklaard, dat de gang van zaken voor hem geen tegenvaller en geen verrassing was ge weest. De P v.d.A. had zijn programma als geheel afgewezen. Volgens prof. Romme hadden daarbij subjectieve rederen een rol gespeeld. (Voor verdere bijzonderheden zie pag. 5) Algerijnse operaties hebben het land nieuwe levensstijl opgelegd PARIJS (Reuter) De Franse premier, Guy Mollet, heeft in de Nationale Vergade ring aangekondigd, dat Frankrijk zal moe ten versoberen en zich geldelijke offers zal moeten getroosten om zijn militaire opera ties in Algerije' te kunnen bekostigen en om alle inflatie- en devaluatiegevaren te bezweren. Hij begon zijn verklaring over de financiële politiek der regering met te zeggen, dat het Algerijnse drama het ge hele leven van de natie een nieuwe stijl oplegt. De strenge vorst van de afgelopen win ter, die bijna een nationale ramp werd, heeft de Franse economie een slag toege bracht, die door niemand wordt betwijfeld. Bovendien zullen de staatsuitgaven als ge volg van de operaties in Algerije dit jaar met tenminste driehonderd miljard frank stijgen. Wanneer de vrede zal zijn hersteld, zal Algerije enorme hulp van het moeder land behoeven voor de modernisering van zijn economie en voor het verhogen van de levensstandaard der bevolking. Deze nieu we verplichtingen noodzaken Frankrijk tot een politiek van strengheid en offers. Tot de speculanten, die hopen op inflatie en devaluatie, zei Mollet, dat zij hun wed denschappen bij voorbaat hebben verloren, daar er geen inflatie zal zijn. Alle klas sen der bevolking moeten offers brengen, aldus Mollet. Hij deelde mee, dat hij een bezuinigings commissie van zeven personen, bestaande uit hemzelf en zes andere ministers, heeft ingesteld, die tot taak heeft 250 miljard frank te besnoeien op de regeringsuitga ven van het volgende jaar. Er zal ook geld worden bezuinigd op de subsidies aan de producenten van alcohol, welke subsidies Mollet geldverspilling noemde. Ook andere subsidies zullen moeten worden verlaagd. Verder zullen de olieraffinaderijen het met minder bescherming moeten stellen dan zij tot dusverre genoten. BERLIJN (Reuter/U.P.) Walter UI bricht, de leider van de Oostduitse commu nistische partij, heeft dezer dagen in een rede, die woensdag door het orgaan van de partij is gepubliceerd, de vlucht van vele Oostduitsers naar het Westen geweten aan „de zielloze houding van staatsambtena ren". Er waren vele gevallen aangetroffen van -,een bureaucratische en zielloze hou ding; van staatsambtenaren, die inbreuk maakten op de particuliere belangen van de burgers", aldus UIbricht. Reuter tekent hierbij aan, dat maandelijks gemiddeld twaalfduizend tot twintigduizend Oost duitsers naar het westen vluchten. Woens dag is de honderdduizendste vluchteling van dit jaar in W7est-Berlijn geregistreerd. UIbricht verklaarde, dat geen oppositie partij in Oost-Duitsland zal worden geduld en dat de socialistische partij, die sedert 1946 verboden is, niet zal worden toege staan te herleven. Hij voegde daaraan toe, dat kameraden, die alleen maar op een dwaalspoor zijn geraakt, van hun dwalin gen overtuigd moeten worden, maar dat de vijanden uit de partij moeten worden gezuiverd. GOCXXXXxXAXXX'xt O VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van donderdagavond tot vrijdagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Plaatselijk enkele buien maar ook ver spreide opklaringen. Matige af en toe krachtige wind uit westelijke rich tingen. Weinig verandering in tempe ratuur. 3 augustus Zon op 5.07 uur, onder 20.29 uur. Maan op 1.20 uur. onder 18.00 uur. Maanstanden 6 aug. 12.25 uur: nieuwe maan 13 aug. 9.45 uur: eerste kwartier 21 aug. 13.38 uur: volle maan 29 aug. 5.13 uur: laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 2 augustus Hoog water: 11.14 en 23.52 uur. Laag water: 6.30 en 19.09 uur. Vrijdag 3 augustus Hoog water: 12.38 en uur. Laag water: 7.55 en 20.36 uur. zal wegtrekken. Maar een restant ervan trekt over Schotland naar de Noordzee, zo dat het weer ook morgen onbestendig blijft met enkele buien. Er zijn morgen echter ook enkele opklaringen mogelijk. De wind neemt iets af, maar blijft tamelijk sterk. In het temperatuurniveau komt weinig verandering. WEERRAPPORTEN (van hedenmorgen 7 uur) cooooccot* O «XXKCCCOOCCO ONBESTENDIG EN KIL Het zeer onbestendige weer van de laat ste dagen is te wijten aan een grote depressieactiviteit aan de noordflank van het Azorenhogedrukgebied. Na het weg trekken van de stormdepressie kwam woensdag een nieuwe oceaandepressie over midden-Engeland naderbij. Het centrum er van lag vanmorgen zes uur een tiental km ten noordwesten van Den Helder. De regenzone van de depressie bereikte woensdagmiddag de Nederlandse kust en breidde zich in de avond verder over het land uit.. De regenhoeveelheden waren aanzienlijk, vooral in het noorden van het land, waar op de meeste plaatsen meer dan 20 mm werd afgetapt. Tegelijkertijd wak kerde de wind aan uit zuidelijke richting. Na de frontpassage ruimde de wind naar west en overschreed langs de kust de stormgrens. Verwacht wordt dat de depressie over de waddeneilanden naar noord-Duitsland M C .1 M Weerstoestand buitenland "§2 •2 O ra c w o - SP ESw c.S Stockholm geheel bew. wzw 19 9 Oslo half bew. ono 18 1 Kopenhagen geheel bew. z 17 0 Aberdeen regen zzo 13 3 Londen geheel bew. w 17 13 Amsterdam regenbui wzw 17 21 Luxemburg regen ■zw 17 3 Parijs geheel bew. w 18 12 Bordeaux motregen wzw 23 2 Grenoble geheel bew. windst. 24 0 Nice half bew. nw 27 0 Berlijn regen zzo 17 1 Frankfort geheel bew. zw 19 6 Münohen genbui wzw 20 6 Ztirich regen zzw 22 5 Genève regen zzw 24 2 Locarno half bew. ozo 26 2 Wenen nevel windst. 22 0 Rome half bew. windst. 33 0 Ajaccio onbewolkt ono 27 0 Mallorca onbewolkt windst. 30 0 Weerstoestand binnenland Den Helder geheel bew. wnw 14 23 Ypenburg geheel bew. w 15 16 Vlissingen zwaar bew. w 15 6 Eelde zwaar bew. wzw 14 20 De Bilt zwaar bew. w 14 16 Twente lichte regen zw 18 11 Eindhoven zwaar bew. wzw 15 8 Vlv. Z.-Limb. regen wzw 15 6 (De temperatuur fs van hedenmorgen 7 uur. de neerslag van de laatste 24 uur

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1