Titels voor Van Vliet, Mahn, De Groot, Braat en Pronk Fransman Rivière won tijdrit en verstevigde zijn positie BAANKAMPIOENSCHAPPEN 1956 Opnieuw geharrewar tussen Derksen en Van Vliet in beslissende rit O Marijke kan morgen kroon op haar werk zetten Sport tijdens het weekeinde Ook op Van Dalsum behaalde Karamoy verdiende zege HPC won laatste wedstrijd met ruim verschil, HVGB verloor Van Heusden bij achter volgers kansloos vierde Nederlander Piet van Est had (tijdrovende) pech Dehnert versloeg van Meegeren en komt dus ook in de finale uit 9 pKAUW DE RONDE VAN EUROPA KOERSEN OP DUINDIGT NEDERLANDSE TENNISKAMPIOEN SCHAPPEN Gewonden bij training op circuit Zandvoort Gilbert Bauvin wil niet naar Kopenhagen Cricket Races Voetbal Korfbal Jean Boiteux verbeterde Europees record DE WATERPOLOCOMPETITIE ZATERDAG 18 AUGUSTUS 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURAN1 De Nederlandse baankampioenschappen waarvan vrijdagavond in het Olympisch stadion vyf finales werden verreden hebben niet bijzonder veel verrassende resul taten opgeleverd. Wèl een flink aantal kwade gezichten maar daar is men zo lang zamerhand wel aan gewend. Ook nu zaten de oude rivalen Van Vliet en Derksen elkaar weer danig dwars, terwijl de sprinters bij de amateurs niet voor „de groten" onderdeden, want Captein en Mahn kwamen niet minder dan zes keer tegen elkaar uit, waarbij zij elkaar na elke rit kwaad aankeken en om de beurt met de vuist schuddend naar de .jurytafel liepen. Hoe het ook zij, Van Vliet werd tenslotte voor de dertiende maal Nederlands kampioen, Mahn bleek tenslotte met miniem verschil sterker dan Captein, De Groot veroverde zijn eerste prof-titel door Post in de achtervolging met ruim verschil te verslaan en Braat kreeg zijn tweede kampioens trui, omdat hij zich in hetzelfde nummer bij de amateurs de sterkste toonde. De titelhouder Van Heusden werd kansloos vierde. Pronk tenslotte legde bij de stayers in een uur 77,800 km af, hetgeen genoeg was voor zijn negende kampioenschap op dit nummer. In de eerste finalerit tussen Van Vliet en Derksen liet de Woerdenaar zich ver leiden de kop te nemen., waarschijnlijk in de hoop de demarrage van de titelhouder te kunnen opvangen. Dit gelukte hem ech ter niet. Op 50 meter voor de finish kwa men de concurrenten zij aan zij te liggen, waarbij zij elkaar even licht raakten. Derksen bleef het best in concentratie en ging met duidelijk verschil als eerste over de eindstreep. Van Vliet nam revanche in de tweede manche. Hij dwong Derksen nu de leiding op, maar bleef vlak achter de Amsterdammer zitten. Derksen reed hoog in de baan, maar in de voorlaatste bocht flitste Van Vliet binnendoor en hij liet zijn tegenstander op het rechte einde voor de eretribune geen kans meer. Derksen pro testeerde hevig, maar de jury was onver biddelijk. In de derde en beslissende rit vertrok Derksen vrijwillig van kop. Voor de mara thontoren sprong de Woerdenaar zijn tegenstander voorbij, sneed hem even voor de laatste bocht de pas af en kwam als Pronk eerste het rechte stuk oprijden. Daar gaf hij Derksen echter een „zwieper," hetgeen overigens niet meer belangrijk was, want de Amsterdammer lag al in duidelijk ver slagen positie. Derksen protesteerde hevig-schreeuwend, smeet zijn fiets woest op het cement, liep druk pratend heen en weer, terwijl de voorzitter van de KNWU, dr. Van Dijk, Van Vliet al vriendelijk toesprak. De beslissing van de jury bleef echter terecht onherroe pelijk. De veertigjarige Van Vliet was voor de dertiende maal kampioen. Ook bij de amateur-sprinters verliep alles niet even vlot. Sprint amateurs De sprintkampioen 1955, de Amsterdam mer Captein, werd in de eerste manche verrast door een lange sprint van kop af door zijn stadgenoot Mahn (reeds wegkam- pioen 1956), die hij niet op tijd beant woordde. Mahn maakte een tijd van 12,8 sec. over de laatste 200 meter. In hun tweede rit betwistten zij elkaar de zege eveneens in een lange spurt over bijna een halve baanlengte, maar ditmaal was Captein op tijd met zijn reactie en zegevierde met ongeveer een wiellengte verschil in 12,6 sec. De beslissingsrit bracht wel veel span ning en sensatie maargeen kampioen. Want de listige Captein won wel deze race over 550 meter, maar hij had Mahn in de laatste bocht op onreglementaire wijze in diens tegenaanval gehinderd. En dus be slisten de wedstrijdcommissarissen dat de race moest worden overgereden. Maar de moeilijkheden waren nog niet afgelopen. In de tweede beslissingsrit tus sen Captein en Mahn nu vierde op deze avond verstoorde een lekke band van Mahn de regelmaat van het programma. Captein had zich al in de eerste de beste bocht vrij snel naar beneden laten glijden en hij ging meteen door. Bij de marathon poort bedroeg zijn voorsprong twintig meter. Mahn liep wel iets in, maar nadat dc lucht uit zijn achterband was gelopen, kon hij zijn zeer gering geworden kans niet meer verdedigen. Overeenkom stig de tevoren gemaakte afspraak dat bij pech zou worden overgereden, werd deze rit uitgesteld tot na de stayersfinale. Ook in hun vijfde rit van de avond kwamen Captein en Mahn niet tot een beslissing. Ditmaal won Mahn, doch nu kreeg Captein op het laatste ogenblik een lekke band. En na enig beraad besloten de wedstrijdcom missarissen dit fel betwiste amateurkam pioenschap nogmaals te laten overrijden. Om tien minuten na middernacht gingen de twee nogmaals van start, voor de zesde maal dus. Wederom vertrok Captein van kop. Mahn sloop op korte achterstand ach ter hem aan, iedere beweging van zijn rivaal scherp in de gaten houdend. Na 200 meter demarreerde Captein, maar Mahn antwoordde fel en ging meteen over zijn concurrent heen. Captein herstelde zich fenomenaal en in een prachtige eindsprint ging het tweetal wiel aan wiel over de eindstreep. Op de tribune was men alge meen van oordeel dat Captein had gewon nen, maar de jury besliste, dat Mahn eerste was geweest en dus kampioen van Neder land was geworden. Achtervolging De finale achtervolging profs leverde De Groot zijn eerste Nederlandse kampioen schap als beroepsrijder op. Zijn tegenstan der, Post, nam in de eerste ronde wel een kleine voorsprong, doch De Groot deed deze in de volgende ronde reeds weer teniet. Hij liep daarna steeds verder uit. Na zes ron den had hij winst van twintig meter, en de taaie Tour de France-renner vergrootte, onder geestdriftig applaus van het Amster damse publiek, deze winst in de twee laat ste ronden tot honderd meter. De tijd van de winnaar bedroeg 6.27.- sec., die van Post 6.36.- sec. In de strijd om de derde plaats had Plan- taz zich op duidelijke wijze de meerdere getoond van Van der Kamp. Het achtervolgingsnummer voor ama teurs leverde een bijzonder fraai succes op vcor de 22-jarige Braat (Aalsmeer), die in een uitermate spannende race Van Hou- welingen naar de tweede plaats verwees. Het was het tweede nationale kampioen schap voor de Aalsmeerder, die in Utrecht op de 50 km. titel beslag had gelegd en die tot dusver nog niet was aangewezen om Nederland op de wereldkampioen schappen in Kopenhagen te vertegenwoor digen. Overigens gaf Van Houwelingen hem prachtig partij, hetgeen wel blijkt uit het gering tijdsverschil van eentiende seconde. Op de laatste tientallen meters, gaven ech ter de sprintcapaciteiten van Braat de doorslag. Het duel om de derde plaats leverde de oud-wereldkampioen Van Heusden, die de laatste 4 jaren in 't bezit was van de natio nale titel, opnieuw een bittere teleurstel ling op. De zes jaar jongere