DE SAMENZWEERDERS Nederlagen voor Schoten, Beverwijk en Zandvoortmeeuwen IEV bleef winnen in competitie van Haarlemse Voetbalbond Bunno op zoek naar Luilekkerland Nederlands B-team veroverde voor vijfde keer de zilveren vaas Agenda voor Haarlem Nederlaag van DC O 4 DE TWEEDEKLASSERS De derdeklassers Ripperda leed nederlaag tegen fel Lisse: 5-2 De vierdeklassers Geel Wit debuteerde met een overwinning TWEEDJASSEN Voetbal in Engeland Manchester United nog steeds aan de leiding Zaterdagvoetbal Kennemerland leed de derde nederlaag Duitse tennisploeg won van Nederland Zwak spel van veteranen Training voor Deurne begint dinsdag in Boxtel DE MOTORZESDAAGSE Lo Simons bij races in Zuid-Zweden verongelukt VERVOLGVERHAAL door Friedrich Bruegel Clubkampioenschap kano voor „De Geuzen" Buchly wordt volgend jaar wellicht Tour-leider MAANDAG 24 SEPTEMBER 1956 De strijd tussen Zaandijk en IIBC was er een van twee matig spelende ploegen. Van enig krachtsverschil was geen sprake en een gelijkspel was de Heemstedenaren zeker toegekomen. In de eerste helft vochten beide elftal len vergeefs voor een doelpunt. Zaandijk noch HBC bleek bij machte van de gebo den kansen gebruik te maken, zodat met nul-nul werd gedraaid. Een kwartier na de hervatting kwam Zaandijk op zeer dubieuze wijze aan de lei ding. Èen schot van een Zaandijk-speler werd door keper Willemse voor de doellijn gekeerd, doch de scheidsrechter, die zich op dat moment op grote afstand van het Heemsteedse doel bevond, gaf doelpunt. De pijnlijk verraste Heemstedenaren moesten aldus tegen een een-nul achterstand optor nen. Maar de zwartwitte ploeg versaagde niet en tien minuten later slaagde Nees- kens er in de gelijkmaker te scoren. Dankzij goed werk van de Zaanse kee per, bleven meerdere Heemsteedse doel punten uit. Tien minuten voor het einde kwam de beslissing toen Zaandijk met een goed schot de leiding andermaal voor zich opeiste en deze nu niet meer afstond. VVBZandvoortmeeuwen Zandvoortmeeuwen heeft de competitie niet bepaald hoopvol ingezet. Op bezoek bij VVB, moesten de geel—blauwen met een zes-een nederlaag genoegen nemen. In de eerste helft was Zandvoortmeeuwen de beter spelende ploeg. Er werden goede aan vallen door de Zandvoorters opgezet, doch de afwerking liet daarbij te wensen, en daar de verdediging van de bezoekers geen al te sterke indruk maakte, stond VVB bij de pauze met drie-een in het voordeel. Uit een strafschop van Bruynzeel waren de Velsenaren aan de leiding gekomen. Wel slaagde midvoor G. Keur er in de balans in evenwicht te brengen, doch doelpunten van Kooimans en Verswijveren brachten de score op drie-een. Na de pauze kwam de thuisclub er steeds beter in. Mede door het weinig sterke spel van de Zandvoortse defensie, kreeg de Velser voorhoede diver se goede kansen en het waren Kooimans, Van der Linden en Verswijveren, die de bal ieder een maal achter keeper J. Keur wisten te plaatsen, waardoor de eindstand van deze over het geheel genomen matige strijd zes-een werd. OSV—Schotei Schoten heeft de eerste competitie-wed strijd in het nieuwe seizoen met drie-nul van OSV verloren. Het spel van OSV lag de Schotenaren niet bepaald en hoewel de Haarlemse club zich tot het uiterste heeft geweerd, moest tenslotte met een fikse ne derlaag genoegen worden genomen. In de eerste helft gaf Schoten dermate goed partij dat er van de uitslag niet veel viel te zeggen. Om beurten waren de doe len in gevaar, maar steeds wisten de ver dedigers tijdig in te grijpen. Veen en doel man Kessens weerden zich goed maar kon den tenslotte niet voorkomen dat OSV nog voor de rust de leiding nam en met een nul werd gedraaid. Na de pauze heeft de Schoten-voorhoede in haar nieuwe samenstelling waarin we echter vele bekende gezichten uit het vo rige seizoen