Boerenpaarden en -paardjes draafden in Santpoort flinke administratieve kracht Mollet en Pineau brachten de Assemblée tot geestdrift Zelfstandige woning Geen pardon als Nasser niet zwicht EEN SUPPOOST enige flinke jongens SUPRIMAl V zoekt ASSISTENT EEN WASSER 11 Chicago levert strijd tegen kinderverlamming-epidemie Twee verdachten van verduistering De Haagse Comedie in het komende seizoen Scheepvaart KLEINE MIDDENSTANDSWONING Te koop RIANTE WOONBOOT KANTOORBEDIENDE (vrl.) AANKOMENDE BEDIENDE JONGEMAN 3e Assistent Accountant (ml.) ENIGE BEDIENDEN JONGSTE BEDIENDE ADMINISTRATIEVE KRACHT Een fijne reis... een hondje beschaafde tweede huisjuffrouw STOKER-BODE IMPORIEÜR PRODUCTIEMACHINES ZATERDAG 4 AUGUSTUS 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSGHE COURANT PARIJ» (Reuter/AFP). De Franse minister van Buitenlandse Zaken, Chris tian Pineau, heeft in de Franse Nationale Vergadering verklaard, dat Frankrijk in het verleden de Verenigde Staten verschei dene malen gewaarschuwd heeft voor dubbelhartigheid" van president Nasser van Egypte. De Amerikaanse regering toonde zich toen echter „nogal terughou dend". Volgens Pineau „is de noodzaak van Westelijke saamhorigheid temeer een eer- ste vereiste, omdat Egypte zijn houding baseert op het verschil van inzicht van l,et Westelijke kamp". Pineau betoogde, dat de Amerikaanse weigering om het project Vnor de dam bij Assoean te financieren, Nasser geleid heeft tot een stap die meer tegen Frankrijk en Groot-Brittannië dan tegen de Verenigde Staten gericht was. Frankrijk heeft altijd alles gedaan om de goede betrekkingen met Egypte te redden. Egypte zal de volledige verantwoordelijk heid dragen voor alles wat gebeuren kan, als het bij zijn standpunt blijft. (Deze uit lating werd door alle afgevaardigden, uit gezonderd de communisten, met instem ming begroet). pineau verklaarde met nadruk, dat de Franse regering niet het particulier be stuur van het kanaal wil herstellen, doch dat het komen wil tot een internationale controle die de vrijheid van de scheep vaart volledig verzekeren zal. De Franse regering heeft geen redenen om Nasser te vertrouwen, in de eerste plaats omdat hij zijn woord niet gehouden heeft en in de tweede plaats wegens de manier waarop hij de nationalisatie van het Suezkanaal bekend maakte. „Nassers half hysterisch gelach op dat ogenblik bewijst, dat hij geen meester is over zijn daden en zijn zenuwen en dat hij zijn land meesleept op de weg van fanatisme en vreemdelingenhaat". Applaus Pineau. die verscheidene malen applaus oogstte, zei dat toegeven andere landen er toe zal brengen net als president Nasser op te treden, totdat er een internationaal conflict uit zou voortkomen. „Wij hebben het voorbeeld van 1936 en de bezetting van het Rijnland niet vergeten. De moed van president Truman op het ogenblik dat de Koreaanse oorlog uitbrak, heeft waar schijnlijk een wereldoorlog voorkomen". Pineau zei te geloven, dat de Amerikaanse regering bij het begin van de crisis om het Suezkanaal de ernst van de toestand niet volledig besefte. Incident De Franse regering moet de rechten van de aandeelhouders van de Suezkanaal- maatschappij beschermen. Er zijn tachtig duizend aandeelhouders met 456.000 aan delen die schadeloos gesteld moeten wor den. Toen hierop van de communistische banken geroepen werd, dat de regering de kapitalistische belangen beschermt, kwam premier Mollet tussenbeide met de ver klaring, dat er „ongetwijfeld enige miljo nairs onder de aandeelhouders zijn, doch dat er ook vele kleine aandeelhouders zijn". Er ontstond rumoer toen Mollet zei, dat „een zaak slechts anti-Frans hoeft te zijn om door communistische afgevaardig den verdedigd te worden". Onder applaus van rechts en gematigd links vroeg Mollet aan de communisten: „zal het pact van Nasser en Sjepilov (de Sovjet-minister van Buitenlandse Zaken) niet hetzelfde lot ondergaan als dat van Hitier en Molotov?" Pineau verklaarde na dit incident, dat hij zijn Amerikaanse collega, Dulles, gewezen heeft op de gevaren voor het Atlantisch pact en de Frans-Amerikaanse vriendschap als de Amerikanen geen begrip voor het Franse standpunt zouden tonen. De voorgestelde internationale organi satie voor het Suezkanaal zou grote be voegdheden moeten bezitten en volgens de Franse regering