President Nasser weigert naar Londense conferentie te gaan Geen wijziging in de Britse plannen teweeggebracht HET WEER Koel maar opklarend OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Reddingacties in rokende mijn nog steeds zonder resultaat c&'MORRI S iejjmyouiuy! Truman vindt Harriman de man voor het presidentschap Middernachtelijk bezoek van koning Boudewijn aan de plaats van de ramp Sensatie in Chicago, maar Stevenson acht zijn kans lang niet verkeken Het woord is aan 71e JAARGANG No 29 Wnd. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks MAANDAG 13 AUGUSTUS 1956 301e JAARGANG No 182 Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Nederlander betrokken bij mijnramp in Marcinelle Sjepilov ondanks afwijzing van suggesties naar Londen NATIONALE ROUWDAG IN BELGIë Bemiddelingsvoorstellen van prof. Lieftinck worden thans bestudeerd Nieuwsgierigen a Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p.p. ƒ7,- Losse nrs. 12 ct Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Twee aangrijpende taferelen van de reddingsactie te Marcinelle. Links: uit geput is een der redders teruggekeerd van een vergeefse afdaling. Sombere gelatenheid staat mèt de vermoeienis sen van zijn gevaarlijke tocht te lezen op zijn gelaat. Een met bijna Chaplin- eske tragiek geladen beeld, dat nog wordt geaccentueerd door de foto rechts, waar een redder afscheid neemt van zijn vrouw voor hij zijn leven voor de ingesloten mijnwerkers op het spel gaat zetten. Bij de ramp in Marcinelle is, naar thans blijkt, ook een Nederlander betrokken, de veertigjarige J. Stroom, vader van drie kinderen en wonende in Heerlen. Hij is reeds drie jaar, thans als bedrijfsleider, werkzaam bij een onderneming in Luik die de schachtbouw voor de mijn uitvoert. Toen de brand uitbrak was hij met drie mannen werkzaam in verdieping 1035. Deze 3 mannen zijn met de laatste lift nog naar boven gekomen, maar de heer Stroom weigerde mee te gaan, omdat hij eerst nog contact wilde opnemen met de ploegen beneden. LONDEN (Reuter) De Britse regering heeft de Russische regering er van in ken nis gesteld, dat zij de Russische suggesties voor de Suezconferentie te Londen niet kan aanvaarden. Niettemin zal de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sjepilov de Russische delegatie naar Londen leiden. Rusland wenst het aantal deelnemers uit te breiden of de conferentie uit te stellen. ADVERTENTIE (Speciale berichtgeving) MARCINELLE, Maandagmorgen. De werkzaamheden op de 907-meter galerij worden met kracht voortgezet. Men is begonnen met het aanleggen van een waterleiding om het daar aanwezige water te kunnen afvoeren; door het aanbrengen van een hechte afsluiting zal men trachten de temperatuur op deze verdieping te doen dalen. Deze summiere mededeling werd om half twaalf gisteravond per luidspreker bekend gemaakt door de directeur-generaal van het Mijnwezen, de heer A. van den Heuvel. Met de bekendmaking in de middag, die inhield dat een reddingploeg er op de 907de verdieping in was geslaagd vijftig meter in de gang door te dringen, vormde dit het belangrijkste nieuws van deze bewogen zondag. Te middernacht verscheen geheel onverwacht koning Boudewijn met zijn vader, koning Leopold op het terrein van de ramp. Zij werden ontvangen door de Belgische eerste minister Van Acker en enkele andere leden van het kabinet, alsmede door de directie van de mijn „Le Cazier du Bois". De vorsten, die beiden blootshoofds waren, lieten zich in de directiekamer omstandig voorlichten over het verloop der reddingwerkzaam heden. Zij bezochten ook het gebouw, van waaruit men tot de 907-meter galerij is kunnen doordingen. Dit koninklijk medeleven verbrak even de schier ondragelijke spanning, die op en buiten het terrein sinds woensdag heerst. HAARLEM - TEL 13439 A'DAM - TEL. 717162 BARTELJORISSTR. FERD. BOLSIR. 