Ploegentijdrit bracht geen verandering in klassement Amsterdamse Beurs Vakantie-werkweek van NCGV op het CIOS K IJ P IVI A b E D RIJ F Chris de Nijs winnaar van wielerronde in Santpoort Koffieproevers stapten uit koets in auto over Yakantiespelen op Vrijdag 3 augustus Circus Boltini te Haarlem 7 Burgerlijke Stand van Bloemendaal Burgerlijke Stand van Heemstede Leo Pappenheim zestig Burgerl"ke Stand van Haarlem Hoofdakte-examens Examens Scheepvaart PONDERDAG 2 AUGUSTUS 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT HAARLEMSE MUGGENRONDE EERBEEK, woensdag. Ook na drie étappes is het nog volkomen duister wie deze Hluggenronde zal gaan winnen. Natuurlijk, Frans van de Poll droeg ook in Eerbeek de leiderstrui nog, maar het verschil met de op hem volgende rennertjes was mi niem, zodat het niemand zal verbazen wanneer in de étappe naar Lunteren het klassement geheel door elkaar zal raken. Bij de B-klassers is de zaak iets over zichtelijker. Otto Windhorst, die verleden jaar amper kon meekomen, is sinds de vorige ronde aanmerkelijk sterker geworden en zijn voorsprong zal in de volgende ritten best groter kunnen worden, hoewel vooral de slimme Henk van de Linden veel snelheid kan opbrengen. In het ploegenklassement bezet het zestal» uit de Transvaalbuurt nog steeds de eerste plaats, maar ook hier is het verschil met de tweede ploeg beperkt gebleven tot slechts vijf punten. jongens werden in Ernst behalve door een groot deel van de bevolking ook uit geleide gedaan door drs. W. Hazevoet, ge meentelijk adviseur voor de opbouw van maatschappelijk werk in Haarlem, die een bijzonder groot aandeel heeft gehad in de voorbereiding van deze ronde. Hij gaf de jongens allerlei goede raadgevingen mee voor de zestig kilometer lange tocht naar Eerbeek, die zij in een vlot tempo fietsten. Voorbij Vaassen reden zij even de Kroon- domijnen in en deden zich tijdens de rust te goed aan de in ruime mate aanwezige bosbessen. In druilerig weer trok de kara vaan door het heuvelachtig land echter zonder Peter Weideman van de west- ploeg. Bij de beklimming van de eerste „berg" raakte hij achter en hij stapte ten slotte verdrietig af. Mismoedig keek hij naar de naaf van zijn achterwiel, xlie er de oorzaak van was dat zijn trappers voortdu rend doorsloegen. De beide mecaniciëns keken even mismoedig want de naaf was van ver voor de oorlog en op geen enkele manier nog te herstellen. Peter ging met zijn fiets in de brok ken wagen en kon zich vervolgens alleen tijdens de rustpauzes bij zijn vriendjes voegen. Tussen Elspeet en Apeldoorn werd ge- giten en vervolgens zonder verder opont houd langs Hoenclerloo en Loenen naar Eerbeek gereden, waar voor het eerst in deze ronde de Rijkspolitie niet op het afge sproken uur en de afgesproken plaats aan wezig was. Daardoor moesten de renner tjes een half uur wachten, welke tijd zij echter kortten met het vertellen van hun ervaringen aan de hoofdcommissaris van de Haarlemse' gemeentepolitie, de heer J. Fontijne, en wethouder W. C. Bakker, die inmiddels in gezelschap van hun echt genoten waren gearriveerd. Toen alle af zettingen verzorgd waren kon men toch nog aan de ploegentijdrit beginnen, die vrij vlot werd afgewerkt. Over een parcours van ruim een kilometer startte namelijk om de drie minuten een volledige ploeg, die zich echter in de meeste gevallen kort na de start in tweeën splitste. De bepaling gold namelijk, dat de tijd van de als derde aankomende renner als bepalend voor de totaal-tijd werd genoteerd, zodat de min der snelle- of luie rennertjes het meestal direct al kalmer aan deden. De ploegen werden gestart op zo'n manier, dat het slechtst geplaatste zestal als eerste mocht vertrekken. Daardoor kreeg de wedstrijd - vooral toen de betere ploegen aan de beurt kwamen een