Janbroers de beste Nederlander in de achtste etappe Ronde van Europa Voorbereidende ijstraining Onverwachte nederlaag van Goris tegen Karamoy in Scheveningen Haarlem deelde de winst met DZV na spannende wedstrijd RCH behoudt bij overwinning op Ajax nog kleine kans Tijdens eindsprint in het gras geduwd DE MOOISTE ZOMER SINDS JAREN Wijzigingen in eerste klasse programma Bij dames had mevr. Roos moeite met F. Marinkelle VRIJDAG 17 AUGUSTUS 1956 4 Cricket Draw tussen Flamingo's en Free Foresters Zeer aanvallend batten op de tweede dag Amateurselectie voor Zwitserse tijdrit Ban over Argentijns Olympisch Comité War com Flyers aanstaand weekeinde in Haarlem Walkowiak wil niet naar wereldkampioenschappen HONKBAL TIJDENS HET WEEKEINDE Schaaktoernooi Kopen hagen afgelopen Cricket in de HCB Hockeysters wonnen in Nieuw Zeeland De beslissing tussen Schoten en HHC AZPC landskampioen Nederlandse ploeg per KLM naar Australië Avondprogramma baan- kampioenschappen kon niet doorgaan IOC protesteert bij de Turkse regering Leeuwarden verloor op het nippertje van Wacker NEDERLANDSE TENNISKAMPIOENSCHAPPEN DE WATERPOLOCOMPETITIE Voetbalsters versloegen mannelijke collega's Falasclii heeft voor de zesde Italiaanse etappezege gezorgd in de ronde van Europa door de eindsprint op de baan in Nancy te winnen uit een peloton van elf renners, dat bijna zes minuten voor lag op de hoofd macht. Italië legde tevens beslag op de eer ste plaats in het dagploegenklassement, maar Frankrijk behield de leiding in het algemene ploegenklassement en de Frans man Rivière liet zich niet verdringen van de leiding in de individuele algemene rang schikking. In de groep van elf reed ook Janbroers en de Amsterdammer had misschien de sprint kunnen winnen, zo meent althans ploegleider Buchly, als een van de Italia nen hem niet een venijnig duwtje had ge geven op het moment dat hij in de derde positie reed. Daaf raakte van de baan in het gras en kon slechts na een uiterste in spanning Rivière voor blijven en beslag leggen op de vierde plaats. De Nederlanders hebben zich in deze etappe, waarin overigens niet zo heel veel gebeurde, wederom goed gehouden, maar het gebrek aan ervaring heeft steeds weer invloed op hun resultaten. „Ze rijden puik, maar ze kijken nog niet genoeg uit en dat is een eerste vereiste te gen zulke geroutineerde renners als de Italianen en de Fransen die al aan zoveel grote koersen hebben deelgenomen", zeide de Nederlandse ploegleider. En hij liet niet na er nog eens op te wijzen dat zijn jon gens ook numeriek in de minderheid zijn vergeleken bij de Italianen, die nog over hun volledige ploeg van zeven man be schikken, en bij de Fransen die slechts 1 renner zijn kwijt geraakt. Van Est heeft in deze etappe een mooie prestaties geleverd door alleen achter het peloton aan te gaan, nadat hij in de buurt van Bayon, op 140 kilometer van de start, een lekke band had gekregen, en weer aansluiting te verkrij gen. Het zwakke punt van Van Steenselen is het afdalen. Hij is wat huiverig om de cols over de vaak gladde wegen af te stor men met dezelfde vaart die de anderen normaal vinden, en dit is dan ook de reden geweest dat hij, na de col van de Donon, terrein verloor en niet dadelijk contact kon krijgen met een groepje, waarin Van Est zat, en dat jacht maakte op vier uitlopers, bij wie