Fatale scheervlucht van straaljager Hoopvolle mr. Burger zint op br ede-basiskab inet-Drees OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Twee dodenvele huizen verwoest Engeland en Frankrijk brengen Suez voor UNO Het woord is aan Grote Drie openlijk verdeeld Dulles, alleen „in kennis gesteld", vindt het tijdstip onverstandig HET 1VEER: Tamelijk zonnig 71e JAARGANG No 65 MAANDAG 24 SEPTEMBER 1956 301e JAARGANG No 218 RAVAGE IN EINDHOVENSE WOONWIJK Achttien gewonden Van opdracht afgeweken Marken zag waterskiënde prinsessen Nicaraguese president op bal neergeschoten België levert mevrouw Van Moorst niet uit Zij wordt uitgewezen, maar mag kiezen waarheen Mevrouw Bouman in Rome aangekomen Staat van beleg in Bolivia afgekondigd „Zelfde vastberadenheid Egyptische reactie UW 'youbWi S IP 1U Wnd. Hoofdredacteurs Jos L. Lodewijks Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tüj" mF Hl 11 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V, Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd- mm^s* 1 _ianiIL^trr^— .m, I m Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen, redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor Ij™'® jÉf i Jamn 1 J§ W i H Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. JS dtf 1. _jrfr i_ Jt ffhjl ^jh _J| jjL Jy 1 Jl m. M franco p.p. ƒ7,-Losse nrs. 12 ct Postgiro 273107 Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. ^^8 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directies P. W. Peereboom en A D. Huijsman In de dichtbevolkte Eindhovense stadswijk Strijp is zater dagmiddag een enorme ravage veroorzaakt door een straal jager, die zich met razende snelheid in de daken van enige huizen in de Zeelsterstraat boorde, in brand vloog en daarna nog tientallen nfeters doorschoot, waardoor in de evenwijdig aan de Zeelsterstraat lopende Bergen op Zoomstraat nog een aantal huizen werd geramd. De piloot, de 24-jarige sergeant-vlieger A. de Jong, die nog getracht had, met de schietstoel het brandende vliegtuig te verlaten, kwam om het leven, evenals een bewoner van een der huizen in de Zeelsterstraat, de 48-jarige heer J. Kortooms, die door een der rondvliegende brokstukken van de straaljager werd getroffen toen hij in de tuin achter zijn woning stond. Dat er niet meer slachtoffers zijn is te danken aan de omstan digheid, dat de meeste bewoners niet thuis waren. Om twee uur zou namelijk een bloemencorso door de stadswijk trekken en men was uitgelopen om daarnaar te gaan kijken. De straaljager, een Lockheed T 33 lestoestel, kwam tegen twee uur zeer laag boven de huizen aanvliegen. Vermoedelijk heeft de vlieger, die pas getrouwd was, zijn in de Bergen op Zoomstraat wonende vrouw een groet willen brengen. Het toestel vloog zo laag, dat het een televisie-antenne raakte, die op het dak van een huis in de Zeelsterstraat stond. Het sloeg een groot stuk van het dak van het huis weg en pal daarop boorde het zich in de daken van de naastliggende woningen, waarbij het grotendeels uit elkaar spatte. De romp schoot over de achtertuintjes heen tegen woningen in de Bergen op Zoom straat, een spoor van vuur achter zich latend, door de uitstro mende brandstof. Uit vijf huizen laaiden terstond de vlammen hoog op. In de Zeelsterstraat stond het pand 166, bewoond door de machinist J. Beumers, in brand. De bewoner zat in de voor kamer, toen hij plotseling een zware schok voelde. Hij rende het huis aan de achterkant uit, waar een deel van het dak was terechtgekomen. Daar zat een kindje van vier jaar in een teil te baden. Het had slechts enkele schrammetjes. De naastliggende panden 162, 164 en 168 waren zwaar beschadigd. Aan de Bergen op Zoomstraat waren de gevolgen erger. De 48-jarige J. Kortooms, die in de achtertuin bezig was