bijzonder spannend karakter, hetgeen duidelijk wordt als men de tijden bestudeert: 1. Transvaal: 1 min. 4 sec.: 2. zuid: 1 min. 4.1 sec.; 3. oost: 1 min. 4.8 sec.: 4. noord-oost: 1 min. 5 sec. De verschillen tussen de diverse ploegen waren dus miniem. Zowel de rennertjej als de begeleiders keken dan ook vol ver wachting uit naar de „bergétappe" van donderdag met tot slot in Lunteren een hardloopwedstrijd. Na afloop van deze ploe gentijdrit fietsten de rennertjes naar de schuur van de heer D. J. Derksen. Zij namen niet al te veel tijd voor het opmaken van Klassementen hun bod want nauwelijks een kwartier later zaten zij al të eten. Het tijd-rijden had hen kennelijk hongerig gemaakt, want achter elkaar werden twee grote ketels stamppot en een enorme pan pap tot het laatste restje leeg gegeten zodat de bege leiders op een andere manier aan de kost moesten zien te komen. Een van de vele problemen, waarvoor „tourleider" Hartman zich overigens gesteld ziet. Daarom is het hem bijvoorbeeld ook niet kwalijk te nemen dat hij in Eerbeek bij het vragen naar de juiste weg vergat de grote scheepsroeper van zijn mond weg te nemen, zodat een out' dametje terugdeinsde toen hij per on geluk brullend om inlichtingen vroeg. sn GEBOREN. E. Roest-Revers, z.; R. I. E. Potharst-Hofgren, z..; J. C. Zoomers-Vel- terop, z.; H. Dekker-Pool, z. GEHUWD. E. P. Petit en F. J. Rotgans; C. H. Schoen en C. H. Mosselman. OVERLEDEN. P. A. Joustra, 62 jf.; wed. A. Böttger-Bonnema, 86 jr.; wed. A. Ges- ner van der Voort-Swart, 84 jr. ONDERTROUWD: E. Th. Rebholz en J. J. M. Olthoff; C. Ch. ter Braake en A. J. Zijta. GETROUWD: L. van der Klashorst en W- Prins; C. Bos en H. J. Meijer; S. van den Berge en Ch. L. Krijgsman; H. K. P. Aulich en C. M. A. Wouters; H. M. Ort en E' C. F. Determeijer; B. H. A. Janmaat en PA. M. Goossens; J. W. Gram en M. H. J. Kortekaas; N J. W. Easton en W. B. C. Dekkers. GEBOREN: Rudolf Johannes Maria, zn. van J. j. m. Draijer en C. C. Seijsener; Jo hanna Cornelia Maria, dr. van W. Pellerin er> M. E. Nagelhout; Maria Bertina Mar garetha, dr. van B. Th. Philipse en M. J. Greijmans; Margaretha Magdalena Marja, dr. van A. J. Hageman en A. Kampkes; ïvonne en Désirée, dochters van P. Goos sens en J. C. Michielse. OVERLEDEN: Mevrouw W. Doejaaren, Wipperplein 14, 90 jr. H. A. Otte, 8 jr., Achterweg 5 (m). Vriendelijke supporters 3-3 Nederl.'4 7 3 Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens. Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew.Philips Gloeil. pref.Philips Gloeil Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn. N. Scheepv. Unie Phs. van Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen. Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank. Twentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel U S. Steel General Motors. Shell Union Tidewater Slot koers gisteren 94 267 354% 250 347% 430 333% 306% 184% 427 328 859 846 91% 200% 179% 312 115 130 2*5%. 205 222% 224 80% 168% 66% 43% Openings koersen 92"/ 94'/,e 267% 355 250 346 425 333 303 184% 426 327 848 835 91 199 180 312 115 130 245% 205 223 79% 168 65 47 88% 43% Op 13 augustus wordt Leo Pappenheim, tweede dirigent van het Gelders Orkest en dirigent van de Gelderse Opera- en Ope rettevereniging en van de Christelijke Ora toriumvereniging in Arnhem, zestig jaar. Het, is tevens veertig jaar geleden, dat hij zijn loopbaan als dirigent begon. Hij zal op 6 september worden gehuldigd met een concert van werken van Reger, Strauss en Mahler. Leo Pappenheim werd in 1896 te Amster dam geboren. Hij is na zijn opleiding aan het conservatorium te Keulen dirigent ge weest van verscheidene stedelijke orkesten in Duitsland, tot het moment dat het na zisme er de kop opstak. Regen dwong hen tot deze moeilijke overgang De striemende