ook verantwoordelijk moeten zijn voor de veiligheid van het ka naal, aldus Pineau. Frankrijk zal op de Londense conferentie het standpunt ver dedigen, dat de nieuwe organisatie geen winsten mag maken en zo mogelijk de ta rieven verlagen moet. Pineau zei, dat Nasser moet toegeven, anders zullen de Westelijke mogendheden maatregelen moeten nemen. Daarom be reiden Frankrijk en Groot-Brittannië zich reeds op alle mogelijke gebeurtenissen voor. Als het Franse schepen niet toege staan wordt de kosten van de vaart door het Suezkanaal te voldoen aan de kanaal maatschappij, zullen zij een andere vaar weg kiezen. De Suezkanaalmaatschappij zal haar employees in Egypte opdracht geven niet voor de nieuwe Egyptische or ganisatie te werken. De Franse regering heeft besloten de vrijheid van de Franse burgers die dit advies zullen opvolgen, vol ledig te beschermen. Pineau werd lang toegejuicht toen hij het spreekgestoelte verliet om plaats te maken voor premier Mollet. Mollet verklaarde, dat de Fransen niet kunnen toestaan dat een dictator inter nationale wetten overtreedt. Hij waar schuwde de Arabische landen, dat zij de eerste slachtoffers zouden zijn van het „dwaze verlangen" van Nasser om de Ara bische wereld tegen het Westen in het gelid te brengen. Mollet bracht Nassers vlug schrift getiteld „De filosofie van de revo lutie" in herinnering, waarin de Egyptische president verklaart, dat de Arabieren de „Arabische wereld van de Atlantische Oceaan tot de Perzische Golf" zullen be vrijden. Het Westen zal hieruit zijn con clusies trekken. Nasser kan wel denken dat de steun van de Sovjet-Unie hem on schendbaar maakt, doch de tegenzetten van de Westelijke grote drie bewijzen dat hij zich vergist". Wij zullen de regels van de nieuwe internationale organisatie voor het Suezkanaal, die op 16 augustus beves tigd zullen worden, desnoods aan Nasser opleggen. Ik kan de verzekering geven, dat de nodige maatregelen reeds door Frankrijk en onze Britse vrienden genomen zijn", aldus de premier. Mobiele klinieken rijden door de stroten CHICAGO (United Press) De burge meester van Chicago heeft het hoofd van de gezondheidsdienst alle hulp toegezegd inzake de strijd tegen de kinderverlam ming-epidemie, die de stad teistert. Het aantal gevallen, gerekend van 1 januari, is vier maal zo groot als het vorige jaar. Mobiele klinieken rijden thans door de straten van de meest getroffen delen van de stad, voorafgegaan door auto's met luidsprekers. Volgens de nationale stichting voor kin derverlamming is 88 percent van de 488 zieken het aantal van donderdag niet met het Salk-vaccine ingeënt geweest. Ook in Joegoslavië Op verzoek van de medische autoriteiten zijn alle badgelegenheden aan de Sava en de Donau in Joegoslavië voor het publiek gesloten. De autoriteiten verklaarden dat deze maatregel „essentiëel is voor een succesvolle strijd tegen het gevaar van kinderverlamming". Beheerders van restaurants en winkels, die groente, fruit en vlees verkopen, welke artikelen vuil worden bevonden, zullen zware boetes worden opgelegd. Het aantal gevallen van kinderverlam ming in Cork, Ierland, is tot honderd ge stegen. Vrijdag werden twee nieuwe ge vallen gesignaleerd. „De koning der cowboys" (Roxy). Roy Rogers en zijn voortreffelijke paard Trig ger zitten samen achter een sa botage ben d e aan. Rogers gaf daarvoor zijn rodeo-werk op en rijdt nu door het land met een ge zicht alsof de levensmogelijkheid van alle staatsburgers van hem afhangt. Hij draagt de taak echter blijmoedig, want herhaalde lijk kan er nog een luchtig lied af. Maar ook weet hij drieste klappen uit te delen en een juffrouw, die onbeschermd en wat te goedgelovig in het leven staat, te ver tederen. Rogers gelooft in zichzelf en zelf verheerlijking is zijn meest overtuigende talent. De film is nogal pover, halfzacht en halfhard. Nee, dan „De schaduw van Zorro", waarin men gedurende de avondvoorstel lingen in Roxy zich kan bevinden, rillend van spanning: keihard ge-knok, geen dub belhartigheid maar rasechte niets ontziende bandieten. Een film waar men met voor uitgestoken kaak en priemende blik uit komt. Wie hangende schouders heeft moet de schaduw van Zorro in; met vierkante schouders en rechte rug komt men buiten. Haarlem ligt aan uw voeten! N. „Sun Valley Serenade" (Li