Belg Van Looy nu al als winnaar Ronde van Nederland geaccepteerd Eden Tijdens weekeinde werd er vrijwel geen strijd geleverd Olympia en V en L wonnen prijzen bij de estafettekampioenschappen Zandvoortmeeuwen, Velsen, TIJBB spelen tegen semi-profclubs KNVB en voetbalscheidsrechters zijn het eens kunnen worden Derde plaats voor Piet van Est in vierde etappe Ronde van Europa Twaalf uitvallers in de langste etappe Ronde in cijfers Grote moeilijkheden door slecht geregeld verkeer Puck van Duyne-Brouwer speelde weer hoofdrol Kusje Lekke banden Spoorweg gesloten Rapiditas won zondag in Wijk aan Zee KNVB keurt nieuw veld van Enschedé af PTT'ers gaan voetbal spelen in Italië Voetbalpool EHR begint op 19 augustus OM DE KNVB-BEKER HVC versloeg lands kampioen met 5-0 Vinogradova verbeterde wereldrecord vijfkamp Nederlands volleybalteam verloor in België Nederlandse baankampioen schappen begonnen MAANDAG 13 AUGUSTUS 1956 J De enige vraag, die ons op de voorlaatste dag van de Ronde van Nederland nog bezig houdt is hoe vervelend die laatste etappe naar Amsterdam wel moet worden. Want de slotrit van elke etappewedstrijd is al saai en nu de renners reeds zaterdag en zondag te kennen hebben gegeven, dat zfj de ronde als beslist beschouwen, hebben we voor Venlo-Gennep-Amsterdam helemaal geen illusies meer; Rik van Looij heeft sinds Roosendaal alleen maar de Nederlandse kopmannen in de gaten behoeven te houden en bereikte er zaterdag zowaar in Heerlen nog een etappe-overwinning mee. Hij liet zich zondag in Venlo tien minuten na een kopgroep zonder rivalen in het peloton over de eindstreep voeren. Daar Vannitsen in die eerste groep aankwam en Verplaetse in het peloton, bleef het verlies in het ploegenklasscment voor de Belgen beperkt tot een schijntje. Zelfs het in Roosendaal uit de strijd nemen van Derijcke, Schils, Luijten en Schroeders en het uitvallen op zaterdag van Foré hebben geen invloed gehad op de Belgische winstkansen. Voortdurende regen, de druk van de vele kilometers en het in de voorgaande dagen steeds hoge tempo hebben zaterdag van de 255 kilomete- lange etappe van Roosendaal raar Heerlen een vrij rustige rit gemaakt. In tegenstelling tot de verwachtingen vielen Van Est, Schulte en Gerrit Voorting de gekortwiekte Belgische A-ploeg niet aan en zowaar is het Van Looij gelukt zijn oranje leiderstrui nog steviger om de stoere body te trekken. Kettingpech wierp de jonge Duitser Junkermann twee kilometer voor de eind streep terug op het peloton, waarop hij rum 100 meter voor had gelegen en zo arriveerde er in Heerlen als eerste een groep van 16 renners, van wie Rik van Looij de sprint en dus de etappe alsmede een minuut bonificatie won. Het antwoord op de vraag, waarom de Nederlandse kopmannen niet attaqueerden zai wel nooit gegeven worden. Konden zij het niet, hielden zij nog hoofdzakelijk elkaar in de gaten, of is voor hen ook de aardigheid van de ronde af na de uitzetting van vier Belgische A-renners? Het begon allemaal zo aardig. Van Don gen (Nederland-C) deed alsof hij van deze langste etappe een solo-rit wilde maken, Wim van Est stapte in zijn woonplaats St. Willebrord even af om zijn kinderen een kusje te geven en het leek net echt te wor den toen Schulte, Adrie Suijkerbuijk achter fan Dongen aanstuurde. Maar het werd een verschrikkelijke