Publikatie van veilingprijzen bloembollen is gewenst HILARIUS S7EN0 TYPEN WERKSPOOR Th. v. d. Moolen ROGGEVEEN B. SCHAAP MOORE's AGENT-INCASSEERDER nette jongeman Bezwaren zijn ongegrond Kort en bondig SCHOOL aankomend draaier flinke vrouwelijke krachten Plaats een GROENTJE „Babydagen bij Gerzon" ■HM SCHOOL 532sfe STAATSLOTERIJ 4e klas 13e lijst MAANDAG 10 SEPTEMBER 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Bezwaar „Abrupte ontwapening kan schadelijke invloed hebben" Politietentoonstelling te Essen in Rijnland Moeilijke strijd Pravda vindt radio-Moskou „eentonig en traag" Hoeksteen voor monument in Dachau gelegd Westduits attaché in Indonesië verdronken Scheepvaart TIMMERLIEDEN EEN MNL. OF YRL. ASSISTENT MEISJE FACTURISTE Beschaafde Verkoopster gevr. flinke Werkster Wenst U HET NAAIMACülNEHUIS hulp in de huishouding MONTAGEWERKERS CONSTR. en MACH. BANKWERKERS ELEKTR. en AUTOG. LASSERS PIJPFITTERS Chinees kamerscherm Van onze correspondent in de bloembollenstreek) In het „Weekblad voor Bloembollencul tuur" geeft een schrijver als zijn mening, dat het niet juist is de veilingprijzen van bloembollen in de dagbladen op te nemen. Ook de voorzitter van de Bond van Binnen landse Groothandelaren in Bloembollen heeft zich op dergelijke wijze uitgelaten. Hun bezwaren richten zich hoofdzakelijk tegen het noemen van lage tulpenprijzen, omdat het publiek dan zou kunnen gaan menen voor weinig geld de tuin vol bollen te krijgen. Of deze vrees geheel gegrond is, is moei lijk na te gaan. Tenslotte leest men ook in dagbladen berichten over doorgedraaide groenten en toch beseft ieder, dat men geen sla tegen de laagste veilingprijs kan kopen. Zo is het ook met bloembollen: bepaalde soorten tulpen kunnen op een gegeven ogenblik goedkoop zijn, maar aangezien de „mode" zich meestal om kleuren en niet om variëteiten beweegt is het begrijpelijk, dat een rode tulp van vijf cent per stuk op de veiling kan staan tegenover een witte van een dubbeltje. De bloembollenverko pers rekenen over het algemeen met door- sneeprijzen en dit is in de loop van de jaren de veiligste methode gebleken. Het komt ons voor, dat het publiek niet naar een winkel rent, omdat een dagblad schrijft dat een bepaalde soort bloembollen slechts 6,50 per 100 kost. Ieder begrijpt namelijk wel, dat er nog heel wat moet ge beuren, voordat deze bollen bij de winke lier in de etalage liggen of in een pakket worden thuisbezorgd. Vooral de laatste methode is bijzonder prijzig, want door het korte tijdsbestek van de campagne moet er zeer veel overwerk worden geleverd. Het is bekend, dat arbeidsloon „duur" is en met het verstrijken van de avond duurder wordt. Ook de winkelier moet zijn winst berekenen. Er moet dus bij de veilingprij zen wel een twee- tot driehonderd percent worden gerekend om de detailhandelprijs te kunnen schatten. Zet men dit niet uiteen dan blijven teleurstellingen bij het publiek niet ach terwege, aldus redeneert men. Een bezwaar onzerzijds is, dat men niet spreekt over de abnormale prijzen van hyacinten, die ook in de dagbladen staan. Ook lezen wij niet, dat er voortdurend wordt geschreven over de hoge prijzen van de narcissen. Reeds wekenlang schrijven de correspondenten over de stijgende hya- cintenprijzen. Zij wijzen er op, dat de dikke maten van witte, gele, rose en een aantal rode hyacinten steeds stijgen. Ook deze week kunnen wij weer zulke abnormale cijfers noemen. De witte l'Innocence bij voorbeeld kost al naar de grootte 48.80, ƒ49,70 (de kleinere maat is