Tekort 1957 op f 468 miljoen geraamd Ondanks de hoogconjunctuur wordt betalingsbalans steeds ongunstiger cfc'M OMt/mjmC,/ OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT MILJOENENNOTA Gaitskell wanhpopt niet aan een vergelijk met Nasser HET WEER: Weinig bewolking Voor defensiedoeleinden is ruim 1500 miljoen uitgetrokken Het woord is aan F. Damiaans en Zn DE TROONREDE „Willem Ruys" voor W.-Afrika gestrand Washington lijkt niet zoveel hulp te willen geven als Londen wenst Geen belastingverhoging Gewone dienst Motorrijder ernstig gewond Prinses Beatrix Grootkruis Nederlandse Leeuw Overleg in Londen tussen Dulles, Pineau en Lloyd Rotterdamse Lloyd: Zeer onwaarschijnlijk 71e JAARGANG No 60 DINSDAG 18 SEPTEMBER 1956 301e JAARGANG No 213 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Wnd. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p.p. ƒ7,- Losse nrs. 12 ct Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie» P. W. Peereboom en A. D. Huijsman In 1957 zullen de geraamde inkomsten van het rijk (f 6900 miljoen) naar schatting f 468 miljoen tekortschieten om de normale lopende uitgaven te dekken, alsmede de kapitaalsuitgaven voor werken van duurzaam nut. Dit nadelig saldo van f 468 miljoen vindt minister Van de Kieft, die de rijksbegroting voor het volgend jaar nog heeft opgesteld, niet ongunstig afsteken tegen de geraamde tekorten van de .laatste jaren. Voor 1956 was het tekort geschat op 580 miljoen gulden en het jaar daarvoor op 568 miljoen. Maar vorige jaren verklaarde de minister van Financiën te verwachten het tekort zonder bezwaar te kunnen financieren door leningen. Nu zegt hij aan het slot van de Miljoenennota, dat vooralsnog niet met stelligheid kan worden aangenomen, dat het tekort, dat in werkelijkheid veel groter zal zijn, door leningen kan worden gedekt, omdat op de open kapitaalsmarkt geen grote bedragen voor financiering van rijksuitgaven beschikbaar zullen komen. Het demissionaire kabinet heeft gemeend, dat het niet op zijn weg lag in het licht van die vooruitzichten reeds beleidsbeslissingen van meer of minder ingrijpende aard te nemen. Het nieuwe kabinet zal echter nader dienen te overwegen of en in hoeverre maatregelen zullen worden getroffen. De vandaag bij de Tweede Kamer inge diende rijksbegroting voor 1957 is opge steld door het demissionnaire kabinet. Daarin wordt verklaard dat ten aanzien van verschillende beleidsvraagstukken, die kunnen leiden tot verhogingen of verla gingen hetzij van uitgaven, hetzij van in komsten, het nieuwe kabinet zijn standpunt nog zal hebben te bepalen. Afschaffing van de subsidies op levensmiddelen zoals op melk (totaal 60 miljoen) vindt minister Van de Kieft gewenst. Doch het nieuwe ka binet moet daarover maar beslissen. Aan een verhoging van de P.T.T.-tarieven zal echter niet zijn te ontkomen. Het demissionaire kabinet heeft reeds rekening gehouden met het vervallen van de vrijstelling van omzetbelasting op sui ker en textiel per 1 januari 1957. De om zetbelasting op textiel zal echter niet, zo als voorheen, 10 percent worden, maar 4 percent. Voor het overige is ten aanzien van de belastingen uitgegaan van de be staande tarieven. Er wordt dus geen be lastingverhoging aangekondigd, hoewel de geraamde uitgaven zijn gestegen van f 6682 miljoen voor 1956 tot f7368 miljoen voor 1957. Maar de belastingen brengen meer op, onder meer door de loonsverhogingen, die echter ook grotere uitgaven van de schatkist vergen: voor het rijkspersoneel in de burgerlijke sector 130 miljoen meer. Het tekort op de rijksbegroting 1957 is voor de gewone dienst en de kapitaals- dienst samen geraamd op 468 miljoen. Er dient echter rekening mee te worden ge houden, dat de militaire uitgaven hoger zullen zijn. Twee jaar