rit voor vele renners. Een valpartij wierp de Duitser Reinecke, de Zwitsers Ho-llenstein en Moresi, de van pijn huilende Piet van der Brekel (Neder land-A) en de Belg Saelens uit de strijd. Ook Foré, die vrijdagavond van de jury dispensatie had gekregen, kon niet meer en na hem stapten nog in de bezemwagen de Zwitser Rudolf, Van Oers en Schoenmakers (allebei Nederland-C), Hendriks en Der- boven (allebei België B) en.... Suijker buijk, die al lang op zijn ontvluchtingsplan was teruggekomen. Bij Tilburg had Van Dongen zich namelijk laten inlopen door het peloton, omdat hij er in de kou en de regen niet veel van verwachtte nog 170 kilometer alleen door te gaan. De vrees voor de afstand hield het peloton vrij rus tig, zo zelfs dat men voor het eerst achter raakte op het tijdschema. Zeer ten gerieve van de velen, die met lekke banden te kampen kregen. We dur ven het aantal niet eens te schatten, maar weten wel dat de Belg Vannitsen de kroon spande met 5 stuks! Hulp van zijn makkers kreeg hij niet, want Van Looij kon natuur lijk niet weg uit de kop van het peloton en Verplaetse moest bij Van Looij blijven voor £COOOCCOOCOOCCCCCCCCCCOOCOOCOCCOCCCCCCCOCCOOCCOCCOCCCCC< 8 De uitslag van de zesde etappe (Roo- sendaalHeerlen over 255 km.) luidde: 1. Van Looy (België A) 6.50.18; 2. Baffi (Italië) z. t.; 3. Van Dongen (Ned. C) R z. t.; 4. Schulte (Ned. A) z. t.; 5. Koblet 8 (Zwitserland) z. t.; 6. Van Est (Ned. B) X z, t.; 7. Van 't Hof (Ned. C) z. t.; 8. De Valck (België B) z. t.; 9. Vannitsen (Bel- gië B) z. t.; 10. Gerrit Voorting (Ned. C) 8 6.50.27; 11. Carlesi (Italië) z. t.; 12. Post 8 (Ned. A) z. t.; 13. Van der Lyke (Ned. q A) z. t.; 14. Van Grinseven (Ned. C) z. t.; 8 15. Bergmans (Ned. A) z. t.; 16. Magni x (Italië) z. t.; 20. Rusman 6.51.11. Het ploegenklassement van de 6e 8 etappe luidde: 1. Italië 20.30.42; 2. Neder- 8 land C 20.31.03; 3. Nederland A 20.31.12; R 4. België A 20.31.16; 5. België B 20.33.43; 6. Duitsland 20.34.37; 7. Nederland B X 20.44.08. Het resultaat van de 7e etappe (Heer- lenVenlo over 160 km.3 luidde: 1. Ros- selle (België B) 3.53.10; 2. Pauw (Neder- land B) z. t.; 3. Vannitsen (België A) z. c t.; 4. Koblet (Zwitserlandi z. t.; 5. Haan (Nederland A) z. t.; 6. Adrie Voorting j (Nederland B) z. t.; 7. Junkermann (Duitsland) z. t.; 8. Verhelst (Nederland C) z. t.; 9. Magni (Italië) 3.53.42; 10. Baffi (Italië) 3.54.33; 11. Van der Lyke (Ned. A) 4.01.32; 12. Van der Eist (België B) 14.03.27; 13. Verplaetse (België A) z. t.; 814. Post (Ned. A) z. t.; 15. Van 't Hof 3 (Ned. C) z. t.; 20. Rusman (Ned. A) z. t.; 21. Van Est (Ned. B) z. t. Het algemeen klassement na de zeven- He etappe luidt: 1. Van Looy (België A) 33.51.37; 2. Carlesi (Italië) 34.09.24: 3. i Gerrit Voorting (Ned. C) 34.09.54; 4. Van- Jnitzen (België A) 34.10.46; 5. Rusman ((Ned. A) 34.11.06; 6. Van Est (Ned. B) 134.12.05; 7. Adrie Voorting (Ned. B) •5 34.14.57 8. Verhelst (Ned. C) 34.17.57; 9. jj Van der Lyke (Ned. A) 34.19.48; 10. De 8 Peyter (België B) 34.19.51; 11. Rosselle 8 (België B) 34.23.20; 12. Van der Eist (Bel- 8 gië B) 34.23.38; 13. Post (Ned. A) 34.24.53; g 14. Schulte (Ned. A) 34.25.03. Het ploegenklassement van de 7e g 3 etapp- luidde: 1. Nederland B 11.49.17; 2. X 5 Italië 11.51.42; 3. Nederland A 11.58.09; 4. g België B 11.59.04; 5. Nederland C 12.00.04; X 6. België A zelfde tijd; 7. Duitsland zelf- •j de tijd. Algemeen ploegenklassement na de 7e X etappe: 1. België A 101.25.33; 2. Nederland A 101.57.19; 3. Nederland C 102.28.03; 4. X België B 102.30.32; 5. Italië 102.45.08; 6. 