Op IJmuidense duinvlakte ontplooit zich een nieuw industriegebied Kerkdiensten Uitbreiding Haringhaven nog niet urgent; verlenging kademuren wel Rokerijen en drogerijen op een eiland v Radio Moors 13 'lS O verdorp en „De Tunnel" verdwijnen uit „Oost" SLOT DEFECT? Dronken achter stuur van „geleende" auto Medische verzorging tijdens het weekeinde Feestgedruis in tuin van Provinciaal Ziekenhuis Vele patiënten door hun familie gefêteerd Kapelaan nam afscheid van Heemstede Nieuwe laan krijgt naam van Korte Cearalaan Burgerlijke Stand van Hillegom ZANDVOORT „Alpenjagers" luidden seizoen uit Zandvoortse verenigings kalender opgesteld LISSE Aflossing van de wacht op Gereformeerde school Geslaagd voor toelatings examen HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 1 C,: Wmmm Wi t'Wtv.i//,''- ROND DE PLEK WOESTE DUINGROND, waar mettertijd de nieuwe Haring- haven zal worden gegraven, verrijst thans al het nieuwe IJmuidense industrie gebied op de in het vorige jaar geëgaliseerde duingronden van de gemeente Veisen en van het Staatsvissershavenbedrijf. Op de grote zandvlakte achter het Visserij laboratorium, in het algemeen ten zuiden van de Ilaringkade, worden fabriekshallen, opslagplaatsen en garages gebouwd en nog steeds weten de draglines zich verder in de richting van het strand om een groot industriegebied te laten ontstaan. De kaarsrechte wegen liggen al in een gedeelte van het gebied en lopen tot het duineiland, waarop de rokerijen van vele IJmuidense firma's liggen. De draglines hebben dit kleine eiland voorlopig laten rusten en zijn aan het duin tussen de rokerijen en de zeereep verder gegaan. De eigenaren van de elf rokerijen en drogerijen voelen zich thans echter bedreigd; aan hun rust is een eind gekomen. En opnieuw zullen zij ongetwijfeld binnenkort bevel krijgen om de panden af te breken. Een van deze rokerijen heeft het bedrijf in haar bestaan al vier keer moeten verplaatsen en opbouwen. Steeds verder het duin in. Tot het nu na achtentwintig jaar weer door de uitbreiding van de stad aan de zee wordt achterhaald. „We zitten op de schop," zei een van de rokers. „Elke dag kunnen we de aanzegging krijgen, dat de panden moeten worden afge broken en dan zullen we toch eerst ergens grond moeten hebben, waar opnieuw ge bouwd zal kunnen worden." Het afbreken en opbouwen vormt voor deze bedrijven en wellicht ook voor de gemeente Velsen een groot probleem. Tot in de oorlogs jaren bestond het dorp van rokerijen en drogerijen uitsluitend uit houten gebouw tjes. Velen daarvan waren al in 1928 opge trokken na al enige verhuizingen in het duingebied door de voortschrijdende uit breiding te hebben meegemaakt. De houten panden werden in vroeger jaren vrij een voudig plank na plank afgebroken en elders weer opgetrokken. Maar in de oorlogsjaren kreeg het dorp hevig van bombardementen te lijden en onmiddellijk daarna kwam de gemeente Velsen bij de wederopbouw van de visver- werkende bedrijven met voorschriften aan dragen. Er mocht wel opnieuw gebouwd ADVERTENTIE „DE SLEUTELSPECIALIST" LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 Urie zoeken gevangenisstraf en intrekking rijbewijs Voor de Haarlemse politierechter, mr. J. P. Petersen, had zich vrijdag een 29- jarige schipper uit Maassluis te verant woorden, wie ten laste was gelegd, dat hij op 1 augustus te Zaandam dronken achter het stuur had gezeten en zich aan joy riding was te buiten gegaan. Nadat de man in een café had gedron ken. was hij in een in de nabijheid staande auto gestapt en. na een dutje te hebben gedaan, ermee weggereden. De officier van Justitie, mr. R. W. H. Pitlo, wees op het gebrek aan verantwoor delijkheidsgevoel. waarmee dronken auto rijders zijn behept en eiste een gecombi neerde straf van vijf weken gevangenis straf en een jaar ontzegging van de rijbe voegdheid. De raadsman, mr. H. Vies uit Rotterdam, ging in zijn pleidooi in op de omstandig heden die tot de