Mode Kerkdiensten OPEL r. H. F. Kort en bondig ZATERDAG 8 SEPTEMBER 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 Nederlander presideert regionale conferentie Medische verzorging tijdens het weekeinde Nieuwe auto voor gemeentelijke brandweer ZANDVOORT Bijeenkomst Nederlandse Christen-vrouwenbond Operette-vereniging neemt twee werken op programma Nieuwe wijkverpleegster bij Wit-Gele Kruis Rouleersysteem van Zandvoortse apotheken Nieuwe school nu al te klein HILLEGOM Burgerlijke Stand Evangelisatiesamenkomst i i Scheepvaart OFFICIAL DEALER „Fernandcl als modekoning" (Rem brandt). Een pikante Franse klucht waarin wij de onvergetelijke vertolker van de dorpspastoor in Don Camillo terugzien als een kleermaker-pantoffelheld, die zon der medeweten van zijn ietwat bazige echt genote een aandeel erft in een modehuis, dat op de rand van het bankroet staat. Met kunst en vliegwerk laat hij het noodlijden de bedrijf moderniseren en tenslotte ont werpt hij eigenhandig een collectie fantas tische mode-creaties die hem met één slag de evenknie van de befaamde „couturiers" als Dior en Balenciaga moet maken. Maar net als hij deze collectie aan het verwende Parijse publiek presenteert, ontdekt zijn jaloerse gade het geheim van zijn dubbele 'leven met het gevolg dat Fertnandel's modeshow het toneel wordt van een ver woede echtelijke ruzie die in een algemene vechtpartij eindigt. Hoe alles tenslotte nog op zijn pootjes terecht komt, zullen wij u niet verraden. Fernandels elastieken facie zal u stellig weer tranen doen lachen, maar Don Camillo evenaren doet hij niet. H. C. „Verboden Vrouwen" (L u x o r). Deze Italiaanse film evenaart in voortreffelijk heid de mate van achterdocht, die iedereen dient te hebben als hij of zij weer gecon fronteerd wordt met een onbescheiden aankondiging van een film over prostituées. Bijna steeds immers gaat het om een naar compromis: driekwart sensatie voor de kassa en een kwart zedeprekerij voor de filmkeuring. In „Verboden Vrouwen" is er geen compromis, is er alleen film, echt filmisch verantwoord camerawerk, ras- acteren, een spannend verhaal en uitmun tende regie. Als een vrouw het raam uitspringt van een bordeel, wordt de zaak door de politie voor enige tijd gesloten. Hoe drie meisjes die „vakantie" besteden is het thema. Het ziekbed van de vrouw die zich trachtte het leven te benemen, is de kern waaromheen de gebeurtenissen zich afspelen. Een der meisjes bezoekt haar dochtertje en besluit bij het kind te blijven. Een tweede schrijft op een huwelijksannonce en wordt voor de kerk waar zij de man (subliem gespeeld door Anthony Quinn) zal trouwen over reden tijdens haar vlucht voor de burge meester, die haar verleden heeft nageplo zen. De derde kiest zij ziet geen andere mogelijkheden meer terugkeer naar het bordeel. De gewonde wordt verpleegster. Er is geen geforceerde zedeprekerij in deze film, die niet overladen is. Hij is goed gedoseerd met spanning, humor, tragiek en heeft fraaie psychologische momenten. De film steekt boven het gemiddelde uit. N. „East of Eden" (Minerva). Het is prak tisch onmogelijk de voortreffelijke kwali teiten van de film „East of Eden" aan te tonen, door te volstaan met het geven van een kort resumé van de inhpud. Want de wijze waarop regisseur Elia Kazan ge bruik heeft gemaakt van de motieven, die hem door John Steinbeck's gelijknamige roman werden verschaft, kan niet worden gewaardeerd door een toch altijd kleur loze herhaling van de feiten, waarop de boeiende intrige is gebaseerd. De manier waarop Steinbeck het aloude Kaïn en Abel-verhaal zij het dan ook enigszins zijdelings naar een moderner samen leving heeft getransponeerd, is niet minder dan geniaal en slechts een grootmeester van de vertelkunst slaagt erin, een derge lijk ongemeen boeiende intrige te be denken. Een ideale groep spelers is slechts moge lijk in een land, waar een regisseur de gewenste typeringen uit een bijna onbe grensde verscheidenheid van acteurs kan samenstellen. In dit verband zij dan slechts (Shows, snufjes en alles wat verder in het domein der vrouw dagelijks aan de orde komt) In de Haarlemse Vleeshal heeft het Haarlemse Modehuis Spruit vrijdag middag en -avond, na een ouverture van wat de binnen- en buitenlandse confectie in de komende herfst de vrouw te bieden heeft, eigen ontwerpen van mej. Irma Spruit getoond, die frappeerden door een voud, goede smaak en distinctie. Want mej. Spruit heeft zich het gezegde: „Eenvoud is het kenmerk van het ware" voor ogen gehouden. Nergens was er sprake van op schik en toch waren haar ontwerpen steeds aan de laatste mode aangepast en flatteus. Begonnen werd met jassen te kust en te keur, vooral veel Weense modellen, maar ook Italiaanse