8 Nederland B 102.45.55; 7. Duitsl. 103.46.54. g 5 Het militair klassement na zeven etap- o x Pes luidt: 1. Baroni (Italië) 65 punten; 2. X i Adrie Voorting (Ned. B) 32 pnt.; 3. Pauw 8 S (Ned. B) 29 pnt.; 4. Van Dongen (Ned. C) R 22 pnt.; 5. Junkermann (Duitsl.) 21 pnt. 8 8 CCC°OOOCCOOCX>COCCOCOC<XXXX<XX>CCOOCOCCCOCOCOCOCOCOCCXXXX>: eventuele assistentie en meer leden telt de Belgische A-ploeg immers niet! Hieruit volgt al de kwetsbaarheid van het team voor het ploegenklassement, v/aarvoor drie renners noodzakelijk zijn. De Zwitsers bijvoorbeeld, die alleen Koblet en Lu-rati nog in de gedunde stoet hebben, komen in die rangschikking al niet meer voor. Gezien die kwetsbaarheid was het verbazingwekkende, dat er geen Neder landse renners in de aanval gingen, zelfs geen knechten. De strijdlustigste renner werd nu de Duitser Pankoke, die bij Eind hoven (123 kilometer) alleen wegging; 20 kilometer verder had hij 2'A minuut voor sprong op het peloton, dat ook de Italiaanse leider van het sprintklassement Baronien en de Hagenaar Kooijman (Nederland-C) had laten gaan. Na Van Dongen dus Kooij man, hetgeen erop wijst, dat alleen de ploeg van Gerrit Voorting paraat was. Ba roni en Kooijman kwamen bij Pankoke en in Heijthuizen (184 kilometer) bedroeg de voorsprong 4 A minuut. Hier kwam er nog anderhalve minuut bij, doordat het peloton voor een spoorweg overgang moest wachten, maar toen begon de inspanning tocli te tellen. Die ander halve minuut waren de koplopers weer kwijt en bij Maasdracht was het verschil drie minuten 50 seconden. Junkermann en Lurati probeerden nog de kopgroep te versterken, maar in het Zuid-Limburgse landschap werd het 5 tal ingelopen door een sterke groep onder aan voering van Schulte, die zijn overwinning van vorig jaar in Heerlen wilde herhalen. Junkermanns scherpe demarrage., welke hem 100 meter vooi'bracht, werd door pech teniet gedaan, maar toch kreeg Schulte de etappe-zege niet, want Van Looij, onbe twist de beste renner in deze Ronde van Nederland, flitste zo snel langs Schulte, dat deze hoofdschuddend over de eindstreep ging, zelfs nog achter de Italiaan Baffi eh Wies van Dongen. 8eETAPPE-13Al)G -2<2 KM Rik van Looy gaat als eerste door de finish in Heerlen. Zoals gezegd hebben Schulte, Van Est en Gerrit Voorting zich ook zondag opmerke lijk rustig gehouden. Van Van Looij was niet anders te verwachten, daar de renners, die aanvankelijk een 10 man sterke kop groep vormden, hem in geen enkel opzicht konden deren. De best geplaatste van de tien was. Vannitsen, ploegmaat van Van Looij. Dus wat kon de Belgen ge beuren? Op zijn ergst dat Vannitsen de oranje trui zou veroveren en hoewel dat niet de bedoeling is, zou het toch echt geen ramp zijn geweest. Neen, die kopgroep hield geen gevaar in voor de Belgen. Alleen schoven de renners op in het algemeen klassement. Daar er verder niets is voorgevallen, staat het vast dat Van Looij als Rondewinnaar- 1956 is geaccepteerd. Hetgeen onze kop mannen blijkbaar liever hebben dan een zege van een landgenoot, vooral als die