tenlastelegging hadden geleid. Verdachte, die niet gewend is te drinken, had in een café een paar biertjes genomen. De kastelein was die dag jarig en bood een paar cognacjes aan. De schip per wilde niet weigeren en toen hij buiten kwam beschikte hij niet meer over zijn positieven. In de nabijheid van het café stond een auto met de deur uitnodigend open. De schipper is in de wagen een dutje gaan doen en toen hij wakker werd, bleek geen contactsleuteltje nodig om de auto op gang te brengen, want de motor sloeg on middellijk aan, op het moment dat de man aan een knopje trok. Gezien deze omstan digheden vond de raadsman, dat de schip per geen gebrek aan verantwoordelijk heidsgevoel kon worden verweten. De poli tierechter was van mening, met een bij zonder geval te doen te hebben en legde een gevangenisstraf van drie weken en intrekking van het rijbewijs voor de tijd van een jaar op. worden, maar alle panden moesten van steen zijn. Wanneer het bevel komt, dat de tien rokerijen en drogerijen hun stenen panden moeten verlaten en afbreken, zal er niet veel van overblijven, dat gebruikt kan wor den voor herbouw. De eigenaren hebben de grond van de gemeente Velsen gehuurd en zijn in het bezit van de bouwvergunning voor de tijd van een jaar. „Afbraak van onze rokerij betekent ook de totale afbraak van ons bedrijf," meende een van de fir ma's. „Of er zal een geschikte schaderege ling moeten worden ontworpen." Nog geen aanleg haven Inmiddels rijden de vrachtauto's, oull- dozers en draglines rond het rokerseiland en volgen zij reeds de weg, die leidt rond de in de toekomst aan te leggen Haring haven. De uitbreiding van de Haringhaven, waaraan de grote bunkers liggen, is voor lopig nog niet actueel, zo werd ons meege deeld. Weliswaar zijn enige weken geleden grondboringen gedaan, maar het graven van deze haven is zeker nog niet aanstaan de. De grond blijft ervoor beschikbaar en zodra de behoefte van het visserijbedrijf aan meer havenruimte zich mocht doen voelen, kan met de aanleg worden be gonnen. uitbreiding kademuren Wel kan in het begin van volgend jaar worden verwacht, dat het Staatsvissers havenbedrijf zal overgaan tot het uitbrei den van de kaderuimte. Deze uitbreiding zal vermoedelijk in het al bestaande ge deelte van de Haringhaven worden gezocht op de plaatsen, waar thans nog een schuin talud bestaat. De in betonbrokken uiteengespatte snel- bootbunker aan het eind van de thans be staande Haringhaven vormt een belangrijk obstakel voor het uitbreiden van deze haven. De opruiming van deze bunker, vooral ondergronds, zou een enorm be- drag vergen. Men is derhalve voornemens de nieuwe haven om de bunker heen te graven. Het deel boven de grond zou ver wijderd kunnen worden en de rest van de bunker zou dan bestemd kunnen worden voor kaderuimte. De aanblik van het halve geraamte van de onderzeebootbunker in de andt.re helft is de kalkzandsteenfabriek gehuisvest behoort binnenkort vermoe delijk ook al tot het verleden. Er is een ge gadigde voor dze ruimte komen opdagèn en de onderhandelingen zijn thans nog gaande. Overdorp bouwt IJmuiden-Oost en al het verkeer, dat dagelijks de Zeeweg passeert, heeft direct baat bij alle werkzaamheden op het nieuwe industrieterrein. Het grote transportbedrijf van de bekende firma Overdorp gaat uit IJmuiden-Oost verdwijnen, zodra de reus van een garage, die vlak bij de rokerijen is gelegen, gereed is. De grote auto's zullen van de „parkeer plaats" op de Zeeweg verdwijnen en onder gebracht worden in deze grote garage. Het grondwerk is al bijna klaar en de fun dering voor het pand is inmiddels gestort. In de nabijheid van de garage van Over dorp is al een flink gebouw uit de grond gestampt. De n.v. Nelis Velsen sticht hier een groot gebouwencomplex, waarvan het kantoor en het woonhuis al klaar zijn ge komen Bij deze twee panden komen nog een boxengarage en een werkplaats voor liet materiaal van de n.v. „De Tunnel" weg Er is