zelfs al (duur der dan de grootste) en ƒ31,40 per hon derd. De duurste witte Carnegie kost 64,60, 62,60 en 38,20. De duurste gele City of Haarlem kost zelfs al 69.60, 71,30 en 50,90. De rest van de gele variëteiten kost maar een of anderhalve gulden min der. De rode en rose variëteiten draaien al aardig naar de vijftig gulden per honderd toe. Reeds meermalen werd er op gewezen, dat op deze bollen veel geld moet worden toegelegd. Bij de narcissen heeft heeft men die hoge prijzen in het voorjaar zien aankomen. Of men echter had durven vermoeden, dat de goedkoopste trompet Pres. Lebrun toch acht gulden per honderd zou kosten, staat te bezien. Een feit is vel, dat niemand had gedacht ooit nog eens 27,20 te moeten neertellen voor de Golden Harvest. In de anoere soorten is het al niet anders. Varië teiten die in andere jaren voor vier of vijf cent te krijgen waren, kosten nu een dub beltje en meer. Enigszins in strijd met de hierboven ge noemde bezwaren is ook de passage van de schrijver in het „Weekblad voor Bloem- A merihaanse commissie WASHINGTON (Reuter) Een sub commissie van de Amerikaanse Senaat heeft er in een rapport haar twijfel over uitgesproken of de huidige bewapenings wedloop abrupt gevolgd zou kunnen wor den door een drastische ontwapening zon der dat zulks een schadelijke invloed zou hebben op de economieën van de betrok ken landen Vooral de economieën van de Verenigde Staten en de Sovjet-Unie zou den door een plotselinge ontwapening getroffen kunnen worden. De voorzitter van de commissie, de de mocratische senator Humphrey, zegt in een begeleidende verklaring, dat „funda mentele beslissingen" nodig zijn in „talrij ke kwesties" teneinde „toezicht op en be perking van de vernietigingswapens" mo gelijk te maken. De Verenigde Staten zou den niet kunnen instemmen met ontwape ning alvorens „belangrijke politieke vraagstukken tussen de communistische en de vrije wereld" zijn opgelost. Het rapport vestigt de aandacht op de verdeling van Duitsland, Korea en Vietnam. (Van onze correspondent in Bonn) Te Essen in de Westduitse deelstaat Noord- Rijnland- Westfalen wordt in het Grugapark een internationale politietentoonstelling ge houden. De Nederlandse stand een ont werp van do Utrechtse architect Rietveld toont de organisatie van de Nederlandse po litie legen een achtergrond van een grote foto van het Zandvoortse strand en temid den van Oudhollandse en Volendamse kle derdrachten, zoals dat goede Nederlanders betaamt. Met de test-auto van de Rotter damse verkeerspolitie zullen Duitse automo bilisten hun reactiesnelheid kunnen beproe ven. De Nederlandse rivierpolitie is er met een van haar nieuwste patrouilleboten. De Amsterdammers met hun muziekkorps en de Hagenaars met hun mannenkoor. De Hamburgse politie toont haar nieuwste snufje: het gebruik van televisie bij de re geling van het verkeer. Er is ook een tele visiecamera te zien, die de kleinste zou zijn die ooit gemaakt is, een Amerikaanse „leu genverklikker" en een Beierse martelstoel uit de achttiende eeuw. Nederlandse, Fran se en Britse politiemannen zullen verkeers diensten op de drukste punten van Essen verrichten tijdens de duur van de expositie. bollencultuur", waarin hij wijst op bepaal de advertenties. Hij heeft in één blad zes aanbiedingen gezien van bloembollen van de volgende inhoud „Darwintulpen in 8 kleuren zift 11 en 12 f 25,per duizend!" Terecht noemt hij dit „nep"advertenties en even terecht kan hij zich afvragen of de verkopers deze bollen niet beter naar de veilingen