Dansschool KWEKKEBOOM - Parklaan 6A Twee veranderingen in busnet van Haarlem en Heemstede Feestelijk begin toneelseizoen in gerestaureerde Schouwburg Lijn 3 ingekort, lijn 6 verlengd Kort en bondig J Amsterdamse Beurs MAANDAG 3 SEPTEMBER 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURAN r 7 Juwelier mist gouden voorwerpen Veertien woningen aan de Donkerelaan Orgelbespeling Klaas Bolt in Grote Kerk Burgerlijke Stand Verbetering voor noord Dertigduizend oliebollen verkocht Veertien dagen voor twee jongens, die bollenschuur in Lisse vernielden Bewusteloos geraakt door koolmonoxyde JAARVERGADERING HVB Bondsonderscheidingsteken voor H. Scheen E. T. Gordijn 25 jaar bij het P.E.N. EVanse trawler gestrand Volksliederen op de beiaard iHrma Weill en Zoon vierde honderdjarig bestaan Schietwedstrijden SWG te Overveen Duizendste baby in Lunetten Honderdduizend viel in Haarlem R.-K. Technische School vanmorgen ingezegend Met plechtige kerkdienst werd leerjaar ingezet Jaarvergadering „Zang en Vriendschap" Lichaam van verdronken man gevonden Rehabilitatie oud-bestuurslid Haarlemse Dierenbescherming Jubilarissen PTT gehuldigd 3-3 X Nederl.'47 3 Nedl. 1962/64 Naar wjj vernemen zullen by het begin van de winterdienstregeling op 30 september op het Haarlemse busnet twee belangrijke wijzigingen worden ingevoerd. De eerste betreft een beperking welke door een groep reizigers zeker niet met instemming zal worden ontvangen: de inkrimping van lyn 3 tot de Laan van Bloemenhove in Heemstede-west, waardoor de verbinding van de spoorweghalte Heemstede-Aerdenhout met de Bronsteeweg vervalt. De tweede verandering betekent een verbetering voor Haarlem-noord. Lijn 6 zal namelijk van het Haarlemse station worden doorgetrokken naar de Spaarn- hovenstraat. Dat de directie van de N.Z.H. besloten heeft tot amputatie van lijn 3 is niet onbe grijpelijk, want de bussen zijn op het tra ject dat nu vervalt altijd slecht dat wil zeggen vaak in het geheel niet bezet. Maar tegelijkertijd moet geconstateerd worden, dat het rendement van deze ver binding groter had kunnen zijn wanneer een betere aansluiting op lijn 1 mogelijk was geweest. Toen het gemeentebestuur van Heemstede namelijk nog niet gezwicht was voor de bezwaren van sommige om wonenden parkeerden de bussen van lijn 3 in de Lanckhorstlaan in de onmiddellijke nabijheid van de halte van lijn 1. Daarna werd het eindpunt verlegd naar de Bron steeweg tussen twee haltes van lijn 1. In vele gevallen zagen de uit Heemstede-zuid komende passagiers de aansluitende bus voor hun neus wegrijden. Eigen ervaring heeft ons geleerd deze teleurstelling te voorkomen door de dienstregeling te raad plegen, maar van de incidentele reiziger kan men dat moeilijk vergen. Overigens hadden wij de indruk, dat het de laatste tijd met het vervoer op dit traject, dat de bewoners van het grootste deel van Heemstede de enige verbinding met hun eigen spoorwegstation geeft, wat beter ging. Intussen zijn er al meer dan eens in Heemstede stemmen opgegaan om de waarde van lijn 3 te vergroten door haar door te trekken naar het centrum van Heemstede of naar een thans ver van een Zichtzending door onbekende teruggehaald Zaterdag heeft een Haarlemse juwelier bij de politie te Overveen aangifte gedaan van vermissing van vijf gouden horloges, vijf gouden kruisen, benevens vijf colliers. Vrijdagochtend werd de juwelier opge beld met het verzoek de voorwerpen op zicht te zenden aan de r.-k. pastorie te Bloemendaal. Rij de bezorging nam de huishoudster het pakje aan, dat bestemd zou zijn voor een der kapelaans. Toen de bezorger vertrokken was, meld de zich een man bij de pastorie die ver telde, dat het bezorgen op een abuis be rustte en hij kreeg het pakje terug. Bij informatie aan de pastorie of er al een keuze gemaakt was, vernam de juwelier dat de zichtzending terug gehaald was. Zij vertegenwoordigde een waarde van f 800. De woningbouwvereniging der afdeling Bloemendaal van de voormalige Christe lijke Nationale Werkmansbond heeft aan het gemeentebestuur van Bloemendaal ver zocht een vergunning te verkrijgen volgens artikel 20 van de Wederopbouwwet tot de bouw van 14 woningen aan de