Geldermans uit Beverwijk versloeg hem gedecideerd. Stayers De stayersfinale was een weinig interes sante vertoning. De strijd ging dit jaar voor het eerst over één uur, in plaats van over 100 km. Er bleef slechts enige spanning over de vraag of Wierstra de ach'voudige kampioen Pronk kon bedreigen. De Egmon- der heeft echter van het begin tot het einde het uit acht combinaties bestaande veld beheerst. Reeds na drie minuten hadden hij. Wierstra, Koch en Bijster bijna een ronde voorsprong op de vier andere deelnemers. Na tien minuten begon het duel Pronk Wierstra, met Koch als derde op 250 meter achterstand. De rest telde op Bijster na die een ronde achterstand had al niet meer mee. Na veertig minuten was de situatie zo, dat Pronk en Wierstra, Koch die bijna op een ronde lag, in de rug keken, ADVERTENTIE ...kauw Wrlgley Doublemint. We worden meegesleept door ons eigen tempo - Even de spanning kwijtraken. Een week-end op 't water of wat U ook doet: Doublemint is lekker - maakt de adem zo fris als een zomerse zeewind. Van Vliet terwijl de achterstand van de drie anderen zeer sterk was toegenomen. Inmiddels wa ren namelijk Vreeswijk en Adrie Voorting uit de strijd verdwenen. Kort voor het einde lanceerde Wierstra enkele scherpe aanvallen op Pronk, maar de Egmonder die een ideale combinatie vormde met zijn gangmaker Grolimond, sloeg ze af. Op het laatste ogenblik werd Koch, van wie hoge verwachtingen waren gekoesterd, defini tief door Pronk en Wierstra gelapt. Pronk zegevierde met een voorsprong van 95 meter. Hij had in het uur 77,800 km afge legd. De Italianen hebben de eerste halve etappe van de Ronde van Europa van vrijdag aan gegrepen om opnieuw een proeve af te leg gen van hun bekwaamheid. Gervasoni werd sprintwinnaar in de 84 km. lange rit van Nancy naar Etain. Het was een licht heuvel achtige etappe, waarin na 20 km., in de buurt van Rosières, de Belgen Van Meenen, Vermaelen en Denijs de aanval lanceerden. Zij werden nagesneld door Vasile, Jan broers en enkele kilometers verderop door Gervasoni, Kowalski, Dimutrece en Wasko. De negen renners werkten goed samen en vergrootten resoluut hun voorsprong on danks een vrij krachtige tegenwind. Piet van Est, die uit het peloton was ontsnapt, naderde aan de finish de uitlopers het dichtst, n.l. op bijna drie minuten. In de kop groep won Gervasoni de sprint. Janbroers eindigde als vierde. De uitslag luidde: 1. Gervasoni (It.) 2.06.15; 2. Van Meenen (België); 3. Wasko (Frankr); 4. Janbroers (Nederland): 5. Dimitrescu (Roemenië); 6. Kowalski (Polen); 7. Ver maelen (België); 8. Denijs (België) 9. Va sile (Roemenië), allen in dezelfde tijd als de winnaar; 10. Piet van Est (Nederland) 2 uur 9 min. 11 sec. In n peloton van een twintigtal renners, die zich op de 20ste plaats ex aequo plaatsten, zaten Van Steen- selen en Stevens. Zondagmiddag is op Duindigt het kam pioenschap van Nederland het middelpunt van een uitstekend programma. Het kam pioenschap brengt alle cracks aan de start. O Marijke, Olga Pluto, Double Six M, Roland, Norton Williams enz. maken dit jaarlijkse treffen tot één der grote draf evenementen. De overheersende rol van MacKinley in de afgelopen jaren is uitge speeld, zodat tussen de volkomen gelijk waardige paarden een open strijd staat te wachten. Voor de drie eerstgenoemde paarden is de afstand al eeri zeer zware opgave, vooral na de grote inspanningen van zondag j.l. in de sprinterskoers om de Mijlrecord-prijs. Daarentegen vrezen Ro land en Norton Williams de afstand niet, maar voor hen is het grote nadeel, dat zij slechts traag op gang komen. Het wordt dus geen kampioenschap,waarin pure snel heid beslissend zal zijn. Integendeel, de rijder met de meest tactische gaven zal dit grote duel kunnen winnen. De