geleden is voor de jaren 1955, 1956 en 1957 een defensie- plafond van 1350 miljoen gulden vastge steld. Voor 1957 wordt echter van een 100 miljoen hoger bedrag uitgegaan. Mede als gevolg van verhogingen van lo nen en prijzen is gebleken, dat bij volle dige handhaving van de in 1954 ontvouwde plannen een jaarlijks bedrag van 1350 miljoen in de eerstkomende jaren niet toe reikend zal zijn om de kosten te dekken en bovendien de legeropbouw overeenkomstig de oorspronkelijke plannen te voltooien. Zelfs bij de thans voorgestelde verhoging van het plafond zal het noodzakelijk zijn wijzigingen in de bestaande plannen aan te brengen en bepaalde voorzieningen naar een latere periode te verschuiven. Ten laste van het jaar 1957 zullen ook nog komen bepaalde uitgaven, die voort vloeien uit wettelijke regelingen, die op hel tijdstip van indienen der begroting nog niet tot stand zijn gekomen. Het tekort zal daardoor toenemen tot totaal f 786 mil joen. Minister Van de Kieft verzucht daar om in de miljoenennota: „In het bijzonder lettende op de omstandigheden, dat de economische situatie met name ten aanzien van de betalingsbalans en de kapitaal markt de voortdurende aandacht vergt, kan de ontwerp-begroting 1957 niet geheel be vredigend worden geacht". Ter geruststelling zegt de minister ech ter, dat de werkelijke uitgaven van het rijk sedert 1955 een stijging te zien geven, die min of meer gelijke tred houdt met de stijging van het nationale inkomen en dat binnen die uilgaven een verschuiving is opgetreden van de defensie-uitgaven naar de burgerlijke algemene voorzieningen. Een gunstig beeld vertoont de gewone dienst van de jaarlijkse lopende inkom sten en uitgaven, die een overschot ver meldt van f 435 miljoen tegenover een des tijds geraamd tekort voor 1956 van f30 miljoen en voor 1955 van f8 miljoen. Maar minister Van de Kieft waarschuwt weer, dat de totaliteit van de begroting (gewone dienst en kapitaaldienst) van overwegende betekenis is. Het maakt voor het beroep dat het rijk voor de vervul ling van zijn taak op de arbeidsmarkt of de kapitaalmarkt doet, geen verschil of de voor de benodigde goederen of diensten vereiste gelden ten laste van de gewone dienst dan wel ten laste van de kapitaals- dienst worden verantwoord. Maandagmiddag is op de rijksweg Am sterdamDen Haag ter hoogte van het via duct over de Vijfhuizerweg in de Haarlem mermeer een ongeveer vijftigjarige motor rijder uit Noordwijk levensgevaarlijk ge wond. Doordat de achterband van de motor klapte, maakte de man een ernstige val. Hij liep een ernstige schedelbasisfractuur en een hersenschudding op en is in zorgwek kende toestand naar het St. Elisabeths- gasthuis te Haarlem overgebracht. Een duopassagier, een 35-jarige electri- cien uit Noordwijk, liep een hersenschud ding op en werd eveneens naar het reeds genoemde ziekenhuis vervoerd. Beide per sonen droegen geen valhelm. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S G. de Bonald: Een geleerd man heeft een vrouw met enkel gezond verstand nodig. Een vloot schepen van tezamen meer dan 130.000 ton ligt buiten de haven van Southampton voor anker, in de Cowes Roads, tussen het eiland Wight en Engeland. Deze schepen, meer dan twintig in aantal, geladen met voor raden voor de Britse troepen in het Middellandse Zee gebied, vormen de grootste concentratie van vaartuigen sinds D-day (6 juni 1944). Een woord voerder van de Britse marine heeft meegedeeld, dat het 23.000 ton metende vliegdekschip „Albion" vandaag uit Portsmouth naar de Middellandse Zee zal vertrekken. Het vertrek van het schip is met het oog op de internatio nale toestand vervroegd. Prinses Beatrix is bij Koninklijk Besluit benoemd tot Grootkruis in de orde van de Nederlandse Leeuw. LONDEN. (United