i/lotte, pientere jongeman V De Wolbaai Kousenfabrieken HIN N.V. Geslaagd jaarfeest van Haarlemse oud-illegale werkers Huldiging van jubilarissen een 2e SCHEEPSWERKTUIGKÜNDIGE een 2e SCHEEPSWERKTUIGKÜNDIGE een 4e SCHEEPSWERKTUIGKÜNDIGE een 5e SCHEEPSWERKTUIGKÜNDIGE HELPERS en HULPMONTEURS BREIMODELLEN TYPISTE een administratieve mnl. bediende jongste bediende agent-incasseerder 15 Harris-Van Vliet Derksen-Potzernheim Kamerleden naar Finland „Bloemendaal"-toernooi Legercommando achter oordeel van commissie Egypte adverteert ook in de bladen te Moskou en Peking Cyprus krijgt karakter van internationale basis Komplot tegen de kleine luchtvaartmaatschappijen? Lufthansa zou SAS en KLM moeten verdringen Nieuwe Indonesische ambassadeur in Australië Bonn verontwaardigd over Russische bemoeienis Bommenwerper in Alaska neergestort; 11 doden Scheepvaart r J Lest best! Bezoekt de Scheepjes-show van PLAATS EEN GROENTJE CONSTRUCTIE-BANKWERKERS PLAATWERKERS AANKOMENDE KRACHTEN LEERLINGEN ENIGE MONTAGE-WERKERS ZATERDAG 1 SEPTEMBER 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE IIAARLEMSCHE COURANT Geheel volgens traditie heeft de Bond van Oud-Illegale Werkers te Haarlem op de vooravond van de verjaardag van prin ses Wilhelmina een feestelijke bijeen komst georganiseerd, welke deze keer werd gehouden in het verversingshuis van het wandelbos „Groenendaal". Het ope ningswoord werd uitgesproken door de heer Jacques van den Boogaard, die als voorzitter in de eerste plaats zijn grote waardering betuigde over het vele wenk, dat de feest- en propagandacommissie voor deze avond heeft willen verrichten. Dit was in zulk een voorbeeldige samenwer king geschied, dat het volgens spreker on nodig is met heimwee terug te denken aan de geest van verbondenheid en offerzin uit de bezettingstijd. Want deze commissie heeft opnieuw bewezen, dat het Allen voor één en één voor allen" nog altijd in de B.O.I.W. is blijven voortbestaan. Klokslag twaalf uur werd door allen een enthousiaste toast uitgebracht op Prinses Wilhelmina, gevolgd door het Wilhelmus. Hierna hield de heer Ritmeester, als voor zitter van de landelijke organisatie waarvan het hoofdbestuur deze avond in zijn geheel aanwezig was een korte rede, waarin hij het voormalig verzet en de slachtoffers der concentratiekampen nog eens in herinnering bracht. Hij besloot zijn toespraak met de leden er op te wij zen hoe noodzakelijk het is nauwlettend toe te zien, dat Nederland zijn duur ver worven vrijheden ook blijft behouden. Deze feestavond werd besloten met een bijzonder geanimeerd bal, waarbij de weersomstandigheden het de danslusti- gen wonder boven wonder zelfs veroor loofden gebruik te maken van 't plankier, datt voor dit doel in de open lucht was aangebracht en door een gezellige en smaakvolle lampionverlichting werd om geven. „Het witte schaap" De hoofdschotel van het feestprogramma vormde ongetwijfeld de opvoering van het bekende blijspel door L. du Garde Peach en Ian Hay: „Het witte schaap van de fa milie"; dat door een groepje leden voor het geïmproviseerde voetlicht werd ge bracht. In dit voortreffelijke blijspel heb ben de beide auteurs met een plezierige baldadigheid de normale verhoudingen in de samenleving radicaal op hun kop gezet; welke vondst een kostelijke, originele en verrassende intrige ten gevolge heeft ge had. Het stuk is ook in ons blad, naar aan leiding van de opvoeringen door „Het Vrije Toneel" van wijlen Cor Ruys en di verse amateurverenigingen in stad en om geving reeds zo dikwijls besproken, dat een resumé van de inhoud geheel overbo dig geworden is. Wanneer wij ons dus thans in het kort tot de opvoering bepalen, dan gebiedt de eerlijkheid vast te stellen, dat de spelers niet alle mogelijkheden van dit blijspel hebben uitgebuit. Hetgeen ook trouwens niet mag worden verwacht van een ensem ble, dat slechts sporadisch voor het voet licht kan verschijnen. Bovendien is de ge brekkige