tegenkwamen, zich aardig ge weerd, maar over het algemeen hield men het spel toch wel iets te kort en bovendien bleken de schutterscapacileiten niet groot. Wat Van Oosten, Pelser of Geurts ook pro beerden, de OSV defensie liet zich niet verschalken. Aan de andere zijde ging het beter want bij een der vele aanvallen van de thuisclub werd Kessens ten tweede male gepasseerd en nog voor het laatste fluit signaal bracht OSV de stand op drie-nul. En daarmee vond de y thuisclub het welle tjes. Ripperda heeft van zijn reisje naar Lisse niet veel plezier beleefd, want het moest met een vijftwee nederlaag huiswaarts keren. Het spel van de Lisser ploeg was ta melijk hard waartegen het met vier inval lers uitkomende Ripperda op de duur niet bleek opgewassen.*Toch was Ripperda in de eerste helft wel iets sterker en had meer verdiend dan de éénéén gelijke stand. Boon had Lisse de leiding gegeven, maar uit een strafschop kon Henk Dreyer gelijk maken. In de tweede helft kon Ripperda tegen het felle spel van Lisse niet op. Achtereen volgens scoorden Boon, v. d. Voort en Van Kesteren voor Lisse, waarna een overtre ding van een der Lissenaren wederom met een strafschop werd bestraft. Hieruit scoor de Henk Dreyer tegen (42). Maar kort voor het eindsignaal bracht Van Leeuwen de eindstand op vijftwee. EHS heeft tegen QSC een gelijkspel (22) bereikt en hoewel dat resultaat QSC ten volle toekwam, was het toch sneu voor EHS dat de gelijkmaker in de laatste se conden van deze aardige wedstrijd ont stond. Van Esveld gaf EHS al vrij spoedig de leiding, waarna Smid voor de gelijk maker zorgde. Nog voor rust kwam EHS weer voor, opnieuw door Van Esveld. In de tweede helft was QSC onbetwist de sterkste, maar EHS verdedigde zijn voor sprong met hand en tand. Zeven seconden voor het laatste fluitsignaal moest de EHS- doelman echter zwichten, zodat met gelijke tweetwee stand de punten waren ge deeld. Hillegom en TYBB hadden een vrije dag. Geel Wit heeft uitstekend gedebuteerd in de vierde klasse van de KNVB. Met drieéén werd AGS verslagen, zodat het er alle schijn van heeft dat Geel Wit zich in de nieuwe omgpving goed zal weten aan te passen. In de eerste helft werd er niet gescoord, al kreeg Geel Wit vele kansen. Het gemis van drie prominente spelers werd geducht gevoeld. Na de thee ging het beter en dank zij Van Berkel (2x) en Geerlings kreeg Geel Wit een drienul voorsprong die kort voor het einde tot drieéén werd terug gebracht. Waterloo klopte NAS, hetgeen goed werk is te noemerr. Post scoorde beide doelpun ten, voor en na rust één. Een aardige wed strijd speelde WH tegen Nautilus. Maar het moest in de laatste ogenblikken met vijfvier het onderspit delven. Een twee nul voorsprong ging verloren, toen werd een vier'twee achterstand ingehaald, maar daarna viel het winnende doelpunt aan Amsterdamse zijde. Voor WH scoor den Tönissen, Augustinus, Pauletta en Brandenburg. Onze Gezellen liep goed van stapel door een drietwee overwinning op Swift. De rust gaf gelijke stand (11) te zien en in de laatste ogenblikken scoorde Van Wees het winnende doelpunt. Voordien hadden Van der Putten en Mathot voor OG ge scoord. Bij HalfwegBloemendaal vielen heel wat doelpunten. Bij de rust tweetwee, waarna Halfweg in de tweede helft het grootste deel fabriceerde en met vijfdrie wist te winnen. ASVDIO vond geen door gang; bij THBForeholte verscheen de scheidsrechter niet. ADVERTENTIE van 75.00—210.— Gen. Cronjéstr. 