Vlees hooit erbij FACTURISTE Enige stokers fabrieksarbeiders Raadsman van gedaagden meent: „Royement volkomen rechtmatig" R.C.VAN EIF Bestuur zou tegen agitatie van de oppositie beschermd moeten worden Amsterdamse Beurs Vijfduizendste bezoeker in de Vishal Autoverhuur meisje of juffrouw Noodhulpen gevraagd MAANDAG 13 AUGUSTUS 1956 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURAN1 KORT GEDING DIERENBESCHERMING: Tijdens ruzie in café geld uit lade gehaald Twee bezoekers in arrest Jongen verleende geen voorrang aan zijn vader Programma orgelconcert van dinsdagavond Leningen Haarlem en Noordholland Inschrijving op 20 augustus Vakanties helen Morgen wordt „Sport en Speldag" gehouden WEGENS OPHEFFING SENSATIEPRIJZEN! Velsenaar nam schuld van collega op zich Nasser bereid tot overleg en internationale regeling Scheepvaart Tracteer nu op 'n heerlijk CARBONAADJEI L :CÏ VAN F,'.[RIEK FABRIEKSARBEIDERS flinke JUFFROUW 532ste STAATSLOTERIJ 3e kias Tijdens de voorzetting van de zitting van óe Haarlemse rechtbank, die zaterdag het korte geding kreeg te behandelen van een geroyeerd lid tegen het bestuur van de plaatselijke vereniging tegen het mishan delen van dieren, en waarvan het verslag van het eerste gedeelte in ons blad van zaterdag is gepubliceerd, heeft de raads man van eiseres, mr, H. J. Pot, nog gewezen op de bestuursverkiezing van 21 juni 1956, waarbij gestemd moest worden per lijst en niet per functie. Hij noemde deze stemming onjuist en meende voldoende te hebben aangetoond, dat er bij de bestuursverkie zingen valsheid was gepleegd, waardoor, naar zijn mening, hel bestuur ten onrechte was gekozen. Hieruit zou volgen, dat het royement van eiseres te kwader trouw was geschied en dus ongeldig was. Hierna was het woord aan de raadsman van de gedaagden, mr. R. J. Polak uit Am sterdam. Hij begon zijn conclusie van ant woord met er zijn teleurstelling over uit te spreken, dat men zich genoodzaakt had ge zien deze kwestie voor de rechter te bren gen. „Deze gehele actie is mij buitengewoon onsympathiek", aldus mr. Polak. Naar mijn mening had men eerst moeten proberen de moeilijkheden intern op te lossen. Eiseres zou bij vorige gelegenheden nooit; hebben geprotesteerd tegen de gang van zaken. Nu zij echter geroyeerd was trachtte zij alle vermeende fouten van het bestuur aan te grijpen, om d'it royement ongedaan te ma ken. Mr. Polak wees erop, dat het bestuur, dat, zijns inziens, steeds al het mogelijke heeft gedaan om de orde en rust in de ver eniging te herstellen, bij verscheiden stem mingen het vertrouwen van de meerder heid van de leden had gekregen. Hij ont kende, dat er zich bij de bestuursverkie zingen onregelmatigheden zouden hebben voorgedaan. Op de vergadering van 21 juni 1956 zou het bestuur zelfs hebben laten stemmen over de vraag of een motie in stemming zou worden gebracht, die aan drong op het sluiten van de debatten, het doen verkiezen van de aanvullende leden van het bestuur en het overgaan tot de orde van de dag. „Deze motie had zonder meer instemming kunnen worden gebracht, maar door de gevolgde procedure heeft het bestuur meer dan het democratische volle pond gegeven", aldus mr. Polak. Verder meende hij, dat de gedaagde be stuursleden ten onrechte als partij in dit geding betrokken zijn. Zij waren gedag vaard onder de vermelding, dat zij geza menlijk optreden als het bestuur, maar zij zoi»den tevens persoonlijk aansprakelijk zijn voor een prestatie, die naar haar wezen uit sluitend de vereniging als rechtspersoon be treft. De eis tot afgifte van de ledenlijst, af te dwingen met behulp van een dwang som, noemde mr. Polak onhoudbaar. Een glimlach zegde de raadsman over te hebben voor de gedachte, dat zaken van bestuurder-s worden gevraagd, terwijl te zelfdertijd op grond van vermeende on juiste verkiezingen wordt ontkend, dat