HHC kampioen door onverwacht falen van 0W0 tegen EHS: 4-8 HFC Haarlem degradeert naar de Overgangsklasse Draken op Alkmaardermeer DWR ging vergeefs naar Zwitserland Concours hippique in Rotterdam wordt Olympische revanche Honkbaltitel in ieder geval in Haarlem MAANDAG 13 AUGUSTUS 1956 De honkbaluitslagen 3F* mmPHP - In oefenwedstrijd Stormvogels versloeg Haarlem in Velsen Haarlems zevental won in Purmerend: 5-2 Winst en verlies voor De Mos in Noordwijk Successen voor Ferrari in Grote Prijs Zweden Nederlandse jeugd boekte enkele successen Op internationaal concours hippique te Spa Grote Prijzen van Ulster Britse machines waren het snelst in 500 cc klasse Sport in 't kort Het was zondagavond In Haarlem feest bij H.H.C., want zonder dat het binnen de lijnen kwam werd de kampioenstitel in de eerste klasse A behaald door het onver wachte falen van landskampioen O.V.V.O. uit Amsterdam tegen E.H.S. Eindelijk dan toch de titel voor de H.H.C.'ers al had het negental wellicht liever zelf de titel in een wedstrijd behaald. Overigens was dit niet het enige kampioenschap deze week, want ook het reserve-negental van Schoten behaalde de titel in de sterke overgangs klasse A, waarin zelfs Blauw Wit moest achterblijven. Twee kampioenschappen voor de vereniging Schoten is wel een uitzonderlijk goed resultaat. Helaas moest bij dit goede nieuws ook een gedegradeerde worden genoteerd, want H.F.C. „Haarlem" viel In de eerste klasse als eerste slachtoffer, welk resultaat overigens reeds werd ver wacht. In de eerste klasse A werd de beslissing voor de onderste plaats nog even uitgesteld, aangezien de belangrijke ontmoeting tussen It.C.H. en T.Y.B.B. door dè glechte weersomstandigheden geen doorgang vond. De helft van het vastgestelde com petitieprogramma kon geen doorgang vinden, zodat alsnog een inhaalprogramma noodzakelijk zal zijn. De ranglijsten per heden zijn: Eerste klasse A: HHC OWO 12—23 13—19 Eerste klasse B: Schoten 1325 Kennemerl. 1214 EHS Ajax Sparta TYBB RCH 13—12 13—12 13—11 12— 6 12— 3 WGA ABC EDO TIW HCK 12—16 12—14 12—12 12—10 13—10 SC Ha air lom 139 HFC Haart. 13— 4 Sportclub HaarlemHCK Beide negentallen hebben in een wed strijd, die voor de plaats op de ranglijst van geen enkel belang meer was, het toch nog talrijk aanwezige aantal bezoekers doen genieten van een uitstekend gespeelde ont moeting. Hoewel beide ploegen volkomen aan elkaar gewaagd waren eindigde de wedstrijd na een voortdurende voorsprong van HCK nog bijzonder spannend en de Kinheimers slaagden er slechts op het laat ste nippertje in de zege nog veilig te stellen. Reeds in de tweede innings kon HCK de leiding nemen, want na het sneuvelen van Maat en Wartena slaagden H. Wille en Sar- gentini er toch in door honkslagen op de honken te komen. Een honkslaig van de HCK'er Zuuren- donk bracht zijn clubgenoot H. Wille over de thuisplaat, waardoor de bezoekers een voorsprong konden nemen (01). Deze voorsprong kon in de vijfde innings zelfs nog worden vergroot tot 30, na uit stekend voorbereidend werk van Zuuren- donk. Deze speler kon door een fout in het Haarlem-veM op de honken komen, waar na de honkslag van Houtkamp 02 voor HCK betekende. Een fraaie stoobsTag van Knol, die hier vóór reeds tweemaal op drieslag was uit gegaan, bracht ook G. Wille, eerder door een honkslag op de honken gekomen, over de thuisplaat;, zodat de Kinheim-ploeg een nuttige 30 voorsprong kon nemen. Hoewel Maat, Knot en H. Wille hierna nog enlkele honkslagen plaatsten bracht dit voor HCK geen verdere resultaten. Sportclub Haarlem was pas in de laatste Blagbeurt iets gelukkiger en nadat in de voorgaande innings enkele kansen verloren waren gegaan, profiteerden de Sportclub