Bedrag voor aanloopkosten van verbetering van de Zandvoorterweg Na veel moeite hond uit duiker gered Concert van oude Nederlandse werken voor koor en orgel Op Bloemendaalse begroting voor 1957: Amsterdamse Beurs DINSDAG 25 SEPTEMBER 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Na ouverture met pleinmuziek Drie provinciale V.V.V/s gaan samenwerken Kabinetorgel Griffier mr. M. A. Stufkens binnenkort met pensioen In december 65 jaar L. P. J. Muller gehuldigd PROGRAMMA VOOR NU EN MORGEN Scheepvaart Spannende ogenblikken in Haarlem-oost In de queue voor de hoge in zwembad Houtvaart Verkeer in Hillegom wordt omgelegd Promotie bij rijkspolitie Damclub Hillegom BENNEBROEK Brand op boerderij nabij Hoofddorp Frits Mehrens, de leider van het koper kwartet Tulibustrium, schreef in het pro grammaboek van de Tweede Muziekweek Haarlem een artikeltje onder de titel „Roem van het koper". De stadsklokkenist Arie Peters, die in dezelfde brochure over het beiaardspel schreef, had evengoed van de «„Roem van het brons" kunnen gewagen. „Koper en brons" maakten maandagavond op de Grote Markt de feestelijke geluiden, waarmee de Muziekweek werd ingezet. Zij hielden op grote afstand van elkaar van stadhuisbordes tot klokketoren een ge animeerde conversatie in de muziektaal van drie a vier eeuwen geleden. Zo roem den zij in heldere fanfareklanken en in tikelend beiaardspel de beschaafde volks muziek dansmelodieën of gemeenschaps liederen uit een ver verleden en dat werd zó gedaan, dat die roem op de be spelers terugsloeg. De elementen om deze schoonheid op te wekken zijn er geluk kig kunnen we zeggen. Was er nu ook nog maar de aandacht en de belangstelling die zij verdient en die een gelukkige ervaring betekent voor wie haar begrijpt! En was Gustav Leonhardt, leider van het ensemble van de barokinslrumenten, dat hedenavond in de Vleeshal speelt. Sas Bunge (links) verzorgt vrijdag het pauzeconcert. Laatstgenoemde is tevens secretaris van het werkcomité der tweede Haarlemse Muziekweek. er ook nog maar een volmaakte oase van stilte denkbaar, die haar een ideale sfeer zou kunnen verzekeren. Doch laat ons blij zijn met de poging teneinde de oude roem van „koper" en „brons" levend te houden. Na dit uur pleinmuziek, van kwart over zeven tot kwart over acht, werd het terrein der Muziekweek verlegd van de Grote Markt naar de ridderzaal van het stadhuis, waar het eerste avondconcert zou worden ge geven. In het milde licht van de kaarsenkronen was in die historische hal de sfeer compleet om een concert van oude muziek voor kooi en orgel te beluisteren. Het werd uitge voerd door het NCRV-Vocaal Ensemble on der leiding van Marinus Voorberg en door Piet Kee, die het zeldzame kabinetorgel van het Hervormde Weeshuis dat onder bescherming van Monumentenzorg staat bespeelde. De heer George Robert, voorzitter van het werkcomité van de Muziekweek, die zoals men weet georganiseerd werd dooi de plaatselijke afdeling van de Koninklijke Nederlandse Toonkunstenaarsvereniging, in samenwerking met de Volksuniversiteit voor Haarlem en omstreken en met de Culturele Kring Bennebroek, opende met een kort woord van dank aan Haarlems kunstlievend gemeentebestuur en een woord van welkom tot de aanwezigen, de reeks muzikale prestaties, die ruim zes eeuwen muziekcultuur vertegenwoordigen. Terloops wees de heer Robert ook op de zuiver pedagogische verrichtingen die op het programma voorkomen. Met een rijk programma van oud-Neder landse polyfonie werk van Dufay tot Sweelinck kwam Marinus Voorberg met "zijn vocaal ensemble de kunst van de a- eapella-zang in haar nobelste vorm de monstreren. De dirigent leidt zijn koor met het overtuigende besef dat zingen epn be levenis is, waarin geest en