ge daagden bestuursleden van de vereniging zijn. Op de vergadering van 16 december 1954 zijn de heren Boers en Des Bouvrie als bestuursleden gekozen. Na meer dan anderhalf jaar te hebben gezwegen, noemt eiseres deze verkiezing thans ongeldig. Bij dezelfde verkiezing werd eiseres echter ook in het bestuur gekozen. Zij heeft hier vijf maanden deel van uitgemaakt en is pas afgetreden, naar aanleiding van de brochu re tegen mevrouw Rechsteiner. Hieruit zou blijken, dat eiseres destijds zelf eveneens De Haarlemse recherche heeft aangehou den, verdacht van diefstal en heling, een negenentwintigjarige machinist en een vijftigjarige spoeler. Beiden verklaren niets van een diefstal af te weten, omdat zij onder invloed van drank waren ge weest. Zij zijn echter in arrest gesteld. De diefstal is vrijdagavond gepleegd in een café in het centrum der stad. Enige bezoekers hadden verschil van mening en de caféhouder verzocht hun met hem naar buiten te gaan om de zaak verder uit te zoeken. In liet café bleef o.a. het tweetal dat aan de bar zat. Een bezoeker heeft la ter meegedeeld, dat de machinist de lade van het buffet heeft geopend en daaruit eon bedrag aan geld genomen. Een gedeel te van het geld viel op de grond en dat beeft de man opgeraapt. De naast de ma chinist zittende spoeler gaf volgens deze getuige te kennen, dat de ander een onjuiste daad deed, waarna hem een be drag werd overhandigd. De machinist heeft eerst het café verlaten en daarna de spoeler. De caféhouder vermoedt, dat hij een bedrag van f 45.- mist. De spoeler had bij zijn aanhouding f 7.50 in zijn zak en bon geen verklaring geven hoe hij aan dat bedrag is gekomen. Bij de kruising van het Richard Holplein en de Frans Schuberllaan in Heemstede, verleende een 22-jarige winkelbediende A. Z, die op een bromfiets reed, geen voor rang aan een bestelauto, die bestuurd werd door zijn vader, een 58-jarige koopman. Er ontstond een aanrijding, waarbij de zoon wet een hoofdwond en een gebroken lin- berpnderarm naar de Mariastiehting ver voerd moest worden. De bromfiets werd ernstig beschadigd. Het programma der orgelbespeling in de Grote of St. Bavokerk te Haarlem op dins dagavond van acht tot negen uur door Piet Kee luidt: 1. Toccata in d, J. S. Bach; 2. Koraalbewerkingen: a. Liebster Jesu, wir sind hier (2 bewerkingen); b. Herzlich tut mich verlangen; c. Von Gott will ich nicht 'assen; d. Wir glauben all 'an eincn Gott, J. S- Bach; 3. Fuga in c kl. t„ J. S. Bach; 4. a. Herzliebster Jesu, was hasl du verbrochen, Joh. Brahms; b. Aus tiefer Not schrei ich zu dir. M. Reger; c. Psalm 23 „God is mijn her der", H. Gagnebin; d. Psalm 100 „Juicht aaide, juicht alom den Heer", Cor Kec; 5. Sonata VI, Variaties over „het gebed des Heer on", Fuga, Andante, F. Mendelssohn Banhoicli. op onrechtmatige wijze in het bestuur is gekozen. Na nog uitgebreid de gang van zaken bij de gehouden vergaderingen te zijn nage gaan, komt mr. Polak tot de conclusie, dat naar zijn mening, de rechtbank zich onbe voegd zal moeten verklaren ten aanzien van de vordering tot ongedaan maken van het royement, omdat hier geen sprake zou zijn geweest van willekeur en dus deze kwestie louter een interne aangelegenheid is, die tot de competentie van het ver enigingsbestuur zou vallen. Eiseres zou door haar gedrag op verscheidene vergade ringen, onder meer door het wegnemen van de microfoon van de voorzitter, teneinde zelf iets te kunnen zeggen, voldoende aan leiding hebben gegeven om op volkomen regelmatige wijze te worden geroyeerd. Wat het afgeven van de ledenlijst betreft, meende mr. Polak, dat dit zich zou resul teren in een verdergaande agitatie van de eiseres tegen het bestuur. Het bestuur zou hiertegen beschermd dienen te worden en de raadsman van gedaagden kwam dan ook tot de conclusie, dat deze vordering ont zegd diende te