Donkerelaan te Bloemendaal. Het betreft veertien één gezinswoningen in twee verdiepingen met een schuin dak, waarvan de heer J. A. van Asdonk te Bloemendaal de architect is. De woningen zullen gebouwd worden tegen over het Gestelsestraatje. Deze bouwver gunning wijkt af van het oorspronkelijke uitbreidingsplan, doch zal daar aan wor den aangepast. Ten einde de bouw te be spoedigen is de procedure van artikel 20 van de Wederopbouwwet toegepast. Observatiehiiis Voorts hebben B. en W. van Bloemendaal een verzoek ontvangen van de Stichting „Sint Joseph-gesticht" tot het verlenen van vergunning als bedoeld in artikel 20 van de Wederopbouwwet voor het bouwen van een observatiehuis op een terrein, gelegen aan de Krommelaan. Dit terrein is reeds door de stichting aangekocht. De Kromme laan loopt evenwijdig aan de Johan Ver- hulstweg. Het Sint Joseph-gesticht en de St. Theresiaschool liggen zoals men weet aan de Dennenweg. Ontwerpen van het toekomstige observatiehuis „De Goede Herder," dat bestemd zal worden voor oudere meisjes, is het architectenbureau Ed. Cuypers te Amsterdam. Het programma van de orgelbespeling in de Grote of St. Bavokerk te Haarlem op dinsdagavond van acht tot negen uur door Klaas Bolt luidt: Praeambuhim. Heinrich Scheidemann; Partita: Ach bleib mit deiner Gnade (koraal en 12 variaties), Johann Pachelbel: Toccata in g, orgelkoraal: Christ unser Herr zum Jordan kam, Dietrich Bux- tehude: Fantasia in G (allegro, adagio, alle gro), Joh. Seb. Bach; Ach Gott und Herr, Joh. Gottfr. Walther; Ach Gott und Herr (kanon) Joh. Seb. Bach; Uit Kleines Orgel- buch: a. Nun freut euch lieben Christen gmein; b. Sonne der Gerechtigkeit; c. Sollt'ich meinem Gott nicht singen, Ernst Pepping: Preludium over: Op bergen en in dalen, Adriaan C. Schuurman. HAARLEM, 1 september 1956 ONDERTROUWD: 1 sept.: P. M. Willemse en J. C. A. Duk; J. F. van der Pol en Th. J. M. Bruyns. GEHUWD: 1 sept.: C. H. J. Stockmann en H. J. Kouwenaar; G. F. van Galen en E. E. Loot; G. Heintzberger en J. Chr. Joosten; L. R. Pickerin-* en J. W. van Meel; W. Roe mer en M. ,T. Stigter: J. J. Leeflang en A. E. R. Udo de Haes; R. Burggraaf en A. E. Hoffman. BEVALLEN van een zoon: 29 aug.: R. A. M. Post-van Nieuwenhuijzen; 31 aug.: P. A. van Altena-Mooij; S. Winkel-Scholte; M. J. Snoek-Koopen; 1 sept.: M. J. Mut- sacrs-Hessling; R. van der Veen-Molenaar; Chr. M. Bartels-Struk; H. Vonk-van der Veldt. BEVALLEN van een dochter: 31 aug.: J. C. Starreveld-Hekkert; W. A. Hoogestijn- de Lassacquère; E. J. Joosten-van der Voo- ren; 1 sept.: M. E. van Nimw^gen-Sikkink; M. M. Terpoorten-Sewalt. OVERLEDEN: 30 aug. C. Berkhout-Ro- <..cijn, 73 j„ Soerabajastraat. 31 aug.: F. W. G. Bischot, 76 jaar, 'julianastraat. busverbinding gelegen wijk, zoals de com ponisten- of de schildersbuurt. Daardoor zou tevens lijn 1 worden ontlast. Maar van de zijde van de N.Z.H. wordt daartegen over opgemerkt, dat dit niet zal gaan binnen het bestaande rijtijdschema, waar door meer personeel en materieel voor deze voorziening nodig zal zijn en het is zeer twijfelachtig of een dergelijke uitgaaf zijn geld wel opbrengt. „Laat men het dan proberen", zal men zeggen, maar daarmee draait men eniger mate in een afgesloten kring rond, want een dergelijke nieuwe lijn heeft een zeer lange tijd nodig om bij het publiek bekend te geraken, zoals in de afgelopen tien jaren waarin het Haarlemse stadsnet tot zijn thans stabiel geworden vor? werd ont wikkeld, ook wel is gebleken. Als regel wordt dan net tot opheffing van een dergelijke verbinding besloten op het ogenblik dat zij bij de reizigers enigszins ingeburgerd is geraakt, doch verliesgevend is. Zo heeft er dus ook op het traject BronsteewegHeemstede-station geen zegen gerust. Daarbij kwam nog, dat op drukke zondagen de lijn tot de Laan van Bloemenhove moest worden ingekort om dat de bussen de drukke Herenweg niet of slechts met grote vertraging konden over steken. Wij vernamen evenwel, dat men aan de Leidsevaart nog bestudeert hoe men lijn 1 voorbij de Pieter Aertzlaan (richting stad) zou kunnen ontlasten. De doortrekking van lijn 6 naar de Spaarnhovenstraat zal in Haarlem-noord ten zuiden van de Jan