gemoed aandeel hebben. Hij hoedt zich alleen voor over drijving van het sentiment, doch meer nog voor de dorheid van een machinale noten kramer ij. Zo hoorden wij het Kyrie uit de mis „Se la face au pale" van Dufay als het werk van een zielsbewogen kunstenaar, als mu ziek die deint en golft als wierookwalm en zich vrij beweegt over de palissaden van de denkbeeldige maatstreep en die in haar welluidendheid een wonderlijk gotische evenwichtigheid openbaart, ondanks al de kronkels en voluten van haar vrije vormen. Zo leefden ook de fraaie polyfone motelten van Ockeqhem, Obrecht en Wanning in de bezielde maar tevens beheerste klank van het koor. Zo klonken ook overtuigend door expressie en dynamische stuwing de Vlaamse motetten van Clemens non Papa, Gerardus Turnhout en Noël Faignient en konden wij geboeid luisteren naar de homofone zetwijze, die Orlandus Lassus in zijn Prophetiae Sibylarum toepaste. Een bijzondere traktatie was het passiemotet „Ave Christe, immolate" van Josquin des Prés, waarin homofonie en polyfonie vrije lijk met elkaar verkeren in verrukkelijke klankschoonheid en, zoals de levendige interpretatie aantoonde, waarin een dra matische stuwing tot verrassende expres siviteit leidt. Tot slot vergastte Marinus Voorberg ons met zijn koor op de fameuze achtstemmige Onlangs is in de provinciale griffie te Haarlem op initiatief van de provinciale vereniging voor vreemdelingenverkeer in Noordholland door de voorzitter van deze V.V.V., jhr. Six van Ilillegom, een commis sie geïnstalleerd van ongeveer twintig leden welke bedoeld is als overkoepelende orga nisatie van drie provinciale V.V.V.'s uit Noordholland, Zuid-IIolland en Utrecht. He bedoeling is om het vreemdelingen vraagstuk in deze drie provincies te bestu deren en de resultaten van deze studie ten dienste van de genoemde provinciale N.V.V.'s te stellen. Men zal daarbij vooral het economische probleem onder de loupe nemen. Uiteraard is het de bedoeling van dit overkoepelend lichaam, waarvan de heer A. B. J. Prakken, lid van Gedeputeerde Staten van Noordholland, voorzitter is, om het vreemdelingenverkeer in de drie pro vincies te stimuleren. Inmiddels zijn er reeds vier subcommis sies ingesteld die de diverse problemen van de V.V.y.'s in onderdelen zullen bestu deren. Psalm 150 van Sweelinck, met-zijn madri- galeske nabootsingen van instrumentale effecten, die men eer in profaan werk van Jannequin of Gombert zou verwachten dan in een psalmcompositie. Ondertussen is dit wérk van Sweelinck een magistrale com positie, die als het ware de complete evo lutie van de polyfonie der zestiende eeuw samenvat. De uitvoering van deze vocale symfonie zette de kroon op het werk, dat ons door het NCRV-Ensemble zo rijkelijk geboden werd. Piet Kee had zich het bespelen van het fraaie kabinetsorgel voortreffelijk eigen ge maakt. Voor niet-kenners zij er op gewezen dat de techniek op een dergelijk instrument met gehalveerd klavier zijn eigen eisen stelt, die voor het interpreteren van be paalde werken heel wat kopzorgen kan baren en de nodige handigheid vergt om de compositie zodanig om te leggen, dat het kan lijken alsof men op twee verschillende klavieren speelt. Piet Kee zorgde ervoor dat het een gunst werd te luisteren naar Sweelincks variatiewerken „Est ce Mars" en „Onder eên linde groene", naar de va riaties van Gerardus Steenwick op „Hei- ligh, saligh Bethlehem", benevens diens „Serband" (beide uit het muziekboek van Anna Maria van Eyl) en naar een Fuga en een Verset van Adriaan van de Kerkhoven. Men kon er zich eens over verbazen wat een schat aan timbres van zo'n vijfspels orgel te ontlokken is, wanneer het door meesterhanden bespeeld wordt. JOS DE KLERK Op 10 december hoopt mr. M. A. Stuf kens, griffier der Staten van Noordholland, zijn vijfenzestigste verjaardag te vieren. Hij bereikt dan de pensioengerechtigde leeftijd en daarom heeft hij aan de Pro vinciale Staten verzocht hem ontslag te verlenen. Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben in vakbladen een oproep gedaan voor de vervulling der vacature. Daar de sollicitaties nog moeten binnenkomen en de Provinciale Staten de begrotingen in de eerste maanden van het volgend jaar zullen behandelen is het niet uitgesloten, dat mr. Stufkens tot 1 april 1957 zijn ambt blijft vervullen. Mr. Stufkens is sedert 1 januari 1936, met een onderbreking in de oorlogsjaren, griffier der Staten van Noordholland. De toen steeds meer toespitsende verhoudingen maakten hem het werken onmogelijk en in november 1942 werd hem ontslag ver leend. Na de bevrijding keerde hij als grif fier terug. De scheidende griffier is op 10 december 1891 te Groningen geboren, studeerde aan het gymnasium aldaar en aan de Gemeente universiteit, te Amsterdam. In 1917 slaagde de heer Stufkens voor het kandidaats examen rechten. Anderhalf jaar was hij waarnemend inspecteur bij de directe be lastingen te Winschoten en vervolgens drie jaar advocaat te Middelburg. In 1921 werd mr. Stufkens benoemd tot afdelingschef bij de Provinciale Griffie van Overijssel. In november 1929 werd mr. Stufkens chef van de afdeling 2a van de Provinciale Griffie van Noordholland en met ingang van 1 januari 1936 werd hij, als opvolger van mr. S. H. Vening Meinesz, benoemd tot griffier der Staten van Noordholland. In diverse ambtelijke commissies heeft mr. Stufkens zitting of heeft hij zitting gehad. Ook heeft hij in het verenigings leven een werkzaam aandeel, o.a. in school besturen en in de Hervormde gemeente te Heemstede. De verdiensten van mr. Stufkens zijn erkend door de benoeming tot. ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. De heer L. P. J. Muller, die maandag 25 jaar in dienst was bij de n.v. Droste's Ca cao- en Chocoladefabrieken te Haarlem, is door directie en personeel hartelijk gehul digd. Van het bedrijf ontving hij een ge schenk in enveloppe. De heer Muller is al gemeen commissaris van het jubileum- fonds van het bedrijf en dat zijn werk hiervoor ook gewaardeerd wordt bleek uit de toespraak van de heer Guit, die voor zitter van het fonds is. XOOOOOOOOOOOOC ooooooooocoooooooc© MUZIEKWEEK 3 12.30-13.15 uur. Pauzeconcert in de o Vleeshal door De*reizende Cantory, be- 6 staande uit Jan Boeke, zang en blok- 3 P fluit, Joke Fontijne-Koeijers, zang, p 6 blokfluit en discantgamba, Rinus Kuy- 8 per, blokfluit en tenorgamba, Wil Waar- 8 3 denburg, blokfluit en altgamba en 8 Jenny Zeldenrust, zang en blokfluit. Er 3 8 wordt muziek gespeeld uit de middel- g 8 eeuwen en renaissance. Het programma 8 g vermeldt werken van Gervaise, Isaac, 8 8 Dufay, Binchois, Lambach, Brumel en 8 enkele stukken waarvan de componisten 8 niet bekend zijn. 8; 8 20.15 uur: Het „Leonhardt-Consort" p 8 speelt in de Vleeshal. Het gezelschap g 8 bestaat uit Gustav Leonhardt, clave- <3 g cimbel, Marie Leonhardt, barokviool; p 8 Jaap Schroder, barokviool, Kees Otten, 8 blokfluit en Dijcke Koster, barokcello. 4 3 Het programma vermeldt werken vanïj, 8 Bernardi, Frescobaldi, John Cooper, 8 Turini, Scheidt, Froberger, Weckmann, P Purcell, Krieger en Scarlatti. 8 WOENSDAG 8 8 g 10.30-20.15 uur: Beiaardbespeling door g fi Arie Peters met composities uit de Me- p 8 chelse school en volksliedbewerkingen. 