48 TWEKA LASTEX BADKLEDING President Nasser van Egypte heeft gisteren bekend gemaakt dat Egypte de Londense conferentie over het Suezkanaal niet zal bijwonen. Wel is Egypte bereid een internationale conferentie van de landen die de conventie van Konstajitinopel (1888) hebben ondertekend en alle landen wier schepen van het kanaal gebruik maken, te steunen. Deze verklaring is in officiële kringen te Nieuw Delhi gunstig ontvangen. Ook Griekenland heeft na de afwijzing van zijn verzoek om de conferentie elders en later te houden, de Britse uit nodiging niet aanvaard. Nasser verklaarde dat hij had overwogen naar Londen te gaan totdat Eden zei: „Wij vertrouwen Gamel Abdel Nasser niet". De Indiase minister van staat, Krisjna Menon, leider van de Indiase delegatie naar de Suez-conferentie, heeft, op doorreis naar Londen, in Caïro een onderhoud met Nasser gehad. Het bezoek dat Nasser aan Moskou zou brengen is uitgesteld. De politieke commissie van de Arabische Liga, waarin negen landen vertegenwoordigd zijn, heeft in een resolutie volledige steun aan Egypte toegezegd en het gebruik van dreigementen veroordeeld. In een ver klaring van het Witte Pluis, die werd uitgegeven na de bijeenkomst van Amerikaanse regeringsleiders met 22 leidende Republikeinse en Democratische Congresleden, wordt gezegd, dat alle aanwezigen het belang erkenden van een betrouwbaar gebruik van het Suezkanaal, dat een der voornaamste water wegen ter wereld is. President Eisenhower en minister Dulles legden de nadruk op de onverminderde ernst van de toestand en op de moeilijkheid een con structieve oplossing te vinden. De conferentie werd ook bijgewoond door diplomatieke- en defensie-adviseurs. (Van onze correspondent in Londen) De Egyptische weigering kwam voor Londen niet als een verrassing, maar op vallend was Nassers milde toon. De Britse officiële reactie is dat de conferentie op 16 augustus gewoon doorgaat. Volgens Londen heeft Nasser zich door zijn weige ring om de uitnodiging te aanvaarden in het ongelijk gesteld, daar andere mogend heden, die het eveneens oneens zijn met het standpunt van de westelijke drie, zoals India en de Sovjet-Unie, wel naar de con ferentie komen, zonder zich te binden. (Van onze correspondent in Washington) Oud-president Truman heeft zaterdag in Chicago voor een politieke sensatie gezorgd. Niet geheel als verrassing, doch veel posi tiever dan verwacht werd, heeft Truman zich uitgesproken voor de kandidatuur Averell Harriman, de aristocratische doch radicale gouverneur van de staat New Vork, wien men algemeen weinig kans gaf tegen Stevenson. Vier jaar geleden heeft Truman er veel toe bijgedragen dat Steven son de kandidaat werd voor de Democrati sche partij. Bovendien heeft Truman Ste venson toen krachtig geholpen in de cam pagne die op de conventie volgde. Anders dan Stevenson zweert Truman echter bij de tactiek van „katoen geven." Zijn redevoe ringen waren veel agressiever en minder gedistingeerd dan die van Stevenson. Truman heeft zich twee dagen met suc ces populair gemaakt in Chicago en aan de vooravond der conventie heeft hij zijn voorkeur uitgesproken. Trumans invloed is niet zo groot meer als toen hij als presi dent aftrad. Niettemin heeft de verklaring van Truman de uitslag van de conventie onzeker gemaakt en Harrimans achterstand cp Stevenson verkleind. De conservatieve zuidelijke partijvleugel is echter niet ge diend van de zeer progressieve Harriman. Gemakkelijk zal Harriman het in geen ge val hebben, al heeft Truman hem de „aan gewezen man" genoemd. Truman zei dat, hoewel er veel demo craten geschikt zijn om als kandidaat voor het presidentschap te worden aangewezen, Harriman reeds nu de ervaring en kennis heeft om op ieder gewenst ogenblik het Presidentschap over te nemen. Harriman, thans gouverneur van New York, is am- Harriman bassadeur in de Sovjet-Unie geweest en directeur van de hulpverlening aan het buitenland. Onder president Truman was hij van 1946 tot 1948 minister van Handel. In de jaren 1950 en 1951 was hij Trumans bijzondere assistent. Stevenson