toneelaccommodatie van deze zaal van dien aard, dat zelfs geroutineerde De kwartfinales sprint voor professionals, die vanmiddag in Kopenhagen worden ge reden, zijn als volgt ingedeeld: Eerste kwartfinale: Maspes (Italië) en Paecock (G. B.). Tweede kwartfinale: Harris (G. B.) en Van Vliet (Nederland). Derde kwartfinale: Plattner (Zwitser land) en Morettini (Italië). Vierde kwartfinale: Derksen (Nederland) en Potzernheim (Duitsland). Wat de halve eindstrijd en de finale ach tervolging betreft, is de houder van het we relduurrecord- de Fransman Anquetil, uit gesproken favoriet. In zijn halve finale komt hij zondag tegen de Deen Nielsen uit. Van Nielsens landgenoten, die dikwijls verzot zijn op een gokje, zullen er niet veel zijn die een kroon op hem .durven verwedden. In de andere halve finale krijgt Messina ha ongetwijfeld moeilijker tegen de Zwitser Strehler, maar ook de Italiaan kan winnen. Zodat, het er naar uitziet, dat de verwachtin gen uitkomen en dat de eindstrijd tussen de zelfde renners zal worden betwist als de eerste serie in dit nummer, namelijk door Anquetil en Messina. Praktisch iedereen in Kopenhagen verwacht een herhaling van de uitslag van donderdagavond: Anquetil winnaar. Een Nederlandse parlementaire delegatie zal volgende week naar Finland vertrek ken ter beantwoording van het bezoek, dat een Finse parlementaire delegatie in 1953 aan ons land heeft gebracht. Het gezel schap zal zaterdag 8 september van Schip hol vertrekken en om zes uur in Helsinki aankomen. Het programma vermeldt een ontvangst door de president van Finland en ontvangsten door het parlement en de minister-president. Het bezoek zal tot vrij dag 14 september duren, waarna de dele gatieleden op eigen gelegenheid zullen te rugkeren. Voorzitter van de delegatie is mr. J. J. R. Schmal, lid der Tweede Kamer, leden zijn mevrouw mr. J. M. Stoffels-Van Haaften, mejuffrouw mr. J. C. H. H. de Vink en mr. Th. J. A. M. van Lier, leden van de Twee de Kamer en prof. mr. W. Rip, prof. dr. ir. W. Schermerhorn en mr. L. de Gou, leden van de Eerste Kamer. Mr. A. C. de Ruiter, commies-griffier van de Tweede Kamer, zal de delegatie als secretaris vergezellen. Een interessante en zeer spannende partij werd vrijdagavond op het „Bloemendaal"- toernooi op „Duinwijck" gespeeld in het herendubbelspel B-klasse tussen Harteveld Van der Maessen en H. GroenN. Groen. In de laatste set stonden beide dubbels en kele malen op match-point, maar uiteinde lijk viel de beslissing ten gunste van Harte veld en Van der Maessen. De resulaten waren: B-klasse. Dames-enkelspel: mej. Smids mej. v. d. Valk Bouman 46, 64, 6—1. Heren-dubbelspel: Hartevelt en v. d. Maes sen—H. Groen en N. Groen 46, 62, 9—7. Dames-dubbelspel: mevr. Kauling en mej. Jansenmej. Schouten en mevr. Verhoef 46, 62, 75; mevr. v. d. Fange en mej. Verwaal—mevr. Hinlopen en mevr. Barend 60, 63; mej. v. d. Valk Bouman en mej. Steffelaar—mej. Snijders en mej. v. Hoogen 62, 64; mevr. v. d. Fange en mej. Ver waalmevr Leenderts en mevr. Knuit 26, 8—6, 6—1. C-klasse. Dames-enkelspel: mej. v. d. Broek mej. Jansen 63, 7^5, mej. v. Hoogen mej. v. Leeuwen 6—3, 64. Gemengd-dubbelspel: mej. Jansen en Schous—mej. v. Hoogen en Post 10—8, 6—1; mevr. v. Duinen en Königel—mevr. Gerssen en Gerssen 46, 62, 63. spelers bijzonder veel moeite zouden heb ben hier enige sfeer op te roepen. Daarom kan worden getuigd, dat de mogelijkhe den die wel in het bereik van diit groepje lagen, ook volledig tot hun recht gekomen zijn. De regisseur die in het program ma niet met name werd genoemd, maar gezien de connecties van de heer Jan Kraakman met de B.O.I.W. mogen wij veronderstellen dat hij hiervoor verant woordelijk is geweest had in de eerste plaats een schier voorbeeldige rolkennis bevorderd, waardoor er dikwijls sprake was van een plezierig tempo. Ook zagen wij een aantal geslaagde typeringen; bij voorbeeld de stupide dominee van Gerard de Leeuw, de