8 20.15 uur: Het „Hekster-Kwartet" speelt 8 in de ridderzaal van het stadhuis wer- 8 8 ken van Mozart, Pijper, Schubert en g Janatsjek. Het kwartet bestaat uit Jo 3 Hekster, eerste viool, Frits Waterman, P, tweede viool, Karei Schouten, altviool 8 en Johan de Nobel, violoncel. XOrXWOOCOOCCOOOOOrXXXÏOOODOOOOaDOOOOOCOOCOOOCCOCOOCOOCCO Kind verdronken. Maandagmiddag is het driejarig zoontje van de scheepsbouwer L. van D. in Leidschendam bij het spelen in de Vliet gevallen. De vader begaf zich te water en bracht het kind op het droge. De redding kwam echter te laat. Men kon slechts de dood constateren. NAAR WIJ VERNEMEN zal op de Bloemendaalse gemeentebegroting een bedrag worden uitgetrokken voor de aanloopkosten van verbetering van de Zandvoorter weg. Voorts zal als memoriepost worden opgenomen de voorgenomen verbetering van de viersprong in Aerdenhout. Nader vernamen wy, dat het bedrag voor de aanloopkosten van de verbetering van de Zandvoorterweg van betrekkelijk be scheiden aard zal zijn. Het zal dienen om de aankoop te financieren van gedeelten van voortuinen, welke voor de verbreding van de weg noodzakelijk zijn. Indertijd is een plan gemaakt voor de gehele reorganisatie van de weg, waarbij de drie- baansrijweg van thans, welke een breedte van negen meter heeft, zal worden veranderd in een wegdek met vier banen met een breedte van twaalf meter. Zoals men weet zijn de gemeentebesturen van Zandvoort en Bloemendaal het erover eens, dat de trambaan na het staken van de tramdienst gebruikt dient te worden voor de aanleg van een speciale weg voor fietsers en bromfietsers. Uiteraard zal de Zandvoortselaan in de gemeente Zandvoort dan ook verbreed dienen te worden. De gemeente Zandvoort heeft daartoe reeds een strook grond aan de zuidkant van de Zandvoortselaan van de Amsterdamse Waterleiding aangekocht. Wat de voor genomen verbetering van de viersprong in Aerdenhout betreft gaan de gedachten meer en meer uit naar een slopen van het oude tolhuis, de „Haringbuis". In een reeds vroeger stadium gemaakte berekening van de kosten van de reorganisatie van de Zandvoorterweg kwam men op een bedrag van ongeveer drie ton. Uiteraard hangen deze plannen samen met de door Bloemendaal nagestreefde verwezenlijking van het plan, dat de stede- bouwkundige jhr. ir. De Ranitz heeft ont worpen als alternatief van de door de pro vincie Noordholland nagestreefde snelver- keersweg naar Zandvoort ten noorden van Aerdenhout. Zoals wij reeds enige keren uitvoerig hebben uiteengezet voorziet dit plan in de aanleg van een snelverkeers- weg ten zuiden van Bentveld, Aerdenhout en Heemstede tussen aansluitingspunten op de Zandvoortselaan bij de manege in Bentveld en op de toekomstige rijksweg ten oosten van Haarlem in de Haarlem mermeerpolder. Deze weg zou vooral die nen voor het doorgaande verkeer uit Am sterdam en verder oostwaarts (Gooi, Utrecht, Gelderland en Duitsland) naar Zandvoort. Voor het lokale verkeer zou de voorkeur gegeven moeten worden aan een te verbreden Zandvoortselaan, welke in de Bentveldse manége in de flauwe bocht in de Zandvoortselaan. Daar immers is het aangewezen punt om het verkeer te sor teren in een noordelijke stroom naar cir cuit en Noordboulevard, in een zuidelijke stroom naar het Zuiderbad en tenslotte in een ader naar het dorp en de Rotonde. Men heeft de moeilijkheden dan een eindweegs buiten de bebouwde kom reeds opgelost, waardoor een geruisloze verkeersafwikke ling tot de bereikbare mogelijkheden be hoort. In deze opvatting, reeds op een aantal tekeningen tot uitingen gekomen, past dus de verplaatsing van het aanvan kelijk geprojecteerde splitsingspunt bij het Huis in de duinen naar de manége. Gezien de omstandigheid, dat het nog wel even zal duren voor en aleer de pro vincie haar plannen voor de oost-westver binding kan verwezenlijken, blijft het plan- De Ranitz met reëele kansen in de koers, ondanks de inderdaad grote bezwaren welke eraan zijn verbonden. Maar de