heeft verklaard, dat hij meent een kandidatuur te kunnen veroveren zon der Trumans steun. Nog voor Truman was uitgesproken, deelden de aanhangers van Harriman gestencilde verklaringen uit, waaruit bleek dat men tevoren van Tru mans plannen op de hoogte was. Verder stelt men in Londen met een zekere voldoening vast, dat Nasser toegeeft dat het Suezkanaal een aangelegenheid van internationaal belang is. Dit is reeds een stap vooruit en duidelijk het gevolg van de westelijke vastberadenheid. Het wordt niet genoeg geacht om, zoals Nasser voorstelt, een nieuwe internationale over eenkomst te sluiten, die slechts een beves tiging zou zijn van de conventie van 1888. De grote drie wensen een internationaal systeem, dat de technische functionering van het kanaal waarborgt. Zij willen voor komen dat de scheepvaartbelangen en vooral de olievoorziening van het Westen worden opgeofferd aan projecten, waar mede het kanaal niets uitstaande heeft. Men kan niet voorzien wat er gebeuren zal als de confererende mogendheden een in ternationaal beheerssysteem zullen hebben uitgewerkt. Nasser speculeert kennelijk op hun onderlinge onenigheid. Aan de zijde van de grote drie staan vrijwel alleen N.A.V.O.-landen en denkelijk ook Austra lië en Nieuw Zeeland, die gezamenlijk een meerderheid op de conferentie vormen. Het is onwaarschijnlijk dat Nasser be reid zal zijn het resultaat van de confe rentie te aanvaarden. Dan komt de moei lijke kwestie aan de orde hoe Egypte te dwingen het internationale plan te aan vaarden. Premier Eden heeft het duidelijk gemaakt, dat Groot-Brittannië met niets minder dan een internationale regeling van de Suez-kwestie genoegen zal nemen. De Brits-Franse opvatting was aanvanke lijk, dat het niet zo moeilijk zou zijn met een dictatortje als Nasser af te rekenen, vooral ook omdat hij in de Arabische lan den. alle bijvalsbetuigingen ten spijt, ge ducht wordt. Deze opvatting werd ook door Eden in de hand gewerkt door zijn thans algemeen te simpel geachte voorstelling dat het uitsluitend tegen kolonel Nasser gaat. Zijn invloed wordt niet onderschat en de Britten zullen dan ook alleen in het uiter ste geval tot militaire actie overgaan. Links en rechts zijn het er over eens dat geweld alleen gerechtvaardigd is wanneer Nasser de vrije scheepvaart aantast. De Britse regering heeft echter niet dui delijk uitgesproken wanneer er een nood toestand kan ontstaan die militair optreden noodzakelijk zal maken. Britse militaire autoriteiten zijn tot de slotsom gekomen dat een actie tegen Egyp te waarschijnlijk niet gelocaliseerd kan worden en een chaos in het Midden-Oosten zal ontketenen. Men beseft dat het ondoen lijk zal zijn het kanaal en de oliebronnen in de aangrenzende landen tegen sabotage en vernietiging te beschermen. De literale Manchester Guardian waar schuwt 'dat er alle kans is dat het Suez- conflict, als Groot-Brittannië het niet doet. door anderen voor de UNO zal worden gebracht en dat er, zoals de zaken thans staan, weinig twijfel is dat de meerderheid van de Assemblee de zijde van Egypte zal kiezen. De UNO zou dit nauwelijks over leven en het Britse prestige zou worden vernietigd. Een dringende verandering van politiek is daarom noodzakelijk. Groot-Brittannië zal duidelijk moeten maken, dat het niet het 'recht in eigen hand zal nemen, dat het UNO-Handvest zal worden geëerbiedigd en dat het niet zal trachten het Suez- probleem op te lossen door middel van geweld. Verder moet een poging worden gedaan het internationale beheerslichaam te maken tot een gezagsorgaan van de UNO. Een dergelijke verklaring zou de conferentie een grote kans op succes geven. (Van onze parlementaire redacteur) De informateur prof. Lieftinck wacht thans in spanning, en allen die belang stellen in de pogingen tot vorming van een kabinet met hem, op de antwoorden die zowel de fractie van de K.V.P. als die van de P. v. d. A. aan de informateur zullen doen toekomen naar aanleiding