Gijzenvaart met vreugde worden begroet. Op de spitsuren bleken de bussen van de lijnen 1 en 5 de stopplaatsen Spaarnhovenstraat, Zaanen- laan, Pijnboomstraat en Kleverlaan vaak vol te passeren. In de winter ;old dit voor al voor de tijd tussen zeven en acht uur, wanneer het bezoek aan^oneel- en muziek uitvoeringen of vergaderingen in het cen trum begon. De doortrekking van lijn 6 verschaft Haarlem-noord een extra ver binding met het station en het centrum, maar ook een rechtstreekse verbinding zon der overstappen met Bos en Vaart, Haar lem-zuidwest en Tuindorp Overveen. Men zal er echter rekening mee moeten hou den, dat de regelmaat van de dienstregeling ongunstig wordt beïnvloed door de spoor wegovergang in de Pijlslaan. Dit geldt in zonderheid voor de halteplaatsen voorbij de overweg in de richting van centrum en noord. De bewoners van Heemstede hebben vrijdag en zaterdag niet minder dan dertig duizend oliebollen geconsumeerd en daar mede het afdelingsbestuur van het Cen traal Genootschap voor kinderuitzending een flinke financiële steun gegeven. Het is zeer dankbaar gestemd jegens allen die aan dit resultaat hebben medegewerkt. Vermelding verdient de actie van de Heemsteedse Brandweervereniging „De Straalpijp", die zaterdagmiddag 1000 olie bollen verkocht. Twee opgeschoten jongelui uit de Haar lemmermeer zijn vanmorgen door de Haar lemse politierechter bij verstek veroor deeld tot een gevangenisstraf van veertien dagen, vanwege het feit, dat zij in de nacht van 13 op 14 juli in Lisse grote ravage hadden aangericht bij een bloembollen- schuur. De eigenaar van deze bollenschuur, een bloembollenkweker uit Bennebroek, die wél ter zitting was verschenen, vertelde onder meer, dat de schade aan vernielde glasruiten ongeveer f 115,had belopen. Behalve deze vernielingen hadden de beide jongelui ook nog baldadigheden uitgehaald, waarbij zij onder meer een handkar in een sloot hadden gegooid. De officier van justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, noemde een dergelijk gedrag zeer verwerpelijk. Hij eiste een gevangenisstraf van drie weken en toe wijzing van de vordering van de ontstane schade aan de bloembollenkweker. De politierechter, mr. N. Reeling Brou wer, maakte van de gevangenisstraf veer tien dagen en handhaafde de eis van toe wijzing van de vordering. ADVERTENTIE dansles Inschrijving voor de nieuwe cursussen vanaf 10 september 's avonds van 7 tot 9 uur Privéles op elk verlangd uur. Vraagt ons gratis prospectus. Tel. 15525 - Haarlem Zondagavond om tien uur bemerkte men, dat een veertienjarig meisje, dat alleen thuis was in een woning aan de Dahlia straat in Haarlem-West, in bewusteloze toestand verkeerde. Het zat op een stoel in de voorkamer. Ook was een hond bevan gen. De Gemeentelijke Geneeskundige Dienst werd gewaarschuwd en na toedienen van züurstof kwam het meisje bij kennis. Ook werd de hond zuurstof toegediend met goed resultaat. Het bleek, dat zich kool monoxyde gevormd had in de kamer. Achthonderd bezoekers, waarvan twee honderd gasten van het gemeentebestuur, hebben zaterdagavond voor het eerst de feestelijk gerestaureerde Haarlemse Stads schouwburg gezien. Kort geleden hebben wij reeds uitvoe rig geschreven over de ingrijpende ge daanteverandering welke het theater aan het Wilsonplein deze zomer heeft onder gaan en zaterdagavond kon men met vreugde constateren dat de moeite en de kosten welke aan de vernieuwing van het interieur werden besteed niet vergeefs zijn geweest. Men zit nu op uitgebalanceerde theater- stoelen in oud-rose, die wel wat „hoog" aandoen, maar dat zal wel een kwestie van wennen zijn; zeker is dat men ook na enige uren geen vermoeienis voelt. De blauwe wanden en het grijs van balkons en pilaren deden het uitstekend, van „op lichten" was, zelfs bij de gebruikte sterke belichting van het toneel, geen sprake. Voor de voorstelling en in de pauze heb ben de honderden aanwezigen zich de ogen uit kunnen kijken aan de prachtige lichtkroon met zijn zeventig lampen en op comfortabele wijze hun plaats gevonden dank zij de TL-buizen in de donkere hoe ken van de zaal. Andere verfraaiingen die terecht de aandacht trokken bestonden