kunnen sturen. De strijd tegen deze „nep"advertenties is bijzonder moeilijk. Wel wordt naar een methode gezocht, maar alle gepeins heeft nog niets opgeleverd. Dit argument pleit weer voor de juistheid van het streven van de dagbladen om het publiek in te lichten over datgene wat de groothandel betaalt op de veilingen. Ieder kan dan na het lezen van de prijzen begrijpen dat f 25,per 1000 zuivere oplichterij is en gebruik maken van de goedgelovigheid van het zeer onwetende publiek. Verleden week wezen wij er nog op, dat men wel een aardige tuin met lentebloemen kan krij gen, maar daarbij gebruik dient te maken van kleinere gewasjes in combinatie met de altijd dure bloembollen. Want als het zitten-voor-een-dubbeltje-op-de-eerste-rij ooit onmogelijk is dan is dat bij bloem bollen het geval. BINNENLAND Scheepsopdrachten. De Koninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlsisingen heeft van buitenlandse reders opdracht -nt- vangen voor de bouw van drie tankers van 32.000 ton deadweight alsmede van een motortanker van 19.000 ton deadweight. De aflevering van deze schepen zal geschieden in d' iaren 1961 en 1962. Pioniers. De negen Vickers Viscount schroefturbine-vliegtuigen, die van April tot Oktober 1957 aan de KLM-vloot worden toegevoegd, zullen genoemd worden naar een aantal luchtvaartpioniers: de Ameri kaanse gebroeders Wrigh' de Fransman Louis Blécourt. de Bel0 Jan Olieslagers, de Duitser Otto Lilienthal. de Australiër Kings- ford Smith, de Engelsman sir Sefton Brancker, de Deen J. C. Ellehammer, Leo nardo da Vinei, de geniale Italiaan, die als een der eerste grondleggers van de aerodv- namica kan worden beschouwd en de Griekse mythologische figuur Daidlos. De Viscounts zullen op een aantal Euronese lijnen van de KLM vliegen, o.a. naar Lon den, Rome en Stockholm. Amerikaanse vestiging. De Archer Da- niels-Midlandcompany te Minneapolis in Amerika heeft medegedeeld, dat zij voorne mens is over te gaan tot de oprichting van een Nederlandse dochteronderneming, de A.D.M. Commodities N.V. Als leider van deze onderneming zal optreden de heer S. F. Furstenberg. De Archer-Daniels-Midland Co. handelt in oliezaden en vetten. Monument voor Joe Mann. In het na- tüurtheater t° Best wordt op 17 september een monument van de Nijmeegse beeldhou wer A. Berntsen onthul'" dat daar geplaatst is ter nagedachtenis van Joe Mann, een Amerikaanse parachutist, die in september 1944 bij de gevechten nabij Best om het le ven kwam toen hij. reeds ernstig gewond, op een door de Duitsers geworpen granaat ging liggen, waardoor hij het leven van zijn kameraden redde. De eerste boerenkool. Een duidelijke aanwijzing dat de „zomer" ten einde spoedt komt uit Pijnacker. Daar voerden de tuin ders gebr. De Groot, aldaar, aan de veiling de eerste boerenkool van het seizoen aan. Deze kool werd verkocht voor f 6 per 100 kilo. HAARLEM EN OMGEVING Motor in botsing met auto. Zondag avond omstreeks kwart over zes wilde een automobilist, die in een file voor de spoor wegovergang bij het station Heemstede- Aerdenhout aan de Aerdehnoutse kant stond te wachten, linksaf de weg ovex-steken om te gaan tanken. iHerdoor kwam de wa gen in botsing met een motorfiets, die langs de file naar de spoorwegovergang i-eed. De duopassagier van de motor, een 35-jarige kruidenier, kwam tengevolge van de schok te vallen en moest met klachten over pijnen in de rug per ziekenauto naar de Maria- stichting worden ovei-gebracht. Ooievaartje. Voor de aantekening Kin derverpleging zijn in het