Menzies onverrichterzake Cairo vertrokken uit Spoedberaad in Londen met Mollet, Pineau en Eden HET WEER: Zacht en droog OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Opening Staten-Generaal en indiening begroting en miljoenennota gaan door MORRIS TOUR DE FRANCE 1956 Huilend kind redde gezin van de dood Ook zonder nieuw kabinet: Nasser is op zijn standpunt blijven staan VAN PARIJS TOT DUSSELDORF Voormalige A-divisie herdacht haar doden Het woord is aan Ook prinses Beatrix dit jaar in Gouden Koets Wegens de Suezkwestie „Willem Ruys" vaart rond de Kaap naar Indonesië VOORSTELLINGEN VAN BELANGRIJKE SPORTFILMS VAN HD/OHC Tegenvoorstel Onwaar Plechtige afkondiging van Grondwetswijzigingen Informateur onderzoekt samenstelling kabinet Gasslang losgeschoten P 71e JAARGANG No 53 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Wnd. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks MAANDAG 10 SEPTEMBER 1956 Haarlems Dagblad 301e JAARGANG No 206 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p.p. ƒ7,- Losse nrs. 12 ct Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman (Van onze parlementaire redacteur) Onafhankelijk van de vraag of er dan een nieuw kabinet zal zijn ge vormd gaat Dinsdag Prinjesdag ge woon door. De Koningin zal zich, zoals gebruikelijk in de Gouden Koets, ditmaal voor het eerst niet alleen door prins Bernhard maar ook door prinses Beatrix vergezeld, naar de Ridderzaal begeven om in de ver enigde vergadering der beide kamers de nieuwe zitting van de Staten- Generaal te openen met het uitspreken van een Troonrede, die weliswaar zeer kort zal zijn en waarschijnlijk geen programma zal kunnen bevatten. Zolang 'n nieuw kabinet niet is benoemd zolang een nieuw kabinet niet is benoemd blijft het oude aan het bewind om de lo pende en noodzakelijke aangelegenheden af te doen en tot die noodzakelijke aange legenheden, grondwettelijk vereist, behoort de opening van de Staten-Generaal. In dien er dus op de achttiende september geen nieuwe ploeg gereed zou zijn, zal de opening plaatshebben onder verantwoorde- Koningin Juliana ontving zaterdag een deputatie van het Internationale Ge zinscongres, dal vorige week. in Sche- veningen en Den Haag is gehouden. In de tuin achter het paleis te Soestdijk onderhield de Koningin zich met haar gasten. De directie van de Koninklijke Rotter- damsche Lloyd heeft de gezagvoerder van de „Willem Ruys", kapitein Frits de Jonge opgedragen de route naar Indonesië rond Kaap de Goede Hoop te nemen. Dit besluit is genomen uitsluitend op grond van de overweging, dat in verband met de tegen woordige onzekere toestand in de zone van het Suezkanaal geen enkel risico genomen kan worden. Het 21.300 brt metende vlaggeschip van de Rotterdamsche rederij, dat donderdag uit Rotterdam naar Indonesië vertrok met 900 passagiers en 470 bemanningsleden aan boord, bevond zich nog voor de straat van Gibraltar toen het de instructie van zijn hoofdkantoor ontving. De reis naar Djakarta zal via de Kaap ongeveer een week langer duren dan langs de oorspron kelijke route. De reis via het Suezkanaal duurt 21 dagen, de directie heeft nog niet beslist of het schip Kaapstad aan zal doen. Dit hangt er van af of in deze Zuidafri- kaanse haven gebunkerd kan worden. Passagiers voor deze plaats zijn immers, gezien de oorspronkelijke te volgen route, niet aan boord. Ook is nog geen besluit gevallen over de vraag of de „Willem Ruys" Colombo, voor welke plaats zij wel passagiers heeft, zal aandoen. De maatschappij „Nederland" deelde mee, dat haar schepen voorshands de nor male route door het Suezkanaal zullen va ren. De Oranje van deze maatschappij, die op weg is naar Nederland, vertrekt morgen uit Colombo. AD V KRTENT IE BARTELJORISSTR. HAARLEM TEL .13439 PERD. B0LSTR. 48 A'DAM - TEL 