Press). De Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, en zijn Britse en Franse ambtgeno ten, Selwyn Lloyd en Christian Pineau hebben vanmorgen hun eerste bijeenkomst gehouden, anderhalf uur nadat het vlieg tuig van Dulles op het vliegveld van Lon den was geland. Pineau kwam even na Dulles aan. De ministers zouden hun drin gende voor-besprekingen over de conferen tie-strategie voortzetten aan de lunch, die zij gebruikten met premier Sir Anthony Eden. De Nederlandse delegatie naar de tweede conferentie over het Suezkanaal die mor gen in Londen begint bestaat uit mr. J. M. A. H. Luns, mr. H. F. Eschauzier en de heer W. Riphagen. ADVERTENTIE Zjjlvest 41, Haarlem - Tel. 12456 - 14155 - 22279 HET ADRES als u gaat VERHUIZEN- De demissionaire minister van Finan ciën, de heer Van de Kieft, heeft wel de rijksbegroting voor 1957 opgesteld, maar haar hedenmiddag niet zelf aan de Tweede Kamer aangeboden, omdat hij in Washington de vergaderingen van de Internationale Bank moet bij wonen. De aanbieding geschiedde nu door de minister van Financiën ad interim, dr. W. Drees. Egyptisch blad meldt: CAÏRO (United Press) - Volgens het in Cairo verschijnende blad „Al Akhbar" is het passagiersschip „Willem Ruys" van de Rotterdamse Lloyd voor de West kust van Afrika aan de grond gelopen. Volgens het blad zouden alle 900 passa giers van het schip gehaald zijn waarbij onder meer van helicopters gebruik ge maakt zou zijn. De Rotterdamse Lloyd deelde ons bij telefonische navraag vanochtend mede dat het Egyptische dagbladbericht haar „zeer onwaarschijnlijk voorkomt". Gisteravond om tien voor zeven heeft men nog op de normale wijze radioverbinding met het schip gehad waarbij het zijn positie ten opzichte van Kaapstad vermeldde. Het schip voer ver uit de kust en bevond zich op een dag varen van Kaapstad. Van morgen om halfelf is de „Willem Ruys" radiografisch verzocht, opnieuw zijn po sitie op te geven. Om twaalf uur vanmid dag was nog geen antwoord ontvangen van de kapitein. Voor het ter perse gaan van deze editie vernemen wij nog dat het Engelse kust- station Portishead Radio vanochtend om 6.16 uur Nederlandse tijd nog contact heeft gehad met de „Willem Ruys". Alles was toen wel aan boord. De Nederlandse ambassade in Cairo is niets bekend over een stranding van de „Willem Ruys". In het bericht in Al Akhbar werd nog toegevoegd dat het Nederlandse schip „op rotsen nabij de Afrikaanse kust" was ge lopen. In de Ridderzaal in Den Haag heeft de Koningin heden middag de zitting der Staten-Generaal geopend met het uit spreken van de volgende Troonrede: „Ofschoon meer dan drie maanden zijn verlopen sinds de verkiezingen voor de Tweede Kamer werden gehouden, is het nog niet mogelijk gebleken te komen tot de vorming van een nieuw kabinet. Het demissionaire kabinet doet op mijn uitnodiging alles wat het in het belang van het koninkrijk noodzakelijk acht. Evenwel kunnen u onder deze omstandig heden geen plannen betreffende het in de toekomst te voeren beleid worden voorgelegd. Niettemin heb ik er bijzondere prijs op gesteld de eerste gewone zitting der vernieuwde Staten-Generaal persoonlijk te openen. Gij zijt hier voor het laatst bijeen in het sinds 1887 gelden de aantal. De uitbreiding van het aantal leden, waartoe bij de jongste wijziging der Grondwet is besloten, zal spoedig tot stand komen. Ook in het komende jaar zult gij gesteld worden voor tal van vraagstukken, waarop veelal ook de internationale toe stand invloed uitoefent. Over het wereldbeeld blijven de schaduwen liggen van belangrijke internationale problemen, welke nog steeds niet tot oplossing konden worden gebracht. In de laatste tijd bestaat bovendien reden tot bezorgdheid over een ondermijning van het vertrouwen, dat althans in