Lastige wedstrijden voor Haarlem (tegen ADO) en VSV (tegen Roda) de shag! Olympisch allerlei n «1/2 i Uitslag van duel tussen EDO en Stormvogels moeilijk te voorspellen 13 19 Sport tijdens het weekeinde Olympische wielerbaan in aanbouw 20 APPARATENFABRIEK „LUXOR" 5 DAMESVOETBAL Voor goede en duurzame vloeren EDELHOUT vloeren Nederlandse honkballers in Milwaukee aangekomen KORFBAL VOLLEYBAL De opstellingen HONKBAL Kampioenschappen voor tennisleraren Schaken FIDE-landentoernooi Nederlands militair basketbalteam verloor van Egypte Zwemmen Maria Littomericzky vestigde Hongaars record Drieband ent ournooi Verrassende zege van Popeyus op Vingerhoedt Charles Burgess Fry overleden Nederland versloeg Israel gemakkelijk Prof-aanbod voor Hoad Paardensport „Oranje Nassau" en „Roland" naar Hamburg Sport in 't kort ZATERDAG 8 SEPTEMBER 1956 PINSDAGWOENSDAG SEPTEMBER JÊ SEPTEMBER t ADVERTENTIE DONDERDAG SEPTEMBER WOENSDAG DE TWEEDE COMPETITIEDAG voor de semi-profs zal moeten uitwijzen óf enkele van de verleden week bereikte resultaten wellicht ver gassingen van de betreffende verenigingen zijn geweest. In de eredivisie bij voorbeeld zal vooral PSV willen aantonen dat de nederlaag tegen MVV niets zegt van de geringe stootkracht van de Eindhovenaren hoewel natuur lijk ook Rapid bijzonder graag de geschonden reputatie door de verplet terende nederlaag tegen Enschedé wil uitwissen. Overigens staan er ook deze keer weer een serie aantrekkelijke wedstrijden op het programma. SpartaAjax, ElinkwijkEnschedé en Willem IIAmsterdam zijn alle maal ontmoetingen die ongetwijfeld een groot aantal toeschouwers zullen trekken. Evenals waarschijnlijk de plaatselijke ontmoeting in Haarlem tussen EDO en Stormvogels die op het terrein aan de mr. Jan Gerritzlaan vvordt gespeeld. Over de uitslag van de ontmoeting EDO- Stormvogels is niet zo bar veel te zeggen. Wanneer men zou afgaan op de wedstrijden van verleden week dan zou men direct tot de overtuiging komen dat EDO zondag als winnende ploeg het terrein moet verlaten. Het spelpeil tegen RCH was namelijk vrij behoorlijk in tegenstelling tot de prestaties van Stormvogels, dat tegen Sittardia bitter tegenviel. Het elftal van de Vogels is echter aanizenlijk gewijzigd. Van den Oever, Van der Meer, Janssen en Venus hebben plaats moeten maken voor de gebroeders Snoeks, Luppens en Tol. Afwachten is dus de bood schap. VSV moet het opnemen tegen Roda Sport, hetgeen ons geen gemakkelijke taak lijkt. Wat Haarlem in Den Haag gaat presteren tegen ADO is voor iedereen nog een groot vraagteken. Vriendschappelijk In plaats van de competitie voetbalwed strijd HBC-DEM, welke naar later datum is verplaatst, zal HBC zondag in het Heem steeds Sportpark een vriendschappelijke wedstrijd spelen tegen HFC (aanvang half drie). Schoten speelt zondagmiddag om twee uur op het terrein aan de Geuzenvesperstraat in Haarlem een vriendschappelijke wedstrijd tegen Aalsmeer (de club van Schijvenaar). Zondagmiddag wordt om half drie op het DCO-terrein aan de Schalkwijkerweg in Haarlem een dames-voetbalwedstrijd ge speeld tussen DCO en de Duitse kan.pioens- ploeg „Gruga" uit Essen. Enige weken ge leden hebben de DCO-dames in Essen (op een sintelveld) met