dit is Uw kans Uw oude apparaat te vervangen blade Franse winkeliers staken uit protest tegen schrale winsten Opwindend begin van zevende astronautisch congres te Rome Geen groente en fruit in de Hallen en soms geen brood in de winkels Een van de punten: onsterfelijkheid bij overschrijding van lichtsnelheid 7 ^©LUE i 11ette Bemiddeling van Tunesië en India in Suez-conflict Menon in Cairo en Londen en Bourguiba in Parijs Grieks koninklijk bezoek in Hannover baart twist Protesten tegen dienen van SS-ers in Duitsland Mikojan belooft China hulp bij zijn opbouw Marxisme-leninisme bij uitnemendheid Ook Sturgis sluit nu school voor negers Oorlog en orkaan in Algerije Krachtig Nederlands protest ingediend Indonesische dagbladen uiten hun afschuw Pravda over wangedrag van „rijkelin's-zoontjes" Aanhangers van Kostof in Bulgarije gerehabiliteerd Goudkust onafhankelijk in het Britse Gemenebest Nog geen beslissing over oliebuis naar Ruhrgebied Dit apparaat en 2 Blauwe Gillette mesjes voor maar 1 gulden „Communistische schrijver heeft een vrije menmg Engeland beschuldigd van oogstvernieling op Cyprus li WOENSDAG 19 SEPTEMBER 1956 f maar A gid. i Zelfs dit goedkope apparaat is technisch beter. Gevolg: zachter scheren en het mesje gaat langer mee. (Van onze correspondent in Parijs) Terwijl het geschil met de bakkers, die ondanks het verbod van de regering de broodprijs met een franc per pond hadden verhoogd, althans in Parijs, scheen te wor den bijgelegd, hebben op hun beurt de groente- en fruithandelaars een actie ont ketend uit protest tegen een winstmarge, die naar hun smaak te smal was geworden. Ook de Parijse kruideniersgrossiers staken 48 uur. Een stakings-comité, waarin twee Poujadistische kamerleden de eerste viool spelen, had 's morgens verordonneerd, dat er geen groente zou worden verkocht en de aanvoer bij de Hallen was nauwelijks vijf percent van de gebruikelijke hoeveelheden. Het gevolg was dat gisteren in Parijs, en in verschillende andere steden, in de win kels en op de markt vrijwel geen kropje sla of bosje radijs te koop was en dat ook vele restaurants genoodzaakt waren de deur te sluiten. Ook vandaag zal schraal hans keukenmeester blijven, want de sta kingsparolen zijn tot vannacht twaalf uur van kracht. In verscheidene provinciesteden hebben bovendien de bakkers gestaakt. In Brest moest gisteren het brood door de marine worden gebakken en door matrozen onder de bevolking worden uitgedeeld. In het departement van de Seine et Oise en in de stad Grenoble hebben de prefecten bevel gegeven beslag te leggen op de bakkerijen en de broodwinkels, waar het publiek waarschijnlijk door militairen zal worden bediend. Al heeft de bakkersbond de leden in Parijs aangeraden de „onwettige" verho- (Van onze correspondent in Parijs) De Tunesische premier Habib Bourguiba heeft gisteren zijn leverkuur, die hij in Frankrijk volgt, onderbroken en in Parijs een bezoek gebracht aan de minister-presi dent Mollet. In juli werden de besprekin gen tussen beide landen over hun toekom stige betrekkingen door de Tunesische re gering afgebroken uit protest tegen de Franse actie in Algerije. De opwachting, die Bourguiba in Parijs heeft gemaakt, had echter niet zo zeer ten doel die be raadslagingen te hervatten, dan wel de Franse regering voor te stellen dat Tunesië zou bemiddelen in het Suez-conflict. Bourguiba verklaarde na de bespreking, waaraan behalve Mollet van Franse zijde ook de staatssecretaris voor Noord-Afrika Savary en de ambassadeur in Tunis, Sey- doux, hebben deelgenomen, dat hij had willen waarschuwen tegen .de consequen ties, die een gewapende actie tegen Egypte voor geheel Noord-Afrika zouden kunnen hebben. Bourguiba zei te hopen dat van zijn diensten gebruik zou worden gemaakt opdat voor het Suez-conflict een vrede lievende regeling kon worden gevonden, die voor alle partijen aanvaardbaar zou zijn. De afgezant van premier Nehroe van India, Krisjna Menon voert sinds maandag weer