Kerkdiensten STENO TYPEN Huwelijk AUTO Hoge waterstand in augustus gevolg van abnormale regenval GROTE AFSLAG Kort en bondig ZATERDAG 22 SEPTEMBER 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 15 Vergadering Hoofdingelanden Haarlemmermeer In een maand viel bijna 12 M3 water ZANDVOORT Interessante lezing van Ds. J. van den Blink Gastoevoer in Zandvoort zal worden verbeterd HILLEGOM Kunstkring maakt programma bekend Bestelauto reed op onverlichte auto in Burgerlijke Stand van Hillegom Minister Luns vond Suezconferentie „nuttig" Medische verzorging tijdens het weekeinde Amerika zou geen H-bommen meer testen Maar des te meer A-bommen Scheepvaart KO VAN DIJK le, 2e en 3e assistente MISSET&Z? yiij houden de zon voor U vast )teJl6ïiuk Evenals in andere delen van het land bestond in de maand augustus ook in de Haarlemmermeer een hoge waterstand, als gevolg van de abnormaal grote regenval. In de vergadering van de hoofdingelanden van de Haarlemmermeerpolder, vrijdag morgen in 't polderhuis te Hoofddorp ge houden, heeft de dijkgraaf mr. K. J. G. baron van Hardenbroek van Bergambacht enige cijfers hierover medegedeeld. In deze maand viel in de Haarlemmermeer niet minder dan 185 mm. regen tegen normaal 76 mm. Voor eenzelfde regenval moet men tot 1912 teruggaan en in het jaar 1889 is de hoeveelheid overtroffen door een regen val van 212 mm. Op de totale oppervlakte van de Haarlemmermeer (18.000 ha) viel in augustus 11.7 miljoen kubieke meter water. De hoge waterstand werd mede ver oorzaakt door belemmeringen als gevolg van reparaties aan het gemaal De Lynden. Enkele hoofdingelanden waren op deze vergadering afwezig, en het mooie weer, waarvan zij thans nog bij de oogstwerk- zaamheden kunnen profiteren, zal hieraan wel debet zijn. De nieuwe hoofdingeland, de heer M. Immink sr. werd aan het be gin van de vergadering geïnstalleerd. Zo als wij vrijdag reeds mededeelden, hebben de hoofdingelanden besloten, het perso neel een loonsverhoging van zes procent te verlenen, ingaande 1 september. Het voormalige stoomgemaal De Cruquius, dat als museum is ingericht, wordt nomenteel gerestaureerd, waarmee een bedrag van f84.000 is gemoeid. Een In de nieuwe consistorie der Her ormde kerk in Zandvoort kwam de afdeling Zandvoort van de Nederlandse Christen vrouwenbond vrijdagavond voor de eer ste maal in het nieuwe winterseizoen bij een. Het bcstuu*- had voor deze openings avond als snreker uitgenodigd ds. J. van den Blink, vlootpredikant te Amsterdam en men had moeilijk een betere keuze kunnen doen, wan' bijna anderhalf uur lang heeft deze spreker 'n gehoor bezig gehouden met verhalen van verschillende episodes uit zijn leven als vlootpredikant, met !s onderwerp: „Mijn reis naar Korea". Na door de presidente, mevrouw J. Wes- selius te zijn ingeleid, begon spreker met er op f. wijzen, dat het wel b'imndei- moeilijk was, in na' welijks "en uur tijd het wenk van een "loo'nredikant uiteen te zetten. Ds. van den Blink verklaarde vervolgens, dat wanneer er -"rers zouden worden gegeve voor het zendingswerk. Nederland een ruime onvoldoende zou krijgen, hetgeen even 7' het geval zou zijn voor de geestelijke verzorging bij le ger en vloot. Voor en in de oorlog waren er slechts twee Nederlandse vlootnredikanten, thans telt men er 22, doch nog altijd heeft de koopvaardij geen enkele predikant ter wijl Noorwegen reeds 35 koopvaardij-pre dikanten telt. Spreker ging daarna over tot het ver halen van versri^'ende details van zijn reis naar Korea, op een tijdstip, dat het daar nog volop oorlog was ""en reis, die gemaakt werd met het fregat Maurits van Nassau. Op boeiende wijze belichtte de snreker hierna verschillende facetten van zijn ar beid. Op kostelijke wijze vertelde ds. Van den Blink daarna van het ]m-<- aan boord, met korter of langer oponthoud in Malta, Libanon, Damascus, van het Kerstfeest in Colombo en de oudejaarsviering in Singa pore. Door de grote veelzijdigheid van zijn onderwerp, kwam spreker '"t zijn grote spijt niet meer top -an de behandeling van zijn verblijf in Japan en Korea. 