uit de kleuri ge emblemen en wapens op de balkons, uit het gedistingeerde siergordijn, dat het lelijke brandscherm aan het oog onttrekt jammer voor Haarlems Bloei dat het nu zonder zijn in deze omgeving overi gens weinig passende reklame moet stel len! alsmede uit de nieuwe vloerbe dekking. Het geheel bleek dus een hartelijk dank woord aan het bedrijf van Openbare Wer ken in het algemeen en de architect ir. H. A. Breundng in het bijzonder alleszins waard, want de schepping van de bouw meester Van der Steur heeft door hun ar beid opnieuw de glans gekregen die bij het toneel past. Deze indruk werd nog versterkt door de keuze van het briljant geënscèneerde stuk van Dumas: „Een hu welijk onder Lodewijk XV", door de Ne derlandse Comedie met verve opgevoerd, dat ook deze keer door het publiek geest driftig werd ontvangen. Het gemeentebestuur was vertegenwoor digd door burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers, de wethouders D. J. A. Geluk en W. C. Bakker en de gemeentesecretaris, mr. H. E. Phaff. Tot verwondering van menigeen werd geen woord van welkom gesproken tot de gasten van het college. Zaterdagmiddag heeft de afdeling Haar lem van de KNVB haar 57ste algemene jaarvergadering gehouden. Vrijwel alle aangesloten verenigingen waren vertegen woordigd toen de heer A. van der Aart de vergadering opende en in zijn openings woord het nu afgesloten jaar de revue liet passeren. Hij was er over verheugd dat in de afdeling de zaken volkomen naar wens zijn verlopen. De bereikte resultaten waren bevredigend. Tevens bracht spreker een woord van dank aan de diverse commissies voor al het vele werk dat in het belang van de afdeling werd verricht. Vooral de com missies schoolvoetbal en scheidsrechters deelden in de hulde. De terreinnood, al vele jaren het zorgenkindje van de HVB, was ook nu nog niet tot oplossing gebracht maar spreker kon de verheugende mededeling doen dat in Haarlem-Noord zeven prach tige velden vrijwel klaarliggen. Het wach ten is op de bouw van de kleedkamers. De heren G. J. Bremerkamp en R. Ver- wers, leden van de schoolvoetbalcommissie moesten om particuliere redenen hun plaat sen vacant stellen. Voor het vele moeilijke werk dat deze beide heren in het belang van het schoolvoetbal hadden gedaan, had spreker niets dan lof en het deed hem ge noegen beide scheidende commissieleden te mogen verrassen met het bondsonder scheidingsteken. Een welverdiende hulde waarvoor beide heren van hun kant woor den van oprechte dank spraken. Nadat de notulen en jaarverslagen van secretaris en penningmeester waren goed gekeurd en de balans, verlies- en winst rekening en begroting 1956/57 met een en kele opmerkig werden vastgesteld, kwam de bestuursverkiezing aan de orde. De periodiek aftredende heren Oh. Boe ree, M. Ponsteen en J. Smit werden bij ac clamatie herkozen en in de vacature van de heer C. Vrugt, die zich niet meer her herkiesbaar stelde, werd zonder hoofde lijke stemming de kandidaat van het be stuur, de heer mr. J. E. Goudsmit, kanton rechter te Haarlem, gekozen. De samenstelling van de financiële com missie lokte enig debat uit maar wex-d ten slotte tot ieders tevredenheid vastgesteld terwijl in de samenstelling van de Com missie van beroep geen verandering kwam. Hierna kwamen de heren Kluit en Vrugt, de beide scheidende bestuursleden, ter ver gadering en in een hartelijke toespraak werden zij door de voorzitter uitgeluid. Na mens de aangesloten verenigingen werd de heer Vrugt een fraai schilderij aangebo den en de heer Kluit kreeg als dank voor Van Houten (HFC) bracht namens de ver enigingen dank aan de scheidende be stuursleden waarop de heren Vrugt en Kluit op hun beurt woorden van dank spraken voor het in hem gestelde vertrou wen en de medewerking welke zij in hun loopbaan als bestuurslid mochten ont vangen. Na uitreiking der kampioensdiploma's volgde een geanimeerde rondvraag maar voor de voorzitter de vergadering sloot, kreeg dr. Spoelder nog even gelegenheid een woord van dank te brengen aan het HVB-bestuur, speciaal aan de heer Van der Aart die, aldus dar. Spoelder, deze vlotte en vruchtbare vergadering op zo'n goede wijze had geleid. En daarna kreeg de vergadering nog een verlengstuk dat speciaal voor de heer H. Scheen, reeds 35 jaar bestuurslid van de afdeling Haarlem, prettige gevolgen had. De heer L. Brunt, secretaris-penning meester van de K.N.V.B. deelde de heer Scheen namelijk mede dat het K.N.V.B.