nog een firma, die binnenkort uit het beeld van IJmuiden-Oost verdwijnt en zich vestigt op het terrein ten zuiden van de Haringhaven. De machinefabriek „De Tunnel," thans ondergebracht in de keetjes bij het politiebureau, heeft de fabrieks- ruimte van de machinefabriek H. Zwart Grote hallen en loodsen worden op het nieuwe IJmuidense industriegebied opgetrokken. Dit is het in aanbouw zijnde gebouwencomplex van de N.V. Nelis Velsen. aan de Haringkade aangekocht en hoopt het bedrijf al spoedig hierin onder te bren gen. „De Tunnel" moest van IJmuiden- Oost verdwijnen, daar de grond bestemd is voor de aanleg van de nieuwe tunnel tus sen de De Noostraat en de Stationsweg. De heer H. Zwart, die naast de bestaande fabriek al een nieuwe hal had laten optrek ken, heeft opdracht gegeven deze met een machinehal van ongeveer zestig meter diepte uit te breiden. Het voorste gedeelte van het pand wordt ingericht als kantoor en magazijn. Een grote loods verrijst voorts op het terrein naast Henfer. Hier laat de VICO een loods van 25 bij 50 meter plaatsen. Een van de nieuwe fabriekshallen is vrij wel gereed. De firma Egmond en v. d. Schee hoopt over ongeveer vier weken de nieuwe machinefabriek te openen. Deze fabriek is 28 x 30 meter groot en 6 meter hoog. Er zal hier werk zijn voor tweeëntwintig arbeiders. De draaibanken zijn al geplaatst en met de montage van andere apparaten is men thans druk doen de. In de fabriek zijn ook een schaftlokaal, een waslokaal, kantoren, een smederij en een aparte lasafdeling ondergebracht. Meer firma's hopen binnenkort op het industrieterrein hun bouwplannen te ver wezenlijken. De grond, die hier beschik baar was, heeft bijna al in haar geheel een bestemming gevonden. Verwacht wordt dat binnen tien jaar het gehele gebied volge bouwd zal zijn. Het wegennet van het in dustrieterrein zal binnenkort worden aan gesloten op de hoofdwegen in Duinwijk, zodat het gebied via Stationsweg, De Noo straat, Lange Nieuwstraat en Planetenweg van buiten af goed bereikbaar is. HAARLEM: Artsen; men raadplege firma Mathot, te lefoon 11990 (uitsluitend telefonisch). Apotheken: Firma Duym en Keur, Kei zerstraat 6, telefoon 10378; Apotheek Be- geman en Sneltjes, Kruisweg 30, telefoon 10043; Marnix-apotheek, Marnixstraat 65, telefoon 23525; Teyler-apotheek, Tey- lerplein 79, telefoon 17946. Dierenartsen: J. Jongkind, Kenaupark 13, telefoon 14524, P. Westerman, Leidse- vaart 74, telefoon 12111. LISSE: Artsen: dokter A. J. Duymaer van Twist, Herenweg 295, telefoon 3453. HAARLEMMERMEER: Hoofddorp: dokter Nanninga, tel. 6220. Nieuw Vennep: dokter Van der Weg, te lefoon 280. Badhoevedorp: dokter Den Ouden, tele foon 2368. ZANDVOORT: Artsen: dr. P. Vijlbrief, Hogeweg 43, te lefoon 3355. Wijkverpleegsters: zr. J. B. Hoogenbosch, WLlhelminaweg 19, telef. 2306. Verloskundige: zr. G. Bokma, Tolweg 6, telefoon 2816. Apotheken: De Zandvoortse apotheek, J. J. L. A. Wijnne, Haltestraat 8, telef. 2389. Tot 2 uur geopend, daarna uitsluitend voor noodgevallen. Apotheek M. J. Kerk- hoven-Nieuwenhuis, Zeestraat 71, tele foon 3073. Tot 6 uur geopend, daarna uit sluitend voor noodgevallen. BLOEMENDAAL: Artsen: dokter J. A. Bosch, Bloemendaal- seweg 84, tel. 22185. Overveen: dokter W. D. van Oldenborgh, Bloemendaalseweg 223, Overveen, tel. 22884. Aerdenhout: dokter J. Tjakkes, Nic. Beetslaan 6, tel. 27570. Wijkverpleegsters: Zuster J. J. M. de Bruin, Kerkplein 2, Bloemendaal, tel. 25769, b.g.g. 10920 en zuster H. J. G. Lugthart, Anjelierenlaan 5, Aerdenhout, tel. 26876. Apotheken: Voor de avond- en nacht diensten zijn tot zaterdagmorgert 8 sep tember voor spoedeisende gevallen ge opend de Bloemendaalse Apotheek, Bloe mendaalseweg 85. Bloemendaal, tel. 22181; Apotheek De Wilde, Broekberger- laan 42, Santpoort-Dorp, tel. 02560-8284 en Apotheek Schotsman, Binnenweg 206, Heemstede, tel. 38320. BENNEBROEK: Artsen: dokter G. Manschot, Rijksstraat weg 34, telefoon 430. HEEMSTEDE: Artsen: dr. J. J. van Luin, Bronsteeweg 76, telefoon 34445 en dr. K. L. Kout, Johan de Wittlaan 23, telefoon 38411. Wijkverpleging: zr. G. E. van der Hoek, Heemsteedse Dreef 30 (flat 13), tele foon 39818. Apotheken. Apotheek Schotsman, Bin nenweg 206, telefoon 38320. HILLEGOM: Artsen: dr. Le Cocq d'Armandvilile, Six- laan 7, telefoon 5613. Op het uitgestrekte terrein van ket Pro vinciaal Ziekenhuis te Santpoort heerste vrijdag een feeststemming die deed denken aan de Koninginnedag van weleer. Alle patiënten, die niet bedlegerig waren, had den zich op het feestterrein bij het pavil joen Meerzicht verzameld in gezelschap van talrijke familieleden om het traditio neel geworden tuinfeest te vieren. Het per soneel van het ziekenhuis is dagenlang in actie geweest om hen allen een onver getelijke dag te bezorgen en welk een dankbaar werk dit is geweest bleek uit het enthousiasme waarmee iedereen aan de festiviteiten deelnam. Na de oplating van rode, groene en gele ballonnen (elke af deling één), die langzaam opstijgend in oostelijke richting verdwenen, begonnen de volksspelen, waarbij de taak van het personeel werd verlicht door het opmer kelijk ordelijke verloop en de overgave aan het spel. De drukte verplaatste zich daarna meer en meer naar het kermis terrein waar de oliebollentent al op volle toeren werkte en met name achter de vens ters van de geveldecors de vele kermis attracties werden ingericht. De personeels leden, die hiermee bezig waren zouden de gehele verdere dag, in allerlei charmante en narrige klederdrachten gestoken, als standhouders fungeren. In het belendende theehuis heerste een ongewone drukte van patiënten en hun familieleden. Des middags begon na een openingsmars van „Wilhelmina" uit Santpoort, aangevuld met leden van het ziekenhuiskorps „Oefe ning kweekt kunst", de draaimolens onder een cacofonie van volkswijsjes te draaien en de eerste knallen van de kop van jut weerklonken. Voor de gevels dromden ve len samen om zich in het „magnetisch" hengelen, het korfballen, het schijfwerpen en het schijfschieten en in tal van andere attracties te verlustigen. Tal van patiënten werden gefêteerd door hun familieleden, die vaak met vreug de zagen dat er op de anders zo strakke ge zichten sporen van vrolijkheid en opge togenheid verschenen. Des avonds ging de kermisjolijt in alle hevigheid voort en ondertussen marcheerde het genoemde muziekkorps over het zie kenhuisterrein, gevolgd door een lange, vrolijke stoet met fakkels en lampions. Tot besluit van de eerste feestdag barstte er boven de vijver vóór „Meerzicht" een prachtig vuurwerk los, waarvoor de eenden luid kwakend de wijk namen, maar waar van de feestgangers bijzonder hebben ge noten. Donderdagavond nam kapelaan jhr. P. von Fisenne, verbonden aan de parochie van Onze Lieve Vrouw Hemelvaart te Heemstede wegens overplaatsing naar Am sterdam, afscheid. De bijeenkomst had plaats in de gymnastiekzaal van de St. Augustinusschool aan de Molenwerfslaan. Er bestond voor deze gebeurtenis een zeer grote belangstelling. Nadat pastoor H. A. J. Drost het openingswoord had gesproken, werd de scheidende priester door velen gehuldigd wegens zijn zeer verdienstelijk werk op verschillend terrein. Hem werden verscheidene geschenken onder couvert en andere cadeaus overhan digd. Het optreden van Gidsen en Kabou ters gaf het geheel een vrolijk tintje. Aan het eind van deze avond sprak kape laan Von Fisenne een hartelijk dank woord. Onlangs is de bouw van een aantal boxengarages gereed gekomen langs de zij weg van de Cearalaan, die tussen en even wijdig aan de Julinalaan en Mauricialaan te Overveen loopt. B. en W. van Bloemen daal stellen de gemeenteraad voor aan de nieuwe laan de naam Korte Cearalaan te geven. UIMUIUU» t'jnfmrx WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden S betaald, daar de bezorgers op Donder- dae moeten afrekenen. 