NZH keert tien percent dividend uit Koffiekeurmeesters in de leeuwenkooi Verantwoord vermaak voor de jeugd Kort en bondig In een zonnig vijfde étappe houdt jarige Joop de muggentrui Vervoer toont gunstige tendens, evenals het financieringsbeleid Circus Boltini „Koningen der dieren" keken verbaasd toe Vele toeschouwers zagen openluchtfilm Verkeersongevallen in Heemstede In voorbereiding Elfjarige jongen door aanhangwagen overreden Groei van het spaartegoed ook in de vakantie Intrede ds. J. W. Wery bij Remonstrantse gemeente Adrie van Oorschot wéét met kinderen om te gaan Slachtoffer van storm overleden HAARLEMSE MUGGENRONDE Klassementen Autobusdienst in Bloemendaal? Ontvangst deelnemers C.I.S. in Haarlem Gepoogd rit in auto te maken Examens ZATERDAG 4 AUGUSTUS 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURAN1 Het vandaag: verschenen jaarverslag- van de Noord-Zuid-Hollandse Vervoermaat schappij N.V. vertoont een verheugende tendens. En dit bl«kt werkelijk niet alleen uit het voor uitkering van dividend bestemde gedeelte van het winstsaldo, dat een divi dend van tien percent mogelijk maakt. De reserveringspolitiek van de vervoermaat schappij met het oog op de op handen zijnde autobusexploitatie heeft vruchten afge worpen. Ten aanzien van de financiering spreekt er uit het jaarverslag een gematigd optimistische toon. Het winstsaldo bedraagt f 1.520.519,51 (vorig jaar f 1.812.982,73). Hiervan is voor dividenduitkering bestemd f 600.000,— (vorig jaar f 420.000,—). Voor wachtgeldreserve is f 300.000,bestemd, aan de personeelsverenigingen is, evenals vorig jaar, f 20.000,uitgekeerd en het fonds voor bijzondere doeleinden (pensioenfonds) heeft f 200.000,gekregen, tegen vorig jaar f 400.00,De post reorganisatiereserve, die vorig jaar f 845.874,98 groot was, is overgebracht naar de algemene reserve, die nu vier ton bedraagt. De post reorganisatiereserve, die onder meer diende ter voorziening in de uitgaven voor omscholing van personeel en de liqui- datiekosten als het opbreken van trambanen, was met opzet het vorig jaar vrij hoog gewaardeerd, zodat hij nu bij de algemene reserve kon worden ondergebracht en tevens aanzienlijk kon worden besnoeid. Ten aanzien van het pensioenfonds, waar in de helft van het bedrag dat vorig jaar hiervoor werd besteed, werd gestort, wordt gezegd dat, hoewel de ministeriële goed keuring van het nieuwe reglement van het fonds, zoals dit ingevolge de Pensioen- en Spaarfondsenwet noodzakelijk was gewor den, niet mocht worden ontvangen, de toekomst toch met vertrouwen tegemoet mag worden gezien. In 1955 werden vele besprekingen ge voerd over de resultaten van het werk- classificatie-onderzoek voor weekloonper- soneel. Op basis van uit deze classificatie gevonden indicaties werd een nieuwe loon regeling voor het weekloonpersoneel ont worpen, welke na enkele herzieningen eind 1955 aan de betreffende overheidsinstanties ter goedkeuring kon worden aangeboden. In januari 1956 mocht een gunstige beslis sing, te rekenen van 1 september 1955 af, worden verkregen. Evenals in voorgaande jaren kon in 1955 aan het personeel weer een vakantietoeslag ten bedrage van één week loon worden uitbetaald. In december werd aan alle per soneelleden en pensioentrekkenden een kerstpakket aangeboden. Dank zij de in het sociaal fonds beschikbare middelen konden 'n 1955 aan tal van personeelleden, die in moeilijke omstandigheden verkeerden, bij zondere tegemoetkomingen worden ver leend. Ook over het jaar 1955 kon het Pensioen en Spaarfonds in staat worden gesteld een extra uitkering aan de daarvoor in aan merking komende pensioentrekkenden te verlenen. De uitkering bedroeg afhankelijk van de