Janbroers. De rit van vandaag is in twee halve etap pes verdeeld. De eerste halve etappe voert van Nancy naar Etain over 84 kolimeter. De tweede is een tijdrit van 49 kilometer van Etain naar Longwy. ADVERTENTIE De tweedaagse cricketwedstrijd tussen de Flamingo's en de Free Foresters op het terrein van HCC in Den Haag gespeeld is geëindigd in een draw. Nadat de Engelsen op de eerste dag 136 hadden ge maakt en de Nederlandse captain op 141 voor 9 had gesloten, kwamen de gasten in de tweede innings tot 181 voor 5, waar na de Nederlanders 90 runs voor het ver lies van zes wickets op het bord brachten. Aanhoudende regenbuien waren er de oorzaak van dat op de tweede dag pas enige uren na het normale aanvangsuur begonnen kon worden. Toen het eindelijk droog was, lieten de Engelsen zeer aan vallend batten zien om te pogen binnen zo kort mogelijke tijd een zo hoog mogelijk totaal te bereiken. Vooral Proud (75) en Mackenzie (34) sloegen de bowlers naar alle kanten. Er werden in totaal zes zessen geslagen. Op 181 voor het verlies van vijf wickets sloot captain Newman de innings. De bowlingcijfers waren: Van Staay 1-35, Borgers 2-28, Maas 1-23 en Bijleveld 1-49. Er restten toen nog 135 minuten om de 176 voor de overwinning benodigde runs te maken. Een moeilijke opgave, die dan ook niet slaagde. Integendeel, lange tijd leken de Flamingo's een nederlaag tegemoet te gaan. Vooral toen bij een totaal van 38 al zes wickets gevallen waren. Doch Ingelse, die zijn bat door de innings droeg en met 52 not out bleef, en Borgers (11 not out) hielden stand. Op 90 voor 6 werd gestopt. In de dubbele cijfers kwam verder alleen Leeftink nog (11). De bowlingcijfers van de Engelsen waren: Pelham 3-24 en Stanton 3-18. Morgen op Rood en Wit Morgen wordt op het Rood en Wit-terrein aan de Spanjaardslaan in Haarlem een begin gemaakt met de tweedaagse wed strijd tussen het Nederlands cricketelftal en de Free Foresters. Op beide dagen wordt om elf uur begonnen. Op 15 september wordt in Zwitserland weer de internationale tijdrit Basel-Binnin- gen-Boncourt gehouden. Ook dit jaar gaan er twee Nederlandse amateurs heen. Daar toe zal in Nederland een selectiewedstrijd worden gehouden en wel op zaterdag te Halfweg. Er is een parcours van 10 km. uit gezet, dat vijfmaal moet worden afgelegd. Na loting zullen de deelnemers om de 2 mi nuten starten. Van de uitgenodigde amateurs noemen we Jan Rol (Alkmaar), Piet de Jongh (Made), C. Niesten (Beverwijk), A. Geldermans (Beverwijk), Piet Steenvoorde (Heemstede), Piet Damen (Lieshout), Jan Buis (Badhoevedorp), Frans Braat (Aals meer), Geurt Pos (Vreeland) en Arie van Houwelingen (Sassenheim). De klassementen Het klassement van de 8e etappe Straats burg—Nancy luidde: 1. Falaschi (It.) 4.38.20; 2. Gervasoni (It.) 3. Rohrbach (Fr.) 4. Jan- broers (Ned.); 5. Rivièra (Fr.) 6. Bugdahl (Did.); 7. Leclerc (Fr.); 8. Volckaert (B.); 9. Christian (Oost.); 10. Petrovic (J.sl.) allen in dezelfde tijd als de winnaar; 14. Van Est (N.) 4.44.13; 19. Van Steenselen (N.) z. t.; 21. Stevens (N.) z. t. Het alg. klassement na de 8e etappe luidt: 1. Riviere (Fr.) 38.43.58; 2. Rohrbach (Fr.) 38.46.50; 3. Christian (Oost.) 38.48.51; 4. Ferlenghi (It.) 38.50.09; 5. Leclerc (Fr.) 38.50.29: 6. Falaschi (It.) 38.53.06; 11. Van Steenselen (Ned.) 39.04.48; 13. Stevens (Ned.) 39.12.17; 