regen heeft woensdag avond de rit van de koffieproevers danig verstoord. In het euvel op zichzelf was nog te voorzien doordat de dames in het inge wand van de postkoets plaatsnamen en de heren bovenop beveiliging zochten onder een fraai gekleurde paraplu. Het ergste was echter het benauwende bewustzijn van zich alléén met deze postkoets in het door- regend straatbeeld te bevinden en geen mens te zien. Dat heeft er in de loop van de avond toe geleid, dat de koffieproevers tenslotte over hun bezwaren heenstapten om de koets te verwisselen voor een mo dern motorvoertuig, waarin zij zich weldra op hun gemak gevoelden. Brinkman aan het Plein en Van Aken werden nog per koets bezocht en daarna ging het per auto naar de Zijlhoeve aan de Zijhveg, waar vele buitenlandse toeris ten zich verlustigden in het schouwspel dat het koffieproeven steeds weer oplevert en naar „De Witte Zwaan" op de hoek van de Zijlstraat en de Zijlvest, waar een feestje was gearrangeerd voor deze gelegenheid. De accordeonist Harry Bouman was erbij- gehaald en diverse oude Haarlemmers, die elkander in dit café regelmatig plegen te ontmoeten, gingen spontaan toespraakjes houden, waarin zij vergelijkingen trokken met vroeger en vol waardering te kennen gaven, wat Haarlems Bloei thans voor de stad betekent. Klarenhof (Brouwersplein). Wandeling naar Aerdenhouts Kopje. Brood en drin ken meenemen. 814 jaar. Vondelkwartier (Vergierdeweg). Zwemmen Kleverlaan, 1011 uur, 25 kinderen, leeftijd 614 jaar. 2 uur: Speurtocht van 814 jaar. Weltevreden (Spaarndammerweg). Eigen programma. V.Z.O.D. (Nieuwlandstraat). Spel op de tuin. Puzzletocht om 11 uur in het Bloe- mendaalse Bos. Brood en drinken mee nemen. Leeftijd 814 jaar. D.V.S. (Vondelweg). idem. Nieuw Leven (Spaarndam). Naar Burge meester Rijkenspark, Sanlooort. Brood en drinken meenemen. Leeftijd 814 jr. Te Zaanen (Anth. Fokkerlaan). Puzzle tocht om 11 uur in het Bloemendaalse Bos. Brood en drinken meenemen. Leef tijd 814 jaar. Frans Hals (Schotersingel). Idem en spel op de tuin. Glasblazers (Papentorenvest). Eigen pro gramma. Flora. (Van Oosten de Bruynstraat). Puzz le tocht om 11 uur in Bloemendaalse Bos. Brood en drinken meenemen. Leeftijd 8 tot 14 jaar. Jeugdland. (Theemsplein). Idem. Oosterkwartier (Zomervaart). Zwemmen Houtvaart. 1011 uur. Leeftijd 614 jaar. Eigen programma. Centrum (Wilsonsplein). Puzzletocht om 11 uur in Bloemendaalse Bos. Brood en drinken meenemen. Leeftijd 8 tot 14 jr. Buitenrust (Schalkwijkerweg). Zandbak wedstrijden. 910 jaar. W.I.K. (Oudewes) Bezichtiging Frans Hals museum. Aanwezig 10 uur. Leeftijd 10 14 jaar. Eigen programma. Kort nieuws Aanrijding:. Woensdagmiddag omstreeks vijf uur verleende een 39-jarige kelner uit Heemstede, die per rijwiel van het Emma- plein in Haarlem de Emmabrug wilde op rijden. geen voorrang aan een bestelauto, die op de Leidsevaart reed. Hij kwam met deze wagen in botsing en is met een diene vl*--- wond in het linkerkuitbeen voor behande ling overgebracht naar het Grote Gasthuis. HAARLEM. 1 augustus 1956 ONDERTROUWD: 1 aug., J. G. Roest en A. M. M. Seijsener; W. J. Vink en G. Crom- been; G. Schreurs en J. A. M. Otsen; M. van der Pols en L. J. Lubbers; G. J. Thelosen en A. M. M. van de Leuvert; P. L. Stuijt en C. A. M. Vogel; P. van Veen en Th. W. de Vos; H. Weg en M. L. Boeree; G. J. de Jager en J. G. Waage; P. J. Sikma en S. Kortz; J. H. J. Dopheide en E. Aerts: P. Dankelman en M. G. Hovius; C. van Dijk en P. van der Graaf; H. F. de Man en A. Rietman; J. M. van Til en F. S. Neugartner; P. C. Scheringa en F. van Aalst; J. van Duffelen en M. J. Smit. GEHUWD: 1 aug., J. J. van Alphen en A. M. Lagerweij; A. M. van den Broek en E. Rademakers: A. P. A. Oud en M. A. van der Vliet; J. Walkotte en L. M. Sieraad; H. van Brederode en