met het schoonmaken van zijn bromfiets, werd door een stuk van het vliegtuig getroffen en was vrijwel op slag dood. Vier huizen, de panden 65, 67, 69 en 71, stonden in brand. De panden 61 en 63 waren gedeeltelijk vernield. De piloot was met zijn schietstoel neergekomen achter de woning no. 73. Toen men hem vond was hij reeds overleden. De woning werd gedeeltelijk vernield. Een stuk van een vleugel sloeg nog een groot gat in het dak van pand no. 85. Direct na de ramp kwam van alle kanten hulp opdagen. De Eindhovense brandweer was snel met zes jvagens aanwezig en tastte het vuur, dat ook in tal van schuurtjes achter de woningen woedde, krachtig aan. Ook de brandweer van de vlieg basis Eindhoven snelde te hulp en ook ploegen van de Bescher ming Bevolking kwamen in actie. Burgers en militairen van de vliegbasis hielpen mee om de inventaris der woningen zoveel mogelijk nog te redden. Ambulancewagens van de gemeente Eindhoven brachten de stoffelijke overschotten der twee doden en de gewonden naar de ziekenhuizen. Verscheidene personen hadden een shock gekregen, de anderen merendeels minder ernstige brandwonden. Totaal werden achttien personen naar ziekenhuizen over gebracht. Tien konden na behandeld te zijn, naar huis terug keren. De getroffen gezinnen en het meubilair, dat gered kon worden, zijn in het officiershotel op de vliegbasis Eindhoven, die vlak bij de ge troffen stadswijk ligt, ondergebracht. In de Zeelsterstraat zijn de woningen van de gezinnen Smulders, Beumers en Van der Pijl uitgebrand. Het huis van de familie Goudsmit kon grotendeels behou den worden. In de Belgen op Zoomstraat zijn de wo ningen van de gezinnen Gruythuizen, Van den Hurk en Lagarde uitgebrand. De hui zen van de families Herwijnen, Van den Broek en Van Beek ernstig beschadigd. In de slaapkamer van de woning naast die van de familie Van Beek is de straalmotor van het verongelukte vliegtuig neerge komen. Daar men vreesde dat de motor door de vloer zou zakken is deze woning ontruimd. Het huis van de familie Van de Kerkhof kreeg lichte schade. Nadat de branden waren geblust en men de schade kon overzien, werd een begin gemaakt met het opruimingswerk. Men zal de getroffen huizen zo spoedig mogelijk weer woonbaar maken. De Dienst van So ciale Zaken van de gemeente Eindhoven zal de getroffen gezinnen helpen in de eerste dringende behoeften te voorzien. De minister van Oorlog, ir. C. Staf, is zaterdagavond per vliegtuig op de vlieg basis Eindhoven aangekomen. Hij heeft in gezelschap van burgemeester Kolfschoten een bezoek gebracht aan de woningen die door het verongelukte straalvliegtuig zijn getroffen. De chef van de Luchtmachtstaf, luite nant-generaal Baretta, heeft zondagmorgen met zijn vrouw een bezoek van rouwbe klag gebracht aan de nabestaanden van de twee slachtoffers. Naar aanleiding van het ongeluk heeft de Koninklijke Luchtmacht het volgende communiqué uitgegeven: „De vlieger had de opdracht een verken ningsvlucht te maken, gevolgd door enkele landingen op de vliegbasis Volkel. Hij is doelbewust afgeweken van die opdracht en met een aan zekerheid grenzende waar schijnlijkheid kan aangenomen worden dat zijn echtgenote van zijn komst boven het stadsgedeelte in Eindhoven op de hoogte is geweest. De vlieger, die pas een herhalings cursus had beëindigd, waren alle bepalin- Koningin Juliana en de prinsessen Irene, Margriet en Marijke hebben zondagmiddag op het koninklijke jacht de Piet Hein een tochtje naar het eiland Marken gemaakt, waar het jacht tegen twaalf uur arriveerde. De prinsessen Irene en Margriet zijn ge ruime tijd achter een racebootje aan het waterskiën geweest. Met hetzelfde bootje brachten de koningin en de twee prinsessen om half vier een kort bezoek aan de haven van het