14. Van Est (Ned.) 39.18.21; 34. Jan broers (Ned.) 40.11.54. Het ploegenklassement 8e etappe luidde: 1. Italië 13.55.00; 2. Frankrijk z. t.; 3. Neder land 14.06.37; 4. België 14.06.46; 5. Duitsland 14.06.46. Het alg. ploegenklassement na de 8e etappe: 1. Frankrijk 115.50.35; 2. Italië 116.05.03; 3. Oostenrijk 116.31.56; 4. Nederland 117.04.17; 5. België 117.15.12. De heer Otto Mayer, kanselier van het IOC heeft verklaard dat Argentinië uit gesloten is van de deelneming aan de Olympische Spelen in Melbourne, omdat het nationale Argentijnse Olympisch Co mité niet erkend wordt door het IOC. Het Argentijnse Olympisch Comité is onlangs benoemd door de nieuwe Argen tijnse regering, maar de heer Mayer wees er op dat het IOC slechts die nationale comité's erkent „die op democratische wijze gekozen zijn door de verschillende nationale sportbonden in de betrokken landen". De president en de leden van het Argentijnse Olympisch Comité zijn niet door dergelijke bonden gekozen, aldus Mayer. Hij zeide nog dat de erkenning van het Argentijnse Comité uit zou blijven totdat de toestand rechtgezet zou zijn. Wel naar Spelen Naar aanleiding van de mededelingen van Otto Mayer heeft een persoonlijkheid, die nauwe betrekkingen onderhoudt met het Argentijnse Olympisch Comité, ver klaard dat Argentinië aan de Spelen in Melbourne zal deelnemen en dat al het nodige gedaan is, opdat de statuten en reglementen van het IOC geëerbiedigd zullen worden. Dezelfde persoonlijkheid deelde mee dat. onmiddellijk nadat het besluit van het IOC om Argentinië van de Spelen uit te sluiten verleden week ter kennis van het Argentijnse comité was gebracht, maat regelen werden getroffen om zich te voe gen naar de statuten en de reglementen van het IOC. Zo zullen de bonden van sporten die thans onder controle van de Argentijnse regering staan: atletiek, bok sen, schermen, basketbal en wielrennen, voor het eind van de maand nieuwe be sturen kiezen ter vervanging van de hui dige die na de revolutie van september door de voorlopige regering waren be noemd. Vliegtuig besteld Zij zullen vóór eind september ver tegenwoordigd zijn in het Argentijnse Olympisch Comité,, wat Argehfinië in staat zal stellen zijn deelneming aan de Spelen in Melbourne te bevestigen in'omstandig heden die met de statuten en reglementen van het IOC stroken en dit vóór begin oktober als de vastgestelde termijn ver strijkt. Argentinië heeft reeds bij een lucht vaartmaatschappij gelden gestort voor het vervoer per speciaal vliegtuig naar Mel bourne van de Argentijnse ploeg die uit 54 atleten en 10 officials en trainers zal bestaan. De Haarlemse vereniging H.C.K. is er ook dit jaar weer in geslaagd de bekende Warcom Flyers uit Wiesbaden naar Haar lem te krijgen. Behalve de uitstapjes, die deze Amerikaanse honkballers als gasten van de honkbalclub Kinheim maken, staan ook nu weer enkele ontmoetingen op het programma. Op het terrein van de vereni ging Bloemendaal aan de Brederodelaan in Bloemendaal speelt H.C.K., versterkt met de Kennemerland-werper Harm Hofstra, zaterdagmiddag om vier uur een wedstrijd tegen de Amerikanen. Bovendien zullen de Warcom Flyers zon dagmiddag om half drie op het gemeente lijk sportterrein Noordersportpark in het veld komen tegen een bondsnegental, welke ploeg is samengesteld uit de Nederlandse spelers voor