B. P. Prins; J. P. Bakker en G. M. A. Kemp; Th. L. Elferink en J. E. M. de Bruijn; G. P. Hagedoorn en M. L. Vlietstra; L. F. Heijnerman en B. M. A. Arendts; J. van Schaik en L. Schraal; J. Meilies on M. E. van der Steijlen; H. Wijtkamp en G. Beentjes; L. F. Scheepers en H. A. G. Bos; H. Boer boom en L. Kalt. BEVALLEN van een zoon: 29 juli, Chr. LavooiHaveman; 31 juli, A. F. van Eenden burgPouwels. BEVALLEN van een dochter: 30 juli, A. K. BeijerPeters; 31 juli, P. Chr. J. Th. BeumerJanssen; A. van der Rest—Schro der; 1 aug., E. C. Volkerijk—Hoff; G. C. Kouwenbergvan der Erf; S. H. Dekker Persoon; C. VissieDekker. OVERLEDEN: 31 juli, P. S. W. Eil, 58 j., Hazepaterslaan; W. Does, 79 j., de Genestet- straat; J. G. C. Schipper, 67 j., Maerten van Heemskerkstraat. Van vrijdag 3 tot en met woensdag 8 augustus komt het Circus Boltini op het Phoenixterrein te Haarlem. Er worden dagelijks om 3 en 8 uur voor stellingen gegeven, behalve op vrijdag. Dan zal er alleen om acht uur een voorstelling zijn. Op het. programma is bij het optreden van het circus in omliggende gemeenten reeds herhaaldelijk de aandacht gevestigd. Deze kegr is het nog verrijkt met het op treden van een Oosterse danseres. Gereduceerde prijzen voor bejaarden De leden van de Algemene Bond van Ouden van Dagen kunnen tegen geredu ceerde prijs een der voorstellingen van het Circus Boltini bijwonen. Per advertentie 'zijn de adressen bekend gemaakt, waar reductiekaarten verkrijgbaar zijn. Te Haarlem ziin geslaagd voor de gehele akte de heren: H. M. Olyhoek te Hoorn; J. B. M. Quint te Amsterdam; J. P. Wigchert te Santpoort; J. M. A. Cox te Noord-Schar- woude; J. M. Schols te Driehuis; J. Vriesinga te Amsterdam. Voor gedeelte A de heren: Th. P. Eist- geest te Sassenheim: J. Fijnheer Nieuwe Niedorp: G. v. Thuyl te Amsterdam. Voor gedeelte B de heren: C. A. Dekker te Leeuwarden; J. P. M. Rietkerk te Lisse; F. Spanjerberg te Amsterdam; J. H. Tijm te Warmenhuizen; M. Uitenbosch te Alkmaar; J. A. Weber te IJmuiden; H. Wigard te Alk maar. Staatsexamen h.b.s. B: A. J. T. Gogelein, Haarlem; mej. E. L. Fraenkel. Haarlem. Amsterdam. Examen Engels M.O.-A: de heren: P. F. van Herwaarden, 'sGraven- hage: J. Zitjens. Apeldoorn: J. P. D. de Vries. Haarlem: J. A. M. de Wit, Hengelo; R. J. H. Wittenbols, Eindhoven; W. H. F. Woeke, Megen en de dames: A. Hoogland, Leeuwar den: W. G. van Zokven, Veghel en L. N. Tanlauw, Amsterdam. De weersomstandigheden tijdens de thans aan de gang zijnde vakantie-werkweek van het Nederlands Christelijk Gymnastiek Verbond op het CIOS in Overveen zijn wel heel anders dan verleden jaar. Konden in 1955 de manne lijke gymnasten de hun opgedragen taken op het gebied van de gymnastiek, de atletiek en het spel veelal uitvoeren gekleed in een kort broekie en verder met ontbloot boven lichaam. dit jaar is hiervan nog geen sprake geweest en was men blij, als men een warm trainingspak, wollen blouses of truien bij zich had om zich tegen de koude te beschermen. Ondanks de ongunstige weersomstandig heden zijn tot nu toe alle lessen, dus ook de atletiek- en spellessen, doorgegaan al heeft men zich bij naderende regenbuien haastig binnenshuis moeten terugtrekken, hetgeen dan geschiedde in de turnzaal van de Bea- trixschool en in de lokaliteiten van het CIOS zelf. De animo heeft er echter niet onder ge leden en de docenten zijn dan ook uiterst tevreden over de activiteiten. In tegenstelling met vorige jaren had men thans niet de beschikking over een groep kleuters van een Haarlemse vereniging om kleutergymnastiek te demonstreren, doch fun geerden de verenigingsleiders (-sters) en de „amateurs" thans zelf als kleuter.Het zelf „beleven" van de oefeningen heeft altijd meer nuttig effect opgeleverd dan het kijken naar oefeningen, hetgeen ook hier bleek uit de reactie der „kleuters". Ook bij het toestel- turnen, de vrije- en ritmische oefeningen en bij de grondg.vmnastiek moesten de cursisten alles zelf doen. zodat zij bij hun verenigingen het geleerde uit ervaring kunnen doceren. In het programma van deze week hield de heer R. Bloem een interessante „technische" lezing en werd dinsdagavond een aantal prachtige gvmnastiek films vertoond, waar onder van de Gvmnaestrade, van de Wereld kampioenschappen in Rome en van de lan- denwedstriid W.