worden. De raadman van eiseres, mr. H. J. Pot, zei in zijn dupliek nog, dat het bestuur op Hitleriaanse wijze de oppositie heeft willen wegdrukken, omdat de bestuurders in het zadel zouden willen blijven zitten. De ver eniging zou wel degelijk een onderdeel zijn van de landelijke vereniging tegen mishan deling van dieren, hetgeen door de lande lijke voorzitter, mr. dr. W. Hugenholz, ter zitting bevestigd werd. Mr. Pot was van mening, dat het lid op grond van gelijkheid tegen het bestuur zou moeten kunnen strijden en dat daarom het vragen van de ledenlijst volkomen gemo tiveerd was. In zijn antwoord op deze dupliek, stelde mr. Polak, dat de vereniging weliswaar als afdeling is opgericht, maar dat zij daar naast ook als onafhankelijk rechtspersoon lid van de landelijke vereniging kan zijn. Als het hier een afdeling gold, zou het ge hele korte geding overbodig zijn, omdat in dat geval de leden in beroep zouden kun nen gaan bij het hoofdbestuur. De president, m'r. A. M. baron van Tuyll van Serooskerken bepaalde de uitspraak op dinsdagmorgen 14 augustus om elf uur. De prospectussen van de reeds eerder aangekondigde obligatieleningen van de provincie Noordholland en de gemeente Haarlem zijn verschenen. Bij een consor tium onder leiding van Hope en Co. wordt op maandag 20 augustus de inschrijving opengesteld op f 10.000.000 414 pet dertig jarige obligaties ten laste van de provincie Noordholland tot de koers van 100 percent. Eveneens op 20 augustus staat bij een consortium ónder leiding van de Twentschc Bank de inschrijving open op f 5.000.000 4 V&. pet dertigjarige obligation ten lastr van de gemeente Haarlem, eveneens a 100 Beide leningen zullen worden afgelost in 20 jaarlijkse termijnen, waarvan de eerste vervalt in 1967. Noordholland zal de opbrengst gebruiken ter bestrijding van de kosten van de uit breidingen van het Provinciaal Electrici- teitsbedrijf Noordholland (P.E.N.). Haar lem zal het geld aanwenden tot het finan cieren van diverse kapitaalsuitgaven voor namelijk verband houdende met de woning bouw. Voor beide leningen wordt beurs notering aangevraagd. Dinsdag wordt voor alle bij het Haar lems Speeltuinverbond aangesloten tuinen de grote „Sport en Spcldag" op het EDO- terrein gehouden. Hy begint om 10 uur en staat onder leiding van de heren Groen, De Jong en Tijssen. Na de afwerking van een programma met verschillende wedstrijden voor vijf leeftijdsgroepen (waaronder autopedrace, hoepelen met autobanden en zaklopen) en een estafette, waaraan per tuin drie kin deren deelnemen, eindigt deze dag om drie uur 's middags. Er moet dus brood worden meegeno men. De cónsumptietent staat deze dag ter beschikking. ADVERTENTIE van onze afdeling VERLICHTING Huis- en slaapkamerlampen, Wand- en schemerlampen enz. alles le klas afwerking en kwaliteit, tegen Tevens LAATSTE WEEK OPRUIMING van CHINESE en JAPANSE HAND WERK ARTIKELEN. Oosterse kunstartikclen PAARLAARSTEEG 8 - TEL. 14615 Hek vernield op Verspronckweg Zondagmiddag kreeg de Haarlemse po litie bericht, dat een bestelauto op de Ver spronckweg te Haarlem het trottoir was opgereden, een tuinhek had vernield en tegen de voordeur van perceel nummer 15 was gebotst. De politie trof bij de auto een zevenenveertigjarigc chemisch reiniger uit Vclsen aan, die verklaarde, dat hij de auto bestuurd had. Hij reed in de richting van Overveen en doordat een naderende auto geheel op de linkerhelft was, zou hij naar links hebben moeten uitwijken. Daarna botste de auto tegen het hek. Nadat de verklaring was opgenomen is de man vertrokken. Later vertelden buren, dat de bestelauto bestuurd was geweest door een andere man, die vermoedelijk on der invloed van drank verkeerde. In sa menwerking met de politie van Velsen werd oen nader onderzoek ingesteld en aan gehouden is een tweeëndertigjarige che misch reiniger, eveneens uit Velsen afkom stig. Hjj verkeerde onder invloed van drani< en was bereid zich aan een bloedproef te onderwerpen. In het ziekenhuis aangekomen weigerde L;: jchter medewerking. De po litie heeft de zevenenveertigjarige man na der verhoord, die meedeelde, dat zijn col lega de bestuurder van de bestelauto was geweest en dat hjj de schuld op zich had genomen. Het rijbewijs van de tweeëndertigjarige is ingevorderd cn de auto is naar de ga rage van de politie vervoerd. ^tand va r» M o o .