do). Het or kest van Glenn Miller neemt een voorname plaats in deze film in, al vervult het niet zo'n belangrijke rol als in „The Glenn Mil ler Story", waarin het vrijwel voortdurend „aan het woord is". Ditmaal is de aandacht voornamelijk geconcentreerd op de pianist van het orkest, die uit twee aardige vrou wen zijn levensgezellin .moet kiezen: de charmante zangeres bij het orkest en een sportieve, Noorse refugié (Sonje Henie), die bij hem onderdak heeft gevonden. Tij dens een verblijf van de band in een Ame rikaans wintersportcentrum valt de beslis sing, uiteraard ten gunste van het Noorse meisje, dat met haar weergaloze prestaties op ski's en schaatsen aller bewondering af dwingt. Tussen de liefdesscènes door speelt het Miller-orkest bekende „oudjes" als „In the mood" en „Chattanooga Cho Choo". Zolang men de band op een afstand ziet, maakt zij een prettige indruk, maar zodra de camera's wat al te dicht in de buurt van de musici komen, blijken deze maar nare mannetjes te zijn, die op last van de regisseur met verbeten gezichten zich in allerlei bochten wringen om hun minder waardigheidscomplexen af te schudden. Maar het schitterende ijsballet aan het slot van deze muziekfilm maakt veel weer goed. Son ja Henie is de grote ster in dit zwierige zwart-wit tafereel. N. R. K. „Davy Crockett" (Luxor). De held van de Amerikaanse jeugd is dan (eindelijk!) in Nederland op het witte doek te aan schouwen. Dat hij op de verbeelding werkt TOT DE SCHEMER over de Santpoortse polderlanden viel, is er gisteravond door de boerenzoons van het gewest vinnige strijd geleverd op de trouwe trekkers van ploeg en platte wagen: bijna dertig meisjes en knapen waren met het ouderlijke paard naar de Westlaan gekomen om uit te maken, wie het gauwst op zijn klepper aan de andere kant kon komen, zonder te galopperen want dat is bij reglement èn omdat de kluiten dan zo hoog gaan spatten verboden. Deze traditie der „boerepaardenrace" is haast nog mooier geworden dan haar grote voorganger op donderdagmiddag, toen iedereen ernstig over zijn pro gramma gebogen stond en de toto menige gulden opslokte, die er nimmer meer uit zou komen hier geen stalwed- denschappen, maar alleen de gulle lach en in plaats van combines soms volkomen ongelijkwaardige tegenstanders, die in kalme draf door de baan hobbelden Het feit, dat de jockey's weer gekostumeerd moch ten verschijnen en dat daar zelfs nog een prijsje mee te verdienen was ook, maakte het alleen maar mooier en dus waren er ook gister avond weer wonderlijke tooisels te zien. De kleine '«Vijnand van Veen kwam in kabouterhabijt op een pony uit en kreeg daardoor de kostuumprijs en slagers dochter Femmy van dei- Kolk zat hoog te paard in een grillig samenstel van textiel, dat het opschrift iPicasso" met ere droeg en een eervolle vermelding verwierf, evenals „neger" 'tndré Lemmers. Zelfs de heren Drees en Romme wa- cen mèt bolhoed present, maar hun pogingen om een gestrekte draf met winst te bekronen mislukten even jammerlijk als die hunner "abinetsformatie - ook hier al in de eerste omloop. Een coalitie zat er alweer niet vlot in. Matrozen en cowboys, Pi casso en de voddenman plus twee ponyrijdertjes hebben overigens voor een fraaie hoeveelheid hilariteit ge zorgd en vooral toen de kleinste pony met Wijnand aan de teugels uit moest komen tegen een huizen hoge draver, bleek men achter de lijnen, waar een heel gezelschap bijeen was op deze frisse avond, spon taan alle sympathie naar de kleinste uit te dragen. Het miniatuurtje wilde echter niet vlot van start, maar toen het beestje een maal had gezien, welk een kolosaal dier naast hem aan de wandel ging, werd hij, gedreven door angst óf eerzucht, plotseling zeer actief en het scheelde niet eens zoveel, of Wijnandje had de eerste omloop over leefd. Zijn mede-ponyridder Kees de Wit redde het ver der en bleef er in tot de derde omloop, maar toen waren ook die beentjes te kort, zoals starter Wester hoven met kalme stem con stateerde. Ei bleven er aan het eind vier over,waarvan B. Knep- pers en D. Verkerk om de eerste en de tweede prijs moesten kampen en Frans Schoorl en Piet Zijp om drie en vier en er is bij kamprit uitgevochten, dat Frans Schoorl, de matroos, de vierde prijs mocht in casseren, zodat Piet met de derde ging strijken. Daarna