40-44 - Tel. 15438 - Haarlem-N. Bijna een miljoen toeschouwers hebben zaterdag de leaguewedstrijden bijgewoond, een record voor dit seizoen. En de spelers hebben het publiek niet teleurgesteld, want er werden weer zeer veel doelpunten ge scoord. Manchester United, de kampioen van de league, versloeg Manchester City met twee-nul. Van zenuwen hadden de jeugdige spelers van United geen last. Het was te danken aan het uitstekende werk van J. Savage, dat de City niet met grotere cijfers werd verslagen. Manchester United heeft nu al 23 wedstrijden achter elkaar speeld zonder één nederlaag te lijden. De kampioenen hebben de leiding met één punt voorsprong. Leeds United, die dit sei zoen van de tweede naar de eerste divisie is gepromoveerd, heeft het ook dit keer weer uitstekend gedaan. Aston Villa werd met één-nul verslagen. De Spurs bewezen opnieuw in schitterende vorm te zijn. Bijna 60.000 toeschouwers, het grootste aantal bij een wedstrijd op deze dag, waren aan wezig bij de strijd tegen Luton, dat met niet minder dan vijf-nul werd verslagen. Wolverhampton Wanderers en Arsenal slaagden er in hun uitwedstrijden te win nen. Wright moest de strijd aanbinden tegen Lofthouse, de midvoor van de Bol ton Wanderers. Het was aan Wright te danken, dat de Wolves met drie-nul zege vierden. Sheffield Wednesday had dit sei zoen nog niet op eigen terrein verloren. Maar Arsenal maakte aan dit record een einde en ging met een vier-twee overwin ning naar huis. Matthews, die dezer dagen zijn zilveren jubileum als actief speler vierde, had een groot aandeel in de overwinning van Black pool op Charlton. De uitslagen van de wedstrijden gespeeld voor de competitie van de Engelse league, luiden: eerste divisie: Birmingham City Cardiff City 21; BlackpoolCharlton Athletic 32; Bolton WanderersWolver hampton Wanderers 03; EvertonSun derland 21; Leeds UnitedAston Villa 10; Manchester UnitedManchester City 20; Newcastle UnitedBurnley 11; PortsmouthPreston North End 22; Sheffield WednesdayArsenal 24; Tot tenham HotspurLuton Town 50; West Bromwich AlbionChelsea 21. Tweede divisie: Blackburn RoversShef field United 31; Bristol CityBristol Rovers 5—3; Doncaster RoversHudders- field Town 40; FulhamRotherham Uni ted 31; Grimsby TownBury 01; Lei cester CityNotts County 63; Middles- boroughLiverpool 1—1, Nottingham Fo restPort Vale 42; Stoke CityLey ton Orient 71; Swansea TownLincoln City 12; West Ham UnitedBarnsley 20. In de zaterdagmiddagcompetitie van de KNVB hebben Kennemerland en Telefonia reeds hun derde nederlaag geleden. SIZO bleef op het goede pad terwijl IJmuiden en SMS de punten deelden. Ook Kinheim be reikte een gelijkspel, maar Zandvoort meeuwen moest de eer aan de tegenstan der laten. Kennemerland was in de derde klasse bij KMVZ op bezoek en boekte met rust reeds een drie-nul achterstand. Na de rust ging het weliswaar wat beter bij de Haarlem mers, maar zij verloren uiteindelijk toch met vijfvier. SMS had tegen IJmuiden veelal het beste van het spel en vooral in de eerste helft waren de Vennepers aan het woord. Door De Ju en Arendsman nam SMS een twee nul voorsprong welke het na de pauze moest prijsgeven. L. en T. v. d. Plas scoor den n.l. voor IJmuiden maar met het ge lijke spel kreeg de IJmuidense club iets meer dan haar toekwam. Telefonia moest tegen AGT met twee een het onderspit delven. Ditmaal niet ge heel en al verdiend want het liep de post mannen niet bepaald mee. Nadat de rust met dubbelblank was aangebroken namen de bezoekers een tweenul voorsprong door Stapper en Breevoort waarna Starink voor Telefonia slechts de eer kon redden. Kinheim bereikte bij SVOW een gelijkspel De tweedaagse tennisontmoeting tussen de gemengde oioegen van Duitsland en Neder land, welke in Wuppertal is gehouden, is In een 1210 overwinning voor de Duitsers ge ëindigd. Het zwakke spel van de veteranen geen der partijen wonnen zij is hoofd zakelijk de oorzaak geweest van de neder laag. Want indien men de resultaten bekijkt, hebben de Nederlandse heren het er niet slecht afgebracht. Van de tien duels wonnen zij er zes en in de twee gemengde dubbel- partijen zegevierden onze landgenoten ook: De uitslagen van de wedstrijden, die door 3000 toeschouwers werden bijgewoond, luid den: Herenenkelspel: Huber (D) versloeg Van Dalsum (N) 6—2. 