vier-twee van deze Duit- ADVERTENTIE :v; f HAARLEM In Milwaukee is vrijdag het tweede jaar lijkse honkbal wereldtoernooi begonnen. Aan dit toernooi wordt onder meer deel genomen door Nederland, de Europese kampioen 1956. Gespeeld zal worden in het Milwaukee County stadion, het terrein van de in ie nationale divisie uitkomende „Braves" en het evenement zal zes dagen in beslag ne men. Een kwartier voor het toernooi be gint zal het stadion verduisterd worden. Telkens als een van die acht ploegen het veld opkomt en aan het publick wordt voorgesteld, zal een zoeklicht op de ploeg gericht worden. Op de eerste avond wor den ongeveer 10.000 toeschouwers ver wacht en voor het gehele toernooi rekent men op 60.000 a 70.000. Nederland kwam vrijdag nog niet aan bod. De wedstrijd van vrijdagavond ging tussen de ploeg uit Japan en het team uit North Battleford (Saskatchewan, Canada). De overige zes ploegen komen zaterdag in actie, 's Middags om 1 uur speelt dan de Verenigde Staten tegen Hawaii, om zes uur volgt de wedstrijd Nederland-Porto Rico en l .i acht uur die tussen Mexico en Co lumbia. Een ploeg wordt door twee nederlagen uitgeschakeld. Favoriet is de ploeg uit de Verenigde Staten, de „Dairymen" uit Fort Wayne (Indiana). Vorig jaar is dit wereld- toernooi voor half-profs en amateurs voor het eerst gehouden. Toen wonnen de „Boe ing Bombers" uit de Verenigde Staten. Dit jaar werd deze ploeg echter verslagen dooi de „Dairymen", die veertien homeruns in 24 wedstrijden scoorden. De Nederlandse ploeg is donderdagavond laat in Milwaukee gearriveerd. De kansen der Nederlanders worden het laag§t aan geslagen, omdat men meent dat het Euro pese honkbal nog niet de hoogte heeft be reikt van het spelpeil in de andere landen. De ploeg uit Columbia wordt ook als een zwakke broeder beschouwd. Prins Steno Borghese uit Rome, voor zitter van de Italiaanse en de Europese honkbalbond, zei dat de populariteit van het honkbal groter wordt in Europa, mede door toernooien zoals dit in Milwaukee. De ploegen die hier de afgelopen dagen reeds waren hebben hun tijd besteed aan oefenen, wandelen en deelnemen aan ont vangsten. Van de organisatie van het toernooi krijgt iedere speler bonnen voor maaltijden plus 7.50 dollar per dag. Aan iedere ploeg is een tolk toegevoegd. De Amerikaanse honkbalregels zullen worden toegepast. Geen van de scheidsrechters kent een an dere taal dan de Engelse, maar met de ge bruikelijke tekens zal aan de buitenlanders duidelijk worden gemaakt wat er bedoeld wordt. se club verloren en zij zullen thans hun uiterste best doen om voor eigen publiek een beter resultaat te behalen. Deze wed strijd is vastgesteld op tweemaal 35 minuten, in plaats van tweemaal 30 minuten, zoals in Nederland gebruikelijk is. Zondag start de KNKB-competitie. Van de Haarlemse tweedeklassers heeft slechts Oosterkwartier een thuiswedstrijd en wel tegen Hespa. Ongetwijfeld moet de thuisclub in staat worden geacht de beide winstpunten te behalen. Daarentegen staan de kar.jen van Aurora en Haarlem, die op bezoek gaan bij Olympia en Groen Geel niet zo gunstig. Aurora kan wellicht een gelijk spel behalen doch Groen Geel zal zich de overwinning niet laten ont