om één en twee: cowboy D. Verkerk tegen burger B. Kneppers. De cowboy won de rit en daarmee de race, zodat Kneppers zich met de twee de plaats tevreden moest stellen en het publiek voet je voor voetje terugschui- felde naar de lichtjes van de kermis, ,,'t Is eigenlijk het mooste stukkie van de feestweek" hoorden wij te vreden opmerken. Nu komt vanmiddag de boogschiete- rij nog, maar niettemin heeft de boerepaardenrace wél bewezen in trek te zijn en ook dit nummer zal dus beslist wel „programma houden". J. F. van vooral de jongens is buiten kijf. De le gendarische vrijheidsheld blijkt namelijk een woudloper van allure, een vechtjas eerste klas en een nobel strijder voor recht en billijkheid in woord en daad. De over drijving, waarmee zijn heldendaden wor den opgediend, werkt uit dat men de man öf grenzeloos bewondert öf verre van zich werpt. De Amerikaanse jeugd koos het eerste. Of de Nederlandse het ook doet is nog een vraag. Er valt veel te beleven in de film behalve dan in de episode, waarin Crockett de Amerikaanse Senaat op stelten zet. Dat ligt er al te dik op. Bijzon der aardig is het telkens wederkerende muziekje in de film, dat men wel spoedig overal zal horen fluiten, want het melo dietje ligt heel goed in het gehoor en on dersteunt de reputatie van Davy op voor treffelijke wijze. Fr. „Het monster van de zeebodem" (Frans Hals). In de komkomertijd duiken immer zeemonsters op. Men kan er nu een aan schouwen in dit theater en zich verbazen over de technische manipulaties om het monster in beeld te krijgen. Op deze tru cages berust heel de film, die aan het mon ster een sensationeel verhaal vastknoopt, dat vrij doorzichtig is en alleen genietbaar voor de mensen van goeden wille op dit gebied. Een glibberig terrein, maar de zee slang gedijt er wel. Vele reprises en prolongaties deze week. In Minerva tot maandag „Doctor at sea", een wat gewilde Engelse komedie. Van maandag tot en met donderdag in de middagvoorstellingen „Lili", ontwapenend en charmant en in de avonduren Hitch- coeks spannende „Rear window". In Rembrandt blijft „Sissi", romantisch vertelsel over een prinsesje, dat de man van haar hart krijgt. Studio knoopt er nog een week „Phffft" aan vast, middeler wijl handhaaft Pal ace Charlie met „Gold Rush" in zijn programma. Vakantieprogramma's: In Rembrandh houdt Montagne's jeugdvariété braaf stand. Ditmaal een nieuw programma, waarin de jeugd op uiteenlopende wijze wordt ver maakt en bezig gehouden. Hetzelfde ge schiedt in Luxor door Adrie van Oorschot, aan wie wij vandaag wat meer aandacht besteden elders in dit nummer. Cinema draait een Nederlandse jeugdfilm „Drie jongens en een hond". Studio vertoont een verzameling korte films. In alle theaters beginnen de voorstellingen om helfelf. De Haarlemse recherche heeft een ze- venenvijftigjarige elektricien en een twee- endertigjarige bediende aangehouden, ver dacht van verduistering. De jongste heeft aan de recherche verklaard, dat hij elek trisch materiaal, ter waarde van duizend gulden, heeft verduisterd ten nadele van zijn patroon; de helft van het materiaal had hij verkocht aan de elektricien. Spelers en repertoire De Haagse Comedie heeft haar tableau de la troupe voor het seizoen 19561957 als volgt samengesteld: Elisabeth Andersen, Chris Baay, Bas ten Batenburg, Maria de Booy, Henk van Buuren, Fie Carelsen, Max Croiset, Albert van Dalsum, Fiet Dekker, Joris Diels, Coen Flink, Gerard de Groot, Wim de Haas, Broes Hartman, John Koch, Mimi Kok. Cees Laseur, Annie Leenders, Jan van der Linden, Luc Lutz, Enny Meu nier, Maria Meunier, Annet Nieuwenhuyzen, Jan Retel, Paul Steenbergen, Do van Stek, Gijsbert Tersteeg, Johan Valk, Dick van Veen, Frans Vorstman, Myra Ward, Ida Was serman. Regisseurs: Cees Laseur, Paul Steen bergen, Albert van Dalsum, Joris Diels, Jan Retel. Het repertoire omvat de volgende stuk ken: „The great Sebastians", Howard Lind say en Russel Crouse, „South sea bubble", Noël Coward, „Inherit the wind", Jerome Lawrence en Robert E. Lee, „Peau d' Ours", Paul Willems, „Hamlet", William Shakes peare, „Family Reunion", T. S. Eliot, „The power and the glory", Denis Cannan en Pierre Bost (naar de roman van Graham Greene), „II Seduttore", Diego Fabbri, ,,Un Caso Clinico", Dinu Buzzati, „Ping pong", Arthur Adamov, „Les oiseaux de lune". Marcel Ayme, „Murder will speak", Michael Hutton Squire, „A question of fact", ,,Wy- nyard Browne, „No time for sergeants", Ira Levin, „Lydia", Michael C. Hutton, „Lucky Strike", Michael Brett. Begonnen wordt met „The great Sebas tians" met regie van Paul Steenbergen op zaterdag 18 augustus in de Koninklijke Schouwburg. Abbekerk, 3 te Antwerpen Amor, 2 v. Hamburg te Amsterdam. Amstelvaart. 