7—5; Balland (D) ver sloeg Van Meegeren (N) 61, 46, 64; Ger- loff (D) verloor van Dehnert (N) 26, 5—7; Sehmrau (D) verloor van Karamoy (N) 1—6, 7—5, 4—6. Veteranen: Tiibben (D) versloeg Bochardt (N) 6—1, 6—1; Kuhlmann (D) versloeg Kar- sten (N) 7—5, 6—4; Tiibben en Kuhlmann (D) versloegen Bochardt en Karsten (N) 62, 62. Dames: mevrouw Zehden (D) versloeg mevr. Van der Storm (N) 46, 64, 75; mej. List (D) verloor van mevr. Roos (N) 3—6, 4—6. Gemengd dubbelspel: mej. Köller en Hu ber (D) verloren van mevr. Van der Storm en Dehnert (N) 46, 4—6; mevr. Zehden en Balland (D) verloren van mevr. Roos en Karamoy (N) 5—7, 26. Heren enkelspel: Huben (D) versloeg Deh nert (N) 6—2, 12—10; Gerloff (D) verloor van Van Dalsum (N) 1—6. 2—6; Balland (D) ver loor van Karamoy (N) 16, 46; Sehmrau (11). SVOW nam de leiding maar nog( (D) verloor van Van Meegeren (N) 6—1, 4—6, voor de pauze had Bax gelijk gemaakt. In 3—6. de tweede helft werd niet meer gescoord. Zandvoortmeeuwen verloor bij Robaver met vijfdrie hetgeen ons van d'e Zand voorters enigszins tegenvalt na het goede begin van de vorige week. Met SIZO is het de goede kant blijven uitgaan. Tegen NDSM werd de tweede overwinning behaald al was het verschil slechts zeer gering. NDSM had de leiding genomen, maar bij de thee was het door toedoen van Been al weer gelijk. SIZO was na de pauze veelal sterker en Piet Buis kon tenslotte het winnende doelpunt scoren. Heren dubbelspel: Schroder en Sehmrau (D) verloren van Karamoy en Kloezen (N) 36, 4g, 62, 46; Huber en Balland (D) versloegen Dehnert en Van Dalsum (N) 12—10, 6—2. Dames enkelspel: Totta Zehden (D) ver sloeg mevr. Roos (N) 06. 75, 64; Made leine Köller (D) versloeg Nel van der Storm (N) 6—1, 6—2. Dames dubbelspel: Madeleine Köller en mej. List (D) verloren van mevr. Roos en Nel van der Storm (N) 26. 06. Veteranen enkelspel: Tübben (D) versloeg Karsten (N) 6—1. 6—1; Kuhlmann (D) ver sloeg Bochardt (N) 61, 46, 64. Op de warme najaars-zondag is er in de afdeling Haarlem naar hartelust gevoet bald. Het lijvige programma werd vrijwel in z'n geheel afgewerkt en daarbij viel het op, dat in de eerste klasse IEV reeds z'n derde overwinning behaalde. Het is anders tegen VI. Vogels niet zo erg eenvoudig ge gaan. Zelfs namen de Vogels de leiding, maar bij de rust was de stand door J. de Reus gelijk. Na de pauze liepen de spelers uit Velsen-Noord uit tot drieéén door doelpunten van J. de Reus en Buur, waar na VI. Vogels deze achterstand weer wist weg te werken. Het winnende, doelpunt kwam van de zijde van IEV door H. de Reus, zodat het vierdrie werd. DCO heeft al erg teleurgesteld door de tweede wedstrijd in de HVB te verliezen. Werd het verleden week tegen DSK een gelijkspel, ditmaal moesten de gedegra- deerden tegen Concordia met viertwee het onderspit delven. Schoonderwoerd en Vos gaven de Hillegommers een tweenul voorsprong, na de rust werd het weliswaar spoedig gelijk, maar Vos en De Wel deden Concordia tenslotte met viertwee win nen. DSS klopte DSK met tweenul. Jansen scoorde beide doelpunten in de eerste en tweede helft. Hoofddorpse Boys deed het zelfde tegen Spaarndam. Ook hier een doel punt voor en na de rust van Jansen. EDO 3 leed een gevoelige zevenéén ne derlaag tegen Haarlem 5 waardoor laatst genoemde zich keurig herstelde van de twee achtereenvolgende nederlagen. In IB heeft HFC 3 teleurgesteld, want het verloor van HBC 3 met drietwee, terwijl ADO 2 tegen Haarlem 3A goed voor de dag kwam met een vierdrie over winning. Hillegom 2 blijkt het zwakke elf tal, want het verloor weer met flinke cij fers, thans van RCH 4 met