-j pj-p HAARLEM. 11 augustus 1956 GEHUWD: 11 aug., D. Mollema en G. K. Jochems; P. M. A. G. Beusen en G. M. Th. Kol; J. P. M. Bertoen en A. E. Tjassens Keiser. BEVALLEN van een zoon: 9 aug., J. L. Aardema—Meijer; 10 aug., H. M. Winnubst— van Turnhout; 11 aug., J. A. Sleggerda—de Koninck. BEVALLEN van een dochter. 9 aug., L. J. VetterVoigt; M. W. BanninkBakkers; 10 aug, J. G. KreeftRozenhart; C. Boter Kraaij. OVERLEDEN: 9 aug., C. W. Reeders, 62 j„ Westerhoutnark: 10 aug.. J. Broekmeijer, 25 j„ Kempstraat; A. van Hemert, 63 j„ Saenre- damstraat; J M. F. Hoekstra, 59 j„ Haze- paterslaan. Polio-revalidatiecentrum. De 'stichting' „Bio-vakantieoord" zal in Arnhejn qen polio revalidatiecentrum bouwen, na'ör het ont werp van de architecten dr. J. J. Oud en ir. H. E. Oud. De kosten van het centrum, dat zal beslaan uit een hoofdgebouw en een aantal paviljoens, zullen ongeveer twee mil joen gulden bedragen. De bedoeling is nog dit jaar met de bouw te beginnen. Siot,koers Openi Vrijdag koers 3-3 U Nederl.'47 92'% 92"/ia 3 Neril. 1962/64 93% 93% A K. U 253 >4 254 Calvé Delft 344 344 Van Gelder Zonen 247 247 K. N Hoogovens-. 334 334 Nederl Ford 421 420 N. Kabelfabriek 320 320 gew.Philips Gloeil. 294 294 pref.Philips Gloeil. 179)4 17914 Unilever 411 410 Wilton F ij en oord 323 320 Dordtsche Petrol 796 793 Konkl. Petroleum 787 782 A'dam Rubber 85 85 Holl. Amer. Lijn .197'/; 199 N. Scheepv. Unie 113% 174 K Phs. van Ommeren 312)4 312 H. V. A 105 105 Verg. Deli Mijen GOK 110 Amsterd. Bank 245K 245 Ned. Handel Mi.i 197-K 197 '4 Rotterd. Bank 220 220 K Twentschc Bank 219 219 Anaconda Copper 82"/is 01 K Bethlehem Steel. 166% 167 U. S. Steel 65)4 65 General Motors. 48% 48 Shell Union 98 K 97 Tidewater 43 42/4 CAIRO (Reuter) President Nassei heeft zondagmiddag op zijn persconferentie in Cairo verklaard, dat Egypte niet ge raadpleegd is over de voorgestelde Lon- dense conferentie en die niet kan zien als een internationale conferentie die bevoegd is besluiten te nemen. Hij zei dat in het te Londen uitgegeven Brits-Franse-Ameri kaanse communiqué de „feiten zijn ver draaid" om een ingrijpen in de Egyptische binnenlandse aangelegenheden te recht vaardigen. Hij sprak van een samenzwe ring met het doel het Egyptische volk te bedreigen en uit tc hongeren. De Egyptische regering is wel bereid om de conventie van Konstantinopel te herzien en het sluiten van een overeenkomst te overwegen; waar in de vrijheid van de scheepvaart in het Suezkanaal bevestigd en verzekerd wordt Die overeenkomst zou door de UNO in geschreven en gepubliceerd worden. De Egyptische regering „betreurt het te moeten opmerken, dat de (Londense) drie- mogendhedenverklaring de feiten verkeerd voorstelt in een poging om het Suezkanaal een internationaal karakter te geven". „Wij hebben twee-en-een-half jaar gele den aan de Suez-kanaalmaatschappij ge dacht", zo zei hij, „doch het besluit werd na de Amerikaanse en Britse verklaringen over de dam van Assoean genomen", al dus Nasser. Op de vraag waarom Egypte de gebrui kers van het kanaal niet vooruit van de nationalisatieplannen op de hoogte had ge- brcht, antwoordde Nasser, dat zijn rege ring vreesde, dat veel landen „onder druk van de grote mogendheden en onder de in vloed van machtspolitiek" zouden zijn ge komen. De vraag van een buitenlandse correspondent luidende „verwacht u mili taire hulp van de Sovjet-Unie? Heeft zij u die beloofd?", legde de president, na haai voorgelezeen te hebben, op zijn bureau Zonder antwoord te geven, nam'hij de vol gende vraag. Toen hem werd gevraagd of hij Russi sche hulp zou aanvaarden bij het bouwen van de dam van Assoean, antwoordde de president dat de dam zou worden gebouwd met de honderd miljoen gulden, die jaarlijks aan de aandeelhouders der Suez-kanaaJ- maatschappij werden uitgekeerd. Zaterdagavond drie weken na de opening kon in de Vishal te Haarlem reeds de vijfduizendste bezoeker aan de tentoonstelling van tekeningen van Vincent van Gogh worden verwelkomd. Het bleek de jeugdige Guus de Vries uit Zuidhorn in Groningen te zijn, die uit handen van wethouder D. J. A. Geluk een boekwerk over de beroemde Nederlandse schilder ontving. Aalsdijk, 12 te New York. Alderamin, 11 v. Karachi n. Aden. Alkaid. 11 v. Rotterdam n. Hamburg. Alphacca, 10 v. Santos n. Montevideo. Amerskerk, 13 te Sineapore. Amppnan. 12 te Halifax. Amstclkade. pass 12 Wight n. Bremen. Arkeldijk, 11 v. Rotterdam n. Bremen. Aldabi, 20 te Rio de Janeiro verw. n. B. Aires. Alhena, 15 te Antwerpen verw. n. Rotterdam. Alnati, verm. 21 v. Buenos Aires n. Rotterdam. Artemis. 11 te Guanta. Aagtedijk. 11 v. Hamburg n. Bremen. Albireo, 11 80 m. n. Kp. Finisterre n Marseille. Amsteldiep, 10 v. Amsterdam n Philadelphia. Aegis. 10 v. Paramaribo n. Rotterdam. Almkerk, 11 te Singapore. Amerskerk. 11 te Port Swettenham. Amstelland, 11 te Montevideo. Aagtekerk, 12 te Amsterdam. Aalsum, 12 v. Algiers n. Port Said. Abbekerk, 13 te Rotterdam. Alwaki, 12 te Amsterdam. Angolakust, 11 v. Amsterdam n. Dakar. Akkrumdijk. 14 te New Orleans verw. Alphacca, 13 te Montevideo. Amstelbrug, 12 v. Sineapore n. Ti. Priok. Andijk. pass. 13 Scillvs n. Havana. Arnedijk, 15 te Houston verw. Arendsdi.ik, 15 te Los Angeles verw. Boissevain, 11 te Montevideo. Boculo. 11 verm. te Amsterdam. -.Bali, 13. v. Kidjang n. Singapore. Bengalen, pass. 12 Guardafui n. Belawan. Borneo. 12 dw. Kreta n. Port Said. Bonaire, 13 te Paramaribo, 16 te Georgetown verw Boschfontein. 14 te Genua verw. n. Amsterdam. Russum. pass. 11 Finisterre n. Sidon. Breda. 12 te Amsterdam. Bennekom, 12 v. Callao n. Manta. Bloemfontein, 15 te Kaapstad verw. Boskoop, 12 v. Cristobal n. Buenos Aires. Britsum, 12 v. Tampico n. Baton Rouge. Caltex Nederland, pass. 10 Flores Az n. Curagao. Caltex Pernis, 10 v Suez n. Ummsaid. Cinulia. 12 te Sydney verw. Congokust, 11 te Lagos. Callisto, 11 te Rotterdam. Caltex Delft. pass. 12 Malta n. Rotterdam. Caltex The Hague, 11 te Curacao. Caltex Utrecht, 11 te Hastanura. Caltex Leiden, pass. 11 Runsaljebel n. Singapore. Ceronia, 15 te Santos verw. Coryda. 12 tc Abadan. Cradle of Liberty, pass. 10 Malta n. Ph.delphia. Cottica, 13 v. Georgetown te Amsterdam verw. Castor, 10 1050 m. z.w. Azoren n. Rotterdam. Diemerdijk, 10 v. Cristobal n. Antwerpen. Dordrecht. 10 v. Vlissingen n Philadelphia. Dorestad, 11 te Alexandrië. Dalerdijk, 12 v. Rotterdam n. Londen. Dongedi.ik, 12 te Londen. 11 v. Rotterdam. Duivcndijk, 11 v. Br. Colunmbia n. S. Francisoc. Daphnis. 11 v. Pampatar n. Houston. Drente, pass. 11 n. v. Socotra n. Belawan. Esso Rotterdam, 12 te Port Said. Eenhoorn. 13 te Rotterdam. Eendracht, pass. 12 Ouessant n. Dordrecht. Ena, 13 te Fort Aleza. Esso Nederland, 13 te Fawley. Eemland, pass. 13 Finisterre n. Amsterdam. Farmsum, pass. 12 Finisterre n. Rotterdam. Groote Beer, 15 te Quebec, 16 te Montreal verw. Garoet, 11 v. Rotterdam n. Tj. Priok. Guineekust, 11 te Freetown. Graveland, 13 tc Rio de Janeiro. Hilversum, 11 te Kwinana. Hera, 11 v. Barbados n. Trinidad. Hydra, 10 te Emden n. Hamburg. Hersilia, 11 te Georgetown. Holland, 11 tc Angoche. Heemskerk. 12 te Rotterdam. Hispania, 13 te Vigo. Houtman. 11 v. Mombasa n. Mahe. Hoogkerk, 13 te Rotterdam. Iberia. 