gemoedelijke meester-inbre- ker van Ab Huges en de beweeglijke heler van Jan Steman. Henk Knol was het witte schaap, dat met Hennv Dooijes als de char mante Angela zulk een consternatie in deze uitzonderlijke familie veroorzaakt, die verder door Rie van den Boogaard en Diet Knol met allure en distinctie werd gecom pleteerd. Alleen lijkt ons het gebruik van een microfoon bij een toneelvoorstelling verre van aanbevelenswaardig. Overigens behaalde de opvoering een verdiend lachsucces, waarvoor de dames na afloop bloemen en een lepeltje en de heren een briefopener in ontvangst moch ten nemen. Abdulgani's zuivering DJAKARTA (ANP). Het hoofdkwar tier van de Indonesische landstrijdkrachten heeft vandaag een communiqué uitgegeven, waarin de mening is vervat van de chef staf over het oordeel van de speciale mi nisteriële commissie, die gisteren de minis ter van Buitenlandse Zaken, Abdulgani, onschuldig heeft verklaard aan de beschul digingen berokken te zijn geweest in een geval van corruptie. In d't communiqué wordt gezegd, dat het leger bij het horen van de minister was vertegenwoordigd en dat de chef-staf, generaal-majoor Nasution, „volledig het oordeel van de procureur- generaal begrijpt", zodat er geen reden is de minister te verdenken van wetsover treding. Enkele bladen in Djakarta drongen er in hoofdartikelen bij de regering op aan maatregelen te nemen tegen kolonel Kawi- larang, nu minister Abdulgani onschuldig is bevonden en dit oordeel door de procu reur-generaal is bevestigd. Het onafhankelijke blad „Indonesia Raya", dat als eerste twee weken geleden het sensationele nieuws bekendmaakte van de poging Ruslan Abdulgani te arresteren, schrijft de tussenkomst van enkele minis ters te betreuren daar dit de indruk geeft, dat de procureur-generaal „onder druk van de regering heeft gestaan". Het oor deel van de commissie geeft aanleiding tot de vraag, waarom de regering geen maat regelen neemt tegen kolonel Kawilarang, indien zijn opdracht tot aanhouding van de minister ongegrond was. Oude Suezkanaahnaatschappij poogt de Franse pers te beïnvloeden MOSKOU (Reuter/U.P.) Gisteren hebben de Russische bladen „Izvestia" en „Trud" een annonce van de nieuwe Egyp tische Suezkanaal-maatschappij om lood sen gepubliceerd. Plet was de eerste keer in de geschiedenis van Sovjet-Rusland dat een dergelijke advertentie van een bui tenlandse maatschappij werd opgenomen. Ook in alle grote Pekingse dagbladen zijn dergelijke advertenties verschenen.. Een aantal Franse kranten heeft cheques van honderdduizend francs of min der ontvangen van de Suez-kanaalmaat- schappij, wegens „onkosten", die de kran ten hebben gemaakt bij de „publiciteit" die zij gedurende de Suez-crisis hebben ge geven aan verklaringen die door de Suez- kanaalmaatschappij zijn afgelegd. De kran ten sturen de cheques terug. De „Libéra- tion", die voortdurend op de hand van de Egyptenaren is dacht dat het een grap was. De communistische „rHumanité", die ook tegen de Suez-kanaalmaatschappij schrijft, ontving echter geen cheque. Een woordvoerder van deze maatschappij heeft verklaard dat het sturen van de cheque aan „Liberation" een jammerlijke fout was.De „Libération" is echter niet van plan de cheque te innen, De maatschappij mag haar terug laten halen. Twee vertegenwoordigers van de Egyp tische ambassade in Bonn hebben te Kiel vertrouwelijke besprekingen gevoerd met ongeveer veertig Westduitse loodsen van de loodsdienst van het kanaal van Kiel. Het hoofd van de dienst verklaarde, dat tien van zijn mannen „definitief" hadden besloten zich bij het loodsenkorps van het Suezkanaal aan te sluiten. Geen van hen had zijn ontslag ingediend. Volgens de „Times of India" hebben twaalf Indiase rivierloodsen Egypte hun diensten aangeboden. De Indiase regering heeft een krediet van twintig miljoen roe pies ter beschikking van Egypte gesteld ter vergroting van de Egyptische deviezen reserve. De vakvereniging