71*162 DUFFEL MONTY-COATS 59.50 j Van onze correspondent in Londen) De vrees dat ook de laatste besprekingen in Cairo over het Suezkanaal zouden mislukken is bewaarheid. De laatste vier dagen van de vorige week gingen voor bij zonder een nieuwe ontmoeting met president Nasser. De bijeenkomst van zondag was hoofdzakelijk een afscheid. Na afloop verklaarde premier Menzies van Australië: „De toestand is zeer, zeer ernstig en is dat geweest sinds het begin van de crisis". Hij wordt vandaag in Londen terug verwacht, vergezeld van de Amerikaanse onder-minister van Buitenlandse Zaken Loy Henderson en de Zweedse minister van Buitenlandse Zaken Unden. Brieven en documenten, die gedurende de afgelopen week uitgewisseld zijn tussen Menzies en Nasser werden gelijktijdig in Londen en Cairo gepubliceerd. Daaruit blijkt dat Menzies, optredende namens de meerderheid van de Londense Suez-conferentie, op waar dige, openhartige en verzoeningsgezinde wijze, de voorstellen aan Nasser heeft voorgelegd. Het antwoord van Nasser laat geen twijfel aan diens afwijzende hou ding. Hij zegt dat het voor Egypte moeilijk is zich iets uitdagenders in te denken dan de voorstellen van- de achttien landen. Hij beschuldigt Groot-Brittannië en Frankrijk van dreigen met geweld, economische druk en aanzetten van de lood sen en employe's van de kanaalmaatschappij tot sabotage. Alles wat minder is dan een volledig Egyptisch operatief beheer van het kanaal wordt een beledi ging geacht voor de Egyptische soevereiniteit. Nasser zegt er van overtuigd te zijn dat het doel van de voorgestelde internationale autoriteit is Egypte te be roven van het Suezkanaal. Nasser is dus op zijn standpunt blijven staan. Menzies, Henderson en Unden zullen met premier Sir Anthony Eden, de Franse premier Mollet en de Franse minister van Buitenlandse Zaken Pineau in Londen van gedachten wisselen over de volgende stap. Sir Anthony zou het geschil nu aan de Vei ligheidsraad van de U.N.O. willen voorleg gen. Van Amerikaanse zijde wordt erop aangedrongen dat de Britse en Franse kanaalloodsen voor het ogenblik aan het werk blijven. Groot-Brittannië heeft her haaldelijk ontkend dat het van plan is de loodsen terug te trekken, maar de loodsen ocxoccocccocccccccccccoc- ccccccocccccc Het doet ons een groot genoegen te kunnen aankondigen dat wij voor onze lezers het alleenvertoningsrecht in ons versprei dingsgebied hebben kunnen verkrijgen van een tweetal unieke sportfilms. In de eerste plaats de wielersportfilm Deze film, waarvan de duur 1 uur en 10 minuten bedraagt, geeft een volledig beeld van de belangrijkste en meest dramatische wielerwedstrijd van dit jaar, de Tour de France. Men volgt de renners op elke etappe, men ziet ook de koortsachtige activiteit van verzorgers, journalisten en organisators, de prachtige landschappen van Frankrijk, de Alpen en de Pyreneeën. Ten tweede de voetbalfilm Deze film, vertoningsduur ongeveer 40 minuten, geeft hoogtepunten uit de laatste 5 jaar van het Nederlands voetbal-elftal, van de roemruchte wedstrijd Nederlandse tegen Franse beroepsspelers in 1953 te Parijs en bovendien van de finale van de laatste wereldkampioenschappen Hongarije-Duitsland te Bern. Deze films zullen wij voor u vertonen in het Gemeentelijk Concert gebouw, grote zaal, te Haarlem op 14, 24 en 25 september a.s. De toegangsprijs zal ƒ1.bedragen, vestiaire en plaatsbespreking inbegrepen. De kaarten zijn vanaf woensdag a.s. verkrijgbaar. Reserveer nu reeds uw avond voor deze filmvoorstelling. Nadere bijzonderheden wat betreft plaatsbespreking, aanvang der voorstellingen enz. vindt u in ons blad van morgen. co-c'-cccaxcccccoDcocoKo;cocoxooccoDCocco^cocoaxxxxx>cccco^coccoïcocco30cocoDoo:cooc<x>;ojDcocoDCCCC<xc»co^>co:o hadden zelf verklaard niet te zullen aan blijven wanneer