Gerrit Schulte, Wim van Est of Gerrit Voorting heet. ,,Het is een gemakkelijke rit voo ons," zeggen de Belgen en al willen we niets aan de kwaliteit en van Van Looij en zeer zeker ook Vannitsen tekort doen,' het wordt hun inderdaad wel erg eenvoudig gemaakt door de rivaliteit van de Nederlandse renners. Hierdoor is deze Ronde van Nederland mis lukt. Een serieuze wedstrijd is het niet meer, misschien zelfs helemaal niet ge weest. Er zijn renners die de ronde hebben ge bruikt als training voor de wereldkam pioenschappen en die hebben dan tenmin ste nog enig profijt van de ronde. Schulte geeft toe, dat hij koblet en Magni „bestu deerd" heeft en vooral de Zwitser bewon dert, maar in de etappe van Heerlen door de heuvels van Zuid-Limburg naar Venlo heeft hij Koblet niet gezien. Want Hugo wilde wel eens zijn conditie beproeven in een landschap dat hem ligt. Daarom ging hij in prachtige stijl al na 8 kilometer ach ter de reeds ontvluchtte Piet Haan Gisteren heeft het damesteam van Rapi ditas voor de tweede maal beslag gelegd op de eerste prijs in het volleybaltoernooi, ge organiseerd door de kampeervereniging „Aardenburg" te Wijk aan Zee. De heren van Rapiditas eindigden op de tweede plaats na het Zaanse S.E.S., dat de Rapi- dianen met één punt meer de baas bleef. (Nederland-A) en Junkermann aan. Met koblet mee gingen Pauw (Nederland-B), Arend van 't Hoff en Verhelst (allebei Ne derland-C), Roselle (België-B) en Vannit sen (België-A). Een paar kilometer verder kwamen de Italianen Magni, Baffi en Adrie Voorting (Nederland-B) ook in het voorste gelid. Van 't Hoff viel bij Susterseel (90 kilometer) door een lekke band uit de kopgroep weg en Van der Lijke (Neder land-A) verliet bij Simpelveld (60 kilo meter) het dommelende peloton. Op de laatste kilometers kreeg Magni een lekke band, waarna Baffi hem een wiel afstond, maar de overige 8 bleven tot de finish bij elkaar. Roselle van de B-ploeg volbracht hier de zesde Belgische etappe zege. Pauw werd tweede, juist voor Van nitsen en Koblet. Junkermann kon niet meesprinten, doordat op de laatste 50 meter de ketting van zijn fiets liep. Enschedé heeft van de KNVB bericht ontvangen dat het voetbalveld in het sport park Diekman, dat woensdagavond officieel is geopend, voor competitiewedstrijden is afgekeurd. De KNVB is van oordeel dat de spring bak, die zich voor de hoofdtribune vlak bij de zijlijn bevindt, alsmede de springbakken en werpcirkels aan de buitenzijde van het veld gevaar opleveren voor de voetballers, daar deze bakken te dicht bij de zijlijn zijn aangebracht. Reeds bij de wedstrijd En schedéPreussen Muenster zijn enkele spelers in aanraking gekomen met de stenen rand van de springbak voor de hoofdtribune. Van 26 tot 30 augustus a.s. wordt in Verona (Italië) een internationaal PTT- voetbaltoernooi gehouden, waaraan ook een elftal van de Nederlandse PTT zal deelnemen. Uit de omgeving van Haarlem zijn drie spelers uitgenodigd om de tour naar Italië mee te maken, namelijk T. v. d. Berg (EDO), C. de Voogd (Haarlem) en S. de Graaf (VSV). Voorts zijn uitgenodigd: M. L. C. Burgerhof (BVV), R. van Dijk (Elink- wijk), L. N. Dörr (Excelsior), Th. Jansen (NEC), P. de Jongh (Elinkwijk), H. Jonker (Graafschap), C. H. Knuvers (Wilhelmina), J. van Oosten (GVAV). M. Philips (Tuban- tia), M. W. Taffijn (RFC), H. Verdonschot (MW), A. Westbroek (DOS) en J. Wilbers (De Valk). Onder voorzitterschap van de heer J. J. van der Kaa uit Roozendaal heeft de Cen trale Organisatie van Voetbalscheidsrech ters zondag in Utrecht haar jaarvergade ring gehouden. Het belangrijkste punt van de agenda betrof de overeenkomst tussen de KNVB en de COVS. Na langdurige be sprekingen tussen de commissie van de KNVB en de scheidsrechters is men tot een overeenkomst gekomen die beide partijen volkomen bevredigt. Een kwaliteitszetel van de COVS in de scheidsrechtedscom- missie, die reeds eerder was toegezegd, is thans beschikbaar gesteld. De KNVB zal voorts de scheidsrechters adviseren lid te worden van de COVS. De leiding van het scheidsrechterswezen zal in de toekomst in handen zijn van het bondsbestuur van de KNVB, de scheidis- recbterscommissie en de afdelingen van de KNVB. Het bondsbestuur en de scheids- rechtercommdssie zullen worden bijgestaan door de COVS. Tevens is overeengekomen dat de COVS assistentie zal verlenen bij de opleiding van scheidsrechters. Met de aan stelling van scheidsrechters voor wedstrij den zal de COVS zich echter niet bemoeien. De gezamenlijke voetbalpool van EDO, Haarlem en RCH (E.H.R.) zal aanvangen met het bekerprogramma van de K.N.V.B. op zondag 19 augustus. Vanaf woensdag zullen de poolformulieren verkrijgbaar zijn. Bij de poolcommissie bestaat het voor nemen zo mogelijk uit de opbrengst bedra gen ter beschikking te stellen aan cultu rele en sportieve instellingen. Ook ligt het in de bedoeling amateur-voetbalverenigin gen uit Haarlem en omgeving in te scha kelen, waarvoor enkele clubs reeds "nun medewerking hebben toegezegd. Zoals bekend begint de eerste pool met 1000 als eerste prijs en 500 als tweede prijs. De heer Hoolboom, die namens de KNVB aanwezig was, sprak zijn tevredenheid uit over het werk van de Nederlandse scheids rechters in het buitenland. De Nederlandse scheidsrechter wordt voor het fluiten van wedstrijden in het buitenland veel ge vraagd, daar hij objectief leidt. In zijn openingswoord kon -voorzitter Van der Kaa zijn tevredenheid uiten. De positie van de COVS is geconsolideerd en de voor uitgang is verblijdend. In 60 groepen heeft men nu 4328 leden. De nationale scheidsrechtersdag 1957 zal regionaal worden gehouden op zondag 7 juli. De COVS hoopt in 1957 haar 25-jarig bestaan te vieren, waarvoor reeds een com missie is benoemd en een speciaal fonds ingesteld. ADVERTENTIE OEFENMATCH. Zaterdag speelden de reserve-elftallen van Stormvogels en Haar lem op „Schoonenberg" een vriendschappe lijke voetbalwedstrijd. De ontmoeting ein digde in een gelijk spel: eeneen. Van ouds de héél bekende VIRGINIA: Piet van Est heeft in de vierde étappe van de Ronde van Europa voor een uit stekende prestatie gezorgd door de derde plaats te veroveren. Bij het begin van deze étappe had Van Est beloofd voor een eer ste plaats te zullen zorgen, maar de coalitie van de Italianen, Fransen en Belgen was te machtig voor hem. Bepaald gemakkelijk is die vierde étappe niet geweest. In de eerste plaats kwam dit door de stromende regen en in de tweede plaats door het ontbreken van enige ver keersregeling, waardoor zich vele botsingen voordeden. Gelukkig zonder ernstige ge volgen. Na 68 km, nabij Prato all'isarco, had zich, na een uitlooppoging