pensioneringsdatum, maximaal 53°/o van het jaarpensioen. Hét personeelsverloop was nog steeds zeer groot. Gezien de krappe arbeidsmarkt konden de pogingen tot het aantrekken "an nieuw personeel niet tot het gewenste resultaat leiden. Het ernstig woningtekort in het westen des lands, hetwelk het onmogelijk maakt op korte termijn de migranten aan een woning in hun standplaats te helpen, heeft ertoe geleid, dat enkelen hunner tengevolge van moeilijkheden door de gezinsscheiding het bedrijf weer hebben verlaten. Overleg Muziek en film op de Grote Markt Hef programma van de Haarlemse kof- fieweek is vrijdagavond voortgezet met een concert op de Grote Markt, dat gege ven werd door de orkesten Alpenjagers" en „Hooischelf". Precies om acht uur verzamelden de mu zikanten zich in de muziektent, om daar hun vrolijke nummertjes blazen weg te geven. Dat dit door velen gewaardeerd werd, bleek wel uit de belangstellenden, die zich in grote getale op de Grote Markt hadden verzameld. De opgewekte marsen, polka's en Tiroler melodieën werden in even opgewekte stemming aangehoord. Na het concert, dat ongeveer twee uur duurde, was het dan eindelijk zover, dat de weersomstandigheden toelieten, dat. de langverbeide openluchtfilmvoorstelling kon doorgaan. Men had een groot doek ge spannen midden op de Grote Markt en aan de kant van de Grote Houtstraat een auto met oplegger opgesteld, vanwaar het pro jectie-apparaat werd bediend. Vrijwel iedereen, die naar de muziek geluisterd had en nog vele anderen, die speciaal voor de film naar het centrum van de stad ge togen waren, zagen vervolgens enige recla mefilmpjes, een vrolijk filmpje met de filmkomieken Laurel en Hardy als dwerg autocoureurs en een fraaie rolprent in kleuren, die mooie beelden van het koffie land Columbia te zien gaf. Jammer was alleen, dat het geluid niet overal goed te ter verheugd geweest zijn, dat dit. onder verstaan was. De toeschouwers zullen ech- deel van het programma tenslotte toch nog in de koffieweek kon worden gebracht. Vrijdagdagavond omstreeks halfnegen stopte een auto, bestuurd door een vijftig jarige inwoner uit Roanne (Frankrijk), toen de linker boom van de spoorweg overgang op de Zandvoortselaan te Heem stede daalde. Achter hem reed een auto bus, bestuurd door een chauffeur uit IJmuiden. Deze bemerkte te laat, dat de Franse auto stopte en een aanrijding volg de. Beide voertuigen werden beschadigd. Omstreeks halfelf wilde een negenen veertigjarige hovenier uit Heemstede, ko mende uit de Rijnstraat, de Herenweg oversteken en zich vervolgens in de rich ting Haarlem begeven. Hij liet enkele auto's passeren en dacht toen te kunnen oversteken. Er naderde echter nog een motor, bestuurd door een drieëndertig jarige Beverwijker. Een aanrijding ont stond, waardoor de Beverwijker en zijn vrouw, die op de duo zat, vielen. De be stuurder is met een hersenschudding naar het Sint Elisabeths Gasthuis overgebracht. Zijn vrouw liep wonden op en is, na in het ziekenhuis te zijn verbonden, naar haar woning teruggekeerd. De hovenier was licht gewond. Een chauffeur van een bestelauto had ''rijdagavond omstreeks kwart over zes rijn wagen geparkeerd bij de waterkant van de Blekersvaart te Heemstede. De auto stond niet op de rem en nadat hij de wagen had verlaten, reed deze in het water. Later is de bestelauto op het droge gebracht. met gemeentelijke instanties heeft, ondanks de getoonde welwillendheid, hierin geen wijziging kunnen brengen. In voorbereiding zyn: de bouw van een nieuw garagecomplex op het terrein aan de Leidsevaart te Haarlem in verband met de komende vervanging van de tramlijn Zandvoort-Amsterdam door een busdienst, waarmee zo spoedig mogelijk een aanvang wordt