3 v. Marseille n. Golf v. Mexico. Antonia, 4 te Tjilat.iap. Alhena, 2 60 m. o. Recife n. Las Palmas. Alkaid, 2 210 m. z.w. Ouessant n. Antwerpen. Amsteldiep, 2 940 m. w.z.w. Landsend n. A'dam. Amstelvliet, 2 60 m. z.w. Cocos eil. n. Australië. Atje Ray S, 2 360 m. w. Scillys n. Rotterdam. Axeldijk, 2 te Philadelphia. Aegis. 3 v. Trinidad n. Ciudad Bolivar. Aalsdijk, 3 v. New Orleans n. Newport News. Bengalen, pass. 3 Kp. Bon n. Port Said. Bagan, 3 te Matubeh. Bennekom, 2 v. Antofagasta n. Tocopilla. Bontekoe, 2 te Menado n. Donggala. Boissevain, 4 te Rio de Janeiro. Caltex Nederland, 3 te Rotterdam. Congokust. pass. 2 Las Palmas n. Dakar. Caltex Delft, pass. 3 Oran n. Sidon. Caltex Leiden, pass. 3 Perim n. Perzische Golf. Caltex Utrecht, 3 v. Suez n. Rastanura. Caltex Rotterdam, 2 pass. Runsal Jebel n. Ban- darmashur. Cinulia, 8 te Brisbane verw. Corilla, 2 210 m. z o. Billiton n. Singapore. Camphuys, 4 te Makassar verw. Castor. 2 v. Port of Spain n. Puerto Ordaz. Caltex Rotterdam, 3 voor anker te Band.mashur. Callisto, 3 v. Wabana n. Rotterdam. Clavella, 3 v. Suez n. Abadan. Cottica, 3 400 m. w.z.w. Madeira, 5 aldaar verw. Delfland, 5 te Las Palmas verw. Dalerdijk, 2 500 m. w.z.w. Landsend n. Antw. Delft, 3 v. Bremen n. Hamburg. Eos, 3 te Piraeus. Esso Nederland. 4 te Suez verw. Eemdijk, 2 v. New Orleans n. Le Havre. Esso Rotterdam, 3 v. Antwerpen n. Rastanura. Enggano. 3 170 m. n.w. Cocos eil. n. Aden. Friesland KRL, 2 v. Bahrein n. Calcutta. Friesland SSM, pass. 2 Kiel n. Gdynia. Gooiland, pass-. 3 Ouessant n. Amsterdam. Gouwe, 2 215 m. z.w. Lissabon n. Dakar. Helder. 2 40 m. o.z.o. Landsend n. Santa Martha. Hera, 2 310 m. w.z.w. Horta n. Bridgetown. Hilversum. 2 630 m. w.n.w. Cocos eil. n. Kwinana. Hydra, 2 170 m. n.o. Azoren n. Emden. Hermes, 3 te La Union. Hestia, 3 v. New York n. Port Au Prince. Hispania. 3 v. Bilbao n. Rotterdam. Hoogkerk, 4 te Rotterdam. Iberia, 3 v. Bilbao n. Rotterdam. Isis, 4 te Antwerpen. Ittersum, pass. 3 zpt. Groenl. n. Pt. Churchill. Johan v. Oldenbarnevelt, 2 210 m. n.o. Diego Garcia n. Fremantle. Kenia. 2 v. Stanlov n. Curasao. Kryptos, 4 te Balikpapan. Kabylia, 6 te Said verw. n. Mena A1 Ahmadi. Kalianda, 3 te Menado. Kalydon, 7 te Montevideo verw. Karimun, 2 dw. Kp. St. Vincent n. Beyrouth. Karossa, 2 v. Banda n. Tual. Kellia, verm. 4 v. Rotterdam n. Oslo. Koratia. 2 240 m. n.o. Madeira n. Philadelphia. Korovina. 2 te Hamble verw. Kylix, 2 230 m. n.o. Mozambique n. Bahrein. Korenia, 3 te Curacao. Koningswaard, 3 te Curacao. Kota Baroe, 3 320 m. w. Sabang n. Aden. Kellia, 4 v. Rotterdam n. Oslo. Kopionella. 5 te Kingston Jam. verw. Korivina, 4 te Southampton. Langkoeas, 2 v Dieddah n. Tj. Priok. Lieve Vrouwkerk, 2 v. Genua n. Antwerpen. Lombok, 3 te Port Tahsis. Lawak, 3 v. Mombasa n. Djibouti. Leersum, pass. 3 Vlissingen n. Houston. Loenerkerk, 3 te Genua. Lissekerk, 2 140 m. o.z.o. Str. Messina n. Genua. Loosdrecht, 2 130 m. w.z.w. Kreta n. Algiers. Luna, pass. 3 Dardanellen n. Kalyvia. Larenberg, pass. 3 Dover n. Barbados. Liberty Bell, 3 v. Suez n. Mena A1 Ahmadi. Loosdrecht pass. 3 Malta n. Algiers. Lekhaven, 4 v. Buenos Aires n. Santos. Molenkerk. 4 te Genua. Malea, 2 570 m. z. Shimotsu, 4 aldaar verw. Malvina, 6 te Kawasaki verw. Maureen, 2 350 m. o.z.o. Beira n. Bombay. Metula. 4 te Lor Marques verw. Mirza, 2 410 m. o.n.o. noordp. Bornea n. Mirl. Mitra, 7 te Rotterdam verw. Myonia. 4 te Pulu Bukom verw. Merwede, 5 v. Las Palmas te Rotterdam verw. Maashaven, 3 v. Lissabon n. Las Palmas. Mela, 4 te Shimotsu. Mentor. 3 te Aruba. Merwede, pass. 3 Ouessant n. R'dam 5 verw. Metula, 4 te Lorenco Marques. Nestor, 3 te Rotterdam. Notos, 2 te Malta. Nieuw Amsterdam, 3 v. Rotterdam n. New York. Noordzee, 4 te Seven Islands. Orion, 3 v. Iskenderun n. Ceuta. Oldekerk, 2 v. Lorenco Marques n. Beira. Omala, 3 te Piraeus. Oranjestad, 3 v. Dover n. Trinidad. Ouwerkerk, 3 v. Rotterdam n. Kobe. Ondina, 11 te Gent verw. Ovula, 2 160 m. o. Kp. Varella n. Pladju. Oberon, 3 tc Mobile. Oostkerk, 3 270 m. z.w. Kangeroe eil. n. Carnavon. Phrontis, pass. 2 Kp. Finisterre n. Port Said. Pygmalion, 2 te Amsterdam. Poelau Laut, 3 v. Makassar n. Donggala. Prins Alexander. 