St. Elisabeth's Gasthuis te Haarlem de verpleegsters J. Borst, S. Bruin, C. A. v. d. Hoek Ostende, A. C. Hoogenhout, J. Schaap en A. M.Velders geslaagd. LONDEN, (Reuter) Radio-Moskou heeft een artikel van het communistische partij orgaan Pravda uitgezonden, waarin critiek wordt geoefend op radio-Moskou wegens zijn „eentonige en weinig interes sante programma's". In het artikel wordt gezegd, dat „het dringend noodzakelijk is de kwaliteit van de programma's, de orga nisatie en de technische uitrusting te ver beteren". Snelheid, beknopte en duidelijke berichtgeving zijn zeldzaam. Er zijn ie weinig bekwame commentators, die de kunst verstaan op een duidelijke en aan trekkelijke manier te spreken over nuttige, interessante en actuele onderwerpen. Er is te weinig belangstelling voor de propa ganda van de „nieuwe dingen" in de Sov jet-Unie. In de artistieke programma's kan men in de loop van vele jaren elke dag opnieuw dezelfde personen horen zingen". „Sommige interessante programma's worden uitgezonden als iedereen aan het werk is, maar de programma's op zaterdag en zon dag krijgen niet genoeg aandacht", aldus het artikel. DACHAU (United. Press) Honderden voormalige inwoners van het concentratie kamp Dachau hebben gisteren de duizen den kameraden hei-dacht die in dit kamp de martel- of de hongerdood stierven. Oud gevangenen uit Frankrijk, België, Neder land, Italië en Luxemburg legden de hoek steen voor een monument dat volgens het „internationaal Dachau comité" niet be doeld is als „gedenkteken van haat". De Amsterdammer Nico Rost is een der leiders van het comité. Zaterdag zijn op zeven punten in Oost- Berlijn parades van tezamen ongeveer twintigduizend man „fabrieksmilitie" ge houden, ter gelegenheid van de „internatio nale herdenkingsdag van slachtoffers van het fascisme". Deze „Kampfgruppen", die zijn gekleed in blauwe overalls waren dit maal niet gewapend. De erewachten droe gen echter machinepistolen. DJAKARTA (ANP) De culturele at taché van de Westduitse ambassade in In donesië, dr. Meyer, is verdronken, toen hij aan het zwemmen was in Bali. Dr. Meyer ging naar Bali om daar culturele projecten te bestuderen, nadat hij een tocht had ge maakt door Midden- en Oost-Java. Een ambtenaar van de Westduitse am bassade is heden uit Djakarta naar Bali vertrokken voor het regelen van de be grafenis van dr. Meyer. Almdijk, 8 v. Antwerpen te Rotterdam. Aldabi, 7 v. Buenos Aires n. Villa Constitution. Almkerk, 8 te Algiers. Almkerk. 8 te Algiers v. Marseille. Amstelmeer. 8 te Boston v. R'dam n. Boston. Alphard, 9 te Bahia. Andijk, 8 te Galveston. Arcndskerk, 9 te Brisbane v. Newcastle. Aalsum, 8 te Khorelami v. Bahrein. Ariadne, 10 te Amsterdam. Artemis. 9 v. Rotterdam te Hamburg. Axeldijk, 9 v. Rotterdam te Hamburg. Aagtekerk. 10 te Port Elizabeth. Adónis, pass. 9 Landsend n. Rotterdam. Aegis, pass. 9 Beachyhead n. Trinidad. Algenib. 10 te Bremen. Alwaki, 10 v. Aden n. Mombasa. Ameland, pass. 9 Bizerta n. Abadan. Amor, 9 v. Izmir n. Algiers. Alphard, 9 v. Bahia n. Antwerpen. Amstelkroon, pass. 9 Belle Isle n. Europa. Annenkerk, 9 v. Dar Es Salaam n. Tanga. Astrid Naess, 10 te Port Said. Atje Ray S, pass. 9 Landsend n. Rotterdam. Averdijk, pass. 9 Key West n. Houston. Bennekom, 8 v. Antwerpen te Rotterdam. Bonaire. 8 v. Plymouth te Rotterdam. Bengalen, 8 v. Priok n. Semarang. Barumun, 8 te Manokwari v. Biak. Beninkust. 8 te Lagos. Caltex Nederland. 7 te Rotterdam. Camitia, 7 v. Rotterdam n. Curasao. Castor, pass. 7 Ouessant n. Madeira. Cradle of Liberty, 7 v. Cadiz n. Port Said. Charis, 8 v. Curagao n. Oranjestad. Celebes. 