Menzies' missie zou falen. De Verenigde Staten blijven hopen op een of ander vergelijk. Indien de loodsen hun taak neerleggen, zal het kanaal spoedig op houden te functioneren. Er zijn geen aanwijzingen dat de Ameri kaanse regering voorstellen kan doen, die Nasser zouden kunnen bevredigen en tevens het kanaal onder een internationale auto riteit brengen. Nu de vijflanden-commissie in Cairo heeft gefaald, zal het probleem vrijwel zeker aan de Veiligheidsraad wor den voorgelegd Voordat zulks gebeurt zal de Britse regering van gedachten wisselen met Mollet en Pineau, die vandaag uit Parijs in Londen worden verwacht. Frank rijk voelt er nog altijd weinig voor een ge dragslijn te volgen, welke krachtig optre den tegen Nasser op de lange baan zou schuiven. Hoewel zulks officieel niet wordt toege geven, zal er pas militair worden ingegre pen, wanneer Nasser de vrije vaart belemmert. Desondanks kan de gewone man in Groot-Brittannië uit sommige bla den de indruk krijgen, dat een oorlog voor de deur staat. Deze stemming is een gevolg van het feit dat het publiek, mede door dubbelzinnige uitlatingen van de Britse regering en door de vakantie van het par lement, in het duister is gelaten omtrent de werkelijke bedoelingen van het Westen. Het optreden van de Britse regering, die aanvankelijk zo hoog van de toren heeft geblazen, wordt geremd doordat ten minste de helft van de Britten en vele bondge noten geen avonturen willen. Eden zelf ontkent met de meeste nadruk dat het on waardig en onrechtvaardig is het te doen voorstellen, alsof hij Nasser door middel van geweld wil dwingen. Deze indruk is echter gewekt. De Amerikanen die alles doen om een uitweg te vinden, verwijten Menzies, dat hij Nasser heeft willen dwin gen het beginsel te aanvaarden van inter nationaal beheer, dat volgens het Westen verenigbaar zou zijn met de Egyptische souvereiniteit. Washington trachtte de kwestie van de praktische kant te benaderen en te onder zoeken of er punten van overeenstemming gevonden konden worden. Menzies hield zich echter strikt aan zijin opdracht. Premier Mollet van Frankrijk heeft op nieuw gezegd met niets minder dan inter- temationaal beheer genoegen te zullen nemen. Indien Londen besluit een beroep op de U.N.O. te doen, dan zal dit met wei- vragen of Eden nog hoopt Nasser via de~ U.N.O. tot inschikkelijkheid te nopen, of dat de stap slechts een omweg zal beteke nen om het morele gezag te ontvangen voor gewapend optreden, zoals de heethoofden willen. In Londen acht men het twijfelachtig of de UNO iets positiefs zal kunnen uitrich ten. Het is nog niet bekend in welke vorm de hulp van de Veiligheidsraad zal worden ingeroepen. Men verwacht dat de Britse regering een beroep zal doen op artikel 34 van het UNO-I-Iandvest, waarbij het dis puut omschreven zal worden als een situa tie, die tot een internationale breuk kan leiden en niet als een conflict met Egypte, dat dan niet als verdragsschenner behoeft te worden aangeklaagd. De Veiligheidsraad kan dan arbitrage aanbevelen. Wat er moet gebeuren als de UNO niets kan doen, weet niemand. In de Veiligheidsraad staan zo goed als zeker acht van de elf leden aan Britse kant. Volgens de procedure mogen bij een conflict betrokken partijen niet stemmen. Alle kanaalgebruikers kunnen als zodanig worden opgevat. In geval van een Russisch veto in de Veiligheidsraad, komt de zaak in de UNO-Assemblée, waar in de communisten en de neutralistische Bandung-landen Groot-Brittannië de no dige twee derde meerderheid kunnen ont houden. Hoewel de besprekingen in Cairo mislukt zijn en Nasser geen formele tegenvoorstel len heeft ingediend, aangezien de „verken- ners"-groep van Menzies geen opdracht had om te onderhandelen, heeft Nasser wel enkele lijnen aangegeven, welke hij bij eventuele