3 v. Rotterdam n. Montreal. Perna, 2 v. Miri n. Singapore. Pendrecht, pass. 3 Gibraltar n. Sidon. Prins Frederik Willem. 3 te Le Havre. 'Prins Maurits, 3 v. Quebec n. Glasgow. Purfina Nederland, pass. 3 Kp. Bon n. Antw. Rotti, pass. 2 Port Sudan n Mufatta. Rijnkerk, 2 v. Penang n. Aden. Rempang, 3 te Bremen. Rondo, 31 te Belawan. Raki, 3 te Marseille. Roggeveen, pass. 3 Sabang n. Seychellen. Ruys, 3 te Singapore. Rijnland, pass. 3 Finisterre n. Amsterdam. Roepat, 2 335 m. n.w. Azoren n. Halifax. Senegalkust. 3 v. Dakar n. Le Havre. Siba.iak, 4 te Tj. Priok verw. Straat Mozambique, 1 v. Kaapstad n. Santos. Scherpendrecht, 4 te Aruba. Stad Maassluis, 4 te Rotterdam. Straat Soenda, 4 te Lor Marques. Saroena, pass. 2 n. Banka n. Pladju. Singkep, 2 90 m. n.n.w. Billiton n. Makassar. Sloterdijk, 2 v. Newport News n. New York. Stad Rotterdam, 2 dw. Bergen n. Rotterdam. Stad Vlaarding., 2 55 m. w. Stavanger n. Narvik. Stan vac Djirak, 3 te Singapore. Stanvac Ogan, 2 v. Sungeigerong n. Semarang. Sarpedon, 3 te Philadelphia. Solon, pass. 3 Kp. Hatteras n. Philadelphia. Sirrah, 3 510 m. w. Kangeroe eil. n. Melbourne. Stad Breda, pass. 3 Casquets n. Rotterdam. Stad Leiden, 6 te Aden verw. Stanvac Pendopo, 5 te Saigon verw. Str. Mozambique, 3 520 m. n.w. Kaapst. n. Santos. Senegalkust, 3 v. Dakar n. Le Havre. Salatiga. 4 v. Colombo n. Basrah. Sloterdijk, 3 v. Newport News n. Antwerpen. Stad Arnhem, 4 te Manchester. Stad Dordrecht. 3 v. Alicante n. Rotterdam. Stad Haarlem. 3 v. Narvik n. Rotterdam. Tjitjalengka, 2 v. Santos n. Rio de Janeiro. Titus, 2 v. Amsterdam n. San Juan P.-Rico. Tomori, 2 te New Orleans. Tabian, 2 130 m. n.n.o. Massawa n. Tj. Priok. Theobaldius, verm. 8 v. Curacao. Telamon, 3 te La Guaira. Tiberius, 2 70 m. w.n.w. Cartagena Col. naar Curacao. Tabinta, pass. 3 Perim n. Tj. Priok. Tamo, 4 te Buenos Aires. Tiba. 3 v. Rotterdam n. Bremen. Tjisadane, 4 v. Singap. n. Pt. Louis n. Mauritius. Tjitjalengka, 3 v. Rio de Janeiro n. Kaapstad. Van Riemsdijk, 3 te Semarang. Van Waerwijck, 2 90 m. z.w. Anderhalfgraads- kanaal n. Singapore. Vasum. 4 te Suez. Woensdrecht, 1 200 m. z.o. Kreta n. Gibraltar. Willemstad, 2 v. Curacao n. La Guaira. Zijpenberg, pass. 2 Kp. Vincent n. IJmuiden. Waikelo, 4 te Makassar verw. Waiwerang. 2 v. Palembang n. Tj. Priok. Waterman, 4 te Walvisbaai. Willemstad, 3 v. La Guaira n. Grenada. Wonogiri. 3 v. Philadelphia n. New York. Zijpenberg, pass. 4 Kp. Finisterre n. IJmuiden. KLEINE VAART Alcetas, 3 v. Antwerpen te Rotterdam. Appingedam, pass. 2 Wight n. Lissabon. Admiraal Courbet. 3 v. Walvik te Ala. Adm. de Ruyter, 3 v. Newport M. te R'dam verw. Amyntas, 3 v. Hamburg n. Amsterdam. Anna B, 3 v. Sundsvall n. Ornskoldsvik. Arctik, 4 v. Rotterdam n. Londen. Acneas, 3 30 m. z.w. Royalsovereign V.S. naar Amsterdam. Appingedam, 5 v. Rotterdam te Lissabon verw. Ador, pass. 3 Vlissingen n. Cardiff. Arak, pass. 3 Lissabon n. Fecamp. Arnoudspolder, 3 v. Rotterdam te Lissabon verw. Atlas, pass. 3 Minorca n. Rotterdam. Amyntas, 3 v. Hamburg n, Amsterdam. Aalsum, 3 te Amsterdam v. Rotterdam. Boreas, 3 v. Rotterdam n. Oran. Brouwersgracht, 3 v. Amsterdam n. Londen. Barracuda. 3 v. Cuxhaven tc Antwerpen. Bettv, 3 80 m. n. Understen n. Umea. Biesbosch. 3 Vlissingen n. Esbjerg. Birmingham. 3 v. Harlingen te Goole. Badzo, 4 v. Rotterdam n. Londen. Battavier I, 3 v. Casablanca te Bordeaux verw. Bap T, 2 v. Helsinki n. Hamina. Batavier III, pass. 3 Kp. St. Vine. n. Casablanca. Bloemgracht, pass. 3 Texel n. Helsinki. Boreas, 3 v. Rotterdam n. Oran. Cinderella, 3 v. Duinkerken te Rotterdam. Catharina W, pass. 3 Kiel n. Londen. Calvijn, 3 v. Oulu tc Vlissingen. Casana, pass. 3 Kp. Dantifer n. Rotterdam Castor, pass. 2 Vlissingen n. Antwerpen. Concepcion. 