zeséén. Scho ten 3 kon het niet bolwerken bij Ripper da 2, want het moest met een vijftwee nederlaag genoegen nemen. Voor een teleurstelling zbrgde TYBB 2, want bij Stormvogels 4 werd met vier twee verloren. Velsen 2 en EDO 4 tenslotte I deelden de punten (22). Bij de tweede klassers is het veld van WD nog niet bespeelbaar, zodat de vast gestelde ontmoeting WDAlliance geen doorgang vond. Vogelenzang behaalde de tweede overwinning, waarvan SVIJ het slachtoffer werd. Bij de rust had Vogelen zang een éénnul achterstand door Hul sebosch weten weg te werken, waarna in de tweede helft Verhoeven voor het win nende doelpunt zorgde (12). Renova en SHS hielden elkaar ih de eer ste helft aardig in evenwicht (11), maar daarna deelde Renova de lakens uit en won met achtdrie. DSB kon de goede vorm van de vorige zondag ditmaal niet bevesti gen, want het verloor bij DIOS met vier twee nadat de rust met gelijke éénéén stand was ingegaan. Naar wij vernemen zijn de volgende spe lers uitgenodigd voor de centrale training, welke dinsdag in Boxtel onder leiding van Donnerfeldt begint: De Munck (Fortuna), Landman (SHS), Wiersma (PSV), Kuys (NAC), Kerkum (Feijenoord), Boskamp (Amsterdam), Schaap (Gooi), Van der Hart (Fortuna), Notermans (Fortuna), Klaassens (VVV), Van Bun (MVV), Bosse- laar (Sparta), Voges (Enschedé), Van der Gijp (Feijenoord), Lenstra (Enschedé), Koopal (Willem H) en Van der Kuil (Ajax). Met toestemming van Fortuna zal Don nerfeldt voorlopig tot aan de wedstrijd BelgiëNederland, welke 14 oktober in Deurne wordt gespeeld, de leiding hebben bij de centrale training van deze spelers. Er wordt nog een tweede groep gevormd, welke eveneens in Boxtel voorlopig elke week tezamen zal komen. Deze tweede groep staat onder leiding van de Vitesse- trainer Gruber. Voor het Nederlands B-elftal staat er een wedstrijd tegen Denemarken B op het pro gramma. Deze ontmoeting is op 3 novem ber in Utrecht vastgesteld. Het hielp niet, of Bunno al protesteerdeDe banaanmannetjes brachten hem weer naar binnen en hij moest weer op zijn rustbank gaan liggenhij mocht zich zulke rare dingen niet in zijn hoofd halen, zeiden ze. Daar lag Bunno weer. Maar hij voelde zich helemaal niet gelukkig. Hij was woedend. „Een snertland is dat Luilekkerland hier!", zei hij nijdig. „Je mag er niks... alleen maar je vervelen. En die zoete koekrommel en limonade lust ik ook niet meer die hangen me allang de keel uit!" 91-92 Het Nederlandse B-team bij de internatio- houden op een verhard circuit van zeven nale motorzesdaagse is erin geslaagd op nieuw beslag te leggen op de zilveren vaas. De vijf deelnemende ploegen kwamen alle na een 130 km lange rit zonder strafpunten aan de finish en de „speed-test" moest dus de beslissing brengen. Deze test werd ge- De bekende motorrenner Lo Simons, vele malen Nederlands kampioen, is zon dagmiddag dodelijk verongelukt in een race voor 125 cc-machines tijdens interna tionale wedstrijden in Raabeloev in Zuid- Zweden. Simons werd met spoed naar een ziekenhuis overgebracht en onmiddellijk ge opereerd. Het ongeluk gebeurde in de derde ronde van de race voor de 125 cc klasse van de mm Lo Simons internationale „Scania"-wedstrijden. De Rijswijker, die een Mondial bereed, was juist een bocht gepasseerd, toen er iets brak in zijn machine. Simons kwam met het hoofd op het wegdek terecht. Simons reed in achtste positie en er was geen van de andere deelnemers in de nabijheid toen het ongeluk gebeurde. Hij werd opgenomen in een ziekenhuis te Kristianstad. Zondagavond werd gemeld dat Simons aan de gevolgen van de verwondingen in het ziekenhuis was overleden. Hij was 46 jaar oud. 2d Als het soms iets onbelangrijks blijkt te zijn ge- weest, dan is het de fout van mijn man, dat ik uw kostbare tijd in beslag heb genomenGisteravond