van Britse koopvaar- dij-officieren heeft haar leden opdracht gegeven geen betrekking te aanvaarden bij de nieuwe Suezkanaal-maatschappij. NICOSIA, (Reuter) De Britse gou verneur van Cyprus, veldmaarschalk Sir John Harding, heeft een besluit getekend, dat voorziet in de aanwezigheid op Cyprus van „op bezoek zijnde strijdkrachten" van Canada, Australië, Nieuw-Zeeland, Zuid- Afrika, India, Pakistan, Ceylon, Frankrijk en de Verenigde Staten. annooooonoonnonc nmnnoooooa WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Vandaag is de heer 'T. A. Geer lings, in- casseeerder bij de gemeentelijke ineasso- stortings- en ophaaldienst te Haarlem, vijf entwintig jaar in gemeentedienst werk zaam, waarvan twintig jaar bij de Incasso- dienst. De heer Geerlings, een zeer geziene persoonlijkheid, is onder meer bekend door zijn medewerking aan het cabaret van het ge m een teperson eel Een deputatie van collega's onder leiding van de waarnemend directeur, de heer J. B. Starreveld, heeft de jubilaris vanmorgen te zijnen huize bezocht en gelukwensen aangeboden. De waarnemend directeur sprak waarderende woorden aan het adres van de heer Geerlings en overhandigde een geschenk in enveloppe. Namens de collega's werden enige grammofoonplaten aangebo den. Tenslotte dankte de jubilaris voor de gelukwensen en de hem aangeboden ge schenken, waarna men nog enige tijd ge zellig bijeen bleef. De heer W. N. Schalkwijk, bureaurefe rent bij de Noord-Zuid-Hollandse Vervoer maatschappij, is vandaag veertig jaar bij de maatschappij werkzaam. Op verzoek van de jubilaris is het feit in besloten kring gevierd. Hem is namens de directie een geschenk in enveloppe aangeboden. Ook ontving hij de gouden medaille van de Maatschappij van Nijverheid en Handel. In tegenwoordigheid van het gehele per soneel, dat vrijdagavond in de Kroonzalen van restaurant Brinkmann op de Grote Markt bijeen kwam, is mevrouw A. Th. DoesVan der Veldt, chef van de afdeling inpak van de Wasserij Peeperkorn te Heemstede, gehuldigd ter gelegenheid van haar zilveren jubileum. De jongste direc teur, de heer H. P. M. Peeperkorn, heeft er aan herinnerd, dat de jubilaresse veel voor het bedrijf heeft gedaan. Zij is vijfentwin tig jaar achtereen werkzaam, maar vroeger had zij reeds tien jaar gewerkt. Als ge schenk overhandigde hij een horloge met inscriptie. De oudste directeur, de heer P. H. M. Peeperkorn, haalde herinneringen op van vroeger jaren en zeide, dat me vrouw Van der Does met toewijding ge werkt heeft ten bate van het bedrijf. De heer W. J. Groen, sprekende namens het personeel, bracht de jubilaresse dank voor de prettige samenwerking en sprak de beste wensen uit voor de toekomst; hij bood een schemerlamp en een bijouteriedoosje aan. Namens de naaste medewerkenden voerde de heer W. Cuyon het woord, die als oud- buurtgenoot herinneringen van vroeger op haalde. Na afloop volgde een gezellig sa menzijn. In de cantine van het bedrijf van de N.V. Cacao- en Chocoladefabriek Union aan de Paul Krugerkade te Haarlem kwa men vanmorgen directie en het personeel bijeen voor de huldiging van de fabrieks- chef, de heer J. S. M. de Jong, die zijn zilveren jubileum vierde. De heer P. J. Kapteyn sprak namens de directie en me moreerde de verdiensten van de jubilaris voor het bedrijf. Hij overhandigde een ge schenk in enveloppe. De heer A. H. van Wijngaarden voerde als president-com missaris het woord en de heer C. Verwer namens het personeel. Laatstgenoemde bood een armbandhorloge aan. Na afloop zaten de jubilaris met familie, directie en leden van het personeel, die meer dan vijf en twintig jaar bij het bedrijf werkzaam zijn, aan een lunch aan. Daarbij zijn har telijke toespraken tot de jubilaris gericht. De heer H. J. Rietveld, grofbankwerker bij de Centrale Werkplaats te Haarlem, is vandaag veertig jaar werkzaam bij de Ne derlandse Spoorwegen. De chef van de Centrale Werkplaats, ir. J. D. Berdenis van