de Europese kampioenschap pen. Ongetwijfeld zullen de honkballers bij het scheiden van de markt toch nog kunnen genieten van enkele interessante wed strijden. De Amerikanen komen met niet minder dan, vier werpers naar Nederland en vooral Bob Booth is in het team van de Warcom Flyers een speler van betekenis, want hij won in Duitsland van de 73 wedstrijden niet minder dan zesenzestig keer. De uit vijftien spelers bestaande Amerikaanse ploeg is kampioen van de Eastern League en vooral de sterke werpers en de fenome nale slagploeg zal het de tegenstanders van deze week bijzonder lastig maken. Ook dit jaar heeft de organiserende ver eniging H.C.K. hiermede aan het slot van de competitie weer een goede greep gedaan. Roger Walkowiak, de winnaar van de Ronde van Frankrijk, wil niet deelnemen aan de wereldkampioenschappen in Kopen hagen. Zijn plaatsvervanger voor de Franse wegploeg zal worden gekozen uit de ren ners Le Ber, Bauvin, Privat en Scodeller. ADVERTENTIE Voor de Heer B. te A is het de mooiste zomer sinds jaren geweest. Gehandicapt door een steeds toenemende slechthorendheid, vermeed hij zoveel moge lijk het gezelschap van anderen. Toen bracht de „Aditone"-hoorbril uitkomst. Hij voelt zich nu in gezelschap weer op zijn gemak. Hij hoort en verstaat weer alles, zonder dat zelfs iemand aan het strand be merkt, dat hij een hoortoestel draagt. ONZICHTBAAR BETER HOREN. Eindelijk is het dus mogelijk, zowel voor dames als voor heren, een hoortoestel on- zichbaar te dragen. In de oorhaken van de „Aditone-hoorbril is namelijk een perfect hoortoestel, compleet met geluidsversterker (voorzien van 4 transistors!), microfoon, tele foon en batterij, verborgen. Geen enkel snoer is meer zichbaar, geen telefoon in het oor en geen hoortoestel op het lichaam. De „Aditone"-hoorbril kan worden voorzien van de door uw oogarts voorgeschreven of van onwerkzame (plano) glazen. Het montuur wordt in verschillende kleuren en uitvoe ringen gemaakt. Het is de bekende specialist op het gebied van hoortoestellen, de N.V. v.h. Fa. P. Geervliet, Keizersgracht 411 te Amsterdam, telefoon 37728, die als eerste de „Aditone"-hoorbril in Nederland introdu ceerde. Duizenden slechthorenden zijn er enthousiast over. Een demonstralie zal u ervan overtuigen, dat de „Aditone"-hoorbril ook de oplossing is voor uw slechthorendheid. Filiaaal te Haarlem: Koningstraat 11, tele foon 16171. Het honkbalprogramma voor deze week is drastisch gewijzigd in verband met het uitstellen van een tweetal eerste klasse competitiewedsrtijden. De wedstrijden O.V.V.O.Kennemerland en H.C.K. tegen V.V.G.A. werden uitgesteld, terwijl de Haarlemse kampioen H.H.C. niet zondag tegen T.Y.B.B. in het veld zal komen, doch zaterdagmiddag om vier uur op het terrein Noordersportpark. Overigens staan er voor deze week toch nog enkele interessante wedstrijden op het programma, want het ziet er naar uit dat in de eerste klasse A wel definitief de beslissing zal vallen, welk negental zal gaan degraderen naar de over gangsklasse. Het negental van R.C.H. gaat zaterdag namelijk op bezoek bij Ajax en wij voor zien in de ontmoeting voor de R.C.H.'ers grote moeilijkheden. Indien R.C.H. gelijk speelt of verliest, zal definitief degradatie volgen. Bij een zege blijft voor de RCH'ers nog steeds een mogelijkheid aanwezig, doch dan zal