-DuitslandJapan. Woens dagavond sprak de heer J. Roelfs over ernst en humor in ontspanningsverhalen. Een on derwerp, dat met gymnastiek weinig te ma ken had doch als ontspanning zeker geslaagd is. rococooooooocco «"VYYYYYY^ -rr'-^rr De muggenkijken hoe onze verslag gever over hen denkt. A-klasse: 1. Frans van de Poll (west) 59 punten; 2. Joop van der Ban, 55 pnt.; 3. Henk Drayer (transvaal) 54 pnt.; 4. Joop la Court (noord-oost) 53 pnt.; 5. Fred Bijvoets (oost) 59 pnt. B-klasse: 1. Otto Windhorst (trans vaal) 70 pnt.; 2. Henk van der Linden (zuid) 66 pnt.; 3. Henk Jetses (noord west) 64 pnt.; 4. Jan Ramakers noord- roest58 pnt.; 5. Kees Smit (west) 57 pnt. Het ploegenklassement luidt: 1. trans vaal 268; 2. oost 263; 3. west 253; 4. zuid 241; 5. noord-west 238; 6. noord-oost 211; 7. gemengde ploeg 201; 8. Harmen- jansstraat 172; 9. Indische buurt 114; 10. centrum 110. XXX)ooooooc X >^CXX^/COOOOC>OOOOCCCCOOCOOOOCOOCOOOO' cocoocxxxxxxxyxxxxxyxxvxrxxx .T/:™OOOOOOOOC<X)OÓC<XX Q AnVRPTPNTlF. Dl IBM A ASSURANTIE- u -v,. Rio Grandclaan 55, Overveen, Tel. 14588 v V f t .V"'* AUTOVERZEKERING FINANCIERING y Overal in de dorpjes wemelt het van vakantiegangers, die grote belangstel- 8 ling hebben voor de muggenronde. Deze R interesse is echter nog nooit zo ver ge- gaan als ivoensdag toen tijdens een 8 rustpauze een groepje Haarlemmers 8 een praatje kivam maken. Onder hen j bevond zich de heer Lijnzaadeen ne- ringdoende op het Van Zeggelenplein 8 in Haarlemdie spontaan tien gulden beschikbaar stelde om de jongens op 8 ijs te tractoren. X n X)COCX>X)COOOOOOOOO^OOOC>^OC>OOOOCOOOOOOCX)OOOCOOC>OOOOOOOOC> 92% 47 86% in 222 Bij de finish na de derde etappe in Eerbeek stonden hoofdcommissaris Fontijne en wethouder Bakker de muggen" op te wachten om hen een Haarlemse groet te brengen. Na een spannende en aantrekkelijke strijd is de traditionele wielerronde van Santpoort, die gisteravond voor de zesde maal door de Harddraverijvereniging „Santpoort en om streken" en dc Haarlemse wielerclub „Be Kampioen" in het programma van de Sant- poortse feestweek werd gehouden en ditmaal door de bar slechte weersomstandigheden over slechts zestig kilometer ging. op fraaie en verdiende wijze gewonnen door de Be- verwijkcr Chris de Nijs. Ondanks zijn vele inspanningen om de strijd met een ontsnapping in zijn voordeel te beslissen, bleek De Nijs toen hij in de laatste ronde weer eens door zijn concurrenten werd inge lopen nog over zoveel reservekrachten te beschikken dat hij de Amsterdammer Joop Wuurman 11a een felle eindsprint achter zich kon houden. Het slechte weer heeft overigens alleen af breuk gedaan aan de publieke belangstelling; de strijd op zich zelf was boeiend en leven dig van begin to* eind. Onophoudelijk werd 'er door de renners, ondanks de gevaren van het natte en daardoor vooral in de bochten spekgladde parcours, gedemarreerd om te proberen een beslissende voorsprong te ver overen. Dat al deze pogingen geen succes op leverden, kwam hoofdzakelijk dopr de on derlinge rivaliteit en strijdlust. De uitslag luidde: 1. C. de Nijs (Beverwijk), de 60 kilometer in 1 uur 26 min. en 49 sec.; J. Wuurman (Amsterdam); 3. A. v. d. Knaan (Poeldijk); 4. C. de Jong (IJmuiden); 5. D. de Ruiter 'Beverwijk); 6. B. Kool fDelft): F. van Rossum (Amsterdam): 8. W. Kle- bach (Amsterdam): 9. M. Snijder (Halfweg); 10. J. Bloedies (Alkmaar); 11. J. de Boer (Edam); 12. M. Kalkhoven (Den Haag); 13. J. Groot ^Beverwijk); 14. F.