12 v. Rotterdam n. Onton. Isis, 12 te Rotterdam. Ivoorkust. 12 v. Lagos n. Freetown. Ilos, 13 te Amsterdam. Japara KPM, 13 te Fremantle. Johan van Oldcnbarnevelt, 12 v. Fremantle naar Melbourne. Jagersfontein, 23 te Las Palmas ver. n A'dam. Java, 12 te Amsterdam. Jupiter, pass. 12 Gibraltar n. Rotterdam. Kylix, 11 te Bahrein. Karimun, 11 v. Beyrouth n. Port Said. Kellia, 11 v. R'dam n. Dalnotter (bij Glasgow). Kota Baroe, pass. 12 Guardafui n. Aden. Kota Gede, 12 rede Tj. Priok. Kryptos, 11 v. Singapore n. Rotterdam. Kara, 11 380 m. w.n.w. Auckland, 12 aldaar verw. Kabylia. 11 140 m. n.o. Ras Fartak naar Mena Al Ahmadi. Katelysia, 11 360 m. z.o. Kp. Guardafui n. Aden. Karimata, 10 te Handjong Priok. Korovina, 12 v. Rotterdam n. Curagao. Kioix, 12 v. Bahrein n. Curagao. Liberty Bell, 11 te Mena Al Ahmadi. Lawak. 12 rede Suez. Liberty Bell, 12 v. M. Al Ahmadi n. Ph.delphia. Lieve Vrouwekerk, 12 te Antwerpen. Lindekerk, 12 v. Bahrein n. Dar Es Salaam. Luna, pass. 11 Malta n. Lissabon. Laertes, 13 v. Makassar n. Balikpapan. Loenerkerk, 12 v. Suez n. Aden. Loosdreeht., pass. 13 Gibraltar n. Rotterdam. Muiderkerk, 11 v. Newcastle N.S.W. n. Brisbane. Maasland. 12 te Santos. Muren a13 te Esperance. Mcrwede, 11 te Hamburg. Mijdrecht, 11 110 m. w. Runsaljebel n. Houston. Mapia, 13 te Amsterdam. Maas, pass. 12 Gibraltar n. Algiers. Maasdam. 12 v. Southampton n. Cobh. Moordrecht. 12 v. Rastanura n. Ummsaid. Nieuw Amsterdam, verm. 13 v. N. York n. R'dam. Noordam, 13 v. New York te Rotterdam verw. Nobistor. 11 v. Cartagena n. Cuba. Nestor, 12 v. Amsterdam n. Barbados. Oberon, 10 v. New Orleans n. Aruba. Oldekerk, 11 te Dar Es Salaam. Ondina, 11 te Terneuzen. Ootmarsum. 11 te Mobile. Oranjcfontein, 12 te Hamburg. Ouwerkerk, 12 dw. Napels n. Port Said. Oranjestad, 16 te Trinidad verw. n. Porto Limon. Oostkerk, 11 180 m. w.n.w. Sharksbaai n. Kaap De Goede Hoop. Oran.ic, pass 12 Finisterre n. Port Said. Parkhaven, pass. 12 Finisterre n. Antwerpen. Pieter S, 11 v. Rotterdam n. Swansea. Polydorus, pass. 12 Finisterre n. Rotterdam. Prins Casimir, 11 te Rotterdam. ADVERTENTIE Fantastisch lekker bij zomergroenten Hoe 't ook zij Publicatie de vcremgoe ufloe jlw ...r# Prins Philips Willem, 12 v. R'dam n. Chicago. Purfina Nederland, 12 te Antwerpen. Peperkust, 11 100 m. o. Kp. Palmas n. Freetown. Phrontis, 11 130 m. w. Kreta n. Port Said. Prins Johan Willem Friso, 12 v. Rotterdam, Peperkust, 13 te Freetown. Phrontis, 14 te Port Said verw. Prins Willem IV, pass. 12 Belle Isle n. Rochester. Prins Willem George Frederik, pass. 12 Belle Isle n. Montreal. Radja, 13 te Karachi. Roggeveen, 11 v. Mahe n. Zanzibar. Rotula, 12 te Rio de Janeiro. Rondo, 10 960 m. o.z.o. Kp. Guardafui n. Aden. Rijndam, 18 te Rotterdam verw. Raki, 12 te Amsterdam. Schiedijk, 11 te Rotterdam. Solon, 10 v. New York n. Port Au Prince Stentor. 11 te Willemstad. Schelpwijk, 11 v. Schiedam n. Vlissingen. Sliedrecht, 11 v. Banlas n. Genua. Saidja, 11 te Tj. Priok. Samarinda, 13 te Port Elisabeth. Scherpendrecht, pass. 12 Halifax n. Port Alfred. Schiedijk, 12 v. Rotterdam n. New York. Senegalkust, 12 te Rotterdam. Sirrah. 12 v. New Castle n. Cairns. Soestdijk, 11 te Baltimore. Stad Arnhem, 12 v. Monchester n. Narvik. Stad Dordrecht, 12 te Rotterdam. Sumatra, 11 te Alexandrië. Sunetta, 11 v. Bombay n. Madras. Swartenhondt 11 te Makassar. Seven Seas, verm. 12 v. Bremerhav. n. Montreal. Sibajak, 15 te Aden verw n. Rotterdam. Stad Vlaardingen, 13 te Vlaardingen. Sloterdijk, 13 te Antwerpen. Theobaldius, 10 v. Las Piedras n. Landsend. Talisse, 11 te Probolingo. Tara, 12 te Rotterdam. Tarakan, pass. 12 Guardafui n. Tj. Priok. Themisto, 12 te Rotterdam. Tibia, 12 te Las Palmas. Tankhaven II, 11 te Makassar. Tiberius, 10 350 m. n.o. Sombrero eil. n. Antw. Tjiluwah, 11 le Hongkong. Trajanus, 10 v. Cortez n. Belize. Triton, 11 te Porto Cabello. Trompenberg, 12 te Amsterdam, Tamo, 13 te Rosario. Utrecht, 13 te Kuwait. Waterman, 13 te Las Palmas. Westertoren, 11 v. Gibraltar n. Port Said. Willem Ruys, 11 v. Belawan n. Colombo. Willemstad, 21 te Plymouth verw, n. A dam. Waal. 12 te Amsterdam. Westland, 13 te Amsterdam. Westerdam, 13 te New York. Woensdrecht, 14 te Rotterdam verw. Wonosari, 14 te Singapore verw. IJssel, 13 te Tunis. Zuiderkruis, 12 te Halifax. Zeeland KRL, 13 te Rotterdam. Zijpenberg, pass. 13 Ouessant n. Melilla. KLEINE VAART Atlas. 