dus, om half zes, ging ik naar flat no. 2, die ik altijd 's woensdags schoon maak. Eerst ruimde ik de keuken wat op. Wat een rommel was het daar! Maar dat zult u zich wel voor kunnen stellen. De huurder woont daar alleenAch, ik zal verdergaan met mijn verhaal. Om zeven uur veegde ik de zitkamer aan, toen ik plot seling een knal hoorde alsof een autoband gesprongen was'. Ik liep naar het raam, maar nergens viel een auto le ontdekken. Wel zag ik twee mannen uit no. 11 komen. Eén hunner had een lichtgekleurde regenjas aan en een pet op, de ander droeg een donkerblauwe winterjas en had een hoed op. Het leek alsof ze afscheid van elkaar namen, waarna de één linksaf sloeg en de ander rechts. Ze liepen gewoon, mijnheer de commissaris. Dat is eigen- iijk alles. Kubka keek mevrouw Maly onderzoekend aan en vroeg toen: Heeft uw man u verteld, dat ik gister avond bij hem op bezoek ben. geweest? Ja. Toen we in de krant over die moord lazen, heeft hij me verteld dat u er geweest was en toen schoot het me plotseling weer te binnen, wat ik gezien had. Er stond wel niet in de krant waar die arme mijnheer Semal vermoord was, maar we begrepen uit uw bezoek van gisteravond, dat het op no. 11 gebeurd moest zijn. Eén van de mannen had dus een lichtgekleurde regenjas aan en een pet op, terwijl de ander een blauwe winterjas droeg en een hoed op had. Is het mogelijk van de flat, waar u op dat moment was, de gezichten van de mensen op straat te onderscheiden? Maly had al rekening gehouden met deze vraag. Hij meende het gezicht van de man in de regenjas goed in zich opgenomen te hebben, maar hij was er niet in ge slaagd zijn vrouw duidelijk te maken, hoe die man er nu precies uit had gezien. Er moesten honderdduizenden mannen zoals hij zijn; er was niets bijzonders aan hem te ontdekken geweest. Mijnheer Maly had dus met zijn vrouw afgesproken, dat zij een nietszeggend antwoord zou geven: Ik heb die man in de regenjas maar een enkel ogenblik gezien. Ik geloof dan ook niet, dat ik hem bij een identificatie zou herkennen. Prachtig! riep Kubka uit, die zich vervolgens tot de stenograaf wendde: Breng mevrouw Maly even naar het kantoor en laat haar lezen, wat ze zo juist ver klaard heeft. Ze moet dat dan ondertekenen. Daarna, mevrouw Maly, wilt u zeker nog wel even op mij wachten? Er klopt iets niet, dacht Kubka, die nog eens het ver trouwelijke rapport, dat gisteravond om elf uur was op gemaakt, begon te lezen. Daarin werd verklaard, dat Jan Horók, die een lichtgekleurde regenjas had gedragen en een blauwe pet op had gehad, en Mirko Rybar, die een blauwe winterjas had gedragen en een hoed, Robert Semal hadden vermoord. Bevelen tot hun arrestatie wa ren direct uitgevaardigd, zo werd gerapporteerd. Horak was op straat gearresteerd omstreeks het middernachte lijk uur en omstreeks acht uur was Rybar neergescho ten, daar hij zich had verzet tegen zijn arrestatie. Volgens de mening van het Ministerie, waren Horak en Rybar de enige leden van de organisatie, die na zeven uur 's avonds nog op vrije voeten waren. Noch de om het leven gebrachte Rybar, noch Horak hadden echter de kleren gedragen, zoals die aangeduid stonden in het vertrouwelijke rapport en zoals mevrouw Maly die had beschreven. Kubka bestudeerde vervolgens nog eens het rapport, waarin Horaks arrestatie werd gemeld. Er bestond geen twijfel aan: hij had op dat moment een loden jas gedra gen, terwijl in één van de zakken zijn handschoenen hadden gezeten en een Stersigaret. Mevrouw Pollack, de hospita van Horak, was vroeg in de morgen onder vraagd over de inhoud van zijn klerenkast. Zij meende, dat Horak een loden jas bezat en voorzover zij wist, had hij geen lichtgekleurde regenjas, 's Morgens vroeg was hij, zoals iedere dag, naar zijn werk gegaan, waarschijn