gaan. Ook in de derdeklasse is slechts één thuis wedstrijd vastgesteld: Sport Vereent krijgt bezoek van KVD en zal ongetwijfeld de zege behalen. Nieuw Flora, dat op bezoek gaat bij het gedegradeerde Amsterdam Zuid, zal wel met een nederlaag starten. Ook Animo Ready, dat de gast is van OKV te Oostzaan, moet terdege oppassen om geen verlies te lijden. OKV is vooral op eigen veld een lastige tegenstander. Het pas gepromoveerde Oosthoek start in de KNKB-competitie met een uitwedstrijd tegen ZKC, dat ook dit jaar weer tot de kampioenspretendenten zal be horen, m.a.w. een Haarlemse nederlaag is te verwachten. Deze wedstrijd vindt reeds zaterdagmiddag om vier uur plaats. Water vliet heeft een uitwedstrijd: het speelt na melijk tegen Samos in Utrecht dat het vorig seizoen tot de ernstige kampioenspreten denten behoorde. Een zege van de thuisclub is dan ook te verwachten. Aan deze wed strijd gaat de ontmoeting Samos 4-Water- vliet 2 vooraf. Tenslotte zijn nog vastgesteld Ooster kwartier 2-DED 2 (12 uur) en Archipel 3- Haarlem 2 (2 uur). ZKC-toernooi Zondag houdt ZKC in Zandvoort op het terrein Duintjesveld een jeugdkorfbaltoer- nooi, dat op 19 augustus wegens de weers omstandigheden werd afgelast. Ingeschreven hebben achttien ploegen, die als volgt zijn ingedeeld: Afd. A: Allen Weerbaar, Blauw Wit, Oos terkwartier en Rohda. Afd. B: Allen Weerbaar, Oosterkwartier, Rohda en ZKC. Afd. C: Allen Weerbaar, DSV, Ooster kwartier en Rohda. Het toernooi vangt aan om half elf. De Haarlemse handbalclub „Rapiditas '31" bestaat 25 jaar. De pioniers van het vereni gingshandbal herdachten dit feit reeds met een receptie, maar een feestavond en ver scheidene sportieve festiviteiten staan nog op het programma. Zondag heeft op de ter reinen aan de Van Oosten de Bruijnstraat in Haarlem een volleybaltoernooi plaats, geor ganiseerd door de onderafdeling volleybal van Rapiditas. In oktober komt de organisatie van lie kampioenschap van Haarlem handbal voo1 rekening van de jubilerende vereniging, ge volgd door een seniorentoemooi en een jeugdtoernooi dat pas later in het voorjaar gehouden zal worden. Vijfentwintig jaar geleden werd onder lei ding van,de heer M. Pal met de oprichting van de HHC „Rapiditas '31" de basis gelegd voor de handbalsport in Haarlem en om geving. In deze beginperiode moest men zich tevreden stellen met gecombineerde dames- en herenwedstrijden tegen school- ploegen van gymnasium en HBS. Toen na enige jaren ook Concordia in De opstellingen van de semi-profver- 5 enigingen uit Haarlem en omgeving die X zondag in het veld komen luiden (van 8 o rechts naar links): i 8 8 E.D.O.: doel: Koelemij; achter: Berends en Vervoort; midden: Petterson, Doves 8 en Samson; voor: Peters, Plaizier, Dui- 8 venvoorden, Leonhardt en L. Kops. 8 3 Stormvogels: doel: Venus; achter: Freriks 3 3, en Post; midden: Janssen sr, Snoeks sr 8 en Tol; voor: De Boer, De Groot, Lup- X 3 pens, Snoeks jr en Bartels. 8 V.S.V.: doel: Geerlofs; achter: Schoon en 3 Beentjes; midden: Van Gerven, Spaans 3 en Van Deursen; voor: Sijbers, Planken, 8 Den Oude, Belfroid en De Graaf. Haarlem: doel: Snijders; achter: Oepkes 8 en Laan; midden: Tielrooy, De Voogd 8 en Boom; voor: Doetz, Vreken, Flens, 8 Kamperveen of Ketting en Groeneveld. 