epeters van een kleine inzinking van de HCK-werper Houtkamp uitstekend. Nadat Ootes op de honken was gekomen, werd dit goede voorbeeld gevolgd door Ab- spoel. De fout in het HCK-veld en de wilde aangooi van H. Wille betekenden twee runs voor de thuisclub (23). Hierna herstelde Houtkamp zich echter weer uitstekend en in samenwerking met Knol schakelde hij drie tegenstanders uit, zodat het einde HCK toch nog een kleine overwinning bracht. De werpersresultaten waren: Van Berken (SC Haarlem): 8x3 slag; 1 x 4 wijd en 9 honkslagen tegen. Houtkamp (HCK): 6x3 slag; 2x4 wijd' en 8 honkslagen tegen. Schoten—HFC „Haarlem" Door de kleine zege van HCK tegen Sportclub Haarlem was het negental van HFC „Haarlem" reeds gedegradeerd naar de overgangsklasse, hetgeen overigens dui delijk tot uiting kwam in de wedstrijd tegen kampioen Schoten. De Haarlemmers kwamen enkele minu ten voor de aanvang van de wedstrijd on geïnteresseerd in het veld en slechts de eerste innings kon de ploeg van Koning r.og tegenstand1 bieden. Toen echter de stand in de vierde innings door Keulemans en de zijnen was opge voerd tót 82 in het voordeel van Schoten was de aardigheid er echter geheel van af, zodat het voor de toch nog t-allrijke toe schouwers een bijzonder saaie vertoning werd. Het begin was overigens voor de bezoe kers nog niet eens zo bijzonder ongunstig, want na drie innings had de Schoten-ploeg, met Molenaar als invaller voor Klooster uitkomend, nog slechts kans gezien een kleine 30 voorsprong te nemen. De spanning keerde in de vierde innings zelfs nog even geheel terug toen de Scho- ten-werper Munsterman aan Loos en Van Strien vier wijd gaf en de fraaie honkslag van de jeugdige Doornbos beide spelers .thuisbracht (32). Even sloeg de thuisclub in de gelijk makende innings hard terug, waarvan niet minder'dan vijf runs het gevolg waren (1-2). Ofschoon nog een uitstekende scoring- kans werd verkregen met drie honken be zet, kon ook deze kans tegen het uitste kend spelende Schoten-veid niet worden uitgebuit, waarna de thuisclub nog vier spelers over de plaat kon krijgen: 122. Slechts een schitterende vangbal van international Luk kien (Schoten) op de harde klap van de Haarlem-aanvoerder Koning en het enthousiaste homklopen van v. d. Berg (Schoten) brachten nog even leven in de strijd. De werpersresultaten waren: Munsterman (Schoten): 11x3 slag; 6 x 4 wijd en 4 honkslagen tegen. Loos (HFC „Haarlem"): 5x3 slag; 5 x 4 wijd en 7 honkslagen tegen. OWO—EHS EHS heeft in de moeilijke uitwedstrijd tegen OWO voor de grote verrassing ge zorgd door Urbanus cs. een overtuigende 8—4 nederlaag te bezorgen, welke over winning volkomen verdiend was. Hoewel de Amsterdammers de nationale werper Hannie Urbanus niet op de plaat hadden, was dat slechts een klein excuus voor de nederlaag, aangezien de bezoekers er schijnbaar alles op hadden gezet om deze ontmoeting te winnen. De EHS'ers kwamen met enkele inval lers uit, doch dit bleek geen beletsel voor Jacobs en Van Esveld, reeds in de eerste innings honkslagen te plaatsen. Toen ook Heemskerk hierin slaagde, kon Jacobs reeds direct de Haarlemmers de leiding geven (0—1). Ofschoon deze kleine voorsprong in de derde innings weer verloren ging, zagen de Haarlemmers in de volgende innings toch weer kans de achterstand weg te wer ken. Met v. d. Ham en De Mooy op de hon ken plaatste invaller Bruins een opoffe ringsslag, waardoor v. d. Ham de thuisplaat kon bereiken (22). Ook in de vijfde innings slaagden beide negentallen er in te scoren (34), weike voorsprong zelfs in de zevende innings nog door EHS werd vergroot tot 35 toen Heemskerk kon thuiskomen. De laatste innings was echter bijzonder produktief