en Engelse; losse, wijde mantels, met een kleurengamma van beige tot bruin. Bont, vooral bever en astrakan worden hiervoor als garnering gebruikt. De zakken zijn laag aangebracht. Paars, vroeger feitelijk alleen door de oudere dames gedragen, is nu zowel voor mantels als japonnen een van de modekleuren ge worden, ook voor de jonge vrouw. Bijzon der mooi was een reismantel (Italiaans), een trois-pièces met een lange, royale kraag van beverlam en ook een lila Engels pakje (eveneens in antraciet verkrijgbaar) met een fluwelen kraagje trok de aan dacht. Opvallend waren een trois-pièces van Italiaans tweed met een driekwart cape en een zwart, enigszins getailleerd kamgaren ensemble zwart is ook weer mode waarbij accessoires en hoeden (soms nogal excentriek) in diverse mode kleuren gedragen kunnen worden. Vermel denswaard zijn verder nog een olijfkleurige japon met een afknoopbare stola en een Engels import-jurkje met wit piqué gar nering en ingezette mouw. Hierop werd een korte bolero gedragen. Na de pauze kwa men de modellen van Irma Spruit aan de beurt. Hierbij trad de typisch vrouwelijke lijn, die voor de nieuwe mode zo typerend is, sterk naar voren. Of de in het algemeen iets langere roklengte opgang zal maken, blijft een vraag. Mooi was een paars al paca cocktail-ensemble en ook een en semble met een brede, ingezette ceintuur, nauwsluitend om de taille. Van de avondtoiletten altijd weer de clou van een modeshow was een zwart, velvet avondtoilet met een cape, gevoerd met „satin duchesse" wel bijzonder smaak vol van makelij. Een bruid met een beeldige kanten shawl (geen sluier) maakte furore. Tot slot het défilé der drie mannequins, waarmede het einde kwam van een goed gebrachte en met kennis van zaken ver zorgde show, waar de bezoekers veel ple zier aan beleefden en de dames Spruit alle eer mee inlegden. gewezen op de keiharde moeder Kate van Jo van Fleet en de sensitieve vertolking, die de knappe acteur James Dean van de naar liefde hunkerende Cal wist te geven. Van harte aanbevolen aan allen, die een voortdurend boeiende speelfilm weten te waarderen. Zij zullen deze tot en met zon dag in het Minervatheater kunnen zien. Van maandag tot en met donderdag wordt hier dan nogmaals gastvrijheid verleend aan „Desiree", één der liefdes van Napo leon, zoals deze door Annemarie Selinko in haar bekende roman beschreven werd en door Henny Koster in cinemascope en technicolor is verfilmd. „Het Roversnest" (Roxy) Eén revol ver tegen honderd niets ontziende moorde naars. Zo luidt de aanhef in de advertentie. George Montgomery, als de mysterieuze Ted, is de man, die deze revolver hanteert. En hoe! Tegen het einde van de film zijn bijna alle spelers door zijn „moordend lood" opgeruimd. Twee concurrerende benden veedieven leveren al sinds jaren slag. Herricks, een door de veedieven ge ruïneerde farmer, besluit de twee benden gedeeltelijk in zijn farm op te nemen. Met dieven vangt men dieven. Eén van de ben den gaat er echter met het vee en de zuster van Herricks vandoor. Ted heeft zich bij hen aangesloten. Na vele achtervolgingen raken de benden slaags, maar als blijkt, dat Ted een politieman is, keren zij zich eensgezind tegen hem. Ted schiet ze echter één voor één dood en krijgt het meisje als beloning. Een interessante film voor de genen, die van vuistgevechten en kruit damp houden. „De terugkeer van het monster" (Frans Hals) Men weet in deze film maar nauwelijks wie men méér moet vrezen: het amfibische monster met zijn menselij ke gedaante, dat door drie geleerden po pulair wetenschappelijk bekeken wordt of één van deze geleerden, die met de hartstocht van een Faust streeft naar de beheersing van het heelal. De tyrannie waarmee de laatstgenoemde zijn lieftalli ge vrouwtje tegen medeminnaars bewaakt wordt stuitender naarmate het medelijden van de toeschouwer met het overwonnen schijnende monster toeneemt. Dit medelij den slaat zelfs om in sympathie, wanneer dit monster een tijger, die een aantal proefdieren in een wetenschappelijk cen trum aanvalt, spontaan uitrekt en te plet ter gooit: het creatuur neemt het op voor de zwakken! En de sympathie wordt op het eind van de film omgezet in grote bijval wanneer het monster aan de griezelige ge leerde die zijn medeminnaar heeft ver moord prompt het doodvonnis voltrekt. De min of meer ruwe aanpak van het we zen zorgt in dit wilde verhaal van John Sherwood uiteraard voor de verlangde sensatie. H. B. Het Lid o-theater prolongeert „Mar- celino, brood en wijn" en Studio „Pic nic". In Cinema Palace kan men „De pastoor van Kirchfield" zien. De Nederlander dr. J. Bierdrager, hoofd van de Gezondheidsdienst op Nieuw, Guit- nea, is vrijdag gekozen tot voorzitter van de' zevende