van de Fransman Le- clercq een kopgroep van negen man ge vormd, die bestond uit Leclercq, en zijn ploegmaat Zullani, de Italianen Ferlenghi en Tognaccini, de Belgen Van Meenen en Vermaelen, 'de Roemeen Dimitrescu, de Duitser Bugdahl en de Nederlander Piet van Est. Deze groep verschafte zich op de lange stijging naar de Brenner een voor sprong van 2 min. 45 sec. De Italiaan Fer lenghi ging het eerst over de pashoogte, met een minuut voorsprong op de acht an deren. Val In de scherpe afdaling kwam Piet van Est, 15 km voor het einde te vallen, maar hij maakte het tijdverdies van een halve minuut weer goed in een voortreffelijke achtervolging. Ferlenghi bereikte alleen de eindstreep, Tognaccini versloeg Piet van Est in de sprint om de tweede plaats. De vijfde étappe van Innsbriick naar Ulm 230 km is voor de Nederlanders niet zo succesvol geweest. Bertus Lute die in de rit van zaterdag bij een val een gescheurde spier en een dikke knie had opgelopen, moest de strijd staken, zodat de Nederland se ploeg tot vier man uitgedund is. Ook nu weer ondervonden de rijders grote moeilijkheden door het niet geregelde ver keer. Herhaaldelijk deden zich opstoppin gen voor en werden er kostbare seconden verloren. Bij de beklimming van de 1209 meter hoge Fern-pas, welke op 54 km van de startplaats Innsbriick in Oostenrijk lag, hadden zich 35 man afgescheiden, bij wie alle Nederlanders. De Fransman Korbach ging als eerste over de top, gevolgd door zijn landgenoot Rivière en de Oostenrijker Durlacher. Overweg In de afdaling ontstond een kopgroepje van vijf man, bestaande uit drie Fransen: Rivier, Robert en Leclercq, de Italiaan Uliana en de Oostenrijker Durlacher. 30 km over de Duitse grens bedroeg hun voor sprong zes minten. Op dat ogenblik waren tien man uit de grote groep gesprongen, bij wie van Steenselen en Stevens, maar dit ploegje werd in Memmingen (169 km) op gehouden door een gesloten overweg. Vier man klommen over de bomen, de zes overi gen, inclusief onze beide landgenoten, ver speelden twee minuten. In de achtervolging welke vervolgens werd ingezet, losten de twee Nederlanders en de Fransman Ror- bach hun drie metgezellen. Drie kilometer voor de finish demarreerde Stevens en hij arriveerde alleen, als tiende op de eind streep. Van Steenselen werd twaalfde, Piet van Est vijftiende en Janbroers achttiende. De uitslag van de vierde étappe van Trente (It.) naar Innsbriick luidde: 1. Fer lenghi (It.) 4 uur 52 min. 51 sec.; 2. Tog naccini (It.) 4.53.48; 3. Piet van Est (Ned.); 17. Janbroers 4.56.04; 22. Stevens z.t.28. Van Steenselen 4.57.26; 45. Lute. De uitslag van de vijfde étappe van Innsbriick naar Ulm (230 km) luidde: 1. Uliana (It.) 6 uur 10 min. 08 sec.; 2. Ri vière (Fr.); 3. Dur Lacher (Oost.); 4. Ro bert (Fr.); 5. Leclercq (Fr.), allen in de zelfde tijd; 10. Stevens (Ned.) 6.22.48; 12. Van Steenselen (Ned.) 6.23.02; 15. Piet van Est (Ned.) 6.27.05; 18. Janbroers (Ned.) z.t. Na de vijfde étappe luidt het algemeen klassement: 1. Rivier (Fr.) 26.59.24; 2. Christian (Oost) 27.04.-; 3. Fallarini (It.) 27.04.32; 6. Van Steenselen (Ned.) 27.07.