toekomstige onderhandelingen wil volgen. Egypte zou bereid zijn tot ver gaande verbintenissen inzake de vrijheid van navigatie, alsmede het technische en economische beheer van het kanaal, mits deze in de vorm van een verdrag worden vastgelegd, hetwelk Egypte niet zal ver plichten tot internationaal beheer. Ook is Egypte bereid een internationale technische adviesraad en een raadgevend lichaam van kanaalgebruikers te aanvaarden. De nieuwe verplichtingen zouden volgens Egyptische opvatting dienen te worden opgenomen in een gewijzigde conventie van Konstantino- pel, die bij de UNO zou worden gedepo neerd. Het nieuwe verdrag zou dezelfde kracht bezitten als de bestaande conven tie, die volgens Egypte uitsluitend betrek king heeft op de vrijheid van navigatie. Aangezien Londen en Parijs Nasser als een dictator hebben voorgesteld, die in geen enkel opzicht kan worden vertrouwd, is het moeilijk te zien hoe zij met een louter raadgevend internationaal lichaam genoegen zullen kunnen nemen, dat door Nasser gemakkelijk kan worden genegeerd, en dat dus geen enkele waarborg voor het kanaal inhoudt. Volgens Reuter heeft Menzies gezegd, dat er geen meningsverschil in zijn com missie was geweest. Hij zei nog nooit in zo'n eensgezinde commissie te hebben ge zeten. Alle Egyptische bladen meldden zondag een bericht uit Amman, de hoofdstad van Jordanië, van het door de regering ge steunde persbureau voor het Midden-Oos ten volgens hetwelk een groot aantal Brit se militairen in Israel aangekomen is. De Israëlische autoriteiten hadden bases en vliegvelden ter beschikking gesteld ten ge- bruike tegen de Arabische landen. Het semi-officiële blad „Al Gomhoeria" maakt melding van „geheime contacten" tussen Britse en Israëlische militaire autoriteiten te Londen. Het Britse ministerie van Oor log heeft deze berichten „onwaar" ge noemd. De Egyptische aanklager, Sabek, heeft bekendgemaakt, dat er bij de spionage- kwestie die onlangs aan het licht gekomen is, ook Italianen betrokken zijn. De Ita liaanse consul zal de Italiaanse verdachten in de gevangenis kunnen bezoeken. De Britse consul-generaal heeft zondag op- lijkheid van het demissionaire kabinet- Drees. Een vraag, die bij velen is opgekomen betreft de kwestie van de begroting en de Miljoenennota. Wat het eerste aan gaat kan men ook al weer gerust zijn: de rijksbegroting is door het zittend kabi net voorbereid en gereed om te worden in gediend. Dat zal dus ook gebeuren onmid dellijk na de opening van de Staten-Gene raal, dezelfde dinsdagmiddag nog, in de eerste zitting die de Tweede Kamer zal houden. Verder kan men er ook staat op maken dat de indiening van de verschil lende hoofdstukken van de Rijksbegroting gepaard zal gaan door een Miljoenennota, maar uit de aard der zaak zal daarin wel, indien er nog geen nieuw kabinet is, een zinnetje voorkomen dat wijst op de bijzon dere situatie en dat het een demissionair kabinet is, dat met plannen op financieel gebied voor de dag komt; wanneer op het laatste ogenblik nog een nieuw kabinet aan het bewind zou zijn gekomen, dan zou er naar alle waarschijnlijkheid aan de mil joenennota een enkele alinea worden toe gevoegd, waarin dan dat nieuwe kabinet het voorbehoud zou maken, dat het nader hand allicht verschillende wijzigingen in de begroting zal aanbrengen. Een Troonrede, die een programma in houdt, zal slechts mogelijk zijn indien een nieuw kabinet tenminste twee maal vieren twintig uur vóór de derde dinsdag zal zijn opgetreden, om de inhoud van een dan nog te drukken Troonrede te kunnen vast stellen. De plechtige afkondiging van de veran deringen in de Grondwet, die op 23 augus tus zijn vastgesteld, is vanmorgen geschied De Hoge Raad der Nederlanden is in plech tige zitting bijeengekomen onder presidium van mr. dr. j. Donner. De