8 rede Suez. Cinulia, 8 210 m. n. Auckland n. Curacao. Caltex Utrecht, 9 te Rastanura. Camerounkust, 10 te Lagos. Diemerdijk, 7 v. Londen n. Bremen. Delft, 8 te Cartagena. Delfshaven. 9 v. Rotterdam n. Narvik. Delfland, 9 v. Bahia Blanca n. St. Vincent. Duivendrecht, pass. 8 Ouessant n. Houston. Eemland, pass. 7 Kaapverd. eil. n. Santos. Eos, 9 te Amsterdam. Eenhoorn, 9 v. Stratoni n. Algiers. Ena, 9 v. Recife n. Belem. Esso Amsterdam, 8 te Antwerpen. Esso Den Haag, pass. 10 Kp. Bon n. Sidon. Esso Rotterdam, pass. 9 Gibraltar n. Antwerpen. Friesland SSM. 10 te Rotterdam. Guineekust, 7 rede Acra. Grootkerk, 8 1010 m. z.o. Colombo n. Fremantle. Gaasterkerk, 10 te Lissabon. Gooiland, 8 v. Bahia n. Rio de Janeiro. Graveland, 9 te Vitoria. Groote Beer. 9 270 m. w. Halifax n. Rotterdam. Heemskerk, 7 v. Amsterdam n. Zuid-Afrika. Holland, 9 te Durban verw. Hera, 7 150 m. n.n.w. Pto. Rico n. Morrisville. Hilversum, pass. 8 Perim n. Teneriffe. Hydra, 10 te Barbados. Hector, pass. 10 Ouessant n. Antwerpen. Hecuba, 8 v. Amsterdam n. West-Indië. Hoogkerk, 8 v. Rotterdam n. Genua. Ivoorkust. 8 te Amsterdam v. Antwerpen. Jason, 7 v. New York n. Port Au Prince. Jagersfontein, 10 te Hamburg. Kertosono, 8 te Suez v. Djibouti. Kabylia, pass. 8 Khorya Moria n. Mena A1 Ahm. Kinderdijk, 9 te Rotterdam. Kvlix, 9 v. Rotterdam te Thameshaven. Karimata, 10 te Tj. Priok. Katelysia, 10 te Curacao. Kellia. 10 te Cornerbrook. Kota Gede, pass. 9 Kp. Guardafui n. Pt. Sudan. Koto Inten, 10 te Belawan. Lemsterkerk, 7 v. Marseille n. Antwerpen. Limburg, 7 v. Genua n. Port Said. Leopoldskerk, 8 te Rotterdam. Loosdrecht, 7 v. Londen te Amsterdam. Lutterkerk, 8 te Bushire. Lekhaven, 8 te Hamburg. Laagkerk, 8 te Khorramshar. Laurenskerk, 10 te Rotterdam. Lieve Vrouwekerk, 9 v. Rotterdam n. Marseille. Loosdrecht, 9 te Rotterdam. Laertes, 9 v. Singapore n. Colombo. Langkoeas, pass. 8 Ceylon n. Belawan. Leuvekerk, 9 v. Aden n. Port Sudan. Liberty Bell, 9 te Pta. Cardon. Maas, 8 te Algiers. Myonia, 8 te Colombo. Mariekerk, 8 te Genua v. Port Said. Murena, 8 te Tokuyama. Maas, 8 te Algiers v. Catania. Maasland, 12 te Amsterdam verw. Mataram, 8 v. Balikpapan, 9 te Makassar. Monia, 8 te Colombo v. Spore. Muiderkerk, 8 260 m. w. Adelaide n. Aden. Macoma. 8 te Tj. Priok. Marpessa, 9 te Kingston. Maureen, pass. 9 Aden n. Port Said. Moordrecht, pass. 10 Algiers n. Mena A1 Ahrnadi. Notos, 7 v. Rotterdam n. Vigo. Nieuw Amsterdam, 11 te Southampton verw. Nigerstroom, pass. 8 Finisterre n. Amsterdam. Noordam, 9 te Rotterdam. Ootmarsum, 7 te Amsterdam. Oberon, 8 v. New Orleans n. Maracaibo. Oldekerk, 9 v. Marseille n. Barcelona. Omala, 8 v. Tripoli n. Piraeus. Oostkerk, 10 te Marseille. Oranje, 9 v. Tj. Priok n. Belawan. Oranjefontein, 10 te Kaapstad. Ouwerkerk, 10 v. Singapore n. Manilla. Prins Willem V, 7 te Rotterdam. Prins Frederik Hendrik, pass. 8 Vliss. n. Ontario. Poseidon, 8 v. Jacmel Auxcayes. Prins Willem III, 8 V. Bremen n. Hamburg. Polydorus, 9 te Amsterdam. Prins Alexander, 9 te Rotterdam. Prins Willem van Oranje, 9 v. Rotterdam, 10 v. Vlissingcn n. Antwerpen. Phrontis, 10 te Penang. Prins Johan Willem Friso, 9 v. Quebec n. R'dam. Rijnkerk, 8 te Rotterdam. Rijnland, 10 te Buenos Aires v. Sint Vincent, Riouw, 8 v. Paulsboro n. New York. Roeblah, 8 v. Cowichanboy n. San Francisco. Roepat, pass. 8 Key West n. Philadelphia. Raki, 7 dw. Dover n. Algiers. Radja, 9 te Surabaja. Rempang, pass. 9 Kreta n. Port Said. Roebiah, 9 te San Francisco. Rondo, 9 te Hamburg. Rijndam, 9 v. New York n. Southampton. Salatiga, 7 v. Bahrein n. Bombay. Sunetta. 