lijk in die loden jas, terwijl hij die dag niet meer terug was gekomen, zodat hij niet van jas had kunnen ver wisselen. Kubka vatte samen wat hij tot nu toe gevonden had: net was een zwakke getuigenis. De hospita van Rybar had verklaard, dat hij *s mid dags om vijf uur het huis had verlaten. Hij had toen een blauwe winterjas gedragen. De politieman, die Rybar neergeschoten had, had echter verklaard, dat hij géén jas aan had gehad en dat nóch in de vestiaire van de bioscoop, noch in de zaal een blauwe jas was gevonden. De portier had verder bezworen, dat Rybar zonder jas aan was binnengekomen. Wat had hij ook anders kunnen verklaren! Kubka vond het geen prettige geschiedenis. Noch het rapport over de moord op Semal, noch het rapport over Organisatie no. 5, was volledig. Als geen van de gearresteerden een bekentenis zou afleggen, zou er niets tegen hen bewezen kunnen worden. Kubka begon tenslotte het rapport te bestuderen, dat de fabriek, waarbij Horók werkte, ingediend had. De algemene personeelsafdeling beschreef hem als een uit stekend technicus, die goed wist om te gaan met de ar beiders, terwijl hij tot tweemaal toe een bonus had ont vangen, omdat hij zijn norm had overschreden. Dat is dus dat, mompelde Kubka. Personeels afdelingen hebben er altijd een handje naar vrij opper vlakkig te zijn. Hoe noemde Svec dat toch altijd? Ja, de overblijfselen van de opvatting van solidariteit van de middenklassen. En wat rapporteerde het Kader comité van de Partij? Kubka las halfluid: Een goede technicus, die enkele malen een bijdrage heeft geleverd voor een verhoging der produktie door het arbeidsproces te vereenvoudigen. Algemeen gedrag: goed. Geen lid van de Partij, maar sedert 1945 lid van de vakbond, terwijl hij verklaart dit ook vóór de bezetting geweest te zijn. Hij was voor de bezetting bij geen enkele partij aangesloten, noch na 1945. Waarschijn lijk sympatiseert hij met de sociaal-democraten. Hij vermijdt politieke gesprekken, en hij leest veel, zowel politieke als algemene boeken. Hij staat naar het schijnt niet vijandig tegenover het regime.... Dat is buiten gewoon gunstig, voegde Kubka aan zijn alleen spraak toe. Kubka moest onwillekeurig glimlachen, toen hij dacht aan de man van het Kadercomité, die dat rapport had geschreven. Hij zou ongetwijfeld wel van angst getrild hebben, toen hij in de krant over Horaks arrestatie ge lezen had. Zijn verklaring was wel èrg in het voordeel van Horak uitgevallen! Zouden we op dit ogenblik de la", 18 jaar, 2,30, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Go- Algemene Personeelsafdeling en het Kadercomité ver- rilla op de vlucht", 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15 zocht hebben een rapport over Jan Horak in te dienen, dan had men hem ongetwijfeld zo zwart mogelijk afge schilderd en er aan toegevoegd, dat men reeds lang ver denking tegen hem had gekoesterd. kilometer lengte. Het leek er in het begin op, dat de Duitse N.S.U.'s de beste kansen zouden hebben met hun vijf versnellingen machines. Maar de Nederlanders vochten hardnekkig, zodat het erop leek, dat zij halverwege de race een kleine voorsprong hadden genomen. Enige ronden later was de hoop, die in de Nederlandse harten leefde \Veer verdwenen en de strijd was even open als tevoren. Jansema kwam 11 seconden boven zijn voorgeschreven gemiddelde en nam wel het leeuweaandeel voor zijn rekening. Van der Hoek 10, Selling 7 en Witberg 4 seconden. En toen de eindstand werd op gemaakt, bleek, dat Nederland B met 2.073,8 punten aan de kop stond. Duitsland A werd tweede met 2042.2 punten en de Tsjechen kwamen op de derde plaats met 1889,8 pnt. De zilveren vaas, in 1923 op voorstel van de K.N.M.V. ingesteld, kwam dus voor de vijfde maal in het bezit van Nederland. De laatste