8 ooox)omo3oocc<x50oooc»oocooo(»coooco«xoo<xiococ>ooooooo3( Haarlem de handbalsport ging beoefenen kon men met genoemde vereniging, Lijnden en de Arbeiderssportbond schuchter een competitie beginnen. Aanvankelijk speelde men Hollands handbal, later moest dit plaats maken voor Duits handbal. De belangstelling voor handbal nam toe en het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond besloot een commissie te benoemen wie de organisatie van een officiële hand balcompetitie werd opgedragen. De resultaten van de Rap.-teams waren in deze jaren zeker niet onbevredigend en vooral het damesteam dat in de strijd om het landskampioenschap in 1938 tweede werd was in die jaren een gevreesd tegenstandster. Het eerste herenteam speelt nu voor het derde jaar in op een na de hoogste klasse van het Nederlands Handbalverbond. Het tweede herenteam toonde zich orig seizoen de sterkste ploeg in de afdeling, maar kon in de promotie-wedstrijden geen overgang naar de districtsklasse bewerk stelligen. Het damesteam moet nu met een plaats in de afdelingsklasse genoegen nemen. De onderafdelingen basket- en volleybal, die enkele jaren geleden in het leven wer den geroepen, nemen in de zaalsportbonden goede plaatsen in. Zoals reeds gezegd houdt de volleybalafdeling van Rapiditas zondag een volleybaltoernooi waaraan door zestien Haarlemse ploegen wordt deelgenomen. De wedstrijden worden gespeeld op de tegel- volleybalvelden van speeltuin „Flora" aan de Van Oosten, de Bruijnstraat (aanvang 13.00 uur). De competiticleider van de Koninklijke Nederlandse Honkbal Bond is er door de bij zonder slechte weersomstandigheden niet in geslaagd tijdig met het competitieprogram ma klaar te komen. Voor de eerste klasse is slechts de wedstrijd ABC tegen Scholen vastgesteld. Hoewel verschillende spelers van laatstgenoemde vereniging thans in Amerika vertoeven met het Nederlandse honkbalnegental, schijnt dit geen bezwaar te zijn toch deze competitiewedstrijd te spe len. Schoten 2 was echter ook kampioen (overgangsklasse A), zodat het Amsterdamse ABC toch nog op een duchtige tegenstand kan rekenen. Voor twee Haarlemse negentallen zijn pro motiewedstrijden vastgesteld. Sportclub Haarlem 2 gaat voor een plaats in de over gangsklasse op bezoek bij medekampiocn Schiedam, hetgeen zeker geen eenvoudige opgave zal zijn. Indien de sportclub hieruit de volle winst behaalt, blijft nog een goede promotiekans bestaan. Het reserve-negental van Rooswijk uit Beverwijk gaat de verre uitreis ondernemen naar Nijmegen om al daar De Hazenkamp 2 te bekampen. Wel licht zijn de Beverwijkers succesvol, hetgeen dan een goede promotiekans naar de tweede klasse betekent. Jeugdhonkbal titel Nadat de wedstrijden voor de Nederlandse jeugd-honkbaltitel op zondag 19 augustus geheel verregenden en de Haarlemse verte- 'enwoordiger HCK hierdoor een fraaie kampioenskans ontging, zijn deze wedstrij den thans vastgesteld op zondag 9 september op het terrein van de Haagse vertegenwoor diger DVH, sportpark KLM aan de Oude Waalsdorperweg. De aanvang is ook nu ge steld op tien uur des morgens. De deelnemende kampioensteams zijn: DEC (Amsterdam), DVH (Den