voor de Haarlemmers. Jacobs kwam door vier wijd op de honken, waar na Van Esveld een honkslag plaatste. De stootslag van Heemskerk betekende 36 voor EHS toen Jacobs binnenkwam, waar na de honkslag van Nico Tromp ook Van Esveld over de thuisplaat bracht, terwijl de bezoekers nog steeds honken bezet hiel den (3—7). De tik van Schuitemaker was voor Heemskerk nog juist voldoende de thuis plaat te bereiken (38), waarna de aardig heid er voor de Haarlemmers met deze vei lige voorsprong van af was. Nog even dreigde gevaar toen de gebr. Urbanus op de honken kwamen en konden scoren (48), doch uitstekend werk van Tromp en Schuitemaker voorkwam erger. De werpersresultaten waren: Nunnik (OWO): 4x3 slag; 6x4 wijd en 6 honkslagen tegen. Schuitemaker (EHS): 6x3 slag; 6x4 wijd en 5 honkslagen tegen. Eerste klasse A/B: OWO—EHS 4-3; Sparta Ajax 7-1; SC HaarlemHCK 2-3; Schoten HFC „Haarlem" 2-12 (Haarlem degr.). Overgangsklasse A/B: Neptunus—Rooswijk 2-1; Thor—Schoten 2 1-7 (Schoten kamp.); DEC—Catchers 1-2; HHC 2—De Volewijckers 3-7. Tweede klasse B t/m D: DSSBloemen- daal 8-12; SC Haarlem 2—RCH 2 13-6; THB WGA 2 3-16; PSV—DOS 12-5. Derde klasse A/B: DSBRooswijk 2 6-5, DIO—SC Haarlem 3 7-2. Vierde klasse B t.m. D: RCH 4—DSS 3 20- 3; Bloemendaal 2HHC 4 9-10; Spaarne- vogels—THB 2 12-5. - |p i 'V dm* AA Op het Alkmaardermeer is zaterdag een begin gemaakt met de jaarlijkse nationale zeilwedstrijden. De uitslagen luidden: Zaterdag Olympiajollen klasse A: 1. „Mustang" strm. Stellingwerf; 2. „N N", Brinkman. 16 m. puntklas.se: 1. „De Tigger", Van den Honert; 2. „Pourquoi pas" Wolswijkel. 16 m. streepklasse: 1. „Margot", Van End stra; 2. „Oorste Plut", Bakker. Drakenklasse: 1. „Fagans Semper", Groot; 2. „Joy" Van Bier. 12 voetsjoilen: 1. ,.N N", De Vries Lensch; 2. „Tekum Seh", Holtrop. Pampus: 1. „Vesteinder", De Ruyter; 2. „De Coevorden", Hissink. 12 m. klasse A: 1. „Piasjager", Verhagen; 2. „Rakkei-", Van Wijk. Jeugdklasse: 1. „Little Toot", Bakker; 2. „Annemarie 2", Groot. Regenboogklasse: 1. „Saender", L. de Wit. De vriendschappelijke ontmoeting tus sen de eerste elftallen van Stormvogels en Haarlem is zaterdagavond geheel buiten verwachting onder ideale weersomstandig heden en op een uitstekend bespeelbaar Schoonenberg-terrein gespeeld. Voor de rust hadden de roodbroeken het beste van het spel. Ze namen het middenveld in het bezit en de goede passes van Tielrooy en Boom stelden het Haarlemse aanvalsquin- tet in de gelegenheid snelle aanvallen te ondernemen, waarbij vooral de linkervleu gel KettingGroeneveld alsmede rechts binnen Kamperveen opvielen. Meermalen werd de in de eerste helft niet al te hechte IJmuider defensie gepas seerd, maar doelman De Graaf deed goed werk en Kamperveen had eenmaal bepaald pech toen hij hard tegen de lat schoot. Vijf minuten later gaf hij echter op beheerste wijze zijn club de leiding. ïn deze eerste helft ondernam de Storm vogels-voorhoede ook wel verscheidene aanvallen, doch spil De Voogd was een groot.' struikelblok. Alleen de actieve Van der Meer noopte Snijders wel eens tot in- grijpen. Na rust Na de rust heeft Stormvogels geruime tijd de toon aangegeven en kreeg de Haar lem-defensie - nu zonder De Voogd - alle gelegenheid te tonen wat ze kon. De han dige Snoeks jr. deelde kwistig goede pas ses uit en het Haarlem-doel beleefde meer malen benauwde ogenblikken. Uit een voorzet van de vooral in de tweede helft aardig spelende ex-Zaandijk speler Groot schoot de juniorspeler Klinge de gelijkmaker langs Snijders en tien mi nuten later kopte Groot beheerst de bal uit een voorzet van Klinge wederom langs de Haarlemse doelman. Tegen het einde kwam Haarlem nog opzetten. De Graaf keerde op fraaie wijze een schot van Ketting, maar had in de laatste seconden bepaald geluk toen Flens buiten zijn bereik tegen de paal schoot. Hier ziet men de „Draken" met de ballonjokken op in volle vaart op het Alkmaardermeer. Valkenklasse: 1. „Spul", H. Kirkenier; 2. „Boltny", R. von der Baumen. Vryheidsklasse: 1. „Speed test", De Haas; 2. „Vrijheid", Gaillaard. Zondag 12 voetsjoilen A: 1. „De Waterbaby", Reyers; 2. „De Tekem Seh", Holtrop. Olympiajollen A: 1. „Mustang", Stelling werf; 2. „De Mars", Zwaan. 