2 v. Curitiba n. Montevideo Da Capo. 3 v Antwerpen te Rotterdam Domburgh, 3 v. Londen te Rotterdam. Duiveland, pass. 3 Brunsbütlel n. d Theems. Elbe, 3 v. Port Au Prince n. P. Libertador. Egbert S, 3 v. Cuxhaven te Rotterdam. Elsenburgh, 3 140 m. z.w. Ouessant n. Casablanca. Ellewoutsdijk, 3 v. Rotterdam n. Sluiskil. Export II, 3 v. Londen te Rotterdam. Eljo, 28 v. Genua te Bastia. Eemshoorn, pass. 3 Vlissingen n. Zee. Escaut, pass. 3 Kp. Gris Nez n. Parijs. Flardinga, 3 v. Huil te Rotterdam. Gaasterland, 3 v. Zeebrugge te Harlingen. Globe, pass. 3 Vlissingen n. Antwerpen. Gronitas, pass. 3 Gt. Yarmouth n. Delfzijl. Gruno, pass. 3 Vlissingen n. Londen. Harry, 3 100 m. z.w. Svinoy n. Leroysund. Holland, 3 v. Londen te Rotterdam. Henrica B, 3 v. Teignmouth te Vasteras verw. Hoe Vinces, 3 v. Grimsby n. Rotterdam. Hoogvliet, 4 v. Waskllt n. Mantyluoto. Houtman, 3 v. Poole n. Fowey. Heerengracht. 3 te Kotka. Import, 3 v. Oporto te Rotterdam, Ida Pieter, 4 v. Rotterdam te Ahus verw. Ilias, 3 v. Rotterdam te Amsterdam. Inspecteur Mellema, pass. 3 Vlissingen n. Gent. Ilias, 3 te Amsterdam n. Hamburg. Joost. 29 te Zaandam v. Sodertalje. Jongkind, 3 v. Gothenburg te Velsen verw. Jaba, pass. 3 Holtcnau n. IJselmonde. Jan Kreumer, 4 v. Londen n. Rotterdam. Jura, 4 v. Rotterdam n. Londen. Jan, 3 in Oslofjord n. Sarpsborg. Kaap Falga, 30 te Vestervik v. Amsterdam. Kaap St. Vincent, 3 v. Vlissingen n. Norrsundet. Kirsten, 3 v. Karlskrona n. Groningen. Lea, 3 v. Cuxhaven te Rotterdam. Leuvehaven, 3 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Lindesingel, 3 v. Hamina n. Dublin. Larix, 30 v. Hernosand n. Zaandam. Leliegracht, 3 v. Amsterdam n. Antwerpen. Manto, 3 v. Rotterdam te Tanger verw. Midas, 3 v. Beyrouth te Alexandrië verw. Marjan, pass. 3 Kielerkanaal n. Poole. Merak N, pass. 3 Dover n. Asuncion. Mercurius H, 3 40 m. z.w. Ouessant n. Londen. Merwehaven, 3 v. Duinkerken te Rouen. Moby Dick, pass. 3 Vlissingen n. Casablanca. Marianne, pass. 3 dw. Hoek v. Holl. n. Brake. Nero, 2 v. Rotterdam n. Bilbao. Noord. 3 in de Oostzee n. Ipswich. Noordstad, 3 v. Amsterdam te Rotterdam. Nassauhaven, 3 v. Malmö te Gothenburg. Neerlandia, pass. 3 Vlissingen n. Londen. Nieuwehaven, 3 te Kopenhagen. Nero, pass. 3 Dungeness n. Bilbao. Nottingham, 3 v. Goole n. Rotterdam. Olwe, 3 v. Antwerpen te Manchester verw. Oosterburgh, 3 v. Vasteras te Antwerpen. Odile R, pass. 3 Vlissingen n. zee. Oranjepolder, 4 v. Rouaan te Rotterdam verw. Pavo. 1 te Stocks v. Hudiksvall. Ponza. 26 te olmsund v. Domsjo. Polaris, 3 v. d. Tees te Rotterdam. Phidias. 3 v. Rotterdam n. Le Havre. Poortvliet, 4 v. Somas n. Harlingen. Plato, pass. 1 Gibraltar n. Cartagena. Philetas, pass. 3 Algiers n. Piraeus. Rcalta, 3 v. Rotterdam n. Kalmar. Rio. pass. 3 Brighton n. Felixshowe. Roelof de Winter, pass. 3 Gotland n. Hamina. Ransel. 3 v. Amsterdam te Antwerpen. Reggeborg, pass. 3 Vlissingen n. Antwerpen. Rijnhaven, 4 v. Casablanca te Rouaan verw. Senior, pass. 3 Gidesdr Falstar n. Dordrecht. Surte, 3 v. Karlshamn te Hull verw. Stella Maris, 3 v. Newcastle te Horsens. Stella Prima, 3 v. Alicante te Cartagena Sp. Saba. pass. 3 Terschelling n. Sharpness. Silvapiana, 3 v. Rotterdam te Antwerpen. Swift, pass. 3 Kiel n. Malmö. Texel, 3 v. Boston te Maassluis. Tilly. 2 te Zaandam v. Karlstad. Viking, 3 v. Goole te Zeebrugge. Virgo. 3 v. Rotterdam n. Middlesboro. Wiebold Böhmer, 3 v. Amsterdam te Rotterdam, Willemijn, 3 v. Rotterdam n. Immingham. Wickenburgh, pass. 3 Kp. Roca n. Duinkerken. Westerdok, 2 v. Londen te Amsterdam. Westpolder, 5 v. Rotterdam te Oporto verw. Wulp, 3 v. Rotterdam te Amsterdam. Wiebold Böhmer, 3 te Rotterdam n. Amsterdam. SLEF.PVAART Ebro, 2 110 m. z.w. St. Nazaire n. St. Nazaire. Noordzee, 2 30 m. z.w. Startpoint n. Rotterdam. Witte Zee, pass. 2 Dover n. Rotterdam. Zeeland. 2 180 m. w. Nicaragua n. Balbao. Zwarte Zee, 2 40 m. z.o. Pantellaria n. Baltimore. OFFICIëLE PUBLIKATIE OUDERDOMSPENSIOEN krachtens de Algemene Ouderdomswet Formulieren voor het aanvragen van ouderdomspensioen zijn vanaf 6 augustus verkrijgbaar bij de Raden van Arbeid en bij alle postinrichtingen, voor de hieronder aangegeven Nederlanders, die op 31 decem ber a.s. 65 jaar of ouder zijn en die na hun 59e verjaardag gedurende 6 jaren, al dan niet onafgebroken, in Nederland. Suriname, de Nederlandse Antillen of Nederlands Nieuw Guinea hebben gewoond: le. Alle mannen en alle ongehuwde of ge huwd geweest zijnde vrouwen, 2e. Alle gehuwde vrouwen, die duurzaam gescheiden van haar