'eg de toe, dit een volgende maal te zullen komen verhal en, Spreker besloot met te wijzen op het moeilijke werk, dat door Amerikaanse zendelingen in China op zulk een blijmoe dige wijze wordt verricht. De presidente bracht de spreker dank voor zijn rede, waarna na de pauze nog enkele vragen werden beantwoord. Op de eerstvolgende bijeenkoms'., die vrijdag 26 oktober zal wor bn gehouden, hoopt ds. Buskes van Amsterdam te ko men spreken over het onderwerp: „Het rassenvraagstuk". Sinds 1921 is het gasverbruik in Zand voort bijna verzevenvoudigd en nog altijd heeft de toevoer van het gas plaats door buisleidingen, die men vijfendertig jaar geleden reeds gebruikte. Dit euvel gaat zich nu wreken, want vooral tijdens de zomermaanden wordt de laatste jaren in Zandvoort veel geklaagd over de lage gas druk en terecht, want de bestaande buis leiding is reeds lang niet meer berekend op de grote uitbreiding, die de gemeente heeft ondergaan en nog steeds ondergaat. In 1922 namelijk telde Zandvoort 6900 inwoners en het gasverbruik bedroeg toen. 439.000 m3. In 1947 was het inwoneraantal 9197 en de gas-afnemin.g gestegen tot 1-760.000 m3. Deze stijging van inwonertal on gasverbruik zette zich ook daarna voort en voor 1957 wordt het gasverbruik ge raamd op 3 miljoen m3, bij een aantal in woners van 13.000. Binnenkort zullen dan ook van gemeen tewege besprekingen worden geopend met de gemeente Haarlem, van welke gemeente Zandvoort het gas betrekt, om te komen tot de aanleg van een tweede persleiding naar de Tolweg. Van dit punt af zal dan oen buis naar plan Noord en de omgeving van de Noordboulevard worden aangelegd, waardoor de gasdruk in het centrum zal fftan sti.jgen. In afwachting van deze definitieve voor ziening, tracht men momenteel een verbe tering aan te brengen door op de hoek van de Grote Krocht en de Dr. C. A. Gerke- straat een buis met een diameter van 250 Mm. aan te sluiten op een leiding van 175 Mm, waardoor men verwacht, dat reeds volgende week een verbetering in de gas druk merkbaar zal zijn. Zo spoedig moge lijk hopen de bedrijven dan met de defini tieve voorziening te kunnen beginnen. voorstel om een bijdrage van f6300 in de kosten van restauratie te verlenen, werd aangenomen. Ook het rijk en de gemeente verlenen financiële steun. De dijkgraaf deelde mede, dat de Plano logische dienst van Noordholland spoedig de aanleg van nieuwe wegen zal bekend maken. Verwacht wordt, dat de nadelige gevolgen hiervan voor de landbouw niet zo groot zullen zijn. De aan te leggen nieu we startbaan van het vliegveld Schiphol zal een lengte krijgen van 3300 meter. Hoe wel uiteraard hierdoor landbouwers zullen worden gedupeerd, ondergaat het water schap als zodanig geen grote nadelen van deze aanleg. De hoofdingelanden besloten tot verho ging van het bedrag van f 5500 voor het ophogen van de oostelijke en westelijke hoofdweg te Nieuw-Vennep met f2000, zodat het totaal bedrag op f 7500 wordt ge bracht. Tegen betaling door de polder van f 5000 zal de onderhoudsplicht van de brug over de Hoofdvaart bij Abbenes aan de gemeente worden overgedragen. De'rekening 1955 werd aangeboden. Deze sluit met een bedrag aan inkomsten van f 1.371.766.70 en aan uitgaven van f 1.310.478.16. Het batig saldo is derhalve f 61.288.54. De begroting voor 1957 kan met een vrij behoorlijk saldo worden begonnen. Verwacht mag daarom worden, dat deze begroting zonder of met een geringe pol derlastenverhoging kan worden vastge steld. Het batig saldo aan het einde van 1955 is ontstaan, doordat voor een groot aantal posten minder werd uitgegeven dan was geraamd. De dijkgraaf deelde nog mede, dat de beoosten Haarlem geprojecteerde rijksweg slechts voor een klein gedeelte over polder gebied zal lopen. Bij de rondvraag merkte jhr. mr. L. M. E. von Fisenne ondermeer op, dat de keur thans tien jaar in werking is en opnieuw moet worden vastgesteld. Overwogen dient te worden, of de Geniedijk in deze keur moet worden opgenomen. Intussen wordt, aldus werd medegedeeld, bestudeerd, of wijzigingen in de keur moeten worden aangebracht, die dan te zijner tijd in de vergadering van de hoofdingelanden ter taafel zullen komen. De heer G. Ooms zou graag zien, dat voortaan vroeger met het krooswerk wordt begonnen. Mogelijk kan reeds half mei met deze werkzaamheden een aanvang worden gemaakt. Dit zal thans worden onderzocht. Donderdag 12 oktober start de Kunst kring voor de Bloembollenstreek haar winterprogramma in „Treslong" te Hille- gom met een opvoering van „Die Blumen von Hawaï" van Paul Abraham door het Nederlands Operettegezelschap. Vrijdag 18 november geeft de toneelgroep Puck een voorstelling van „Elke lente brengt een belofte". Het Noordhollands Philhar- monisch Orkest verzorgt donderdag 10 januari een concert onder leiding van Toon Verhey, met medewerking van de soliste Sylvia v. d. Hoef. Het séizoen wordt besloten met een uitvoering van de opera „La Bohème" van Puccini door het Nederlands Operagezelschap. Gezien de vele aanmeldingen, hebben alleen leden tot de voorstellingen toegang. Donderdagavond om kwart over tien is op de Rijksstraatweg bij de steenfabriek te Hillegom een bestelauto, bestuurd door een vertegenwoordiger uit Beverwijk, op