eiland. De hoge gasten zijn niet aan wal geweest. Om vier uur vertrok de „Piet Hein" weer in de richting Muiden. gen en voorschriften ten aanzien van de vliegveiligheid, zoals vlieghoogte en het vermijden van bebouwde kommen, mede gedeeld. In het verleden hebben zijn com mandanten nimmer aanleiding gehad aan de juiste uitvoering van de aan deze vlie ger verstrekte opdrachten te moeten twij felen". Deze foto's geven een indruk van de ver woestingen die de straaljager in de Eind- vense stadswijk Strijp aanrichtte. Op de ene ziet men in het midden het hxiis, dat het eerst geraakt werd, de andere toont de enorme ravage in de tuinen. Op de achtergrond is het gat te zien dat de neus van het toestel in een muur boorde. Informateur mr. Burger (P.v.d.A.) heeft het weekeinde besteed om overleg te plegen met enkele leden van het demissionaire kabinet, zoals minister Cals, diens collega van Wederopbouw en Volkshuisvesting, ir. Witte en dr. Drees. Ook heeft hij nog een vrij uitgebreid onderhoud gehad met prof. Oud (V.V.D.). Vandaag, zo verluidt althans, zou mr. Burger ook contact opnemen met ir. Staf. De informateur volgt dezelfde omzichtige weg van onderhandelen, die zo kenmerkend was voor de pogingen van dr. Drees. In hoeverre mr. Burger meer kans op slagen zal hebben dan de demissionaire premier, staat nog te bezien. Zelf is de informateur optimistisch gestemd. Hij is van oordeel, dat nog niet alle mogelijkheden zijn uitgeput om, allereerst wat het programma betreft, een modus vivendi te vinden, waarop een kabinet van brede stamenstelling zou kunnen worden gebaseerd. In parlementaire kringen'wordt als vast staand aangenomen, dat de heer Burger thans een formulering voor de bezitsvor ming heeft gevonden, die zowel voor de K.V.P. als P.v.d.A. aanvaardbaar kan worden geacht. Zoals mén weet, is dit punt in het rege ringsprogramma tot nu toe 'n onoverkome lijk struikelblok bij de formatie-pogingen geweest. Zou er ten aanzien van dit voor alle partijen zo belangrijke détail inderdaad een aanvaardbare oplossing zijn gevonden, dan blijft nog het probleem van de ver deling der portefeuilles. Men kan aannemen, dat de heer Burger dezelfde gedachten koestert als dr. Drees, namelijk vijf K.V.P.-ministers, vijf van de P.v.d.A., twee A.R., één C.H.U.- en één V.V.D.-bewindsman. Nu de opvatting in brede kring bestaat dat het programma zoals mr. Burger dit heeft geconcipieerd en dat niet zo bij zonder stei-k verschilt van dat van dr. Drees en prof .Romme indertijd, al is er van een sterkere precisering sprake aan vaardbaar voor alle aan het overleg deel nemende politieke groeperingen moet wor den geacht, is de verwachting gewettigd, dat de informateur nog in de loop van van daag een ministerslijst zal opstellen. Men moet aannemen, dat de naam van dr. Drees hierop als premier zal prijken. De vooruitzichten dat nu spoedig een einde zal komen aan de kabinetscrisis, worden in bevoegde kringen als „zeer gun stig" gekwalificeerd. WASHINGTON (Reuter). - De perschef van het Witte Huis heeft bekendgemaakt, dat president Eisenhower bericht heeft ge kregen van een aanslag op president Anastasio Somoza van Nicaragua, waarbij op deze viermaal was geschoten. De Ame rikaanse president heeft een groep medici bestaande uit Amerikaanse .legerartsen en burgers in de kanaalzone van Panama op dracht gegeven, naar Managua, de hoofd stad van Nicaragua, te vliegen om de ge wonde president te helpen. Generaal Somoza, een bezitter van kof fieplantages die multimiljonair is, staat aan het hoofd van de liberale partij. In 1937 werd hij voor het eerst tot president ge kozen. Tien jaar later verdreef een groep grootgrondbezitters onder zijn leiding in een revolutie zonder bloedvergieten presi dent Leonardo Arguello en