bemiddelende besprekingen in Cairo. Hij is van plan voor overleg ook weer naar Londen te gaan, al is India niet uitge nodigd voor de tweede Suez-conferentie. Koning Paid en hertog ErnstAugust tegen hertogin Viktoria Luise (Van onze correspondent in Bonn) In het hertogelijke huis van Brunswijk. de voormalige koninklijke dynastie van Han nover (dat in 1866 door Pruisen werd op geslokt), is een twist gaande tussen herto gin Viktoria Luise, de enige dochter van de in 1.941 in ons land overleden laatste Duitse keizer Wilhelm II en haar oudste zoon. de 42-jarige hertog Emst-August. De hertog wil haar het oude stamslot Marien- burg in Nordstemmen, ten zuiden van Hannover, doen ontruimen omdat een fa milietraditie verbiedt, dat het hoofd van de dynastie en de weduwe van zijn voor ganger onder één dak wonen. Hij verlangt dat zijn moeder zich op het familiegoed te Gmunden in het Salzkammergut in Oos tenrijk vestigt. Inmiddels zijn koning Paul en koningin Frederike van Griekenland, de enige doch ter van hertogin Viktoria Luise, voor een officieel driedaags bezoek aan West-Duits- land in Bonn aangekomen. Zij worden don derdag op Marienburg verwacht voor een verblijf van enkele dagen. Koning Paul zou echter zijn schoonmoeder niet willen ontmoeten. Daarom wil hertog Emst- August dat zijn moeder het kasteel ver- laat. De oude hertogin heeft de bescher- j ming van de landsregering van Neder- Saksen ingeroepen en voorgesteld een „scheidsgerecht" van doktoren een onder- zoek te laten instellen naar haar geestelij ke vermogens. Bonn is nog uitbundiger versierd dan bij bezoeken van keizer Haila. Selassie van Ethiopië en de Sjah van Perzië. Vers ge kapte bomen staan voor de gapende open plekken tussen de huizen, waar voor de oorlog gebouwen stonden. Eenheden van het nieuwe leger, de nieuwe luchtmacht en de nieuwe marine vormden buiten het station van Bonn een erewacht. BERLIJN, (AFP) „Het eerherstel van oud-SS'ers kwetst het rechtsgevoel van alle volken", aldus heeft het Oostduitse college van advocaten te Leipzig in een resolutie de beslissing van het Westduitse ministerie van Defensie om oud-SS'ers tot de rang van luitenant-kolonel in het nieuwe bondsleger op te nemen gecritiseerd. „Wij protesteren ten sterkste tegen het feit dat de SS'ers op nieuw Europa en het Duitse volk in het on geluk kunnen storten", aldus de resolutie. Ook de Berlijnse Joodse gemeenschap heeft een fel protest tegen het besluit laten ho ren: „De verschrikkelijke en onmenselijke misdaden van de Waffen-SS in Europa staan voor altijd in ons geheugen gegrift". ging van de broodprijs voorlopig op te schorten, werd gisteren niettemin gevreesd, dat de stakingen naar de hoofdstad zouden overslaan. De bakkerspatroons verklaren dat zij de loonsverhoging van hun perso neel zonder herziening van de broodprijs niet kunnen dragen en de fruit- en groentehandel vinden de marge van een maximale winst van zeventien percent ten enenmale onvoldoende. De regering heeft een verlaging van de meelprijs in het voor uitzicht gesteld. Intussen bereidt Pierre Poujade, de lei der van winkeliers en kleine handwerks lieden, een mars voor, die hij aan het hoofd van een half miljoen aanhangers omstreeks 15 oktober naar Parijs wil ondernemen. Het is niet uitgesloten, dat de huidige sta kingsactie van de Franse middenstanders zich tot die datum in stijgende lijn zal ont wikkelen. De regering-Mollet bevroor alle prijzen in juni en zette zich deze maand schrap om het hoofd te bieden aan loon eisen van industrie-arbeiders, terug van vakantie. PEKING (Reuter/A.F.P.) Anastas Mi kojan, eerste vice-president van de Sovjet- Unie, heeft te Peking verklaard, dat China bij de opbouw van zijn land kan rekenen op de hulp van de Sovjet-Unie. Hij zei op het achtste congres van de Chinese communistische partij, dat „de Chinezen voordeel kunnen trekken uit onze ervaring. Zij kunnen het tussenliggende stadium overslaan en rechtstreeks van een achterstand op technologisch