echtgenoot leven, 3e. Alle gehuwde vrouwen, wier echtgenoot op 31 december 1956 65 jaar of ouder is, doch geen aanspraak op ouderdoms- nensio- kan maken, 4e. Alle gehuwde vrouwen, wier echtgenoot op 31 december 1956 jonger is dan 65 jaar en die als kostwinster zijn aan te merken. Na invulling en ondertekening kunnen deze aanvraagformulieren aan de Raad "an Arbeid, welke op het formulier en op de daarbij gevoegde enveloppe is vermeld, port vrij worden ingezonden. Zendt de aanvragen zo spoedig mogelijk in. Uitzondering: personen, die op 31 decem ber 1956 nog wekelijks of maandelijks een rente of uitkering van de Sociale Verzeke ringsbank (Rijksverzekeringsbank) of van de Raad van Arbeid ontvangen, behoeven geen aanvragen om pensioen in te dienen. Aan deze personen zal het pensioen automa tisch worden toegekend. Aan deze personen wordt dringend verzocht geen aanvraagfor mulieren af te halen en geen aanvragen om pensioen in te dienen. In de maand december 1956 of januari 1957 krijgt ieder bericht over het eventueel toe te kennen ouderdomspensioen. M E D I F O N.V. vraagt voor enige van haar personeelsleden in bezit van huurmachtiging een eventueel met overname van stoffering of meubilair. Brieven aan K. Margarethastraat 57, Haarlem. TE KOOP GEVRAAGD omgeving Gen. Cronjéstraat. Leeg te aanvaarden. Brieven onder no. 3167 aan het bureau van dit blad. Modern interieur, bev. woonk. 7x3. 2 sik., keuken, w.c., water, elec., tel. Vraagprijs 9.000.-. Inlichtingen Makelaarskantoor P. W. Zijlstra. Emmastraat 119, Enschede, tel. K 5420 - 4431-4531. Na 6 u. 7598 en Haar lem tel. 39262. vraagt H O L L A N D I A HILLEGOM v. d. Endelaan 11-13 - Telefoon 5499 - 5983 voor typen en adm. werkzaamheden. Aanmelden dagelijks persoonlijk of schriftelijk - SPOED Bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken is plaats voor een (mnl. of vrl.) Sollicitaties mondeling of schriftelijk aan het kantoor der Kamer, Nassauplein 4—6, telefoon 15254. HET ST. ELISABETH'S OF GROOTE GASTHUIS, HAAR LEM, vraagt Aanm. maandag t/m woensdag 23 u. bij de aam.-econoom. Bij ons is plaats voor: van 15 h 16 jaar, om opgeleid te worden tot reparateur van Sportartikelen en om enig expeditiewerk te verrichten. Persoonlijk aanmelden: SPORTHUIS HAARLEM, Grote Houtstraat 123. Accountantskantoor A. J. HENDRIKS (N.I.v.A.) vraagt Prett. werkkring m. goede vooruitzichten. Behoorlijk sal. Schrift, soil. m. opgave v. levensloop, diploma's enz. aan het kantooradres: Oranjekade 13, Haarlem. N.V. SLAVENBURG'S BANK vraagt voor spoedige indiensttreding kennis van vreemde talen strekt tot aanbeveling. Soil te richten aan Kantoor Nw. Gracht 98, Haarlem. Op bureau van organisatie voor maatschappelijk werk is met ingang van 1 October a.s. plaats voor een goed kunnende typen. Ook voor halve dagen. Brieven met opgave van verlangd salaris onder no. 3177. DRUKKERIJ JACOBSON heeft plaats voor Leeftijd beneden 20 jaar. Pers. aanmelden tussen 9 en 17 uur: Parklaan 40, Haarlem. tabletten tegèn reisziekte IN OE BLAUWE VERPAKKING LET OP DE JUISTE DOSEP/NG BIJ u AAN KOMEN LOPEN Plaats een Groentje GEVRAAGD voor Personeelshotel van grote instelling een Leeftijd pl.m. 35 jaar, intern. Br. met opg. leeftijd en ref. onder no. 3174 bur. v. d. blad. Ter PROVINCIALE GRIFFIE VAN NOORDHOLLAND wordt een gevraagd ter bediening van de centrale verwarmings- installat'e (cokes). Bekendheid met deze werkzaam heden vereist. Salaris: 3585.00 3909.00 per jaar (4 jaarl. verh. van 81.00). Kledingtoelage 200.00 per jaar. Leeftijd plm. 30 jaar. Schriftelijke soilicitat'es met uitvoerige inlichtingen vóór 15 augustus .956 in 'e zend-n aan de Griffier der Staten van Noordholland, Dreef 3, Haarlem. OMGEVING HAARLEM ca. 2530 jaar, met commercieel technisch gevoel, examen HBS of MTS. Veelzijdige zelfst. werkkring met goede vooruitzichten. Handgeschr. soil, met geg. opleiding, ervaring, talenkennis godsdienst, met pasfoto onder no. 3179. bureau van dit blad. Het ST. ELISABETH'S OF GROOTE GASTHUIS te Haarlem vraagt volledig bekend met het vak. Soil, te richten aan - of aanmelding tussen 2 en 3 uur bij de administrateur-econoom. HANDELSKANTOOR te Haarlem vraagt Goede vooruitzichten. Brieven met volledige inlichtingen no. 3182 v. d. blad.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 11