Haag}, HCK (Haarlem), Hilversum en RFC (Rotterdam). Het winnende team komt in het bezit van de officiële titel Nederlandse honkbal jeugd kampioen 1956, terwijl bovendien voor één jaar de Norman Mac Phail wisselbeker kan worden meegenomen. In Velp is het toernooi om de nationale kampioenschappen voor tennisleraren voortgezet met de volgende partijen: Enkelspel. Derde ronde: Haazebroek-A. Hemmes 4-6, 3-6, 6-3, 6-3, 6-2. Kwartfinales: Mulder-Schuring 7-5, 8-10, 6-4, 6-3. H. Hemmes-Parlevliet 6-4, 6-3, 6-0. M. Buytelaar-Haazebroek 6-1, 6-2, 6-0. De partij tussen de kampioen De Mos en Kau- ling wordt vandaag gespeeld. Dubbelspel. Eerste ronde: Kauling-H. Hemmes-J. van der Torre-K. van der Torre 4-6, 6-2, 6-4, 7-9, 6-3. A. Bernaert-Heemskerk- De Mooy-Sabbé 8-6, 3-6, 4-6, 6-0. Kwartfinales: H. Hemmes-Mulder- Smit- Van der Veer 6-2, 6-1, 6-4. W. Hemmes-Buy- telaar-Bernaert-Heemskerk 6-1, 6-2, 6-3. In Moskou zijn de afgebroken partijen uit de vijfde en zesde ronde gespeeld. Groep 3: Chili-IJsland 3-1. IJsland-Fin- land l'i-l'/i (1 partij opnieuw afgebroken). India-West-Duitsland 0-4. Groep 4: Roemenië-Iran 3-1. Hongarije- België 3'C—'a. Griekenland-Philippijnen 2'A- 112. Voor de zevende ronde werd in groep drie de ontmoeting Chili-Ierland gehouden waarvan de voorlopige uitslag 3-0 is in het voordeel van Chili. Tijdens de wedstrijden om het militaire wereldkampioenschap basketbal in Damas cus is Nederland door Egyp'e met 57-32 ver slagen. De Egyptenaren leidden reeds bij rust met 21-15. Tijdens selectiewedstrijden in het zwem bad van Boedapest heeft de Hongaarse zwemster Maria Littomericzky de 100 meter vlinderslag afgelegd in 1 min. 12.3 sec, het geen een nieuw Hongaars record betekent. Met deze tijd bezet Maria Littomericzky thans de derde plaats op de wereldranglijst van dit nummer, achter Shelley Mann (V.S.) en onze landgenote Atie Voorbij. De grote verrassing in de vierde ronde van het internationale driebandentoernooi in Amsterdam was de nederlaag van Vinger- hoedt tegen Popeyus, die tot dan toe niet veel had gepresteerd. In een schitterende partij waarin hij na 35 beurten met 47 tegen 29 voor stond, bereikte Popeyus in zijn 44ste beur' de eindstreep en liet Vingerhoedt op 39 staan. SEPTEMBER ADVERTENTIE DONDERDAG SEPTEMBER In Melbourne is men op het ogenblik druk bezig met de bouw van de Olympische wielerbaan. De houten bekleding van de latjesbaan zal met een dun laagje cement bedekt worden. Popeyus De uitslagen van de vierde ronde luidden: Popeyus 50 44 9 1.136 Vingerhoedt 39 44 4 0.886 Fauconnier 50 54 4 0.925 Teegelaar 41 f 54 4 0.759 Van Braam 50 72 6 0.694 Van Bommel 41 72 4 0.569 S weering 50 75 5 0.666 De Haan 50 75 3 0.526 De uitslagen van de partijen uit de derde ronde luidden: De Haan 50 77 3 0.649 Popeyus 45 77 4 0.534 Van Bommel 50 61 5 0.819 Sweering 43 61 6 0.704 Teegelaar 50 78 5 0.641 Van Braam 33 78 5 0.423 Vingerhoedt 50 53 3 0.943 Fauconnier 37 53 5 0.698 De stand luidt na twee dagen: 1. Vingerhoedt 6 0.926 2. Teegelaar 6 0.672 3. Popeyus 4 0.740 4. Fauconnier 4 0.697 5. Sweering 4 0.693 6. Van Bommel 4 0.666 7. De Haan 2 0.547 8. Van Braam 2 0.545 In Londen 's, i- de ouderdom van 84 jaar, de bij de cricketers