gebied over schakelen op het hoogste technologisch ni veau". Volgens „Nieuw China", het officiële communistisch-Chinese persbureau, noem de Mikojan presidenf Mao Tse-Toeng een „marxist-leninist bij uitnemendheid". Hij prees de „scheppende geest" der Chinese communisten en sprak met lof over de „kunde, waarmede zij het marxisme-leni nisme hebben aangepast aan de speciale behoeften van China", waarbij hij vooral doelde op de gemeenschappelijke land bouwbedrijven en het schoeien van de in dustrie op socialistische basis ter vervan ging van de oude kapitalistische opzet. Hij wenste de Chinese communisten geluk dat zij er in geslaagd waren, „rekening hou dend met traditie en geschiedkundige ken merken van het land", het welzijn der massa te verbeteren, „waardoor zij bij de overgrote meerderheid van het volk ver trouwen genieten en bemind zijn". Mikojan legde de nadruk op de „volledige overeenstemming in inzicht" tussen de communistische partijen van de Sovjet- Unie en China én veroordeelde.het Ame rikaanse streven om, na het>--.twintigste partijcongres in Moskou „verdeeldheid tus sen de communistische partijen te zaaien". De Chinese communistische leiders hadden, nadat zij tevoren waren ingelicht, ver klaard het eens te zijn met de voorgenomen ontluistering van Stalins nagedachtenis. Het congres ontving een boodschap van alle niet-commivnistische partijen, bewe gingen en groepen in China en waarin wordt verklaard dat de communistische partij hun gids is. De boodschap werd voor gelezen door Li Tsji-Sen, voorzitter van het revolutionaire comité van de Kwomintang (de oude partij van Tsjang Kai-Tsjek). Op het congres vertegenwoordigen 1.022 afge vaardigden de meer dan 10.700.000 leden van de grootste communistische partij ter wereld. Het vorige congres werd elf jaar geleden gehouden. Intimidatie gelukt? STURGIS (AFP) Negerkinderen mo gen van het gemeentebestuur in Sturgis in de Amerikaanse staat Kentucky niet langer „blanke" scholen bezoeken. De acht reeds op een „blanke" school toegelaten neger kinderen zullen dus weer naar een „zwar te" school moeten. Sedert hun toelating hadden de blanke leerlingen de school ge boycot. Een honderdtal leden van de Ku Klux Klan heeft dinsdagavond in de stad Mobile in Alabama een houten kruis van drie me ter in brand gestoken, dat men had opge richt voor het huis van een blanke, die zich vóór de toelating van een negerleerling op een „blanke" school had ingezet. ALGIERS (AFP) Tijdens drie dagen geleden begonnen acties in het westen van het Algerijnse departement Constantine hebben Franse strijdkrachten 34 opstande lingen gedood, vijf gewond en 55 gevangen genomen. Bij gevechten in het departement Algiers en in het gebied van Colomb- Bechar zijn 24 rebellen om het leven ge komen. De regeringstroepen verloren twee man. In de buurt van Sassaigne in Algiërs is een ogenblik een groots opgezette zuive ringsactie uitgevoerd, waarbij tot nu toe 43 opstandelingen zouden zijn gedood en belangrijke wapenvoorraden zijn buitge maakt. Volgens U.P. hebben zesduizend Moham medanen tijdens een plechtigheid in het gepacificeerd geachte gebied van het Ka- bylië-gebergte, trouw gezworen aan Frank rijk. Dit gebeurde in het dorp Makouda. Op 15 kilometer afstand ervan, in Tizi- Ouzou, werden tegelijkertijd echter twee Europeanen en een Algerijn door een sluip schutter vermoord. De militaire rechtbank in Algiers heeft weer twee Algerijnen ter dood veroordeeld omdat zij wapens in hun bezit hadden ge had. De omgeving van Oran en Nemours is geteisterd door een orkaan, tengevolge waarvan 16 personen om het leven kwamen en 50 gewond werden. In Nemours werden het station en drie huizen geheel verwoest. In de straten der stad stond het water zes voet hoog. In Montagnac werden auto's van de weg gevaagd. Kelders liepen vol en de daar op geslagen voorraden levensmiddelen gingen verloren. Onder de doden waren zes Franse militairen. De aanval op mevr. Bouman DJAKARTA (ANP) De Nederlandse tijdelijk zaakgelastigde in Djakarta, de heer H. Hagenaar, heeft een bezoek ge bracht aan de waarnemend secretaris generaal van het Indonesische ministerie van Buitenlandse Zaken, dr. Subandrio, om deze een nota van de Nederlandse rege ring te overhandigen, waarin „krachtig wordt geprotesteerd" tegen de demon straties en incidenten, die maandag na af loop Van de zitting in de zaak-Schmidt zijn gehouden. Drie Indonesische dagbladen hebben in hoofdartikelen hun „afschuw" uitgespro ken over het incident voor het gebouw van het landgevecht in Djakarta. De „In donesian Observer" schrijft: „De politie had voorzorgsmaatregelen moeten treffen tegen het uitbarsten van geweld, toen het de vorige week duidelijk werd, dat een bende daadwerkelijk trachtte de uitspraak van de rechter te beïnvloeden. Het is onze plicht Schmidt een behoorlijke berechting te geven en hem alle gelegenheid te schen ken zijn onschuld te bewijzen". Het gematigde Islamietische dagblad „Abadi" meent, dat het incident de naam van de Indonesische regering en het Indo nesische volk afbreuk kan doen en hoopt dat in de toekomst geen incidenten meer zullen voorkomen. De onafhankelijke „Indonesia Raya" stelt de vraag: „Jeugd van Indonesië, wèar is uw ridderlijkheid"?, er daarbij op wijzend dat mevrouw Bouman werd geslagen en getrapt door jongelieden. „De mensen op de achtergrond van dit incident, die de jeugd opstookten, moeten worden vervolgd, indien premier Ali het prestige van ons land werkelijk wil hoog houden", aldus „Indonesia Raya". MOSKOU (United Press) Het partij orgaan van de Russische communistische partij, de Pravda, heeft melding gemaakt van de arrestatie van een bende van zes tien jeugdige rovers, merendeels leerlingen uit de hoogste klassen van een middelbare school en de zoons van welgestelde lieden. Een van hen, Alexei Platonov, heeft een moeder die hoofdingenieur is op het ministerie voor de Vliegtuigindustrie en een stiefvader die een hoog ambt bekleedt aan het bureau voor de statistiek, aldus de Pravda. De vader van een andere knaap van de bende is leger-officier en de moeder van een derde is hotelbeheer- ster. De „Pravda" verweet de ouders dat zij de jongens hadden verwaarloosd en toe gelaten dat de jongens zich zwaar bedron ken tijdens „nachtenlange zwelgpartijen". De Russische pers besteedt toenemende aandacht aan jeugdcriminaliteit. Onlangs werd de arrestatie gemeld van drie doch ters van hoge leger- en veiligheidsofficie ren, die zich schuldig zouden hebben ge maakt aan diefstal en „losbandigheid" met de zoons van twee ministers. SOFIA (AFP) Het centrale comité van de Bulgaarse communistische partij heeft verklaard, dat het de beschuldigden in het proces Kostof de voormalige vice- premier van Bulgarije, die op 16 december 1949 op beschuldiging van verraad en spio nage is terechtgesteld beschouwt als „onschuldig veroordeeld". Het comité vindt dat zij „juridisch gerehabiliteerd" en, met uitzondering van twee, weer in de partij opgenomen moeten worden. Het comité heeft in de resolutie gecon stateerd dat de besprekingen over de af schaffing van de persoonsverheerlijking een gunstige weerklank hebben gevonden in de partij en op alle terreinen van het politieke en economische leven van Bul garije. Volgens de resolutie is het nood zakelijk dat de leiding van de partij ver sterkt wordt, dat de principes van Lenin weer volledig worden aanvaard en dat de volksdemocratie verstevigd wordt. LONDEN (Reuter) Groot-Brittannië is voornemens de Goudkust (West-Afrika) op 6 maart 1957 onafhankelijkheid binnen het Britse gemenebest te verlenen. Dit be sluit moet nog door het parlement worden goedgekeurd. Groot Brittannië heeft onaf hankelijkheid aan de Goudkust toegezegd, mits een redelijke meerderheid van de wet gevende vergadering van de Goudkust om onafhankelijkheid vraagt. Er zullen voorts maatregelen worden ge nomen om Brits-Togoland in de onafhan kelijke Goudkust op te nemen volgens