gemaakt; de aanschaffing van nieu we autobussen voor de eventuele vervan ging van het trammaterieel op de lijnen Leiden-Katwijk en Rijnsburg-Noordwijk. Op het ogenblik zijn er bij de N.Z.H. 171 autobussen en toerwagens in gebruik. De lengte der buslijnen is 226,7 km; gereden buskilometers 12.715 (tegen 11.442 vorig jaar). Het aantal vervoerde reizigers be droeg 31.00.200. Het aantal tramrijtuigen bedraagt evenals vorig jaar 182, er zijn 101,1 km tramlijn in exploitatie, waarop 10.679.000 rijtuigkilometers werden gepres teerd. Het aantal vervoerde reizigers be droeg 25.735.000. In totaal zijn er door de N.Z.H. in 1955: 56.737.000 reizigers vervoerd tegen in 1954: 55.586.711. Dodelijk ongeluk te Lisse Vrijdagavond omstreeks kwart voor ze ven heeft zich op de Herenweg in Lisse een tragisch ongeval voorgedaan, dat aan de elfjarige H. B. van Gerven uit Lisse het leven kostte. De jongen reed met zijn jongere broer tje achterop de fiets op de Herenweg in de richting Haarlem, toen hij bij zijn ouderlijke woning werd ingehaald door een vrachtauto met aanhangwagen, be stuurd door de chauffeur A. A. B. uit. Rijs wijk. Vermoedelijk is de jongen geschrok ken op het moment, dat de aanhangwagen hem passeerde, want zijn rijwiel begon plotseling te slingeren, waardoor hij kwam te vallen. Het rechterachterwiel van de aanhangwagen reed over hem heen, met het gevolg, dat de jongen vrijwel op slag dood was. Zijn broertje, dat met de benen aan de kant van het trottoir zat, kon nog juist op tijd van de fiets springen en bleef ongedeerd. De ouders van de beide jongens waren met vakantie en zij hadden enige minuten vóór het tragische ongeluk nog opgebeld om te vernemen of alles goed was thuis. IV utsspaarbank De inleggingen bij de Nutsspaarbank te Haarlem bedroegen in juli f2.206.846 en de terugbetalingen f 1.857.011, zodat het spaar overschot f349.835 beliep. Het inleggerstegoed bij de Nutsspaarbank steeg gedurende de eerste zeven maanden van dit jaar met een bedrag van f3.835.605 en bereikte per ultimo juli een totaal van f 45.562.020. In de afgelopen maand werden 677 nieuwe spaarders ingeschreven, waardoor het totale aantal spaarders steeg tot f 78.813. Het aantal in omloop zijnde spaarbusjes bedraagt thans 11.228. Ds. J. W. Wery, die beroepen is tot predi kant bij de Remonstrants Gereformeerde Gemeente te Haarlem in de vacature, ont staan door het vertrek van ds. J. J. van Hille naar Amsterdam, zal op zondag 26 augustus afscheid nemen van de Re monstrants Gereformeerde Gemeente te Oosterbeek en op zondag 9 september zijn intrede doen te Haarlem. SANTPOORTSE KERMIS OOK MAANDAG OPEN De Santpoortse kermis is met een dag verlengd. B en W. van Velsen hebben goed gevonden, dat het lunapark, dat een bijzon der slechte week achter de rug heeft door de vele regen, ook maandag nog open blijft. De leeuwen van circus Boltini hebben gisteravond wel even verwonderd opgekeken toen niet alleen hun temmer, maar ook een dame en twee heren binnen de ijzeren omheining verschenen en er heel genoeglijk een kopje koffie gingen zitten drinken. De heren waren ongewoon uitgedost in Biedermaier-kostuums en de dame droeg een japon, waarmee zij veel opschudding zou veroorzaken als zij ermee in de Grote Hout straat zou gaan wandelen. De verwondering van de leeuwen werd evenwel niet ge wekt door deze ongewone kledij, maar wel de omstandigheid dat al deze lieden zich in hun domein durfden wagen, om daar, zoals reeds opgemerkt is, een kopje koffie te drinken. Maar de „koningen der dieren" wisten dan ook niets af van de Haarlemse koffieweek, waaraan zij dit bezoek van enkele koffiekeurmeesters hadden te danken. De koffieproeverij in de leeuwenkooi slaagde