de vrije wereld de internationale rechtsregels en gebruiken worden nageleefd. Herstel van dit vertrouwen moet van het hoogste belang worden geacht voor het bereiken van stabi liteit in de internationale betrekkingen. Alleen indien de overtuiging aanwezig is, dat de regels van het internationaal verkeer in acht worden genomen, zal de mogelijkheid blij ven bestaan om ernstige conflicten te voorkomen door tijdig in vreedzaam overleg een voor partijen aanvaardbare oplos sing te zoeken. Verschillende gebeurtenissen in Indonesië in de loop van dit jaar hebben geleid tot een ontwikkeling in de verhouding tussen ons land en deze republiek, die wij betreuren. De zorg der regering blijft uitgaan naar Nederlanders in Indonesië, die aldaar in moeilijkheden verkeren, en naar hen, die zich vandaar in Nederland vestigen. De ontwikkeling van de situatie in het Midden-Oosten heeft de wereld voor nieuwe en gevaarlijke problemen gesteld. Het bezoek, dat mijn man en ik het vorige jaar aan Suri name en de Nederlandse Antillen hebben gebracht, stemde ons tot grote vreugde. Wij bewaren een dankbare herinne ring aan de talloze blijken van aanhankelijkheid, die wij daar ontvingen en die duidelijk de sterke band met het koninkrijk aantoonden. De openlegging van Nederlands-Nieuw-Guinea gaat voort. Daarbij wordt gestreefd naar de toenemende inschakeling van de autochtone bevolking bij de ontwikkeling van eigen land. Een werkcommissie is ingesteld, die tot taak heeft een algehele herziening van de bewindsregeling Nieuw- Guinea voor te bereiden. De luchtvaartonderhandelingen met de Verenigde Staten hebben hier te lande tot nu toe teleurstelling gewekt. Ik spreek de hoop uit, dat bij de voortzetting daarvan meer dan tot dusver met redelijke aanspraken van de Nederlandse luchtvaart rekening zal worden gehouden. Het Nederlandse volk heeft zich de laatste jaren mogen verheugen in een over het algemeen genomen gunstige eco nomische ontwikkeling. Ook thans blijft de toestand geken merkt door een hoge graad van bedrijvigheid. Intussen treden, zowel in ons land als daarbuiten, geleidelijk meer spannin gen op. Maatregelen tot het tegengaan daarvan vragen in toe nemende mate de aandacht, in het bijzonder ook met het oog op de ongunstiger ontwikkeling van de betalingsbalans in de verstreken maanden van dit jaar. De op zichzelf verheugend hoge stand van de werkge legenheid in onderscheidene bedrijfstakken komt tot uiting in een toenemende vraag naar arbeidskrachten, waaraan, ondanks alle inspanningen, niet kan worden voldaan. Dit is ook van invloed op het tempo, waarin kan worden ingelopen op het woningtekort, dat de zwaarste nood is waar onder ons volk lijdt. Alle mogelijkheden om in die nood met groter spoed te voorzien dienen te worden aangegrepen. Aan de woningbouw wordt de grootst mogelijke prioriteit ge geven. Ook bij de verschillende takken van het onderwijs noopt het tekort aan personeel en gebouwen tot ingrijpende maat regelen. De gezondheidstoestand der bevolking blijft zich gunstig ontwikkelen. Hoewel nog niet te voorzien is welke wetsvoorstellen u in de naaste toekomst zullen bereiken en in hoeverre reeds in gediende voorstellen zullen worden gehandhaafd, staat het vast, dat in het komende zittingsjaar weer veel van uw werkkracht zal worden gevraagd. Naast de begrotingen zul len reeds dadelijk de ontwerpen betreffende pensioenregelin gen en inzake de ziekenfondsverzekering voor bejaarden in aanmerking komen voor behandeling. Tijdige afdoening daarvan is van overwegende betekenis in verband met de Wet op de Algemene Ouderdomsverzekering. Het beroep, dat op velen van u wordt gedaan voor de vertegenwoordiging in internationale en supranationale par lementaire instellingen, zal een nieuwe uitbreiding