7 v. Cochin n. Calcutta. Straat Banka, pass. 8 Flores n. Brisbane. Statue of Liberty, pass. 7 Beachyhead n. Mena A1 Ahrnadi. - Sirrah, pass. 8 Kp. York n. Auckland. Slamat, 9 v. Rotterdam te Antwerpen. Soestdijk, 9 v. Rotterdam n. Antwerpen. Schouten, 10 te Mahe Seychellen Stad Alkmaar, 9 te Narvik. Statue of Liberty, pass. 9 Lissabon n. Mena Al Ahmadi. Straat Mozambique, 10 te Durban. Theobaldius, 8 te Cabimas. Tomorl, pass. 7 Azoren n. Beyrouth. Trajanus, 7 500 m. n.o. Flores n. Antwerpen. Theobaldius, 8 te Cabimos. Tjikampek, 8 te Singapore. Tomocyclus, 8 v. Punta Cardon n. Curagao. Teucer, pass. 8 Ouessant n. Port Said. Themisto, 8 te Rotterdam. Tiba, 9 te Amsterdam. Tomini, 10 te Rotterdam. Teucer, pass. 9 Kp. Finisterre n. Tj. Priok. Titus, 9 te Port Au Prince. Tjisadane, 9 te Rio de Janeiro. W. Alton Jones, 7 80 m. z. Lizard n. Rotterdam. Willem Ruys, pass. 8 Ouessant n. Port Said. Wonosari, 8 t, Vizagapatam v. Calcutta. W. Alton Jones, 9 te Rotterdam. Waterland, 10 te Amsterdam. Weltevreden. 9 v. Rotterdam n. Hamburg.. Waal, 10 te Piraeus. Wcsterdam, 10 te New York. Witmarsum, 9 te New Orleans. Wonogiri, 10 te Ummsaid. Wonosobo, 9 te San Francisco. IJssel, pass. 9 Wight n. Gibraltar. KLEINE VAART Brouwersgracht, 8 te Mantyluoto. Lijnbaansgracht, 8 te Hamina. Lucas Bols II, 7 v. Kalajoki n. Amsterdam. Schippersgracht, 7 v. Antwerpen n. Helsingfors. Medea, 7 v. Kopenhagen n. Patenlemi. SI.EEPVAART Cycloop, 7 285 m. z.w. St. Nazaire n. St. Nazaire. Gele Zee, 7 te Las Palmas v. Maracaibo. Oceaan, 7 150 m. n.o. Barbados n. Maracaibo. Oostzee, 7 210 m. z.w. Ouessant n. Falmouth. Thames, 7 70 m. n. Finisterre n. Liverpool. Zeeland, 7 300 m. n. Flores n. La Pallice. Zwarte Zee, 7 460 m. z. Kp. Race n. Hamburg. OPLEIDING RADIO TELEGRAFIST RIJKSCERTIFICAAT le en 2e KLAS SPOEDOPLEIDING Inl. woensdag van 1722 uur. ZEEVAART INSTITUUT STATIONSWEG 66 - VELSEN - TELEFOON 4704 NIEUWE GRACHT 66 TEL. 15656 - HAARLEM AANVANG VAN ALLE LESSEN 22 SEPTEMBER INSCHRIJVING DAGELIJKS. Draadindustrie Handelmaatschappij N.V. te Haarlem VRAAGT: Soil, persoonlijk aan de fabriek tussen 9.00 en 5.00 uur. GEVRAAGD: voor bouwwerk aan de Catslaan te Aerdenhout. Aanmelden op het werk tussen 8 en 16 uur. BOUWBEDRIJF M. DE WIT. Zaandam. In het PRODUCTIELABORATORIUM van Pharma- ceutisch bedrijf kan ter opleiding geplaatst worden In het bezit v. Mulo of gelijkwaardig dipl., leeft, tot 20 jaar. Aanm.: tussen 9 en 4 uur bij N.V. PHARMASYNTHESE. Nijverheidsweg 50, Haarl. Eerst halen in 10 maanden betalen Meubelen Bedden Dekens Karpetten Herenconfectie Damesconfectie Gordijnen Lakens Slopen enz. enz. GED. OUDE GRACHT 81 HAARLEM - TEL. 11152 Handelskantoor bij Haarlem vraagt voor spoedige indiensttreding voor type- en lichte adm.werkzaamheden. Leeftijd 18—20 jaar. Brieven onder no. 3487 aan het bureau v. d. blad. Voor spoedige indiensttreding gevraagd: bij interessant handelskantoor. Brieven onder no. 3491 aan het bureau van dit blad. Wasserij cn Chemische Wasserij HOEK EN VAART vraagt voor hele of halve dagen. HOEK EN VAART, Bloemendaalsestr.weg 17, Santpoort-St. voor onze baby- en kleutertextielafdeling. Tevens gevraagd een voor 3 ochtenden per week. Fa. 3. H. SC HO US Oude Groenmarkt 16 - Haarlem ÉEN 7INDELIJKE POES KRUISSTRAAT 25 Haarlem. Tel. 12921 GED. GRACHT 26 Zaandam. Tel. 4537 BREESTRAAT 35 Beverwijk. Tel 4193. 