president ver zocht de advocaat-generaal, jhr. mr. dr. L. H. K. C. van Asch van Wijck, het woord te nemen Deze requireerde hierop voorlezing van de vier rijkswetten en de zeven wet ten, waarop de president aan de griffier, mr. H. van Oordt vx-oeg tot voorlezing over te gaan. De voorlezing nam ruim een halt uur in beslag. De president en de advocaat-generaal droegen een toga van zijde en fluweel, du- met hermelijn was afgezet. Alle leden vari de Hoge Raad droegen fluwelen baretten met hermelijnen bontrand. Aan het slot van de plechtige zitting zei de president dat een proces-verbaal van de voorlezing zal wor den opgemaakt en een afschrift hiervan zal worden aangeboden aan de advocaat- generaal. De zitting van de Hoge Raad werd on der meer bijgewoond door de voorzitter van de Eerste Kamer, mr. J. A. Jonkman. De wetten wei-den voorts afgekondigd ir> plechtige openbare zittingen van elk der gerechtshoven en der arrondissements rechtbanken. alsmede in iedere gemeente in of voor het huis der gemeente. (Voor het verslag van deze vooi-lezing-m in Haaxiem en omstreken zie pagina 9). Zaterdag hebben ruim duizend leden van de voormalige A-divisie, die van maax-t 1946 tot december 1949 in Indonesië verbleef, bij het nationale monument op de Dam in Am sterdam de gevallenen van deze divisie her dacht. De legerpredikant van de A-divisie ds. J. Wiei'sma en de vlootaalmoezenier pas toor M. van Vliet hielden toespraken, even als luitenant-generaal b.d. W. J. K. Baay, één der commandanten van de A-divisie. Samen met twee collega's, de luitenant-ge neraals b.d. M. R. de Bruyne en C. Giebel, legde hij een krans bij het monument. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S Arabisch spreekwoord. De dag is er om te kijken, de nacht om te luisteren. (Van onze parlementaire redacteur) Voorzover valt na te gaan zou sinds zaterdagmiddag de informateur bezig zijn met pogingen om de weg te bereiden tot samenstelling van een kabinet. Het oriën terende datum is dus voorbij en dat van het ogenblik af, waarop de informateur aan het telefoneren is gegaan; hiermee heeft hij zich zaterdag druk bezig gehouden. In hoeverre of de informateur er in geslaagd is langs die weg vorderingen te maken valt niet te overzien. Vanochtend om half elf heeft hij een bezoek gebracht aan de demissionaire minister van Oorlog en Ma rine, ir. C. Staf (C.H.). Met belangstelling zal men het i-esultaat van dit gesprek moe- De partijraad van de Partij van de Ar beid heeft over zijn zaterdagmiddag ge houden bijeenkomst de volgende verkla ring uitgegeven: „De partijraad heeft met instemming kennis genomen van de wijze waarop door of namens de kamerfractie is gepoogd de vorming van èen kabinet, houdende waarborgen voor een voortgezet progressief beleid, te bevorderen. Met te leurstelling werd echter vernomen hoe blijkens de voorstellen van de huidige in formateur het aantal geschilpunten is ver groot, terwijl daarin tevens een verzwak king van de positie van de Partij van de Arbeid in het kabinet is vervat. De partij raad bleek unaniem van mening, dat de Partij van de Arbeid zich met kracht dient te verzetten tegen pogingen waardoor de verkiezingsuitslag woi'dt miskend", ten afwachten De gouverneur van Suriname, de heer J. van Tilburg, die in verband met de ka binetsformatie op verzoek van de infor mateur naar Nederland is gekomen, zal waarschijnlijk spoedig naar Suriname terugkeren. Voor hem is.bij de KLM pas sage geboekt voor de terugtocht op don derdag 13 september. Een gezin van vijf personen, wonende aan de Distelweg in Amsterdam-Noord is zon dagochtend gered van gasverstikking door dat het jongste kind ontwaakte en hard be gon te huilen. Het geschrei deed ook de vader ontwaken. Toen hjj naar het bedje van het vierja rige meisje ging, kreeg hjj