12 m. klasse A: 1. „De Piasjager", Verha gen; 2. „Rakker", Van Wijk. Valkenklasse: 1. „Spul", H. Kirkenier; 2. „Boltny", R. von Baumen. 12 m. streepklasse: 1. „Yel for bel air", Schiet; 2. „Margot", Endstra. Regenboogklasse: 1. „Jan Caroussel", Van der Hult. Jeugdklasse: 1. „Little Toot", Bakker; 2. „Andy" Van Schie. Sternklasse: 1. „Norg", Amons. Pampusklasse: 1. Westeinder", De Reyter; 2. „De Coevorden", Hissink. 16 m. puntklasse: 1. „Overdam", H. de Jong; 2. „Tigger", Van den Honert. Drakenklasse: 1. „Tannin", Van der Stadt; 2. „Fagans Semper", Groot. Vryheidsklasse: 1. „Speedtest", De Haas; 2. Tip Top", Prins. Invitatiewedstryd voor oud-jollenzeilers: 1. J. H. van der Stadt; 2. S. de Wit; 3. G. van Lijnen Noman. Tydens de nationale zwemwedstrijden die zondagmiddag in Purmerend zyn ge houden, heeft een Haarlems zevental de strijd aangebonden tegen een zevental uit Noordelijk Noordholland, dat een matige tegenstand bood. Al direct na de aanvang maakte Geurt- sen de Noordelijke Noordhollandse doel man met een hard schot er op attent dat de strijd begonnen was (één-nul). Geurt- sen bracht vervolgens de Haarlem-voor sprong op twee-nul, waarna Hogeland de ruststand op vier-nul bracht. Na de hervatting werd de Haarlemmer Bongertman de kant opgezonden. De Vries bracht de spelersmeerderheid in een tegen doelpunt tot uitdrukking. Nadat de ploe gen wederom compleet in het veld lagen, gingen de Noordelijken tot de aanval over. De Haarlemse doelman Hartel beging een overtreding en De Vries kon de toegestane strafworp in een leeg doel schieten. Ten slotte bracht Hogeland de overwinning voor de Haarlemmers op vijf-twee. Het Haarlemse zevental bestond uit: C. Hartel, HVGB; C. Blok, HPC; D. Bongert man, HVGB; A. Nater, HVGB; W. Halse- ma, HVGB; J. J. Hogeland jr, HVGB; W. Geurtsen, HPC. Door de kring Midden Nederland van de KNZB is een Haarlems zevental uitge nodigd om op zondag 19 augustus in Tiel een waterpolowedstrijd te komen spelen tegen een zevental uit midden Nederland. DWT 4 KAMPIOEN. DWT 4 is kam pioen geworden van de eerste klasse dames, competitie Kring Haarlem KNZB, en pro moveert nu naar de Bondscompetitie. Zondag zijn In Noordwijk de partijen voor de halve finales in het enkel- en dubbelspel van het internationaal toernooi voor tennisleraren, die in verband met het slechte weer van zaterdag waren uitge steld, voortgezet. Cawthorn had in de halve finales van het enkelspel gewonnen van Noor Ahmad Khan (Pakistan) met 6-3, 6-1, 6-2. De an dere halve finale van het enkelspel tussen De Mos en de Egyptenaar Salem Khaled, die zaterdag met de stand 6-2, 6-4, 2-2 werd afgebroken, is zondag gewonnen door De Mos met 6-2, 6-4, 4-6, 6-3. In de halve finales van het dubbelspel won de Austra- lische-Nederlandse combinatie Cawthorn- De Mos van Mohammed Ali en Salem Khaled (Egypte) met 6-3, 6-3, 3-6, 6-8, 6-3. De Fransen Iennetti en Van Sau klopten Hanif Khan-Stuhldreyer (Pakistan-Duits- land) met 8-6, 8-6, 6-4. De Mos, die zich tot In de finale van het enkel- en het dubbelspel plaatste, verloor in het enkelspel van Cawthorn (Australië) met 6-2, 6-1, 6-4. Een aantrekkelijke finale werd het dubbelspel, die