regionale conferentie van de Wereldgezondheidsraad voor het westelijk deel van de Stille Oceaan. De conferentie zal een program van maatregelen om ziek ten te verhinderen, opstellen. HAARLEM Artsen: men raadplege uitsluitend tele fonisch firma Mathot, telefoon 11990. Dierenartsen: J. Hagedoorn, Heemsteedse Dreef 11, Heemstede, telefoon 35521; Jan Heek, Koninginneweg 51, Haarlem, tele foon 13174. Apotheken: Th. A. Klinkhamer, Ko ninginneweg 69, telefoon 11596; Grijseels en Van Hees, Lange Veerstraat 19, tele foon 11000; Frans Hals-apotheek, Frans Halsplein 1, telefoon 11180. LISSE Artsen: dokter F. Haasse, Heerenweg 337, telefoon 3685. BLOEMENDAAL Artsen: dokter J. H. M. Egberts, Zuider stationsweg 12, telefoon 22261, Overvecn: dokter P. M. Wijkmans, Julianalaan 130, telefoon 10071. Aerdenhout: dokter C. Kroon, Burg. den Texlaan 12, telefoon 26073. Wijkverpleegsters: zuster J. J. J. M. de Bruin, Kerkplein 2. Bloemendaal, tele foon 25769 (b.g.g. 10920) en zuster A. G. Haagsma, Roemer Visscherplein 1, Heem stede, telefoon 27900. Apotheken: Voor de avond- en nacht diensten zijn tot zaterdagmorgen 15 sep tember voor spoedeisende gevallen ge opend de Elswout Apotheek, Bloemen- daalseweg 341, Overveen, tel. 16760; de Santpoortse Apotheek, Bloemendaalse- straatweg 145, Santpoort-Station, tel. 02560-8249 en de Aerdenhout Apotheek, Zandvoortselaan 164, Aerdenhout, tele foon 26772. ZANDVOORT Artsen: dr. J. van der Meer, Julianaweg la, telefoon 2499. Wijkverpleegsters: zr. S. M. de Wilde, Zeestraat 67, telefoon 2720. Verloskundige: zr. G. Bokma, Tolweg 6, telefoon 2816. Apotheken: De Zandvoortse apotheek, J. J. L. A. Wijnne, Haltestraat 8, telefoon 2389. Tot 2 uur geopend, daarna uitslui tend voor noodgevallen. Apotheek M. J. Kerkhoven-Nieuwenhuis, Zeestraat 71, telefoon 3073. Tot 6 uur geopend, daar na uitsluitend voor noodgevallen. HEEMSTEDE Artsen: dr. J. Laeijendecker, Raadhuis plein 6, telefoon 38103 en dr. L. Wijn berg, Beethovenlaan 36, telefoon 35734. Wijkverpleging: zr. L. Dudok van Heel, Jac. de Witstraat 9, telefoon 34673. Apotheken: Aerdenhout Apotheek, Zand voortselaan 164, telefoon 26772 en Heem- steedse Apotheek, Binnenweg 98, tele foon 381.97. HAARLEMMERMEER Hoofddorp: dokter Bult, telefoon 6320. Nieuw-Vennep: dokter Nugteren, tele foon 260. Badhoevedorp: dokter Glab- beck. HILLEGOM Artsen: dokter A. van der Kaaden, Hoofdstraat 14, tel. 5114. BENNEBROEK Artsen: dokter Van Aalst, Rijksstraat weg 53, tel. 300. Binnenkort zal de gemeenteraad van Haar lem een krediet worden gevraagd voor de aanschaf van een nieuwe autobrandspuit, ter vervanging van een autospuit uit 1926. Hiermee zal een bedrag van ongeveer f 45.000 gemoeid zijn. De nieuwe auto is bij de gemeentelijke brandweer ontworpen, die er de nieuwste vindingen in heeft verwerkt. De wagen zal worden uitgerust met een nevelspuit, waar mee de brandweer een nieuw systeem in voert. De nevelspuit neemt tien maal zoveel warmte op als de lage drukpomp, zodat het bluseffect veel groter is. Bij dit systeem wordt het water verpulverd, waardoor het bij blussing snel in stoom wordt omgezet. Het ligt in de bedoeling dit systeem te combineren met een lage drukpomp en de nieuw aan te schaffen auto met beide syste men uit te voeren. De gemeentelijke brand weer wil geleidelijk enige vernieuwingen doorvoeren. Het plan bestaat, ook volgend jaar een nieuwe autospuit aan te schaffen. Hoewel veel materieel nog wel in goede conditie is, veroudert het toch geleidelijk: het is niet aangepast aan het snellere ver keer en de nieuwste vindingen wat betreft het blussingswerk ontbreken eraan. Het zal daarom nodig zijn steeds moderniseringen door te voeren, wil men tenminste van een effectieve brandbestrijding verzekerd zijn. De afdeling Zandvoort van de Neder landse Christenvrouwenbond belegt haar eerste bijeenkomst in het nieuwe seizoen op vrijdag 21 september 's avonds om acht uur in de nieuwe consistorie van de Hervormde kerk. In deze openingsvergadering van het win terseizoen zal ds. J. van den Blink, vloot- predikant te Amsterdam, spreken over een nog nader bekend te maken onderwerp. De Zandvoortse operettevereniging heeft als eerste werk voor de komende winter periode op haar programma geplaatst: „Die lustige Witwe" van Franz Léhar. De op voering zal driemaal plaats vinden in theater Monopole op nog nader vast te stellen data in november. Als tweede werk, dat in april zal worden uitgevoerd, koos men Strauss' „Duizend en één nacht". Regie en algehele leiding zijn wederom in handen gelegd van de gebroeders Kick en Henk Steenkist. Zuster J. B. Hoogenbosch van het Wit-Ge le Kruis te Zandvoort, die thans van een ernstige ziekte herstellende is, heeft het voornemen te kennen