een resolutie van de beheerschapsraad van de UNO, waarin beëindiging van het Britse beheerschap in overeenstemming met de wil van de meerderheid der bewoners werd aanbevolen. HAMBURG (D.P.A.) Er is nog steeds niet beslist in welke Noordzeehaven de ge projecteerde oliebuisleiding naar het Ruhr gebied zal beginnen. Men onderzoekt thans de kostenberekeningen. Op 2 oktober zullen de maatschappijen te Hamburg waarschijn lijk de keuze tussen Rotterdam en Wil helmshaven bepalen. In internationale havenkringen wordt er de aandacht op gevestigd, dat de uitbrei ding van de Rotterdamse havens, die in de nabije toekomst zal geschieden volkomen onafhankelijk van het buisleidingsplan staat. Wanneer deze uitbreiding voltooid is, zal Rotterdam in staat zijn de grootste tankschepen, die thans in gebruik zijn, zonder nadelen voor de rest van de scheep vaart te ontvangen. Het Nederlandse mi nisterie van Verkeer heeft onlangs de bouw van een vierde grote petroleumhaven goedgekeurd. ADVERTENTIE een rwurl ►goeie' morgen begint met Gillette! WASHINGTON en ROME (Reuter/ A.F.P./United Press) Twee geleerden van een laboratorium van de Amerikaanse vloot te Washington, Stehling en Foster, hebben in een tijdschriftartikel verklaard, dat het misschien binnenkort mogelijk zal zijn een raket naar de maan te zenden. Het artikel is gebaseerd op een rapport dat woensdag zal worden behandeld op de bij eenkomst van de Internationale Bond voor Ruimtevaart te Rome. Zij stelden voor een driedelige raket te nemen, die een „nuttige lading" van 1,8 kilogram naar de maan kan vervoeren. De delen van de raket die uitgewerkt zijn, zullen worden afgeworpen. Een ingewikkelder raket kan, volgens de geleerden een kleine zender bevatten voor het doorgeven van inlichtingen over tem peratuur, snelheid en luchtdruk. De afstand van de aarde naar de maan bedraagt 360.000 kilometer. De Amerikaan prof. Frederick Durant, voorzitter van de Internationale Federatie voor Ruimtevaart, heeft verklaard te ge loven, dat de mens vóór het einde van deze eeuw op de maan zal landen. Hij zei dit tijdens het zevende congres van de federa tie, dat dinsdag te Rome werd geopend. Meer dan 350 afgevaardigden en waarne mers uit 22 landen, waaronder de Verenig de Staten en de Sovjet-Unie nemen aan de werkzaamheden deel. De voornaamste on derwerpen van bespreking zijn het lan ceren van aardsatellieten en de wetten, waaraan de mens bij de verovering van de ruimte onderhevig zal zijn. Proeven met de raket zullen in de ko mende herfst in de Amerikaanse staat Flo rida beginnen. De raket zal, na afgescho ten te zijn, met een snelheid van ongeveer 7 kilometer per seconde, dat is acht maal sneller dan de maan, om de aarde draaien. Fotonische snelheden Een van de meest opmerkelijke dingen die UP van de eerste congresdag te Rome weet te melden is een boeiende discussie tussen enige hooggeleerden over de theo retisch bereikbare onsterfelijkheid van de mens bij snelheden die die van het licht te boven gaan. Prof. Rocco, president van ADVERTENTIE onderhoudsprodukten geven DIEPGLANS aan uw auto, motor, scooter of fiets de Italiaanse raket-federatie, besprak de eerste resultaten van een voortborduren op de relativiteitstheorie van Einstein, waarbij onder meer wordt gesteld dat de tijd stilstaat voor een waarnemer die zich beweegt met een grotere snelheid dan die van het licht. Lang heeft de wetenschap geen mogelijkheden gezien om deze snel heid te bereiken, maar drie jaar geleden werd bekend dat men een middel had ge vonden dat misschien behulpzaam zou kunnen zijn. Het is een raket, die zijn snel heid ontleent aan de snelheid van atoom deeltjes in een kernsplitsingsmoment. Deze snelheden zijn fotonisch, namelijk gelijk aan die van het licht. De Duitse geleerde Eugen Sanger, die zich met de hieruit voortvloeiende kwes ties heeft bezig gehouden, stelde dat, bij het reizen met of boven de snelheid van het licht, een mensenleeftijd voldoende zal zijn om heel het