eindigde in een zege voor Cawthorn en de Mos. met 6-2, 7-5, 6-2 versloegen zij de Fransen Iennetti en Van Sau. De finale van het troosttoernooi in het enkelspel werd een Nederlandse overwin ning: Van Been versloeg de Fransman Bernard 6-1, 7-5, terwijl in de finale van het dubbelspel het Engels-Egyptische paar over onze landgenoten Parlevliet en Haa senbroek met 6-3, 7-5, zegevierde. De Grote Prijs van Zweden voor race- sportwagens de laatste van de vijf races die meetelden voor het wereldkampioen schap sportwagens (merken) is geëin digd met een volledige triomf van Ferrari. Maurice Trintignant ging als eerste door de finish met een tijd van 6 uur 33 min. 47.7 sec. voor de 153 ronden (1000,161 kilo meter) op het circuit van Kristianstadt, wat een gemiddelde snelheid van 152.388 km/u vertegenwoordigde. Ook de tweede, derde eh vierde plaatsen waren voor Ferrari, met de enige ovërgé- bleven Jaguar als vijfde. Ingeschreven waren zeven Ferrari's, vijf Maserati's en drie Jaguars. De zege van Ferrari stond al na 124 ronden vast, want toen waren alle Maserati's uitgevallen en leidden zes Fer rari's voor de enige Jaguar die nog in de race was. Door deze overwinning eindigde Ferrari op de eerste plaats in het klassement voor het wereldkampioenschau sportwagens (merken), met ruime voorsprong op Ma- serartii. In de eerste ronde van de 1000 kilometer race slipten twee wagens van de baan. Het waren de Maserati van Taruffi-Perd'isa en de Jaguar van FlockhartSanderson, die alle twee zo zwaar beschadigd waren dat ze niet verder konden rijden. Een van de wagens, die van Behra, vatte vlam aan de pits doordat benzine op de gloeiend hete rem trommels viel, en brand de geheel uit. Dit gebeurde na de 100e ronde. Twintig ronden later vloog- in een bocht ook de Maserati van Moss in brand en ofschoon het vuur spoedig geblust werd moest ook deze wagen uitvallen. Moss en Behra vormden oorspronkelijk een equipe, doch reden later in verschillen de wagens. Nog twee andere Maseratie's moesten wegens motorstoring de strijd staken. De Haarlemse Zwem- en Poloclub De Waterratten heeft een vergeefse reis naar Zwitserland gemaakt. Men had een uit nodiging gekregen om aan enige zwem- ontmoetingen deel te nemen. De uitnodi ging werd aangenomen, maar by aankomst in Zwitserland bleek dat de gastheren van mening waren veranderd en de wedstrij den niet doorgingen. De DWR-leden heb ben zich toen maar bepaald tot het genie ten van het Zwitserse landschap. Op de terugweg uit Zwitserland heeft DWR een tweekamp gezwommen met de plaatselijke zwemclub uit Speyer am Rhein in Duitsland. Daar de Duitsers op de schoolslag- en vlinderslagnummers de baas waren, be haalden zij daarop een voorsprong die door een knappe zege van DWR bij het water polo en enkele estafettes niet meer geheel kon worden ingehaald. Met uitzondering van de 6 x 50 meter schoolslag heren won DWR alle estafettenummers, doch kon bij de individuele nummers slechts bij de 100 meter vrije slag dames op de eerste plaats beslag leggen. Dit nummer werd op knappe wijze gewonnen door Ali Drogtrop in 1 min. 21.2 sec., met Wilna Voogd (1 min. 25.2 sec.) als goede tweede. De waterpolowedstrijd gaf goed spel te zien. Een op volle sterkte spelend Speyer werd keurig in bedwang gehouden door een DWR-ploeg, waarin slechts vier spe lers van het eerste zevental waren opge steld. De Waterratten rezen ver boven hun kunnen uit. en had de Duitse doelverdedi- ger niet zo veel geluk gehad bij enkele verre schoten van Wisker, dan was de DWR-overwinning ongetwijfeld groter ge worden dan vijf-vier, waarmee de strijd nu besloten werd. De uiteindelijke zege van de tweekamp kwam met 213 tegen 200 punten