gegeven, haar taak als wijkverpleegster niet meer te zullen opne men. Het bestuur van het Wit-Gele Kruis beschouwde zuster Hoogenbosch als een be kwame en toegewijde wijkverpleegster en ziet haar node gaan. Het ontslag is op de meest eervolle wijze verleend. Als opvolg ster is aangesteld mejuffrouw A. M. C. Hoo genbosch, Julianaweg 25 te Zandvoort, (tel. 2826), thans als eerste verpleegster in de Mariastichting te Haarlem werkzaam. Als de inspecteur van de volksgezondheid hieraan zijn goedkeuring verleent, zal de nieuwe wijkverpleegster op 16 september haar werkzaamheden aanvangen. De beide in Zandvoort gevestigde apo theken hebben voor de komende winter periode een rouleersysteem ingevoerd, zo als dat in de steden reeds lang wordt toege past na de officiële sluitingstijd en op zondag. Te beginnen komende zondag zal men zich met recepten en voor spoedgevallen kunnen wenden tot de Zandvoortse apo theek, Haltestraat 8. Deze zal óók in de week van 1015 september des avondis na 7 uur geopend zijn. Zondag over een week en de avonden die daarop volgen van 1722 september kan men terecht bij de Zeestraat-apotheek, Zeestraat 71. Men zal elke week een opgave kunnen vinden in onze -aterdagse rubriek van de medische diensten gedurende het week einde. Het publiek wordt verzocht van deze openstelling geen onnodig gebruik te maken. Z.oals wij reeds eerder meldden, werden de ambtenaren van de Rijksbelastingdienst enkele weken geleden uit de lokalen van de ulo-school aan het Schoolplein te Zand voort tijdelijk overgebracht naar een der lokalen in het raadhuis, omdat de toeloop van de leerlingen voor het nieuwe leerjaar zó groot bleek te zijn, dat men deze lokalen niet meer kon missen. De nieuwe ulo-school achter het Kost- verlorenpark nadert nu haar voltooiing en zal vermoedelijk in de loop van de maand november in gebruik worden genomen, doch daar de belangstelling voor het ulo- onderwijs-in Zandvoort blijft aanhouden, verwacht men, dat ook deze school te klein zal blijken te zijn. Daarom heeft het gemeentebestuur aan de inspectie van het onderwijs verzocht, toestemming te verlenen voor uitbreiding van de nieuwe ulo-school met drie les lokalen. Indien de zij het eventueel slechts voorlopige goedkeuring op dit verzoek wordt verkregen, zal het college een ver zoek tot het verlenen van een krediet voor de. bouw van deze lokalen ten spoedigste bij de gemeenteraad indienen. GEBOREN: Hermanus Petrus Maria, z. van W. Ruigrok en A. M. Th. v. Haaster; Christina Maria Johanna, d. van J. N. v. d. Vossen en A. J. A. Sistermans; Bernardus Petrus Paulus, z. van W. H. van Veen en H. Versteeg: Paulus Adrianus Johannes, z. van B. J. de Boer en J. O. van Amersfoort; Vin- centius Johannes, z. van J. ten Brink en H. W. M. v. d. Linden; Johannes Leonardus Ma ria, z. van J. Zethof en P. W. Damen; Adria nus Leonardus Maria, z. van A. G. Wannet en J. P. Seijsener. ONDERTROUWD: H. J. A. Fransen en M. P. Lommerse; W. J. Peetoom en M. C. Iman- se; H. J. van Voornveld en H. G. Jansen. GETROUWD: J. A. J. Lommerse en A. Th. M. Jonkheer; M. J. Lommerse en M. J. Jonk heer; G. J. v. Rijn en H. de Graaf. OVERLEDEN: P. W. v. d. Reep, m., 84 j. Woensdag zal in het jeugdhuis Weltevre den te Hillegom een evangelisatiesamen komst belegd worden voor alle gezindten. Als spreker zal optreden de heer E. Pera uit Den Haag. ZONDAG 9 SEPTEMBER 1956 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk, Grote Kerk, Grote Markt. 10: Ds. A. J. van Rhijn. 7: Ds. Joh. Bronsgeest. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. W. M. van Asperen. Noorderkerk, Velserstraat. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 9: Ds. R. Bijl, Gezinsdienst. 10.30: Dr. G. Snijders Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. G. J. Waar denburg. Bakenesserkerk, Vrouwestr. 9.30: Kinderkerk. Dhr. Th. van der Burg. 10.30: Jeugddienst. Ds. D. ter Steege, van Sant poort. Gebouw Vryz. Hervormden, Jacob- straat. 10.30: Ds. J. Heidinga. Kapel Sarepta Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk. Dhr. J. de Nie. 10.45: Ds. E. Pot. Diaconessenhuis, Ha zepaterslaan. 4.30: Ds. W. M. van Asperen. Janskapel, Jansstraat. 10.30: Dhr. F. H. Geursen. Jeugdkapel. Noord, Molenaerstraat 10.30: Naar Gezinsdienst. Oost, Zomerkade geen dienst. West, Leidsestraat 10: Dhr. R. Hengstmangers, Theol. Cand. Centrum, O. Groenmarkt 10: Dhr. J. Jongkind. Eglise Wallonne. 10.30 h.: Service présidé par le Pasteur J. F. Baudraz. Deutsche Evangeli sche Kirchengemeinde. Woensdag 8: Bibel- stunde, Jozef Israëlsplein 19, Heemstede. Christian Science, First Church of Christ Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Woensdag, Lange Veerstr. 16. 