een onverlicht geparkeerd staande vracht auto met aanhanger ingereden. Hoewel de bestelauto van voren totaal was vernield, bleef de bestuurder ongedeerd. De chauffeur van de vrachtwagen was weggelopen om hulp te halen, daar zijn auto panne had opgelopen. De chauffeur had echter vergeten, de verlichting te ontsteken. De auto stond in de nabijheid van een straatlantaarn, maar mist belem merde het uitzicht. Tegen de chauffeur is proces-verbaal opgemaakt. GEBr REN: Johannes Albertus, z. van L. Oudshoorn en M. M. v. Dijk; Cornelis An- tonie, z. van A. Schreuder en C. K. Ultee; Wil'..elmina Maria. d. van H. H. Visser en E. C. Berg; Dirk Petrus, z. van D. P. de Bruin en J. Jansen; Elisabeth Antonia Maria, d. van M. M. M. Buschman en P. A. Hamelink; Frederika Dolfina, d. van G. Kardol en A. J. v. d. Beek; Alie Petrus Johannes, z. van R. Besse en P. Perfors; Petronella Helena Theo dora, d. van T W. J. J. v. d. Eist en P. C. Augustinus; Wilhelmina Adriana Maria, d. van P. W. C. Lommerse en G. M. van Trigt; Nicolaas Theodorus, z. van R. H. v. Bakel en L. M. Buckens. ONDERTROUWD: W. F. Driesen en J. A. Langeler; A. F. I. v. d. Vaart en W. C. E. Lommerse. GETROUWD: D. Kemp en H. H. M. Weijers: J. H. v. d. Vos en L. W. van Heer- de: M. M. Kraan en G. Th. Rusman. OVERLEDEN: M. C. Kramer, vr„ 65 j. EVANGELISATIESAMENKOMST Woensdagavond zal in het jeugdgebouw We1 tevreden te Hillegom een Evangelisatie samenkomst worden belegd voor alle ge zindten, waarbij als spreker zal optreden de heer Klein Haneveld uit Bodegraven. LONDEN (ANP). „Hoewel de resul taten van de conferentie niet alle even duidelijk zijn en wij gaarne wat meer duidelijkheid zouden hebben gewenst, kan ik toch zeggen, dat het een nuttige confe rentie is geweest". Dit zeide vrijdagavond de leider van de Nederlandse delegatie naar de tweede Suezconferentie in Londen, minister Luns, toen hij om even over half zeven met de overige leden van de dele gatie Lancaster House verliet. „Er is echter in ieder geval een forum gevormd, waarin de eenheid is vastgelegd en waarin de poli tieke en technische moeilijkheden, die zich wellicht ten aanzien van het verkeer door het kanaal zullen voordoen, kunnen worden besproken en eventueel gezamenlijke maatregelen kunnen worden genomen", voegde hij hier aan toe. „Het is voorts aan te nemen", aldus mr. Luns, „dat een spoe dige voorlegging van de kwestie in enige vorm aan de UNO te verwachten is". BINNENLAND Nieuw fregat. Op 2 oktober zal te Vene tië het fregat „Lynx" in dienst worden ge steld van de Kon. Marine. De „Lynx" werd op 'n werf te Venetië voor Amerikaanse reke ning gebouwd. Na oplevering zullen de Ver enigde Staten dit schip als onderdeel van het wederzijdse hulpprogramma overdragen aan Nederland. Het zal in het voorjaar van 1957 in Nederland arriveren. Terug. De Nederlandse journalist J. H. Ritman, de hoofdredacteur van de in Djakarta verschijnende „Nieuwsgier", zal de volgende maand repatriëren, na 35 jaar in Indonesië te hebben doorgebracht. Hij trad op als woordvoerder van de Nederlands- Indische regering van 1945 tot december 1949 bij de Soevereiniteitsoverdracht. Hij zal als hoofdredacteur van de „Nieuwsgier" worden opgevolgd door Willem Mooyman. Prof. Francois. De leden van de UNO hebben 44 kandidaten aangewezen voor ver kiezing tot lid van de UNO-commissie voor internationaal recht. Deze commissie bestaat uit 15 leden, die voor vijf jaar worden ge kozen. Onder de kandidaten bevinden zich 13 van de 15 zittende leden van de commis sie, onder wie onze landgenoot prof. mr. J. P. A. Francois. Prof. Frangois is raadsadvi seur geweest van het ministerie van Buiten landse Zaken. IJ met suiker. Een met 39 ton suiker stroop geladen motortankdekschuit van 45 ton is gisteren in het Finnen-IJ in Amster dam gekapseisd en gezonken, doordat de zoete lading als gevolg van de golfslag van passerende vaartuigen ging werken. Er de den zich geen persoonlijke ongelukken voor. De schade beloopt achtduizend gulden. Koninklijke gelukwens. Mej. dr. D. Norel uit Leiden, die vrijdag aan de r.k. universiteit te Nijmegen is gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde, heeft op haar receptie gelukwensen in ontvangst mogen nemen van de Koningin. De koningin was ongeveer drie kwartier op de receptie aan wezig. Zij kent mej. Norel nog uit haar stu dietijd in Leiden. Hoogbouw. Op het Harlingerplein in de Friese hoofdstad zal voor rekening van de Algemene Friese Levensverzekering Mij. en de „Groot-Noordhollandse van 1845" een flatcomplex worden gebouwd waarbij voor het eerst in Leeuwarden hoogbouw wordt toegepast. Het gebouw zal bestaan