10 30 m. n.o. Ouessant n. Rotterdam. Ali, S, 11 v. Roterdam te Amsterdam. Ambiorix, 12 te Amsterdam verw. Arctic, 11 v Rotterdam n. Londen. Adine, 11 v. Rotterdam n. Antwerpen. Ali S. 11 te Rotterdam v. Amsterdam. Audacia, 11 v. Londen n. Amsterdam. Badzo, 11 v. Rotterdam n. Londen. Birmingham, 11 v. Goole te Harlingen. Cinderella, 11 v. Rotterdam n. Duinkerken. Da Capo, 11 v. Lissabon n. Leixoes. Draco, 10 v. Rotterdam n. Catania. Ellewoutsdijk. 13 v. Teignmouth n. Rotterdam. Flevo, 10 v Aarhus n. Amsterdam. Ferocia, 11 v. Mazagan n. Les Sables d'Olonnes. Fiducia. 11 v. Maassluis n. Boston. Haskerland, 11 v. Harlingen n. Leith. Heemraadsingel, 14 v. Basse Indre te A'dam verw. Hoe Vinces, 11 v. Grimsby n. Rotterdam. Hoogvliet. 13 v Mantyluoto te Londen verw. Ida Pieter, 11 v. Hamina n. Dublin. Jan Kreumer, 11 v. Rotterdam n. Londen. Lijnbaansgracht, li v. Amsterdam n. Naestved. Meidoornsingel, 11 v. Newport n. Rotterdam. Netta. 10 v Trelleborg n. Limfjord. Notos, 10 v. Genua n. Cartagena. Stella Prima, 11 v. Ceuta te Londen. Tom v. d Heide, 12 v. Dakar te Bordeaux verw. Vindicat Atque Polit, 13 v. Newport M. te Rot terdam verw Zeehaan, 11 v. Gdynia n. Rotterdam. SLEEPVAART Blankenburg, 10 80 m. n.o. Kp. Vilano n. Ter- neuzen. Cycloop, 9 50 m. z.o. Miami n. St. Nazaire. Ebro, 10 v. Rouaan te Rotterdam 11. Sliedrecht. Gele Zee, 9 v. Maracaibo n. Engeland. Loire, 9 v Aveiro n. Funchal. Poolzee, 9 v Lagos n. Rotterdam. Thames. 10 v. Plymouth n. Antwerpen. Tyne, pass. 10 Soulhoodwins n. Ceuta. Zeeland, pass. 10 Kp. S. Antonio n. New Orleans. Zwart Zee, 10 160 m. n.o. Madeira n. Baltimore. Goth en Moderne Huis kamers, Bankstellen Karpetten, Bedden, Ai tifortmeubelen. Slaapk vanaf f 475. enz Ook op maand aflossing, zondet borg Toonkamers: Wes terhoutpark 8. tel 18840 Gevraagd voor directe in diensttreding: Hoog loon. Aanm. Chem. Ind. RIDS, Waarderweg 25 van 8.3017 uur. 's Avonds 7-8.30 uur. Kleverparkweg 103. Volk.* wagens zond cliauff. Tel. 15040. Gevraagd voor directe in. diensttr. voor koffie zetten en lichte schoonmaakbezigheden. Loon f 40 per week. Aanm. RIDS. Waarderweg 25 van 8.30—17 uur of 's avonds 7—8.30 uur. Kleverparkweg 103. Aan ervaren met minstens MULO dipl. wordt prettige werkkring m. salaris tot f 300 p. mnd. aan geboden. Uitv. soli. no. 3238 CHEMISCHE WASSERIJ vraagt voor eenvoudige bezigheden eventueel voor halve dagen Aanmelden: Fa. J LOTTGERING, Amsterdamsevaart 30 voor zaterdagsmiddags, niet beneden 20 jaar. Aanb. na 7 uur MATTO's schoenhandel, Gen. Cronjéstr. 23 De N.V. Nederlandse Raffinaderij van Petroleumproducten SPAARNDAMSEWEG 446 - HAARLEM vraagt voor spoedige indiensttreding: voor de bediening van de oliestook-installatie. met ervaring op dit gebied en bereid continudienst te verrichten (z.g. Frans Continu-systeem). Leeftijd tot pl 'm. 40 jaar. voor de expeditie-afdeling (dagdienst) en tap-afdeling (half continu-dienst) Leeftijd tot pl m. 40 jaar. Bij gebleken geschiktheid volgt vaste aanstelling en opname in gratis pensioenfonds. Gelegenheid tot persoonlijke aanmelding: dinsdagavond 14 augustus a.s. van 7.30—9.00 uur aan bovenstaand adres. HOGE PRIJZEN 12355 13,193 141188 1447S 14513 14537 1>17S4 14790 t4906 14932 17035 17626 17918 17962 18232 18(03 18706 1SS73 1892S 19440 20363 20977 21087 21123 21247 21461 21979 PRIJZEN VAN f ISO.