naar genoegen, zodat aan circus directeur Boltini een speciale oorkonde kon worden uitgereikt, waarin deze ge beurtenis stond opgetekend. En hierna kon men aan het attractieve en zeer gevarieerde programma beginnen, dat circus Boltini de Haarlemmers tot woensdag iedere middag en avond in zijn tent op het Phoenixterrein voorzet. Er be- Adrie van Oorschot staat de komende week met een geheel gewijzigd vakantie programma op de planken van het Luxor- theater. Vrijdag is bij de eerste voorstel ling daarvan gebleken, dat deze grappen maker van formaat in de eerste twee we ken van een serie van vijf (met iedere week een nieuw programma) nog niet al zijn kruit verschoten heeft. Hij wordt bij gestaan door pianist Justus Jesayes, twee acrobaten en twee clowns, die hun vak verstaan. Hun grapjes zijn wel oorspron kelijk en wekken enthousiasme bij de kin deren, hetgeen de hele opzet van deze programma's is. Adrie van Oorschot komt zelf met zijn pop Dikkie op het toneel. Buiksprekerij is een programmapunt, waar de kinderen altijd warm voor lopen. Hoe wel zij het naadje van de kous natuurlijk wel kennen blijft voor hen de samenspraak tussen Adrie van Oorschot en zijn pop van een zekere geheimzinnigheid. Het staat op hun gezichten te lezen. Adrie van Oorschot is hierin even voortreffelijk als in de lei ding van de wedstrijd voor „zangers en zangeressen". Ieder kind in de stad kan zich bij hem schriftelijk opgeven voor deel name aan de wedstrijd. Als iemand denkt een schetsje te kunnen opvoeren mogen hij of zij een briefje schrijven. Van Adrie van Oorschot ontvangen zij dan bericht op welke dag zij andere Haarlemse kinderen van hun prestaties mogen laten genieten. Adrie van Oorschot treedt hierbij op als programmaleider en jury tegelijk.- Zij die de beste prestaties hebben geleverd -krij gen een prijs. In een vitrine voor hgt^thea ter staan eèn fiets, een alitof>ed, rolschaat sen en nog meer te blinken. Deze bleken de zanglust vrijdag wel te hebben geprik keld. De een na de ander klom geholpen door Adrie's sterke hand op een stoel voor de microfoon. Een kleine jongen was mid den in een versje toen de microfoon in eens een stukje zakte. Hiervan schrok hij zo, dat de rest van het versje ongezongen bleef en hij beteuterd de zaal instaarde. Dergelijke voorvallen zouden volwassenen voor eeuwig plankenkoorts bezorgen. Kin deren niet. Steeds kwamen nieuwen naar voren, steeds meer, die nog niet hadden ingeschreven. Hoewel deze gang van zaken niet de bedoeling is geweest van Adrie van Oorschot moet het resultaat hem toch wel verheugen. Het enthousiasme moet overi gens ook worden toegeschreven aan de uitstekende wijze waarop hij met de kin deren omgaat. Aan de vriendschap voor en met het kind beantwoordt trouwens de hele opzet van het programma, zoals Van Oorschot het in het Luxor-theater met volledige instemming van de directeur, de heer C. de Kuijper uitvoert. Men wil de kinderen bezighouden op een wijze, die ook de zelf werkzaamheid in de hand werkt. Vandaar de wedstrijden en de daaraan verbonden prijzen. De ontspanning, die het jeugdige volkje geniet, is wel beproefd. Men maakt er zich niet op goedkope wijze van af, maar zorgt voor een repertoire, dat niveau heeft en zowel boeiend als leerzaam is. Het inschakelen bijvoorbeeld van het ver keersprobleem in de vorm van een wed strijd, waarbij kinderen de vragen van een inspecteur van de verkeerspolitie beant woorden, geschiedt welbewust. De politie is geen boeman voor de jeugd en de ver- keersperikelen worden de kinderen spe lenderwijze onder het oog gebracht. Daar om kan men het toejuichen, dat het vakan tieprogramma voor de jeugd meer is dan een luchtig amusementsfestijn