vervolgens werd Benjamin Lacayo Yacasa als voorlopige president geïnstalleerd. Somoza werd toen minister van Oorlog, doch in 1950 werd hij weer voor zes jaar tot president gekozen. In april 1954 mislukte een poging om pre sident Somoza uit de weg te ruimen. De staat van beleg werd afgekondigd en de voormalige president Emiliano Chamorro, de leider van de conservatieve oppositie, kreeg voor acht jaar een gedwongen ver blijfplaats ln het oosten van het land toe gewezen. De 60-jarige president werd aangevallen, toen hij op een te zijner ere gegeven re ceptie in de stad Léon in een balzaal het dansen van de andere gasten gadesloeg. De dader was een zekere Rigoberto Lopez Perez, een journalist van de oppositie. De lijfwacht van de president stortte zich op hem en doodde hem. De president werd met een hefschroefvliegtuig naar een zie kenhuis overgebracht, waar drie van de vier kogels operatief verwijderd werden. De kans bestaat dat Somoza aan een been verlamd zal blijven. Het kabinet van het ministerie van Jus titie in Brussel heeft meegedeeld, dat de minister van Justitie om redenen van juri dische aard het verzoek van Nederland om uitlevering van mevrouw LangendijkVan Moorst, de pleegmoeder van Anneke Beek man, niet ontvankelijk heeft verklaard. Wel is een bevel tot uitgeleide tegen haar uitgevaardigd, hetgeen inhoudt ^at zij binnen 24 uur België moest verlaten. Zij was echter vrij in de keuze van het land waarheen zij wenste te gaan. Zij is zondagmiddag vrijgelaten. Mevrouw Bouman, de Nederlandse ver dedigster in het proces-Schmidt, die na de pleidooien in het gebouw van het landge- recht te Djakarta door een menigte jonge ren werd achtervolgd, is zaterdag in Rome aangekomen, waar zij hartelijk werd be groet door haar echtgenoot, mr. H. Bou man. Deze was eerder tijdens het proces- Jungschlager uitgeweken omdat ook zijn leven in Indonesië niet langer veilig was. De Nederlandse ambassade te Rome was niet vertegenwoordigd. Wel waren er veel journalisten en fotografen, die opnieuw nauwkeurig over de gebeurtenissen in Djakarta wensten te worden ingelicht. Me vrouw Bouman begon met te verklaren, dat zij zich wenste te onthouden van het uiten van haar persoonlijke mening zolang het vonnis tegen Schmidt niet bekend zal zijn. Op een vraag over haar indrukken van Indonesië, zoals het thans is, antwoordde merouw Bouman: „Die kan ik niet geven, daarvoor is de zaak véél te ingewikkeld. Tenslotte is het land ten prooi aan dezelf de moeilijkheden, als waarmede alle vol ken te kampen hebben die eerst sedert kort hun onafhankelijkheid hebben verkregen Toen haar gevraagd w?rd of haar ge zondheid goed is antwoordde zij glimla chend: „Ik voel me uitstekend". Zij deelde ten slotte mede nog niet te weten hoe lang haar verblijf in Rome zal duren. Zij wil de uitspraak in de zaak-Schmidt afwachten alvorens haar reis naar Nederland te ver- volgen. LA PAZ, BOLIVIA. (United Press). President Hernan Siles feuazo heeft voor geheel Bolivia de staat van beleg afgekon digd nadat zaterdag in de straten van La Paz een bloedige botsing had plaats gehad, waarbij tenminste drie personen het leven lieten. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S Mme d'A r e o n v i 11 e Men ziet vaak lieden op hoge regeringsposten, aan wie particu lieren niet graag hun zaken zou den toevertrouwen. PARIJS, LONDEN, CAIRO (A.F.P., Reuter en U.P.) Engeland en Frankrijk hebben de voorzitter van de Veiligheids raad der UNO verzocht op 26 september een bijeenkomst van de raad over de Suez-kwestie te beleggen, aldus is zondag in Parijs bekend gemaakt. In de aankondiging heet het, dat vol gens de regeringen van Frankrijk en Enge land, „die alle instanties te baat willen nemen om een billijke oplossing van het Sucvraagstuk