5 Wederom brengen wl) een verrassende aanbieding in bijzonder mooi baby- en kleutergoed, tegen zeer aantrekkelijke prijzen, waarvan wij hieronder enkele voorbeelden noemen Glansgaren babyjurkjes, leuke modellen In wit, rose O50 en bleu Zuiver wollen babyjurkjes en -pakjes In wit, rose O 95 en bleu Wieg- en wagengarnituur, prima katoenen lakentjes O 50 en sloopjes, geborduurd met aantrekkelijke motieven Zuiver wollen truitjes met lange mouwen, wit, bleu, ^90 geel, rose, voor 2 |aar 5.50, voor 1 jaar Kleutertruitjes met lange mouwen in vrolijke motieven, 90 strepen en kleuren, zuiver wol, van 1-2'/2 jaar. alle maten Zuiver wollen vestjes hoog gesloten, wit, bleu, rose, C90 geel, voor 2 jaar 6.50, voor 1 jaar Onze nieuwe Baby-catalogus wordt U op aanvraag gratis toegezonden. Nedei-1. 12 sept. Engels 13 sept. NEDERLANDS H'corresp. 20 sept. Taal 13 sept. ENGELS H'corresp. 12 sept. Conv. Mulo 14 sept. Beginners 17 sept. FRANS Conv Mulo 12 sept. DUITS H'corresp. 24 sept. BOEKHOUDEN Beginners 18 sept. Mulo cand. 18 sept. MIDDENSTANDS Aanvang 19 sept. Examenopl. f 30 totaal. Fr. Halsstraat 1, tel. 14624 Haarlem WASSERIJ KLEVERPARK, Santpoorterstraat 41, vraagt VROUWELIJKE KRACHTEN voor alle afdelingen. Eventueel voor halve dagen. - En BEKWAAM WITWASSER of iemand die daarvoor wil worden opgeleid. Mjj. van Levens- en Volksverzekering annex Varla- verz. vraagt te IJmuiden voor bestaand agentschap wiens taak zal zijn het beheer en de uitbreiding der portefeuille. Grondige opleiding door en assistentie van inspecteur. Aan de functie is vei-bonden: vast salaris, provisie, extra toelage en premievrij pensioen. Br. met opgave van tegenw. en vroegere werkkring onder no. 3488 aan het bureau van dit blad. CLEANING SHOP CHEM WASSERIJ v. Zeggelenplein 112 vraagt Leeftijd 16—18 jaar. GEVRAAGD een flinke zelfstandig kunnende wer ken; meei-dere hulp aanwe zig. - HOTEL ZIJLHOEVE, Zijlweg 159. WAGON- EN BRUGGENFABRIEK TE UTRECHT vraagt voor haar montagewerk te Velsen (werk Hoogovens) BEKWAME Voor het verkrijgen van nadere Inlichtingen kan men zich elke WOENSDAGAVOND om 19 UUR vervoegen op het GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU afd. metaal te HAARLEM. HOGE PRIJZEN 6712 2000 45S0 21162 1500 9066 21031 f 1000 4968 9864 13365 14755 15649 2485^2iTr343O050-l5-0--491rK9n37mK17MQ ^1° l732ö 19178 19498 20354 21995 200 1732 12501 19547i^sao ÏL?- I-£-7 i c-?l 7™? 7-?07 8952 9197 9691 105S8 10678 11079 124S5 13839 1447o Io3o7 16al8 1692o 17135 17142 1S230 20879 21027 21119 21699 21924 PRIJZEN VAN ƒ80— 1065 103 199 260 319 371 482 485 511 668 742 805 830 2073 384 501 516 560 563 582 607 791 798 829 860 872 3007 150 201 204 424 493 530 562 623 666 866 906 4058 071 363 373 440 448 734 771 802 842 854 6299 362 374 612 710 834 846 873 6024 048 089 117 21S 274 381 419 470 555 673 923 7071 086 171 279 491 493 583 640 761 841 87S 960 8005 01". 046 150 191 197 314 362 391 421 481 499 544 572 599 706 711 783 856 907 9 Hl 256 306 314 454 630 665 685 750 756 784 817 848 890 962 10054 115 206 223 243 447 556 684 714 728 74S 765 791 995 11020 106 274 524 695 964 12122 149 329 379 413 519 660 755 13038 060 066 186 474 480 667 677 719 925 945 14040 117 198 222 445 460 632 767 83S 8S2 942 13018 023 161 206 407 410 650 698 779 9S6 989 16165 206 279 332 520 718 805 17160 254 280 285 356 377 456 525 567 653 688 742 847 180UU 18125 129 138 237 290 319 343 450 452 507 523 575 624 639 795 814 930 19046 074 117 125 316 331 445 470 554 704 741 754 864 20051 152 245 309 435 590 756 920 21542 