-, 13 Stevens (Ned.) 27.15.04; 19. Janbroers (Ned.) 27.27.26; 21. Piet van Est (Ned.) 27.28.13. De uitslag van het ploegenklassement in de vijfde étappe was: 1. Frankrijk 18.30.24; 2. Italië 18.51.06; 3. Oostenrijk 19.04.18; 4. Nederland 19.12.55. Het algemeen ploegenklassement luidt: 1. Frankrijk 80.40.01; 2. Italië 80.50.13; 3. Oostenrijk 81.12.25; 4. Nederland 81.25.36. Fel is er gestreden op de Nederlandse estafettekampioenschappen, welke dit jaar door de Haagse atletiek-commissie op de sintelbaan aan de Laan van Poot in Den Haag, zijn gehouden. In totaal kwamen 29 verenigingen aan de start met als inzet bij de dames de „mevr. Dieren-Koningsbeker" en bij de heren de „Herman van Leeuwen beker". Het was te voorzien, dat de titel verdedigster Hollandia (Rotterdam) zeer zware tegenstand had te verwachten van Olympia '48 met Puck van Duyne-Brouwer als sterkste loopster. Op de 10x100 meter dames gaf Fanny Blankers-Koen (Sagitta) haar ploeg een kleine voorsprong. Hollandia liep echter langzaam de achterstand in en nestelde zich op kop met Sagitta als goede tweede. Uitermate vinnig werd het toen Puck van Duyne-Brouwer als laatste loopster voor Olympia/48 wegging. Zij lag toen op de derde plaats met iets minder dan tien me ter goed te maken op de loopster van de Sagitta-ploeg, maar toch slaagde zij er in de tweede plaats te behalen. Hetzelfde beeld zag men in de serie en finale dames 4x100 meter. Vooral in de finale toen Fanny Blankers-Koen als twee- Er zijn enkele Haarlemse clubs uit het amateurvoetbal die de volgende week zon dag in het strijdperk moeten treden tegen semi-prof clubs in de strijd om de KNVB- beker. TIJBB plaatste zich door een zeven drie overwinning tegen Ripperda, Velsen speelde gelijk tegen LFC in Leiden en ook Zandvoortmeeuwen mag de strijd aanbin den tegen een semi-profclub, want de Zand- voorters versloegen OSV. Bij Ripperda-TIJBB ging de strijd voor de rust gelijk op, want bij het rustsignaal was de stand nog gelijk (één-één). Toen kreeg TIJBB, door Scholten, die driemaal scoorde, een vier-één voorsprong. Ook het eerste doelpunt voor de rust had Scholten voor zijn rekening genomen. Ripperda liep de één-vier achterstand weliswaar in tot drie-vier, maar Cees Ves- sies en Jansen (2x) deden TIJBB nog met zeven-drie winnen. TIJBB komt in de vol gende ronde uit tegen VSV. Het Amersfoortse HVC, dat zich in de afgelopen competitie geen plaats wist te veroveren in de eredivisie, heeft op eigen terrein de volledige nationale kampioens- ploeg van Rapid uit Heerlen met 5-0 kans loos geslagen. Het betrof hier een vriend schappelijke wedstrijd, die gespeeld werd ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de vierde klasse club Amersfoortse Boys. Velsen nam in Leiden tegen LFC door Wolfs de leiding. Wel scoorde de thuislub nog de gelijkmaker maar door dit gelijke spel komt a.s. zondag Velsen in het strijd perk tegen UVS. Ook al in. Leiden. Zandvoortmeeuwen en OSV speelden te gen elkaar een gelijkopgaande partij voet bal welke in de tweede helft ten gunste van Zandvoortmeeuwen werd beslecht toen een der OSV'ers de bal in eigen doei werkte. De Zandvoorters wonnen enigszins gelukkig maar niettemin verdiend dus met een-nul en komen zondag in Zandvoort in het veld tegen ZFC. Tijdens de Spartakiade in Moskou ver beterde Nina Vinogradova het wereldre cord voor de vijfkamp. Zij behaalde een totaal van 4.767 pnt. voor de vijf onder delen. Het oude record stond op naam van haar landgenote Alexandra Tschudina met 4.750 