van de aan hen overhandigde bemiddelingsvoorstellen van de informateur. Deze voorstellen bepalen zich tot op dit ogenblik in hoofdzaak tot de zakelijke punten van geschil, zo gaf de woordvoerder van de informateur te kennen. Doordat daar niet zonder opzet dë twee woordjes zijn opgenomen, „in hoofdzaak," moet men wel aannemen dat de bemiddelingsvoor stellen dus meer dan de zakelijke punten van geschil betreffen. Daardoor rijst de vraag of de informateur misschien ook nog wel een enkele wenk heeft gegeven met betrekking tot het tere vraagstuk van de zetelverdeling binnen het kabinet. Zoals uit de berichten blijkt, heeft de informateur zaterdag, nadat hij eerst met prof. Romme had gesproken, ook nog eens met mr, Burger, de voorzitter van de P. v. d. A.-fractie, een onderhoud gehad en later in de middag met prof. Zijlstra, de voorzitter van de A.R.-fractie. Natuurlijk rijst de vraag of dit samenhangt met de houding van zowel die fractie als die van de C.H.U. en van de V.V.D., waarbij het dan opvalt dat er niet nog eens door prof. Lieftinck gesproken was met de heren Tilanus en Korthals. Het blijkt echter, uit wat de woordvoerder hieromtrent mede deelde, dat het gesprek met prof. Zijlstra een gevolg was van een suggestie van prof. Romme, Men kan dus nu vrijelijk raden over welke onderwerpen het gelopen zou hebben. Ik zal me van dit speculatief raden onthouden: alleen zij aangestipt dat tot mij is doorgedrongen, dat in overweging ge weest zou zijn bij prof. Lieftinck te zoeken naar een oplossing van de verwikkelingen inzake de wensen van de K.V.P. ten op zichte van de pacificatie op het gebied van het hoger onderwijs in de vorm van een zogenaamde noodregeling. Hiertegenover vallen allerlei bezwaren aan te voeren, en die zijn ongetwijfeld ook reeds aangevoerd door de P. v. d. A., maar daarbij komt nog dat de ideëele kwestie van de pacificatie juist ook voor de Anti-Revolutionairen met hun Vrije Universiteit een zeer bijzonder karakter heeft. Zo zou het wel eens kun nen, dat van P. v. d, A.-zijde reeds de aan dacht van de informateur gevestigd was op het feit, dat vermoedelijk ook de Anti- Revolutionairen weinig aangetrokken zijn met betrekking tot bedoelde door de K.V.P. gekoesterde wensen. Dus is het denkbaar dat mede dat punt op aandringen van prof. Romme nog eens door prof. Lieftinck bij wijze van een peilen der gevoelens, behan deld is met prof. Zijlstra. Aangezien de fractie van de K.V.P. van middag, en die van de P. v. d. A. pas van avond, vergadert zal er op zijn vroegst laat in de avond, misschien enig licht kunnen schijnen althans voor de informateur. Ook dit dient men echter nog af te wachten. Intussen zij nog vermeld dat zowel prof. Romme als mr. Burger aan de informateur hebben kenbaar gemaakt, dat zij in de loop van maandag in staat hopen te zijn hem van antwoord te dienen naar aanleiding van de in de aanhef van dit commentaar vermelde bemiddelingspogingen. Het verlossende bericht, dat aan alle onzekerheid over het lot van 261 opgeslo- tenen een einde zou kunnen maken, blijft helaas nog uit. Dat uitblijven maakt, dat de hoop, deze ongelukkigen nog levend aan te treffen, met het uur slinkt. De op 907 meter genomen luchtproeven blijven wel iswaar aantonen, dat het koolmonoxyd- percentage voor de mensen zeker niet scha delijk is, maar daar staat tegenover dat de hitte in het inwendige van de brandende mijn constant 45 graden blijft. Dat feit was voor de Duitse mijn-expert Georg Langer zaterdag aanleiding om tegenover enkele journalisten de opmerking te maken, dat hij niet meer gelooft, dat er nog over levenden zullen worden aangetroffen. Nog steeds zoeken dichte rookwolken zich een uitweg uit de schachttoren. Soms lijkt de rook lichter van kleur, hetgeen zaterdag het geval was en het vermoeden wettigde, dat de brand aan het afnemen was. Maar sinds gistermiddag zes uur waren de rookslierten weer donkerder, zo dat men moet aannemen, dat het vuur zich