uit acht woonlagen met een totale hoogte van 25 meter. Vrijdag is de eerste van de honderd vier 16 meter lange betonpalen gestort. Aan het zelfde plein zal een garage met torenflat van acht verdiepingen worden gebouwd. HAARLEM EN OMGEVING Collecte kankerbestrijding. De in Haar lem gehouden collecte ten bate van de kan kerbestrijding heeft een bedrag van f 13.378,97 opgebracht. Ook in Den Haag ingebroken. De ge broeders K. uit Haarlem, die enige tijd ge leden aangehouden zijn, verdacht van een aantal inbraken hebben bekend een brand kast inhoudende f 1200 te hebben weg gehaald uit een kantoormachinehandel aan de Maziestraat te 's Gravenhage. Zij hadden de brandkast per auto vervoerd. Op de aanbeveling. Op de alphabetischè lijst van aanbeveling van rechter, tevens kinderrechter, in de arrondissementsrecht bank te Dordrecht is geplaatst jhr. mr. P. J. Boogaert, subtsituut-griffier bij de arron dissementsrechtbank te Haarlem. WEEKABONNEMENTEN <VK IJ I k. '"J dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE OOOOCOOCOOCOCCOCXXX»C)COCXXCCOOUÜ< HAARLEM: Artsen: Men raadplege (uitsluitend tele fonisch) de firma Mathot, telefoon 11990. Dierenartsen: J. Beijers, Raamsingel 28, tel. 13164; Jan Heek, Koninginneweg 51, tel. 13174. Apotheken: Apotheek Van Rijn, Kleine Houtweg 15, tel. 10539; Schoterbos-apo- theek, Rijksstraatweg 19, tel. 25711; firma C. G. Loomeyer en Zn., Zijlweg 34, tel. 12495; Nolfs Apotheek, Kruisstraat 26, tel. 11174. HEEMSTEDE: Artsen: A. G. Degenaar, Pieter de Hoogh- straat 11, tel. 35008; A. J. van Ravens- waay, Zandvoortselaan 70, tel. 27913. Wijkverpleging: Zr. B. G. Badings, Heemsteedse Dreef 30 (flat 13), tel. 39818. Apotheken: Heemsteedse Apotheek, Bin nenweg 98, telefoon 38197; Aerdenhout Apotheek, Zandvoortselaan 164, telefoon 26772. BLOEMENDAAL: Artsen: J. A. Bosch, Bloemendaalseweg 84. Tel. 22185. Overveen: J. A. Hollander, Zijlweg 17, Overveen, tel. 11431. Aerdenhout: J. Reurink, Aerdenhouts- duinweg 8, Tel. 26035. Wijkverpleegsters: Zuster K. Hendrix, Julianalaan 118, Overveen, tel. 10506 en Zuster A. G. Haagsma, Roemer Visscher- plein 1, Heemstede, tel. 27900. Apotheken: Voor de avond- en nacht diensten zijn tot zaterdagmorgen 29 sep tember voor spoedeisende gevallen ge opend de Elswout Apotheek, Bloemen daalseweg 341, Overveen, tel. 16760; de Santpoortse Apotheek, Bloemendaalse- straatweg 145, Santpoort-Station; de Aer denhout Apotheek, Zandvoortselaan 164, Aerdenhout, tel. 26772. HAARLEMMERMEER: Hoofddorp: dr. Bult, tel. 6320. Nieuw Vennep: dokter Nugteren, tele foon 220. Badhoevedorp: dr. Faber. BENNEBROEK: Artsen: dr. P. van Aalst, Rijksstraatweg 53, tel. 300. HILLEGOM: Artsen: dr. A. van der Kaaden, Hoofd straat 14, tel. 5114. LISSE: Artsen: dr. J. M. van Dijk, Achterweg 6, tel. 3134. ZANDVOORT: Artsen: H. K. van Es, Kostverloren- straat 4, tel. 2058. Wijkverpleging: Zr. A. M. C. Hoogen- bosch, Julianaweg 25, tel. 2826. Verloskundige: Zr. G. Bokma, Tolweg 6, tel. 2816. Apotheken: De Zandvoortse Apotheek J. J. L. A. Wijnne, Haltestraat 8, tel. 2389. Zondag 23 september de gehele dag ge opend en in de week van 24 tot en met 29 september óók des avonds na 7 uur. Échter uitsluitend voor doktersrecepten en spoedgevallen. WASHINGTON (United Press) Het lid van de Amerikaanse commissie voor atoomenergie, Thomas E. Murray, heeft verklaard dat de Verenigde Staten waar schijnlijk geen H-bommen maar wel klei nere atoomwapens blijven testen. Murray zei dat de grote H-bommen, die Amerika nu in voorraad heeft, goed zijn voor elk denkbaar militair doel en dat men zich op de kleinere atoomwapens zou moe ten concentreren. Murray maakte deze opmerkingen naar aanleiding van critiek van Stevenson, de democratische kandidaat voor het presi dentschap, die had gezegd dat Arperika naar middelen moest zoeken om de H-bom proeven te beëindigen. „Zonder mij in par tijpolitiek te willen begeven", zei Murray, .geloof ik dat we geen wapens moeten ont wikkelen, die nog groter zijn dan wat we nu hebben. Het testen van de kleinere wa pens zou echter op grotere schaal dan tot dusverre moeten geschieden. „Op dit gebied", zei Murray, „staat er teveel op het spel om het te onderwerpen aan die vorm van redevoeringen, die over laden is met adjectieven en die gewoonlijk verkiezingstoespraak genoemd wordt". ZONDAG 23 SEPTEMBER 1956 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Grote Markt. 10: Ds. Joh. Bronsgeest. 6.30 6.55. Avondmuziek, m.m.v. Nelly Groeneveld sopraan. 7: Ds. E. Pot. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Dr. G. Snijders. Noorderkerk Velserstraat. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. G. J. Waar denburg. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. W. M. van Asperen. Bakenesserkerk, Vrouwe- straat. 9.30: Kinderkerk. Wika W. Veenstra. 10.30: Jeugddienst. Ds. R. H. Oldeman, van Zandvoort. Gebouw Vrijz. Hervormden, Ja- cobstraat. 10.30: Mej. Ds. W. H. Buys. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk. Dhr. Th. van der Burg. 10.45: Ds. A. J. van Rhijn. Diaconessenhuis, Hazepaterslaan. 4.30: Ds. Joh. Bronsgeest. Janskapel, Jansstraat. 10.30: Dienst. Jeugdkapel. Noord, Molenaer- straat. 10.30: Dhr. J. E. van Epen. Oost, Zo merkade 10: Dhr. J. de Vink. West, Leidse- straat 10: Dhr. K. H. Oosterhagen. Centrum, O. Groenm. 10: Dhr. Selling. Eglise Wallonne 10.30 h.: Service présidé par le Pasteur J. F. Baudraz. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Woensdag, Lange Veer- straat 16. 8: Avondbijeenkomst. Pentecostal Filadelfia Gemeente, Ged. Oude Gracht 47. 10: Dienst. Woensdag 7.30: Bidstond. Alle- Dag-Kerk. Maandag 7.30 en woensdag 3: Contactbijeenkomsten met gerepatrieerden in de Pastorie der Broederkerk, Parklaan 32. Dinsdag 3: Rondetafelbespreking Broe derkerk, Parklaan 34. Herv. Évang. op Ger. Grondslag, Nassauplein 8. 10 en 5: Dhr. W. J. v. d. Kraats, van Kinderdijk. Woensdag 7.30: Ds. J. v. Dijk, van Garderen. Stads Evange lisatie, Lange Herenstraat 6. 10: Dhr. W. F. Kloos, met medewerking van het Zangkoor „Eben Haëzer" en Solozang van de heer Adr. Paape. 7: Afscheid fam. Marsbergen. Woensdag 8: Dhr. J. F. Snoeks. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. J. Sevensma, Evan gelist te Amsterdam. 5: Dezelfde. Evangeli satiesamenkomst. 8: Jeugdsamenkomst o.l.v. Jan Schultz. Zaterdag 7.30: Openluchtsamen komst a. d. Dreef. Opwekkingssamenkomsten Zuiderstraat 15. Dinsdag 8: Jubileum-con ferentie ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van de Evangelisatie-arbeid o.l.v. J. Kits, Evangelist te Doorn, met medewerking van Ds. D. W. Veldkamp, Hilversum, Jac. Klein Haneveld, Bodegraven en Th. Dikkes, Leiden. Woensdag en donderdag 3 en 8: Conferentie-samenkomsten. 5: Gemeenschap pelijke koffietafel met getuigenisdienst. 7.30: Zangdienst. Broedergemeente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgische Zangdienst. Zon dag 10.30: Ds. H. Schultz. 12: Zondagsschool. O. R. G. Centrum, Westerhoutpark 1 A. 10.30: Ds. A. R. de Jong. Ver. de Vrije Gemeente, Wilhelminastraat 60. 10.30: J. H. Ritzema Bos. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. G. Kroes. H. Doop. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. C. P. Hoekema. Rem. Geref. Gemeente. 10.30: Mej. Dr. J. W. Herfst Geref. Kerk. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 57—59. 10: Ds. L.. Hoorweg. 5: Ds. C. Goeman. Zuid-Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10: Ds. C. Goeman. 5: Ds. D. J. Roos. Lyceum-Aula, ingang van Merlenstraat. 9: Ds. D. J. Roos. 5: Ds. L. Hoorweg. Geref. Kerk, Begijnhofkapel. 9 en 4.30: Ds. C. H. Lindeboom. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 5: Leesdienst. Donderdag 7.30: Ds. L. Kieboom. Geref. Gem., L. Margarethastr. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Ger. Gem. in Ned. Parklaan 21. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud- Kath. Kerk, Kinderhuissingel 76. 10: Hoog mis. Woensdag 9.30: H. Mis. Baptiste Ge meente, Begijnhofkapel. Begijnhof. 10.30 en 7: Ds. J. van Dam. 8.15: Jeugdsamenkomst. Dinsdag 8: Zusterhulp. Leger des Heils, Schagchelstr. 26. 10: Heiligingssamenkomst. 6.45: Openluchtsamenkomst. 7.30: Verlos singssamenkomst o.l.v. Kapitein P. Vons. Pinkstergemeente, Nieuwe Kruisstr. 14. 10: Dhr. E. Schuurman. 7.30: Samenkomst met medew. Jeugdclub Gideon. Vergadering van Gelovigen, I-Iasselaersplein 11. 10: Samen komst (Broodbreken). Ned. Chr. Gemeen- scliapsbond, Koudenhorn 46 A rd. Dinsdag 8: Samenkomst. Gemeente des Heeren, L. Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. Volle Evangelie Gemeente, Paul Krugerstr. 36. 10: Openbare samenkomst. Dhr. .T. Zee- gers. 12-13: Zondagsschool. 7: Openbare sa menkomst. Verschillende sprekers. Donder dag 8: Gebedssamenkomst (voor gemeente leden). Gemeente van Christus. Spruiten- bosstraat 9. 10.15: Onderlinge samenkomst met preek. 8: Evangelisatiedienst. Woensdag Bijbelstudie voor allen, Duvenvoordestraat 61 rd. Donderdag, Ged. Oude Gracht 47, 8: Evangelisatiedienst. Zeveiule-Dags Adven tisten, Jacobstraat 6. Iedere zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bijbelstudie. 11: Prediking. Zevendedags-Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere zaterdag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Hersteld Apost. Zendingkerk. Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Godsdienst oefening. Apostolische Gemeente, Jacobijne- straat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. J. P. Geels. The Bethel Pentecostal Temple Inc., Voor helmstraat 3, geb. „Beth-El". 3: H. Avondm. Evangelist E. Ch. Hermes, Amsterdam. Dins dag 7.30: Bidstond. Br. N. A. Matray. Woens dag 8: Kumpulan Isteri (Zustersamenkomst) Zr. J. B. Weber-Immink, Heemstede. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Ds. G. Koch. 7: Ds. G. W. C. Vunderink, uit A'dam. Immanuëlkerk 10: Dr. H. v. d. Loos. Jeugdkapel, Schoterweg 10: Dhr. G. J. Beekhuis. Sionskerk, Eksterstr. (Spaarndam-West). 10.30: Ds. G. H. v. d. Woord. 7: Ds. J. Kroon. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Ds. G. K. v. d. Horst. Stichting „Petra", Noorderkapel (einde Mi- nahassastraat) Donderdag geen dienst in verband met jubileum-conferentie der Zui derkapel. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk, Kloppersingel 5557. 9.30: Ds. H. W. Wierda 5: Ds. P. de Ruig. Sionskerk, Eksterstraat. 8.45: Ds. P. de Ruig. 3.30: Ds. J. A. van Arkel Noord-Schoterkerk, Spaarnrijkstraat. 9.30: Ds. J. A. van Arkel. 5: Ds. H. W. Wierda. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10: Ds. D. H. Biesma. 5: Ds. J. C. Maris. Leger des Heils, Ceramstraat 4. 10: Heili- I gingssamenkomst. 12: Compagnie. 4: Kin dersamenkomst. 7: Openluchtmeeting. 8: Verlossingssamenkomst o.l.v. Kapiteine F. Dijkstra. Maandag 7: Straatzang (postkan toor Bloemendaal). Dinsdag 2: Gezinsbond. Woensdag 2 en 3.30: Film. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. Oskamp. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. van Nieuwen- huijzen. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. Hen- kels. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Dhr. De Vries. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Prof. Dr. M. A. Beek, Hoogleraar A'dam. Doopsgezinde Kring, in „De Olijftak". 10.30: Prof. Dr. Mr. J. A. Oosterbaan. Geref. Kerk. Koediefslaan. 10: Dr. P. J. Richel. 5: Prof. Dr. G. C. Berkouwer, Amsterdam. Camplaan 10: Prof. Dr. G. C. Berkouwer. 5.30: Dr. P. J. Richel. Geref Kerk, Herenweg 111. 10 en 5: Ds. C. P. Plooy. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost. 10.30: Zondagsschool in het Tyo H. van Eegheninstituut, van Lennepweg Relig. Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Ds. W. Knoppers,' Rem., Utrecht. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15: Ds. H. S. J. Kalf. 7: Ds. W. A. B. Hagen, Katwijk aan Zee. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. C. Klapwijk. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. J. H. Stelma. 9: Jeugdkapel, 12-15 jaar in Maranatha. 10.30: Zondagsschool, Kleuterschool Boslaan en Jeugdhuis. 11.45: Zondagsschool in Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Ds. Mr. M. J. A. Moltzer, Rem. Bloemendaal. Geref. Kerk. 9 en 10.30: Ds. Chr. Teeuwen, te Diemen. 3.30 en 7.30: Ds. G. Toornvliet, te Bloemendaal. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. H. J. Langman, van Amsterdam. 10.15: Zondags school Julianakwartier, Kon. Wilhelmina- school, Dompvloedslaan. 1213: Zondagssch. Ramplaan kwartier, Beatrixschool en gebouw Irene. Marine Hospitaal. 10: Dienst. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. D. Ringnalda HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. S. L. Knottnerus. 5: Ds. F. Brouwer. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. A. K. Krabbe. Chr. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. A. H. Schippers. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. J. C. Salverda, H. Doop. 7: Ds. C. Jongeboer van Lisse, Jeugddienst. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. F. R. v. d. Meulen, van Ternaard. Geref. Kerk. 9.30 en 3.30: Ds. Ros. 7.30: Jeugdmeeting Ds. D. J. Roos, van Haarlem. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. Vaandrager, beroep, pred. te Hall. 6.30: Ds. J. A. van Boven. Abbenes 9.30: Ds. J. A. van Boven. 6.30: Ds. M. C. Don. 7: Ds J. J. H. v. de Rhee, van Amsterdam, Jeugd dienst. Geref. Kerk. 9.30 en 3.30: Ds. IJ. v. d. Zee. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: vie. L. C. Baljé, voorbereiding H. Av. 4.30: vie. L. C. Baljé. Geref. Kerk. 9.30 en 3.30: Ds. de Lange, van Haarlemmermeer O.Z. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. G. P. Scheers, Haarlem-Nrd. 19: Ds. D. ter Steege. „De Toorts". 9: Ds. G. P. Scheers, Haarlem-N. Chr. Geref. Kerk, Pniël-kapel, Pastorieweg). 10: Ds. J. C. Maris 4: Ds. D. H. Biesma. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. J. Kroon. 7.30: Ds. G. H. v. d. Woord. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10.30: Ds. C. de Ru. 7: geen dienst. Kapel „Het huis in de duinen" 19.30: Ds. P. v. d. Berg, van den Haag. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Ds. A. Noorman, van Zaandam. Geref. Kerk. Julianaweg. 10 en 5: Ds. A. de Ruiter. Ned. Chr. Gemeenschaps- Bond. Dinsdag 3: Samenkomst in huize „Pniël", Zuiderstraat 3. Spr. Dhr. H. Veld kamp, evangelist te den Haag. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. F. Brouwer, van Hillegom. 5: Ds. C. Jongeboer Ned. Prot. Bond 10: Mej. Ds. C. Soutendijk, van Haarlem. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. K. Schouten. Geref. Kerk (art. 31): 10 en 4.30: Ds. H. v. d. Kwast, van Haarlemmermeer. Chr. Geref. Kerk 10 en 4: Ds. H. W. Eerland Geref. Gemeente. 10 en 4: Ds. L. Kieboom. Oud-Geref. Gemeente 9.30 en 3: Leesdienst. Vrijdag: Ds. Joh. v. d. Poel, van Ede. Alpherat, 20 v. Curacao n. Santos Andijk, 20 v. Havana n. Le Havre Arendsdijk, 18 v. Los Angeles n. Cristobal Almkerk, 21 v. Amsterdam n. Bremen Alderamin, 21 vm te Hamburg Amor, 21 te Amsterdam verwacht Agamemnon, 21 vertrek Aruba nr Puerto Ca- bello Amstelkroon, 21 te IJmuiden v. Emden Alnati, 22 te Rotterdam verwacht Ariadne, 21 pass. Algiers nr Tunis Abbekerk, 21 v. Singapore nr Bangkok Alphacca, 21 te Boston Mass Antonia (t), 22 te Pladju Alkaid, 21 v. Antonia nr Montevideo Bloemfontein, 21 nr SouthamDton Bonaire, 21 te Funchal verwacht Bussum (t), 21 120 m. o Malta nr Rotterdam Bali, 21 nm te Suez Bawean, 22 te Calcutta verwacht Bintang. 21 te Marseille Blitar, 22 te Semarang Boissevain, 21 v. Mauritius n. Belawan Boskoop, 21 v. Callao nr Huacho Caltex Utrecht (t), 20 v. Port Said n. Barcelona Celebes, 21 50 m. nnw Cape Vincent nr A'dam Gordias, 21 op reede Katakolo Cradle of Liberty (t), 21 te Mena al Ahmadi verwacht Ceronia (t), 28 te Buenos Aires verwacht Cinulia (t), 30 te Panamakanaal verwacht nr Curacao Camerounkust, 20 vertrek Calabar nr Lagos Caltex Delft (t), 21 pass. Malta n. Rastanura Caltex Leiden (t), 22 te Bandar Mashur Caltex Pernis (t), 24 te Curacao verwacht Caltex Rotterdam, (t) 21 pass. Kaap St Vincent nr Sidon Coryda (t), 22 te Pladju Cradle of Liberty (t), 22 v. Mena al Ahmadi nr Suez Doris, 21 te Laqunlllal Delfland, 21 pass. Fernando Noronha nr Las Palmas Dongedijk, 22 te Victoria BC Duivendrecht (t), 21 pass. Miami n. Houston Elizabeth, 21 530 m. wnw Honolulu v. Balboa nr Osaka Esso Amsterdam, 21 vertrek Suez nr Rastanura Esso Den Haag 21 v. Suez nr Rastanura Ena (t), 23 te Curacao verwacht Felipes (t), 22 te Pladju Friesland SSM, 21 nm te Leith Friesland KRL, 21 v. Madras n. Colombo Guineekust, 22 te Amsterdam verwacht Gadila (t), 21 pass. Karimata nr Pt Darwin Garoet, 22 te Surabaja Hispania, 22 te Rotterdam verwacht Haarlem, 21 te Santiago Decuba Helena, 21 te Georgetown van Paramaribo Hermes, 21 te IJmuiden verwacht Hesita, te Antwerpen verwacht Hilversum, 20 vertrokken v. Gibraltar nr Tene- riffe Ivoorkust, 21 te Dakar Isis, 20 v. New York nr Curacao Jason, 21 te Migragoane (Haïti) Kellia (t), 20 v. Pta Cardon n. Buenos Aires Khasiella (t), 20 v. Lorenco Marques n. Mom basa Korovina (t), 20 v. Pta Pierre n. Thameshaven Kota Gede, 20 pass. Algiers n. Halifax Kopionella (t), 21 v. Rotterdam n. Curasao Kara, 21 v. Pt Moresby nr Gladstone Keizerswaard, 21 vertrek Punta Cardon na»1- Rotterdam Koningswaard, 21 te Singapore verwacht Kota Agoeng, 22 nm te Le Havre verwacht Kara (t), 21 100 m. no Cairns nr Gladstone Kabylis (t), 21 bij Sabang verwacht Kalydon (t), 29 te Lake Charles verwacht Krebsia (t), 24 te Rotterdam verwacht Kylix (t), 22 te Curacao verwacht Kerm ia t)21 te Gothenburg Lemsterkerk, 20 v. Rotterdam n. Bremen Leto, 23 te Rotterdam verwacht Limburg, 21 pass. Ceylon nr Belawan Lindekerk, 23 te Suez verwacht Liberty Bell (t), 22 Rotterdam venvacht Laertes 22 nm te Aden Lutterkerk, 23 te Suez verwacht Maashaven, 20 v. Buenos Aires n. Santos Meerkerk, 20 v. Aden n. Port Sudan Maas, 20 te Amsterdam Malvina (t), 28 te Kawasaki venvacht Myonia (t), 3 oktober te Abadan verwacht Maasdam, 24 te Cobh verwacht Maaskerk, 21 v. Madras n. Colombo Mataram, 21 te Penang Molenkerk, 21 te Madras aan de kade Maaskerk, 21 v. Madras nr Aleppey Murena (t), 22 te Miri Marisa ft), 22 te Algiers Meliskerk, 22 te Suez Modjokerto, 22 te Philadelphia Nieuw Holland. 22 te Sydney verwacht Nias, 21 vertrek Bahrein nr Bombay Nieuw Amsterdam. 