8 DE ADMINISTRATIE GEBOREN: Joseph Gerarda Johanna, d. van J. A. Bax en M. v. Zundert. ONDERTROUWD: J. H. v. d. Vos en L. W. van Heerde; M. M. Kraan en C. T. Rus man. GEHUWD: H. P. C. Brouwer en M. P. v. d. Loo. OVERLEDEN: G. Roelofse, v., 68 j„ en L. Schinkel, m. 80 j. „DE ZWARTE PION" De schaakclub „De zwarte Pion" uit Lisse houdt dinsdag 4 september haar jaarverga dering in café Van Diemen. Ter gelegenheid van de verjaardag van Prinses Wilhelmina had de „Oranjevereni ging Zandvoort" vrijdagavond op het Raadhuisplein een concert georganiseerd, dat verzorgd werd door de in Zandvoort zo populaire kapel „De Alpenjagers". Men zou niet gezegd hebben, dat het einde van het topseizoen was aangebroken, want de belangstelling voor dit optreden was groot en er heerste in het dorp een gezellige drukte. Het orkest concerteerde deze avopd onder leiding van de heer Moonen en het publiek zong uit volle borst de populaire melodieën mee. De vrolijkheid steeg ten top toen de heer Wil van Bakel, de oud-dirigent, die zich onder de toehoorders bevond, door de heer Moonen werd uitgenodigd, de beide laatste nummers te dirigeren. Met een klaterend applaus werd hij verwelkomd en zo vormde het slot van het optreden onder zijn leiding de climax van dit zo gewaardeerde evene ment. De voorzitter van de Oranjevereniging, ds. J. van der Mije, sprak ter inleiding een welkomstwoord, waarin hij herinnerde aan de grote verdiensten van Prinses Wilhel mina. Na afloop van het concert volgde een openluchtbal, waarbij het ensemble „The red blue stars" uit Haarlem op zeer ver dienstelijke wijze de muziek verzorgde. De contactcommissie „Culturele belan gen" te Zandvoort, heeft de verenigings- vergaderkalender voor de maanden sep tember en oktober gepubliceerd. Deze luidt als volgt: September: 4, Middagvergadering „Vrou- wenhulp" afd. Zandvoort Ned. Protestan tenbond; 21, Lezing afd. Zandvoort Ned. Christenvrouwenbond; 28, Openingsbijeen komst Gemeenschap Zandvoort van het Humanistisch verbond. Oktober: 2, Middagvergadering „Vrou- wenhulp" afd Zandvoort Ned. Protestan tenbond; 5 en 6, Bazar Zandvoortse ope rettevereniging; 15, Lezing Zandvoortse vrouwen contactcommissie; 16, Lezing Ge meenschap Zandvoort van het Humanis tisch verbond; 18, Cabaretvoorstelling •stichting culturele kring ,,'t Helm"; 20, Concert en feestavond Accordeonvereniging „Zandvoort"; 26, Lezing afd. Zandvoort Ned. Christenvrouwenbond. Deze kalender zal medio september nog maals worden gepubliceerd. Aan de volle digheid kunnen de verenigingsbesturen medewerken, door de gigevens vóór die datum naar het Raadhuis te zenden. Afscheid van H. Rottenberg installatie H. Walhout Vele ouders en oud-leerlingen hebben gisteravond in de kleuterschool aan de Schoolstraat te Lisse de heer H. Katten- berg, het hoofd van de gereformeerde la gere school, die naar Rotterdam gaat ver trekken, de hand gedrukt. En ze hebben tevens de installatie meegemaakt van de heer H. Walhout als hoofd der school. De bijeenkomst werd geopend door de ere voorzitter van het schoolbestuur en voor zitter der kerkeraad der gereformeerde ge meente, ds. L. Kieboom, waarna de voor zitter van het schoolbestuur, de heer G. Mijnders, de heer Kattenberg hartelijk dankte voor alles wat hij in het belang van de school heeft verricht. „U hebt hier geen gemakkelijke tijd meegemaakt. Er moesten zeer moeilijke besluiten genomen worden. Het laatste jaar had u te kampen met veel ziekte onder het personeel. U hebt onderwijs gegeven, dat steunde op Bijbel se grondslag en op dat der belijdenisge schriften. Uw levensstijl is een voorbeeld geweest voor allen die met u te maken hadden". Als tastbaar bewijs van waar dering bood de heer Mijnders een inge lijste foto van de school aan. Vervolgens voerde de heer P. van Har- tingsveldt namens het personeel het woord, gevolgd door het hoofd der gereformeerde ULO, de heer W. P. de Jonge, die beiden de heer Kattenberg een prettig en des kundig collega noemden. De heer Katten