8: Avondbijeenkomst. Alle-Dag-Kerk. Maan dag 7.30 en Woensdag 3: Contactbijeenkom sten met gerepatrieerden in de Pastorie der Broederkerk, Parklaan 32. Dinsdag 3: Ron- detafelbespreking. Broederkerk, Parklaan 34 Herv. Evang. op G. G., Nassauplein 8. 10 en 5: Dhr. M. Schoonderbeek, van Lunteren. Woensdag 7.30: Ds. Lamens, van Kamerik. Stads Evangelisatie, Lange Herenstraat 6. 10: Dhr. L. Slappendel van Alphen aan de Rijn. 7: Ds heer J. Jansen. Woensdag 8: Dhr. J. F. Snoeks. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. Jac. Klein Haneveld, Evangelist te Bodegraven. 5: Dezelfde. Evangelisatiesa menkomst. 8: Jeugdsamenkomst o.l.v. Jan Schultz. Zaterdag 7.30: Openluchtsamen komst a. d. Dreef. Opwekkingssamenkom sten, Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Bijzon dere Zendingsavond. Dr. P. Berron, direc teur van de Morgenlandzending. Getuigenis van Mej. Wynanda Groeneveld. die als zen delinge naar de Libanon vertrekt. Broeder gemeente, Parklaan 34. Zaterdag geen zang- dienst. Zondag 10.30: Dhr. Joh. Mensink, v. Amsterdam. 12: Zondagsschool. O. R. G. Centrum, Westerholtpark IA. 10.30: Ds. A. R. de Jong. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. G. Kroes. H. Avondm. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. C. Sou- tendijk. Wijkgebouw Ned. Herv. Kerk, Zo merkade, H.-O. 19.30: Ds. C. P. Hoekema. Remonstr. Geref. Gemeente. 10.30: Intrede Ds. J. W. Wery. Geref. Kerk. Voorbereiding H. Avondmaal. Wilhelminakerk, Ged Oude Gracht 57—59. 10: Ds. D. J. Roos. 5: Ds. L. Hoorweg. Zuid-Oosterkerk, Richard Hol- kade 125. 10: Ds. L. Hoorweg. 5: Ds. C. Goe man. Lyceum-Aula, ingang van Merlenstr. 9: Ds. C. Goeman. 5: Ds. D. J. Roos. Geref. Kerk, Begijnhofkapel. 8.30 en 4: Drs. Bos. Chr. Geref. Kerk. Raaks. 10 en 5: Ds. J. P. Geels, voorbereiding H. Avondmaal. Ger. Gem., Lange Margarethastraat 13 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Geref. Gem. in Ned., Parklaan 21. 10 en 4.30: Leesdienst. Dinsdag 7;30: Ds. Du Marchie van Voorthuizen. Bap- tiste Gemeente, Begijnhofkapel, Begijnhof. 10.30: Ds. J. W. Weenink, Afscheid. 7.30: Ge meentelijke Gemeenschapsavond. Afscheid. Dinsdag 8: Zusterhulp. Pinkstergemeente, Nieuwe Kruisstraat 14. 10: Dhr. M. v. d. Sluis. 7.30: Dhr. G. R. Mik. Vergadering van Gelovigen, Hasselaersplein 11. 10: Samen komst. (Broodbreken). Ned. Chr. Gemeen- schapsbond, Koudenhorn 46 A rd. Dinsdag 8: samenkomst. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. De Christengemeenschap, Wilhelminastraat 60. 9.30: Zondagsdienst voor kinderen. 10: Mensenwijdingsdienst. Donderdagmorgen 8.30: Mensenwijdingsdienst. Volle Evangelie- Gemeente. Elim-Kapel, Paul Krugerstraat 36 10: Openbare samenkomst. Dhr. J. H. Schat. 12-13: Zondagsschool. 7: Openbare samen komst. Velschillende sprekers. Donderdag 3: Gebedssamenkomst (voor gemeenteleden). Zèvendé-Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bij belstudie. 11: Prediking. Zevendedags-Bap- tisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere zater dag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Corne- lissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerk dienst. Hersteld Apost. Zendingkerk. Wil helminastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefening Apostolische Gemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. The Bethel Pentecostal Inc., Voorhelm straat 3, geb. „Beth-El". 3: H. Avondmaal. Dinsdag 7.30: Bidstond. Br. N. A. Matray. Woensdag 8: Kumpulan Isteri (Zustersa- menkomst. Zr. L. J. Weber Immink. Hst. Gemeente van Christus, Spruitenbosstraat 9 10.15: H. Avondmaal en preek. 8: Evangeli- satiedienst. Woensdag 8: Bijbellezing voor alle belangstellenden Duvenvoordestraat 61 Donderdag Ged. Oude Gracht 47. Evangeli- satiedienst. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 5: Leesdienst. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Dr. H. v. d. Loos, m.m.v. het kerkkoor. 7: Ds. G. Koch. Immanuëlkerk 10: Dr. G. Ph. Scheers. Jeugdkapel Schoterweg 10: Mevr. A. Koch-Otten. Sionskerk, Ekster straat (Spaarndam-West). 10.30: Ds. G. H. v. d. Woord. H. Doop. 7: Ds. J. Kroon. Ned. Prot. Bond. Berkenstraat 10. 10.30: Ds. F. N. Wildervanck. Stichting „Petra" Noorderka pel (einde Minahassastraat) Donderdag 8: Sprekers: J. Klein Haneveld evang. te Bo degraven en Th. Dikkes, evang. te Leiden. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk, Kloppersin gel 5557. 8.30, 10.30 en 5: Ds. J. A. van Ar- kel. H. Avondmaal. Sionskerk, Eksterstraat. 8.45 en 3.30: Ds. H. W. Wierda. H. Avondm. Noord-Schoterkerk, Spaarnrijkstraat. 9.30 en 5: Ds. P. de Ruig, Voorber. H. Avondm. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10 en 5.15: Ds. D. H. Biesma. Leger des Heils, Ceramstraat 4. 