- bestuur hem het bondsonderscheidings teken had verleend. Zaterdagmorgen is de heer E. T. Gordijn, chef-monteur bij het PEN te Bloemendaal ter gelegenheid van zijn 25-jarig dienst verband bij dit bedrijf door de directie ont vangen en geluk gewenst door de econo misch adjunct-directeur, de heer F. W. J. Straakenbroek, die hem een gratificatie overhandigde. Op de afdeling Schakel stations en Beveiliging, waar de jubilaris werkzaam is, werd hij toegesproken door zijn chef, de heer N. Vreijenhoek en door een der collega's, de heer S. Visser. Te zijnen huize, ICinheimweg 39 te Bloe mendaal werd de heer Gordijn gecompli menteerd namens de jubileum-commissie van het PEN door de heer L. Kroon. Des avonds bood de jubilaris aan vrien den, kennissen en collega's een feestavond aan in gebouw „Domi" in Overveen. De Franse trawler „Les Deux Jeannes" is zaterdagmiddag op 2 mijl ten oosten van Lowestoft gestrand. De tien bemannings leden zijn overgegaan op een andere Franse trawler, de „En Avant", en later door d reddingboot van Lowestoft aan wal ge- zijn vele werk een radiotoestel. De heer bracht. Zulks geschiedde niet, naar wij vernamen, uit bescheidenheid. „Omdat men degenen die voor het toneel gekomen waren niet met een toespraak wilde lastig vallen". Inderdaad zijn er altijd mensen die er zo over denken, maar bij deze feestelijke en gelukkige opening van het toneelseizoen had een daaraan aangepast officieel woord niet misstaan. De Nederlandse Vereniging voor de Volks zang, welke door haar onvermoeide activi teit het volkslied weer tot het Nederlandse volk wil doen spreken, viert op 5 september haar vijftigjarig bestaan. Aan dit feit wordt allerwegen aandacht besteed.Ook de beiaard h^t instrument dat zich zo bij uitstek leent om de cultuurschat, in het volkslied vervat, voor het nageslacht te bewaren, zal zich op die dag niet onbetuigd laten en zijn stem over de steden in ons land laten klinken. Sjef van Balkom, de beiaardier van 's-Her- togenbosch, zal op 5 september van 2021 uur het volgende volksliedcenprogramma op de Haarlemse beiaard ten gehore brengen: 1. Valeriusfantasie, Sj. v. Balkom; 2. Oud- Nederlandse volksliederen; 3. De Drikus- man, J. Röntgen; 4. Liederenreeks, Cath. v. Rennes; 5. Rondo Het patertje langs de kant", J. Bonset; 6. Liederenreeks. Em. Hul- lebroek; 7. Variaties over „Oud Hollands Liefdeslied", Cor Kee; 8. Nederlandse volks liederen; 9. Oud-Hollandse Boerendansen, W. Siep. Ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van de bontwerkerszaak Weill en Zoon aan de Barteljorisstraat te Haarlem heeft de heer Th. H. Weill van vele zijden blijken van belangstelling ondervonden; In de morgenuren ontving hij reeds een groot aantal bloemstukken,' brieven en telegram men. Daarbij was een schriftelijke geluk wens van burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers. In de dinerzaal van restaurant Brink- mann aan de Grote Markt is des middags een receptie gehouden. Zestig bloemstuk ken versierden de receptiezaal. Daarbij wa ren er van het bestuur van de Barteljoris- straatvereniging, van vele relaties en vrienden van de jubilerende firma. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken was vertegenwoor digd door jhr. dr. J. C. Mollerus, secretaris en mr. A. G. de Blécourt, adjunct-secretaris en de Stichting Vakopleiding Bond van Bontbedrijven door de heer G. J. J. van der Ley. Ook was aanwezig de heer W. van Willige, directeur van de Stichting Haar lems Bloei. De provinciale commiss e ordholland van het nationaal instituut Steun Wettig Gezag had voor zaterdagmiddag op de schietbanen aan de Zeeweg te Overveen korps- en personele - -edstrijden voor ge- weerschutters van de diverse reservedien sten voorbereid. Tijdens de prijsuitreiking door de heer L. Bouwman, voorzitter van de provinciale commissie van S. W. G„ in het paviljoen „Het Witte Huis" te Overveen, zeide spre