berg' dankte voor de vele vriendelijke woorden en richtte zich afzonderlijk tot ds. Kieboom, het bestuur, de collega's, tot het nieuwe schoolhoofd, de heer H. Walhout, en tot de schoonmaakster der school, me juffrouw R. Kranenburg. Hierna nam het bestuur ook afscheid van mejuffrouw H. Segers, die ook de school gaat verlaten, daar zij gaat studeren. Na de pauze had de installatie plaats van de heer Walhout als hoofd. „U bent nog jong", zo begon de heer Mijnders, „maar ook uit de Bijbel blijkt, dat verscheidene grote mannen reeds jong tot hun levensdoel werden geroepen". Na door ds. Kieboom, en door de collega's Hartingsveldt en De Jonge te zijn toegesproken, zei het jonge schoolhoofd, dat het een hachelijke onder neming was de taak van de heer Katten berg over te nemen. Immers: dit is een school, die instaat voor de prestaties van zijn leerlingen, die zich aangepast heeft bij de streek, die niet tracht met een andere school te concurreren door het geven van hoge cijfers en waar de begaafden en mindër-begaafden datgene krijgen, wat hun toekomt. Dit alles zal ik met alle kracht, die in mij is, blijven nastreven". Aan het slot van zijn toespraak verzeker de hij, dat hij zijn gebrek aan ervaring zal trachten te nivelleren door zijn energie. Ouderling J. de Visser sloot met dank gebed. Voor het toelatingsexamen van de Rijks tuinbouwschool voor de Bloembollenteelt te Lisse, dat woensdag en donderdag werd ge houden, slaagden onder meer de navolgen de kandidaten: J. v. Vliet, H. A. M. Juffermans,, C. H. v. d. Hoek, L. G. M. Damen, F. J. v. d. Ven, allen te Hillegom; G. T. Vos, W. Doorn bosch, J. B. Kapteijn, allen te Lisse; J. J. M. Vrolijk, A. J. C. Geerlings, J. J. v. d. Berg, te Noordwijkerhout; F. H. Nieuwenhuis, P. J. M. v. d. Aart, C. G. M.' Beelen te Lisse; J. J. P. Vink, Noordwijk. Afgewezen werden zeven kandidaten. ADVERTENTIE van ouds bekend - Tel. 14609 Officieel Philips-reparateur KRUISSTRAAT 38 - HAARLEM ADVERTENTIE ZONDAG 2 SEPTEMBER 1956 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. 10: Dr. G. Snijders, H. Doop. 3.30: Liturgische dienst voor slechthorenden in de Consistoriekamer van de Grote Kerk. 7: Ds. H. A. Visser, van Amsterdam, Jeugd dienst. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein 10: Ds. G. J. Waardenburg. Noorderkerk, Vel- serstraat. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer, Zondag 10.30: Ds. R. Bijl. Oos- terkerk. Zomerkade. 10: Ds. A. J. van Rhijn Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinder- kerk. Wika W. Veenstra. 10.30: Geen dienst. Zie Grote Kerk 7 u. Gebouw Vr(jz. Hervorm den, Jacobstraat. 10.30: Prof. Dr. W. Banning van Driebergen. Kapel Sarepta, Hazepaters- laan. 9.30: Kinderkerk. Dhr. K. Spaans. 10.45: Ds. E. Pot. Diaconessenhuis, Hazepaterslaan. 4.30: Dr. G. Snijder. Janskapel, Jansstraat. 10.30: Dhr. J. de Vries, Hulppred. te Heem stede. Eglise Wallonne 10.30 h.: Service pré- sidé par le Pasteur J. F. Baudraz. Church of England, Kinderhuissingel. Evening Service 3 pm. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal 11.15: Engelse Taal. Woensdag, Lange Veer- straat 16. 8: Avondbijeenkomst. Pentecostal Filadelfia Gemeente, Ged. Oude Gracht 47, 10: Dienst. Woensdag 7.30: Bidstond in de Tempeliersstraat 55 rood. The Bethel Pen tecostal Temple Inc., Voorhelmstraat 3, geb. Bethel. 3: Samenkomst, Evangelist E. Ch. Hermes. Amsterdam. Dinsdag 7.30: Bidstond Br. N. A. Matray. Woensdag 8: Kumpulan Isteri (Zustersamenkomst) Zr. L. J. Weber- Immink, Heemstede. Alle-Dag-Kerk. Maan dag 7.30 en woensdag 3: Contactbijeenkom sten met gerepatrieerden in de Pastorie der Broederkerk, Parklaan 32. Dinsdag 3: Ron- detafelbespreking, Broederkerk, Parklaan 34 Herv. Evangelisatie op G. G., Nassauplein 3 10 en 5: Dhr. D. Oskam, van Culemborg. Stads Evangelisatie, Lange Herenstraat 6. 10 ,en 7: Dhr. A. Vries, van den Helder. Woens dag 8: Dhr. J. F. Snoeks. Zuiderkapel, Zui derstraat 15. 