terecht bij de Wassersportverein Speyer, die op de zwemnummers over een grotere kracht bleek te beschikken dan DWR. Overwinnaars in het internationaal tennistoernooi van Noordwijk. V.l.n.r.: Iennetti, Van Sau, J. de Mos en Cawthorn. Het internationaal concours hippique te Spa is zaterdag aangevangen.. Onder de toeschouwers bevonden zich Prins Bern- hard, prinses Armgard, Prinses Beatrix, prins Aschwin en zijn echtgenote. De be langstelling van de vorstelijke personen ging vooral uit naar het springnummer voor de jeugd, waarin onder meer Prinses Irene startte. Winnaar werd onze landgenoot Hein de Lange die met „Doesjka" zonder fouten reed. Prinses Irene had minder succes. De sprongen waren niet zuiver. Reeds de eer ste hindernis werd door haar paard „Rocket" omgeworpen, het tweede obsta kel werd geraakt, maar bleef staan en ook bij de laatste hindernissen wilde het niet erg vlotten. Met een totaal van 20 fouten viel zij bui ten de prijzen. Het springconcours voor senioren werd door de Duitser Pfordte met „Felix" ge wonnen. Onze landgenoot B. J. J. Artz legde met „Tatjana" beslag op de vierde plaats. Deze combinatie, die een zeer goede indruk maakte, noterde de snelste tijd van alle deelnemers, 42.1 sec., maar kreeg tevens vier fouten genoteerd. Van de Nederlandse deelnemers maakte Mady Koster met „Axel" vier fouten, 48.7 sec., waarmede zij zevende was, maar juist buiten de prijzen viel. Bertie Uytendaal met „Mannilla" klasseerde zich negende, Carlo Englebert met „Pretmaker" tiende en voor Bertie Uytendaal, „Hanko", luidde de uit slag 8 fouten, 51.5 sec. Het zware springconcours om de prijs van de bronnen leverde een overwinning op voor de Belgische springkampioen George Poffe met „Hicamboy". Van de Ne derlandse combinaties bezette Mady Koster met „Axel" de 8e plaats en Bertie Uyten daal met „Hanko" de tiende, doch vielen daarmede wederom buiten de prijzen. B. J. J. Artz beëindigde met „Tatjana" het par koers met 8 ft. (63.- sec.).- De Nederlandse jeugdploeg heeft zich op de tweede dag van het internationaal concours hippique in de voorwedstrijd om het internationaal kampioenschap voor ju nioren ex aequo met Duitsland van de derde plaats meester gemaakt. Engeland toonde zich in dit nummer superieur. Met een to taal van 4 fouten werd dit land eerste voor Frankrijk (11 ft.), dat slechts met één punt verschil op Nederland en Duitsland als tweede eindigde. België kwam als vijfde (16 ft.) en Dénemarken als zesde en laatste. Het Nederlandse team bestond uit: Prin ses Irene met „Rocket", Proetske Arts met Rossi", Marijke Englebert met „Lady Jane" en Hein de Lange met „Duschka". Van deze vier was Prinses Irene de minst gelukkige. Voor haar noteerde de jury 12 fouten, terwijl de andere drie deelnemers elk vier fouten aangetekend kregen. Onze landgenote de 19-jarige Mady Kos ter is tot beste amazone tot nu toe uitge roepen. In het internationaal springnum mer om de prijs van De Bruyère startte zij met „Axel" en „Lady Cocktail". Het was een jachtspringconcours waarbij de fouten in tijd werden omgezet.,Er waren 24 deel nemers. De toegestane rijtijd bedroeg 108 seconden. Met „Axel" noteerde Mady Kos ter 95.1 sec. en met „Lady Cocktail" 111.2 sec. De Belg. A. Dumont de Chassart zege vierde met „Caddi" in dit zware parkoers met een totaaltijd van 84.8 sec. In het internationaal springnummer om de prijs van Spa Monopole kon slechts een van de 18 ruiters het klaarspelen om het 650 meter lange parkoers met 11 hinder nissen (dertien sprongen) met een max. hoogte van 1.45 m, foutloos te beëindigen. Het was de Duitser C. Pfordte die, evenals op de eerste dag, ook nu met „Felix", de eerste prijs, die door Prinses Beatrix