vermaarde Charles Bur gess Fry overleden. Hij was niet alleen een bekend cricketer (onder meer captain van het Engelse team), maar ook oud-internatio naal voetballer, in 1893 wereldrecordhouder vèrspringen (7.175 meter) en verder bokser, zwemmer, golfspeler, tennisser, roeier en speerwerper. Behalve in de sport had Char les Burgess Fry een reputatie als schrijver en als lid van de vroegere Volkenbond. Als zodanig moet hij eens zijn gepolst om koning van Albanië te worden, tegen een salaris van 100.000 gulden per jaar. Maar „C. B." had geen interesse. De wereldrecordhouder op de 1000 meter, de Noor Boysen die na Moens de tweede plaats inneemt op de wereldranglijst van de 800 meter met 1 min. 45,9 sec., heeft aan de Noorse atletiekbond zijn definitieve besluit medegedeeld, dat hij niet aan de Olympische Spelen wil deelnemen. Als re den voor d,it beslpit gaf hij op dat volgens hem de omstandigheden' voor de deel nemers uit de „verschillende" landen te „ongelijkwaardig" zijn. De Noorse record houder op de 3000 meter hindernis, Larsen, vierde op de wereldranglijst met 8.42,4, verklaarde dezelfde mening als Boysen te zijn toegedaan. Dezer dagen heeft een bericht in som mige Europese bladen gecirculeerd, af komstig uit een Poolse bron, dat Zatopek een kankeraandoening zou hebben en niet zou kunnen worden uitgezonden naar de Olympische spelen in Melbourne waar hij in het Marathonnummer zou uitkomen. Sportautoriteiten in Praag hebben dit be richt tegengesproken en gekwalificeerd met het woord „nonsens". Gedurende het weekeinde zullen te Bra- tislawa de Tsjechische kampioenschappen worden gehouden. Voor deze kampioen schappen heeft Zatopek zich teruggetrok ken. Hij is namelijk geopereerd aan een hernia. Het Italiaanse Olympische comité, dat vrijdag bijeenkwam, heeft besloten 130 deelnemers, mannen en vrouwen, naar de Olympische Spelen te sturen. Van offi- cieuse zijde werd vernomen dat niet min der dan 120 officials de Italiaanse ploeg zullen vergezellen. Het IOC heeft bekend gemaakt dat lei dende functionarissen op het gebied van de wintersport op 22 oktober in Squaw Valley zullen samenkomen om de wed strijdterreinen voor de Olympische winter spelen 1960 te kiezen. Elke internationale wintersportfederatie zal twee gedelegeer den sturen. Voorts is bekend gemaakt dat een nieuw nummer aan het program van de winter spelen zal worden toegevoegd: een samen gestelde wedstrijd van skiën en schieten. Het plan moet nog worden goedgekeurd op de vergadering van het IOC in Mel bourne, maar in ieder geval is het reeds door de organisatoren van de winterspelen 1960 geaccepteerd. Teneinde de Olympische deelnemers, die reeds geruime tijd voor het begin van de spelen in Melbourne aankomen, gelegen heid te geven in wedstrijden uit te komen heeft de universiteit van Melbourne hét plan opgevat om kort vóór de Olympische Spelen een groot studentensportfeest te organiseren. Men rekent daarbij vooral op de deelneming van de Amerikaanse atleten, die voor tachtig percent uit studenten be staan. Behalve atletiek, zouden er ook roeiwedstrijden worden gehouden op de Yarra-rivier in het centrum van de stad Melbourne. In de wereldkampioenschappen volleybal heeft