T.Y.B.B. van kampioen H.H.C. moeten verliezen. Kampioen Schoten gaat op bezoek bij A.B.C. en zal er alles op zetten om het sei- Op de vraag hoe de Russische hardrijder en -rijdsters op de schaats er in slagen ieder jaar weer in topconditie aan de start te verschijnen, geeft deze foto gedeellijk antwoord. Zij toont de Russische kampioene Sofia Kondakova, die in hel Dynamo-stadion in Khinki nu reeds bezig is zich voor te bereiden op prestaties straks op het ijs. De foto laat duidelijk de uitzonderlijke vorm zien van de rolschaatsen, waarvan de vier wieltjes niet twee aan twee achter elkaar, maar alle vier achter elkaar zijn gemonteerd. In Kopenhagen is een internationaal schaaktoernooi gehouden, waaraan de Ne derlanders Roessel en Bouwmeester deel namen. Het eindresultaat van dit toernooi luidde: 1. Larsen (Denemarken) 8 punten, 2. Fuchs (Oost-Duitsland) 5 punten, 3, Petersen (De nemarken) 5 punten, 4. Bertholt (Oost- Duitsland) 4'i pnt.; 5. Roessel (Ned.) 414 pnt., 6. J. Enevoldsen (Denemarken) 4 pnt., 7. A. Nielsen (Denemarken) 4 pnt., 8. Thorbergs- son (IJsland) 3L pnt., 9. Johansson (IJsland) 31i pnt., 10. Bouwmeester (Ned.) 3 pnt. In verband met de cricketwedstrijd tussen het Nederlands Elftal en de Free Foresters, is voor zaterdag slechts één competitiewed strijd door de HCB vastgesteld. Aan de Donkere Laan in Bloemendaal speelt Haar lem 4 tegen Rood en Wit 6 b. Het Nederlandse dames-touringteam speel de tijdens de tournee door Nieuw Zeeland een hockeywedstrijd tegen Wairoa, welke door onze landgenoten werd gewonnen met 10. Het Nederlandse doelpunt werd ge scoord door Elly Duyster. zoen ongeslagen te eindigen. E.H.S. deed verleden week grote dingen tegen O.V.V.O. en krijgt in de thuiswedstrijd tegen Sparta goede winstkansen. Helaas kunnen wij dit niet zeggen van het reeds gedegradeerde HFC „Haarlem", want tegen T.I.W. zal ver moedelijk met een nederlaag genoegen genomen moeten worden. Op het terrein Noordersportpark ont vangt Sportclub Haarlem zondagmorgen om tien uur E.D.O., waarvan in de eerste ont moeting met groot verschil werd verloren. De Haarlemmers zullen alles in het werk stellen om hiervoor revanche te nemen. In de overgangsklasse is slechts een wed strijd vastgesteld voor H.H.C. 2, welk negental in de uitwedstrijd tegen R.F.C. zeker winstkansen krijgt. Tenslotte is er zaterdagmiddag om vier uur op het terrein van T.Y.B.B. aan de Schalkwijkerweg in Haarlem-Oost nóg een promotiewedstrijd tweede klasse vastge steld tussen het Haagse Laakkwartièr en Catchers uit Amsterdam. Op het Celeritas-terrein in Den Haag worden zondag de wedstrijden gespeeld voor het nationale jeugdkampioenschap, waaraan onder andere door de Haarlemse jeugdkampioen H.C.K. zal worden deelge nomen. Gezien de sterkte van het Kinhe'm- team bestaat nu een goede gelegenheid be slag te leggen op de titel, waaraan tevens verbonden is de Norman Mac Phail wissel beker. In een bijeenkomst van afgevaardigden van de verenigingen Schoten en HHC, kam pioenen in de eerste klasse A en B van de KNHB. is een definitief kampioensprogram ma vastgesteld. Op zaterdag 25 augustus des middags om vier uur zal Schoten oo het terrein aan de Geusevespersstraat in Haarlem-Noord stad genoot HHC in de eerste wedstrijd ont vangen. De return-ontmoeting is vastgesteld op zaterdag 1 september in het