alleen. Wat \vij in het bijzonder van Adrie van Oor schot zagen en - tijdens een onderhoud - van hem vernamen, getuigt van een idea lise, dat heel plezierig aandoet. Op deze basis neemt het jeugdvariété de taak van ouders en opvoeders over zonder dat men het gevoel behoeft te hebben, dat men er zich van af maakt. Er zit hart en ziel ach ter deze beweging, die de volle belang stelling verdient. stond reeds gisteravond een grote belang stelling voor, want er waren maar heel weinig plaatsen onbezet. Bij de enthou siaste toeschouwers was ook een groot aan tal ouden van dagen, die dank zij een sympathieke geste van directeur Boltini deze openingsvoorstelling konden bijwo nen. Het was hun aan te zien dat zij dit buitenkansje hogelijk waardeerden. Wij hebben ruim een maand geleden, toen Boltini in Heemstede stond, reeds ónze waardering uitgesproken over het geen dit circus te zien geeft en wij zouden in herhalingen vervallen als wij dit nu nogmaals deden. Het programma is in hoofdzaak hetzelfde; slechts enkele details zijn veranderd. De Haarlemmers, die niet in Heemstede zijn gaan kijken, kunnen dit nu dichter bij huis wél gaan doen. Zij zul len van hun gang naar het Phoenixterrein geen spijt hebben, want hetgeen zij te zien krijgen, steekt ver boven de middelmaat uit. Er zijn, om nog even een greep uit het omvangrijke programma te doen, leeuwen, beren, een rekenend paard, schrandere ponnies, honden en geiten die aardige kunstjes vertonen en verder menselijke artisten, die niet voor mogelijk gehouden toeren vertonen op rolschaatsen, op een rollende kogel en op buitenissig geconstru eerde fietsen. En ook de staaljes van paar- dendressuur mogen met ere worden ge noemd. Zij die van sensatie houden krijgen in de tweede helft van het programma het volle pond van de gebroeders Bossle, lieden zonder hoogtevrees, die van hoge ladders in de manege springen, geblinddoekt over een naar de nok van de tent gespannen staaldraad wandelen en er zelfs met een motorfiets overheen daveren. En een let terlijke en figuurlijke topprestatie levert Captain Bossle op een veertig meter hoge mast buiten het circus. Beschehen door schijnwerpers, waardoor hij in zijn witte costuum duidelijk afsteekt tegen de don kere hemel, demonstreert hij daarboven zijn acrobatische talenten, met een trom petsolo ter afwisseling. Een verrassend „hoogtepunt", waarmee het aantrekkelijke programma wordt besloten. - In de afgelopen^nacht is in het^St. Elisa beths Gasthuis"te Haarlenr overleden de 74- jarige heer C. Godijri uit Halfweg, die zon dagmiddag op de Grote Markt door een door de storm afgerukte tak werd getroffen en met een schedelbasisfractuur en een gecom pliceerde beenbreuk in het ziekenhuis moest worden opgenomen. TIENHOVEN, vrijdag Eindelijk is de zon gekomen. Vrijdagmiddag in Tienhoven verdwenen de regenbuien en maakten plaats voor een strakblauwe hemel. Nu was dat werkelijk geen overbodige luxe want gedurende de hele dag had het geregend. Er werd in Lunteren met regen gestart, in de Klomp regende het, in Veenendaal be landde de karavaan in een wolkbreuk en bij de piramide van Austerlitz kwam het water bij bakken tegelijk uit de hemel. In Tienhoven was alle leed weer geleden en vol goede moed begonnen de zestig jongens van de Haarlemse Muggenronde aan de 300 meter lange tijdrit, waarbij bleek dat Otto Windhorst en Joop la Court wederom de snelsten waren. Joop behield daardoor ook op zijn vijftiende verjaardag de „muggentrui", die hij nu niet meer kwijt kan raken. Henk van der Linden bleef aan de kop in het B-klassement. Tijdens de tocht, die de rennertjes van de Vel uwe naar het vlakke polderland van Utrecht brachten, regende het dus