- Koek (Haarlem); 15. K. de Groot (West-Graftdijk). Utrecht. Geslaagd voor het examen M.O.- A Frans de dames: F. T. de Vries te Gro ningen en R. van Wageningon te Voorburg en de heren R. Abbenes te Den Helder, A. Verdonk te Oostburg, C. van Woerden te Haarlem. M. F. L. Vermunt te Nijmegen, J. B. Warmerdam t« Heemstede en M. Zijlstra te Leeuwarden. Utrecht. Examen M.O.-A Frans: W. Cupe rus, Haarlem. Algcnib, 31 v. Dar Es Salaam n. Zanzibar. Ampenan. 31 v. Port Said n. Halifax. Appingeliik, 31 v. Rio de Janeiro n. New York. Artemis, 31 te New Orleans. Axeldiik, 1 8 te Boston Mass. Annenkerk. 2 te Kaapstad. Arëndskerk, 2 te Port Said. Alamak, pass. 1 Perim n. Port Sudan. Andijk. 1 v. Londen n. Bremen. Amstelkroon. 31 480 m. z o Kp. Farewell n St. Laurens. Alkaid, 31 120 m. n.w. Lissabon n. Antwerpen. Argos, pass. 31 Str. Messina n. Savona. Astrid Naess. pass. 31 Mekka n. Mena Al Ahmadl. Attis, 31 110 m. n. Flores Az. n. La Guaira. Amor, 1 te Hamburg. Aldabi. 2 v. Rotterdam te Antwerpen. Arnedijk, pass. 1 Vlissingen n. New Orleans. Aagtedijk, 1 te Rotterdam. Algonib. 1 v. Zanzibar n. Aden. Almkerk, 1 v. Hongkong n. Manilla. Alnati. 2 te Buenos Aires. Angolakust, 2 v. Rotterdam te Antwerpen. Ratang. 31 v. Aden n. Labuan. Bennekom. 31 v. Caarizalbaio n. Antofagasta. Boschfontein. 31 v Mombasa n. Aden. Bantam, 2 te Singanore. Bengalen, pass. 1 Gibraltar n. Port Said. Billiton. 1 v Aden n. Suez. Rlitar. 2 te Surabaia. Beninkust. pass. 1 Vlissingen n. Antwerpen. Bengalen, 31 100 m n. Lissabon n. Port Said. Bontekoe, 1 te Bitung. Breda, 31 v. Antwernen n. Emden. Baarn, pass. 1 Landsend n. Antwerpen. Ranka, 1 te Amsterdam. Corvda. 31 v Suez n Abadan. Caltex Nederland, pass. 1 Ouessant n. Rotterdam. Caltex Pernis. 1 v. Bordeaux n. Port Said. Camerounkust, 1 te Amsterdam. Caltex Delft. 31 85 m. z.z.w. Ouessant n. Sidon. Caltex Utrecht. 31 165 m. n. Bengazi n Pt. Said. Congokust, 31 150 m. n.w. Kp Vincent n. Dakar. Castor. 31 v. La Guaira n. Port of Spain. Cradle of Liberty. 7 te Suez verw. Clavclla. 2 bij Port Said ten anker n. Abadan. Charis, nass. 1 Azoren n. Amsterdam. Doris, 31 v Paramaribo n Amsterdam. Delft, 1 v. Antwerpen n. Bremen. Delft, 1 v. Antwerpen n. Bremen. Dordrecht. 4 te Antwerpen verw. Duivendrecht. 7 te Lake Charles verw. Dorestad. 31 480 m. z. Azoren n. Alexandrië. Delft. 31 te Antwerpen Drente, 1 v. Genua n. Belawan. Hsso Rotterdam, 1'8 te Antwerpen. Eos, 1 v. Malta n. Piraeus. Enggano, 1 460 m. o.z.o. Cocos eil. n. Karachi. Eemland, 1 v Bahia n. Las Palmas. Eenhoorn, 1 te Rotterdam. Groote Beer, 31 te Rotterdam. Gouwe. pass. 31 Kp. Finisterre n. Dakar. Gooiland, pass. 2 Kp. Finisterre n. Amsterdam. Gadila, 1 v. Sydney n. Cairns. Garoet, 2 v. Hamburg n. Bremen. Guineekust, 1 v. Amsterdam n. W.-Afrika. Heemskerk. 1 v. Duinkerken n. Antwerpen. Hydra, pass. 1 Flores n. Emden. Haulerwiik. 31 voor IJmuiden n. Amsterdam. Hera, 31 250 m. n.o. Horta Az. n. Bridgetown. Hersilia, 1 te Guanta. Hector, 1 v. Rotterdam n. Tunis. Heelsum, 1 v. Mobile n. Jacksonville. Helicon. 1 te La Guaira. Hoogkerk. 2 te Antwerpen. Haarlem. 2 v. Rotterdam te Amsterdam. Isis, 1 575 m. w.z.w. Landsend n. Antwerpen. Jason, 1 te Amsterdam. Katelysia, 1 v. Miri n. Thameshaven. Kertosono. 1 te Durban. Kabylia. 31 te Piraeus. Kara, 31 130 m. z.w. Makassar n. Auckland. Krebsia, 31 340 m. z. Bombay n. M. Al Ahmadi. Karsik, 1 te Nagoya. Kieldrecht, 6 te Damman verw. Koningswaard, 1 te Amuaybaai. Limburg. 1 te Rotterdam. Liberty Bell. 3 te Port Said verw. Loosdrecht, 6 te Algiers verw. Laagkerk, pass. 1 Perim n. Rastanura. Langkoeas, 2 te Djeddah. Lekkerkerk, 2 te Khoral Ami. Loenerkerk, 1 te Marseille. Lieve Vrouwkerk. 