Noordersport park in Haarlem en zal eveneens om vier uur beginnen. Indien beide teams gelijk eindigen zal nog een beslissingswedstrijd noodzakelijk zijn, die dan nog op een nader aan te wijzen ter rein zal worden gespeeld. De waterpolowedstrijd voor de hoofd klassecompetitie heren van de KNZB tussen SVH en AZPC is gewonnen door AZPC met 6—0. De Apeldoorners zijn de zomercompe titie geëindigd met twee punten voorsprong op de naaste concurrenten. Naar wij vernemen zyn het Ncderlandsche Olympisch Comité en de KLM in beginsel tot overeenstemming gekomen om de Ne derlandse ploeg, die aan de Olympische Spelen in Australië deelneemt, per KLM- vliegtuig naar Melbourne te vervoeren. Be sprekingen worden nog gevoerd over tech nische details, zoals de juiste data van ver trek, de mogelijkheid om de ploeg in twee delen over te brengen, de verzorging onder weg enz. Nadat het N.O.C. het Nederlands team definitief heeft samengesteld zullen deze technische details nader kunnen worden uit gewerkt. De KLM zal ook andere Olympische teams naar Australië brengen. Zo staat het reeds vast dat de ploegen van Polen, Brazilië, Tur kije en Italië per KLM-vliegtuig naar Sydney of Melbourne zullen reizen, evenals een grote groep bezoekers uit Duitsland. Het Luxemburgse team zal na afloop van de Spelen per KLM naar Europa terugkeren. Al deze ploegen zullen worden vervoerd met de normale of doorgetrokken lijndien sten. Voor het eventuele vervoer van Olym pische teams uit enkele andere landen, Waarvoor' verzoeken bij de KLM zijn bin nengekomen, is het bedrijf „bijzondere vluchten" van de luchtvaartmaatschappij nog in onderhandeling. De wedstrijden voor de Nederlandse baan- kampioenschappen die donderdagavond in het Olympisch stadion zouden worden verre den, hebben door de regen geen doorgang kunnen vinden. In de namiddag waren alleer. de kwartfinales van de achtervolging voor professionals doorgegaan. De uitslagen van deze ritten waren: Peter Post (6.45.4 sec.) verslaat Van 't Hof die in de achtste ronde een lekke band kreeg. Plantaz (6.50.4 sec.) verslaat Brinkman (7.04.8); De Groot (6.32 4) verslaat Bruggenkam-» (7.09.6); Van dei- Kamp (7.02.4) verslaat Stolker (7.08.2). De indeling voor de halve finales luidt: De Groot tegen Van der Kamp, Plantaz legeri Peter Post. Ten aanzien van het verregende avond programma besliste de sportcommissie van de KNWU, dat hiermede vanmorgen om negen uur een aanvang zou worden ge maakt. Het gaat hier om de sprintwedstrij den voor amateurs en professionals, tot en met de halve finales. Het kampioenschap 50 km. voor profs zonder gangmaking is tot nader order uitgesteld. Het programma voor vanavond blijft zoals het was vastgesteld. Dit bestaat uit de finale- ritten voor de sprinters, zowel profs als amateurs; de halve en hele finales achter volging profs en amateurs en het kampioen schap voor stayers in een wedstrijd over een uur. Voor deze laatste wedstrijd hebben zich 8 renners aangemeld, te weten: Pronk, Koch, Bijster, Wierstra, Adrie Voorting, Van dei- Kamp. Mehagnoul en Vreeswijk. Het IOC heeft stappen gedaan bij de Turkse regering teneinde te protesteren te gen de benoeming van de president van het Turkse Olympische Comité door de regering. Daarbij heeft het IOC er op gewezen dat, indien de regering in Angkara niet terug komt op haar besluit, Turkije