te bereiken", op de ge vraagde bijeenkomst „de situatie, gescha pen door het eenzijdige optreden van de Egyptische regering, die een eind maakte aan het stelsel van internationaal beheer van het Suezkanaal, zoals vastgelegd in de Suezkanaal-conventie van 1888", bestu deerd moet worden. In welingelichte kringen is verklaard, dat de vergadering van de Veiligheidsraad op 26 september gevolgd zal worden door een tweede bijeenkomst van ministers der betrokken landen, waarvoor ook Egypte zou worden uitgenodigd. Dit is, zo werd gezegd, de gebruikelijke procedure van de Veiligheidsraad. Men hoopte, dat de twee de bijeenkomst zeer spoedig zou worden gehouden. Dit besluit van Frankrijk en Engeland om de Suez-affaire nu al voor de Veilig heidsraad te brengen, was volgens wel-in- gelichte kringen in Parijs een uitsluitend Frans-Engels besluit. De Verenigde Staten waren op de hoogte gehouden, zei men in diezelfde kringen, maar daarom nog niet volledig akkoord met het tijdstip van het verzoek. Zij voegden daaraan toe, dat de Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zaken John Foster Dulles het beroep uitgesteld ha willen zien tot na de derde conferen tie van Londen op 1 oktober, waarop de gebruikersorganisatie zou worden gesticht. Maar Frankrijk en Engeland, geërgerd door de onbeduidende resultaten van de conferentie van Londen van de vorige week, besloten zich onmiddellijk tot de Veiligheidsraad te wenden. De Franse minister Christian Pineau maakte al duidelijke toespelingen op de Engels-Franse solidariteit en een beroep op de UNO toen hij vrijdag van de Lon- dense conferentie terugkeerde. Maar de gebruikelijke verwijzing naar het Atlantische bondgenootschap ontbrak. Zaterdag aanvaardde het Franse kabinet met tegenzin het besluit om een kanaalge bruikers-genootschap op te richten. Bij een onthulling in Lens, in het steen- kolengebied in het noorden zeide Mollet scherp: „Waarom er onze bitterheid en on gerustheid niet over uit te spreken, dat de vrije volkeren niet allemaal het gevaar hebben ingezien, zoals wij dat hebben ge daan?" Hij zeide te moeten vaststellen, dat er nog „een onvoldoende eenheid" is bij vrienden en bondgenoten. „Ik kan u verzekeren, dat onze vastbe radenheid niet veranderd is. En ik weet. dat de vastberadenheid van Frankrijk de zelfde is als die van Engeland. De komst van Sir Anthony Eden naar Parijs zal aantonen, dat de Franse-Engelse solidari teit volkomen is". In tegenstelling met wat een Britse woordvoerder had medegedeeld bleek Dul les het helemaal niet eens te zijn met de Brits-Franse stap. Hy verklaarde zondag avond in Washington, dat hy de Engels- Franse stap „uitstekend" vindt, maar dat hij tegen elke actie van de UNO inzake het Suez-geschil is, vóórdat de voorgenomen kanaalgebruikersorganisatie is opgericht. Dulles sprak in algemene zin goedkeu rend over de Frans-Britse stap om de kwestie Suez voor te leggen aan de Veilig heidsraad, omdat „het heersende gevoel was, dat men de kwestie behoorlijk snel voor de UNO diende te brengen". „Maar ik vind het niet verstandig", voegde hij er aan toe, „de kwestie voor definitieve be handeling voor te leggen vóórdat de orga nisatie van gebruikers gereed is". Hij zei echter te veronderstellen dat de organisatie van kanaalgebruikers in het leven geroe pen zal zijn wanneer de Veiligheidsraad met de behandeling van het Suez-probleem een begin maakt. Politieke waarnemers in Cairo hebben gezegd, dat Egypte er niets tegen heeft, dat het Suez-geschil voor de UNO komt, om dat het zeker is van de eventuele veto- steun van Rusland. Dulles zeide echter op een persconferentie te Washington daar niet zo zeker van te zijn. Sommige kringen voorspellen echter dat Egypte misschien zal trachten de kwestie