pnt. en werd op 6 en 7 september 1955 in Moskou gemaakt. Als voorbereiding op de wereldkam pioenschappen in Parijs heeft het Neder landse volleybalteam (heren) deelgenomen aan een internationaal toernooi in Oosten de. Van het Belgische team werd met 1-3 verloren (13-15, 12-15, 15-13, 2-15). De finale 4 x 100 meter dames tijdens het wisselen. V.l.n.r. de ploegen van Sagitta, Olympia '48 met Puck van Duyne voorop, die winnares werd in 49.1 sec. en A.A.C. de loopster voor Sagitta startte. Zij gaf haar ploeg een goede voorsprong, met als tweede GAC en op de derde plaats Olym pia '48. Puck stond voor de schier hopeloze taak in deze laatste 100 meter een grote achterstand in te lopen. Met een geweldig élan slaagde zij er in zowel Janny Vos (GAC) als Loes Krunder (Sagitta) op de streep te kloppen. Voldoening stond op haar gezicht te lezen omdat zij ondanks niet geheel fit na een kuur in het zieken huis toch haar ploeg de overwinning kon schenken. Hoewel haar 200 meter in de relay niet zo sterk was, zij had toen al drie maal een 100 meter achter de rug kan zij terug zien op een goede wedstrijd. Jammer was het, dat Fanny en Puck niet beiden op de laatste 100 meter startten, daar mevr. Blankers-Koen blijk gaf, haar sprintcapaciteiten nog niet geheel verloren te hebben. Goede prestatie van Jonkers V. en L. die zowel de 10x100 meter als de 4x100 nieter met lopers als Tempelaer» Saat, Rulander en Van JHardeveld, die goed zijn voor een tijd beneden de 11 seconden, op haar naam bracht, liet vooral op de 4x100 meter zien, dat deze club momenteel wel over het sterkste sprinterscorps in Ne derland beschikt. Trekvogels werd in dit nummer gedis kwalificeerd, maar nam revanche door de 4x400 meter in 3.23.6 sec. voor V. en L. (3.25.9 sec.) te winnen. Een ruime over winning behaalde de ploeg van Thor, met de lopers van Eekelen, Maliepaard, Van Loon en vooral de in prima stijl lopende Roovers. Aangestipt dient het goede lopen van Jonkers te worden, die op de interna tionale kampioenschappen in Berlijn reeds 3.56.8 noteerde en nu als tweede loper voor V. en L. als zesde het stokje overnam en als derde finishte. Hij liep daarmede zeker een 50 meter in op zijn concurrenten. Olympia' 48 bij de dames won de mevr. Dieren-Koningsbeker met een totaal van 17 punten. V. en L. bij de heren veroverde on bedreigd met 21 punten, 7 punten meer als ACC, de Herman van Leeuwenbeker. Zaterdagmorgen zijn op de Utrechtse stadionbaan de Nederlandse baankam- pioenschappen begonnen m de voorritten voor de achtervolging amateurs. Uit deze ritten plaatsten zich in de kwartfinales Geldermans, 5 min. 19 sec.; Van Houwe- lingen 5.19.8: Van Steenvoorden 5.23.8; Buis 5.25.6; Braat 5.27.6; Van Heusden 5.28.4; De Jong 5.28.6 en Rol 5.29.4. Ie rit: 1. Geldermans, 4 km in 5.24.4; 2. Rol, 5.30.0. 2e rit: 1. Van Houwelingen 5.16.4; 2. De Jong 5.26.4. 3e rit: 1. Braat 5.19.6; 2. Buis 5.28.4. In de vierde kwartfinale achtervolging amateurs tussen Van Heusden en Van Steenvoorden won Van Heusden met miniem verschil: 5 min. 25.4 tegen 5 min. 25.6 en heeft zich dus eveneens in de halve finales geplaatst. De natte baan maakte de verdere afwer king van het program onmogelijk. Het is verschoven naar dinsdagavond 14 aug. a.s. op dezelfde baan.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 5