werd uitgereikt, in de wacht sleepte. Ex aequo op de tweede plaats klasseerde zich onze land genoot Bertie Uytendaal met twee paarden „Manilla" en „Hanko", prins Ruspoli (Bel gië) met „Furstin" en de Belgische spring kampioen George Poffe met „Cicamboy". Allen hadden vier fouten. Op het Dunrod-circuit bij Belfast (Noord- Ierland) heeft de Italiaanse MV-Agusta- rijder Carlo Ubbiali de race in de 125 cc- klasse gewonnen. Het is opnieuw een zege met weinig stryd geworden. Onmiddellijk na de start nam Ubbiali de leiding. Slechts zijn landgenoot Romolo Ferri op Gilera kon hem enkele ronden bedreigen. Gestadig vergrootte Ubbiali zijn voor sprong en toen hij voor de negende maal doorkwam, bedroeg de achterstand van Ferri 34 sec. Ubbiali, die reeds vóór de race zeker was van het wereldkampioen schap in deze klasse, had voor de 141,6 km (12 ronden) 1 uur 5 min. 55 sec. nodig, zijn gemiddelde snelheid was 130,35 km/u. Ook de snelste ronde draaide Ubbiali met zijn MV. Hij liet in de vierde ronde een ge middelde van 132.59 km/u. noteren, wat een nieuw ronderecord is. Van de zeven gestarte renners reden er vijf de race uit. Luigi Taveri (Zw.) met MV Agusta moest in de vijfde ronde uitvallen wegens machinepech, een lot, dat Florian Camathias reeds in de eerste ronde had getroffen. De Brit Hartle is met Norton eerste geworden in de 500 cc klasse. Hij reed de 27 ronden (329.99 km) in 2 uur 20 min. 14.6 sec., wat een gemiddelde snelheid van 137 86 km/u. betekende. Het klassement luidde verder: 2. Brown (G.B.) met Matchless, 2.23.02, gem. sn. 135.170 km/u. 3. Murphy (N. Zeeland), Matchless, 2.23.03, gem. sn. 135.15 km/u. 4. Tanner (G.B.), Norton, 2.23.44, gem. sn. 134.180 km/u. 5. Heron (G.B.), Norton, 2.22.16.8 (26 ronden. 6. Brett (Austr.), Nor ton, 2.23.25.2 (26 ronden). Aanvankelijk leverde de wedstryd in de halve literklasse een spannende stryd op tussen Italiaanse en Britse machines. Maar hieraan kwam een einde toen de wereld kampioen van de laatste drie jaren, Geof frey Duke, die tot aan de 14de ronde de leiding had gehad, met zijn Gilera uit de baan raakte. Duke liep slechts weinig betekenende schaafwonden op. Zijn „stalgenoot" Arm strong zag zich eveneens gedwongen de strijd te staken wegens motorpech. De Duitser Walter Zeiler, die larige tijd de vijfde plaats had bezet, verliet eveneens het circuit, omdat zijn BMW kapot ging. Zo konden de zes eerste plaatsen alle door Britse machines worden bezet. Er waren 35 rijders gestart. Het circuit was door de regen lastig berijdbaar. In de 500 cc-race was de snelste ronde gemaakt door Geoffrey Duke op Gilera met een gemiddelde van 152.03 km per uur. Zijspannen De uitslag in de zijspanklasse luidde: 1. Noll-Cron (Did.) BMW, 56 min. 24 sec., gem. 126.96 km/u. 2. Harris-Campbell (Gr. Br.), Norton, 56.25, gem. 124.71 km/u. 3. Cama- thias-Bula (Zwits.), 57.39, gem. 124.19 km/u. 4. Taylor (Gr. Br.), Norton, 56.48, gem. 113.46 km/u. 5. J. W. Beevers (Gr. Br.), Norton. TOWEEL. In een wedstrijd over 15 ron den heeft Willie Toweel, kampioen van Zuid- Afrika en van het empire lichtgewicht, on beslist gebokst tegen Jannie van Rensburg. Hij blijft in het bezit van zijn titels. THOMMEN GEWOND. De Zwitser Ernst Thommen, een van de vice-presidenten van de FIFA is ernstig gewond geraakt bij een auto-ongeluk bij Bazel. Hij liep een her senschudding op en waarschijnlijk werd zijn wervelkolom beschadigd. Zijn vrouw, die aan het stuur zat, kreeg een bekkenbreuk. DAMES TOERTËAM. Het Nederlandse damestoerteam heeft in Nieuw Zeeland ge speeld tegen een hockeyelftal uit Wellington (00). Aan Nederlandse zijde viel vooral het spel van mej. Colthoff op. VEENDAM. Het Oostenrijkse voetbal