wijze, waarop de jeugdige Knijnen- burg de Grote Prijs der Lage Landen won, was voortreffelijk en ongetwijfeld zal hij met O Marijke 'dezelfde tactiek toepassen, tenzij Piet Strooper met zijn keuze uit Roland of Norton Williams er zulk een hoog tempo inzet, dat deze tactiek wordt doorkruist. In deze strijd valt de keuze op De strijd om de nationale tennistitels, die in alle hevigheid op de „Mets"-banen in Scheveningen nu reeds een vijftal dagen duurt, heeft ook vrijdag weer een verras sing opgeleverd. Karamoy slaagde er n.l. in om Van Dalsum in 4 sets nogal over tuigend de doortocht naar de finale te ver sperren. Karamoy, die enige jaren terug in een demi-finale een zelfde stout stukje uit haalde en toen tevens de nationale titel behaalde, blijkt ook ditmaal weer in een uitstekende vorm te steken. Weliswaar waren de tegenstanders ken nelijk bang voor elkaar en waagden zij geen van beiden vooral in het begin van de partij voluit te spelen, maar naar mate Karamoy de overtuiging kreeg dat Van Dalsum niet in zijn normale vorm kon komen hetgeen vooral in de tweede set bleek gooide hij alle remmen los en de beide laatste sets, die door Karamoy met 6-2 gewonnen werden, lieten dan ook geen enkele twijfel bestaan wie tenslotte het meeste recht op de finaleplaats mocht doen gelden. Van Dalsum, die, behalve in de tweede set, met sterk ingehouden spel voor de dag kwam, was in deze partij duidelijk de minste. Het is een open vraag wie ten slotte in het heren enkelspel de titel zal behalen. Dehnert won in drie sets van Van Mee geren in een goede partij, waarin van beide zijden hard werd geslagen, doch de Rotter dammer zal tegen Karamoy in de vorm van vrijdag spelende van stonde af aan alle zeilen moeten bijzetten, wil hij enige kans op de eindoverwinning hebben. De uitslagen luiden: Heren enkelspel: Halve finales: Karamoy versl. Van Dalsum 7-5, 2-6, 6-2, 6-2; Deh- Van Dalsum. nert versl. Van Meegeren 6-4, 7-5, 6-4. Herendubbelspel halve finales: Krijt en Van Meegeren versl. Goris en Karamoy 6-2, 6-2, 4-6, 3-6, 6-2. Damesdubbelspel finale: mevr. Roos en mevr. Van der Storm versl. mevr. Rooker en mej. J. Versteege 9-7, 7-5. Gemengd dubbelspel kwart finales: mevr. Van der Storm en Dehnert versl. mevr. Koopmans en Saarberg 6-2, 6-3. Mej. F. Marinkelle en Biesheuvel versl. mej. Fi- kenscher en Tönjes 6-2, 6-4. Mej. Ferir en Karamoy versl. mevr. Scholten en Loduzen 6-1, 6-3. Mevr. Peters en Goris yersl, mevr. Thung en Kramer 6-3, 6-4. O Marijke, die met een overwinning de kroon op haar dit jaar eindigende koers- carrière zet. Piet Strooper is de gevaarlijke outsider, evenals Double Six M' en Olga Pluto. Het tweede gróte treffen is de'klassieke Produkten-draverij,waarin de beide cracks Vita Kinley en Vivant HoIIandia de lakens zullen uitdelen, waarbij zich dan nog kan voegen Vina van Barke. De voorkeur gaat uit naar Vivant Hollandia, die in betere conditie is dan Vita Kinley. In het openingsnummer kan met de moeilijke Swift Hanover kalm aan gereden worden, daar de concurrentie van zeer nederige klasse is. Moeilijker zijn de an dere 2500 m-nummers, waarin vooral de strijd tussen Sammy Mars, Ruby Spencer en Rolandus zeer spannend zal worden. Bij zijn laatste verrichting maakte Sammy Mars een voortreffelijke indruk en indien Jan de Vlieger op dezelfde energieke wijze zijn paard in de eindstrijd werpt, zullen zijn beide rivalen worden geklopt. In de andere afdeling heeft Postduifje K een licht overwicht op Quartus Spencer. Indien beide mochten falen, dan zal Trudy Hanover de verrassende winnares kunnen worden. In het amateursnummer kan Peter Spen cer winnen, voor zijn stalgenoot Proximity. De veelbelovende Unita Zora kan zich dan nog laten gelden in de Determination-prijs, waarin zij