22 te New York Oranje, 20 nm v. Pt Said n. Napels Ootmarsum, 22 te Antwerpen verwacht Orion, 22 te Trinidad Prins Willem V, 21 te Rotterdam Poelau Laut. 21 vertrek Marseille nr Cowes Pygmalion, 21 vertrek Willemstad nr Porto Ca- bello Parkhaven, 21 thv Vitoria Braz verwacht nr Rio de Janeiro Plancius, 21 te Singapore Prins Philips Willem, 21 te St. Johns verwacht Prins Willem George Frederik, 21 pass. Lands- end nr Le Havre Prins Willem v. Oranje, 22 te Montreal Purfina Nederland (t), 24 nm te Suez verwacht Prins Frederik Willem, 21 v. Toronto nr Mon treal Prins Johan Willem Friso, 22 te Antwerpen Rotula (t), bij Azoren verwacht nr Stanlow Raki. 20 v. Port Said nr Belawan Rondo, 21 v. Londen nr IJmuiden Robiah. 22 te Balboa Sloterdijk, 19 v. New York n. Antwerpen Stad Vlaardingen, 20 v. Wabana n. Vlaardingen Straat Torres. 20 te Rotterdam Skaubrynn, 26 te Halifax verwacht. 28 te New York verwacht Sirrah, 21 v. Auckland nr Tj. Uban Stentor, 20 560 m zzw Fayal nr Rotterdam Sommelsdijk, 21 te Norfolk Saidja, 21 te Sambu verwacht Schie, 22 te Alexandrië verwacht Stad Alkmaar, 21 v. Vlaardingen n. Melilla Stad Dordrecht, 21 v. Rotterdam n. Melilla Siaoe, 21 te Surabaya Stad Breda, 21 te Rotterdam verwacht Sarangan, 21 te Singapore v. Padang Sliedrecht (t), 21 pass. Kaap St. Vincent nr Hamburg Stad Amsterdam, 21 pass. Malinhead nr Wabana Statue of Liberty (t), 21 pass. Muscat nr Mena al Ahmadi Straat Bali, 22 te Penang Sirrah (t), 21 690 m. ozo Brisbane nr Tj. Uban Samarinda, 22 te Dar es Salaam Scherpendrecht (t), 21 v. Paulsboro nr Aruba Soestdijk, 21 v. New York nr Boston Tamo, 23 te Antwerpen verwacht Theobaldius, 26 te Rotterdam verwacht Tiba, 21 v. Hamburg nr Bremen Tegelberg, 21 te Durban Thelidomus, 21 te Cabimas verwacht Tara, 21 pass. Keywest v. Port Arthur nr Rot terdam Tjisadane,, 21 vertrek Buenos Aires nr Rio de Janeiro Tankhaven II, 21 te Tj. Uban verwacht Ternate, 22 te Cheribon Teucer, 21 pass. Kaap Guardafui nr Penang Tjibadak, 22 te Colombo Tjimenteng, 21 v. Balboa nr Honolulu Van Riebeek, 21 te Belawan verwacht Van Riemsdijk, 21 te Ternate verwacht Van Neck, 21 te Singapore verwacht Waterman, 22 te New York Willem Barendsz, 21 pass. Kreta nr. Libanon Willemstad, 21 v. Pto Limon nr Cristobal Waal, 21 te Volos verwacht Witmarsum, 21 vertrek Savannah nr Le Havre W. Alton Jones t), 21 v. Suez n. Mena al Ahmadi Wonosobo, 21 vm v. San Francisco n. Manilla SLEEPVAART Gele Zee, 21 pass. Gt Yarmouth nr Engeland met Catatumbo Hudson, 20 pass. Gibraltar nr Haiphong met twee viskotters Humber, 20 50 m. n Ouessant nr Tlvat met duikbootjager Noordholland, 20 v. St. Nazaire nr Charleston Noordzee, 20 pass. Kaap Carbon nr Haiphong met twee kotters Titan, 20 v. Rotterdam nr Bremerhaven met Lib Milly Tyne, 20 te Trincomale Ceylon Zwarte Zee, 21 te Hamburg verwacht Plaats een Groentje TE KOOP: ruim Herenhuis hoekpand, in pr. st. v. on- derh. zeer goede st. bij R.K. Kathedraal. Leeg te aanv. per 1 dec. a.s. Zeer gesch. v. arts, accountant enz. Brieven no. 3619. De Rechter-Commissaris in het faillissement van S. J. Koster, aannemer, te Haar lem, heeft bepaald, dat de schuldvorderingen bij de cu rator moeten zijn ingediend vóór 8 oktober 1956 en dat de verificatie-vergadering zal worden gehouden op vrijdag 16 november 1956, des na middags te 2 uur in het Pa leis van Justitie, Jansstraat no. 81, te Haarlem. Haarlem, 21 september 1956. Nieuwe Gracht 51. Mr. J. W. Rutgers, curator. WERKPLAATS met aparte bovenw. te koop. Werkpl. leeg te aanv. Bo venw. verh. v. f 42.45 p. mnd. Inl. J. v. GELDEREN, Make laar N. B. M., Zijlweg 67, tel. 12818 en 20542. FLAT op le etage a. d. Eksterstr. te koop 3 k., keuken, douche cel etc., incl. stoff., verw., geyser, Leeg te aanv. Inl. J. V. GELDEREN, Makelaar N. B. M.. Zijlweg 67, tel. 12818 en 20542. NED. FRANS. ENGELS DUITS. Snelle opleiding. Spoedcursus. rauw Wilhelminastraat 47 Tel. 18441. Haarlem TE KOOP GEVRAAGD Bungalow of TERREIN hiervoor te Wassenaar of Aerdenhout. Br. met voll. inl. lett. P.B.P., Nijgh en van Ditmar, Noordeinde 49, den Haag. Petroleum 18 ct. per liter, met vaten en kranen, haard- brandolie 17 ct. per liter, al les thuisbezorgd. v. MARUMSTRAAT 34. Accountantskantoor zoekt p. 1 nov. a.s. Br. m. uitv. inl. no. 3623. Waarom blijft U toch langer wachten op 'n toevallige ont moeting? Wij beschikken over zeer vele serieuze re laties in binnen- en buiten land. Ook voor Ul Geheim houding verzekerd. Honder den dankbetuigingen. Gra tis Inlichtingen in blanco couvert. Bern.-Kant. „METROPA" Mathenesserlaan 458 B Tel 50613. Kant.u. 9-9 R'dam SPUITIHRICHTING SOPHIASTR.13 TEL13516 lronJ«jlrjj| Hinkrlgjlrrij Heemstede Kleine lloutatr. Spaornwonderslr.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 13