Nederland van Israel gewonnen (15-7, 15-9, 7-15 en 15-7. De Nederlanders wonnen zonder moeite de eerste en tweede set en het leek dat het een overwinning van drie sets zou worden, maar in de derde set liet Nederland het tempo van de aanval afzak ken en werden enige van de beste spelers vervangen. De Israëliërs maakten van deze omstandigheden gebruik, maar toen Neder land in de vierde set het tempo weer op voerde was het snel bekeken. In de finale poule versloeg Bulgarije Finland met 15-10, 15-10, 15-6. ADVERTENTIE HILLEGO 'S WOENSDAGS TOT 2 UUR IN CAFE RESTAURAN A-A CABARET Cyi DANCING BY CANDLE Hoad De Amerikaanse tennispromotor Jack Kramer heeft in Los Angeles verklaard, dat hij de Australiëer Hoad een contract van 100.000 dollars (380.000 gulden) zal aanbie den, indien hij de Amerikaanse enkelspel- titel wint. Wanneer Hoad beslag legt op het Amerikaanse kampioenschap dan evenaart hij de prestatie van Budge, die in 1938 Wim bledon-, Frans-, Australisch- en Amerikaans kampioen werd. Volgens Kramer is Hoad op het ogenblik in de gelegenheid om meer te vragen dan Trabert, die 80.000 dollars kreeg. Kramer verklaarde voorts, dat hij 2 contracten zou samenstellen, waar van in één een clau sule zou staan waar door hij de zekerheid zou krijgen, dat Hoad tijdens wedstrijden met dezelfde strijd lust zou spelen als gedurende de Wim- bledonkampioen- schappen. De kwartfinales van het dames enkelspel in het toernooi om de Amerikaan se titels, brachten een verrassing toen Betty Rosenquest-Pratt, die als zevende was ge plaatst een overwinning behaalde op de als vierde geplaatste Dorothy Knode (V.S.). Betty Rosenquest-Pratt (Jamaica) versloeg haar Amerikaanse tegenstandster met 4-6, 6-0, 6-2. Althéa Gibson (V.S.) versloeg Dar- lene Hard (V.S.) met 9-7, 6-1. In de heren kwartfinales behaalde Hoad (Australië) een overwinning op Emerson (Australië) met 8-6, 6-3, 7-5. Seixas (V.S.) versloeg Cooper (Australië) 9-7, 3-6, 9-7, 10-12, 6-4 en Fraser (Australië) won van Richardson (V.S.) 3-6, 6-3, 6-2, 6-4. Aan de internationale draverij, de zoge naamde gladiatorenrennen, welke zondag 9 september op de baan va Hamburg-Farm- sen wordt gehouden zal voor Nederland worden deelgenomen door „Oranje Nassau" met A. van de Veen en „Roland" met P. A. Strooper in de sulkey. De draverij gaat over 2600 meter en i« begiftgid met een totaal van 30.000 mark (ongeveer 27.000 gulden) aan prijzen. SCIIAER. De Zwitserse wielerbond heeft Schaer, die onlangs aan de wegwed strijden om het wereldkampioenschap voor professionals in Kopenhagen heeft deel genomen tot 15 oktober geschorst en hem een geldboete van 100 Zwitserse franks (ruim 80 gulden) opgelegd omdat Schaer volgens de bond de strijd om de wereld titel zonder geldige reden zou hebben ge staakt en onvoldoende voorbereid aan de start is verschenen. ADVERTENTIE ventilatoren KWALITEITS transformatoren EIECTRÖ-MOTOREN '4 - levéren wij vlug en concurrerend Korte .Poellaan 23 Haarlem Tel. 12305 Zwaartekrachtmeting. Geodetische des kundigen zullen van 10 tot 22 september aan boord van Hr. Ms. onderzeeboot „Zee leeuw" zwaartekrachtmetingen verrichten in de Noordzee.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 7