vrijwel aan één stuk door. Steeds weer barstte bo ven de jongens de bui los. Het gevolg was ook dat de hele groep doornat in Veenen daal arriveerde. Niet minder dan drie keer was men verkeerd gereden, hetgeen niet de schuld was van het vrolijke tweetal Henk Knol en Johnny Munk, die op kop fietsten, maar van het slechte weer, want door de dichte regen kon men af en toe zelfs de bordjes van de diverse wegen en lanen niet onderscheiden. Toch vestigden de jongens twee nieuwe records, want er werden in Veenendaal niet minder dan 29 broden opgegeten, terwijl zij het anders niet verder dan 24 brengen, en de mecani- ciëns repareerden gedurende deze etappe in totaal acht fietsen. Bij Zeist arriveer de men weer precies volgens het tijdsche ma, hetgeen een. prestatie genoemd kan worden omdat men om volkomen duistere redenen bij de „Wildwal" in Lunteren ruim een uur te laat vertrok, uitgeleide gedaan door de hele bevolking van dit va kantiecentrum, waaronder zich ook de heer I. B. Brauckmann, hoofdinspecteur van de Haarlemse verkeerspolitie, bevond, die zijn vakantie in dit deel van de Veluwe doorbrengt en even naar zijn stadgenootjes kwam kijken. Na Zeist bereikten zij dus het Utrechtse polderland en via Bilthoven Bij de tijdrit in Tienhoven aan liet slot van de vijfde etappe werd Joop la Court (rechts) winnaar in de A- klasse en Otto Windhorst in de B- klasse. De echte tour wordt in détails nagebootst. ■m. arriveerden zij om vier uur, na een 67 kilo meter lange tocht in Tienhoven waar ze werden opgewacht door een groot gedeelte van de inwonenden, die zulke goede her inneringen hebben bewaard aan het ver blijf en de wedstrijden van de „muggen" in 1955. Ook nu weer werd er op de Mid denweg een smal pad dwars door de polder een individuele tijdrit over twee honderd meter gehouden, waarvoor een slager en een caféhouder in dit dorp ieder een grote worst beschikbaar stelden. Elke minuut werd er een rennertj.e gestart. En aangezien bij het begin van deze rit voor de eerste mug de zon begon te schijnen fietsten alle rennertjes onder gelijke om standigheden. Otto Windhorst verdeelde zijn krachten bij de B-klasse het best en slaagde er in ook in de laatste twintig meter nog bij zonder hard te spurten. Hij werd eerste in de prachtige tijd van 28 seconden. Henk van der Linden deed er een volle seconde langer over en Henk Jetses was weer 1,3 seconden langzamer. Bij de A-klassers ging het nog iets snel ler want Joop la Court, die vrijdag zijn verjaardag vierde, noteerde een tijd van 27.6 seconden. Rob Luijken deed met 28.1 seconden niet veel voor Joop onder, even min als Piet de Graaf met 28,2 seconden. Tenslotte werden de beide winnaars door „tourleider" Hartman hartelijk toegespro ken, waarna zowel Joop als Otto zich moest onderwerpen aan de omhelzingen van twee lieve meisjes, Cobie Geurtsen en Catrien van der Schaf, wat hun. bijzonder goed afging. Bij de heer Degen werd de maaltijd, bereid door de zeventigjarige me vrouw Degen, alle eer aangedaan, hetgeen overigens niet te verwonderen is want zij kookt al sinds vele jaren voor diverse fa milies in de Vechtstreek. Het eten smaak te de jongens in ieder geval voortreffelijk waarbij vooral de vla veel afnemertjes kreeg, 's Avonds vermaakten de jongens zich met een voetbalwedstrijd op een door Toen vrijdag voor de eerste maal even de zon door kwam hebben de jongens de tafels voor het diner maar meteen naar buiten gesleept. een vriendelijke boer afgestaan weiland en verder praatten zij over de kansen van de diverse teams in de ploegentijdrit van zaterdag in Haarlem. Want de onderlinge verschillen tussen de jongens uit noox-d- west, west en Transvaal zijn namelijk zo danig, dat