plaatsing van een eerste bedrag in dit kader op de Bloemendaalse gemeentebe groting voor 1957 is veelzeggend. Alphard, 24 300 m. z.w. Ouessant n. Antwerpen. Ameland, 24 v. Abadan n. Lorenco Marques Amstelkade, 24 v. Gibraltar n. Marseille. Amstelmeer, pass. 23 Alicante n. Marseille. Amstelland, 23 580 m. z.z.w. Kp. Finisterre naar Amsterdam. Abbedijk, pass. 23 Azoren n. New Orleans. Amstelbrug, 23 340 m. z.o. Kp. St. Mary n. Kaapst. Omstreeks negen uur vanmorgen hoor den voorbijgangers een klaaglijk gejank opstijgen uit een duiker in de Gouwwete ring in Haarlem-Oost. Een hond bleek in de duiker gevangen. Onmiddellijk werd d.e dierenbescherming opgebeld en de heer G. D. van Petigem ging ogenblikkelijk naar de duiker toe. Spoedig verscheen ook een ladderwagen van de brandweer ten tonele. Onder grote belangstelling van het toe gestroomde publiek bevestigde de brand weer een touw om het lichaam van de heer Va.n Petigem. Met spanning keek de publieke tribune toe, hoe hij zich, half ontkleed en gestoken in lieslaarzen, in het water waagde. Vastberaden kroop hij ver volgens in de duiker. De spanning groeide zienderogen. Na enkele minuten kwam hij eindelijk, doornat en onder het kroos, weer te voorschijn, met een zielig bibberende herdershond in zijn armen. Zeven meter had. hij in de duiker moeten kruipen, voor dat hij de hond te pakken had. Geholpen door de brandweer klom. de heer Van Petigem, onder applaus van de omstanders, op de wallekant. De hond was gered! Bij een familie in de Damiatestraat werd de redder van droge kleren voorzien. De overvloedige zon newarmte der laatste dagen heeft aan het strand en in de zwembaden een inva sie veroorzaakt, zo als tnen die dit jaar zelfs in het hoogsei- zoen slechts enkele malen beleefd heeft. Daar vele particulie re buitenbaden reeds op 15 september ge sloten zijn, concen treert de drukte zich thans, na het vrije weekeind, in hoofd zaak om de Haar lemse gemeente zweminrichtingen. Hoe groot de belang stelling daar is, blijkt uit dit vrolijke groep je in het „stenen bad" aan de Houtvaart, waar de jeugd zelfs in de rij staat voor een duik van „de hoge". Met dat al ziet het er helaas naar uit, dat nu het eind van de onverwachte nazomer in zicht komt: het weerbericht voorspelt, althans toenemende bewolking. Met ingang van woensdag zal het ver keer te Hillegom in verband met riolerings werkzaamheden aan de Hoofdstraat tijde lijk worden omgelegd. Aangenomen wordt, dat de omlegging drie a vier weken in be slag zal nemen. Het verkeer komende uit de richting Leiden en rijdende in de richting Haarlem zal bij de St. Josephkerk de Van den En delaan moeten inslaan; voor de richting Haarlemmermeer zal dit verkeer de Van Meerbeekstraat dienen te volgen. Het verkeer vanuit Haarlem naar Haar lemmermeer moet via de Van den Endelaan en de Van Meerbeekstraat rijden. Vanuit de Haarlemmermeer in de richting Haarlem rijdt men via de Meerstraat, Marijkestraat, Leekstraat en Vosselaan naar de Weere- steinstraat. De heer J. de Ridder, wachtmeester eer ste klasse bij de rijkspolitie te Hillegom, is met terugwerkende kracht per 1 juli be vorderd tot opperwachtmeester. De trainingswedstrijd van damclub Hil legom tegen V.K.D. te Haarlem is r-"-t 128 in het voordeel van V.K.D. geëindigd. De gedetailleerde uitslagen waren: P. Mul v. d. Loo 11. H. Rumpv. Horick 11, F. VisserP. Wegtman 20; J. LucasTh. Seijsener 20, D. RumpW. Persoon 20, P. KollenbergJ. Weijers 02, R. Kok Th. Bot 11; A. MaslelingL. v. d. Reep 02; G. HesselmanA. de Heer 11; Th. v. d. WortP. v. Andel 20. J. v. Horick, kampioen van het district Kennemerland, moet nu aantreden om te spelen voor het kampioenschap van Noord holland. Zijn tegenstanders zijn P. Veltman en