aan haar voorgift vermoedelijk net voldoende heeft om te kunnen winnen. De rennen steken opnieuw zwak tegen dit drafprogramma af. In de Haagse Ooie vaar heeft Swashbukler een eerste kans en in de klassieke Clingendael-ren voor 2- jarigen geniet de gespaarde Le Turbulent de voorkeur boven Comet en Colony Boy. Tijdens de training voor de junior motor wedstrijden die de K.N.M.V. zondag in Zandvoort houdt, zijn vrijdag op het cir cuit twee rijders komen te vallen. In de 125 cc klasse sloeg de Rotterdammer Van Bockel op een „Ducati" over de kop tussen de Hunzerug en de Oosttunnel bij het pas seren van een andere rijder. Hij moest voor een onderzoek naar het Marine-hospitaal in Overveen wegens een verwonding aan de schouder. Hij maakte in zijn klasse de snelste tijd n.l. 2 min. 0.8 sec., dat is gemiddeld 118 km/u. Een andere 125 cc rijder. Muller uit Amsterdam, viel met zijn „Johngi" in de Tarzanbocht en liep een gescheurde schou- derspier op. Bij de training trok het rijden de aan dacht van Sas uit Landsmeer, die deze week de motor van Steeman heeft gekocht en nu als nieuweling de snelste tijd in de halve liter klasse maakte, n.l. 2 min. 4.4 sec., gemiddelde van 121 km/u. In de 250 cc klasse was Kostwinder uit Rotterdam op N.S.U. de snelste met 2 min. 6.6 sec., wat een gemiddelde van 119 km/u betekende. Westerduin uit Den Haag op A.J.S. maakte in de 350 cc klasse dezelfde tijd. Gilbert Bauvin, die op de tweede plaats eindigde in de Ronde van Frankrijk van dit jaar en die als vervanger was aangewezen van Walkowiak voor de Franse wegploeg in het wereldkampioenschap, heeft verklaard niét in Kopenhagen te zullen starten. „Ik ben te laat aangewezen", zo zei hij. „Een dergelijke belangrijke wedstrijd vergt een voorbereiding, die een renner niet in enkele dagen kan improviseren". In de tijdrit, die over een zeer heuvel achtig traject voerde, hadden de deelnemers een vrij krachtige wind schuin tegen, wat hun taak niet vergemakkelijkte. De Frans man Rivière behaalde een duidelijke zege, waarmee hij zijn leidende positie in het alge meen klassement nog versterkte. Zoals het zich nu laat aanzien zal de eindzege, behou dens een totale inzinking in de laatste etappe, hem niet ontgaan. Hij had in Longuyon, 20 kilometer voor de finish, een voorsprong van een minuut op zijn landgenoot Rohr- bach. Op het laatste stuk van het parkoers verslapte hij iets zodat het verschil tenslotte tot 49 seconden werd teruggebracht. Zijn ge middelde van 41.268 km/u. mag er zijn, voor al wanneer men de wind in aanmerking neemt. Met een tweede plaats voor Rohrbach en een zevende voor Wasko heeft Frankrijk ook zijn positie in het algemeen ploegenklasse- ment geconsolideerd. Na de Fransen hebben de Italianen zich het meest doen gelden. Zij hadden zes man bij de eerste 12. Fallarini maakte de beste tijd op de' laatste ronde van de baan, n.l. 32.6 sec. De Nederlanders hebben het er in de tijd rit niet zo goed afgebracht. De grootste pechvogel van de ploeg en van het hele veld was Van Est. Hij kreeg, als enige van alle deelnemers, een lekke band, op 10 kilometer van de start en moest zoals het regiement voorschreef zelf repareren. Dit kostte on geveer drie minuten. Zonder deze tegenslag zou hij de beste tijd van alle Nederlanders hebben gemaakt en zich waarschijnlijk bij de eerste tien hebben kunnen klasseren. Nu werd hij 31ste met een tijd die altijd nog bijna anderhalve minuut beter was dan die van Japbroers, die geen tijdrijder is, zoals thans ook weer kwam vast te staan. Stevens heeft buiten verwachting goed gereden. Van Steenselen, alhoewel de best geplaatste Nederlander, viel wat tegen. Hij durfde geen hoog verzet te rijden (50x14) tegen de Fransen en de Italianen (54x13) en hij heeft bovendien een