er nog best enkele veranderin gen kunnen voorkomen, hetgeen overigens voor de ongetwijfeld vele toeschouwers boeiend zal zijn. Nog één etappe rest de jongens van de eindstreep en dan zal het eind gekomen zijn aan een bijzonder prettige tocht, die ondanks het over het algemeen vrij slechte weer toch uitermate geslaagd genoemd kan worden. Hoe geslaagd zal pas blijken als de jongens ploeg voor ploeg de Diepen- brockstraat in Haarlem zullen indraaien, wanneer men de publieke belangstelling tenminste als graadmeter wil nemen, C«XXXXXXXXX»OOOOCOOCOOOOOCGCOCCOCCOCOCOOOCCOCCCCCOOOOOO A-klasse: 1. Joop la Court (noord-oost) 139 punten; 2. Henk Drayer (Transvaal) 129 pnt3. Rob Luijken (oost) 115 pnt 4. Joop van der Ban (oost) 113 pnt.; 5. Jan de Vos (Indische buurt) 102 pnt. B-klasse: 1. Henk van der Linden (zuid) 151 pnt.; 2. Henk Jetses (zuid) 149 pnt.; 3. Otto Lindhorst (Transvaal) 141 pnt; 4. Jan Ramakers (noord-west) 133 pnt.; 5. Kees Smit (west) 127 pnt. Het algemeen ploegenklassement luidt: 1. Noord-west 639 pnt.; 2. west 593 pnt.; 3. Transvaal 586 pnt.; 4. oost 557 pnt.; 5. noord-oost 544 pnt.; 6. Indische buurt 498 pnt.; 7. gemengde ploeg 497 pnt.; 8. zuid 491 pnt.; 9. Harmenjansstraat 419 i pnt.; 10. centrum 267 pnt. cooook>ooookook)ooo203ccoooooooooooooccccoocococ<»ccco6 BINNENLAND Bezoek van jeugdleiders. Een groep van 44 jeugdleiders, afgevaardigden van jeugd organisaties uit alle delen van de wereld, maakt onder auspiciën van de World Assem bly of Youth op het ogenblik een studiereis door Nederland. De reis is een voorbereiding tot de vergadering van de W.A.Y.-council, die van 14 tot 25 augustus in Berlijn zal wor den gehouden. N.V.V.-congressen. Het N.V.V. zal op 22 september in de Ahoyhal te Rotterdam een congres houden, waarop de heer D. Roe mers zal spreken over „Het standpunt van het N.V.V. ten aanzien van de in ons land te voeren sociale politiek". Met een buitenge woon congres op 14 december te Schevenin- gen zal het N.V.V. de viering van zijn 50- jarig bestaan besluiten. Op dit congres neemt de heer H. Oosterhuis wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd afscheid als verbondsvoorzitter. Picasso's. De Haagse Dienst voor Schone Kunsten heeft, ten behoeve van de afdeling moderne kunst van het Gemeentemuseum, drie schilderijen van Pablo Picasso aange kocht. Het zijn: „Vrouw met mosterdpot" (1910), „Harlekijn" (1912) en „Sibylle", por tret (1921). Tot nu toe bezat het museum slechts een aantal tekeningen van de kunstenaar. HAARLEM EN OMGEVING Geen spreekuur. Mr. J. C. C. W. Hijs- zeler, de Bloemendaalse wethouder van Sociale Zaken en Volksgezondheid zal dins dagavond geen spreekuur houden. Modelvliegtuigen. Bij de in Ermelo ge houden wedstrijden met modelvliegtuigen werd de Haarlemmer V. de Vries winnaar in de afdeling modelzweefvliegtuigen met een totale tijd na vijf vluchten van 787 sec. De Nederlandse ploeg voor de op 18 en 19 augustus te Höganas (Zweden) te houden internationale wedstrijd met rubbermotor be staat uit L. Bausch (Arnhem), C. Burger, R. Heeseman en J. Smolders (allen Haarlem). De directie van de Noord-Zuid-Holland se Vervoermaatschappij heeft aan de Com missie vergunningen personenvervoer toe stemming gevraagd voor het exploiteren van een lijn Aerdenhout, Elswout, Over- veen, Bloemendaal, Duin en Kruidberg (en of Santpoort-Dorp) naar Driehuis. Indien de vergunning verleend wordt is het niet uitgesloten, dat de NZH in de toekomst overgaat tot uitbreiding van het net. Voor lopig is het de bedoeling het aangevraagde deel van het net te gebruiken voor het zo genaamde vissersvervoer tussen IJmuiden en Katwijk. Op het ogenblik wordt z.g. groepsvervoer onderhouden, maar