Berlekom, heeft de jubilaris thuis toe gesproken en dank gezegd voor de arbeid in de loop der jaren verricht. Hij over handigde een gratificatie. Vanmorgen is de heer M. Band te Heem stede, oberkelner, vijfentwintig jaar werk zaam bij restaurant Brinkmann op de Grote Markt. De directeur, de heer J. F. C. Brinkmann, heeft de jubilaris toege sproken en een geschenk in enveloppe en de oorkonde van de H.O.C.R.E.S. overhan digd. Uit naam van het personeel voerde de heer J. J. Gee'rts het woord, die een geschenk aanbood. Het feest is in huise lijke kring gevierd. KOPENHAGEN (Ritzau/UP) Het wordt als vaststaand aangenomen, dat de koude oorlog, die de Westduitsers tegen het Scandinavische en Nederlandse luchtver keer voeren, de zegen heeft van de drie grote westelijke mogendheden, zo schrijft het te Kopenhagen verschijnende blad „Ek- strabladet". Het doel is kortwieken van het Scandinavian Airways System (S.A.S.) en van de luchtvaartmaatschappijen in een aantal kleine landen, om aldus de lucht vaartmaatschappijen in de grote landen te bevrijden van een steeds toenemende en hinderlijke concurrentie. Het bestuur van de S.A.S. beschouwt het als een feit, dat er een geheime Duits-Franse overeen komst bestaat, die erop gericht is de Scan- dinaviërs uit het Duitse luchtruim te ver drijven. De kogels, welke de onverzettelijke West duitse minister voor Verkeer Seebohm tij den de luchtvaartonderhandelingen te Ko penhagen afvuurt, zijn naar het blad meent in Duitsland gemaakt, maar het materiaal ervoor is afkomstig uit Groot-Brittanmë, Frankrijk en de Verenigde Staten, in welke landen de luchtvaartmaatschappijen er geenszins tegen zijn, dat de Duitsers de rug breken van kleinere doch knappere concurrenten. De Duitsers zijn er in ge slaagd de KLM uit Frankfort en Hamburg te verdrijven, en als het offensief tegen de S.A.S. succes heeft, dan zal straks een actie gevoerd worden tegen de luchtvaart maatschappijen van België en Zwitserland, aldus Ekstrabladet. Van de zijde van de S.A.S. herinnert men eraan, dat bij de herleving van de „Luft hansa" zowel de Britse B.E.A. met pi loten als de Amerikaanse Lockheed maatschappij met kredieten voor de aan koop van machines, hulp verleend hebben. Ten overvloede verwachten volgens S.A.S. de drie Scandinavische regeringen, dat ook Italië een beperking der rechten van de S.A.S. in Italië zal vragen. Deze maatregelen der „grote" luchtvaart- landen, zo verklaart men in S.A.S.-kringen, zullen tot onvermijdelijk gevolg hebben, dat de „kleinen", zoals Nederland en de Scan dinavische landen, zich nauwer aaneen sluiten. S.A.S. en KLM werken reeds sa men op de route naar Teheran en op de route tussen Scandinavië en Schiphol. In Scandinavische luchtvaartkringen wordt voorspeld, dat de S.A.S. de West duitse luchthavens niet meer zal aandoen, indien Westduitsland niet tegemoetkomen der wordt bij de lopende onderhandelingen. De bondsrepubliek wil dat op de Zuidame- rikaanse route de landingen der S.A.S. in Frankfort van twee tot een per week wor den verminderd, met een beperking van veertig percent in het aantal passagiers van Frankfort af op deze lijn, en dat op de Noordamerikaanse route de S.A.S. haar landingen in Hamburg van twaalf tot twee per week vermindert. Desnoods, zo verluidt in Kopenhagen, zou men overwegen, Oost-Berlijn als tussen haven voor het verkeer op Óost-Europa en op het Midden-Oosten te nemen en Am sterdam en Lissabon voor de routes naar Zuid-Amerika. DJAKARTA (A.N.P.) Dr. Helmi, de nieuwe Indonesische ambassadeur in Australië, heeft aan journalisten medege deeld, dat hij zal streven naar een beter begrip van Australië voor de Indonesische aanspraken op Nieuw-Guinea. Hij zeide te zullen trachten de Austra liërs er van te overtuigen, dat Indonesië geen agressieve bedoelingen heeft. Naar zijn mening zijn het veiligheids-overwegin gen, die Australië er van weerhouden de Indonesische aanspraken op het gebied te steunen. BONN (Reuter). - De Westduitse rege ring heeft de communistische partij van de Sovjet-Unie beschuldigd van „grove inmenging in Westduitse binnenlandse aangelegenheden" in haar verklaring over het verbod van de Westduitse communis tische partij. In de Westduitse verklaring wordt de opvatting van de Russische partij, dat het verbod een verdere stap op de weg naar de macht van het agressieve milita risme betekent, verworpen. De Russische partij, zo heet het in de Duitse verklaring, zou er verstandig aan doen de consequen ties te trekken uit de veroordeling van de Stalin-cultus op het gebied.van haar bui tenlandse politiek en vooral wat betreft haar behandeling van Oost-Duitsland. Volgens het Oostduitse communistische partijblad „Neues Deutschland" stellen Oostduitse christelijke arbeiders, die in gewetensnood verkeren naar aanleiding van de nieuwe wervingscampagne van de Oostduitse communistische partij, dikwijls de vraag of zij de kerk moeten verlaten om toe te kunnen treden tot de communis tische partij. Het blad heeft een ontken nend antwoord gepubliceerd, omdat er „tussen de communistische beweging en. het christendom talrijke punten van over eenkomst op sociaal en moreel terrein be staan". Het blad deelt mede, dat „aanvaar ding van de marxistische levensbeschou wing geen voorwaarde vormt om lid van de partij te worden". FAIRBANKS (Reuter) Volgens een officiële mededeling zijn de elf inzittenden van een Amerikaanse B-50 bommenwerper om het leven gekomen, toen het toestel op 50 km afstand van Anchorage in Alaska op een eiland in de Jusionarivier neerstortte. Amstelstad, 30 v. Montreal n. Marseille. Amstelvaart, 29 v. New Orleans n. Le Havre. Amsteldijk, 30 te New Orleans. Alwaki, 30 v. Genua n. Port Said. Aalsum, 31 te Bandarabbas, verm. 1/9 v. Ban- darabbas n. Ummsaid. Abbekerk, 31 v. Suez n. Djibouti. Alkaid, 31 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Amerskerk, 1/9 te Shanghai.. Aagtedijk, 31 te Genua. Alcyone, 1/9 te Vitoria v. St. Vincent. Artemis. 31 130 m. z.w. Azoren n. Rotterdam. Axeldijk, 31 te Le Havre. Alamak, 31 te Hamburg. Almkerk. 31 v. Port Said n. Genua. Alderamin, 1/9 te Gzua. Algenib, pass. 31 Gibraltar n. Antwerpen. Aludra, 1/9 v. Karachi n. Colombo. Amstelkade, 2/9 te New York verw. Attis. 31 v. Mobile n. Houston. Ariadne. 31 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Astrid Naess. 31 v. Rotterdam n. Rastanura. Alphacca, 1/9 v. Paranagua n. Santos. Ameland, 19 v. Malta n. Napels. Arendskerk, 31 260 m. z.z.w. Sydney n. Sydney. Beninkust, 30 v. Safi n. Dakar. Baarn, pass. 31 Flores Azoren n. San Juan. Borneo, 2/9 Tj. Priok verw. Bussum, 1/9 te Rotterdam verw. Boskoop, 31 v. Pisco n. Mollendo. Britsuh, 30 510 m. n.n.w. Flores n. Antwerpen, Banda, 31 te Bahrein. Breda, 30 te Punta Cardon n. Cristobal. Blitar. 1/9 te Djeddah. Bintang, 31 te Amsterdam. Cradle of Liberty, 31 te Cadiz. Concepcion, 30 80 m. z. Recife n. Las Palmas. Camerounkust, 30 v. Freetown n. Monrovia. Caltex Pernis, 31 v. Port Said n. Isle of Grain. Cerpnia, 31 te Trinidad. Cottica, 19 te Barbados. Crania, 31 v. Port Said n. Curacao. Doris, 30 v. Amsterdam n. Guanta. Duivendrecht, pass. 31 Scillys n. Hamburg. Delft, 31 te La Gyaira v. Cardon. Dorestad, 30 210 m. o.z.o.'Ra^ Al Haddn. Geèlong. Dalerdijk, 31 v. Londen n. Curacao. Eemland, 30 v. Amsterdam n. Buenos Aires. Etrema, 13/9 te Stanlow verw. Eos. 31 te Cartagena Sp. Elizabeth B, 1/9 te Cristobal. Eendracht, pass. 1/9 Ouessant n. Haifa. Ganymedes, 30 te Amsterdam. Groote Beer, 30 v. Rotterdam n. New York. Gordias, 31 v. Malta n. Piraeus. Grootekerk, 31 te Aden. Gaasterkerk, 31 ten anker te Suez, wachten op de loods. Garoet, pass. 31 Minikoy n. Belawan. Guineekust, 31 v. Port Harcourt n. Lagos. Heelsum, 30 v. Amsterdam n. Golf v. Mexico. Hilversum. 