ker. dat deze wedstrijden een jaarlijks te rugkerende trad;'ie waren geworden, nu al voor de zesde keer. De heer Bouwman stak de commissie van voorbereiding, de stille werkers achter de schermen, met name overste F. E. de Nijs Bik, secretaris H. G. Smit en de heren J. F. Kiel en J. Otter,bros een pluim op de hoed voor de wijze waarop zij deze middag tot een succes hadden ge maakt. De aanwezigheid van enige burge meesters, namelijk die van Haarlem, Bloe mendaal, Alkmaar en Zandvoort stelde de provinciale commissie op hoge prijs. Het ligt in de bedoeling, dat de vroede vaderen voortaan aan deze jaarlijkse wedstrijd kun nen deelnemen. Op deze middag gave., de burgemeesters van Haarlem en Bloemen daal blijk dat zij de schietkunst meester waren. Winnaar werd het district Amsterdam met 191 punten. De heer Bouwman overhandig de het schild aan de districtscommandant van Amsterdam, overste H. A. Alberdingk, en aan het vijftal schutters de medailles: de tweede prijs ging naar de Marechaussee Re serve uit Amsterdam met 183 punten. De districtscommandant, majoor J. L. den Boesterd ontving voor deze prestatie een wisselbeker en het vijftal schutters een me daille. De derde prijs werd gewonnen door het district Alkmaar met 178 punten. Kapi tein J. N. B. Donkersloot nam namens de districtscommandant, majoor J. Koppenol, de wisselbeker in ontvangst. De vijf schut- tres kregen medailles. Namens de districts commandant van Utrecht, majoor H. Ver stappen, was kapitein H. Huigen deze mid dag aanwezig. Bij de personele wedstrijden was de eerste prijswinnaar kapitein Rulur met 41 punten, tweede werd kapitein Don kersloot en derde majoor den Boesterd. Voor het schieten op de vrije baan waren geldprijzen beschikbaar gesteïd, waarbij het totaal ingelegde bedrag onder vijf schutters werd verdeeld. Eerste prijswinnaar werd reserve-adjudant R. C. van den Bosch; twee de: kapitein Rulur; derde: N. Pimentel; vierde: F. T. van Voorst en vijfde: Klooster. In het Ambonezenkamp „De Lunetten'' te Vught is de duizendste b .by geboren Het is het vijfde kind in het gezin I-Iiarief Wattimena. Het kreeg de namen Eveline Carlo Lunetty. Het lotnummer 2144 van de Nederlandse Staatsloterij waarop vandaag de honderd duizend gevallen is, blijkt verkocht te zijn in Amsterdam, Bussum, Den Haag, Haar lem en Zeist. In Haarlem werd het lot ver kocht in drie kwartloten en vijf twintig sten. De kwartloten zijn verkocht aan een meubelmaker en een slager. Twee twin tigsten gingen naar een sigarenhandelaar en een caféhouder. Wie de andere drie twintigsten bezit is niet bekend. Nadat de leerlingen van de nieuwe r.-k. Technische School aan de Kamperstraat te Haarlem zaterdag reeds met de leraren en het gebouw hadden kennisgemaakt, is de school vandaag met het leerprogram ge start. Maar voor de leerlingen aan hun tafeltjes en machines plaatsnamen, heeft deken W. N. Zijlstra het schoolgebouw in gezegend. Vanmorgen om negen uur kwamen het bestuur van de Technische School, de leraren en leeidingen bijeen in de dekenale kerk aan de Jansstraat, waar de deken van Haarlem een plechtige heilige mis opdroeg. De jongens zongen tijdens de dienst de ge zangen onder leiding van de heer J. den Nijs, leraar aan de ambachtsschool. De pasbe noemde moderator H. Steenbergen OMI, die met de geestelijke leiding is belast, hield de predikatie, waarbij hij de jongens wees op de moeilijkheden, die aan de op richting van de school waren voorafgegaan. De moderator sprak over de noodzaak van een katholieke technische school en zei van de jongens te verwachten, dat zij hun best zullen doen, opdat zij straks hun plaats in de maatschappij goed kunnen innemen. Na de kerkdienst nuttigden de jongens het ontbijt in de ruime schoolkantine, waarna deken Zijlstra de jongens toesprak. „Het is een vreugdevolle dag en daarom hebben we vanmorgen uit dankbaarheid een heilige mis opgedragen," zei de deken. Hij wees erop, dat de jongens een nieuwe levensperiode ingaan, zich thans bekwamen om na hun scholing als goede katholieken en vaklieden het volle leven in te gaan. De deken zei te hopen, dat de jongens straks de vakbeweging zullen versterken. „Doe je best en zie vooruit te komen, want je leven gaat voorbij en dan gaat het erom, wat je van dit leven hebt gemaakt," zei deken Zijlstra. Na zijn toespraak zegende de deken het kruisbeeld van de kantine, waarna de jon gens hun plaats in de klaslokalen innamen. Gevolgd door bestuur en leraren maakte de deken een rondgang langs de lokalen, tel kens het kruisbeeld van de betreffende ruimte zegenend. De officiële opening van de r.