H. Havik. Er wordt zondag een dubbele ronde in Amsterdam gespeeld. Pastoor A. M. Kok te Bennebroek benoemd De bisschop van Haarlem heeft tot op volger van pastoor L. J. M. Janssen Schmidt te Bennebroek die op 30 septem ber met emeritaat gaat, benoemd tot pas toor A. M. Kok, thans nog als zodanig werkzaam te Egmond-Rinnegom. Pastoor Kok werd op 18 december 18.96 geboren te Grootebroek en ontving de priesterwijding op 22 juni 1922. Achtereen volgens was hij kapelaan te Rijpwetering- Lisse, Amsterdam en rector van het Pius- gesticht in de hoofdstad. Op 22 november 1941 werd kapelaan Kok tot pastoor be noemd te Tholen en op 14 september 1946 in gelijke functie te Egmond-Rinnegom. Suriname-avond Culturele Kring Op verzoek van het bestuur wordt her innerd aan de Suriname-avond waarmede de Culturele Kring Bennebroek heden avond in „Oud Berg en Dal" het winter seizoen opent. eerste jaren, zolang de genoemde snel- Amstelslot, 23 480 m. w. Valentia Ierl. n. Montreal verkeersweg niet tot stand gekomen zal Astrid Naess, 23 130 m. n.n.w. Muscat n. Gothenb. zijn, ook het lange-afstandverkeer te ver werken heeft. De Bloemendaalse bezwaren tegen het provinciale plan kunnen wij als bekend veronderstellen. De reorganisatie van de Zandvoorterweg dient voltooid te worden met de aanleg van een wegvale tussen de viersprong in Aer denhout en het nieuwe viaduct in de spoor lijn Leiden—Haarlem ter hoogte van de Munterslaan. Op het ogenblik is dit viaduct zo ge projecteerd, dat de door de provincie ge wenste weg ten noorden van Aerdenhout erop kan aansluiten. Ten dienste van de Bloemendaalse oplossing zou een situering honderd meter zuidelijker beter zijn, maar noodzakelijk is het niet. Men moet vooral in het oog houden, dat de visie-De Ranitz deze verbinding uitsluitend ziet als een comfortabele weg voor het verkeer tussen Haarlem, Aerdenhout en Zandvoort. In de provinciale visie dient de oost-west- verbinding ook het snelverkeer Amster damZandvoort. Beide visies hebben haar zwakke stee. Die in het plan-De Ranitz schuilt vooral in de kruising op korte af stand van een groot aantal noord-zuid verbindingen (Vogelenzangseweg, spoorlijn, Leidsevaart, Herenweg, Glipperweg, Ring vaart) en ook in de verkavelingsproblemen in de Haarlemmermeerpolder. Maar ook de provinciale opvatting heeft een zwakke schakel. Want gedurende een lange reeks van jaren zal het oost-westverkeer im mers gedwongen zijn via Wagenweg, Pa viljoenslaan, Kleine Houtweg en Rusten burgerlaan te rijden, omdat de geprojec teerde verbinding via het Zuiderhoutpark en een brug over het Spaarne tegenover de Spaarnelaan voorshands een vrome wens zal blijven, als het gemeentebestuur van Haarlem al tot dergelijke kostbare in grepen zou willen overgaan. Hieruit kan men afleiden, dat in Zand voort, evenals in Haarlem, de belangstel ling voor het plan-De Ranitz groeiende is. Niet voor niets heeft Zandvoorts burge meester met zijn Bloemendaalse ambtge noot afgesproken binnenkort in gezelschap van jhr. ir. De Ranitz een wandeling langs het omstreden traject van de weg ten zui den van Bentveld, Aerdenhout en Heem stede te maken om te zien hoe in de prak tijk de kruisingen zouden zijn uit te voeren. Mr. Van Fenema denkt daarbij niet zozeer aan een reeks „kattenruggen", maar aan zeer lange overspanningen in voorgespannen beton, welke de weg boven dien een zeer belangrijk toeristisch karak ter zouden kunnen verschaffen. Zandvoorts burgemeester, die nu een maal al jaren lang in grote lijnen denkt, meent dat het plan-De Ranitz waardevolle elementen bevat om Zandvoort die lange- afstandwegen te verschaffen, waarop de badplaats recht heeft, niet alleen voor de seizoen-topdagen. Hij gaat immers van de veronderstelling