2 te Genua. Maasdam, 31 v. New York n. Southampton. Mariekerk, 31 rede Madras. Mataram, 2 te Singapore. Mitra, pass. 1 Azoren n. Rotterdam. Modjokerto. 1 te Napels. Maas, 1 te Amsterdam. Maashaven, 31 155 m. n.o. Finisterre n. Lissabon. Markelo, 31 90 m. z.w. Bergen n. Huil. Modjokerto, 2 v. Napels n. Rotterdam. Molenkerk, 2 te Marseille. Nigerstroom, 1'8 te Dakar. Notos, 31 30 m. n. Bona n. Tunis. Nias, 1 1150 m. n.o. Bikini n. Singapore. Nieuw Holland. 1 v. Sydney n. Brisbane. Nanusa, 2 te Portland Org. Oberon, 1/8 te New Orleans. Omala, pass. 1 Str. Messina n. Piraeus. Oranjefontein, 31 voor IJmuiden n. Amsterdam. Osiris, 1 te Port Au Prince. Oostkerk, 1 v. Melbourne n. Cairnavon. Ootmarsum, 1 v. Houston n. Brownsville. Orestes, 2 te Barranquilla. Oranje, 2 te Amsterdam. Pieter S, 1'8 v. Rotterdam n. Swansea. Prins Frederik Hendrik, 31 te Chicago. Prins Maurits, 30 v. Toronto 'n. Montreal. Prins Philips Willem, 31 te Londen. Pygmalion, 31 te Rotterdam. Peperkust, 1 v. Port Amboin n. Matadi. Polydorus, 1 v. Aden, 5 te Suez verw. Polyphemus, 2 te Singapore. Prins Willem II. 1 v. Roterdam te Antwerpen. Prins Willem George Frederik, 1 te Glasgow. Pendrecht. 8 te Sidon verw. Papendrecht, 3 te Buenos Aires verw. Parkhaven, 1 v. Recife n. Las Palmas. Pygmalion, 2 v. Rotterdam n. Amsterdam. Phrontis, pass. 1 Ouessant n. Port Said. Prins Alexander, 1 te Rotterdam. Prins Casimir, pass. 1 Fatherpoint n. Le Havre. Roepat. 31 330 m. o.n.o. Azoren n. Halifax. Rotti, 31 te Suez verw. Reyniersz, 1 te Makassar. Rondo. 29 v. Port Swettenham n. Amsterdam. Raki, 1 te Genua. Ridderkerk, 1 v. Aden n. Mombasa. Riouw, 2 te Marseille. Rempang, 1 v. Amsterdam n. Bremen. Sarpedon, 31 v. Ft. Liberté n. Philadelphia. Sarangan. 2 te Biak. Schelpwijk, pass. 1 Scillys n. Liverpool. Stad Breda, pass. 1 Finisterre n. Rotterdam. Stad Dordrecht, 2 te Alicante. Stad Schiedam, 2 te Gibraltar. Straat Bali, 1 v. Singapore, 5 te Hongkong verw. Sunetta. 2 te Bombay. Sliedrecht. 31 v. Antw., 9 te Banias verw. Stad Dordrecht, pass. 31 Kp. Spartivento naar Alicante. Stad Haarlem, 31 60 m. w. Shetlands n. Narvik. Stad Maassluis. 31 170 m. n. Trondheim n. R'dam. Saidja, 2 te Bangkok verw. Stanvac Djirak. 1 te Sungeigerong. Sloterdijk. 1 te Norfolk. Stad Haarlem. 2 te Narvik verw. Stad Leiden, pass. 1 Suez n. Aden. Scherpendrecht. 3 te Aruba verw. Statue of Liberty, 16 te Philadelphia verw. Senegalkust. 1 v. Freetown n. Dakar. Soest dijk, 2 te New York. Stentor. 2 te Georgetown. Schelpwijk, 2 te Liverpool. Sibajak, 2 v. Surabaja n. Semarang. Telamon, 1/8 te Willemstad. Themisto, 1 '8 te Wabana. Tiberius. 1/8 v. Cristobal n. Curagao. Tabian. 1 v. Dieddah n. Tj. Priok. Tabinta, 1 te Djeddah. Titus, 31 voor IJmuiden n. Amsterdam. Tjiluwah, 1 te Surabaja. Tankhaven II. 1 te Belawan. Tankhaven III, 31 v. Sungeigerong n. Tj. Priok. Trajanus. 31 te Pto. Barrios. Tabinta. 1 v. Djeddah n. Tj. Priok. Tamo, 31 v. Santos n. Montevideo. •Tibia, pass. 1 Port Said n. Las Palmas. Utrecht, 2 te Ummsaid. Vasum. pass. 31 Aden n. Gibraltar. Van Riebeeck, 2 te Tj. Priok verw. Van Cloon. 2 te Sydney. Willemstad, 18 te Aruba. Wieldrecht, 8 te Sidon verw. WÖènsdrecht, 5 te Gibraltar verw. W. Alton Jones, 10 te Suez verw. Waibalong, 1 te Waingapoe. Waiwerang, 1 te Palembang. Westertoren, 31 120 m. z.z.w. Ouessant n. R'dam. Westland. 1 te Amsterdam. Willem Ruys. 2 te Tj. Priok. IJssel, 2 te Beyrouth. KLEINE VAART Aaltje. 1 v. Londen te Rotterdam. Alja. 1 v. Amsterdam te Rotterdam. Appingedam, 31 v. Rotterdam n. Lissabon. Alcetas. pass. 31 lie de Bas n. Antwerpen. Admiraal De Ruvter, 1 v. Dublin te Newport M. Advent, 1 v Toere n. Burea. Avontuur. 