opnieuw is gaan uitbreiden. De stemming op het terrein van de ramp, waar behalve tientallen brandweer wagens, ambulance-, radio-, televisie- en reportageauto's ook vele wagens van offi ciële personen staan geparkeerd, wordt het best getypeerd door een gesprek, dat ik vannacht opving tussen twee mijnwerkers. Beiden zijn actief bij het reddingwerk in geschakeld, beiden zijn al acht keer naar beneden geweest. Terwijl de een alle hoop heeft laten varen, meent de andere nog steeds hardnekkig, dat er een kans voor de opgeslotenen bestaat levend aan de oppervlakte te worden gebracht. Die tegenstrijdige opvattingen kan men ook horen bij de mijningenieurs, onder de mensen, die het inwendige van de mijn door en door kennen. De gematigde opti misten zeggen, dat er op de 1035-meter verdieping gangen en schuilhoeken genoeg zijn, waarin de slachtoffers zich kunnen terugtrekken, ver van het helse vuur. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT PAGINA'S Baer-Oberdorf: Wie uw scherts niet begrijpt, zal uw ernst nog minder verstaan. Alle moeite heeft de Belgische rijkswacht zondag gehad om de duizenden nieuwsgie rigen, waaronder zeer vele Nederlanders, verre van de onheilsplaats te houden. Zo groot was de belangstelling, dat het verkeer op de grote weg tussen Brussel en Charle roi gistermiddag in verscheidene dorpen uren geblokkeerd is geweest. Men heeft de drommen nieuwsgierigen zoveel mogelijk geweerd van het kleine straatje, dat naar de mijn leidt. Voorkomen wilde men daar mee, dat de groep wachtende familieleden eindeloos zouden worden aangegaapt door lieden, die hun medeleven op irriterende wijze demonstreren. De aanblik van die honderden familie leden van de ingeslotenen voor de mijn ingang blijft ongelooflijk triest: Steeds weer opnieuw worden bemoedigende woorden tot hen gesproken. Het doorgestane leed heeft van de gezichten nietszeggende mas kers gemaakt. Men heeft nu voor hen op enkele plaatsen zeildoeken gespannen en een noodverlichting aangebracht. Gister ochtend is door de pastoor van Marcinelle in de openlucht een mis opgedragen. Som migen werden er zo door aangegrepen, dat zij in onmacht vielen en moesten worden weggedragen. Voor de protestanten werd in een tent door het Leger des Heils een dienst fehouden, waarin een Italiaanse, een laamse en een Franse heilsoldaat in ge bed voorgingen. Als in een trance verke rend zegden de ongelukkigen de gebeden na. Zij putten slechts kracht uit de omstan digheid, dat allen zoals zij hier zijn, door eenzelfde leed zijn getroffen. Zaterdagavond was meegedeeld, dat de kinderen niet de nacht in de open lucht mochten doorbrengen. Maar vannacht om streeks twee uur telde ik er nog ruim veer tig kinderen beneden de tien jaar, onder wie zeker veertien zuigelingen. Men begint zich zorgen te maken over de reactie van deze wachtenden, als straks de mededeling zal moeten worden gedaan, dat op een redding niet meer gehoopt mag worden. Zaterdag zijn de lijken van een Italiaan en een Pool aan de oppervlakte gebracht. Slechts aan een naamplaatje, d'at beiden om de hals droegen, konden zij worden ge ïdentificeerd. In totaal heeft men nu de stoffelijke resten van elf mijnwerkers ge borgen. Vandaag worden in Marcinelle zes van hen ter aarde besteld. De vijf anderen zijn al in stilte begraven. Het is vandaag een nationale rouwdag in België. Wachtende overleden De familieleden der Italiaanse mijnwer kers die zijn ingesloten zijn gisteren ook in Marcinelle gearriveerd. Enkelen zakten in elkaar, toen zij bij de mijningang aan kwamen. Een der wachtenden is vrijdag overleden: een Italiaanse vrouw, die in Marcinelle woont. Zij viel flauw en moest, daar zij in verwachting was, in allerijl in een ziekenhuis worden opgenomen. Het leven van de vrouw kon helaas niet meer worden gered, wel dat van haar kindje, een meisje. Steeds weer opnieuw begeeft een groepje redders zich naar de gedeeltelijk intact gebleven schacht om zich met een primitief