last van be nauwdheid en zette het raam open. Hij rooit een sterke gaslucht, die in de woning hing. Hoewel reeds half bedwelmd slaagde de man erin telefonisch een buurvrouw te waarschuwen. De buurvrouw kon langs de brandtrap een der slaapkamers van de wo ning betreden, waar zij de vrouw des hui zes, mevr. B., en twee van haar drie doch tertjes buiten kennis aantrof. Ze wierp di rect alle ramen open. De GGD diende later de vijf gezinsleden zuurstof toe. Zij be hoefden geen van allen in een ziekenhuis te worden opgenomen. Twee logés, die op een andere kamer sliepen, hadden van het avontuur niet be merkt. In deze kamer was namelijk geen gas binnengedrongen. Achteraf bleek, dat de gasslang van de pijp was geschoten, waardoor het gas uit de niet afgesloten toevoer het huis kon binnenstx-omen. KXXXXXXXXXXCOCOCCt XXXXKX xxxxvxxxxy ÖCXXXXXXXYXXXXXXXTOOCO VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van maandagavond tot dinsdagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Half tot zwaax-bewolkt met op de meeste plaatsen droog weer. In de nacht en ochtend plaatselijk mist. Weinig wind. Dezelfde temperaturen als vandaag of iets hogere. 11 september Zon op 6.10 uur. onder 19.06 uur. Maan op 14.12 uur. onder 22.25 uur. Maanstanden 12 sept. 1 13 uur: eerste kwartier 20 sept. 4.19 uur: volle maan 27 sept. 12.25 uur: laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 10 september Hoog water: 7.13 en 19 32 uur. Laag water- 2.55 en 15.07 uur. Dinsdag 11 september Hoog water: 7.55 en 20.18 uur. Laag water: 3.33 en 15.45 uur. vorming als gevolg. Belangrijke vex-ande- ringen in het thans heersende weertype zijn niet te verwachten. Het weer blijft rustig en vrij zacht en de neerslagkansen zijn niet groot. WEERRAPPORTEN (van hedenmorgen 7 uur) OOCXXXXXXOCXXXXXXDOOOCOOOOOOa VRIJ ZACHT EN DROOG WEER Een depx-essie, die uit Labrador komend naar het oosten trok, is nu in het zeege- München bied tussen IJsland en Groenland aange- Zürieh komen en het laatste etmaal flink in diep- Genève te toegenomen. Hiermee samenhangend Locarno vond er op de oceaan op grote hoogte een Wenen krachtig warmtetranspoi-t in de richting Innsbruck van de Britse Eilanden plaats. De druk in Rome Schotland en Ierland begon te stijgen en Ajaccio de depressie, die zaterdag de Franse west kust naderde werd naar het zuiden ge drongen. Haar centrum bevindt zich nu Den Helder nabij de uiterste noordwestpunt van Span- Ypenbuxg je. Ploewel deze depressie dus op grote Vlissingen afstand van Nedex-land bleef, heeft ze toch Eelde het weer hier te land beïnvloed. De Bilt Plaar front trok over Frankrijk naar het Twente noorden en veroorzaakte zondagmiddag Eindhoven Weerstoestand buitenland Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort 5 "O u E C o ■5 D-o Set; Eüm Ti O c ZS onbewolkt windst. 17 0 regen ono 14 5 zwaar bew 0 17 0,1 mist windst. 13 0,4 motregen nno 16 6 geheel bew ono 18 0,1 geheel bew no 20 1 mist ono 23 4 licht bew. windst. 23 5 zwaar bew. ono 25 0 zwaar bew. nw 24 1 nevel nno 21 0,3 nevel o 21 0 zwaar bew. zzo 26 0 mist ozo 19 3 nevel windst. 19 2 geheel bew. ozo 21 0 nevel wnw 27 nevel wnw 26 half bew. ono 30 0 zwaar bew. ono 33 0 15 13 voornamelijk in de zuidelijke provincies Vlv. Z.-Limb. mist op de U.N.O. te doen, dan zal dit met wex- nieuw een der Britse verdachten in de ge- regen. Tegelijkertijd stroomde vochtige mg geestdrift gebeuren. Men kan zich af- vangenis bezocht. I oceaanlucht Nederland binnen met mist- Weerstoestand binnenland zwaar bew. no geheel bew. no mist windst. 14 half bew. ono 11 dichte mist o 14 mist windst. 12 dichte mist windst. 13 o 13 0 0,3 10 0 0,1 0,2 1 3 (De temperatuur ls van hedenmorgen 7 uur, de neerslag van de laatste 24 uur

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1