uit, dat over vijf of tien jaar het gewone verkeer naar Zandvoort de intensiteit zal hebben benaderd van een zomerse topdag. Elk geknutsel op kleine schaal zal daartoe vermeden dienen te worden. Het is ook om die reden, dat Zandvoort thans plannen heeft uitgewerkt voor een splitsingspunt ter hoogte van de Bij het dorsen is maandagmorgen om streeks kwart voor elf brand ontstaan op het land van de boerderij van de heer De Vries aan de Spieringweg te Hoofddorp. Vermoedelijk zijn vonken van een tractor, bij het aanslaan van de motor, in aanra king gekomen met geperst erwtenstro. De machines konden in veiligheid worden ge bracht, maar vijfenveertig ton stro ging verloren. De brandweer uit Hoofddorp heeft het vuur geblust. 3-3 Nederl.'47 3 Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew.Philips Gloeil. pref.Philips Gloeil. Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn. N. Scheepv. Unie Phs. van Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel. U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 915/ie 93/4 246 343 227% 330 405 278 X 170 388 X 329 X 832 X 825X 77 X 202 175X 340 100 240 X 1°0 208 219 83 165 68% 48 97X 39 39% Openings koersen 91X 93 X 246 X 343 228 330 406 330 278 170 387 330 823 816 77X 20IX 175 340 100 108 240 X 190 208 219 82X 164 66 X 47X 95X 38 X Alamak, 24 te St. Vincent verw. Aardijk, pass. 23 Key West n. New Orleans. Arendsdijk, 23 200 m. w.z.w. Tehuantepec naar Cristobal. Alcyone, 25 te Emden verw. Alkaid, 24 te Montevideo. Alioth, 24 v. Iheos n. Antw. via Las Palmas. Arkeldijk, pass. 24 Key West n. Charleston. Amor, 24 v. Rotterdam n. Hamburg. Baarn, pass. 24 La Guaira n. Pto. Ordaz. Banda, 24 v. Singapore n. Surabaja. Billiton, pass. 24 Ouessant n. Port Said. Bussum, pass. 23 Bougie n. Rotterdam. Bantam, pass. 23 Kp. Finisterre .n. Rotterdam. Blommersdijk, 23 100 m. z. Kp. Race n. N. York. Boissevain, 23 520 m. z.w. Diego Garcia naar Ba- lawan. Breda, 23 te Arica. Baud, 24 te Surabaja v. Semarang. Blijdendijk, 25 te Antwerpen verw. Boskoop, 24 te Paita v. Huacho. Banka, 25 te Singapore. Batjan, 25 v. Rotterdam op proeftocht. Calt. Leiden. 24 v. Band.mashur n. Suez en R'dam. Caltex Pernis, 24 te Curacao verw. Castor, 22 v. Barbados n. Port of Spain. Celebes, 24 te Amsterdam verw. Crania, 25 te Pta. Cardon. Caltex The Hague, 25 te Rotterdam. Dorestad, 23 480 m. o.z.o. Albany n. Fremantle. Delft, 23 740 m. n.n.o. Barbados n. Rotterdam. Daphnis, pass. 23 eil. Pinos z. Cuba n. Maracaibo. Duivendrecht, 25 te Houston. Esso Amsterdam, 23 120 m. n.n.o. Massawah n. Rastanura. Eos, 24 v. IJmuiden n. Tunis. Eemdijk, 25 te Houston. Esso Den Haag, pass. 25 Ras Al Hadd n. Antw. Esso Rotterdam, 25 te Port Said. Felipes, 25 te Port Dickson. Gaasterkerk, 24 te Antwerpen. Gaasterland, pass. 24 Madeira n. Recife. Gordias, 24 v. Zante n. Rotterdam. Graveland, 24 v. Las Palmas n. Amsterdam. Hydra, 24 rede Pto. Ordaz. Haulèrwijk, 23 680 m. w.z.w. Landsend naar H. Roads. Hoogkerk, pass. 23 Kp. Elba R. Zee n. Djibouti. Helder, 24 te -Antofagasta v. Pisco. Hilversum, 23 ten anker voor Teneriffe. Hera, 24 te Port Au Prince. Hecuba, 24 te Barbados. Hermes, 24 v. Amsterdam n. Bremen. Jagersfontein, 24 zij Kp. Finisterre verw. naar Las Palmas. Johan van Oldenbarnevelt, 24 dw. Durban verw. naar Kaapstad. Joseph Frering, pass. 24 Ouessant n. Rotterdam. Kalinga, pass. 24 Gibraltar n. Thameshaven. Katelysia, pass. 24 Bona n. Piraeus. Khasiella, 25 te Mombasa. Kota Inten, 25 te Surabaja. Kinderdijk, 23 630 m. n.o. Kp. Race n. New York. Koratia, 23 960 m. w. Tristandacunha n. P. Golf. Korovina, 23 780 m. n.n.o. Barbad. n. Thameshav. Kota Baroe, 23 190 m. w. Ouessant n. Houston. Kenia, 23 300 m. n. Pararivier n. Buenos Aires. Kalianda. 