ingerichte kooi naar beneden te begeven. Als de mannen van de 907-verdieping te rugkeren zijn zij niet bereid te spreken. Trouwens, geen der ruim honderd journa listen heeft er behoefte aan om deze dood vermoeide dapperen, die èn door de hitte èn door de instortingen op de galerij niet verder kunnen doordringen in het binnen ste, iets te vragen. De redders strompelen onmiddellijk naar de kamers, waar de deskundigen zetelen, die trachten met be hulp van hun bevindingen een definitief reddingsplan op te stellen. Onvermoeid gaat het werk voort, on danks de nog altijd groeiende zekerheid, dat er weinig kans bestaat nog een levend wezen uit het binnenste van „Le Cazier" te redden. Van de 261 ingeslotenen zijn er 166 gezinshoofden, die in totaal 406 kinde ren hebben. Een van deze huisvaders zit met twee van zijn twaalf kinderen opge sloten. Voor het hek van de mijn wacht zijn vrouw met acht peuters. Sinds woens dagmorgen. Zij is een van die velen voor wie men wel heel moeilijk een woord van troost zal kunnen vinden. Onze correspondent te Brussel meldt: Vandaag is in de kerk van Marcinelle met haar hoge spitse toren in aanwezig heid van Koning Boudewijn een plechtige lijkdienst opgedragen voor de eerste doden van de ramp. In alle Belgische bedrijven en diensten werd om tien uur een rouwstonde gehou den. Bij de begrafenisplechtigheid spraken eerste-minister Van Acker, de bisschop van Doornik, monseigneur Himmer en de Italiaanse ambassadeur in België enkele woorden van troost. «x»oc)axxxccxxcxDoooocx>ooococxxxxxxxxxxxxx«ooocccococoo vindt, zullen morgen weer opklaringen VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van maandagavond tot dinsdagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Zonnige perioden, maar voornamelijk in het noorden van het land ook plaatselijk enkele buien. Krachtige tot matige westelijke wind. Weinig ver andering in temperatuur. 14 augustus Zon op 5.24 uur, onder 20.08 uur. Maan op 15.27 uur. onder 23.41 uur. Maanstanden 13 aug. 9.45 uur: eerste kwartier 21 aug. 13.38 uur: volle maan 29 aug. 5.13 uur: laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 13 augustus Hoog water: 8.24 en 20.52 uur. Laag water: 4.06 en 16.20 uur. Dinsdag 14 augustus Hoog water: 9.25 en 21.58 uur. Laag water: 4.49 en 17.10 uur. MORGEN OPKLARINGEN voorkomen. Daarbij zal er een frisse weste lijke wind waaien. WEERRAPPORTEN (van hedenmorgen 7 uur) Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Berlijn Frankfort Münehen Zürich Genève 60 A G E 60 d buitenland 'c? ra c O SU ES'5 cS regen z 18 0 mist z 15 16 Licht bew. w 19 0 regen zzo 17 5 regen z 21 2 zwaar bew. z 18 0 licht bew. z 18 0 regen zo 22 0 mist ozo 21 0 onbewolkt windst. 22 0 half beT". zw 20 0 mist windst. 21 3 licht bew. zzo 19 6 mist nw 20 0 nevel z 22 0 zwaar bew. windst. 28 0 onbewolkt w 20 1 mist w 19 2 onbewolkt windst. 32 0 onbewolkt ono 25 0 In de afgelopen dagen is er een actieve L°carno westelijke circulatie op de Atlantische Wenen oceaan ontstaan, die tot Westeuropa reikt. Innsbruck In deze circulatie bewegen flinke depres- R?me. sies mee, die in het Noordzeegebied hun Ajaccio grootste diepte bereiken. Tussen de depres sies bevinden zich zwakke gebieden mei hogere luchtdruk. Den Helder Op de depressie die zaterdag tamelijk Ypenburg veel regen in ons land bracht volgde giste- Vlissingen ren een rug van hogedruk met opklaringen. Eelde Vandaag staat het weer weer onder depres- De Bilt sie-invloed. De kern van dc depressie Twente trekt, omgeven door een stormgebied, Eindhoven over Schotland. De fronten ervan geven Vlv. 7.-Limb. zwaar bew. mat. z in ons land wat regen. Na da frontpassage, die vanavond piaats (D* 'dTSSS'v'anT. Sr^ïu", uur' Weerstoestand binnenland geheel bew. mat. z 13 geheel bew. mat. z 13 geheel bew. mat. z geheel bew. mat. z zwaar bew. mat. z zwaar bew. zw. z zwaar bew. zzo 0,1 0,1 0,3 1 0 0,1 1 0,1

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1