31 te Mena Al Ahmadi. Hydra, 30 700 m. n.o. Flores n. Barbados. Helder, 31 te Guvaquil v. Buenaventura. Hermes, 31 te Willemstad. Hecuba, 31 te Hamburg. Hera, 29 v. Palua n. Puerto Ordaz. Hector, 19 v. Izmir n. Antwerpen. Hos, 31 v. Rotterdam n. Tel Aviv. Isis, 1/9 te Port of Spain. Japara KRL, 31 te Rotterdam. Jagersfontein, 30 te Amsterdam. Jupiter. 31 v. Rotterdam n. Leixoes. Johan van Oldenbarnevelt, 1/9 v. Semarang naar Tj. Priok. Kenia, 31 te Buenos Aires. Kota Baroe, 30 v. Barcelona n. Rotterdam. Kinderdijk, 30 v. New York n. Antwerpen. Kopionella, 31 v. Rotterdam n. Hamburg. Kieldrecht, 31 te Damman. Kalabahi, 31 te Menado. Kalianda, 31 te Temate. Karimun, 31 te Basrah v. Kuweit. Kellia, 3 9 te Curapao verw. Korovina, 19 te Havana verw. Kalinga.pass. 31 v. Miri n. Rotterdam. Kryptos, 5/9 te Rotterdam verw. Kylix, 19 te Rotterdam verw. Keizerswaard. 31 te Buenos Aires. Kenia. 31 te Buenos Aires. Kermia, 1'9 te Amsterdam. Koratia, 1.9 v. Pta. Cardon n. Buenos Aires. Limburg, pass. 31 Finisterr.e n. Marseille. Laagkerk, 31 te Khorramshar. Linge, 31 te Yxpella. Larenberg, 31 v. Punta Cardon n. Maracaibo. Langkoeas, 1/9 te Djeddah. Lindekerk, 1.9 te Zanzibar. Loenerkerk, 1/9 te Bombay. Lombok, pass. 31 Aruba n. Trinidad. Maasdam, 31 te Southampton. Marisa, 31 te Curapao v. Dakar. Madoera, 31 v. Djibouti n. Suez. Merwede, 31 te Londen v. Rotterdam. Moordrecht, 31 dw. Sao Vincent n. Eastham. Muiderkerk, 1/9 te Adelaide v. Melbourne. Malvina, 1/9 te Kawasaki verw. Metula, 4 9 te Colombo verw. Maas, 1/9 te Piraeus. Mentor, 31 te Amsterdam. Nigerstroom. 30 v. Monrovia n. Freetown. Nias, 31 te Basrah verw. Nieuw Amsterdam. 1/9 te New York. Oranjestad, 30 v. Curapao n. La Gualra. Oranjefontein, 30 130 m. n. Kp. Blanco n. Kaapst. Oldekerk, 31 v. Port Said n. Genua. Omala, 31 te Berre verw. Ondina, 31 te Cabimas verw. Oostkerk, 2/9 te Dakar. Overijsel, 31 te Takubar. Osiris 30 v. Aruba n. La Guaira. Oranjestad, 31 v. Labuaira n. Trinidad. Orion, 1/9 te Rotterdam. Peperkust, 31 v. Amsterdam n. Antwerpen. Pendrecht, pas. 31 Kp. St. Vincent n. Rastanura. Prins Maurits, 31 te Glasgow. Pygmalion, 31 v. Antigua te St. Kitts. Prins Willem V, pass. 31 Belle Isle n. Rotterdam. Prins Willem v. Oranje, pass. 31 Anticosti eil. n, Rotterdam. Rijnland, pass. 30 St. Paulsrock n. Buenos Aires. Radja, 31 v. Karachi n. Surabaja. Rempang, pass. 31 Finisterre n. Lissabon. Rotula, 5/9 te Curapao veVw. Rijnkerk, pass. 31 Gibraltar n. Casablanca. Roebiah, 1/9 te Victoria B.C. Rotti, 31 te Abadan. Rondo, pass. 1/9 Gibraltar n. Amsterdam. Riouw, 31 te New Orleans. Stad Arnhem, 30 v. Vlaardingen n. Narvik. Stad Maassluis, 30 v. Tvne n. Narvik. Schelpwijk, pass. 31 Scillys n. Bachaquero. Schouten, 31 v. Singapore n. Mahe. Sliedrecht. 1/9 te Fao. Stat. of Liberty. 30 570 m. n.n.o. Az. n. Landsend. Sunetta, 31 v. Vizagapatam n. Bombay. Salatiga, 31 te Rastanura. Stad Alkmaar. 31 te Cape Wrath n. Middl.brough. Straat Mozambique, 1/9 te Kaapstad. Sommelsdijk, 31 te Antwerpen v. Rotterdam. Stad Vlaardingen, 2 9 te Vlaardingen verw. Straat Malakka, 19 v. Sydney n. Tj. Priok. Soestdijk, 1/9 te Rotterdam. Tabian, 31 v. Semarang n. Pladju. Tomini. 31 te Gdynia verw. Tankhaven III, 31 te Sungelgerong. Titus, 31 te Ciudad Trujillo. Tomini. 31 te Gdynia. Tjisondari. 30 v. Kaapstad n. East-London. Tiberius. 31 v. Amsterdam n. Bremen. Van Cloon, 31 te Hollandia. Wonogiri, 31 v. Beyrouth n. Port Said. Wonosari, 31 te Calcutta verw. Willemstad, 31 v. Dover n. Trinidad. Waterland. 31 v. St. Vincent n. Amsterdam. Waterman,, 1/9 te New Yox'k. Willem Barendsz, 31 v. Banias n. Le Havre. Zuiderzee, 31 te Vizagapatam. KLEINE VAART Adm. Courbet, 31 v. Kalmar te Hudiksvall verw. Adm. Nelson. 3 9 v. Ellesmereport te Oslo verw. Albert, 31 v. Bordeaux te Dordt. Anna Elisabeth, 31 50 mijl noordw. Orkney naar Sharpness. Arnoudspolder, 31 v. Antwerpen te Rotterdam. Bab T, 29 te Gefle v. Ostrand. Betty, 31 v. Rotterdam n. Gdynia. Boreas. 