universum rond te reizen. Er was echter één probleem: „of de ruimtereizigers bij hun terugkeer ons zonnestelsel nog zullen aantreffen, want tussen hun vertrek en hun terugkeer zul len 3.000.000.000 jaren verlopen zijn". Hoe het ding te volgen? Een meer praktische wenk gaf op dit congres de Amerikaanse geleerde Whipple, die de medewerking van amateur-astro nomen heeft gevraagd voor het volgen van de eerste kunstmatige aard-satelliet die binnen twee jaar zijn tocht beginnen zal. De grote sterrenwachten met hun camera's en telescopen zijn te klein in aantal om voortdurend de satelliet te kunnen nemen, want zijn snelheid is te groot. Daarom stelde professor Whipple voor de amateur sterrenkundigen van heel de wereld in groepen onder te delen, en elke groep een bepaald deel van het wereldruim te laten observeren. De rapporten van de verschil lende groepen worden dan op een centraal bureau in Cambridge, Massachussets, ver werkt. De satelliet zal een snelheid hebben van ongeveer 29.000 kilometer per uur en moei lijk te zien zijn. Het is daarom nodig dat amateurs, vooral in gebieden van de aarde waar weinig grote sterrenwachten zijn, de satelliet op zijn weg rond de aarde mee volgen. Tijdens hetzelfde congres verklaarde de vice-president van de Internationale Astro- nautische Federatie, dat de mens over tien jaar per televisie de maan kan bekijken want de eerste bemande satellieten die daar heen gaan zullen per televisie in ver binding staan met de aarde. Congres Hóngaarse auteurs BOEDAPEST (U. P.) Meer dan twee honderd Hongaarse schrijvers zijn op een congres in Boedapest bijeengekomen om „voor het eerst, onafhankelijk en in een waarachtig democratische sfeer", een leider te kiezen voor de organisatie van Hongaar se auteurs. Dit is zo verklaard door een communistische schrijver. Andere commu nistische schrijvers hebben in artikelen in verschillende Hongaarse couranten het be lang van de bijeenkomst onderstreept.. Buitenlandse correspondenten, die hun standplaats hebben in Boedapest, hebben geen toestemming gekregen om het congres bij te wonen, wel echter de pers-attaché's van de Amerikaanse, Engelse en Franse legaties. Een bekende communistische auteur, die na de tweede wereldoorlog uit Rusland is teruggekeerd, heeft in de be kendste krant van Hongarije de rechten van de schrijvers opgesomd. Deze krant staat overigens bekend om zijn critiek van de Stalinistische methodiek. Hij schreef: „Het moet het recht van de schrijver zijn om alles en iedereen te critiseren, in God te geloven en God te verwerpen, marxis tisch en niet-marxistisch te denken, iets dat officieel nog rechtvaardig is als on rechtvaardig te beschouwc en de levens wijze van zekere leidende figuren af te keuren". ROME (United Press). In de algemene conferentie van de FAO (de Voedsel en Landbouworganisatie van de UNO) heeft de Griekse afgevaardigde Engeland be schuldigd van de vernietiging van oogsten op Cyprus. Ruim 15.000 citrusbomen zou den door de Engelsen zijn omgehakt en verbrand in de strijd tegen de nationa listen. Dr. Norman Right protesteerde namens Engeland en verklaarde dat Engeland de Cyprische bevolking juist een hogere levensstandaard gebracht had dan die der meeste volkeren aan de Middellandse Zee. Engeland heeft in de laatste tien jaar 18 miljoen pond in Cyprus in verbeteringen geïnvesteerd en wil 1955-'61 nog 38 miljoen pond investeren en de landbouw zal daar van direct of indirect profiteren. Huiszoeking United Press meldt uit Nicosia dat Britse troepen het huis van dokter Michael Gri- vas, broer van de EOKA-leider kolonel Grivas hebben doorzocht, en foto's van de kolonel en brieven meegenomen. Het Britse ministerie van Koloniën heeft woensdagochtend bekendgemaakt, dat de gouverneur van Cyprus, Sir John Harding, geen gratie heeft verleend aan drie ter dood veroordeelde Cyprioten: Michael Koetsoftas, Andreas Panajides en Stellios Mavrommatis.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 11