verplaatst te krijgen van de Veiligheids raad naar de Algemene Vergadering, in de hoop dat zij met Afrikaanse en Aziatische steun een meerderheid zou krijgen. Een bron uit de Arabische Liga ver klaarde zich tevreden over de stap van Engeland en Frankrijk. „Het is altijd goed nieuws wanneer naties ophouden met oor logshitsen en hun toevlucht nemen tot een internationale organisatie welke bestemd is om de vrede in de wereld te waarborgen. Engeland en Frankrijk hadden dat onmid dellijk moeten doen", verklaarde de zegs man. Premier Nehroe van India heeft vóór zijn vertrek naar Saoedi-Arabië, waar hij de Arabische leiders zal ontmoeten voor een bespreking over de Suez-crisis, verklaard dat hij de wens van Engeland en Frankrijk om de kwestie onmiddellijk in de UNO te behandelen „een wending ten goede" vindt. „Want," zo zei Nehroe, „iedere wending van oorlog af is een keer ten goede. Men kan geen oorlog voeren, als de zaak nog in de UNO in behandeling is," zo verklaarde hij. V M ADVERTENTIE BARTEUORISSTR. HAARLEM FERD. B0LSTR. 48 A'DAM - TEL 13439 TEL. 717162 Waterdichte Bromfietskleding Een hartelijk welkom viel mevrouw Bouman zaterdagmiddag ten deel, toen zij per K.L.M.-machine te Rome arriveerde. Haar echtgenoot was de eerste om haar te begroeten. Daarna bood een K.L.M.-stewardess mevrouw Bouman bloemen aan. coooccecooooooretxnronorrcnorexxxrKOorcoorx-rvrxxOTOOOcx» VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van maandagavond tot dinsdagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Tamelijk zonnig weer met een over wegend matige wind tussen oost en zuidoost. Dezelfde of iets lagere tem peraturen. 25 september Zon op 6.33 uur, onder 18.34 uur. Maan op 21.07 uur, onder 12.42 uur. Maanstanden 27 sept. 12.25 uur: laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 24 september Hoog water: 5.56 en 18.16 uur. Laag water: 1.46 en 13.55 uur. Dinsdag 25 september Hoog water: 6.35 en 18.55 uur. Laag water: 2.21 en 14.31 uur. OOCXXXXXXXXXXXCUUCXXXOLXXX )U AJUVJUU»-XXAAA-IUUÜOOOOCXXX)OOUO WEINIG VERANDERING Boven West-Rusland bevindt zich een krachtig gebied van hoge luchtdruk. Dit verplaatst zich langzaam in ongeveer zui delijke richting. Het wordt aangetast door een actieve depressie, die van Jan Mayen naar Spitsbergen is getrokken. Zij heeft haar koers nu meer naar het zuidoosten verlegd. Voor het overige is er weinig de- pressie-activiteit. Op de oceaan ten westen van de Golf van Biscaye ligt een oude sto ring, die geleidelijk opvult. Het front er van brengt aan de Franse westkust plaat selijk wat regen. De bewolking, die nu en dan boven ons land verschijnt, hangt samen met dit front. De luchtdrukverdeling blijft in grote trekken ongewijzigd, zodat er maar weinig verandering in het fraaie nazomerweer is te verwachten. WEERRAPPORTEN ivan hedenmorgen 7 uur) Weerstoestand buitenland I- U Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Ajaccio Mallorca onbewolkt mist onbewolkt mist nevelig onbewolkt onbewolkt onbewolkt half bew. mist onbewolkt onbewolkt onbewolkt mist mist nevelig half bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt motregen zw 12 windst. 15 o 17 windst. 18 windst. 24 o 22 no 23 o 26 zo 26 windst. 24 nw 26 o 22 ozo 22 windst. 21 windst. 25 windst. 23 windst. 21 windst. 24 w 27 windst. 28 ono 25 nnw 29 o a - 2,3 0,6 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0,1 Weerstoestand binnenland onbewolkt ozo 14 0 mist ono 10 0 onbewolkt 0 13 0 onbewolkt o 11 0 onbewolkt 0 11 0 onbewolkt 0 11 0 onbewolkt 0 12 0 onbewolkt ozo 12 0 Ypenburg Vlissrngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven (De temperatuur Is van hedenmorgen 7 uur, de neerslag van de laatste 2-1 uur.)

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1