30 dw. Kp. Passero (Sicilië) n. Oran. Galand, 31 v. Haukipudas te Boston verw. Coqcepcipn, 30, 80 m. z. Recife n. Las Palmas. Da Capo, 31 v. Rotterdam n. Lissabon. Dina, 31 v. Newcastle te Rotterdam. Flardinga, 31 «.'Huil te Röftërdam. Haskerland, 31 v. Grangemouth te Rotterdam. Ilias, 30 200 m. n. Matapan n. Tel Aviv. Julia Mary, 30 120 m. w.z.w. Ouessant n. Leixoes. Kaap Falga, pass. 30 Brunsbüttel n. Amsterdam. Kaap St. Vincent. 30 te Sandarne v. Vilvoorde. Larix, 30 te Gent v. Zaandam. Konny M, 31 dw. Orkney n. Faroer. Marietje Böhmer, 31 te Hamburg n. Amsterdam. Nero. 30 v. Rotei'dam n. Leixoes. Orion, 31 te Antwerpen n. Rotterdam. Pavo, 30 dw. Sandhamern n. Zaandam. Phidias. 30 te Hamburg n. Bremen. Wulp, 31 v. Rotterdam n. Manchester. SLEEPVAART Cycloop, 30 190 m. o.n.o. Flores n. St. Nazaire. Gele Zee, 30 900 m. w.z.w. Madeira n. Engeland. Humber. 30 te Port Said. Rode Zee, 30 360 m. n.o. Fayal n. Rotterdam of Hamburg. Zeeland, 30 430 m. n.o. Bermuda n. La Pallice. N.V. Motorrijwselfabriek VESTING zoekt die in staat is op stimulerende wijze over de toon bank van ons magazijn bromfietsonderdelen aan handelaren te verkopen. Ruime verdiensten, goede vooruitzichten. Aanmelden- ANTONIESTRAAT 8 a - HAARLEM -\ DE NEDERLANDSE MAATSCHAPPIJ VOOR DE WALVISVAART N.V. vraagt voor haar m.s. „WILLEM BARENDSZ" diploma C, t.z.t. plaatsvervangend HWTK. tenminste diploma B. tenminste voorlopig diploma. voorlopig diploma. Sollicitaties aan de Afd. PERSONEELSZAKEN van de Firma VINKE Co., De Ruyterkade 107, Amsterdam-C. gevraagd voor de afdelingen CENTRALE VERWARMING en OLIESTOOK door N.V. Techn. Mij. P. J. F. v. OEFFEL GONNETSTRAAT 30 te HAARLEM in de CONCERTZAAL op woensdag 19 september a.s., 's middags kwart over 2 en 's avonds 8 uur. Toegangskaarten a 75 cent, belasting en con sumptie inbegrepen verkrijgb. aan onze zaa*. Als bijzondere reclame: Bij aankoop van 5 knotten Scheepjeswol TOEGANGSBEWIJS GRATIS 1 Haarlems Grootste Speciaalzaak A. 1 KAAN - GEN. CRONJéSTRAAT 12? N.V. Koninklijke Pharmaceutische Fabrieken v/h BROCADES-STHEEMAN PHARMACIA, Gonnetstraat 26 - Haarlem vraagt voor directe indiensttreding: Sollicitaties alleen schriftelijk aan bovengen, adres. GEVRAAGD op het kantoor van een middelgroot bedrijf omgeving Haarlem: zo mogelijk met praktijkdiploma MBA en enige ervaring in looncontrole, calculatie e.d. leeftijd 23 5 25 jaar, alsmede een Brieven onder no. 3398 aan het bureau van dit blad. vraagt uw aandacht voor het volgende: Door steeds verdere uitbreiding hebben wij in ons atelier te Velsen plaatsingsmogelijkheid voor Vrou welijk personeel. De geschikte personen in vol doende mate te vinden is niet eenvoudig. Dat zou anders zijn, indien er niet een aantal meisjes wa ren, die een zekere vrees hebben om in de in dustrie werkzaam te zijn. Deze vrees moet weg genomen worden. WIE ACHT ZICH IN STAAT het juiste contact met deze meisjes tot stand te brengen en op de meest correcte wijze duidelijk te maken wat het werken in ons atelier voor aantrekkelijks biedt?. Zij. die zich hiertoe volkomen capabel ach ten gelieven hun uitvoerige sollicitaties schriftelijk te richten aan de Personeelsafdeling der Kousen- fabrieken HIN N.V., Zijlweg 144, Haarlem. Machinefabriek en Constructiewerkplaats S P I E R I N G S N.V. PIJPKADE 36 te BEVERWIJK vraagt voor direct: Tevens: Voor goede vakmensen ook goede beloning. Sollicitaties: aan ons kantoor (tel. 3283): dagelijks van 8.00 tot 18.00 uur. Zandvoorterweg 7, Aerdenhout (tel. 26639): na 19.00 uur. Peelstraat 1, Beverwijk (tel. 4024): na 20.00 uur. VERZEKERINGS-CONCERN vraagt voor een binnen kort vacant komende portefeuille te IJmuiden een Wij houden niet van het regelmatig wisselen van personeel. Daarom bieden wij voor een actieve medewerker een behoorlijke positie met daaraan verbonden vast salaris, provisie en premievrij pensioen. Br. met opgave van levensloop en tegenw. werkkring onder no. 3402, aan het bureau van dit blad.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 13