team Wacker versloeg zaterdag Veendam met 63, nadat de rust met 30 in het voor deel van de Weeners was ingegegaan. De Oostenrijkers toonden ook op het spekgladde veld ware voetbalkunstenaars te zijn en brachten de 1000 toeschouwers, een matige belangstellnig in verband met het slechte weer, tot geestdrift. ZATERDAGVOETBAL. Hoewel de be- sli 'ng reeds gevallen is, zijn voor de kam pioenscompetitie van het zaterdagvoetbal van de KNVB nog de laatste twee wedstrij den gespeeld: IJsselmeervogelsARC 42; Quick Boys—Sportclub Genemuiden 31. NECRAPID. In een vriendschappe lijke voetbalwedstrijd in Nijmegen heeft NEC de kampioen van Nederland Rapid met 43 verslagen. AJAX—FORTUNA. - De voetbalwed strijd tussen Ajax (Amsterdam) en Fortuna (Dusseldorp) is in een 22 gelijk spel ge ëindigd. Bij de rust was de stand 1—0 voor Ajax. BW—VIENNA. BW en Vienna speel den ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van BVV in het stadion „De Vliert" voor 5000 toeschouwers een jubileumvoetbalwed strijd. De Oostenrijkers wonnen, nadat de rust met 22 was ingegaan, verdiend met 53. Het krachtsverschil lag voornamelijk in het sneller doorspelen van de bal en het betere combineren. PEC—PREUSSEN MUENSTER. Het voetbalelftal van PEC heeft in een vriend schappelijke wedstrijd met 43 van Preus- sen Muenster gewonnen. Bij de rust was de stand 22. URUQUAY. De landenvoetbalwedstrijd tussen Uruquay en Tsjechoslowakije is door Uruquay met 21 gewonnen, nadat de rust met 00 was ingegaan. FEYENOORD. Een vriendschappelijke voetbalwedstrijd tussen Feyenoord en een Grieks elftal (Icaros) is door de Rotterdam mers met 52 gewonnen. Duitsland heeft zijn equipe samenge steld, die zal uitkomen in het internationaal concours hippique dat van 29 augustus tot en met 2 september in Rotterdam zal wor den gehouden. De Olympische kampioen Hans Guenther Winkler zal starten met de paarden „Halla", „Viola" en „Fregola". Dit zal dan de eerste maal zijn na de gedwon gen rustpoze van Winkler in verband met zijn opgelopen verwonding in Stockholm, dat hij weer aan een internationaal con cours hippique deelneemt. Alfons Luetke-Westhues zal met „Ala" en „Hardenberg" in de ring verschijnen en Ernst Schueler met „Indiana" en „Fayme". Voorts behoren nog tot de springequipe Magnus von Buehwaldt on Anna Clement die zullen uitkomen met „Nadina", „Ta- bitha", „Roco" en „Nico". Ook de Duitse dressuurploeg telt in zijn gelederen amazones van klasse. Liselotte Linsehof, die in Stockholm de bronzen medaille won, heeft zich laten inschrijven met „Adular", Anneliese Küppers met „Afrika", Hannelore Weygand met „Per- kunos" en Rosemarie Springer met „Dou- blette" en „Thyra". Intussen heeft de persdienst van het C.H.I.O. uit Rotterdam ook het Italiaanse team bekend gemaakt dat naar Rotterdam komt. Onder de namen treffen wij die van de wereldkampioen Raimondo d'Inzeo aan en die van zijn broer, Piero. Men mag dus een revanchewedstrijd verwachten tussen de drie Olympische medaille-winnaars van Stockholm. Raimondo verwierf in de Zweedse hoofd stad. de zilveren medaille en zijn broer Piero de bronzen. Doordat Winkler in Aken, tijdens het toernooi om het wereld kampioenschap der springruiters, van zijn arts nog geen toestemming had gekregen weer te rijden, zal Rotterdam derhalve de primeur krijgen van de grote revanche- wedstrijd tussen de Olympische en wereld kampioen. Raimondo komt met de paarden „Mera- no" en „The Quiet Man", Piero met „Uru guay" en „Pirata 2", terwijl voort de equi pe gecompleteerd wordt met kapitein Lu ciano Ambrosio („Brando" en Nadir") en mbarkies Lorenzo Medici („Irish Rover" en „Dick"). I

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 7