10: Dhr. Ed. W. Pera, den Haag. 5: Dezelfde. H. Avondmaal, vrij voor alle ge lovigen. 8: Jeugdsamenkomst „Voor de jeugd door de jeugd" met muziek, zang, declamatie, getuigenissen en toespraken. Za terdag 7.30: Openluchtsamenkomst a. d. Dreef. Opwekkingssamenkompten, Zuider straat 15. Donderdag 8: Ds. S. Zijlstra. Eind hoven. Maranatha-lezing. Ver. de Vrije Ge meente. Wilhelminastraat 60. 10.30: Voorgan ger G. J. de Nie. Broedergemeente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgische Zangdienst. Zondag 7: Ds. H. Schutz. Evang. Luth. Ge meente. Witte Herenstraat. 10.30: Ds. R. v. d. Mast, Overveen Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. S. M. A. Daalder. Remonstr. Geref. Gemeente. 10.30: Dr. J. C. A. Fetter, van 's Gravenhage. Geref. Kerk. Wilhelmina- kerk, Ged. Oude Gracht 57—59. 10: Ds. C. Goeman. 5: Ds. D. J. Roos. Zuid-Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10: Ds. D. J. Roos. 5: Ds. L. Hoorweg. Lyceum-Aula, ingang van Merlenstraat. 9: Ds. L. Hoorweg. 5: Ds. C. Goeman. Geref. Kerk. Begijnhofkapel. 9 en 4.45: Drs. A. Bos. Chr. Geref. Kerk. Raaks. 10 en 5: Ds. J. P. Geels. Voormidd. Openb. Geloofsbelijdenis. Geref. Gemeente, Ridder straat 29. 10 en 5: Leesdienst. Ger. Gem., L. Margarethastraat. 10 en 4.30: Leesdienst. Dinsdag 7.30: Ds. Mallan. Oud-Geref. Gem. in Ned., Parklaan 21. 10 en 4.30: Leesdienst. Maandag 7.30: Ds. v. d. Poel. Oud-Kath. Kerk, Kinderhuissingel 76. 10: Hoogmis. Woensdag 9.30: H. Mis. Baptiste Gemeente, Begijnhofkapel, Begijnhof. 10.30: Ds. J. W. Weenink, Doopdienst. H. Avondmaal. Ge meentekoor. 7: Ds. J. W. Weenink. 8.15: Jeugdsamenkomst. Dinsdag 8: Zuster- hulp. Leger des Heils, Schagchelstraat 26. 10: Heiligingssamenkomst. 6.45: Open luchtsamenkomst. 7.30: Verlossingssamcn- komst o.l.v. Kapt. P.Vons. Maandag 7.30: Samenkomst o.l.v. de Zendingsofficier Ma joor Luitjes. Pinkstergemeente, Nieuwe Kruisstraat 14. 10: Dhr. P. v. d. Woude. Rot terdam. 7.30: Samenkomst. Vergadering van Gelovigen, Hasselaersplein 11. 10: Samen komst (Broodbreken). Ned. Chr. Gemeen- scliapsbond, Koudenhorn 46 A rd. Dinsdag 8: samenkomst. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. Volle Evangelie Gemeente, Elim-kapel. Paul Krugerstraat 36. 10: Dhr. J. Zeegers, H. Av. voor alle gelovigen. 12-13: Zondagsschool. 7: Openbare samenkomst. Donderdag 8: Ge bedssamenkomst (voor gemeenteleden). Ze- vende-Dags Adventisten, Jacobstr. 6. Iedere zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bijbelstudie 11: Prediking. Zevendedags-Baptisten Ge meente. Parklaan 21. Iedere zaterdag 10: prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Her steld Apost. Zendingkerk, Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. Apostolische Gemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Gods dienstoefening. Ned. Ver. van Spiritisten „Harmonia", Jansstraat 83. 10.30: Wijdings morgen.. Dhr. N. A. Plarrink, den Haag. Gemeente van Christus. Spruitenbosstr. 9. 10.15: H. Avondmaal. Prediker F. Worgan. 8: Evangelisatiedienst. Ged. Oude Gracht 47. 3: Zondagsschool. Donderdag 8: Evangelisa tiedienst. F. Worgan. Woensdag 8: Bijbelle zing voor alle belangstellenden, in de Du- ven voordestraat 61. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julia nakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Ds. G. Koch. Immanuëlkerk 10: Dr. H. v. d. Loos, H. Doop. 7: Dr. G. Ph. Scheers. Sionskerk, Eksterstraat. (Spaarn- dam-West.) 10.30: Ds. Terlaak Poot. Jeugd dienst. 7: Ds. G. H. v. d. Woord. Ned. Prot. Bond. Berkenstraat 10. 10.30: Ds. P. N. Kruyswijk. Stichting „Petra", Noorderkapel. Donderdag geen dienst. Ver. Doopsgez. Gem. Noorderkapel, Indischestraat. 10.30: Ds. C. P. Hoekema. Geref. Kerk, Kloppersingelkerk, Kloppersingel 55—57. 9.30: Ds. J. A. van Arkel. 5: Ds. H. W. Wierda. Sionskerk, Ek sterstraat. 8.45: Ds. H. W. Wierda. 3.30: Ds. P. de Ruig. Noord-Schoterkerk, Spaarnrijk- straat. 