— 1028 041 070 080 097 114 129 147 151 15'. 161 162 176 193 231 241 250 251 275 276 302 303 324 339 348 374 410 437 467 500 567 639 657 688 698 699 706 720 725 751 753 756 832 871 874 882 906 988 994 2017 044 072 075 092 101 103 112 129 201 206 216 252 257 300 304 306 327 333 339 341 354 362 363 378 381 391 392 398 405 406 538 633 637 653 689 696 728 731 742 760 762 763 776 784 ,90 ol7 S19 854 862 8', 4 892 896 922 966 983 985 31 Ml 046 084 097 123 '39 L>4 168 18U 196 202 203 225 267 284 343 397 415 437 484 503 505 523 529 533 559 571 705 768 797 811 825 S31 S44 855 S57 883 910 944 986 4024 049 103 106 119 121 125 140 242 248 251 276 278 279 310 352 359 372 395 421 430.438 439 498 507 530 561 579 585 586 617 638 656 659 680 687 709 737 814 840 846 850 860 872 889 930 938 984 606» 078 124 130 147 173 178 J93 221 227 245 268 287 304 329 342 389 403 411 416 424 432 435 461 47.1 485 534 540 546 558 592 598 655 670 674 678 684 700 717 719 722 749 760 761 80S 830 S42 858 963 968 997 6003 042 061 072 141 155 169 216 220 268 284 316 320 374 409 450 484 520 541 545 557 625 626 632 647 648 674 698 719 722 734 740 742 748 753 775 813 841 S6S 917 953 977 7041 049 054 106 112 147 158 240 344 357 381 454 469 492 499 500 569 591 596 607 645 670 690 693 710 755 784 805 828 S95 896 902 904 921 940 946 966 980 991 8010 030 052 059 060 069 087 161 184 228 232 255 257 276 361 369 382 422 433 453 462 464 465 488 493 510 517 543 714 716 726 746 761 844 940 957 989 0005 031 084 120 221 231 285 288 313 317 367 374 376 466 485 520 535 543 576 682 697 751 814 849 S72 879 945 979 9S6 10019 045 079 168 199 256 261 272 285 302 304 399 408 421 427 507 508 53S 567 700 743 811 820 833 850 897 920 988 11008 022 025 040 063 078 094 095 112 120 235 264 265 272 275 289 294 298 329 387 424 443 450 508 510 555 584 600 608 660 11 748 765 773 798 811 860 898 905 914 939 944 946 999 12056 067 074 082 108 127 134 164 185 216 241 278 300 337 429 447 457 460 491 497 506 513 525 530 542 584 602 675 685 734 751 788 806 829 854 934 951 982 13022 035 042 043 048 064 094 220 283 324 343 359 361 393 421 432 -.50 454 458 466 471 485 490 492 508 517 523 529 594 643 652 69» 721 735 774 802 817 SI 8 822 830 83 841 .865 892 896 935 964 1002 079 Ó9> 105 r>7 131 132 267 268 272 276 324 357 393 409 119 452 468 505 506 526 196 607 622 698 399 704 730 737 739 749 774 832 846 859 !68 900 931 948 966 15036 U62 069 083 092 1UÜ 108 125 130 153 157 176 214 244 247 254 273 281 288 298 300 305 331 343 350 370 448 453 455 469 470 474 476 491 525 529 536 573 5S3 587 602 685 686 692 728 744 796 806 S34 839 841 845 SS9 895 966 983 16069 102 152 1S9 195 213 234 241 243 302 339 356 366 405 406 424 452 493 542 546 555 561 569 621 662 675 686 696 738 757 762 775 776 786 804 835 837 840 863 878 908 909 911 949 959 982 993 17000 17014 074 090 120 139 164 203 213 274 309 366 380 382 392 395 405 409 461 478 483 500 556 586 622 679 686 729 747 797 819 840 842 844 893 89S 906 946 948 960 965 983 985 18001 006 016 03S 040 068 128 150 178 188 215 224 239 277 315 331 339 346 351 386 395 420 474 484 500 509 572 592 604 637 675 690 704 716 761 767 768 791 797 800 856 8S4 912 990 991 996 19012 015 017 020 021 122 135 140 208 226 240 242 278 287 365 372 377 378 382 393 437 450 480 4S2 532 617 655 658 660 685 696 703 712 730 733 745 753 759 788 808 S29 S47 853 871 882 915 917 994 20001 078 094 150 189 201 257 290 304 340 34S 382 423 436 549 561 592 624 678 710 730 750 752 760 814 835 900 904 914 918 941 945 982 2K>72 '196 101 111 127 136 137 153 168 181 232 254 305 317 323 333 360 367 393 394 439 154 4S1 61.S 623 680 69o 712 722 756 763 803 824 875 883 890 944 973 VERBETE Lees juist: 2101 e.g.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 3