10: Heili- gingsdienst. 12: Compagnie. 4.15: Kindersa menkomst. 7: Openluchtmeeting. 8: Verlos singssamenkomst o.l.v. kapitein F. Dijkstra. Maandag 7: Straatzang (Bloemendaal spoor weg). Dinsdag 2.15: Gezinsbond. Woensdag middag film. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. Henkels. Ka pel Nieuw Vredenliof. 10.30: Ds. Oskamp. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. van Dijl. Kapel Irene. Meer en Bosch. 10: Dhr. den Vries. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Mej. L. A. v. d. Voort, Voorg. v. d. Afd. Doopsgez. Kring, in „de Olijftak". 10.30: Ds. C. P. Hoekema. Geref. Kerk. Voorber. H. Av. Koe- diefslaan. 10: Dr. A. Dondorp. 5: Ds. C. Goe man. Camplaan. 10. Dr. P. J. Richel. 5.30: Dr. A. Dondorp. Geref. Kerk, Herenweg 111. 10 en 5: Ds. C. P. Plooy. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Prof. Dr. A. A. van Ruler. 10.30: Zondags school in het Tyo H. van Eegheninstituut Van Lennepweg. Relig. Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Mej. Ds. T. Mayer, Remonstr. predi kante uit Leiden. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15: Ds. H. S. J. Kalf. 7: Ds. A. Dönszel- mann, Amsterdam. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. C. Klapwijk. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9: Contactdienst. Ds. W. Bronsgeest.. 10.30: Ds. J. E. Drost. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4 10.30: Ds. A. J. Snaayer, Dg., Haarlem. Geref. Kerk. 9. 10.30 en 3.30: Ds. G. Toornvliet, te Bloemendaal. 7.30: Ds. G. van Duinen, te Wassenaar. Vrij Kath. Kerk. Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 19.30: Vespers en Lof. OVERVEEN. 10: Ds. G. Bosman, te Nij megen. 10.15: Zondagsschool Julianawar- tier, Kon. Wilhelminaschool, Dompvloeds- laan. 12-13: Zondagsschool Ramplaankwar- tier, Beatrixschool en Wijkgebouw Irene. Marine Hospitaal. 10: Dienst. Geref. Kerk. 10 en 19: Ds. D. Ringnalda. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Knottnerus. 5: Ds. Brouwer. Ned. Prot. Bond 10: Ds. J. v. Goudoever. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. A. K. Krabbe. Chr. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. A. H. Schippers. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. ADVERTENTIE J///////////////////////A/X//'////////////////////////////////////////////'///////////////////////, 62 Amerikaanse en Canadese petroleum- en aardgasondernemingen vertegenwoordigd in één t certificaat CAS INDUSTRIES FUND Op de aandelen GAS INDUSTRIES FUND, INC. 5 welke op 13 maart 1956 aan de Amsterdamse beurs werden geïntroduceerd, werd over het afgelopen boek jaar 1,055 uit gerealiseerde kapitaalwinsten en 0,355 uit lopende inkomsten uitgekeerd. Op deze basis bedraagt het rendement bij de huidige koers van 163/8 of f 622,25 per certificaat van 10 aandelen 8% netto. v i Ten kantore van de firma D. W. Brand, Keizers- gracht 215, Amsterdam is het jaarverslag 1955156 in de Nederlandse taal verkrijgbaar. 5 Offringa van Wageningen. 7: Ds. J. C. Sal- verda. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. S. M. A. Daalder, van Haarlem. Geref. Kerk. 9.30 en 3.30: Ds. D. Hoornstra. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. P. J. Mackaay van Leiden. 6.30: Ds. M. C. Don. Abbenes. 9.30: Ds. M. C. Don. 630: Ds W. van Beem, van Lijnden. Bethelkapel. Geen opgave ontvangen. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. IJ. v. d. Zee, H. Av. en dankzegg. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Vic. L. C. Baljé, kinderdienst. 4.30: Dezelfde. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. A. Bos, van Haarlem. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. A. Noorman, Zaandam. 19: Ds. D. ter Steege, H. Avondmaal. De Toorts 9: Ds. Mr. G. A. Alma, Amsterdam-West. Chr. Geref. Kerk. Pniëlkapel, Pastorieweg. 3.30: Ds. D. H. Biesma. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. J. Kroon. 7.30: Ds. G. H. v. d. Woord. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10.30: Ds. C. de Ru. 7: geen dienst. Kapel Bentveld: 10.45: Ds. R. H. Oldeman. Kapel „Het Huis in de duinen" 19.30: Ds. C. de Ru. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Ds. H. A. Snethlage, van Rotterdam. Geref. Kerk, Julianaweg. 10 en 5: Ds. A. de Ruiter. H. Avondmaal en dankzegging. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Maandag 3: samen komst in huize „Pniël", Zuiderstraat 3. Spr. de heer H. Veldkamp, evang. te den Haag LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: cand. F. R. J. Knetsch, van Leiden. 5: Ds. C. Jon- geboer. Ned. Prot. Bond. Mej. A. J. L. Bou- meester. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. K. Schou ten. Geref. Kerk, art. 31. 