609 717 765 768 812 915 996 VELLEMAN KOOPT betere gebruikte meubelen voor hoge prijzen. Tel. 14637. te koop gevraagd. Br. no. 3485, bur. v. d. blad. 3004 238 470 635 940 2007 179 697 3013 462 744 974 4079 380 532 807 5013 167 443 6S8 911 0001 360 605 733 976 7036 361 646 860 8006 220 404 760 894 9016 295 552 807 946 10017 23 i 564 924 11U02 049 054 245 248 4S4 499 686 702 951 962 009 020 275 324 702 729 070 091 534 561 756 785 982 990 083 111 391 403 541 562 808 843 043 061 168 177 448 493 699 715 914 942 039 043 394 436 617 622 747 804 9S7 995 047 062 402 407 668 685 941 945 025 077 222 227 495 518 763 797 896 920 058 123 307 336 582 604 829 S42 948 993 023 039 252 276 569 614 926 970 045 068 078 099 282 331 566 572 70S 741 968 045 046 383 417 780 810 198 209 572 587 802 805 124 149 408 437 597 630 924 946 0S8 104 214 255 571 575 728 738 964 967 05S 062 441 493 629 637 849 854 NIETEN 100 136 143 167 205 395 401 402 421 439 5S7 592 600 607 628 744 771 778 791 828 079 086 097 113 151 472 545 580 603 639 858 880 936 234 252 259 294 341 614 672 680 688 731 S23 902 937 939 954 294 305 306 444 449 472 666 688 732 978 108 110 327 321 324 378 615 622 646 750 771 878 975 996 142 143 340 531 535 540 657 665 679 877 892 921 328 346 476 528 793 799 149 154 392 431 672 683 902 907 342 355 548 588 681 721 934 970 102 155 191 210 227 261 302 418 480 496 574 581 600 604 706 725 764 766 779 823 857 095 129 271 301 536 546 799 830 960 975 145 185 354 356 634 655 847 858 997 072 073 289 295 618 653 971 981 071 108 139 140 324 363 549 578 858 869 999 204 207 415 420 672 694 869 878 151 193 196 370 383 392 627 638 639 874 881 885 250 260 284 4S4 514 544 708 749 804 892 902 917 089 203 211 216 236 379 380 3S7 457 501 703 722 760 S68 894 983 989 109 117 160 1V5 197 206 214 260 267 290 299 381 396 438 561 575 607 626 638 646 649 679 704 721 724 761 781 795 830 834 S3S 840 887 891 935 12004 013 066 089 102 157 163 179 202 209 212 261 277 301 317 321 380 382 456 471 476 480 494 508 541 589 598 605 627 632 663 692 702 767 S60 866 867 876 882 914 932 971 972 13103 122 161 168 176 211 302 315 362 427 453 500 533 541 547 579 614 619 655 661 686 770 800 815 S42 845 876 900 947 975 977 994 14028 065 083 084 111 115 147 197 201 282 368 379 435 449 474 561 628 633 681 708 791 803 805 SS1 918 961 974 15012 049 102 110 114 136 197 201 204 205 208 209 212 219 292 304 316 433 498 508 521 551 598 604 671 725 S9S 901 908 923 928 963 16001 010 026 055 060 066 127 177 349 364 401 412 428 431 436 496 517 559 609 639 656 674 729 732 739 745 763 799 800 806 17042 055 068 079 106 137 146 149 151 182 185 195 224 251 277 301 314 360 371 434 470 516 537 553 568 578 604 630 658 672 684 700 709 710 753 755 792 829 846 849 854 859 871 911 912 978 986 18030 045 050 051 055 05S 105 197 258 292 389 419 470 533 534 562 578 591 594 623 626 671 713 755 854 858 868 899 927 938 955 957 19030 036 047 060 063 070 077 0S5 161 170 184 188 194 220 262 299 324 356 370 431 473 517 558 586 588 606 623 626 627 693 699 717 776 799 805 855 860 S70 888 921 945 957 976 993 20013 014 046 050 091 104 106 173 179 197 200 279 306 321 372 387 389 416 499 505 508 515 520 526 542 573 589 618 686 694 695 718 729 738 746 765 791 824 845 853 856 913 926 929 983 995 •MOM 052 117 '.44 158 180 187 194 201 204 205 762 310 354 365 417 431 449 464 510 545 557 568 584 622 629 672 697 706 709 728 729 771 783 798 829 864 887 VERBETERING. Men leze juist prijs 80.—: 8013.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 9