flinke verkoud heid opgelopen. Combine Maar de voornaamste reden van de te leurstellende prestaties in de tijdrit zoekt ploegleider Buchly iri het feit dat de Fran sen en de Belgen een soort van combine zouden* hebben gevormd met het doel om de Belgen te helpen aan de vierde plaats in het eindklassement voor ploegen. Telkens als er in de 's morgens gereden halve etappe van Nancy naar Etain Nederlanders weg liepen gingen Fransen er achter aan om hen terug te halen. En in dezelfde lijn kregen Belgische weglopers steevast steun van de Fransen. De Nederlanders hebben zich afgemat in hun pogingen er onder deze omstandigheden nog iets van te maken, vooral Van Steen selen en Janbroers, en dit moest zich in de tijdrit wel wreken. Voor de zoveelste keer is tenslotte ook vrijdag weer gebleken dat er in deze ronde niet met gelijke wapens wordt gestreden. De Fransen en de Italianen, vaak oudere rijders met vele grote etapperitten achter de rug, zijn te slim en te geroutineerd voor onze ploeg. Intussen staat Nederland nog altijd vierde in het ploegenklassement. Maar de voorsprong op België is slechts iets meer dan een minuut, en het zal de vraag zijn of de vierde plaats behouden zal kunnen worden in de tiende en laatste etappe die vandaag van Longwy naar Namen leidt over 210 kilometer. De klassementen Na de tijdrit, die over 49 kilometer ging zag het algemeen klassement er als volgt uit: 1. Rivière (F.) 42.01.32; 2. Rohrbach (F.) 42.05.10; 3. Ferlenghi (It.) 42.09.15; 4. Chris tian (Oost.) 42.09.42; 5. Leclerc (F.) 42.12.49; 6. Falasch (It.) 42.13.53: 11. Van Steenselen 42.27.22; 13. Stevens 42.35.13; 17. Van Est 42.41.55; 34. Janbroers 43.34.04. Het ploegenklassement voor de tijdrit luidde: 1. Frankrijk 3.28.03; 2. Italië 3.30.54; 3. Oostenrijk 3.37.06; 4. België 3.37.46; 5. Polen 3.38.01; 6. Duitsland 3.39.57; 7. Roeme nië 3.40.26; 8. Nederland 3.41.31. Algemeen ploegenklassement na de tijd rit: 1. Frankrijk 125.43.18: 2. Italië 126.00.40; 3. Oostenrijk 126.36.44; 4. Nederland 127.10.28; 5. België 127.11.43. Ondanks het feit dat het seizoen voor de beoefenaren van de zomersporten nog niet is afgelopen, komen dit weekeinde al weer tal van voetballers en korfballers beoefenaars van wintersporten dus in het veld. Het belangrijkste evenement van dit weekeinde is ongetwijfeld de cricketwed strijd, die het Nederlands elftal vandaag en morgen aan de Spanjaardslaan in Haar lem speelt tegen de Free Foresters. De En gelsen hebben de afgelopen week reeds veel goeds laten zien en wij weten uit er varing dat zij er veel prijs op stellen All Holland te verslaan op eigen bodem. Ook morgen wordt om elf uur begonnen. Evenals in vorige jaren zullen de KNAC en de KNMV weer tezamen wedstrijden houden op het Circuit van Zandvoort. Die gecombineerde races, waarin zowel de Ne derlandse coureurs, als de junior-motor rijders enkele nummers zullen verzorgen, worden morgen gehouden. Plet programma zal veel afwisseling bieden, want er zullen vier autoraces en drie motorwedstrijden komen. De auto's worden in verschillende klassen ingedeeld, evenals dit bij de moto ren geschiedt. In de lichte klasse zullen zeker dertig juniores uitkomen, de 250 cc cn de zware klasse starten tegelijk, zij het ook met een tussenpoos van enkele mi nuten waarna de 350 cc klasse, die ook weer sterk bezet zal zijn, de derde race vormt. De bijzonderheden van deze races, die om half één beginnen, vermeldden wij reeds in onze editie van woensdag. Morgen begint de eerste ronde van de strijd om de KNVB-beker. In tal van ge vallen komen amateursclubs in het veld tegen semi-profclubs. Voor de clubs uit Haarlem en omgeving luidt het program ma: Haarlem—RCH, Blauw Wit—EDO, DWSV (Utrecht)Stormvogels, VSV TIJBB, USVVelsen en