10 en 3.30: Ds. J. J. Verleur. Chr. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. H. W. Eerland. Geref. Gemeente 10 en 4: Lees dienst. Oud-Geref. Gemeente. 9.30 en 3: Leesdienst. Albireo, 7 te Madras verw. Amstelvliet. 7 te Bombay. Alblasserdijk. 7 te Vera Cruz. Attis, 7 v. New Orleans n. La Guaira. Alderamin, 7 30 m. o.n.o. Kp. Gata n. Antwerpen. Aggersborg, 7 v. Kingston n. Santiago de Cuba. Aalsum, 7 v. Bahrein. Abbekerk, 7 480 m. n.w. Minikoy n. Penang. Algenib, 7 te Amsterdam. Almdijk, 3 v. Antwerpen te Rotterdam. Aalsum, 8 te Khoralami. Aldabi. 7 v. Buenos Aires n. Villa Constitution. Almkerk, 8 te Algiers. Amstelmeer, 8 te Boston Mass. Andijk, 8 te Galveston. Arendskerk, 9 te Brisbane verw. Blonimersdijk, 7 te Rotterdam. Banka, 7 te Suez v. Port Said. Boissevain, 7 te Port Elizabeth. Britsum, 6 te Antwerpen. Bengalen, 8 v. Tj. Priok n. Semarang. Beninkust, 8 te Lagos. Bennekom, 8 v. Antwerpen te Rotterdam. Bonaire, 8 v. Plymouth te Rotterdam. Caltex Utrecht, pass. 7 Masira eil. n. Rastanura. Celebes, 8 te Suez. Cottica, 7 v. Paramaribo n. Georgetown. Cradle of Liberty, 7 v. Cadiz n. Port Said. Camerounkust, 6 te Cape Coast.» Concepcion, 5 160 m. z.w. Kaapverdische eil. n. Las Palmas. Congokust, 7 te Abijan. Castor, pass. 6 Wight n. Madeira. Caltex Leiden, 7 265 m. w. Manilla n. Singapore. Cinulia, 7 350 m. n.w. Auckland n. Curasao. Charis, 7 v. Curasao n. Aruba. Crania, 19 te Curasao verw. Caltex Nederland. 7 te Rotterdam. Camitia, 7 v. Rotterdam n. Curasao. Delfshaven, 6 te Rotterdam. Duivendrecht, 7 v. Rotterdam n. Gulfport. Delft, 8 te Cartagena. Drente, 7 te Surabaja. Dorestad, 6 470 m. z.w. Cocos eil. n. Geelong. Dordrecht, 7 dw. Wight n. Londen. Dido, 7 te Amsterdam n. Hamburg. Diemerdijk, 7 v. Londen n. Bremen. Eemdijk, 7 v. Antwerpen n. Havana. Eos, pass. 7 Ouessant n. Amsterdam. Esso Amsterdam, pass. 7 Ouessant n. Antwerpen. Ena, 7 te Recife verw. Etrema. 11 te Stanlow verw. Eemland, pass. 7 Kaapverd. eil. n. Santos. Fairsea, 5 v. Sydney n. Bremershaven. Felipes, 7 te Port Dickson. Gordias, 7 v. Alexandrië n. Beyrouth. Gaasterkerk, 7 v. Genua n. Lissabon. Guineekust, 6 v. Lagos n. Accra. Gadila. 7 te Singapore verw. Gooiland. 8 te Bahia. Hersilia. 7 te Emden n. Hamburg. Hector. 7 65 m. w. Gibraltar n. Antwerpen. Helicon, 7 100 m. n. Georgetown n. Paramaribo. Hydra, 6 900 m. n.o. Barbados n. Barbados. Heemskerk, 7 v. Amsterdam n. Zuid-Afrika. Holland, 9 te Durban verw. Isis, 7 te Guanta. Ivoorkust, 8 te Amsterdam. Jason, 7 v. New York n. Port Au Prince. Karimata, 8 te Semarang. Kalydon, 13 te Rotterdam verw. Katelysia, 10 te Curacao verw. Kryptos, 7 te Hoek van Holland. Kota Agoeng, 7 te Suez. Kertosono, 8 te Suez. Lutterkerk, 7 v. Abadan n. Bushire. Lekhaven. 7 v. Rotterdam n. Hamburg. Loosdrecht, 7 v. Londen n. Amsterdam. Larenberg, 7 te La Guaira v. Bachaquero. Lutterkerk, 7 v. Abadan n. Bushire. Langkoeas, pass. 7 Minikoy n. Belawan. Lemsterkerk, 7 v. Marseille n. Antwerpen. Limburg, 7 v. Genua n. Port Said. Leopoldskerk, 8 te Rotterdam. Loosdrecht. 7 v. Londen te Amsterdam. Maasdam, 6 v. Southampton n. Cobh. Metula, 6 v. Colombo n. Vizagapatam. Muiderkerk, 6 v. Adelaide n. Aden. Madoera, 7 v. Port Said n. Napels. Marisa, 17 te Casablanca verw. Mitra, 19 te Rotterdam verw. Myonia, 8 te Colombo verw. Murena, 7 te Tokuyama. Marpessa, 7 v. Curaqao n. Kingston. Moordrecht, pass. 7 Ouessant n. Mena Markelo. 7 te Newcastle verw. Maas, 8 te Algiers. Myonia, 8 te Colombo. Noordam, 9 te Hoek v. Holland verw n. R'dam. N. Amsterdam, 7 240 m. o. Kp. Race n. South.ton. Nanusa, 7 te Manilla verw. Notos, 7 v. Rotterdam n. Vigo. Nigerstroom, pass. 8 Kp. Finisterre n. A'dam. Orestes, 7 te Hamburg. Ophir, 7 te Singapore verw. Oldekerk, 7 v. Genua n. Marseille. Omala, 7 te Tripoli. Ootmarsum, 7 te Amsterdam. Pendrecht, 7 v. Suez n. Rastanura. Poelau Laut, pass. 7 Perim n. Suez. Polyphemus, 7 v. Singapore n. Port Swettenham. Poseidon, 7 te Jacmel v. Maracaibo. Prins Alexander, 7 te Antwerpen. Prins Willem II, 7 te Milwaukee. Prins Willem III, 7 te Bremen. Pr. Johan Willem Friso, 7 v. Montreal n. Quebec. Prins Willem V, 7 te Rotterdam. Raki, 6 v. Amsterdam n. Priok. Rempang, 7 v. Genua n. Port Said. Rotula, 7 te Curapao. Rijndam, 7 te New York. Riouw, 7 v. Paulsboro n. New York. Rijnkerk, 8 te Rotterdam. Roepat. pass. 7 Key West n. Philadelphia. Rijnland, 10 te Buenos Aires verw. Sinabang, 7 te Sydney. Schiedijk, 7 te Tampa. HAARLEM EN OMGEVING Kwarteeuw koster. Begin septer or zal de heer K. de Vries de dag herdenken, dat hij vijfentwintig jaar geleden zijn taak als koster bij de gereformeerde kerk aan de Koediefslaan te Heemstede begon. Op 15 september zal de heer De Vries in de nieuwe jeugdzaal aan de