-k. Technische School zal pas in no vember geschieden, daar dan de school goed op gang is. Vrijdag 31 augustus hield de Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriendschap" haar jaarvergadering, gepresideerd door de vice- voorzitter, de heer A. Th. Misset. In verband met de verjaardag van Prinses Wilhelmina werd de vergadering geopend met het zingen van het „Wilhelmus". Het jaarver slag van de secretaris gaf als hoogtepunt van het seizoen het uitstekend geslaagde Mozartconcert en maakte gewag van een verheugende toename van het aantal be gunstigers. De financiële verantwoording van de penningmeester, alsmede de ver slagen van muziekfonds en propagandacom- missie mochten de goedkeuring der verga dering verwerven. De periodiek aftredende bestuursleden A. J. van Houten en G. J. Ruitenbeek, werden herkozen, terwijl :n de vacature van de heer E. v. d. Kort werd voorzien door de benoeming van de heer A. C. te Winkel. Dirigent Jack P. Loorij gaf een overzicht van het programma voor het eerste ledenconcert, dat is vastgesteld op maandag 17 december en dat tevens geldt als afscheidsconcert van de altzangeres An nie Woud. In het voorjaar van 1957 zal „Zang en Vriendschap" medewerken aan een der jubileumconcerten van het konin klijk mannenkoor „Caecilia" te Haarlem, ter gelegenheid waarvan de liedertafel on der meer composities van Haarlemse com ponisten zal uitvoeren. Omtrent het tweede ledenconcert zijn nog mderhandelingen gaande. In het water van het open havenfront te Amsterdam nabij de westelijke door vaart bij het Centraal Station is het lijk gevonden van een tot nu toe onbekende circa 38 jaar oude man. De man is klein van postuur, 1.65 meter, en is op beide onderarmen getatuoeerd, in de ene een hart met een pijl, in de andere de naam „Barbara". Op hem is een loonzakje ge vonden met de naam A. Verbrugge. De man was gekleed in een bruine kamgaren pantalon met bruine lederen riem. Hij droeg voorts een blauwgrijs kamgaren colbertjasje en een grijs over hemd met vaste boord, geel en grijs ge streepte katoenen sokken en zwarte lage schoenen. In het overhemd bevindt zich een wasnummer „baman 1468 stijf". Hun die inlichtingen kunnen verstrek ken wordt verzocht zich in verbinding te stellen met de groepscommandant der rijkspolitie te water, recherche-groep, Zeehaven, Amsterdam, telefoon 6331 i. De leden van de Vereniging tegen het mishandelen van dieren voor Haarlem en omstreken hebben vanmorgen de circu laire ontvangen waarin het bestuur het vroegere bestuurslid mevrouw J. Rechstei- ner-Mondriaan rehabiliteert inzake de aan tijgingen welke gedaan werden in een een jaar geleden uitgegeven brochure, welke voor een belangrijk deel het asielbeleid be trof. BINNENLAND Burgemeesters. Tot burgemeester van Grubbenvorst is benoemd de heer J. W. van Kempen, secretaris der gemeente Beesel. De heer Van Kempen is 39 jaar. Hij is lid van de K.V.P. Tot burgemeester van Meeden (Gr.) is benoemd de heer J. G. Borgesius, commies a ter gemeentesecretarie en ge meente-ontvanger te Amerongen. De heer Borgesius is 37 jaar. Hij is lid van de P. v. d. A. HAARLEM EN OMGEVING Slotconcert. Zondagmiddag beluister den ongeveer tweehonderd mensen in het Bloemendaals Openluchttheater een klassiek grammofoonplatenconcert. Hiermee werd het seizoen gesloten. Tuin verlicht. Ter gelegenheid van het I rderdjarig bestaan van het Diaconiehuis der Hervormde gemeente te Haarlem aan de Jansstraat is des avonds de tuin verlicht. Tot en met 12 september zal de verlichting blijven. De tuin ziet er prachtig uit en de woners(sters) hebben er reeds bijzonder van genoten. Zaterdag zijn leden van het personeel van de P.T.T. te Haarlem drie maal bijeen gekomen; twee keer betrof het de huldiging van jubilarissen