VolendamWB. De wedstrijd ZandvoortmeeuwenZFC is verschoven naar zondag 26 augustus. In verband met de naderende competitie houden diverse korfbalverenigingen reeds korfbaltoernooien. Een zeer belangrijk toer nooi wacht Haarlem zondar. Op die dag houdt Oosterkwartier nl. een toernooi, waarvoor ingeschreven hebben de eerste klasser Swift uit Amsterdam en Ons Eiber nest uit Den Haag, de eredivisieploeg A.C.K. uit Antwerpen alsmede Ooster kwartier I. Vooral de Belgische ploeg, die niet minder dan drie internationaals telt, t.w. de heren Wagemaeckers en Verresen en mej. Luypaers, is sterk. Het toernooi wordt gehouden op het veld van Ooster kwartier aan de Zomervaart in Haarlem. Het programma luidt als volgt: 10 uur: A.K.C.Swift; 10.45 uur; Ons Eibernest Oosterkwartier; 11.50 uur: Oosterkwartier Swift; 12.35 uur: A.K.C.Ons Eibernest; 13.40 uur: OosterkwartierA.K.C.; 14.25 uur: SwiftOns Eibernest. De winnaar komt in het bezit van de „Hooyveld" beker. Jeugdtoernooi De korfbalvereniging „Zandvoort" houdt op haar terrein Duintjesveld zondag een jeugdtoernooi, dat om half elf aanvangt. Ingeschreven hebben 15 twaalftallen. De Franse zwemmer Jean Boiteux heeft vrijdag in Marseille het Europees record op de 400 meter vrije slag verbeterd en gebracht op 4 min. 29 sec. Het record stond op naam van de Italiaan Angelo Romani, die op 29 maart van dit jaar in Newhaven 4 min. 30 sec. voor zich liet noteren. Door Dolfijn met vijfnul te verslaan is HPC op een veilige plaats in afdeling A van de eerste klasse heren der zomer water- polocompetitie KNZB geëindigd. De wed strijd werd vrijdagavond in de zwemvijver „Groenendaal" in Heemstede gespeeld. Het werd een spel van zes tegen zes, daar Dol fijn met zes man verscheen en HPC toen maar een speler op de kant liet. HPC heeft in deze wedstrijd goed spel laten zien. De HPC midachter Dijkstra bewaakte de Dol- fijn-midvoor Thomson goed en de HPC- keeper Vrugt keerde de schaarse schoten op zijn doel goed. Direct na de aanvang ging Dolfijn op het HPC-doel af. De HPC-keeper stopte het schot en HPC trok ten aanval, waarna Blok HPC de leiding bezorgde. Tjebbes bracht uit een hoekworp, genomen door Verleur, de HPC- voorsprong op tweenul. Nog voor het in gaan van de rust kwam HPC door een doel punt van Blok met drienul voor. In de tweede helft wijzigde Dolfijn haar opstelling en speelde de gevaarlijke Muller op de mid voorplaats. Met deze speler had de HPC-midachter Dijkstra wat meer moeite. HPC bleef echter produktief in de aanval. Na een rush van Tjebbes kwam de Dolfijn verdediging uit elkaar te liggen. Blok kreeg de bal in gunstige positie voor hem en schoot in: vier—nul. Tenslotte maakte Blok het rijftal doelpunten voor HPC vol zonder dat Dolfijn gelegenheid had gekregen de eer te redden. Robben speelde tegen Rotterdam en won met viertwee. De eindstand is: Robben Rotterdam Dolfijn HPC Merwede DJK 10 10 10 10 10 10 10 4 4 2 3 1 20 11 10 7 7 5 40—10 22—22 20—27 23—23 23—92 11—28 ZIAN—HVGB HVGB is vrijdagavond voor afdeling B der eerste klasse heren van de zomerwater- polocompetitie naar Den Haag geweest om ten strijde te Hekken tegen ZIAN, dat een overwinning moest boeken om beslag op het kampioenschap van deze afdeling te leggen. Daarin zijn de Hagenaars geslaagd. In het begin van de strijd behaalden zij een voor sprong van twee—nul. Daarna vonden zij het welletjes en zetten alles op verdedigen. De verdere ZIAN-uitvallen bleven zonder suc ces en de strijd eindigde dus met tweenul voor ZLAN. De eindstand van deze afde ling is: ZIAN 10 9 0 1 18 37—15 DZV 10 8 1 1 17 44—21 Nereus 10 3 2 5 8 3342 Haarlem 10 3 1 6 7 35—44 HVGB 10 2 2 6 6 20—38 RZC 10 2 0 8 2 28—37 Strafpunten in mindering gebracht.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 9