Koediefslaan ge huldigd worden. Jubileum. Dinsdag 11 september hoopt de heer P. C. K. Heidweiller te Haarlem de dag te herdenken, dat hij veertig jaar ge leden als bankwerker in dienst trad bij de Nederlandse Spoorwegen. Door auto aangereden. Vrijdagmorgen omstreeks kwart voor acht is een 39-jarige Heemsteedse reclameontwerper op de Herenweg te Heemstede aangereden door een auto, bestuurd door een 60-jarige in specteur van het TNO. De reclameontwer per, die op de fiets was en van de Heren weg linksaf de Zandvoortselaan in wilde rijden, zag niet de uit de richting van Haar lem komende personenauto. Hij kwam te vallen en moest met klachten over pijn in d" rug door een dokter naar huis gebracht worden. Aanrijding. Vrijdagmorgen omstreeks kwart voor twaalf lette een 40-jarige brood bezorger uit Haarlem, die op een bakkers carrier de kruising Pijlslaan-Dahliastraat overstak, niet voldoende op het verkeer, met het gevolg, dat zijn voertuig werd aan gereden door pen vrachtauto, die in de Dah liastraat reed en werd bestuurd door een 31-jarige chauffeur uit Amsterdam. De car rier werd door de voorzijde van de auto ge ramd, waarbij de broodbezorger kwam te vallen en met een hoofdwond per GGD naar het Grote Gasthuis vervoerd moest worden. Meisje aangereden. De tienjarige Sjoukje B. uit Haarlem is vrijdagmiddag omstreeks half vijf spelenderwijs op de rij baan van het Prinsen Bolwerk gekomen, waarbij zij werd aangereden door een motor fiets. Zij liep hierbij een wond aan het lin kerbeen op en is door een onbekende auto mobilist naar de Deo gebracht, vanwaar zij later naar huis kon terugkeren. Damclub Hillegom. De damclub Hille gom heeft een nieuw clublokaal. Het is het gebouw van de KAB in de Hoofdstraat te Hillegom. De clubavonden zullen woensdag weer beginnen. Feest. Op dinsdagavond 11 september houdt de vierde afdeling van de Haarlemse federatie van de Partij van de Arbeid in het gebouw van „Het Oosterkwartier" aan de Zomervaart een feestelijke bijeenkomst, waarin onder meer het vijfhonderdste lid van de afdeling zal worden verwelkomd. Mejuffrouw Fenno van der Burg zal een inleiding houden over de verkiezingsanalyse. ADVERTENTIE Produel van General Motor» AUTOMOBIELBEDRIJF HAARLEM Tel. 13850-11 578 - Verkoop 18463 Stanvac Talangakar, 7 te Sungeigerong. Sigli, 7 te Schansi verw. Solon, 7 te Willemstad. Salatiga, 7 v. Bahrein n. Bombay. Soestdijk, 8 te Rotterdam. Sunetta, 7 v. Cochin n. Calcutta. Teücer, 6 v. Amsterdam n. Priok. Tawali. 7 te Rangoon. Tarakan, 8 te Belawan. Tomini, 7 v. Gdynia n. Rotterdam. Tabian, 7 te Singapore v. Pladju. Tawali, 7 te Rangoon. Trajanus, 6 400 m. n. Terceira n. Antwerpen. Triton, 7 te Southampton. Tiba, 7 160 m. w. Scillys n. Amsterdam. Titus, 7 v. Kingston n. Santiago de Cuba. Tibia, 14 te Rotterdam verw. Tjisondari, 5 te Durban. Theobaldius, 8 te Cabimas. Tomori, pass. 7 Azoren n. Beyrouth. Teucer. pass. 8 Ouessant n. Port Said. Van Noort, 6 v. Surabaja n. Shanghai. Van Riebeeck, 7 te Makassar verw. Van Heutz, 7 te Belawan. Waterland, pass. 7 Finisterre n. Amsterdam. Will. Barendsz, pass. 7 Kp. St. Vine. n. Le Havre. Waterman, 10 te Rotterdam verw. v. New York. Willem Ruys, 7 te Southampton. Westertoren, 7 400 m. o. Mombasa n. Kaapstad. Wonorato, 7 39.54 n. 176.46 w. Manilla/San Franc. Waal,' 7 v. Malta n. Patras. Willem Ruys, pass. 8 Ouessant n. Port Said. IJssel, 8 v. Rotterdam n. Gibraltar. Zuiderkruis 7 te New York v. Rotterdam. KLEINE VAART Atlas, 6 v. Aalborg n. Aarhus. Ambiorix, 6 v. Valencia n. Alicante. Borculo, 6 v. Barcelona n. Kingslynn. Boreas, 5 v. Faro n. Rotterdam. Barcarole, 7 te Barrow verw. Bab T, 3 v. Gefle n. Zaandam. Daniël, 7 v. Cagliari n. Silloth. Ella, 5 v. Gothenburg n. Parijs. Ilias. 6 te Iraklion. Joost. 5 te Sodertalje v. Ostrand. Jan, 6 v. Swansea n. Amsterdam. Kaap Falga, 6 v. Gent n. Malmö. Kaap St. Vincent, 4 v. Docksta n. Moerdijk. Larix, 6 v. Goteborg n. Kristinehamn. Lijnbaan, 6 v. Amsterdam n. Gdynia. Marietje Böhmer, 6 v. Rotterdam n. Duinkerken. Midas, 7 te IJmuiden n. Vigo. Maria Theresia, 6 v. New Ross n. Port Talbot. Medea, 6 te Kopenhagen v. Gent. Martha, 6 v. Cardiff n. Port Talbot. Markelo, 7 te Newcastle verw. Pavo, 5 v. Amsterdam n. Ostrand. Ponza, 5 v. Skutskaer te Zaandam. Ransel, 6 v. Pernis n. New Ross. Spurt, 7 te Liverpool v. Greenock. Volharding, 6 v. Volos n. Thessaloniki. Wexford. 6 v. Kopenhagen n. Nykobing Mors. SLEEPVAART Argus, 6 te Rotterdam. Blankenburg, 6 v. Stralsund n. Rotterdam. Cycloop, 6 420 m. z.w. St. Nazaire n. St. Nazaire. Hudson, pass. 7 Kiel Holtenau n. Stralsund. Oostzee, pass. 6 Kp. Finisterre n. Falmouth. Thames, 6 90 m. z. Kp. Finisterre n. Liverpool.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 9