1 v. Vlissingen n. Londen. Amor. 1 te Hamburg n. Bremen. Amvntas, 1 v. Ratterdam n. Hamburg. Atlas. 31 te Genua n. Rotterdam. Arctic, 2 v. Londen te Rotterdam verw. Amyntas, 1 v. Rotterdam n. Hamburg. Bebox. 1 v. Cuxhaven n. Rotterdam. Bab T. 31 te Helsinki v. Antwerpen. Boreas, 30 te Amsterdam n. Rotterdam. Badzo, 1 v. Rotterdam n. Londen. Birmingham. 1 v. Harlingen n. Goole. Beia, pass. 1 Utklippan n. Stansgate. Rerend N. 1 v. Dover te Maassluis. Corale, pass. 1 Texel n. Sundsvall. Catharina W, 1 v. Ahux n. Londen. Caland, pass. 1 Shetlands eil. n. Malooy. Daniël. 1 v. Rotterdam n. Stettin. Deni, 1 v. Rotterdam n. Bremen. Diligentia, 1 v. Gothenburg n. Gonfreville. Elda, 1 v. Goole te Portreath. Ella. 2 v. Gothenburg n. Rouaan verw. Fendo, 1 v. Parlis n. Londen. Flevo, 30 te Amsterdam n. Kopenhagen. Globe. 1 v. Vlaardingen n. Dover. Gez. Henderika. 1 te Amsterdam. Heilo. pass. 1 Vlissingen n. Antwerpen. Hoe Vinces. 1 v. Rotterdam te Grimsby verw. Henrica B. 1 v Teignmouth te Vastera*. Hoflaan. 1 v. Kirckaldy n. Quimper. Hydra. 1 v. Rotterdam n. Plymouth. Inspecteur Mellema, 31 v. Cork n. Gent. Ida D. pass. 1 Wight n. Gent. Import, pass. 1 Vlissingen n. Antwerpen. Ilias. 31 te Rotterdam n. Amsterdam. Ida Pieter, 1 v. Rotterdam n. Aarhu». Joost. 29 te Zaandam v. Sodertalie. Jonet, pass. 1 Vlissingen n. Norwich. Jenjo, 1 v. Amsterdam n. Gothenburg. Jura, 1 v. Londen te Rotterdam verw. Kaap Falga. 30 te Vestervik v. Amsterdam. Kenitra, 1 v. Bordeaux te Bayonne. Kaap St. Vincent. 31 te Antwerpen v. Rotterdam. Kastanjesingel. 1 v. Port Talbot te Rotterdam. Kars. 1 v. Le Havre te Duinkerken verw. Larix. 30 v. Hernosand n. Zaandam. Lonv, 1 v. Amsterdam te Rotterdam. Marcella. 1 v. Frederikstad te Rotterdam. Margaretha. 1 v. Londen te Rotterdam. Merak N, 1 v Antwerpen te Rotterdam. Matthew, 1 v. Southampton n. Moss. Martini, pass. 1 Texel n. Londen. Mirzam N, 1 30 m. w.z.w. Kp. Vilano n. Avon- mouth. Mobv Dick. pass. 1 Vlissingen n. Antwerpen. Muphrid N, 2 v. Grangemouth te R'dam verw. Marjan, 1 v. Halmstad n. Poole. Meres N, 2 v. Antwerpen te Rotterdam verw. Netta. 31 v. Bremen n. Riga. Neerlandia. pass. 1 Vlissingen n. Antwerpen. Neptunus, pass. 1 Texel n Londen. Notos, 30 v. Algiers n. Tunis. Nottingham, 1 v. Zeebrugge te Goole. Oosterburgh, 1 v. Brunsbüttel n. Antwerpen. Oranjepolder. 1 rede Le Havre n. Rouaan. Pavo. 26 te Hudiksvall v. Ostrand. Ponze. 26 te Holmsund v. Domsjo. Paul Westers, pass. 1 Pitboei n. Lidkoping. Pres. Roosevelt. 1 140 m. o Aberdeen n. Gothenb. Paris. 1 v. Rotterdam n. Bremen. Raket. pass. 1 Vlissingen n. Goole. Realty, 1 v. Sunderland n. Nykoping. Roelof Buisman, pass. 1 Vlissingen n. Gent. Rien Teekman, 1 v. Kotka te Amsterdam. Roelof Buisman. 1 te Gent v. Londen. Stella Prima, 1 v.Alicante n. Londen. Spurt, 1 v. Methil n. Tuborg. Tilly, 28 v. Karlstad n. Zaandam. Teunika, 1 v. Londen te Rotterdam. Toni, 1 v. Amsterdam te Rotterdam. Tonja, 1 v. Rotterdam n. Delfzijl. Twente, 1 v. Rotterdam n. Plymouth. Tyro, 1 v. Rotterdam te Belfast. Taormina, 1 v. Londen te Rotterdam. Timo, 1 v. Dordrecht n. Londen. Tramp, 1 v. Oaxen te Nijland. Veenenburgh, 1 40 m. o.z.o. Flamborohead naar Roterdam. Vitesse, 1 v. Maassluis n. Ramsgate. Valbella, pass. 1 Barfleur n. Dublin. Vindicat Atque Polit, pass. 1 Br.büttel n. Dublin. Vlieland, pass. 1 Gt. Yarmouth n. Parijs. Westerdok, 31 v. Londen n. Amsterdam. Wim, 1 v. Southampton n. Goole. Wiebold Böhmer, 1 v. Lissabon te Amsterdam. Zeevaart, pass. 1 Vlissingen n. Dublin. SLEEPVAART Gele Zee. 31 v. New Orleans te Maracaibo. Goeree, pass. 31 Kp. St. Vincent n. Cadiz. Poolzee. 31 520 m. z.w. Lagos n Lagos. Tyne. 31 v Schiedam n. Rouaan. Witte Zee, pass. 31 Startpoint n. Rotterdam. Zwarte Zee, 31 90 m. w.z.w. Kreta n. Gibraltar.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 9