niet toegela ten zal worden tot deelneming aan de Spe len in Melbourne. De heer Otto Mayer, kanselier van het IOC, heeft de hoop uit gesproken da' de Turkse regering rekening zal houden met de wensen van het IOC op dat Turkse atleten in de Spelen in Mel bourne kunnen uitkomen. De stappen van het IOC houden verband met een bepaling in het charter van dit lichaam volgens welke de nationale Olym pische comité's onafhankelijk moeten zijn en iedere politieke, commerciële of religieuze b" "nvloeding dienen te vermijden. In Leeuwarden is een voetbalwedstrijd gespeeld tussen Leeuwarden en Wacker (Wenen). De regen, die de gehele dag ge vallen was, maakte het veld glad en daar door ontstonden bij schermutselingen val partijen, die de gemoederen ietwat verhit ten. Zo werd voor de rust de rechtsbuiten van Wacker, Koslicek I, wegens natrappen het veld uitgestuurd. De wedstrijd was negen minuten oud toen rechtsbinnen Hofman met een vlie gend schot vlak onder de lat doel trof (10). Twee minuten later bracht de Weense middenvoor Windisch de partijen op gelijke voet (11). Vlak voor rust maakte Hofman uit een scrimmage het tweede doelpunt voor Leeuwarden. Met de stand 21 ging de rust in. Vijf minuten na de rust maakte Haum- mer gelijk (22). Hofman miste hierna een strafschop. Uit de aanval die hieruit ontstond scoorde Koslicek II het winnende doelpunt voor zijn ploeg. Op de vierde dag van de nationale tennis kampioenschappen, die op de „Mcts"-banen in Scheveningen worden gehouden, werden donderdag in de enkelspelen de kwart finales gespeeld. Van Dalsum heeft, zoals de cijfers uitwijzen, vrij gemakkelijk gewonnen van Adama van Scheltema. Van Meegeren daarentegen moest aan Van Gasselt een set afstaan, terwijl zijn spel slechts van matig gehalte was. Van Meegeren won weliswaar zonder bedreigd te zijn geweest, doch zijn spel in de halve finale tegen Dehnert zal van aanmerkelijk heter gehalte moeten zijn, wil hij op succes tegen de Rotterdammer kunnen hopen. Dehnert won gemakkelijk van Kloezcn, maar voor Goris was het een deceptie, dat hij er niet in slaagde Karamoy uit te scha kelen. Insiders hadden algemeen een zege van Goris verwacht en nadat Goris inder daad de tweede set op zijn naam had ge bracht, leek het keerpunt in de wedstrijd te zijn gekomen. Tenslotte won Karamoy zij het niet zonder moeite toch. Hij zal het echter in zijn halve finale tegen Van Dal sum niet gemakkelijk krijgen. De waterpolowedstrijd HaarlemDZV heeft een spannend verloop gehad donder dagavond in Stoops bad in Overveen. Voor DZV sctonden er kampioenskansen op het spel dus werden alle krachten ingezet. Haarlem liet zich echter niet onbetuigd en nam een voorsprong, maar DZV zette de achterstand om in een voorsprong. Uitein delijk werden de punten gedeeld. Na de ingooi door de scheidsrechter werd het over en weer een gaan en komen voor het doel, maar de beide doelverdedigers lieten zich niet verschalken. Totdat Bij'lsma met een ver schot raak schoot. Kort daarna zette hij een voorzet van Huel eveneens in een Haarlem-doelpunt om. Toen kwam het Haarlem-doel in gevaar. Een voorzet van Mortel werd met een ach terwaarts schot door Aalbers het Haarlem- doel ingedrukt, waarna dezelfde speler de balans in evenwicht bracht. DZV had toen de smaak te pakken en keerde na goed sa- j ienspel voor het