en verder is afscheid ge nomen van een ambtenaar, die naar Australië emigreert. De heer C. A. van der Poll, besteller chauffeur, die veertig jaar geleden in dienst van de porterijen kwam, is om tien uur gehuldigd in de cantine van het postgebouw aan de Baljuwslaan. De heer P. Koomen heette als voorzitter van het jubileumfonds de gasten welkom, waarna de adjunct directeur van het postdistrict Haarlem, de heer W. J. Steemers, de verdiensten memo reerde van de jubilaris. Namens het staats bedrijf der P.T.T. overhandigde hij een oorkonde voor veertigjarige trouwe dienst en een gratificatie. De heer H. J. Meyer, voorzitter van de afdeling Haarlem van de A.B.V.A. (Algemene bond van ambtena ren) herinnerde aan hetgeen de heer Van der Poll voor de organisatie heeft gedaan en bood een mand met bloemen aan. Nadat nog enkele sprekers gelukwensen hadden aangeboden zeide de heer Koomen, dat de heer Van der Poll van het begin af lid is geweest van het jubileumfonds. Als herin nering bood hij een kloostertafel met kleed je aan. In de cantine van het hoofdpostkantoor aan de Raaks is de heer R. A. H. J. van Thienen, employé 1, die eveneens veertig jaar bij de P.T.T. werkzaam is geweest, toegesproken door de heer W. J. Steemers, die er onder andere aan herinnerde, dat de jubilaris plaatsvervangend directeur van het kantoor te Maarssen is geweest. Hij bracht de dank over namens het Staats bedrijf en bood een oorkonde met het gou den draaginsigne en een gratificatie aan. De chef van de afdeling geldartikelen, de heer B. J. Korsman, merkte op, dat er nooit, tevergeefs een beroep op de heer Van Thie nen gedaan wordt, altijd stond hij voor anderen klaar en van de afdeling geld zaken ontving de jubilaris een vulpen. De heer P. Koomen memoreerde, dat de heer Van Thienen in zijn vrije tijd veel aan knutselen doeten onder aanbieding van een kist met timmergereedschap namens het jubileumfonds sprak de heer Koomen dew ens uit, dat de jubilaris er nog veel gebruik van mag maken. Wegens zijn vertrek met familie naar Australië heeft de heer K. van Bockxmeer, besteller bij de P.T.T., afscheid genomen in de cantine aan de Baljuwslaan. De waar nemend chef van het postgebouw, de heer N. W. de Groot, sprak de beste wensen uit voor de toekomst van de familie Bockx meer en bracht namens de P.T.T. dank voor het werk in de afgelopen jaren verricht. De directe chef van de scheidende ambtenaar, de heer B. Hemig, hoopte, dat de heer Bockxmeer zijn opgewektheid zal behouden en dat deze met voldoening op de tijd in Haarlem doorgebracht, zal terugdenken. De heer F. Timmermans overhandigde na mens het personeel van het expeditiebureel een doos met gereedschap en de heer P. Koomen namens het jubileumfonds een geschenk in enveloppe, met verzoek daar aan een bestemming te geven. GEWONDEN BIJ VERKEERS ONGEVALLEN TE HAARLEM. Zaterdagmiddag om halfeen is een een- enzeventigjarige dame uit Heemstede bij het oversteken van de Gierstraat tegen het voorwiel van een fiets opgelopen. Zij brak haar rechterarm en is naar het Grote Gast huis overgebracht. De wielrijder is door gereden. Des avonds om half zeven is een eenen- dertigjarige verpleegster, die op een brom fiets reed op de hoek PlanetenpleinPla- netenlaan door een scooter aangereden. Met een gebroken rib en een hoofdwonde is zij naar de Mariastichting overgebracht. De bestuurder van de scooter is, nadat hij in hetzelfde ziekenhuis verbonden was, naar huis gegaan. A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens. Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew.Philips Gloeil pref.Philips Gloeil. Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer Lijn N. Scheepv. Unie Phs. van Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel. U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Slotkoers Openings vrijdag koersen 90% 9215', 24 m 339 237 334 418 320 276 170 387 310 y3 782 773 73 192 168 312 99 110 H 244 188 X 213 21814 81% 159X 6314 46 y, 93 X 40 K 90'/l8 92% 242 340 236 333 415 320 275 <4 170 389 311 783 774 y, 72 192 167 312 99 y„ 110 244 18814 213 218'/, 83 H 163 6514 4714 95 4014

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 3