onder gaan. Binnenkort zal de raadgevende interparlementaire Beneluxraad voor het eerst bijeenkomen. Ik vertrouw, dat hij een nieuwe impuls zal geven aan de samenwerking van de Beneluxlanden, die een bijzondere betekenis heeft in het geheel van de vormen van samenwerking tussen de vrije volkeren, waaraan Nederland deelneemt. Het overleg tussen de zes landen, die deel uitmaken van de Kolen- en Staal gemeenschap, inzake de totstandkoming van een verdrag over de gemeenschappelijke markt en over de kernenergie zal bij welslagen aan dit geheel een nieuw en belangrijk element toevoegen. Moge God u wijsheid en kracht schenken voor de vervul ling van uw veelzijdige en verantwoordelijke taak. Hiermede verklaar ik de zitting der Staten-Generaal voor geopend". (Van onze correspondent te Londen) Oppositie-leider Gaitskell heeft gisteren aan een lunch van de vereniging der bui tenlandse pers in Londen zowel premier Eden als president Nasser van Egypte op nieuw tegen een militair avontuur gewaar schuwd. Gaitskell zei te hopen dat Nasser zou begrijpen dat Groot-Brittannië zich niet neerlegt bij zijn willekeurig optreden ten aanzien van het Suezkanaal. Niemand kan zich neerleggen bij de schending van de erkende rechten der kanaalgebruikers. Nasser maakt een grote fout, als hij uit het debat in het Britse parlement en uit Edens verzekeringen de slotsom trekt dat hij zich kan veroorloven een onverzettelijke hou ding aan te nemen. Gaitskell zei dat het geschil tussen oppositie en regering slechts gaat over de omstandigheden onder welke militair geweld dient te worden toegepast en over het aandeel van de UNO in dit dispuut. Dit meningsverschil zou zijn opgeheven, indien Sir Anthony de ondub belzinnige verzekering had gegeven dat het conflict onmiddellijk naar de UNO zou worden verwezen»en dat geweld alleen zal worden gebruikt overeenkomstig de voor schriften van het UNO Handvest. Gaitskell is van mening, dat het niet zeker is dat de Sovjet-Unie haar veto zal gebruiken. Gaitskell hoopt, ondanks alle teleurstellingen op een uiteindelijk verge lijk met Nasser. De Britse regering moet volgens hem de UNO een combinatie van het eerste plan-Dulles en het voorstel van India voor leggen. Nasser heeft reeds toegezegd, dat hij met de gebruikers tot overeenstemming wil komen over de tolgelden, maar hij be hoort dat ook te doen inzake de plannen tot verbetering van het kanaal en de be stemming van de netto-opbrengst. Gaitskell opperde de mogelijkheid dat de gebruikers onder de conventie van 1888 een raad benoemen en via deze tot over eenstemming komen met de Egyptische beheersraad. De vereniging van gebruikers is alleen aanvaardbaar als een onderhan delingsorgaan, maar niet als een organisa tie om Nasser uit te dagen. Gaitskell ge loofde dat er meer kans op welslagen is. indien de onderhandelingen geschieden onder het gezag van de UNO. Nasser zal op deze wijze geformuleerde voorstellen moeilijker kunnen verwerpen. Volgens Gaitskell moet ook het Arabisch- Israelische conflict tegelijkertijd met de kwestie van het Suezkanaal aan de UNO worden voorgelegd, wegens de Egyptische blokkade van Israel. Indien Nasser een redelijke oplossing blijft verwerpen, dan zijn de kanaalgebruikers gerechtigd eco nomische sancties en andere middelen toe te passen. Een boycot van het kanaal door het volgen van de route om de Kaap zou een volledige mislukking van Nassers poli tiek betekenen. Het verkrijgen van overeenstemming met Nasser zal tijd vergen, maar volgens Gaitskell werkt de tijd voor de zeevarende mogendheden. Nassers prestige en gezag zullen worden aangetast en de internatio nale publieke opinie zal een dergelijke stap steunen, als Nasser een redelijke oplossing weigert. Gaitskell acht het onwaarschijn