Haarlem-doel terug. Fabel greep echter in en speelde de bal naar Bijlsma, d'ie doorspeelde naar midvoor Paanakker, waarna Haarlem bij het ingaan van de rust een voorsprong had van drie twee. Na de pauze hadden vooral de Delfte naren nieuwe moed verzameld. Terweele bracht de partijen op gelijke voet, waarna bij verkeerd terugspelen van de bat in de Haarlem-verdediging Aalbers de bat op de hand kreeg en het Haarlem-doel inzond. Ook hierna wilde het niet vlotten in de Haarlem-verdediging. DVZ speelde de Haarlem-verdediging uit elkaar waarbij tenslotte ook de Haarlem-keeper uit zijn doel kwam, waarvan Aalbers gebruik maakte om over de keeper heen de bal in het lege doel te schieten. DVZ stond toen met vijfdrie voor. Haarlem wijzigde hierna haar opstelling. Bijlsma ging midvoor spelen en uit een voorzet van Diepersloot verkleinde hij de Haarlem-achterstand. DVZ wilde enger voorkomen en zette alles op verdedigen. Het werd te zwaar verdedigen en Bijlsma kreeg een strafworp toegewezen waaruit de gelijkmaker voortkwam. Toen was Haarlem niet meer te houden. De DZV-verdediging kwam onder druk en Bijlsma schoot in. Maar om duistere rede nen werd het doelpunt niet door de scheids rechter toegekend. Haarlem bleef echter de DZV-verdediging bestoken en op het zelfde moment dat de tijdopnemer het ein de aankondigde, schoot Bijlsma in. De scheidsrechter maakte bekend dat het doel punt niet meetelde, zodat dus de strijd met vijfvijf eindigde. Het was voor beide partijen de laatste wedstrijd die voor de zomercompetitie gespeeld werd en het is de beste wedstrijd geworden die we Haar lem in deze competitie hebben zien spelen. Karamoy Bij de dames was de partij tussen mevr. Roos en Fredy Marinkelle spannend. Laatst genoemde heeft voortreffelijk gespeeld en mevr. Roos heeft het ongetwijfeld zeer moei lijk gehad. De uitslag van de strijd was tot in de laatste set onzeker. Tenslotte gaf de grotere routine van mevr Roos de doorslag. Dat mevr. Rouwenhorst van mevr. Peters, die als derde geplaatst was, heeft gewonnen mag ongetwijfeld als een verrassing worden beschouwd en de zege van mevr. Thun op de jeugdige Amsterdamse mej. Wienese is dat zeker niet minder. De halve finale van het herendubbelspel Krijt en Van Meegeren tegen Goris en Kara moy werd bij de stand 62, 62, 46, 3—2 wegens regen afgebroken. De uitslagen luidden: Heren enkelspel, kwartfinales: Van Dalsum sl. Adama van Scheltema 61, 6—0, 6—2; Karamoy sl. Goris 64, 26, 75, 6—3; Dehnert sl. Kloezen 62, 63, 62; Van Meegeren sl. Van Gasselt 63, 36, 6—2, 6—4. Dames enkelspel, kwart finales: mevr. Roos sl. mej. F. Marinkelle 46, 75, 6—3; mevr. Thung sl. mej. Wienese 62, 61; mevr. Van der Storm sl. mej. J. Marinkelle 62, 61; mevr. Rouwenhorst sl. mevr. Peters 64, 63. Heren dubbelspel, halve finales: Van Dalsum en Dehnert sl. H. van de Weg en W. Maris 61, 62, 62. Dames dubbelspel, halve finales: mevr. Roos en mevr Van der Storm sl. mevr. Koop- mans en mej. Muilemeister 61, 62; mevr. Roolker en mej. J. Versteege sl. mevr. Lub bers en mej. Ven Grinsven 91, 75 De gemeente Kirchdorf in West-Duits- land heeft er een nieuw voetbalveld bij. Het is ingewijd met een wedstrijd die een nog al verrassende uitslag had. De plaatse lijke club verloor met 42 kansloos van., een dameselftal.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 6