keer dat onze landgenoten de vaas wonnen was in 1954 in Wales. De trophy Tsjechoslowakije heeft voorts de trophy gewonnen met nul strafpunten, gevolgd door Italië met één strafpunt en Engeland op de derde plaats met 300 strafpunten. Van de in de zesdaagse gestarte 313 rij ders, hebben er 110 de strijd opgegeven. Onze landgenoten startten met twintig rijders, van wie er tien een gouden medaille behaalden. Dit zijn: De Haan, Rozenberg, Jansema, Van der Hoek, Selling, Schram en Markus, Witberg, T. Bakker en B. Bakker (Zandvoort). Een zilveren medaille was voor Hak met 3 strafpunten, Vos met 11 en Van der Mis pel met 20 strafpunten. Haaker behaalde met 51 strafpunten een bronzen medaille. Ook het Nederlandse Maico-merken- team met de rijders Van der Hoek, Markus en Bakker eindigde strafpuntloos met goud. De vereniging „De Geuzen" uit Zaandam heeft zondag in Eindhoven voor de tweede maal beslag gelegd op de Nederlandse kano- titel na felle strijd met „Quo Vadis" uit Koog Zaandijk. Pas in de laatste wedstrijden viel de beslissing ten gunste van eerstge noemde vereniging. Voor deze zege zorgden het echtpaar Klingers, Lagrand, Steen en Knuppe. De uitslag luidde: 1. De Geuzen (Zaandam) 69 punten; 2. Quo Vadis (Koog Zaandijk) 61 punten; 3. Genneper Molen (Eindhoven) 22 punten; 4. Never Dry (Rotterdam) 16 pun ten; 5. HKV (Haarlem) 14 punten. De persoonlijke wisselprijzen werden ge wonnen door: K I senioren: J. Klingers (De Geuzen); K I senioren dames: mevr. Klin gersBosschieter (De Geuzen). Op verzoek van de sportcommissie van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie heeft Buchly een bespreking gehad met het leidinggevend lichaam op wielergebied, waarbij aan de Hagenaar, die dit seizoen verscheidene malen en niet zonder succes ploegleider van enkele jongere renners is geweest, is gevraagd of hij in beginsel be reid is in 1957 als directeur-techniek van de Nederlandse ploeg in de Tour de France te fungeren. Buchly heeft in principe daarop bevesti gend geantwoord. Hij stelde evenwel en kele voorwaarden, waaromtrent de Wielren Unie zich nader zal beraden. Binnen niet al te lange tijd hoopt men een oplossing voor dit vraagstuk, ontstaan door het be danken van Pellenaars, te hebben gevon den. MAANDAG 24 SEPTEMBER Rembrandt: „The trouble with Harry", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „The man who loved redheads", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „De schat van Pancho Villa", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Gorilla op de vlucht", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Palace: „De Hofnar", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Studio: ,,'s Nachts op de boulevards", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: „Puberteit", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Magnificent Obsession", 14 jaar, 8.15 uur. Grote Markt, pleinmuziek, 7.15 uur. Ridderzaal: Concert N.C.R.V. DINSDAG 25 SEPTEMBER Rembrandt: „The trouble with Harry", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „The man who loved redheads", 18 jaar, 2. 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „De schat van Pancho Vil- (Wordt vervolgd). uur. Palace: „De Hofnar", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Studio: ,,'s Nachts op de boule vard", 18 jaar, 2.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „Pu berteit", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Mi nerva, „Magnificent Obsession", 14 jaar, a.15 uur. Vleeshal: Pauzeconcert, 12.30 uur. Con cert Leonhardt Consort, 8.15 uur. Stads schouwburg: „Welterusten", 8 uur. Concert gebouw: platenavond muziekhandel Alphe- naar, 8 uur. Aula Gymnasium: muziekpeda- gogisch uur, 4.30 uur. V

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 6