9.30: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. J. A. van Arkel. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10 en 5.15: Ds. D. H. Biesma. Leger des Heils, Ceramstraat 4. 10: Heili gingssamenkomst. 12: Compagnie. 7: Open luchtmeeting. 8: Verlossingssamenkomst. Maandag 7: Straatzang (Stoops Bad). Dins dag 2.15: Gezinsbond. 8: Zendingssamen komst met lichtbeelden, majoar Luitjes. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelmina plein. 10: Ds. van Dijl, H. Doop. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30:' Ds. Henkels. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. Os kamp. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Ds. De Klerk. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Ds. D. E. W. Siccama, Dg., Rotterdam. Geref. Kerk. Koediefslaan. 10: Dr. P. J. Richel. 5: Dr. A. Dondorp. Camplaan. 10: Dr. A. Don- dorp. 5.30: Dr. P. J. Richel. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost. Relig. Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Dr. P. Jonges, N.H.. Rijswijk Z.H. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15: Ds. H. S. J. Kalf. 7: Ds. J. C. Drost, Aerdenhout. Geref. Kerk. 10 en 5: Candidaat Han Bing Kong, Amsterdam. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9: Da. E. Visser. 10.30: Dezelfde. Open Deurdienst. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Dr. P. D. Tjalsma, Rem. Den Haag. Geref. Kerk 9, 10.30 en 3.30: Ds. G. Toornvliet, te Bloe mendaal. 7.30: Ds. G. van Duinen, te Was senaar. Vrij Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 19.30: Vespers en Lof OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. A. C. Hildering, van Oegstgeest. Marine Hospitaal. 10: Dienst. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Brouwer. 5: Ds. Knottnerus. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. Krabbe. Chr. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. Schippers. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. J. C. Salverda. 7: Ds. W. van Beem, van Lijnden. Doopsgezinde Gemeente. 10.30: Ds. J. Wieringa, uit Westzaan. Geref. Kerk. 9.30 en 3.30: Ds. M. Ros. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. C. H. van Rhijn, van Den Hoorn, op Texel. 6.30: Ds. M. C. Don. Abbencs. 9.30: Ds. J. C. H. Jörg, van Apeldoorn. 6.30: Ds. J. P. E. C. Eerhard. van Hillegom. Bethelkapel 10: Ds. H. M. Cnossen, van Amsterdam. 7: Ds. G. A. Alma, van Amsterdam. Geref. Kerk 9.30 en 3: Ds. IJ. v. d. Zee, voorbereiding H. Avondmaal. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. K erk. 10: Ds. C. Eerhard. van Hillegom. 7: Ds. A. van Leeu wen, van De Kaag. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. Mulder, van Amsterdam. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. D. ter Steege, H. Doop. 19: Ds. R. Bijl. Haarlem. „De Toorts" 9: Ds. D. ter Steege. „Jeugdhuis". 10.30: Jongejeugd- kerk. Dhr. G. J. Kwakkel. IJmuiden. Chr. Geref. Kerk, Pniël-kapel, Pastorieweg. 3.30: Ds. D. H. Biesma. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. G. H. v. d. Woord. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10.30: Ds. R. H. Oldeman. 7: geen dienst Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15, 10.30: Ds. G. Kroes, van Haarlem. Kapel „Het huis in de duinen". 19.30: Ds. H. Luikinga, van Zaan dam. Geref. Kerk, Julianaweg. 9, 10.30 en 17: Ds. A. de Ruiter. Ned. Chr. Gemeen- schapsbond. Dinsdag nog geen samenkomst. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. C. Jongeboer H. Doop. 7: Ds. S H. J. Kalf, van Bcnnebroek. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. Joh. Heule. beroepen pred. te Edam. Geref. Kerk art. 31 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur Chr. Ger. Kerk 10 en 4: Ds. I-I. W. Eerland Geref Ge meente 10 en 4: Leesdienst. Oud Geref. Ge meente. 0.30 en 3: Leesdienst. Ned. Prot. Bond geen dienst

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 19