lijk dat Nasser zo onwijs zal zijn een door onderhandelingen te verkrijgen oplossing, te verwerpen. Nu het vaststaat, dat er voorlopig geen geweld tegen Nasser zal worden gebruikt, tracht de Britse regering de Verenigde Staten te bewegen volledige financiële steun te geven. Er zijn daarover reeds moeilijkheden met minister Dulles gere zen, die heeft ontkend, dat de Verenigde Staten van plan zouden zijn de omweg rond De Kaap te financieren. Wel zal Washington door een krediet aan de ex port- en importbank de aankoop van Ame rikaanse olie door West-Europa helpen financieren, in geval de kanaalvaart ge stremd wordt. In Londen heerst ontstem ming over Dulles' houding, omdat deze alleen bereidt schijnt de verkoop van Amerikaanse olie aan Europa te subsidië ren, maar niet de hogere kosten wil dek ken van het goederenvervoer om De Kaap. De sluiting van het kanaal is niet alleen een kwestie van meer Amerikaanse olie, zo zegt men in Londen. BARÏEIJORISSTR. HAARLEM - TEL. 13439 FERD. B0LSTR. 48 A'DAM TEL. 717162 ADVERTENTIE FALCON TWEEDJASSEN 69.50 VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van dinsdagavond tot woensdagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Vannacht en morgenochtend kouder. Morgen overdag droog weer met wei nig bewolking en ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. Zwakke of matige wind uit oostelijke richtingen. 19 september Zon op 6.23 uur, onder 18.48 uur. Maan op 18.06 uur. onder 5.42 uur. Maanstanden 20 sept. 4.19 uur: volle maan 27 sept. 12.25 uur: laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 18 september Hoog water: 2.46 en 15.07 uur. Laag water: 10.43 en 22.57 uur. Woensdag 19 september Hoog water: 3.19 en 15.37 uur. Laag water: 11.18 en 23.31 uur. De temperaturen kunnen hierin overdag een paar graden hoger worden dan dins dag. Het standvastige weer duurt nog en kele dagen voort en de neerslagkansen blijven gering. Wel neemt de kans op nachtvorst geleidelijk toe. WEERRAPPORTEN (van hedenmorgen 7 uur) tl) E P .9 co rc j Weerstoestand buitenland wind- richti maxii temp, gister 2 o a Is Stockholm onbewolkt nw 11 0 Oslo zwaar bew. n 17 0 Kopenhagen onbewolkt ono 16 0 Aberdeen motregen zzo 13 0,1 Londen geheel bew. O 17 0 Amsterdam zwaar bew. no 15 0 Luxemburg geheel bew. ono 17 0 Parijs nevel no 21 0 Bordeaux zwaar bew. w 24 0 Grenoble geheel bew. windst. 24 0 Nice licht bew. nw 23 0 Berlijn mist ono 13 2 Frankfort zwaar bew. no 15 0 München mist windst. 17 0 Zürich nevel nno 22 0 Genève geheel bew. no 24 0 Locarno licht bew. O 24 0 Wenen zwaar bew. windst. 20 0,2 Innsbruck nevel O 24 0 Rome onbewolkt windst. 28 0 Ajaccio licht bew. ono 26 0 Mallorca licht bew. nnw 30 0 WEINIG KANS OP NEERSLAG De Bilt, dinsdag 10 uur. Door drukstijgingen boven Scandina werd het hogedrukgebied bij Schotl. aan zijn noordoostflank versterkt. Le verplaatst. Het wolkendek, waarachter de zon maandag vrijwel de gehele dag schuil ging, wordt nu langzaam naar het westen Den Helder gedreven. Dinsdagmorgen begon dan ook Ypenburg de bewolking in de provincie Groningen Vlissingen te breken. Morgen komt het weer in ons Eelde land geheel onder invloed te staan van De Bilt het continentale hogedrukgebied en zal Twente met een iets in kracht toenemende wind Eindhoven uit oostelijke richtingen zeer droge lucht Vlv. Z.-Limb. zwaar bew. ono uit Duitsland worden aangevoerd, waarin vrijwel geen bewolking meer voorkomt. e LIT'Pe-?-Pu_r ,.s. vaP hedenmorgen 7 uur. Weerstoestand binnenland zwaar bew. nno 13 0,1 zwaar bew. windst. 13 0 geheel bew. ono 13 0 zwaar bew. windst. 12 0,1 zwaar bew. nno 13 0 zwaar bew. windst. 12 0,1 zwaar bew. vondst. 12 0 12 0 de neerslag van de laatste 24 uur.)

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1