bij het verkrijgen van een vergunning is de mo gelijkheid niet uitgesloten om een vaste dienst in het leven te roepen. Ook kan, als er voldoende belangstelling bestaat, een dienst in de gemeente Bloemendaal onder houden worden, omdat de NZH toestem ming heeft te rijden van Vogelenzang tot Aerdenhout en tussen Aerdenhout en Bloemendaal-Noord. Plannen voor het in exploitatie brengen van een lijn bestaan er echter niet. Öp maandag 6 augustus om halfvijf zul len burgemeester en wethouders van Haar lem ten stadhuize ontvangen de deelnemers aan het zomercongres 1956 van de „Confe rence of Internationalfly-Minded Schools" (C.I.S.)welk congres wordlt gehouden te Haarlem en Bloemendaal. De volgende dag zullen de congressisten de tentoonstelling „Chinese Art" in het Frans Halsmuseum bezoeken, welke ten toonstelling door de directeur van het Frans Halsmuseum op verzoek van het U.N.E.S.C.O.-cenitrum Amsterdam speciaal ten behoeve van dit congres is voorbereid. Om negen uur des avonds zal de direc teur van het Frans Halsmuseum de deelne mers aan het congres in het museum ont vangen en rondieid'en. Vannacht omstreeks twee uur kreeg de politie bericht, dat enkele jonge mannen bezig waren geweest een auto, staande in de Rechthuisstraat in Haarlem-Noord, weg te rijden, hetgeen niet gelukt is. Later in de nacht zagen twee agenten van politie een motorrijder op de Schoterweg. die zich naar de Kleverlaan begaf, waar twee jon ge mannen stonden. Het drietal werd naar het bureau van politie overgebracht. Daar bekende een tweeëntwintigjarige isoleer der, dat hij getracht heeft een motor van een auto, staande in de Rechthuisstraat, op gang te brengen, hetgeen niet gelukt is. Het was de bedoeling dat hij met de twee vrienden een tochtje zou maken. Voorts heeft de isoleerder meegedeeld, dat hij een automaat, gevuld met chocolade en aan gebracht aan een winkel aan de Vergierde- weg, heeft vernield. Door het lawaai is hij gevlucht. Zijn vrienden waren in de om geving. Een negentienjarige opperman, die bij het drietal behoorde, deelde mee, dat hij op de motor had gezeten, die op de Scho terweg door de politiemannen was gesig naleerd. Dit voertuig stond op de Klever laan en hij had een tochtje in de omgeving gemaakt. Haarlem. Van de St. Joseph muloschool Ged. Oude Gracht te Haarlem slaagden voor het mulo-examen A de volgende leerlingen: W. Ooms, J. M. van Bakel, F. J. ten Brink, H. Th. Hölsken, H. J. M. Kenter, H. A. J. M. Sernee, C. H. Sindorf, A. Smith, F. A. Stal pers, J. P. A. Zwarter, H. A. Angenent, J. W. Beumer, A. H. Blom, A. J. M. Boon, R. M. van Dam, C. J. Groen, Th. van Hemert, H. J. Kuiper, C. A. van der Neut, H. P. Smits, W. H. Terhorst, F. R. M. Warmerdam, W. J. de Winter allen te Haarlem; H. C. J Bottelier, J. J. A. Meegdes, H. C. J. P. Bot telier, F. M. Ligthart, J. H. van Meurs, P. M. Spierings, H. P. B. Vermast te Haarlem- merhede; J. J. M. van der Velden te Heem stede. Afgewezen 2 kandidaten. Alle leer lingen behaalden ook het middenstands diploma. Haarlem. Bij de hoofdakte-examens te Haarlem zijn geslaagd voor de gehele akte de dames: J. W. I. M. Huystee te Amsterdam, G. C. Zandvliet te Aalsmeer, A. Revalk te Amsterdam, M. A. W. Tromp te Amsterdam, A. H. M. Vrucht te Amsterdam, J. P. Zegel te Heemstede: de heren: J. A. v. d. Maagden berg te Den Helder, D. P. Roozendael te Ha renkarspel, H. J. van der Kuyl te Den Hel der, C. H. Leenes te Bloemendaal, B. van 't Veen te Amsterdam. Voor gedeelte B de heren: W. Amse te Ossendrecht. W. Blokdijk te De Rijp. G M Groot te Amstelveen, J. Kuiper te Sassen- heim, W. Niesten te Heemskerk, S. D L Pansius te Amsterdam.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 9