24 te Batjan. Kermia, 24 v. Gothenburg n. Rotterdam. Krebsia, 24 te Rotterdam verw. Kalydon, pass. 24 Bermudas n. Lake Charles. Krebsia, 24 te Rotterdam. L. Vrouwekerk, 24 t.h.v. Kreta verw. n. Pt. Said. Larenberg, 24 te New Orleans v. Houston. Limburg, 24 te Belawan. Langkoeas, 25 te Semarang. Leuvekerk, 24 v. Marseille n. Rotterdam. Liberty Bell, 24 v. R'dam n. Mena Al Ahmadi. Loosdrecht, 25 v. Port Said n. Suez. Maasdam, 24 v. Cobh n. Southampton. Maaskerk, 24 v. Aleppey n. Kozhikode. Macoma, 24 v. Saigon n. Pladju. Meerkerk, 24 v. Port Sudan n. Suez. Muiderkerk, 25 te Aden. Maas, 23 v. Amsterdam te Hamburg verw. Malvina, 23 t.h.v. Okinawa n. Yokohama. Marpessa, 23 1200 m. w.z.w. L. Palmas n. L. Palm. Mijdrecht, 23 420 m. w. Bermudas n. Philad.phia. Modjokerto, 24 v. Philadelphia n. New York. Minjak, 25 te Dimordilly. Meliskerk, 24 v. Alexandrië n. Genua. Mijdrecht, 24 te Philadelphia. Nias, 25 te Bombay. Nestor, pass. eil. Pinos z. v. Cuba n. La Guaira. Nanusa, 24 te Colombo. Overijsel, 23 160 m. o. Str. Balabak n. Singapore. Osiris, 23 te Guanta. Oberon, 24 v. Paramaribo n. Amsterdam. Orion, 25 te Curagao. Phrontis, 25 te Labuan. Polyphemus, 23 660 m. z.o. Kp. Guardafui naar Djibouti. Papendrecht, 23 120 m. z.w. Fayal n. St. Kitst. Poseidon, 23 480 m. w.z.w. Bermudas naar Port Au Prince. Plancius, 24 te Tj. Priok v. Singapore. Polydorus, 25 te Port Said. Prins Willem III, 25 te Montreal. Raki, 23 450 m. z.o. Kp. Guardafui n. Belawan. Rotula, 23 330 m. n.o. Fayal n. Stanlow. Roepat. 24 660 m. o.n.o. Bermudas n. Beirut. Straat Mozambique, 24 v. Mauritius n. Penang. Stad Alkmaar, 24 bij Finisterre verw. n. Melilla. Sunetta. pass. 23 Lacadiven n. Abadan. St. Haarlem, 23 660 m. z.w. Landsend n. Wabana. Slamat, 23 550 m. n. St. Helena n. Durban. Stentor, 23 320 m. o.n.o. Fayal n. Rotterdam. Statue of Liberty, 23 te Mena n. Philadelphia. Stanvac Pendopo, 26 te Sungeigerong. Siberoet, 24 te Djakarta. Sehie. 24 v. Alexandrië n. Beyrouth. Soestdijk. 25 te Philadelphia. Sommelsdijk, 25 te New York. Sumatra, 24 v. Houston n. New Orleans. Tarakan, 25 te Surabaja. Tankhaven I, 23 220 m. n. Anamba eil. n. Sun geigerong. Tomocyclus. 23 840 m. w.z.w. Fayal n. Rotterdam. Talisse. 23 180 m. n.w. Alexandrië n. Amsterdam. Tiberius, 23 240 m. n.w. Ouessant n. S. de Cuba. Tjitjalengka, 24 te Yokkaichi. Tjibantjet. 24 te Hongkong. Teucer, pass. 24 Minikoy n. Penang. Thelldomus, 24 v. Curacao v. Cabimas. Teiresias. 25 te Adelaide. Themisto, 24 v. Wabana n. Rotterdam. Tiba, 24 te Antwerpen. Tomori, 24 v. Port Said n. Bahrein. Triton, 25 te New York. Van Waerwijck, 23 130 m. z.w. Hongkong naar Van Riemsdijk, 24 te Makassar. Vasum, 23 90 m. z.w. Kreta n. Mena Al Ahmadi. Van Neck. 25 te Tj. Priok. Willem Barendsz, 24 v. Banias n. Le Havre. Singapore. Woensdrecht, 23 60 m. o. Aden n. Fao. Willem Ruys, 23 100 m. 0. Fort Dauphin Mada gascar n. Colombo. Westland, pass. 23 Vitoria n. Las Palmas. Wonosobo, 23 960 m. n.o. Honolulu n. Manilla. Waterman. 24 v. New York n. Rotterdam. Willemstad, 24 v. Cristobal n. Aruba. IJssel, 24 te Alexandrië. Zuiderzee, 22 275 m. w. Colombo n. Aden. Zijpenberg, pass. 25 Finisterie n. Melilla. SLEEPVAART Gele Zee, 22 v. Blvth te Rotterdam. Hudson, pass. 22 Algiers 11. Haiphong. Humber, 23 70 m. n.w. Finisterre n. Tivat. Loire, pass. 22 Lissabon n. Bluff. Noordzee, pass. 23 Malta n. Haiphong. Oceaan. 23 v. Curacao te Jacksonville. Oostzee, pass. 23 Alderley n. Karachi. Poolzee, pass. 22 Kp. De Gata n. Mersin. Thames, 22 60 m. n. Ouessant n. Tripoli. Tyne, verm. 24 v. Trincomalee n. Oran. Zwarte Zee, 23 v. Hamburg te Rotterdam. Witte Zee, 24 v. Dartmouth n. Takoradi.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 3